קורה מה שאסור שיקרה

de gea

אני צריך לעלוץ אבל איני עולץ. אני חייב – לא רוצה, חייב – שבליגה האנגלית ישחקו הכשרונות הגדולים בעולם.

דויד די חיאה הוא כזה.

השוער הוירטואוז בן ה-24, שבעונה שעברה הציג את היכולת מהמופלאות שראיתי מעודי משוער במשך עונה באנגליה, הוא בעל הסיכוי הטוב ביותר להיות השוער הטוב בתבל בעשר או בחמש עשרה השנים הבאות. שחקן כזה אתה לא מוכר. לא משנה כמה מציעים. גם מאה או אפילו מאה וחמישים מיליון אירו לא נותנים לך תמורה הולמת לשחקן כזה, שמבטיח לך בין הקורות את השחקן הטוב בעולם לתקופה כל כך ארוכה, נצח במונחי כדורגל. אז למכור שחקן כזה ב-35 מיליון אירו (לפי דיווחים)?

זהו כשלון של מערכת. שחקן כמו די חיאה לא צריך להגיע למצב כזה שאין לו ביי אאוט מפלצתי. והוא עוד יותר לא צריך להגיע למצב שהוא בכלל חולם לעזוב את המועדון. די חיאה צריך לקבל יחס הראוי לגדולי עולם. המועדון צריך לעשות הכל, במסגרת ההיגיון וטובת המועדון כמובן, כדי להשאירו. כי טובת המועדון – מה זה טובה? חובה! – היא להשאירו.

אבל יונייטד ככל הנראה לא תשאירו, וגם בינתיים היא רכשה חלוץ בן 19 ב-15 מיליון אירו יותר מכפי שימכרו את די חיאה. עולם הפוך.

העובדה שדי חיאה צפוי להגיע לריאל מדריד, מדכאת עוד הרבה יותר. למה דווקא אליהם, לעזאזל?

אז מה אני צריך לרצות עכשיו: שדי חיאה יצדיק את כל מה שכתבתי עליו בטקסט הזה, והמשמעות היא שריאל תהיה אפילו עוד (הרבה) יותר אימפריה מפלצתית בעשור-עשור וחצי הקרובים? או שמא שדי חיאה איכשהו יתדרדר ויאכזב, ואז כבר יזכירו לי כאן שאני אידיוט?

הוא השתנה לנו
מהומת הרכש. פוסט מתגלגל

20 Comments

יעקב 31 באוגוסט 2015

ואן חאל הליצן קבלן הריסות שיחרר את הרננדס. דה חאה .עכשיו ינוזאי.. וולבק שנה שעברה…עם מי האוהדים. יזדהו…
מילא

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2015

אתה מתעלם מהעובדה שהחוזה של דה חאה נגמר בסוף העונה ואז הוא הופך לשחקן חופשי. הוא לא רוצה לחתום על הארכת חוזה, מה תעשה לו? במצב כזה, לקבל עליו 30-35 מיליון זה לא רע בכלל.
אפשר לחשוב איזה מפלצת ריאל נהיתה בעשור האחרון עם כל הקניות שלה. רונאלדו, בייל וכל השאר – והיא לוקחת אליפות וחצי ואליפות אירופה אחת. לא דה חיאה יהפוך אותה לכזאת.

גאזה 31 באוגוסט 2015

גרייזס עזוב, זה בורוביץ'. העובדות אף פעם לא מפריעות לו

יעקב 31 באוגוסט 2015

ואן חאל הליצן קבלן הריסות שיחרר את הרננדס. דה חאה .עכשיו ינוזאי.. וולבק שנה שעברה…עם מי האוהדים. יזדהו…
מילא. היו. תוצאות. …
מילא. היה כדור רגל מהנה..
רק יהירות ללא כיסוי..
יוחזר מויס..

יואב בורוביץ׳ 31 באוגוסט 2015

דווקא די חיאה, כשחקן הגנתי סופיריורי, יכול לתת לה משהו שהרבה שחקנים התקפיים עילויים לא יכולים לתת, כיוון שכבר יש לריאל את כל הכשרון ההתקפי שאפשר לחלום עליו. בעניין החוזה, כפי שציינתי בטקסט, החוכמה היא לכלול סעיף של ביי אאוט מפלצתי (כך שלא ניתן יהיה למכור אותו בשלושים וחמש מיליון פאונד). אבל גם כתבתי שחוכמה גדולה הרבה יותר היא בכלל לא להגיע למצב הזה. יונייטד הוא לא מועדון שדי חיאה צריך לעזוב אותו. למרות שגם רונאלדו, שהיה שם אליל, רצה לעזוב לריאל. ברור שזה אתגר לא פשוט. אבל די חיאה, עם כל הכבוד, הוא עדיין לא רונאלדו וגם לא מוצע לו מה שהוצע לרונאלדו (וזה יותר מכסף), ובכל מקרה, שחקן כזה יונייטד הייתה צריכה לעשות כל שביכולתה כדי להבטיח שהוא בכלל לא ירצה לעזוב את המועדון פשוט בגלל שהחיים שלו במועדון ובעיר יהיו כאלה מדהימים. זו אחריות של מועדון. זה קשה. אבל זה חשוב.

