לא נעים לראות מגרש סגור

IMG-20150928-WA0003

רואה את סיום המשחק בין באטה בוריסוב לרומא בטלוויזיה איטלקית. נראה שהחבר'ה כאן די בהלם. מתמקדים במשך דקות רבות על היציעים באצטדיון בביילורוסיה. ואני לא רואה שום טירוף ביציעים. לא מזהה שום אופוריה. קבוצה שלהם ניצחה כעת את פאקינג רומא במשחק בליגת האלופות, לא כשהכל כבר נקבע ולפרוטוקול, אבל משחק שהוא בסך הכל השני בבית, כשהכל חשוב, ואף אחד לא יוצא מגדרו בביילורוסיה הרחוקה.

ואני מדמיין מה היה קורה בארץ אם מכבי הייתה מנצחת הערב את רומא. לא צריך לדמיין כדי לדעת באיזו אופוריה הייתה נצבעת המדינה והכדורגל הישראלי וכמובן המועדון עתור התהילה. אבל מכבי אפילו לא הצליחה לעשות תיקו ביתי נגד דינמו קייב, קבוצה שאיבדה את הבכורה באוקראינה בעשור האחרון כמעט בכל שנה לקבוצות אחרות.

כנראה שאנחנו אפילו לא ברמה של באטה בוריסוב. ובוודאי שלא ברמה של הספורט הביילורוסי, לפחות לא בפאסון שלנו. ופאסון אינו רק פאסון. הוא תרבות. הוא הכל.

*

אני כבר כמה ימים בגבעות טוסקנה. לצערי כי רב, גם פיורנטינה לא משחקת השבוע בבית, לא בליגה ולא ביורופה ליג, גם לא אמפולי (ממש קרוב אליה), וסיינה (איזו עיר יפהפיה) כבר לא בסריה אה.

אתמול נסעתי לפיזה, וצילמתי את התמונה כאן מהמגדל הנטוי. האצטדיון ממש קרוב אליו. אני זוכר שבעבר גם פיזה הייתה בסריה אה. הבנתי שכעת מאמן אותה ג'נארו גאטוזו. אבל אתמול האצטדיון היה סגור.

חבל לי מאוד שלא אוכל לראות כדורגל באיטליה. אפילו חשבתי לנסוע מחר ליובה נגד סביליה בצ'מפיונס אבל זה רחוק מדי ואני אהיה עם המשפחה בצ'ינקואו טרה, אזור שחבר אמר לי שהוא מהיפים בעולם.

איטליה יפה. יש בה גם עוד דברים טובים כמובן. אבל התחושה שלי היא שההתדרדרות הדי חריפה שהכדורגל שלה חווה בשני העשורים האחרונים (מאז אמצע שנות התשעים לערך, ואולי אפילו קצת לפני כן) יימשך. ראשית, אין במדינה מספיק מהגרים, שלרוב עושים רק טוב לכדורגל המקומי. חוץ מזה יש עוד בעיות. אצטדיונים לא מספיק טובים. כלכלה לא מספיק חזקה (שפוגעת במועדונים רבים כולל הגדולים) ואולי גם תרבות אקדמיות שאינה מתחרה עם גרמניה, צרפת וכנראה גם לא עם אנגליה. אומרים שגם האלימות פוגעת בכדורגל האיטלקי אך איני מספיק מבין בתחום ואני בכל זאת חושב שחלה בו השתפרות בשנים האחרונות ושגם בעבר ביותר מדי מדינות אלימות לא פגעה באיכות הכדורגל.

*

אף פעם אי אפשר לגמרי לבטל את איטליה. בכל זאת ארבע אליפויות עולם. בכל זאת עשתה זכיה במונדיאל וגמר יורו בתשע השנים האחרונות. אבל במקביל, הודחה פעמים בסיבוב הראשון במונדיאל (נדמה לי שלפחות בשיח הישראלי לא מספיק התייחסו לזה כאל כשלון קולוסאלי) וגם הקצאת הקבוצות שלה בליגת האלופות ירדה מארבע לשלוש.

יש איזו התפארות גדולה בכדורגל האיטלקי על ההתמחות הטקטית. כביכול, האיטלקים חכמים יותר ומבינים כדורגל טוב יותר. בארץ לא מעט טיפחו את התפיסה הזו אבי רצון וחסידים רבים שלו בתקשורת ברבות השנים. אני לא בא לזלזל בטקטיקה האיטלקית, אבל אסור לשכוח שתרבות הכדורגל הזו התבססה על עילויים טכנים רבים במשך עשורים. לצדם, היו לא מעט כדורגלנים קשוחים ואתלטים דגולים, אבל גם בנבחרת שזכתה ב1982 היו המון כדורגלנים טכנים כבירים. ובסוף אותו עשור ובזה שאחריו היו שחקנים כמו ג'יאנפרנקו זולה ורוברטו באג'יו. גם היום עדיין משחקים אנדריאה פירלו ופרנצ'סקו טוטי (אף אחד מהם לא מתקרב לבאג'יו), אבל הם כבר זמן די רב לאחר שיאם. מי הם העילויים הטכנים של הכדורגל האיטלקי היום? והאם היו מספיק מהם בעשור-שניים האחרונים? נדמה כי בתקופה הזו כמעט כל הכוכבים הגדולים של הקבוצות הגדולות, שגם כך התדרדרו בהשוואה לעבר, היו זרים. וגם רמת הזרים הלכה מאוד לאחור, כאשר הכסף הגדול התחיל לנטוש את הכדורגל האיטלקי.

לכן אני סבור כי הכדורגל האיטלקי לא יחזור למשך זמן ממושך להיות האימפריה שהיה בעבר. גם אם הכדורגל לפעמים הוא עסק סיקליקאלי.

ובעניין ה"הבנה הטקטית" של האיטלקים והאנינות שהיא חלק מההערכה להבנו זו; את הדבר הזה אני כל כך מתעב כי הוא כל כך נוגד את האופן שבו אני תופס כדורגל. ברור שטקטיקה והיערכות ופריסת שחקנים וגיבוש תוכנית משחק היא חלק מהמשחק. אבל הדברים האלה קיימים במקומות רבים. מה שלא קיים במקומות רבים הוא כדורגלנים טכנים ואתלטים מצויינים רבים. וברגע שזה כבר לא קיים באיטליה, אז המצב לא טוב, ולעזאזל הטקטיקה.

*

פעם הייתי אוהד רומא. את מילאן של ההולנדים לא סבלתי (כוחנית ומבושמת מדי עם ברלוסקוני ואבי רצון); את אינטר את הגרמנים שנאתי עוד הרבה יותר; את יובה תיעבתי מאז שניצחה אותנו בהייזל; ואת נאפולי של דייגו וקארקה חיבבתי אבל לא הרבה יותר מזה. ב-1988 באליפות אירופה התלהבתי מאוד הקשר הטכני ג'וזפה ג'יאניני והפכתי בעקבותיו לאוהד רומא, לפחות באיטליה. האמת שכבר הרבה מאוד שנים אני לא ממש אוהד הקבוצה. את קאפלו, שעשה עם המועדון ניסים, אף פעם לא חיבבתי כפרסונה (בגלל מילאן וכל הילת הגאון ה"איטלקית" שלו), ואת טוטי ממש לא אהבתי כי משום מה הוא הזכיר לי יותר מדי את אבי נמני (וזה לא פייר מבחינת טוטי, אני יודע).  אבל לאחרונה די חזרה לי האהדה לרומא. גם בגלל שאני באמת לא סובל את כל הגדולות האחרות וגם בגלל שנראה שקורה משהו מרענן ברומא של הבעלים האמריקאי ג'יימס פאלוטה והמאמן הצרפתי המוצלח רודי גארסיה. גם יש כיום ברומא לא מעט שחקנים מגניבים: נאיינגולן, ג'רביניו, דזקו, פיאניץ' ומעל כולם מוחמד סלאח. ועדיין, כשהקבוצה שיחקה הערב נגד באטה בוריסוב, שאני לא מכיר שחקן אחד בשורותיה, רציתי שהביילורוסים ינצחו. קודם כל כי זו סנסציה. שנית, אני אוהב לקבל רושם שקיים צמצום פערים. שלישית, רומא היא עדיין קבוצה איטלקית ואני נגד הכדורגל האיטלקי. סורי. ולמרות הכל, אני כל כך מבואס שלא יצא לי לראות כאן כדורגל באצטדיון. אפילו אם זו אמפולי. לא רק כי בכל מקום באירופה שהייתי נמצא בו כעת הייתי רוצה לראות כדורגל. אלא כי זה בכל זאת כדורגל איטלקי. לכל מי שגדל בשנות השמונים יהיה לעד כבוד לתרבות הכדורגל הזו, ולא משנה עד כמה הוא אוהב או לא אוהב את מצבו הנוכחי של הכדורגל שלה.

