מברבר עצמו לדעת

lvg2

אין דבר שאני כמעט יותר מתעב מההסתכלות השטחית של חובבי כדורגל, והתקשורת, על כך שהמאמן הוא חזות הכל. ולכן כאשר יש מאמן עם שם גדול, כזה שגם התעצבה לו במשך השנים תדמית של פילוסוף וחדשן ומבריק וגאון, הרצון שלי שהוא ייכשל גדול שבעתיים.

והאמת: חובבי הכדורגל והתקשורת לעתים כל כך מטומטמים שכאשר באמת יש מאמן דגול, הם כמעט ולא מתרכזים בפילוסופיה האמיתית שלו. או בגלל שאין להם באמת מושג מה הוא עושה ביום יום (וזה מובן..ועדיין  הייתי רוצה לראות יותר מאמץ בתחקיר) או בגלל שהפילוסופיה שלו היא גמישה, כזו שמתבססת על חומר השחקנים הנתון שיש לו, והוא גם לא גונב דעת ומנסה להציג עצמו כאיש רוח.

אלכס פרגוסון היה מנג'ר כזה. לכן כל כך אהבתי אותו למרות שאני שונא את קבוצתו ואת הצלחותיו.

לואי ואן חאל הוא מאמן מהסוג הראשון. כזה שלא משנה כמעט מה יקרה, תמיד יחשבו שהוא גאון.

זה שברצלונה ובאיירן רצו שיילך הביתה, לא משנה כמעט. ואן חאל הוא גאון בגלל אייאקס של אמצע שנות ה-90 ובעיקר בגלל שהוא מחזיק מעצמו ככזה. אבל הכי חשוב: חובבי הכדורגל והתקשורת המטומטמים צריכים ואן חאלים. הם צריכים מוריוניאים. הם צריכים מאמנים שליד השם שלהם באינצקלופדיה יהיה כתוב דבר ראשון  "גאון". וככל שהמאמן יותר גנב דעת, כך הציבור והתקשורת יותר ששים לקנות את השטיק שלו.

כשוואן חאל הגיע ליונייטד אפילו קראתי אנשים שכותבים שכמאמן הוא לא פחות טוב מפרגוסון. ואידך זיל גמור.

אין יותר מדי מה להרחיב על הכשלון של יונייטד עד כה בתקופת ואן חאל. אנשים ירצו לדבר על מיקומים ויאמרו שיונייטד סיימה בעונה האחרונה במקום לא כל כך רע. והיא גם העפילה העונה לצ'מפיונס (וואו), ואולי הם גם יביאו עוד נתונים סטטיסטים כדי להמחיש שוואן חאל לא כזה כשלון. והאמת, אולי דברים יתהפכו או מאוד ישתפרו והוא באמת לא יסיים את הקריירה באולד טראפורד ככשלון.

אך עד כה הקדנציה שלו ביונייטד נראית כמו תאונת רכבת. כל כך הרבה מאות מיליוני פאונד מושקעים, כל כך מעט שחקנים מצליחים על בסיס עקבי, כל כך מעט סגנון מאופיין עקבי ומצליח. כל כך הרבה בעיות. וכעת גם מפורסם שהשחקנים לא בדיוק מתחברים למאמן ה"דיקטטור" ובכלל נראה שוואן חאל מאבד את מעט השפויות או הפאסון, שספק אם אי פעם היו לו. האיש מגלומן. והאיש גם לא מעט מדבר כמו אידיוט.

תקראו את הכתבה שמתפרסמת היום בגרדיאן. מביך שלמנצ'סטר יונייטד הגדולה יש מאמן שכך מברבר עצמו לדעת. זה כמובן לא התחיל עכשיו, אבל זה כל הזמן הולך ומחמיר.

לצערי, עדיין יש טאלנט לקבוצה. והיא עדיין פייבוריטית מול ליברפול שלי הערב. אבל לא משנה מה תהיה התוצאה, אני מוכן להתערב עם כל אחד מכם על ארוחת צהריים שוואן חאל בעונה הבאה לא במנצ'סטר יונייטד. מצד אחד, אשמח מאוד ביום שיעזוב. מצד שני, מה היה לי רע כל קמפיין תאונת הרכבת של המאמן ההולנדי.

