אחרי עשרים שנה

ב-1995 כבר לא הייתי ממש אוהד מכבי. הייתי אוהד איל ברקוביץ'. אבל עדיין מאוד רציתי שמכבי תעבור את גרסהופרס ותעפיל לצ'מפיונס ליג. זה היה עידן ועידנים לפני ההעפלה הישראלית הראשונה למפעל, כשחיפה עשתה זאת עם הקבוצה גדולה של תחילת העשור הקודם; זה עוד היה בתקופה שקבוצה ישראלית בצ'מפיונס נשמע כמו מדע בדיוני.

אבל הנה נוצרה לה הזדמנות! כי מי התמודדה מול מכבי, גרסהופרס? מי זאת גרסהופרס? הכדורגל השווייצי לפני עשרים שנה היה במעמד פחות די משמעותית לזה שבו הוא נמצא כיום, וגם כיום זו לא בדיוק עילית היבשת או אפילו הדרג השני הבכיר.

ומכבי עוד עשתה תיקו במשחק הראשון בציריך. היא הגיעה לבלומפילד, שלדעתי היה מלא, והיא הייתה צריכה לעשות תוצאה טובה נגד גרסהופרס של המאמן כריסטיאן גרוס. והקבוצה האפורה הזו הבקיעה ראשונה, בתחילת המשחק, וניצחה אחד-אפס מעצבן כזה. מעצבן מאוד. אולי אפילו טראגי. ואני זוכר שאני רואה את כל המשחק המסריח הזה בבית של חבר שלי מהצבא, בחור חיפאי כרמליסט שבקושי עניין אותו כדורגל למרות שהוא היה אוהד מכבי חיפה. ולא היה יותר מדי אכפת לו אם מכבי תל אביב מנצחת את גרסהופרס או לא. אבל לי היה אכפת. ואני התבאסתי רצח. ואולי הבנתי אז שכמה שקבוצה ישראלית לא תהיה דומיננטית, היא עדיין יכולה להיות בדיחה באירופה. וגם לא בזו הקלאסית.

*

חלפו מאז עשרים שנה. אני מזמן, אבל באמת מזמן, לא אוהד מכבי תל אביב, הקבוצה האהובה עלי בכל שנות ילדותי. קבוצה שטחרתי לעקוב אחריה מקרוב, באינספור משחקים וגם באימונים, מגיל 8 ועד גיל 18. למעשה, עד האליפות הראשונה. מבחינתי לפחות, האליפות של אברם ב-1991-92 לעד תהיה האליפות הראשונה. אבל אז המטרה הושגה, לפחות מבחינתי. וגם אז אייל ברקוביץ' בדיוק החל לזרוח. וגם אז מכבי הפכה להיות הקבוצה של איציק זוהר ואבי נמני. ואסור לשקר, גם לשנאה שלי לקבוצת הכדורסל, שהחלה כבר בשנת 1987, היה חלק די חשוב בעניין; ואני, מאוהד שרוף של מכבי תל אביב כדורגל הפכתי לאדם שלא אוהב את מכבי רגל. אפילו שונא לא מעט. אז ברור שאת הפועל רגל תמיד שנאתי יותר. וגם לא אהדתי אף קבוצה אחרת (וזה עצוב לא לאהוד אף קבוצה בארצך). אבל כבר היה בלתי אפשרי לחזור להיות אוהד מכבי בכל עידן אבי נמני. וגם כעת איני אוהד שלהם. ואפילו אני מעדיף שלא יזכו באליפות.

ובכל זאת, אתמול שמחתי כאשר ערן זהבי כבש את השער השני שלו. כפי ששמחתי כאשר הוא כבש את השער השני במשחק החוץ בפלזן והעלה את מכבי לשלב הבא.

*

מכבי, בין אם תעפיל לצ'מפיונס ובין אם לאו, לא תזכה העונה באליפות בפעם הרביעית ברציפות. הקבוצה הזו לא מספיק טובה. גם המאמן שלה לא נראה לי מספיק מרוצה (ואני לא מדבר כאן רק על קטע מקצועי. אני חושב שיוקאנוביץ' לא אוהב להיות בישראל. אני חושב שהוא מרגיש שהוא נקלע למקום נחות, חם ולח, עם אנשים מעצבנים ושחקני כדורגל לא מספיק טובים). כל מה שיש למכבי, נכון לעתה, זה ערן זהבי. אז ברור שיש עוד כמה שחקנים מוכשרים, אבל במשך תקופות ממושכות מדי הם לא באים לידי ביטוי. מכבי זכתה באליפויות בשנים האחרונות בגלל מאמנים טובים מאוד, ובגלל יתרון איכותי משמעותי. אני חושב שהיתרון האיכותי הזה נשחק, כאשר מכבי חיפה של רוני לוי מתחזקת (הגם שלא מספיק), וגם באר שבע של ברקת והכסף הגדול מתחזקת (לפחות על הנייר), וגם הפועל תל אביב החלה להשקיע בגדול. אני לא יכול לומר איזו קבוצה תזכה באליפות. אבל נראה לי שזו לא תהיה מכבי. אלא אם ג'ורדי קרויף ינחית לכאן לפחות חלוץ גדול אחד. וזה לא פשוט להנחית לכאן חלוץ גדול, למרות שזה אפשרי.