יום עם מזל - כדורגל בלייפציג
גביע העולם: סיבובים 6-5

92 Comments

אסף THE KOP 30 בספטמבר 2015

בורוביץ,
קל לרדת על מכבי אחרי המשחק היום, אבל אני חושב שהעליה שלהם לליגת האלופות הייתה בונוס, ושמכבי עדיין בשלב בו נעשית שם עבודה על מנת שהיא תהיה חברה קבועה במועדון ליגת האלופות/הליגה האירופאית.
ואתה צודק, היא עדיין חא ברמה של בוריסוב, אבל בניהול שיש שם הם בהחלט יכולים להיות ברמה הזאת ואף מעבר לה בעוד 3-4 שנים.

נ.ב.
את יובה אף פעם לא תיעבתי. מה ש"הם" עשו "לנו" בהייזל, מתגמד ואפילו לא משנה ביחס למה ש"אנחנו" עשינו "להם" בהייזל.
אני עדיין זוכר את הערב המזעזע ההוא מול הטלוויזיה.

יואב בורוביץ׳ 30 בספטמבר 2015

אסף, באסון הייזל הייתי ילד בן תשע וחצי שבמשך כמה שנים, נצח בגיל הזה, חי את התחושה של ליברפול הגדולה ובעיקר הבלתי מנוצחת. העובדה שהפסדנו במשחק הכי חשוב שיכול להיות, כזה שחיכיתי לו במשך זמן רב כל כך, הייתה מבחינתי שוברת לב. האסון שהתרחש ביציעים הכאיב לי פחות. אני יודע שזה נשמע רע, אבל כך היו פני הדברים. גם לא הייתי מודע אז באופן מספיק לחלקם של אוהדי ליברפול באסון.

אסף THE KOP 30 בספטמבר 2015

אני אספר לך משהו…
אני הייתי בכיתה ח', בטיול שנתי מזורגג.
השכבה שלנו השתכנה באכסניה בפוריה ולמחרת היינו צריכים להשכים לאיזה טיול בחיק הטבע. היינו שלושה, שני אוהדי ליברפול ואחד אוהד יונייטד (אוהד יונייטד ב-1985 ! צריך להסיר בפניו את הכובע) שהחלטנו שאנחנו נראה את המשחק ויהי מה, ולעזאזל עם כיבוי האורות וההשכמה הבלתי חוקית בעליל. באכסניה כבר סגרו מזמן את החדר עם הטלוויזיה, ולכן ארזנו את עצמינו ויצאנו לראות את המשחק. היות ולא היה לנו מושג איפה אנחנו נמצאים וה-waze לא עבד, כיוננו את עצמנו לעבר אורות של ישו שראינו באופק. הלכנו והלכנו וכמו כל מי שניווט אי פעם בלילה, מסתבר שהאורות יכולים מאוד לתעתע, ומה שחשבנו לקרוב היה ממש, אבל ממש רחוק.
הקיצר, הגענו לאיזה מושב בידיעה שכנראה כבר הפסדנו איזה 20 דקות מהמשחק והתחלנו לעבור בין הבתים על מנת לזהות מישהו שרואה טלוויזיה. בסופו של דבר הגענו לבית ממנו בקעו קולות השידור ודפקנו בדלת. "מי שם ?" שאל בעל הבית, "אנחנו מפוריה" ענינו, "מהאכסניה, הברזנו כי אנחנו רוצים לראות את המשחק", "איזה קבוצה אתם אוהדים ?" הקשה עלינו גבר כבן 40 שנעמד במפתן הדלת, "את ליברפול" אנו שניים מתוך השלושה, "אם כך, אתם יכולים להיכנס, רוצים בירה ?".
נכנסו, התיישבנו, ואז התחיל הסיוט. המשחק לא התחיל, דיברו על מהומות ביציעים, ואז המשחק כן התחיל, והתחילו להזכיר ארועים. ולאף אחד לא היה חשק לראות את המשחק. והפסדנו. והמושבניק טוב הלב הקפיץ אותנו עם הסיום (לדעתי בשתיים בלילה) חזרה לאכסניה.
והמורים ידעו שהברזנו, אבל לא היה להם אכפת. כי ליברפול הפסידה ומתו 39 איטלקים.
ולכן אני אף פעם לא אשנא את יובה.

אסף THE KOP 30 בספטמבר 2015

אורות של ישו = אורות של ישוב
אנו = ענו
להזכיר ארועים = להזכיר הרוגים

שמעטס 30 בספטמבר 2015

יפהפה

D! פה ועכשיו 30 בספטמבר 2015

חוץ מזה שבאמת כתבת יפה

אורות של ישו כשיוצאים מפוריה זה מושלם, אין צורך לשנות.

יואב 30 בספטמבר 2015

אסי,
יפה מאד כתבת. ביג לייק.

Fred the red 30 בספטמבר 2015

יופי של סיפור אסף! למרות הרקע המר..

אופיר (החדש) 30 בספטמבר 2015

אחלה סיפור… נשמע כלכך לא מציאותי למי שגדל כנראה כ15 שנים אחריך!

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

היה כמה יתרונות להיות ילד ונער בשנות ה-80.
ליברפול.
מראדונה.
בית"ר ת"א בשיאה.
מוסיקה נהדרת.
ובנות שחבל על הזמן.

בני 30 בספטמבר 2015

בשנות ה80 היה מוזיקה נהדרת? אני מקווה שאתה מטאליסט, כי חוץ מזה, דפש מוד ודייר סטרייטס זה עשור משמים למדי

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

ממש לא נכון
החל מהפוסט פאנק, דרך הניו-וייב והאלקטרוני, תרבות המועדונים, האלטרנטיב וכלה במדצ'סטר… הייתה אחלה מוסיקה.
וכן, גם הפופ היה מושלם והאיטלינו-פופ היה פשוט כיף.
מטאל אני לא אוהב.

matipool 30 בספטמבר 2015

היו הרבה יתרונות להיות ילד ונער בשנות השמונים .
החיים היו יותר פשוטים , פחות לחוצים , תמימים יותר ומהנים .
היינו הרבה יותר בחוץ . כדורגל , כדורסל , דודס בחורף , הקפות בקיץ .
כמו שכתב אסף – בנות , מסיבות , מוסיקה , ליברפול ואפילו אליפות וגביע להפועל כפ"ס . גם סרטים מעולים .
לגבי אסון הייזל – הייתי בן 17 ולא הבנתי מה בדיוק קורה ואחרי שהחלו להתברר הדברים , לא הבנתי איך מקיימים את המשחק . למשחק כמובן לא הייתה שום משמעות . כולם גם יודעים שההכשלה לפנדל לא הייתה אבל זה לא היה חשוב כדי להתווכח על זה . אני לא מקל בכלום על מה שעשו אוהדי ליברפול אבל בסרטים תיעודיים שנעשו על האסון רואים שנעשו לא מעט טעויות ע"י מארגני המשחק ומשטרת בלגיה כשהטעות הגדולה הראשונה הייתה בחירת אצטדיון שלא מתאים לאירוח המשחק .
בדיעבד ולמרות עוד כמה שנים של הצלחות בזירה המקומית – האסון הזה הביא לסיום התקופה של ליברפול הגדולה בפרט ושל ההצלחה האנגלית העצומה באותה תקופה באירופה .
אסף – כתבת יפה . אתה רואה – כשאתה רוצה , אתה יכול (-:

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

מטי
אם אתם הייתם קבוצת התמיכה של מישהו הוא כבר היה מתאבד מזמן… (-:

בכל אופן, למרות שהבלגים היו שערוריה בכל הקשור לארגון, האשמה היא רק על החוליגניזם של אוהדי ליברפול. לא של אף אחד.