 

 

התבוסה באולד טראפורד
ליברפול (בית) Priceless

28 Comments

אריק 12 בספטמבר 2015

כותרת מעולה:
יואב בורוביץ – מברבר עצמו לדעת.

לגבי ון חאל. בנתיים לא משהו ועדיין אקח את דבריהם של צאבי,סידורף,אינייסטה, מולר ושווינשטייגר קצת, אבל ממש קצת , יותר מהלהג שלך.

יואב בורוביץ׳ 12 בספטמבר 2015

אתה צריך לדעת שכדורגלנים פעמים רבות מדברים על מאמנים (לפחות לתקשורת) בצורה שאינה שיא הכנות. לפני כמה שבועות פורסם לא מעט שפדרו, שהיה מרחק נגיעה מיונייטד, לא הגיע בסופו של דבר כיוון ששמע בברצלונה הרבה דברים רעים על ואל חאל.

אריק 12 בספטמבר 2015

אז אתה לא מאמין לצאבי בראיון נטול אינטרסים מאל סעד או לאינייסטה וסידורף אבל מאמין לזבל של צהובונים.
שמע, אתה עיתונאי ספורט רציני.

יואב בורוביץ׳ 12 בספטמבר 2015

אני יודע שרבים בברצלונה מאוד לא אהבו את ואן חאל ושהקדנציה השניה שלו נחשבה לכשלון גדול (עזב לאחר שנה). גם בקדנציה הראשונה הצליח להתקוטט עם רבים וטובים.

דורפן 12 בספטמבר 2015

הבדל קטן בורו, זניח, שלא לומר חסר משמעות – השחקנים שאריק מנה שיחקו אצלו ופדרו לא. בכל אופן, מנצ׳סטר יונייטד מעולם לא הייתה מקום טוב לשחקנים שרצו לבחור את המנג׳ר שלהם.

יואב בורוביץ׳ 12 בספטמבר 2015

פדרו שיחק שנים ליד צ'אבי ואינייסטה. אם בכל זאת הוא החליט לבסוף לא להגיע בגלל ואן חאל (אם הפרסומים נכונים ואין סיבה לחשוד שלא) אז אולי הוא שמע עליו מספיק דברים רעים מאנשים שהוא מחשיב את דעתם. דורפן, גם כעת יש פרסומים על שחקני יונייטד רבים שאינם מרוצים. גם לא מעט שחקני עבר יוצאים נגד ואן חאל. הרוב יוצא מאנשים נטולי אינטרס וכאלה שהקבוצה יקרה לליבם.

אריק 12 בספטמבר 2015

הוא שמע עליו מגאיטן ואוטמנדי…
תמשיך התייחס ברצינות לשמועות, זה מאוד רציני. הכל זה קליק טראפ, לא מאמין שאתה נופל לזה.

דורפן 12 בספטמבר 2015

בורוביץ׳, אתה יודע על מה לא היו פרסומים? על זה שיונייטד הגישה ארבע הצעות שונות על מרשיאל. כל העיתונות שיודעת מה עושה כל זבוב על הקיר באולד טראפורד – ודיווחה על ניימר, לבנדובסקי, מולר ורובן – על עיסקה שבאמת הייתה בקנה יותר מחודש הם לא ידעו כלום. מילה לא הופיעה על השחקן הזה.

שחקני העבר לא מרוצים מהיכולת – שנופלת מזו בתקופתם. הם צודקים. המחשבה שצריך להתחיל לחפש מנג׳רים שיהיו מקובלים על שחקנים בכירים, סליחה, שיהיו מקובלים על שחקנים בכירים בברצלונה, היא מאד לא מנצ׳סטר יונייטד. מחמישה שחקנים שכן הסכימו להגיע, שניים הגיעו בגלל ואן חאל.

לדעתי האישית כאוהד – אני בכלל לא מעוניין בשחקנים שמתעסקים בזהות המנג׳ר.