בכל מקרה, אני צופה לליגה צמודה ומעניינת מזו שראינו בשנים האחרונות.

ובעניין באזל, שיהיה למכבי בהצלחה. זה מגיע להם ולאוהדים שלהם. גם אני הייתי פעם כזה.

חזרה מהפגרה
"תאכל את הכובע"

49 Comments

סלים ווארזה 20 באוגוסט 2015

הייתי באותו משחק בשער 11. באמת שהייתה אווירת חג לפני המשחק. די מהר התפוצץ הבלון וחוץ מאיזו החמצת ענק של קלינגר נדמה לי לא התקרבנו להבקיע.
האבסורד הוא שחטפנו גול מגוחך כשעומד אצלנו השוער הכי טוב בהיסטוריה שלנו, ובהמשך אותה עונה הצגנו את ההגנה אולי הכי טובה של קבוצה אלופה אי פעם. דווקא במשחק הכי חשוב ההגנה הזו פישלה ומנעה היסטוריה.

אילן 20 באוגוסט 2015

"החמצת ענק של קלינגר". נשמע כמו בערך חצי מהמשחקים של מכבי.

Fred the red 20 באוגוסט 2015

מכבי ת״א לא תעפיל לצ׳מפיונס כי באזל הרבה יותר טובה ממנה ואתמול זה בסך הכל היה עניין של מזל ומשחק שקורה אחת ל..
בגומלין בת״א כבר לא יהיה למכבי כ״כ הרבה מזל (לצערי).
אנשים מסתנוורים מהגול בדקה ה-95 אבל שימו לב: 68-32 בהחזקת כדור, 16-5 במצבי הבקעה (6-2 בבעיטות למסגרת), 741-254 במסירות.
זאת סטטיסטיקה שב9 מ10 משחקים תביא לניצחון ואתמול זה בסה״כ היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל.
לגבי אליפות בישראל? לא ברור לי למה אתה חושב שהפועל ת״א ומכבי חיפה במשוואה. על פי נסיון העבר הם כנראה יגרדו את הצמרת מלמטה. באר שבע יכולה לנסות אבל זה ייגמר אי שם בפברואר-מרץ. מכבי ת״א גדולה ב4 מידות לפחות על הליגה ותיקח אליפות בקלות.

בני תבורי 20 באוגוסט 2015

פרד,
אני אתך. בניצול מלא של ההזדמנויות השער הראשון של זהבי היה מצמק ל 3:1 והשני ל 5:2. אבל מה, לא ניצלו ואני מאוד שמח.

גיסנו 20 באוגוסט 2015

גם צ'לסי, פארמה ולוקומוטיב היו טובות בהרבה מהפועל בעונה ההיא שכולם מדברים עליה כרפרנס כדי להוכיח שמכבי נכשלת באירופה.
ה 1-1 שהפועל סחטה בצ'לסי היה עם סטטיסטיקה קיצונית הרבה יותר. (יש לציין שמדובר בצ'לסיטרום אברמוביץ', לא קבוצה שהפרש הרמות שלה מהפועל שונה בהרבה מהפרש הרמה של באזל ממכבי).
מכבי לא יכולה לנצח את באזל בכדורגל "רגיל". היא לא יכולה לשלוט בכדור ולהניע והגיע לעשרות מצבים כמו שהיא עושה בארץ. אז מתגוננים ועוקצים ונעזרים בקצת מזל – המתכון המנצח לכל נצחון של קבוצה ישראלית על קבוצה עדיפה עליה באירופה.
האם זה יספיק? לא בטוח, יותר סיכוי שלא מאשר כן.
אבל מי היה מאמין שמכבי תחזור עם תיקו חוץ ועוד עם שני שערים….

