פטישים לראש השנה

westham

הדבר הכי מעציב אותי בספורט בימים אלה הוא חוסר ההתרגשות והעניין שלי מפתיחת עונת ה-NFL. בגדול, אני מתרחק מהספורט האמריקאי. זה כולל בעיקר את הבייסבול ואז גם את פוטבול המכללות וגם את כדורסל המכללות. NBA זה לא בדיוק ספורט אמריקאי וגם שם אני מגלה עניין כמעט אך ורק בפלייאוף. NFL היא דווקא לא ליגה שצריך להמתין בה לפלייאוף כדי לקבל עניין – ממש ממש לא – ועדיין אני לא יכול לייצר את העניין.

אולי כי אני כבר לא כותב על זה די הרבה שנים (למעט כאן בבאזר בפלייאוף, כשאני בהתלהבות שיא). בוודאי שלעובדה שאיני חי בארצות הברית יש משמעות גדולה (למרות שהתחלתי להתלהב מפוטבול בשנות נעוריי, שנים רבות לפני שהגעתי לחיות כמה שנים בארה"ב). מן הסתם לעובדה שמשדרים משחקי פוטבול בעברית גם אין השפעה חיובית. והיעלמותו הטראגית של ערוץ ESPN לפני כמה שנים יש השפעה מכערת (אין יותר ספורטסנטר ותוכניות המגזין שמחזקות מאוד את העניין בפוטבול).

ואף על פי כן, אל ייפלא הדבר אם בקרוב מאוד אתחיל שוב להתלהב בטירוף מה-NFL. זו עדין הליגה הטובה והמוצלחת בעולם. מה לעשות שברגע זה אני לא מגלה בה עניין רב.

אז כשאין עניין כל כך גדול ב-NFL גם אין עניין בהימורי ה-NFL. האם בכלל מאפשרים בווינר להמר על המשחקים בליגה? נראה לי שכן. כך לפחות אני חושב שאני זוכר. אבל כשאני מביט בטופס של היום אני לא רואה משחקי NFL.

סליחה, אין בדף הבית אבל יש בדפים הפנימיים. אלוהים שישמור איזה יחסים גרועים כנופיית הבוזזים והעושקים מהטוטו ווינר נותנת.

פילדלפיה איגלס פייבוריטית ב-2.5 נק'. באמריקה, או בכל מקום שמציע הימור קלאסי (וגם בו ל"בית"כמובן יש יתרון), אתה מסכן 110 דולר כדי להרוויח מאה (או מאה כדי להרוויח 91). בישראל, אצל הטוטו ווינר, אתה מסכן 100 כדי להרוויח 55 (במקרה שהלכת על פילי. אם הלכת על אטלנטה תרוויח 75).

לפערים העצומים הללו אין שום הצדקה, אלא אם היא לבזוז את ציבור המהמרים בישראל. וזה מה שהטוטו ווינר עושה בכל כך הרבה מקרים. זה פשע.

אז הימורי פוטבול שבאמצעות הטוטו ווינר לא תקבלו ממני כנראה במהלך כל העונה.

*

נעבור לפוטבול של האנגלים. שם מציעים 1.9 על ניצחון של הפטישים בבית הערב נגד ניוקאסל. אני בכוונה לא בודק את היחסים באתרים הבינלאומיים (לא רוצה להתבאס), אך בכל זאת היחס שמוצע כאן בישראל נראה לי די משתלם.

את 160 השקלים שהרווחתם אתמול בתבוסה של ישראל נגד איטליה תסכנו כדי להרוויח 144 במקרה שווטסהאם גוברת על ניוקאסל.

אוסיף עוד כמה מילים על הכדורסל. ראיתי את מרבית המשחק בשידור חוזר. אתמול הייתי בארוחת חג. האמת: אני מופתע מהתוצאה. לא ציפיתי לכזו תבוסה. אבל בגדול אני כן מרגיש שצפיתי כמעט כל דבר שקרה עם הנבחרת הזו באליפות האחרונה. והדבר הכי לא מפתיע הוא איך התקשורת ממשיכה לשקר לכם, כדי לשרת את עצמה, ואיך הציבור הגי'נגואיסטי המטומטם ממשיך לקנות כמעט את הכל.