בנוסף, הוא מהמאמנים הגדולים בדורנו. הגיע להצלחות מרשימות בארבע קבוצות שונות. כולל אליפויות מאד לא טריוויאליות כמו אליפות אירופה עם אייאקס ואליפות הולנד עם טוונטה. אבל אם ייכשל כמו בברצלונה (שׁתי אליפויות אחרי בצורת של חמש שנים במועדון) או באיירן (דאבל וגמר אלופות וקידום המון שחקנים) נצטרך לחיות עם זה.

יואב בורוביץ' 12 בספטמבר 2015

הוא זכה עם אלקמאר (מקלארן זכה עם טוונטה). באייאקס של אמצע שנות התשעים היו אינסוף טאלנטים (מבלי להפחית בעבודה שלו). בבארסה לא רוצים לשמוע ממנו. גם לא בבאיירן. שים לב לשטויות שהוא אומר..שים לב לזיגזוגים..לדיבורים על "פילוסופיה" פעמיים בשבוע. האיש מגוחך. לא מגדולי מאמני דורנו ולא בטיח. סתם מגלומן שיש מערכת שלמה שמפמפמת מאמנים מסוגו. בטוח שרבים ביונייטד מתחרטים על הצטרפותו. דורפן, הצעת ההתערבות בעינה. שנה הבאה הוא לא אצלכם.

JM 12 בספטמבר 2015

מה לך ולאימון בורוביץ?
מה אתה יודע על סידור הגנה? על הכנה למשחק? על עמדות? על ניתוח יריבות?
אני בטוח שאין לך מושג ולו בדבר אחד. לפחות ואן חאן מברבר לעצמו את הדעת בדבר שהוא כן מבין.

עם כל הכבוד לפרגוסון, ויש לי אליו המון המון כבוד – גם הוא היה מתקשה במתכונת הנוכחית של הפריימיר ליג, התחרות המטורפת, מצב שוק השחקנים והמחירים המטורפים שם… לשפוט את ואן חאן מול פרגוסון זה ממש לא הוגן.

דורפן 12 בספטמבר 2015

האם כשאתה אומר, מאד בתקיפות יש לומר, בבארסה לא רוצים לשמוע ממנו אני אמור להתחשב בזה ביותר ממה שצ׳אבי אומר או בפחות. הוא מאד מאד אקצטנטרי עם אוהבים ושונאים. ובעל הישגים שיש למעטים. למרות שאני חייב לומר – כשאשמע ממך שיש מאמן טוב (ולא רק מזל, טלנטים, יחסי ציבור) אז אולי אפשר יהיה לדון מי מאמן רע.

נכון, אלקמר, מה שלא משנה את הנקודה בכלום. כל מאמן חסר מושג הרי לוקח אליפויות עם הקבוצות הקטנות יותר בארצו.

אריק 12 בספטמבר 2015

מרטינז הוא מאמן גאון. חילוף מדהים בדקה ה8…

יואב בורוביץ' 12 בספטמבר 2015

האם גם מקלארן מאמן גדול כי הוליך לאליפות את טוונטה? בברצלונה ואן חאל הותיר לא מעט אויבים ותחושות רעות. באיירן, עוד מועדון רציני, לא רצה לראות אותו לאחר תקופה די קצרה כאשר המאמן אחריו (היינקס..בלי תדמית הגאון) מצליח הרבה יותר. חוץ מזה, גם בנבחרת הולנד, פעמיים, ואן חאל לא הנהיג קבוצה שמשחקת יפה מדי (לסטנדרטים של הולנד). אני חושב שכדאי גם להקשיב לקרויף, פילוסוף קצת מוצלח ממנו, ומה הוא חושב עליו. בדורו חוס הידינק מאמן מוצלח יותר (עם הרבה פחות יח"צ או תדמית). הקשיבו לאנגלית של ואן חאל (הולנדים לרוב מדברים מצוין), כמה היא בסיסית, ילדותית (ולא רק בגלל אי השליטה בשפה), כמה הבן אדם מלא בעצמו ודי מגוחך.

