להתמקד בטוב

rodgcover

לו אני ברנדן רוג'רס אז במשך כל יום בשבוע הקרוב אני מראה לשחקנים שלי את המחצית הראשונה. רק אותה. היא לא הייתה מושלמת. ארסנל יכלה לכבוש שלושה שערים בשמונה הדקות הראשונות. היא אפילו כבשה שער חוקי שנפסל. אבל חוץ מזה, כמעט כל המחצית הייתה שלנו. שיחקנו נפלא. יצרנו ארבע או חמש הזדמנויות הבקעה לפחות. שיחקנו כמו ברזיל בימים הטובים.

אבל בגלל שעד עכשיו שיחקנו חמש מחציות שנעו בין די רע לרע, ומחצית אחת נפלאה, הייתי כמאמן מתמקד דווקא במחצית הנפלאה. כי חשוב שהשחקנים יראו איך הם מסוגלים לשחק. מן הסתם, לא כל הזמן. זה לא ייתכן. אבל לפעמים, ואולי יותר משישית מהזמן, אולי אפילו הרבה יותר משישית מהזמן, הם מסוגלים לשחק כפי שהם שיחקו במחצית הראשונה באמירייטס.

חשוב שהם יראו מה היה שם. מה הם עשו (כל כך נכון). וגם מה הם עשו פחות נכון. אבל הם עשו בעיקר טוב. ובגלל שעד כה העונה הם עשו יותר רע מטוב, חשוב שהם יראו דווקא איך הם מסוגלים לעשות טוב. כי הם מסוגלים.

אז כל יום, או לפני האימון או אחרי האימון, תראה להם את הוידאו ברנדן. תושיב אותם ביחד ותראה להם איך הם שיחקו. ותגיד להם שלזה אתה מצפה. כי הם מסוגלים לכך.

*

הנדרסון לא חסר לי כלל וכלל. גם לא ללאנה כמובן. אמרה צ'אן מוכרח לפתוח. אין על כך בכלל דיון וגם לא היה על כך דיון (ולכן המנג'ר ראוי לביקורת על  כך שצ'אן לא שחקן קבוע בהרכב בקישור ההגנתי שלו בשנה וחצי האחרונות, ובעיקר בחודשים האחרונים, פתיחת העונה הנוכחית וסיום העונה שעברה). גם פירמיניו הצדיק את הקרדיט (למרות שלא שיחק מדהים). מי ששיחק מדהים היה קוטיניו. ובנטקה היה מצוין (אני מתייחס כמובן למחצית הראשונה, שיהיה ברור). עוד היו מעולים קליין, וגם הבלמים וגומז היו סבירים בהחלט ולפרקים אף מעבר לכך. מיניולה, במשך כל המשחק, היה מצוין למדי (גם אם לא מושלם).

לכן המחצית הראשונה הייתה כל כך טובה. כי שחקנים רבים שיחקו טוב. וכי הקבוצה שיחקה התקפי. והקבוצה עשתה את משחק המעבר במהירות מסחררת. אנחנו קבוצה אתלטית יותר מארסנל, גם אם הרבה פחות טכנית, והאתלטיות הזאת באה לידי ביטוי בגדול במחצית הראשונה.

ליברפול הנוכחית מוכרחה להיות קבוצה של High intensity. זו לא קבוצה שיכולה להצליח אם תשחק Possession game מבוקר.

השאלה אם רוג'רס מבין את זה ומעביר את זה לשחקנים. והשאלה היא אם רוג'רס מספיק אמיץ (הוא עדיין עושה לעתים חילופים פחדניים ולא חכמים במיוחד); וכמובן שגם השאלה הלא פחות חשובה היא אם רוג'רס יפתח כמעט תמיד עם השחקנים הנכונים.

אני מבין שבאלוטלי הוא כבר לגמרי מחוץ לתוכניות. אבל מה קורה עם אוריגי? ועם מרקוביץ' לגמרי מחוץ לתוכניות, אז מדוע לא למכור אותו ולהחליף אותו בשחקן שמתאים לך יותר? (אם מרקוביץ' פצוע, אז אל תתייחסו למשפט האחרון, אך לא שמעתי שהוא פצוע. וגם אם הוא פצוע, ולא מדברים על כך כמעט זה סימן רע מאוד בנוגע אליו ולעתידו במועדון).