גם אני בתור אוהד מתקשה להאמין שמכבי תצליח להעפיל, אבל אם יש משהו שלמדנו במשחקים האחרונים זה שבאמת צריך לחכות עד שזה נגמר…

ק. 20 באוגוסט 2015

אתה צודק לגבי הפועל צ'לסי, אבל מול פארמה, לוקומוטיב ומילאן הפועל הייתה עדיפה בבית, וגם מול פארמה בחוץ (מול לוקומוטיב קשה היה למדוד בכלים של כדורגל). בסן סירו ברור שהיה יתרון איכותי למילאן אבל עד הסוף היה גול של הפועל באוויר שהיה מעלה אותם.
מה שעשתה מכבי יפה מאד, ובנתיים משחק הגנה קבוצתי מאורגן מאד ופעמיים תוספת של הרבה מזל (וכמובן שזהבי) העלה אותם מול פלזן והוציא את התיקו אתמול.
אם הם עוברים – שיחקו אותה, אבל מסכים עם פרד, בסטט' ובטקטיקה כזאת לרב הקב' דומיננטית עוברת…

צור שפי 20 באוגוסט 2015

הייתי בסטמפורד ברידג' בלילה הקסום ההוא. את הסטטיסטיקה של הפועל אני לא זוכר אבל את זו של צ'לסי לא אשכח לעולם – 31 בעיטות למסגרת ואת כולן חוץ מאחת שביט לקח. אני מחכה בקוצר רוח שהנכדות יגדלו כבר שיהיה למי לספר.

בלייק 20 באוגוסט 2015

מעניין שבמשחק ה״כל הזדמנות שווה גול״, הוספתם לבאזל 3 שערים, אבל ההחמצה של טב״ח (ההזדמנות המוחמצת הכי גדולה חוץ מההזדמנות של יאנקו במהלך בו הוא נפצע) לא שווה גול.
באופן כללי אני אתכם (באזל היתה עדיפה), אבל לפי המשחק הזה מכבי כבר השתתפה כמה פעמים בליגת האלופות, זוכה בניקוד גבוה ובכלל מדורגת בהגרלה, ומקבלת יריבה חלשה בהרבה מבאזל.
אגב, הסטטיסטיקה הזאת דומה לכל משחק שמכבי הפסידה בארץ, אפילו נגד ב״ש במשחקי העונה. לא זוכר יותר מידי אוהדים/מגיבים שהתעקשו לציין כמה הניצחונות הגיעו למכבי העדיפה בהרבה, חוץ מכמה אוהדי מכבי ״יהירים שלא יודעים להפסיד בכבוד״.

אמיר 20 באוגוסט 2015

אחחחח בורוביץ', בורוביץ', בורוביץ'…

קשה לקחת ברצינות טור על מכבי של בנאדם שמבהיר לכל אורכו שהוא נגדה, ולא, העובדה שלא אמרת בפועל את המילים "אני נגד מכבי" לא יכולה לרפא את העובדה שאתה משוחד בכל נימי נשמתך, הרי איזה אוהד ספורט אתם מכירים שאשכרה "הפסיק לאהוד את הקבוצה שלו והפך לאוהד אייל ברקוביץ'. פשוט בדיחה…

אבל לגופם של דברים, מכבי היא עדיין ה- Team To Beat בשכונה המזרח תיכונית שלנו וזה לא הולך להשתנות בזמן הקרוב. אתה, וכל שאר המשוחדים למיניהם שמדברים על כשלון השיטה וכשלנו של ג'ורדי תמשיכו ללרלר, ומכבי תמשיך בהתקדמות שלה.

אולי סכומי הכסף של אלונה יקנו לה אליפות בסוף, אולי חיפה תחזור יום אחד להיראות כמו קבוצה, אבל ההבדל ביניהם לבין מכבי הוא אחד – הן בונות קבוצה בוגרת, מכבי בונה מועדון.

ועוד פנינה קטנה לסיום לכל המלעיזים שמלינים על "הכסף הגדול" של גולדהאר, אתמול ילד מוכשר תוצרת מחלקת הנוער העביר כדור בדקה 95 לעוד איזה שחקן בית עלום שהרים בתורו כדור מדוד לזהבי. מאחוריהם שיחקו שני בנים אובדים שחזרו הביתה אחרי הרבה שנים בגולה. כן, הכסף של גולדהאר עשה ועושה את ההבדל, אבל מכבי זה עדיין מועדון עם זהות, ותמיד עדיף לאהוד מועדון מאשר שחקן.

בן 20 באוגוסט 2015

אמיר, בול!

מאיר 20 באוגוסט 2015

+1

המהלך של הגול השני היה מדהים מדור פרץ דרך מיכה וכמובן זהבי,
אבל הדבר המדהים ביותר בזה הוא כל השקט בהתנהלות מהחטיפה של מיכה הכדור עבר במסירות בין השחקנים בסבלנות עד שמצאו את הפירצה

גיסנו 20 באוגוסט 2015

החטיפה של מיכה הזכירה לי את החטיפה של ייני בדרבי ההוא.
אחרי שזהבי הוריד כדור אחורה לבן הרוש, זה היה נראה כמו העתק של הגול השלישי של פריצה בגמר הגביע, כשדור פרץ על תקן איינבינדר.

dmc 20 באוגוסט 2015

אהדתי בעבר את מכבי ת"א, ואז הפסקתי. גם אני בדיחה?

dmc 20 באוגוסט 2015

תגובה לאמיר…

גיסנו 20 באוגוסט 2015

תלוי. אתה אוהד היום קבוצה או שחקן אחר?