עירן 12 בספטמבר 2015

בורוביץ, לדעתי מרטינז מחייב פוסט חגיגי שלך על היותו מאמן מעולה לאור החילוף של המשחק היום בדקה ה – 8. זו תהיה מסקנה הכי מבוססת שלך השנה, על סמך 82 דקות ולא פחות מזה.

דורפן 12 בספטמבר 2015

בורוביץ – השאלה אם מסיקים מסקנות על פי תארים, ושחקנים סידורף, דווידס, צ׳אבי, מולר ועוד המונים שהוא גידל. או שכתבי הגארדיאן, שלא יודעים אפילו מה מזג האוויר באולד טראפורד, ציטטו גורמים בכירים שאומרים שהאימונים משעממים. סליחה, וגם פדרו ששמע ממישהו מברצלונה ולכן לא בא. שווייני שבעצם שיחק תחתיו כן בא.

ואם אתה רוצה את זה פשוט. מקלרן זכה בהולנד שזה יפה – נשארו לו אליפויות ספרד, גרמניה ואירופה, ומקום שלישי במונדיאל, ועוד שני גמרים אירופאים ועוד חותמת אישית של 7-8 מהשחקנים הבולטים של דורנו כדי להשתוות ואן חאל. אבל זה ממש קרוב. עניין של מזל הייתי אומר.

ואני חושב שזה יהיה מעניין לשמוע את דעתך אם המשחק היום מעיד שהוא איבד לגמרי את חדר ההלבשה או שזה זמני.

יואב 13 בספטמבר 2015

(((((((((:

JM 12 בספטמבר 2015

אם ואן חאל יקרא את זה הוא יעלב עד בכי.

יואב בורוביץ׳ 12 בספטמבר 2015

הוא לא יקרא.

wazza 12 בספטמבר 2015

תגובתו של ואן חאל
https://vine.co/v/eFAEF6JUn7t

סימנטוב 12 בספטמבר 2015

מפריד את העבודה שלו לכמה מישורים
ההחלטות שלו על שלחן הניתוחים נכונות. השחקנים שהושאלו (יאנוזאי ווליסון חייבים דקות ולהוכיח שהם חומר ליונייטד. הישארות תתקע להם את הקריירה), השחקנים שנמכרו היו צריכים ללכת (נציין רק את ואן פרסי שהיה ה"בייבי" שלו עד העונה), השחקנים שמקבלים קרדיט לא מורדים ומקבלים ביטחון, הרכש מעולה.
שיטת המשחק, לא כ"כ לטעמי (מניעים את הכדור לדעת ונתקעים בשליש השלישי, היצירתיות נעלמת) אבל הארגון מצוין וההגנה מעולה.
תקשורת, פן כואב עם ואן חאל מסכים עם נוויל שכתב שהדרך בא הוא מגיב לעיתונאים בסופו של יום מחלחלת כהתנשאות כלפי האוהדים. א-ב-ל ואן חאל כנה (מאוד) ובמסיבת העיתונאים אתמול הוא אפילו הודה בתקשורת עם רוני וקאריק. לא נראה שהוא קרוב לאבד את חדר ההלבשה.