ליברפול אומנם אחלה קש מהסיפור הזה, יחד עם זאת המסקנות מהאסון, קרי לחימה בחוליגנים, בתוספת ההבנות מהילסבורו (יציעי עמידה, גדרות וכו') הביאו את הכדורגל האנגלי לדבר הנפלא שהוא היום. רק חבל שעל הדרך מי שנהנה מזה היו בעיקר השכנים הרועשים של הסיטי.

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

מטי
אם אתם הייתם קבוצת התמיכה של מישהו הוא כבר היה מתאבד מזמן… (-:

בכל אופן, למרות שהבלגים היו שערוריה בכל הקשור לארגון, האשמה היא רק על החוליגניזם של אוהדי ליברפול. לא של אף אחד.

ליברפול אומנם אכלה קש מהסיפור הזה, יחד עם זאת המסקנות מהאסון, קרי לחימה בחוליגנים, בתוספת ההבנות מהילסבורו (יציעי עמידה, גדרות וכו') הביאו את הכדורגל האנגלי לדבר הנפלא שהוא היום. רק חבל שעל הדרך מי שנהנה מזה היו בעיקר השכנים הרועשים של הסיטי.

אופיר (החדש) 30 בספטמבר 2015

נראה לי אתה מחכה בקוצר רוח ליום בו תענה לטלפון מיוסי אלפי שיזמין אותך להופיע בפסטיבל מספרי סיפורים בנושא אוהדי כדורגל אנגלי בכלל או ליברפול בפרט ;)

אסף the kop 1 באוקטובר 2015

אין בעיה.
התאטרון נמצא מתחת לבנין שלי.

אריק 30 בספטמבר 2015

ואבי כהן האשים את האיטלקים… אז עוד האמנו למה שאומרים עד כדי כך שלקח לי זמן להאמין לצד השני…

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

אפילו ילדים בני 14, אוהדי ליברפול, הבינו שאם כל ההרוגים איטלקים, אז כנראה שזה לא אשמת האיטלקים.
לנו היה די ברור שהחוליגנים של ליברפול אשמים במה שקרה.

אגב, זה לא הסיפור היחידי על אירועים טראומתיים בטיולים שנתיים של הכיתה שלנו. היינו בטיול שגם זוהר ארגוב התאבד.
לילדים מראשון זאת הייתה חתיכת דרמה…

אלעד 30 בספטמבר 2015

אני הייתי אוהד של היונייטד ב-1985. הרווחתי ביושר כל אחת ואחת מהאליפויות של פרגוסון.

wazza 30 בספטמבר 2015

בעיקרון גם אני אבל עוד לא ידעתי את זה…

סימנטוב 30 בספטמבר 2015

יפה כתבת

Duncan 30 בספטמבר 2015

משחק פח של מכבי.

איתן 30 בספטמבר 2015

יש לי לא מעט תובנות לגבי הערב היום של הצמפיונס, ראיתי רק את התקצירים לא בפרשנות ישראלית,כדי לנסות להיות ניטרלי וחסר רגש שמלווה בפרשנות הישראלית-חוץ מזה שהתקצירים שהועלו הכי מהר שמצאתי לא היו ישראלים.

התחלתי עם מכבי כי זו הקבוצה הישראלית שמייצגת אותנו כמדינה, עדיין עושה רושם שבאמת היה לנו יותר מידי מזל כנראה מול באזל ופלזן כי אנחנו רק תפאורה בבית הזה שהוגרלנו בו,כמובן שאנחנו לא יכולים להתחרות בכסף האוקראיני, במסורת של דינמו, והשחקנים הזרים שהם יכולים להביא,במיוחד התרשמתי מרודריגז, קצת הופתעתי שבבית יוקאנוביץ לא עלה עם חלוץ הרכש הזר עם נוכחות ברחבה וזהבי ומאחוריו ובן חיים באגף שייתן מהירות…אבל כנראה שרצה לשמור על פוזשן וראה דברים אחרים באימונים,בכל מקרה הופעה מכובדת למכבי, אך יש עוד הרבה מה לשפר.

=אח"כ ראיתי באיירן מול זאגרב, ושראיתי שבאיירן בהילוך 1 וכבר 4-0 בדקה 27, אמרתי לעצמי ,משהו פה לא נכון מבחינת אופא, שפערי הרמות כלכך גדולים, אם זה מבחינת פערי תקציב,אי הגבלות שכר לשחקנים, אין כאן שום תחרותיות וטעויות של זאגרב שמתאימות לליגת נוער.

=להפתעתי ראיתי לאחר מכן הופעה נדירה של אולימפיאקוס, שהייתי בטוח שתפסיד ארסנל עלו עם לא מעט תותחים, גם בגלל שכבר לא משתתפת קבועה בצמפיון וגם בגלל המצב הכלכלי שמשפיע מן הסתם גם על הקבוצות, פשוט יש להגיד שאולימפיאקוס ניצלו כל מצב נייח ובאו על שכרם באדיבותו גם של אוספינה שסופג שער מקרן??? מעניין מה היה יחס ההימורים לניצחון חוץ של היוונים….לדעתי פשוט סנסציה

=לאחר מכן ראיתי את באטה מול רומא(נראתה כבוייה,כאילו באו לשחק על תיקו),באטה שבעברה קמפיינים מוצלחים באלופות לצד הפסדים צורבים, ללא ספק הפתיע עם תצוגת עילוי של הקיצוני הימני הסרבי, וסצ'ני שכנראה הסניף את הקויים לא ברור איך הוא לא קולט כדור מ30 מטר לאמצע השער??? וזה עוד לפני שדיברו על החורף הסובייטי הקשה ….ללא ספק יש לנו מה ללמוד מבאטה….מה גם שלרומא לעומת העבר מגיעים כל מיני "שאריות" ולא "מנה עיקרית" באנלוגיה של קולינריה, של שחקנים, כל מיני שחקנים שלא סיפקו סחורה או כבר הגיעו ל30 :ג'רביניו,סאלח,דזקו,סצ'ני,סיידו קייטה,לובונט,מייקון-כנראה יש בעיות כלכליות אם מביאים קשישים שכבר מעבר לשיא

זניט מול גנק- הקבוצות הבלגיות לא יודעות\מצליחות לשמור על הפרוספקסים שלהם…וזניט בעזרתו של האלק -איש המשחק עם 2 בישולים הראה שהכסף אכן מדבר ברמות האלה.

צלסי עדיין מראה סימני חרחור, אמפריות נופלות לאט,נראה אם לאברמובית יהיה סבלנות כלפי מוריניו אם המצב הזה יימשך…ופורטו המועדון הזה ממשיך להדהים כל פעם מחדש ,למרות מכירת שחקנים מובילים(גקסון מרטינז) עדיין מספק את הסחורה.