אמיר 20 באוגוסט 2015

לפני הכל משתמע מהתגובה שלך שפגעתי בך, זו לא היתה כוונתי וככל שנפגעת, אני מתנצל.

הבדיחה פה היא לא להפסיק לאהוד קבוצה, אין מה לעשות בספורט, כמו בחיים, דברים שאהבת פעם לפעמים פחות מתאימים לך בהמשך (ולראיה שיעור הגירושין בעולם).

הבדיחה פה היא כפולה:
1. לפסיק לאהוד קבוצה בשביל שחקן – אין דבר יותר חמור ודוחה מזה ולא רק משום שאין שחקן שהוא מעל המועדון. נקודה. האמן לי, נאלצתי להחליף שער בבלומפילד ולהיכנס לריבים אין סופיים עם פלגים מסוימים בקהל שלנו שחשבו, לטעותם המרה, שקיים שחקן שחשוב ממועדון. שחקנים באים והולכים ומועדון נשאר. להגדיר את עצמך אוהד לשעבר שהגדיל לעשות ועבר לאהוד שחקן – זו בדיחה. יותר מזה, זה מריח כמו אוהד הצלחות. כן, ברקוביץ' היה להטוטן מרהיב ועונג גדול לאוהד הספורט הממוצע, בין אם אהדת את הקבוצה שלו ובין אם לאו, אבל מפה ועד להפסיק לאהוד את המועדון שלך ולהתחיל לאהוד אותו קיים מרחק גדול מאוד.

2. לכתוב טור "אובייקטיבי" על מכבי ולציין בו מדוע היא לא תיקח אליפות – זה טור אחד מיני רבים של כותב זה ודומיו שחגגו את פתיחת העונה "המקרטעת" של הצהובים (הגרשיים כמובן כאן נוכח התעלמותם המוחלטת של המקטרגים השונים מהתוצאות בזירה האירופית). בפועל, עוד לא היתה הזדמנות לאף אחת מהקבוצות הפייבוריטיות לאליפות לפני מכבי (לשיטת כותב זה) להוכיח שהיא שווה משהו. הכל על הנייר. בעצם לבאר שבע היתה הזדמנות, אבל היא השכילה להתבזות מול קבוצה חלשה מהקבוצות מולן שיחקה מכבי. כנ"ל קריית שמונה. ולכן, הבדיחה היא שהכותב הזה, כמו שאר דומיו, קובעים נחרצות כי מכבי היא כשלון, בלא שנבעטה עוד בעיטה אחת רשמית ובעוד שבפועל מכבי מוכיחה שעוד מוקדם להספיד אותה. והבדיחה הכי גדולה היא כמובן "האובייקטיביות" של הטור והאיחולים הלבביים למכבי בסופו.

אבל תכלס, הבדיחה הכי גדולה היא על חשבוני. מדובר בכותב שהוא אומן בכתיבת שטויות שמייצרות טראפיק, ושעד היום הצלחתי להתעלם ממנו, עד שהוא רשמית הוציא אותי מכלי. עצם העובדה שבזבזתי היום רבע שעה לכתוב תגובות לטור שלו ועוד קצת זמן לחשוב עליהן, מראה שדווקא אני הבדיחה…

אורן השני 20 באוגוסט 2015

אני לא מבין מה אנשים מתרגשים ממה שכותבים על הקבוצה שלהם. כאילו שזה מעניין מישהו אם מבקרים את הקבוצה שלך או לא.

יותר מזה, כאילו שזה משפיע על התוצאה אם אחד אומר "מכבי תנצח" או "מכבי תהיה אלופה" והשני אומר "מה פתאום אתה חי בסרט". למי אכפת??? מה אתם לא יכולים לשמוח כשמנצחים ולהתעצב כשמפסידים וזהו?

נ.ב. אני אוהד חיפה ואני מהמר על עוד אליפות למכבי ת"א אפילו שזה מאוד יבאס אותי. גם לא יעזור לי או למכבי אם אני אתווכח עם כולם שחיפה תיקח אליפות ושאנחנו יותר טובים ואתם לא. עכשיו אתה שמח?