יוסי מזרחי 12 בספטמבר 2015

ואן חאל הוא אדם לא נח. יחד עם אנגלית חלשה, ועם קבוצה שמתענינים בה איזה שניים שלושה אנשים, זה מתכון לחיכוכים. מצד שני הוא איש כנה ואומר את מה שהוא חושב כנראה בלי חשבון למאזינים, וזה בעידן של תקשורת כמו בימנו, מתכון לצרות.
יש כנראה גם מהלכים סמויים כמו שציין דורפן על עסקת מרטיאל,והם גם חלק מדמות המנגר והצלחתו או כשלונו.על זה ידונו בהמשך.
בסך הכל נכון לרגע זה, אני לא קורא למצבנו הצלחה או כשלון. יש הרבה לכאן ולכאן.
מצד אחד הוא קיבל את המועדון בשפל מקצועי ועם סגל איום ונורא במונחי יונייטד שרואה את עצמה כמועדון מוביל בקנה מידה עולמי, ובאותה נשימה, הוא קיבל תקציב ויד חפשית בלתי מוגבלים גם בקנה מידה של השוק הפרוע של היום.
לאן נוטה הכף? להרגשתי פחות להצלחה.
היינו צריכים להיות היום ,במצב שקרוב יותר לקבוצות ולאתוס המקצועי של עידן פרגוסון. בעיקר במה שקשור לסגנון. הוא פחות יפה לעין וגם לא הכי יעיל בעולם,ראה סואנסי ואיך שהמשחק התפתח.
הייתי רוצה לראות יחס חם יותר גם לאלה שהוא לא צריך והלכו מהקבוצה למקום אחר. גישה נכונה יותר היתה עוברת טוב גם ביציעים וזה לא מעט בזמנים שלא הכל ילך, ויש ויהיו כאלה.
הסגל שלנו היום מצוי בעולם אחר מאשר לפני שנתיים, אבל מי אומר שנניח מויז ,היה מצליח פחות עם זמן ושלוש מאות מליון ליש"ט?? מוייז זה ה'כלומניק' שמצא את סטונס בשתי לירות וחצי. אל נא נשכח.
כסף נספור במדרגות, ואחרי טריפל בסוף העונה לא תקום שאלת הצליח או נכשל. עוד מקום ברביעיה ועונה סתמית באירופה, נדבר אחרת. הנה אמרתי קודם. נכון לרגע זה…
ובעוד שלוש שנים, ישאל מי שישאל איך היתה התקופה שלו אצלנו, ויענו לו ההיסטוריונים שבנינו: כמו בברצלונה ובבאירן. אחד יגיד הצלחה והשני כשלון. יהודים טובים אנחנו.

MOBY 12 בספטמבר 2015

נעצרתי אחרי המשפט "הייתי מצפה לעבודת תחקיר רצינית", פרצתי בצחוק בלתי נשלט, עצרתי בדקתי שוב שאני אכן בבלוג של הטרול…
והמשכתי בגיחוך. ועברתי לתגובות, מעריך שהם יותר רציניות.
אתה בדיחה עצובה
אין איזה ליין הימורים על מפוטר/לא מפוטר או אליפות/לא אליפות?
מזמן לא התקשקשת על זה.

איאן ראש 12 בספטמבר 2015

גם אני הופתעתי מהמשפט הזה. +1

שלו 12 בספטמבר 2015

אני אף פעם לא יודע אם אתה רציני או בעל חוש הומור כל כך מיוחד מתוחכם וציני.

shadow 12 בספטמבר 2015

אתה נותן לו יותר מדי קרדיט

ניק 12 בספטמבר 2015

אנשים לא מתלהבים מהואן חאלים או מהמוריניואים בגלל שהם גאונים או תופסים את עצמם גאונים או אלוהים יודע מה.
תופסים מהם כי הם לוקחים תארים (ללא יוצא מן הכלל) בכל מקום שבהם אימנו.
תארים. זה הדבר היחיד שזוכרים ממך בסופו של יום בעולם הספורט. פשוט וקל.

יואב 13 בספטמבר 2015

מזרחי,
גם בורוביץ לא נוח. ההוא מקומם שם וההוא מקומם פה. ההוא נחשב ומרוויח שם וההוא לא מרוויח ולא נחשב כאן. וזה הסדר הנכון. וזה נחמד ככה.

יואב דובינסקי 13 בספטמבר 2015

לחלוטין ואן חאל מגלומן ומאוהב בעצמו. אני בצד האוהב, אבל לחלוטין מבין את הצד הסולד ממנו. אני לא אוהב את הכינוי גאון, כי אני רואה בו יותר איש של עבודה שיטתית ולא של הברקות. בינתיים יונייטד שלו לא מתחברת. עדיין הביא הישגים מרהיבים לכל קבוצה אותה אימן. נקווה שהקריירה שלו תסתיים בטון צורם. כי גם סיומת בטון צורם זה משהו שקרה לו כמעט בכל מקום בו אימן.

Comments closed