הכדורסל בישראל הוא גרוע. הנבחרת הזו עשתה לא מעט במסגרת המגבלות, אבל גם לא ממש הרבה. התוצאה הסופית היא בינונית, אולי טיפה בינונית פלוס, ואולי לא לנוכח התבוסה הקשה מול האיטקלים (והכניעה המטומטמת של המאמן נגד הצרפתים).

אבל שוב, מי שבאמת אשמה (התקשורת גונבת הדעת) לעולם לא תבוא על עונשה. אגב, גם כאן בדה באזר קראתי לא מעט אנשים מתלהבים יתר על המידה ואינטיליגנטים יתר על הפחות. אבל זה בסדר. בסך הכל זה הכל מצבים נפשיים. וכל אחד לפעמים יוצא אידיוט (גם הח"מ). אני רק מאוד משתדל לראות את הדברים כהווייתם, גם כשהם כעורים.

 

אין איש בסביבה
מגן הקהילה

17 Comments

תiמר 14 בספטמבר 2015

יואב, חמוד, אתה שוב מנסה לעבוד על כולנו.
אף אחד לא חושב שהכדורסל פה שווה משהו מיוחד
להפך, ההתלהבות היא בגלל ההכרה שבטורניר נתון אנחנו יכולים להפסיד לכולם, אז אנשים שמחים שזה לא קרה.
עכשיו, אתה יכול להפסיק לגנוב דעת/ להתבכיין כל הזמן?
חג שמח מתוקי

יואב בורוביץ' 14 בספטמבר 2015

חג שמח מתוק

yaron 14 בספטמבר 2015

אם הכדורסל הישראלי גרוע, איך זה שהתוצאה רק בינונית? אם הוא באמת גרוע אז זאת תוצאה מצויינת :-)
אני לעומתך חושב שהכדורסל הישראלי בינוני (והתרשמתי שכך חושבים רוב המגיבים כאן), ואם זאת אכן הרמה שלנו, אז הנבחרת השיגה תוצאה סבירה/יפה, לא מדהימה אבל גם לא כשלון.

יואב בורוביץ' 14 בספטמבר 2015

ירון, אם היה נכתב תמיד כי הכדורסל כאן גרוע אבל ההישג הוא ברמה בינונית אז האמן לי שלא הייתה לי שום בעיה. אבל ברגע שנבחרת ישראל מנצחת, לא משנה כמעט איך ולא משנה את מי, מייד מתחיל תהליך של התלהבות פטריוטית שמבטל את השכל הישר. מייד כותבים שהשחקנים גיבורים (וטובים) וכי המאמן נפלא וכמובן שגם לא מציינים את כל הרעות החולות, שגם כל לא מסוקרים כפי שצריך בימים רגילים.
לכן אין מה להתלהב מההישג הבינוני (כפי שגם לא צריך לקטול אותו). כן חשוב לקטול את הרמה הכללית בתוך הקשר של בדיקה מדוע המצב התדרדר עד כדי כך. כיוון שזה לא נעשה, קיימת "גניבת הדעת" העצומה באופן שהתקשורת (באופן כללי) סיקרה את האליפות האחרונה.

מנחם לס 14 בספטמבר 2015

אני ניכנס לדהבאזר בערך פעם בשבועיים סתם לראות מה הולך.
את בורוביץ' מעציב הפוטבול האמריקאי ועוד כמה דברים.
אתם יודעים מה הכי מעציב? שדורפן נותן לו, לבורוביץ', להמשיך לכתוב.

יואב בורוביץ' 14 בספטמבר 2015

הפוטבול ממש לא מעציב אותי. להיפך. אני רק מתעצב מכך שאני לא מתלהב שהעונה התחילה.

פה איתמר 14 בספטמבר 2015

מנחם אתה לפעמים גס ונטול פוליטקלי קורקט כמו ישראלי מצוי.
אבל במקרה הזה פגעת בול בפוני.
מה שאתה לא מבין הוא שבורוביץ, כותב ללא קשר והבנה עם המציאות הספורטיווית וגם איכות הכתיבה שלו ירודה. אבל…
לטעמי ככל שרמתו יורדת, ככל שהוא בוטה ומזלזל יותר כך הוא נהייה קאלט יותר ויותר הצובר עדת עוקבים הנהנים לקרוא ולהתעצבן…

מנחם לס 14 בספטמבר 2015

בורוביץ', אתה יודע כמה שרינקים יש בת"א?