—לגבי הכדורגל האיטלקי שהיה בשיאו עד אמצע ה90 ומאז ממשיך להתדרדר, אני חושב שזו בעיקר בעייה כלכלית שקבוצות שבסוף שנות ה90 היו יכולות להשוויץ על איזה שחקנים יושבים אצלם בספסל כדוגמת לאציו,אינטר,מילאן,יובה,רומא…הכדורגל גם השתנה מאז- הטקטיקה האיטלקית הלא מהנה לצפייה הייתה שרוב המשחק מנוהל במרכז המגרש, המון עבירות, מעט מצבים, ושערים מבדרך כלל כדורים ארוכים(פירלו כמשל)..
כיום גם ניתן לראות יותר שחקני נבחרת איטליה שמשחקים מחוץ לאיטליה מה שמחזק טענות אלה:אימובילה,באלוטלי(רוב הזמן שיחק לא באיטליה),פלה,סיריגו,וראטי….כיום מלבד יובנטוס אף קבוצה לא תוכל להרשות לעצמה להביא את השבצ'נקו הבא.
מסכים גם לגבי אקדמיות הנוער קבוצות עם תקציבים יותר נמוכים בליגה הגרמנית הצליחו לפתח המון שחקנים צעירים לעומת הגרמניות—כנראה שכאן בהחלט נכנס עניין ההגירה, גרמניה יותר מקבלת מהגרים סוצייאלית וגם יותר קל להגר בירוקרטית
==ולבסוף חייב להסכים שאני פשוט לא סובל את אבי רצון המשתלט, מתלהם והאיש האחראי לבזיון ששמו הטריבונה,מקווה שיחליפו אותו אחריי הרפורמה בערוץ 1

יואב 30 בספטמבר 2015

חלוץ הרכש הזר היה פצוע. גם הנוכחות הפיזית של נוסא חסרה לנו היום.
זה לא היה רע בסך הכל(אלברמן וורמוט במשחק טוב מאד) ועוד שיעור שלמדנו. מכבי באה לשחק כדורגל (בכלים שיש לה) וזה מעודד.

גורביץ' 30 בספטמבר 2015

מה שיעור ? תגיד לי זה פסיכומטרי ? איזה גניבת דעת..
למה נראה לך שמכבי יהיו שם באלופות שנה באה או בשנה אחרי ? למה נראה לך שאותם שחקנים / מאמן / מנג'ר יהיו במכבי שנה הבאה או בשנה אחרי ?
אתם יכולים לשקר לעצמכם עד מחר ולהגיד שמכבי בתהליך למידה עלק, אבל בתכלס מכבי נראים רע עד עכשיו, לא קשורים למפעל.
הכי מצחיק שלפני המשחק הראשון אוהדי מכבי אשכרה דיברו על להפתיע את צ'לסי בחוץ, לפני דינמו אשכרה דיברו על תבוסה לאוקראינים, ועכשיו הדיבור זה רק לשים גול במפעל ולא לסיים כמו 0-0-0.
אחלה שיעור למדתם מחיפה, אני חייב להודות..

אופיר (החדש) 30 בספטמבר 2015

ברור שלא קשורים למפעל. אתה לא ממציא כלום. ג׳ורדי אמר את זה מיד אחרי ההעפלה.

אם לא תהיה תפנית חדה מאוד (כלומר הצלחה ברמה אחרת) השחקנים והמנג׳ר יהיו פה בשנה הבאה כי יש להם חוזים. אולי גם המאמן ישאר. אי אפשר להאשים בגניבת דעת ובו בעת לנסות לעשות זאת בעצמך.

סביר להניח שזה המשחק הכי פחות קשה שיהיה למכבי, וזה קצת מדאיג שלא הצליחו להוציא בו כלום. אבל מכאן ועד הצגה של המשחק אתמול ככשלון המרחק לדעתי גדול.

רומן 30 בספטמבר 2015

+100

יואב 30 בספטמבר 2015

גונב דעת תקרא לחברים שלך גורביץ׳ מתוק. את התסכול שלך מהנפולת הירוקה אל תוציא עלי או שעדן שוב יבקיע מולכם.
נראה לי שמכבי תיהיה שם עוד לא מעט. מול עיניך המשתאות…

גורביץ' 30 בספטמבר 2015

תודה על האיחולים, אשתדל לבצע את כל מה שהצעת.
בוא נסכם על זה שימים יגידו אם מכבי תהיה באלופות שנים או לא, העיקר שבינתיים אני מאד נהנה לראות אותכם משחקים שם..

יואב 30 בספטמבר 2015

גם אני. איי סופורט מיי טיים בליגת האלופות וזה אחלה. הציפיות שלי לא גבוהות. אין שום סיבה שמכבי פתאום מאד תצליח שם. היא יכולה ללמוד ולהשתפר. בקטע הניהולי והמקצועי. כמו קבוצות אחרות שהיו במעמדה. הדבר החשוב ביותר הוא ההמשכיות של המערכת.

רומן 30 בספטמבר 2015

יואב, בנושא הזה במה אתה מתגאה?
בן בסט גדל במכבי חיפה, טיבי גדל בביתר חיפה, ורמוט בהפועל חיפה, טבח בפ"ת נדמה לי, גם אלברמן, ריקן בבתר, הכוכב והאליל שלם בכלל בא מהפועל תא, אז מה הגאווה הגדולה? איזה שחקן שלכם גדל בקבוצה שלכם?

אופיר (החדש) 30 בספטמבר 2015

שכחת את דסה. לטעמי היה במשחק על. אם ימשיך ככה יצדיק כל אגורה ששולמה עליו…

שי 30 בספטמבר 2015

דסה חייב לשפר את המסירה. יש לו טאץ' ברגליים אבל זה לא מתבטא בכדורי העומק שלו. אם יעשה את זה יהיה שווה יותר ממה ששילמו עליו.

קורא 30 בספטמבר 2015

דסה הוא טוואטחה לעניים, וטוואטחה הוא מסיללה לעניים. בקיצור, הכדורגל הישראלי נמצא במגמת ירידה מתמדת.

בילבו באגינס 30 בספטמבר 2015

+10 דסה כרגע לא מתאים לרמות האלה למרות שגם טווטחאה ממש לא מתאים.
הגול השני זה מאה אחוז אשמתו .
דסה לא מתאים לא הגנתית ולא התקפית. הוא גם לא יודע להגביה כדורים שאת טווטחה דווקא יודע .

רומן 30 בספטמבר 2015

לא הבנתי את המשפט "אפילו לא הצליחה להוציא תיקו מדינמו קייב", אתה מבין שאתה מדבר על ד י נ מ ו קייב, נכון? רק תזכיר לי מי זאת רומא?
מכבי תל אביב לא ראויה להתייחסות מקצועית, הם פשוט לא שייכים לליגה הזאת, חלשים, כבדים איטיים, פשוט מביך.
כמו שאמרתי אלף פעם ישראלים זה לא לספורט, יותר מתאימים לראיית חשבון,
הכל מתחיל בתזונה תמשיכו לאכול חומוס ופלאפל ולתהות למה אירופאים עוקפים אותכם בריצה קלה.

ניק 30 בספטמבר 2015

אותכם?
אם אתה לא מחשיב את עצמך ישראלי אז אתה מוזמן או לחזור לרוסיה או להפסיק להגיב באתר ישראלי.
(ואני גם נולדתי בברית המועצות אגב)

ועלק " ד י נ מ ו קייב" .. תמשיך להזכר בימים של שבצנקו ורברוב. תחליף אותה עם רומא והיא יורדת ליגה.

רומן 30 בספטמבר 2015

תודה על ההזמנה, אני אשקול את זה.
שבצ'נקו ורברוב היו ימים יפים, אני מקווה שרברוב בדרך להחיות את האימפריה, אחרי ששנים חיפשנו יורש ללובאנובסקי, ניסינושחקנים מדור הנפילים, בלוחין, מיכאליצ'נקו, דימיאננקו, ניסינו את סיומין, זאבו אפילו את גאזאייב, ונראה שסוף סוף קם יורש ללובאנובסקי.
אולי לא השנה, הקבוצה לא מספיק איכותית כרגע, אבל עוד שנה שנתיים דינמו תחזור להטיל אימה על כל היבשת.