אריאל גרייזס 31 באוגוסט 2015

די, נו. האיש ספרדי. אתה משווה לגור בעיר כמו מדריד שבה הוא דובר את שפת המקום ושם הוא חי כל החיים שלו על עיר כמו מנצ'סטר עם 300 ימי גשם ודיכאון טוטאלי רוב השנה, בלי שהוא דובר את השפה? וזה בכלל לפני שאני מדבר על זה שריאל היא מועדון חזק הרבה יותר מאשר יונייטד. ברור שהוא יעדיף את ריאל.

יואב בורוביץ' 31 באוגוסט 2015

הפיתוי גדול, בלי ספק..אבל יונייטד היו צריכים לדעת איך לתת לו הרגשה שהוא בן המקום, שהוא סמל ואייקון; ואחרי זה לדאוג לשלם לו יותר, ואולי אפילו הרבה יותר, מכפי שריאל תשלם לו. אין מה לעשות-זה מה שהיה צריך לעשות..

כץ 31 באוגוסט 2015

הציעו לו את כל הכסף שאפשר להציע ואף יותר ועדיין הוא מעדיף לחיות במדינה שלו ולשחק במועדון שכולם חולמים לשחק בו.

מה אפשר לעשות במצב כזה. ברור שבדיעבד היו חייבים להחתים אותו על חוזה ארוך טווח כבר לפני שנתיים. טעויות כאלה קורות לקבוצות הטובות ביותר. יונייטד תילמד את הלקח.

omer 31 באוגוסט 2015

יונייטד הציעה לדה חאה אולי את השכר הכי גבוה אי פעם לשוער, 14 מיליון אירו יותר ממה שירוויח בריאל מדריד (לאורך כל תקופת החוזה).

למרות שאתה חייב את כל הכישרון בליגה האנגלית, עליך להפנים שמצב זה בלתי אפשרי מאחר וכמעט כל שחקן בעולם יבחר בהצעה באחת מ2 הגדולות בספרד על פני כל קבוצה באנגליה, בטח שמדובר בשחקן ספרדי/דרום אמריקאי.

ניינר / ווריור 31 באוגוסט 2015

רגע, השוער הכי טוב בעולם בחמש עשרה השנים הבאות לא אמור להיות הבחור ממכבי?

יואב בורוביץ׳ 31 באוגוסט 2015

הוא יתחרה איתו. וראיקוביץ' גם בטח יגיע ליונייטד (:

פו 31 באוגוסט 2015

כל מה שכתבת אולי נכון לפי נקודת המבט *שלך*.
אבל הבעיה היא שנקודת המבט של דה חאה היא שהוא רוצה לשחק בריאל מדריד ולא ביונייטד.
אין דרך להשאיר שחקנים בכוח/כפייה בקבוצה שהם לא רוצים להיות בה.
לגבי ריאל- זה בהחלט חיזוק עבורם למרות שאני חושב שקיילור נבאס שוער מעולה, אבל הוא לא יהפוך אותם למה שכריסטיאנו+בייל בלה בלה בלה ולמעשה הסגל היקר בהיסטוריה לא לקח אותם

צבי 31 באוגוסט 2015

אני מהמר על אתלטיקו שתיקח אליפות העונה לא ריאל

אחד 31 באוגוסט 2015

כנראה שפיספסתי את הידיעות על פרישתם של נוייר ובופון

עופר דיגמי 31 באוגוסט 2015

או קורטואה. ההוא שגם שנה שעברה היה טוב ממנו. וצעיר ממנו. שגם לקח אליפות שנה שעברה. וגם לקח אליפות בספרד עם האקסית של דה חאה.

יואב 1 בספטמבר 2015

אגב עופר דיגמי,
איך באר שבע קופחה בטדי?
אשמח אם תבהיר לי את זה.

דגש 1 בספטמבר 2015

מה הקשר לדה חאה זה שאתה חייב שבאנגליה ישחקו הכשרונות הגדולים בעולם?

נכון לעכשיו שלוש הקבוצות הטובות בעולם (אולי ארבע עם פס"ז) לא נמצאות באנגליה.
נכון לעכשיו השוער הטוב בעולם נמצא בגרמניה.
נכון לעכשיו מבין עשרת השחקנים הטובים בעולם אנגליה מכניסה אולי 2 (אגוארו אחד מהם, לא יודע אם יש עוד אחד ומי הוא. לבחירתכם, אנגלופילים זועמים.)
הליגה האנגלית היא בזבוז כסף מזעזע.
מנצ'סטר יונייטד מלהגת כל החלון על שחקנים שהיא לא יכולה לקנות (מולר, בייל, ראמוס) ובסוף משלמת מחיר מטופש לשחקן שהיתה יכולה להביא ברבע מחיר בתחילת הקיץ.
הליגה הזאת צריכה שינוי רציני כי היא הליגה העשירה בעולם עם פוטנציאל אדיר וכל רגע שהטופ העולמי לא נמצא שם (והוא לא נמצא שם כבר שנים) זה כישלון.

מאנו 1 בספטמבר 2015

אל תבלבל אותם, זאת "הליגה הטובה בעולם!"

מאנו 1 בספטמבר 2015

בהתחלה כשהייתי נכנס לפוסטים של בורוביץ' הייתי קצת המום מהתגובות הארסיות. עכשיו אני מבין למה. פסוט ביזיוני, מלא בהפרזות והגזמות.
סליחה.

Comments closed