גיסנו 20 באוגוסט 2015

זה כי 98% מאיתנו (ואני לגמרי לא ב 2% הנותרים) חווים רגרסיה מנטלית לגיל 12 כשמדובר באהדת ספורט

אורן השני 20 באוגוסט 2015

לדעתי זה כי ההנאה הכי טובה לאדם (בזמן האחרון לפחות) היא להתווכח ולהתעצבן ולרדת על אחרים סתם בשביל הויכוח ולחשוב שאתה יותר טוב ממישהו אחר וכך להרגיש טוב עם עצמך. זה לא רק בספורט כמובן, אבל כאן זה מתבטא בצורה הכי קיצונית, ילדותית ולא מועילה (לעומת פוליטיקה אפילו). דווקא בדה באזר ציפיתי ליותר.. עכשיו גם אני נשמע ככה, אה? :)

גיסנו 20 באוגוסט 2015

אהדת ספורט היא משהו ילדותי. יש בשמחה של אהדת ספורט משהו מאוד טהור – כי אתה יודע שזה לא משפיע בשום אספקט אמיתי ומדיד על החיים שלך ועדיין זה יכול להכניס אותך לדאון או לעשות אותך מאושר עד הגג.
כשאותה לוגיקה מופנית לפוליטיקה, אז המצב נהיה בעייתי (ולצערי אנחנו כבר מזמן שם).

וכן, כיאה לסטייט מנטלי של ילדים בני 12, כולנו אוהבים להראות כמה אנחנו צודקים וכל האחרים קקי פיפי בחומוס! :)

עופר כהן 21 באוגוסט 2015

גיסנו + ענק

רפאל 21 באוגוסט 2015

עובדתית, כילדים בני 12 היינו רואים הרבה יותר סוגים של דברים
שהיום אין סיכוי שניתן להם צ'אנס.
באיזשהו מקום נוח לנו להציג את זה כרגרסיה לתקופת הילדות, כדי שיניחו לנו לנפשנו לפחות לזמן המשחק או חלק ממנו.
בעולמנו ( גם בעבר אני מעריך ), אין כמעט דבר שהנשים לא יודעות יותר טוב מאיתנו ( לטענתם המוצדקת, איך לא ).
בספורט הן בד"כ לא מתערבות, זה 22 גברים רודפים אחרי כדור… אם זה מה שמרגיע אותו ואז הוא יכול לעזור במטלות של הבית, שייהנה. אז אנחנו נהנים. מהשקט. מהזכות לחשוב בעצמנו, גם אם אלה דברים שסתם ככה היו מעדיפים שלא נאמר בקול. זה כדורגל, אנחנו אמוציונליים, בסדר.
זה אפילו מצחיק.

יש משהו בתחרות בין 2 קבוצות על המגרש שהוא בסיסי ואמיתי באיך שאנו תופסים את העולם.
ואם לנשים יש זכות להתעצבן על משהו שאמרו להם או איך שזה גרם להן להרגיש, אז גם לנו זכות לקחת ללב יכולת ותוצאות מהמגרש.
בסופו של דבר, ה'חופש' הזה מהנורמות החברתיות שחייבים להתנהל כמו שמצפים ממך הוא שנותן לנו את הכוח להמשיך לסחוב הלאה ובתוך כל העמדת הפנים, למצוא את הנקודות של מה שבאמת חשוב לנו.
חפרתי.

BadBoy 20 באוגוסט 2015

משחק כדורגל משחקים 90 דקות לכל הפחות.
מרגע סיומו ועד הפעם הבאה – ברברת בלתי פוסקת בעשרות אתרי אינטרנט, תכניות רדיו, טלוויזיה, אפליקציות, פייסבוק
אבל העובדות היבשות תמיד מדברות בעד עצמן ואיתן אי אפשר להתווכח:
1) באזל קבוצה יותר טובה
2) באזל קבוצה יותר מהירה
3) באזל עלתה על מכבי בכל פרמטר בסטטיסטיקה (ולכן אין לי טעם למנות אותם שוב) בפער עצום.

ולכן המשוואה היא מאוד פשוטה:
מדוע שבאזל לא תעשה כאן 2:0 קל? או :3:0, או 3:1 ?
גם אני שמחתי על הניצחון אתמול על אף שאני לא אוהד מכבי, נחמד לראות שחקן ישראלי ווינר שנותן רגעי קסם
אבל:
מציע למכבי להזהר מאוד ולהיות מפוקסים מאוד כי מזל יש יום כן יום לא ואולי ביום שלישי – לא
באזל יכולה בקלות לנצח 3:0 ולסגור את הסיפור. גם בבלומפילד.
שיהיה בהצלחה

גיסנו 20 באוגוסט 2015

"קשקוש.
הניצחון על פלזן היה הבלחה חד פעמית.
4:0 היום לבאזל (חלק וקל)
2:1 לבאזל בתל אביב
וחוזרים למציאות."

תגובה שלך לפני יומיים.
זה למה.

יודביץ' 20 באוגוסט 2015

גיסנו, אני בעד שתכתוב באופן קבוע. המגיב נאמבר 1!