ניק 30 בספטמבר 2015

אנחנו נחכה בפחד לשנתיים הבאות.
מסי מולר ואגאורו מכינים את המקלטים.

רומן 30 בספטמבר 2015

ברצלונה כבר אכלה 7 חתיכות מקייב לפני 15 שנה, שכחת?

ניק 30 בספטמבר 2015

לא שכחתי. ונוטינגם פורסט הייתה אלופת אירופה.
WHATS YOUR POINT?
אנחנו מדברים על ההווה למיטב הבנתי.

רומן 30 בספטמבר 2015

זה רק מעיד על הפוטנציאל.
ולא, דינמו לא יורדת תיגה בסריה א, היא תתברג שם בצמרת.

משה 30 בספטמבר 2015

הפגנת גזענות כלפי רוב האוכלוסיה במדינה שלך או בבלוג הזה זה לא ממש משעשע.
ולגבי דינמו, אני יודע שלעולי חבר העמים יש כבוד גדול למועדון הזה אבל עם כל הכבוד לאליפויות בריה"מ ואוקראינה ולגביע המחזיקות לפני 20 שנה, הכדורגל האיטלקי עולה על הכדורגל המזרח אירופי באופן מסורתי, גם כשהוא בנקודת שפל.

רומן 30 בספטמבר 2015

דינמו של היום כותשת את רומא.

רומן 30 בספטמבר 2015

ומילה לגבי גזענות.
יש פה מיליון עולים מבריה"מ שבממוצע עליונים בהרבה ספורטיבית על האוכלוסיה המקומית. האהבה לכדורגל לא שונה בין עדה לעדה, ועדיין אתה יכול לספור על כף יד אחת את מספר העולים שמחקים בליגת העל.
ובתור אחד שששיחק פה בגילאי נוער, הסיבה לזה ברורה וקוראים לה לא יודע אם גזענות זהלא מילה גסה מדי, אבל פרוטקציה על רקע חברתי בהחלט.
וכשחבורה של שחקנים מחליטה לא למסור למישהו והמאמן מעלים עין בצורה קונסיסטטנתית, זה נשאר אצלך כל החיים.
וביום כזה כשאני רואה את הקבוצה שלנו,הקבוצה שגדלנו עליה, משפילה את חבורת הערסוואתים התל אביבים בהליכה ובזלזלול מופגן, זאת הנקמה הקטנה שלי.

יותם 30 בספטמבר 2015

רומן, רק תדע ששיטת ה"לא נמסור וכשכן נפוצץ אותו כדי שלא יצליח להשתלט" מכוונת כלפי כל מי שלא בא להם בטוב, מכל סיבה שהיא.

יואב 30 בספטמבר 2015

אתה קורא לישראלים ערסווותים ומעיז לקבול על גזענות? אולי הכדורגל הישראלי הפסיד כשרון אבל דה באזר הרוויחה מוקיון.
מקווה שגם נכחת בשבת בסמי וסוסו ושנהנת לא לעבור את הארבעים מטר במחצית השניה.

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

יואבי
אל תתעצבן.
יש כאן כאלה שמרוב אהבה קוטלים ומבזים את ישראל והישראלים אף יותר ממנו.

רומן 30 בספטמבר 2015

נכחתי נכחתי.
האמת זה רק העצים את החוויה.
הדיבורים ששמעתי מאוהדי הצהבת אחרי המשחק מול חיפה..
"נפרק אותם", " הם לא קבוצה"..
כמה כיף היה אתמול פשוט ללכת עם חיוך ענק וצעיף של דינמו הפוך לכיוון התנועה ולראות את הפרצופים הצהובים.
"הם לא עשו כלום", " 2 גולים מ 2 מצבים", "שלטנו במגרש, איזה פספוס" , "אם רק יצחקי היה פותח" וכו וכו…
דינמו אתמול החזירה אותכם למקומכם הטבעי, עם כדורגל יעיל וחזק בהילוך שני.
פעמיים לחצה על הדוושה, ומהדקה ה60 עברו להליכה מהירה.
ירמולנקו נראה בכלל שהוא לא התעורר בבוקר, ספרינט אחד הספיק לו ומנגד כמה שזהבי ניסה, התאמץ בניוטרל, אבל הפיצ'יצ'ו מפאלרמו לא הגיע למצב בעיטה סביר אחד כל המשחק, העיקר ששניהם מרוויחים את אותו הסכום.
כנראה שהקבוצה הזאת שקרויה על שם מלכת אנגליה והליצנים השוויצרים לא באמת מדד אירופאי.
אתם הקבוצה הגרועה ביותר בליגת האלופות, ובדרך הבטוה לשבור את השיא האימתני שלנו.

יואב 30 בספטמבר 2015

אנחנו שם ולך יש דרבי אימתני מול טל בנין. הרי כתבתי לך לפני שבועיים שמול קייב לא יהיה קל יותר. אתה לא איזה גאון גדול שמאיר אותנו בחוכמתך.
זהבי לא עלה כסף, הוא מכניס כסף. אבל עזוב, אתה שבשבת כמו כל ישראלי מצוי. פעם מתנצל, פעם עוקץ. הכל לפי עיניני השעה. מפליא, אתה הרי האירופאי הנהור.
דש מעדן, אפילו הוא כבש יותר מכל חיפה((:

שלו 30 בספטמבר 2015

יואב,
אתה יודע שבלי סטויקוביץ' הכדור של עדן לא נכנס…
ובשביל להרגיע את הירוקים מאחור חיכה לכדור יצחקי…
חוץ מזה כבוד גדול להיות הקבוצה הראשונה שסופגת מדור פרץ,
עוד עשרים שנה זו תהיה שאלת טרוויה.

רומן 30 בספטמבר 2015

בלספור כסף אתם באמת מצטיינים, בכדורגל פחות.
גאון אני בטח לא, אבל מבין כדורגל כן.
חיפה הענקית של 2001 התבססה על 4 שחקנים זרים מפלצתיים, תל אביב עלתה אתמול עם 9 ישראלים וזר אחד בינוני מאוד.
הסיכוי היחיד שלכם להצליח (באירופה)זה להנחית לפה 3 זרים אירופאים סקונד קלאס, אבל מאיפה יהיה כסף? הרי הכל משולם לזהבי נכון? שחקן טוב גולר טוב, בעיטה מעולה, כוכב, סלב, מוכר מנויים, באמת שחקן כדורגל מצוין, אבל לא באיזור חיוג של אירופאים רבים שהאוהד הממוצע לא שמע עליהם.
אז האבאלה האמריקקי (קנדה זה אמריקה אין להם אפילו קוד טלפון) שלכם
שמבין מצוין בכסף ובביזנס והרבה פחות בסוקר, רוצה להרוויח, ולשלם לזהבי סכום עתק משתלם כלכלית.
מבחינה מקצועית? אין ספק שההחלטה הנכונה היא למכור אותו למרבה במחיר ולקנות 3 זרים עם שכר של חצי מיליון יורו כל אחד, ככה ורק ככה לא תהיו בדיחה.
כי השחקן הישראלי הוא נהדר בתור שחקן משלים(למעט ברקו הגדול מכולם), הזה שמוסיף את הפלפל את הכשרון, אבל כדורגל לא מנצחים ככה, אז אם במקום אלברמן יש לך את ז'וטא אתמול ובמקום זהבי יש לך את פראליה, ובמקום עדן איזה חלוץ עם גוף גדול ויציאה מהמקום, אז הופ הקסם של ורמוט היה מספיק לאיזה בישול, והופ יש לך משחק בסמי עופר.
בקיצור הכל ענין של סדר עדיפויות, רוצים להוות פקטור, תוותרו על הסלבס שלכם ותביאו זרים "אפורים"

יואב 30 בספטמבר 2015

חסרנו אתמול את נוסא(שיכול לתת גוף לקישור של קייב) ואת חלוץ הרכש הקרואטי. לא היינו מנצחים אבל אולי היינו נראים קצת יותר טוב. את הימים שאתה מתאר-גם אני זוכר. היום, להביא זרים בקליבר הזה, הרבה יותר קשה. כמו שלהביא שוער כמו שורה בשיאו זה לא אפשרי.
זהבי מכניס כסף. לא בגללו מיטש לא מביא זרים יקרים. ולא הייתי מזלזל בשאיפות של מיטש. גרף השיפור שלו ושל מכבי מרשים. ולא הייתי מייעץ לו. יש לו טובים יותר. גם זאגרב ובוריסוב קיבלו תבוסות אדירות. לא מזמן. זה מצחיק כי כולם מזלזלים בכדורגל פה ואז ״נדהמים״ שאנחנו לא מצליחים. זה מצחיק.
בכל מקרה, אם הייתי צריך לבחור את המשחק שאפסיד בסמי וסוסו -זה בדיוק מה שהייתי בוחר.