לסיכום, אני לא חושב שאנחנו מספיק טובים כדי להתחרות על הטופ 4 אפילו בעונה שבה חלק ניכר מהצמרת הגבוהה לא מבריק.

אבל זה יכול להשתנות. זה תלוי באיך סטארידג' יחזור וזה תלוי באיך ליברפול תצליח לשחזר את היכולת מהמחצית הראשונה אמש. זה לא צחוק לשחק ככה, ועוד מול ארסנל בחוץ. זה מראה שיש פוטנציאל. מנגד, רוב  הזמן עד עכשיו אנחנו שיחקנו הרבה פחות טוב.

לכן רוג'רס צריך להתמקד בטוב. והוא צריך לדרוש את הטוב. והוא צריך לעשות את הטוב ביותר מבחינתו כדי להוציא שוב את הטוב.

 

ג׳מייקה האמיתית
לו הייתי גולדהאר

11 Comments

סימנטוב 25 באוגוסט 2015

ראיתי את רוב המחצית השנייה, ארסנל נראת מצויין. לו אני אתם הייתי מראה (גם) את המחצית השנייה, להראות שיש לכם חוסן. תחילת העונה, באתם לקבוצה מהגדולות היא ישבה עליכם ועמדתם יפה. אם כל הרצון הרומנטי שווה גם לשנן שעמידה מגובשת מול לחץ נותן כח וכל זה, וכל זה…

אחד 25 באוגוסט 2015

"להתמקד בטוב" – יואב בורוביץ'

ניכנס ישר לרשימת הציטוטים ההזויים

wiz 25 באוגוסט 2015

לא מסכים

ג'וש 25 באוגוסט 2015

קוטיניו הופך השנה לסופר סטאר. אין הרבה שחקנים בעולם עם טכניקה כזאת.
פרמיניו רק יילך וישתבח אחרי שיכיר את הליגה טוב יותר.
בלוטלי לא שווה אזכור. עמך הסליחה.
מרקוביץ מורחק.
למה לא למכור את בוריני?
אתמול עלה מחליף בן 18 (רוסיטר) מהנוער. מתי זה קרה לאחרונה?

סה"כ הקבוצה נראית טוב מאוד, ואין לי ספק שהיא תהיה טופ .4

רובי פאולר 25 באוגוסט 2015

קרה בעונה שעברה עם אייב ועם רוסיטר עצמו שפתח וגם כבש בגביע הליגה נגד מידלסבורו

ג'וש 25 באוגוסט 2015

ןבליגה?

אריק 25 באוגוסט 2015

בורוביץ יש אתר שנקרא גוגל אפשר לבדוק בו מה עם מרקוביץ. איך אתה מצפה שנתייחס למה שאתה כותב ברצינות?

יואב בורוביץ׳ 25 באוגוסט 2015

בעיקרון אתה לגמרי צודק. אבל לא היה לי אינטרנט אתמול בשתיים לפנות בוקר (כאשר כתבתי את הטקסט). והנקודה היא שלא משנה מה המצב עם מרקוביץ', אם לא מדברים עליו בכלל- ולא מדברים עליו- זה בא ללמד על הבעיה איתו.

גורביץ' 25 באוגוסט 2015

+1
אהבתי את התגובה המתונה לביקורת העוקצנית שלא בצדק..

wiz 25 באוגוסט 2015

טרחנות לשמה,
הוא לא כותב ידיעה על מצבת הפצועים של ליברפול אלא את דעתו האישית על מצבה לאחר המשחק.

מעט הוגנות לא תזיק

גרוסמן 28 באוגוסט 2015

חזית יפה את המצב עם מרקוביץ', קבל ח"ח.
עובר לטורקיה בהשאלה, משמע – לא מאמינים בו יותר מדיי.

Comments closed