בלייק 20 באוגוסט 2015

מצטרף

פאןפאן 20 באוגוסט 2015

הקדמת אותי :-)
ענק

רפאל 21 באוגוסט 2015

כשעובדים קשה ובשביל עצמך, לפעמים יש יותר מזל ולפעמים פחות.
בפורמט המשחקים באירופה, אתה רוב הזמן תלוי בתוצאות של עצמך ולא משנה מה הם יחסי הכוחות.
הם אולי יקבעו איזה סדר גודל של יריבה תקבל, אבל על המגרש התנאים שווים ולא מסתכלים על פרמטרים ודירוגים מהעבר, כפי שקורה בליגה הארוכה והמשעממת.

בנסיבות הקיימות, למכבי סיכויים לעבור. הם משחקים, נלחמים ומבקיעים בשביל זה.
לא בשביל מחמאות.

ניר 20 באוגוסט 2015

שמע, אחרי שביקרתי השנה בבאזל בנסיבות אחרות וראיתי שאתה עולה על אוטו ותוך שבע שעות אתה בפריז, הבנתי למה לעולם לא נוכל להיות חלק מאירופה – העובדה שמפרידה בינינו טיסה. לשחקן כדורגל גרמני לא אכפת אם הוא בשווייץ או באוסטריה או בהונגריה, כי הוא במרחק של 10 שעות גג באוטו מהעיר בה הוא רוצה להיות, וכל סוף שבוע אפשר לקפוץ לאן שבא לך. לכן אנחנו תמיד נהיה בעמדת נחיתות כשנרצה לקנות שחקן אירופי, כי הם יעדיפו לשחק בליגה השנייה באוסטריה ולא בישראל.

עופר כהן 21 באוגוסט 2015

בסופו של דבר שחקן בספרד יסע לשחקן ברומניה או באי היווני, אבל מה שאתה אומר מדכא כמה שהוא נכון.

קפטן קוקי 20 באוגוסט 2015

כשנזכרים בפעם הקודמת מול באזל (ה3:3), גם אז זה בא אחרי עליונות די מוחלטת של באזל בסט. יאקוב, שהסתיימה בתוצאה שמשאירה אופטימיות מסוימת, על אף הנחיתות הברורה של הצהובים.
אז, מכבי, שהיתה חייבת לכבוש פתחה את המשחק די טוב עד לטעות הראשונה וההתפרקות. ובנקודה ההיא, משום מקום-חזרנו ל3-3. מי שהיה באצטדיון אז ודאי יודע. באזל הבטוחה והאירופית, זאת שמשחקת מהר ומראה עליונות סטטיסטית מוחלטת על החבורה הלבנטינית של סוזה, פשוט רעדה מפחד. ראו איך מכבי בטירוף ואיך באזל פשוט חסרת בטחון ומפחדת לאבד את המשחק.
אז למשחק הקרוב אנחנו מגיעים בנקודת פתיחה אפילו יותר טובה, כי הם אלה שחייבים להבקיע. הם באים עם בטחון בזה שמה שקרה אתמול היתה מעידה כי הסטטיסטיקה איתם, וכי הם לא מכירים את האנרגיה של בלומפילד.
ברור שצריך לחשוש ולהיזהר, ברור שהסיכויים בוודאי לא לטובתנו, אבל אל תניחו שהסטטיסטיקה מאתמול תחזור גם בשלישי.

פאןפאן 20 באוגוסט 2015

תחזיר את הסרט שאתה נמצא בו – יש עוד קליינטים בתור :)
באזל עדיפה עלינו בכל אספקט כמעט, הם מכירים את בלומיפלד מצוין
אחרי שאתה עושה תיקו ביתי + שיפוט נוראי (מבחינתם – גול חוקי ואולי פנדל)+ אלילת המזל אתה לא מגיע זחוח למפגש!
ועדיין בלומפילד, חום גהינום, לחות איומה , שופט ביתי ואחד מוכר בורקס (עלקקקקק) יכול להספיק לנס

מאיר (חדש בשכונה) 20 באוגוסט 2015

באזל קבוצה מצויינת, טובה ממכבי. לבאזל יש הרבה מה להפסיד. עובדה. זו קבוצה שכבר התרגלה שהיא משחקת עם הגדולים, מנצחת אותם, מפסידה להם אבל היא חלק מהם. באזל גם ניצחה בסטאמפורד ברידג, משמע, היא לא נבהלת ממשחקי חוץ. ועדיין, סטטיסטיקה כמו של אתמול לא תהייה בבלומפילד. היו מולם שני משחקים בבלומפילד. באף אחד מהם הם לא ניצחו ובאף אחד מהם הם לא שלטו יותר מאשר מכבי. לכן, בהנחה שמכבי מגיעים מוכנים מנטלית שהולך להיות קרב עד הסוף, הסיכויים הם סבירים ומי שחושב על 50 אחוזי סיכוי ממש לא חי בסרט כאשר כל מה שצריך זה תיקו נמוך.