יואב 30 בספטמבר 2015

אגב, קייב הגדולה חילצה שתי תיקו לפני ארבע שנים. מלוגסי ומיכה.
וגם אתמול לא מדובר בקבוצה גדולה.

רומן 30 בספטמבר 2015

לא הבנתי את הפסקא האחרונה.
עזוב, אני אוהד של דינמו ואם זאת לא היתה דינמו הייתי אוהד אתכם אתמול עמוק בלב.
האמת אני לא יודע מה דעתך על נוסא, אבל חברים שלי אוהדי מכבי מתעבים אותו ואני פשוט לא מבין אותם, היחיד שיכל לעזור לכם אתמול באמת.
לא מאמין שהעולם השתנה עד כדי כך, אין ספק שאם קצת מאמץ אתה מביא לפה איזה מילאן אוסטרץ/ז'רום לרואה/פישונט/ז'וטא/סימרוטיץ'/רוסו וכו וכו. אני חא מדבר על התקופה שהיו פה ראץ וירמצ'וק וקוזנצוב(עדין חולם על אברג'יל השועל) ובאל, שבאמת הקפיצו את הכדורגל פה פי 100, זה כבר לא יחזור, אבל אם תחפש מספיק, לדעתי פראליה ורוסו למצא בלי בעיה.

יואב 30 בספטמבר 2015

מכבי פגשה את קייב לפני ארבע שנים בליגה האירופאית.
1-1 בבלומפילד , 3-3 בקייב.
תראה רומן, מכבי מנסה לייצר דומיננטיות מקומית ולמנף אותה ליבשת. לכן היא קונה את הישראלים הטובים בעדיפות עליונה. לשחר היתה הזדמנות לתת גז לליגה וזה לא צלח. למרות זוטא, פראליה ורוסו, זה לא תורגם להמשכיות ביבשת. מכבי מנסה גישה אחרת. ברור גם היום ניצן לשפר את איכות הזרים. מאמין שגם זה יגיע.

רומן 30 בספטמבר 2015

יואב, ליגה אירופית זה די קוץ בתחת לקבוצות, כאילו זה נחמד ויפה אבל כשזה בא על חשבון מאבקים בליגה, אז הם יעדיפו את הליגה.
תגיד לי אם בתור אוהד מכבי, לא היית מעדיף למכור את זהבי ולראות 3 זרים איכותיים.

יואב 30 בספטמבר 2015

רומן,
אני חושב שגם זר בהמון כסף, לא יתן למכבי את התפוקה הבלתי נתפסת של זהבי. לשים את הכדור ברשת זאת המיומנות הקשה והמבוקשת ביותר שיש.
אבל אני כן בעד להביא בחלונות הבאים שני זרים דומיננטים(על חשבון קרלוס ומיטרוביץ).

איתן 30 בספטמבר 2015

מה אתה צוחק, להביא שחקן בסדר גודל של ז'רום לרואה לישראל ,עצם העובדה שהוא נתן פה כמה מסירות לשחקנים שבגיל 30 עדיין לא למדו איך לקשור שרוכים מהווה בעצמו אגדה.. לרואה השחקן הזר הכי טוב ששיחק בישראל ב25 שנה האחרונות. נקודה סימן קריאה

שמעון 1 באוקטובר 2015

אתה שוכח דבר אחד, הזמנים של אז היו שונים ויכלת להביא שחקנים מזרח אירופאים במחירים האלו ואפריקאים. היום להביא שחקנים ממזרח אירופה ברמה הזאת, הסיכוי הוא קלוש מאד. היום הסקאוטים של הקבוצות הגדולות הם בכל העולם ומועדונים מחתימים ילדים כבר מגיל 8. היום להביא שוער כמו אוברוב של אז בלתי אפשרי.
היום כל אפריקאי בן 8 כישרוני נחטף ע"י המועדונים הצרפתים.
הנה מכבי הביאו את ראיקוביץ, מזרח אירופאי שאמור להיות בקליבר של השמות האלו. היה גם את אניימה אבל זה היום כמעט בלתי אפשרי להביא קליברים ב-2-3 מיליון יורו. אנו בעידן ששחקנים נגרים ופחים עולים מינימום 30 מיליון יורו. אולי ב8-10 מיליון יורו אפשר להביא זר טוב, השאלה מי יוציא סכום כזה?
להשוות את דינמו קייב למכבי זה בכלל בדיחה. שמתי ווינר על 2-0 לקייב ולקחתי. איש לא מצפה שמכבי יעשו משהו בבית הזה. מול צלסי אמרתי שמכבי יחטפו 4-5 חתיכות. גם מול פורטו מכבי יחטפו 4-5 חתיכות במשחק הבא. זה לא אותה רמה.
מכבי צריכה זרים טובים ולא ישראלים בעמדות המפתח. זהבי אחלה שחקן לליגה שלנו, אבי ריקן גם שחקן שאני מאד אוהב תמיד רץ ומתאמץ. מכבי חייבים בלם+בלם/מגן ברמה גבוהה, חלוץ טוב זר, כלומר עוד 3-4 שחקנים זרים ברמה גבוהה כדי בכלל לעשות משהו. גם עם 4 זרים כל קבוצה בבית הזה עולה על מכבי בכמה רמות.
אגב בקייב אני לא רואה את צלסי מנצחת ולא יודע אם גם בלונדון, הבית הזה לא פשוט.

בילבו באגינס 30 בספטמבר 2015

מסכים לגמרי מכבי לא יכולה לנצח בלי זרים איכותיים . אם נסתכל על הזרים של מכבי אז שוער באמת יותר טוב מכל שוער ישראלי. ואז גרסייה בשביל מה הוא במכבי ? אני מכיר לא נעט בלמים ישראלים ברמה שלו כמו שיר צדק ודגני ואפילו קינן .
מיטרוביץ'?? ראדי לא פחות טוב ממנו שחקן שמוחלף בקביעות בדקה ה60 כנראה לא בכושר מי יודע מה , אחכ אייגבור זה באמת שחקן עם פיזיות שאין בארץ למרות שהוא נוראי ליד השער. ובסוף החלוץ הגדול שמרוב שהוא גדול לא שיחק פה יותר מכמה דקות.

איפה הם ואיפה יעקובו רוסו ז'אטוטס , אין שום קבוצה בעולם שמצליחה בלי זרים ואין סיבה שמכבי תהיה הראשונה

רומן 30 בספטמבר 2015

יש קבוצות כאלה, גם בעת המודרנית, דינמו קייב למשל של 99.
גם באטה בוריסוב לדעתי יש שם גג זר אחד.

Lord Anthony 30 בספטמבר 2015

אם בשבילך ברקו הוא הגדול מכולם, זה רק מדגיש את חוסר ההבנה שלך בכדורגל.
שחקן שהשיא שלו היה לשחק בקבוצת מרכז טבלה באנגליה (או שחקן ספסל בסלטיק אני לא בטוח מה יותר נחשב).
גם בתקופתו היו שחקנים שעשו קריירות מוצלחות יותר שלא לדבר על לפניו או אחריו.