אבל, במחשבה שנייה, אולי אני הוא זה שצריך שרינק – זקן בן 78 שהפוטבול עדיין מקפיץ אותו (בעיקר כשהוא רוצה לחנוק את איליי מנינג המטומטם שזרק החוצה במקום ליפול על הכדור בשניות האחרונות נגד הקאובויס), ואפילו הכדורסל הישראלי גורם לו לחפש לינקים אונליין.
תעשה חושבים בורוביץ'. זה קורה כמעט לכולם בספורט כשמתחילים לראות את גיל העמידה לפני עיניהם. מלבד – כמובן – לדוק הקשיש שעדיין חי ונושם ספורט, וככה כנראה ייכנס לקברו.

יואב בורוביץ׳ 14 בספטמבר 2015

מנחם, אני הולך לשרינקית כבר י"ב שנים. על ספורט אנחנו לא מדברים. בכל אופן, אני חושב שלמקום שאתה גר בו יש השפעה מכרעת על העניין שלך בספורט. כשחייתי בבוסטון אז חייתי ומתתי עם הפאטס והרד סוקס. כעת הקבוצות הללו לא מעניינות אותי כהוא זה. באמריקה לא הייתה שבת כמעט שלא הייתי רואה פוטבול קולג'ים. וזה לא רק לראות, זה לקרוא ולהעמיק ולהקשיב לרדיו ולהתעניין. וכאן בישראל, נאדה. זה גם עניין של שלבים בחיים. גם יש דברים שהתעניינות בהם חוזרת ובמשנה תוקף. מי שאוהב ספורט כמעט לא יכול להתעלם מהספורט שקורה במקום שלו, גם אם הוא ברמה לא גבוהה. ולהתעניין בספורט שקורה במקום רחוק זה בהחלט אפשרי, אבל מאוד מבאס כשאתה לא נמצא בתרבות שהספורט הזה מתרחש בו. כי מבחינתי ספורט אמריקאי בלי הטוק רדיו, ובלי העיתונות היומיומית (ולקרוא באינטרנט זה לא תחליף), ובלי הטלוויזיה, ובלי הספרות, זה ממש לא אותו דבר.

תומאס נוימן 15 בספטמבר 2015

איני איתך יואב.
חולה על ספורט אמריקאי, על כל סוגיו (אפילו ההוקי הצפון-אמריקאי), אבל פחות מתלהב כשאני גר בארץ. וכשהייתי שם – פחות עקבתי אחרי כדורגל ישראלי או אירופאי למשל.

תומאס נוימן 15 בספטמבר 2015

התכוונתי כמובן – "אני איתך.."

שאול 14 בספטמבר 2015

בורוביץ' מה מסב לך אושר בחיים?

יואב בורוביץ' 14 בספטמבר 2015

מה זה אושר?

מאנו 14 בספטמבר 2015

מישהו יודע מה דימיטרי פאייט עושה בווסטהאם? אחד המעברים התמוהים של העונה, וזה ניהיה תמוה יותר ככל שהליגה מתקדמת.

המאמן 15 בספטמבר 2015

אולי תפסיקו עם העליהום המכוער והמתמשך הזה על בורו? הבנאדם מביע את דעתו וזו זכותו. מדובר גם בכותב מוכשר אז זה בכלל ראוי. אם כבר מגיבים, אז תתייחסו לגופו של עניין ולא לגופו של אדם. ובורו באצילות עונה לעניין למגיבים הרדודים הללו. זה מאוד נמוך לערער על שפיות של בן אדם. ויואב, אתה לא חייב לתת הסברים לאף אחד.

יואב בורוביץ' 15 בספטמבר 2015

תודה קואץ' (:
לרוב אני משיב. לפעמים אין לי זמן או כוח. אבל אם הטענה היא עניינית אז אני שמח להשיב.

Comments closed