ניינר / ווריור 20 באוגוסט 2015

חשבתי שרק שגיא כהן מסוגל לקרוא מחשבות אבל אני רואה שגם אתה מסוגל לקרוא את המחשבות של יוקנוביץ

avrum 20 באוגוסט 2015

אני לא מבין אותך יואב ,אמא אפשר להפסיק לאהוב ? אותו דבר עם קבוצת כדורגל . מן המפורסמות שאמא וקבוצת כדורגל אי אפשר להחליף (או להפסיק לאהוב)

בלייק 20 באוגוסט 2015

אין לי בעיה עם ההערכה שלך שמכבי לא מספיק טובה לאליפות נוספת. אני לא מסכים, אבל אין לי יתרון עליך בלחזות את העתיד.
לב״ש סגל מצוין (לאליפות מקומית לפחות), בעלים טוב, איצטדיון חדש וקהל תומך. היא שנתיים בצמרת הגבוהה, יש מומנטום ויש גם הרבה מוטיבציה לעשות את הצעד הנוסף.
משום מה הזכרת גם את הפועל. נכון שכבירי משקיע, אבל אליפות? העונה?? כבירי השקיע (כנראה הרבה מעבר למה שהתכוון לפי ההצהרות הרשמיות על התקציב בתחילת דרכו), אבל הוא החליף את כל הקבוצה. 20 שחקני רכש, כמעט כולם הבטחות. פרוספקטים לעתיד שאמורים לגדול עם המועדון וכנראה להימכר ברווח יפה. אלה שלא יימכרו, אם יהיו טובים, יובילו את המועדון לשנים ארוכות (שוב, לפי התכנון. ברור שלא כולם יהפכו לכוכבים ויימכרו ברווח).
חיפה של רוני לוי התחזקה? אולי משהו בעמדת המאמן (רוני הצליח וגם כשל בעבר בחיפה וגם במועדונים אחרים. יש נטיה כזאת, שכל מאמן חדש בחיפה מתקבל בטרום העונה כמשיח, ואחרי 5 מחזורים כבר שואלים כמה סבלנות תהיה לשחר עד הפיטורים), בלם וקשר זרים, מגן שמאלי מחליף צעיר (בעמדה של טוואטחה אהובך, שכנראה יישאר בהרכב). נכון לעכשיו אלו השינויים בהרכב לעומת ההרכב של שנה שעברה. עדיין יפתחו סטויקוביץ, דגני, משומר, טוואטחה, ידין, בניון, עטר, שכטר, ועזרא/תורג׳מן. בעונה שעברה זה הספיק למקום חמישי עם השתחלות מקרית לפלייאוף העליון, והעונה הם יותר טובים ממכבי? הכל יכול להיות, אבל אתה מבסס את האפשרות הזאת על תחושת בטן או שאני מפספס משהו.
לדעתי, אגב, קש תסיים שוב לפני הפועל ולפני חיפה. אפילו מכבי פ״ת נראית לי ברמה של הפועל וחיפה.

אורן 20 באוגוסט 2015

+1000

גלעד בלום 21 באוגוסט 2015

לצערי הרב הסיכויים של מכבי להוציא תיקו ומעלה לא רעים בכלל, הביתיות היא גורם משמעותי, ברור שבעשרה משחקים באזל תיקח את הסדרה אבל ביום נתון, כפי שכבר הוכח, מכבי יכולים לעבור, בעיקר כי יש להם יותר בטחון בבית והם רואים את ליגת האלופות במרחק 90 דקות, ניתן למזער את הבדלי הרמות עם טקטיקה נכונה והקרבה, גול אחד של מכבי יטרוף את הקלפים. אבל גם נצחון 2-0 של באזל לא יתקבל כסנסציה אלא בהנאה :)

לגבי הליגה המקומית- הסבירות היע שעם כל עונת אליפות מכבי תגיע שבעה לליגה ותאבד את התואר, אבל אנחנו אומרים את זה כבר 3 שנים ומכבי לוקחת את הליגה בהליכה ועוד עם 3 מאמנים שונים. לכן ההשערה שהיא לא תיקח אליפות חסרת הגיון.