רומן 30 בספטמבר 2015

שחקן מרכז שדה מוביל בקבוצות בפרמייר ליג.
היה המנוע של כל הקבוצות ששיחק בהן, כל כדור עבר דרכו, בלי שום ספק הכי גדול אי פעם.

רומן 30 בספטמבר 2015

2 גביעי מחזיקות(בתקופה שזה לא היה גביע השוקו כי רק קבוצה אחת לכל היותר ממדינה מסוימת היתה עולה לאלופות, ככה שלא היה כזה הפרש גדול בין הגביעים) , זכיה בסופר קאפ עם 3-0 על באירן מינכן של בקנבאואר(אתה יכול לדמיין שמשחק בין דינמו לבאירן בשנות ה70 זה לא משחק לפרוטוקול).
3 פעמים כמדומני חצי גמר הצ'מפיונס וכל זה עם 11 מקומיים בלי זרים בכלל.
נכון קייב לא זכתה בצמפיונס וזה כתם על ההיסטוריה של המועדון, אבל זאת אימפריה במלוא מובן המילה.

בלייק 30 בספטמבר 2015

גביע אירופה למחזיקות גביע היה מאז ומעולם גביע השוקו האירופאי. פחות איכותי אפילו מגביע אופ"א, אפילו שגביע המחזיקות נחשב ליוקרתי יותר. בגביע/ליגת האלופות שיחקו האלופות של כל מדינה (כמובן שהיום משחקות שם לא מעט קבוצות מאותן מדינות), בגביע אופ"א (בגלגולו המאוחר) שיחקו כמה קבוצות צמרת מהמדינות המובילות, ובגביע המחזיקות שיחקה קבוצה אחת מכל מדינה, זאת שזכתה בגביע, חלקן סיימו את הליגות המקומיות במרכז ואפילו תחתית הטבלה.
לדוגמה: דינמו זכתה בגביע המחזיקות ב- 1986 אחרי שעברה את אוטרכט, אוניברסיטה קראיובה, ראפיד וינה, דוקלה פראג ובגמר את אתלטיקו מדריד. לזה קוראים באירופה Chocolate cup.

בלי קשר, דינמו קייב היא אכן אימפריה. לא יודע כמה עוקבים כאן אחריה (חוץ מאוהדי הקבוצה כמוך או בכלל אוהדים של קבוצות אוקראיניות). זאת אימפריה מבחינה היסטורית, והיא חווה עכשיו רנסנס מדהים. זה בכלל לא קשור למשחק נגד מכבי, בו היא שיחקה בהילוך שני בחלקים הטובים. צ'לסי פוגשת בליגה המקומית קבוצות טובות יותר מאשר קבוצות מהליגה האוקראינית והיא עוד יכולה להשתפר, אבל היום דינמו לא נופלת מצ'לסי לדעתי. קבוצה נהדרת. כשרונות, פיסיות, מהירות. נהדר.

וברקוביץ' היה הגדול מכולם בארץ, לפחות ממי שאני ראיתי.

ואני אוהד מכבי (זה מה יש).

תומר חרוב 30 בספטמבר 2015

מוזר שהמגיבים התייחסו רק להערה על מכבי כשכתבת כל כך הרבה שטויות אחרי זה.
דבר ראשון, לך תראה סריה ב. הייתי שבוע שעבר במשחק בין ברשיה לפרו ורצ'לי, אחלה רמה ויופי של קצב. ישבתי בקורבה נורד של אוהדי ברשיה (10 יורו כרטיס), לא היה מפוצץ ביציע והאצטדיון עצמו היה בשלושים אחוז תפוסה אבל הייתה אחלה אווירה. זה היה אצטדיון ישן אבל הבינו שמשהו לא עובד ובנו יציע חדש ממתכת על הבטון הישן ועכשיו הברשיאנים נמצאים ממש על המגרש מאחורי השער.
דבר שני, יש בעית אצטדיונים באיטליה אבל היא מתחילה להיפתר. יובנטוס בנתה לעצמה אצטדיון ועכשיו גם רומא תבנה לעצמה ואחת המילאנזיות תעזוב את הסאן סירו לטובת אצטדיון חדש וגם קבוצות קטנות יותר מבינות שהן יכולות למקסם רווחים אם הן ישקיעו באצטדיונים. איטליה היא אחת המדינות המתוירות בעולם, כשינגישו שם את הכדורגל כאטרקציה תיירותית (וביובה זה כבר קורה) יהיה קל מאוד למשוך צופים מכל העולם.
דבר שלישי. כן, באיטליה יש הרבה דגש לטקטיקה וזה עובד. הטקטיקה שעצרה את ברזיל הגדולה ב82 וביאסה לכל העולם את הצורה, הטקטיקה שמביסה פעם אחר פעם את גרמניה במונדיאלים ואליפויות אירופה כנגד הסיכויים. הטקטיקה שהביאה לעולם את מילאן הגדולה של ההולנדים, שהביסה את הדרים טים של בארסה ועוד ועוד. מאמן איטלקי זוטר הוביל את צ'לסי לזכיה בצ'מפיונס, מאמן איטלקי הוביל את סיטי לזכיה בפרימיירליג, מאמן איטלקי הוביל את ריאל לזכיה עשירית בצ'מפיונס אחרי שנים של כשלונות ומאמן איטלקי הוביל את יובה של העונה שעברה לגמר וגם לא היה רחוק מניצחון בזכות העליונות הטקטית על יריביו בקבוצות חזקות יותר.

בילבו באגינס 30 בספטמבר 2015

+10 מסכים , אבל כמו שיואב כתב טקטיקה בלי כישרון לא מספיקה. ובאיטליה אין כישרונות חדשים בסדר גודל של פירלו טוטי וכו..

אריק 30 בספטמבר 2015

האיטלקים חוזרים, הליגה בעליה ובורוביץ מקשקש. רק החלק הראשון חדש

ירוק 1 באוקטובר 2015

תומר, ללא קשר מיוחד לליגה האיטלקית או לאיטליה בכלל, אני עדיין מחכה לראות תוצאות מה"מאמן הכי טוב בארץ". אני אנסה לרדוף אחריך עד שתסביר לי איפה טעית :)

תומר חרוב 1 באוקטובר 2015

אין הסבר, אתם בית קברות.

ירוק 2 באוקטובר 2015

אם אתה אפילו נשארת חסר מילים..

אחד 30 בספטמבר 2015

בנוגע להדחה של איטליה בשלב הבתים – במונדיאל 2014 הם קיבלו את הבית הכי קשה, לא הייתי קורא לזה כישלון.
ב2010 זו באמת היתה פאדיחה עבורם.

משה 30 בספטמבר 2015

הייתי מספר פעמים בסאן סירו ובאולימפיקו (מילאן, אינטר, רומא, לאציו ). דבר ראשון, לצערי (או לשמחתי ) תמיד הצלחתי להשיג כרטיסים בקופה לפני המשחק (כולל צ׳מפיונס או משחק כמו רומא נגד נאפולי ). מעיד על גודל מוגזם של איצטדיון או שפל של צופים. חוץ מזה, האווירה הייתה בסה"כ נעימה, בטח יותר מכדורגל בארץ כל עוד אתה ביציעים היקרים. ביציעים של האוהדים השרופים היתה תצוגת פירוטכניקה שלא ברור איך עברה את המשטרה והיו מכות בין מחנות אוהדים. אני דווקא הופתעתי לטובה משני האיצטדיונים האלה. הם לא ברמה של ספרד ואין להם את האינטימיות של האיצטדיונים באנגליה אבל הם לא גרועים כמו שהם עוברים בטלוויזיה.