לא נעים לי לומר זאת אבל אם אנחנו (כל מי שלא מכביסט) רוצים שמכבי תאבד אליפות אנחנו צריכים שהיא תעלה לליגת האלופות, אף קבוצה שהעפילה (והיו 3 בדיוק) לא זכתה באליפות באותה עונה, העייפות והשובע יעזרו לגנוב לה אליפות. גם עונה ארוכה בליגה האירופית (העפלה לשלב הבתים) יכולה לחרב למכבי את הליגה המקומית. ובכל זאת-יאללה באזל :)

יואב 21 באוגוסט 2015

1-היו 4בדיוק!
2-מכבי של סוזה לקחה אליפות בדו ספרתי לאחר שצלחה את שלה הבתים והגיעה לנוקאאוט. גם הפועל של הקיזוז.

גיל 21 באוגוסט 2015

היו 3 קבוצות, אחת העפילה פעמיים.

יואב 21 באוגוסט 2015

הוא דיבר על השגיות בליגה בזמן מדחק בליגת האלופות. אז….. היו ארבע עונות כאלו.

the man 21 באוגוסט 2015

אה אוקי… אני מוכן לתת לך חמש לאחד בורוביץ על הנבואות שלך. בכל דבר. אין לך מושג בכלום. הכול סיפורים והמצאות. הייתי שרוף נהייתי גחל. ביצים שלי הכול. בקיצור אם אתה כזה מבין גדול שים את הפרוטות המעטות שנשארו לך על כל בט שתרצה. אני אתן לך יחס ונשים את הכסף באסקריו אצל דורפן. אתה מה שקוראים אצלנו דד מאני. ובלי קשר אתמול ישבתי לראות פעם ראשונה קבוצה ישראלית בכדורגל מאז הפועל במסע האירופי המופלא. מעולם לא הייתי נגד ישראלית שמשחקת באירופה גם אם לא אהדתי אותה. וזהבי ווינר ענק. הוא גם השם היחידי שהכרתי מכל השחקנים. והשחור של מכבי? טיפש גמור כמו רובם. יש דברים שלא משתנים.

עופר כהן 21 באוגוסט 2015

לא מסכים אתך בורוביץ', ההשגה הזו שמכבי לא תהיה אלופה רק כי ב"ש וחיפה התחזקו היא קצת wishfull thinking, הרי גם מכבי התחזקה.
ממה שאני בתכלס מבין ממך, זה שמכבי לא תקח אליפות רק כי לקחה אותה כבר שלוש שנים והפעם היריבות שלה מראות סימני חיים באוגוסט ולא רק אחרי החגים בספטמבר.

נ.ב- ממה השגת שיוקא לא נהנה פה בארץ? כי הוא לא מחייך? עשית מחקר עיתונאי (גם אם צהוב ושולי) כדי לבדוק את מצבת החיוכים שלו בווטפורד, אלופת הצ'מפיונשיפ, באנגליה הלא נחותה, ואילו המסקנות שהסקת?
בכלל, איזה מאמן ישראלי נהנה בישראל ביולי-אוגוסט?!

רפאל 21 באוגוסט 2015

ברור שהיריבות צמצמו פערים.
הרי בינואר חיפה היתה הרבה מעבר לפער דו ספרתי ובקושי רב הגיעה לבית העליון.
כיום הם ויתר הקבוצות מתחילות את הליגה במאזן שווה לזה של מכבי.
אז עד שלא ייפתח פער משמעותי ( וזה יכול לקחת כמה חודשים ), אפשר בלי בעיה להריץ אינסוף תסריטים ווריאציות של מירוץ אליפות.
זה סוד האשליה ה'מתוקה' של הליגה.
אנחנו בחודשים היבשים של יולי-אוגוסט ויודעים בוודאות שחודשיים מעכשיו יהיה הרבה יותר מותח בטבלה מאשר מה שהיה חודשיים לפני בסוף הליגה.
עליה לצורך ירידה.

גלעד בלום 21 באוגוסט 2015

התכוונתי 3 קבוצות אחי, למה לקפוץ?

גלעד בלום 21 באוגוסט 2015

יואב, אני מחפש לראות איך מכבי לא תיקח אליפות ואני מתקשה, ואז אני מנחם את עצמי שאולי העומס באירופה ושובע יכולים לקחת לכם אליפות, בכל זאת 4 רצוף זה משהו שלא היה פה מאז הפועל פ״ת של קשטן (כשחקן) נדמה לי….ביחוד אם זהבי לא נפצע, זו תופעה הבחור הזה.

שלו 21 באוגוסט 2015

נדמה שפ"ת לא הייתה של קשטן והוא היה שחקן זניח עד שולי, ולא ממש היה שותף לכל הרצף….

שלו 21 באוגוסט 2015

שיחק עונה אחת ברצף האליפויות (האחרונה…)

גלעד בלום 21 באוגוסט 2015

בכל זאת היה שותף….ידעתי שהיה לו חלק שולי…בכל מקרה למכבי יש סיכוי לשבור את השיא של 5 אליפויות, שזה די לא יאומן

Comments closed