גילעד 30 בספטמבר 2015

סן סירו עובר רע בטלוויזיה?
בין המפלצות הוא נראה כמו שושנה.. אצטדיון מפלצתי שהקהל יושב בו על המגרש, צמוד לאללה. במשחקים שיושבים בו אפילו 50 אלף איש זו חוויה.

משה 30 בספטמבר 2015

הוא בהחלט עובר טוב יותר מהאולימפיקו או מדלה אלפי אבל למרות שהקהל צמוד לקווים משהו בו חסר, אני לא יודע להסביר מה בדיוק,

שמעון 1 באוקטובר 2015

הסן סירו מגרש מדהים הייתי בו במשחק בליגת האלופות בין מילאן לבארסה ב2013 שנגמר 1-1. לא יודע מה אתה רוצה מהאיצטדיון.

שלו 30 בספטמבר 2015

לכתוב על רומא שמשחקת כדורגל איטלקי, זה חמור כמעט כמו לכתוב שטוטי הוא כמו הנימני.
עלל הבנה עמוקה בכדורגל איטלקי, זה לא מעיד.

שלו 30 בספטמבר 2015

עכשיו קצת ברצינות,
המשבר של הכדורגל האיטלקי נובע מהרבה סיבות, שחיתות, מתקנים, משבר כלכלי אבל בעיקר פרשת הקלצ'ופולי.
המעבר לשתי נציגות בצ'מפיונס ליג הוא תוצאה ישירה של הפרשה, יובה לא שיחקה בליגת האלופות במשך שנתיים,
מילאן נעדרה מאז לא מעט פעמים, אלו שתי הקבוצות שהיסטורית קיבעו את המעמד האיטלקי ואת ארבעת הנציגות.
שחקנים שבאופן רגיל באים לשחק באיטליה הפסיקו לבוא גם בגלל זה.
דווקא השנה יש כבר שינוי מגמה, וקבוצות משקיעות יותר כסף, הליגה יותר טובה מבשנים האחרונות
ויש לא מעט כשרונות שצומחים.
הנבחרת האחרונה שהצליחה הייתה של ליפי 2006 כי לא היה בה פוליטיקה,
בשני המונדיאלים האחרונים בחשו בנבחרת הרבה גורמים שרצו לקדם שחקנים מסויימים והתוצאה הייתה במגרש.
יש לא מעט אצטדיונים טובים (לא מספיק).
טורינו, מילאנו (שתי הקבוצות), ג'נובה (שתי הקבוצות), ברגמו ואפילו זה בפירנצה הם בסדר גמור.

שמעון 1 באוקטובר 2015

בתור אוהד מילאן, נבחרת איטליה וכדורגל איטלקי הסיבה לקריסה של האיטלקיות זה פחות כסף.
היום הכסף קובע הכל ברוב המקרים (פה ושם יש הבלחות, אתלטיקו ויובה בגמרים האחרונים).
היום ברסה ריאל ובאיירן קונות כל מה שזז וכל שחקן רוצה לשחק שם. אחריהן יש את הקבוצות של האוליגרכים והשייחים (פסז, סיטי, צלסי).
יונייטד שניסו ללכת על מדיניות שפויה הבינו מהר מאד שהדולר/ליש"ט הוא המלך. לכן הקיץ הוציאו סכומים אסטרונומים ועוד כסף מחכה בשרוול לעונותהבאות והנה הם פתאום הפכו לרלוונטים.
מילאן מאז מכירת שבצנקו וקאקא לא השקיעו גרוש (מכרו את זלאטן וסילבה).
השנה בגלל התאלינדים עוד השקיעו סכומים לפחות בחלוצים אבל שאתה רואה את ההרכב של מילאן אתה רואה ששום שחקן שם לא מתאים לרמה של הטופ העולמי.
יובה בלי פירלו ווידאל איבדה את כל מרכז השדה.
בסוף הכסף מדבר אז עד ששייח או אוליגרך לא יקנה את מילאן/יובה/אינטר או שסילביו והתאלינדים יחליטו לעשות סטייל יונייטד לא תראה אותם בצמרת. הדולר הוא המלך.

יעקב נקש 30 בספטמבר 2015

זה הפוסט כדורגל היחיד היום בערך אז אני אגיב פה, סליחה…
איפה כל הטורים של הכתבים המכביסטים? הרי אם הייתם סוחטים אפילו תיקו אפס, האתר היה קורס…

איאן ראש נטול שפם 30 בספטמבר 2015

1+

רומן 1 באוקטובר 2015

+100

ירון 30 בספטמבר 2015

אסף. התגובה ב 2 ריגשה אותי מאוד.

הכדורגל האיטלקי נודף שחיתות. מחזור ה 2-2 לפני שבועיים היה מגוחך גרוטסקי ועצוב .
גם אינטר פיורנטינה הריח לי מקולקל.
האיטלקים לא ממש מנצחים. .. הם יותר 'לא מפסידים'.
המשחק המכוער בכל הזמנים :אוסטרליה – איטליה. 2006.

אסף the kop 30 בספטמבר 2015

תודה
המשחק הדוחה ביותר בהיסטוריה היה הניצחון 1 – 0 של גרמניה על אוסטריה שגרם להדחת אלג'יר. זה וכל המשחקים של יונייטד כמובן.

red sox 30 בספטמבר 2015

אפשר לראות כדורגל בברלין גם מחוץ לבונדסליגה, אתה יודע…

holden 30 בספטמבר 2015

ארגנטינה פרו ב 78 היה המשחק המלוכלך והמושחת ביותר בהסטוריה,
זה היה במסגרת המונדיאל בזמן שלטון החונטה בארגנטינה, התוצאה הזו גרמה לארגנטינה לטפס לראשות הבית ולדלג על ברזיל, מה שבדיעבד גרם לארגנטינה לזכות בגביע העולמי.

ממש כעת במגרש הדשא הסינטתי באסטנה בירתה של קזחאסטן הצליחו הקזחים לסיים בתיקו :2-2 מכובד ביותר מול גלאטאסראי,
מחצית שנייה לפנתיאון , משחק מהיר וקצבי מרחבה לרחבה,
שתי המדינות היחידות אולי באירופה שבהם שולט דיקטטור מצליחות בכדורגל יותר מאיתנו:
באטה בוריסוב של לוקשאנקו ואסטנה של סולטן נזרבייב.

רק מכבי תל אביב וישראל נותרים מאחור, כמה זה מעציב.
אמש שחקני מכבי עלו לסמי עופר עם החליפות הייצוגיות, אבל תכלס בזמן המשחק הם נראו כמו דרי רחוב שהגיעו ונקלעו לנשף מפואר ומהודר בבגדים בלויים ונעליים מרופטות, היה מביך לראות את האיטיות של מכבי תל אביב ואת שחרור הכדור המהיר של האוקראינים החסונים,
זו תעודת עניות לכל הכדורגל הישראלי, באטה בוריסוב , אסטנה, קבוצות ממדינות אזוטריות עברו אותנו,
אסטנה שיחקה כעת ללא מורא, נלחמו כמו אריות על המגרש, עידוד ללא הפסקה של הקהל המקומי, שער שני בדקה ה 89 מרהיב ביופיו, נגיחה עם זינוק דג מקו ה-16 לאחר הדיפה לא מוצלחת סטייל ראיקו של שוער נבחרת אורגאווי,
ככל הנראה מכבי תל אביב היא ראש לשועלים אבל זנב לאריות,
אנחנו עדיין לא שם

צור שפי 30 בספטמבר 2015

מצטרף לדיון קצת מאוחר. אני חושב שריאלי היה לצפות שמכבי תוציא שתי נקודות בבית הזה (תיקו ביתי נגד קייב ופורטו). פחות מזה צריך להיחשב כישלון. אי אפשר לשים את הנימוק ״שכר לימוד״ על טייס אוטומטי.

שמעון 1 באוקטובר 2015

אתה חי בסרט, קייב ופורטו 4 דרגות מעל מכבי ת"א. גם באזל הרבה יותר טובה ממכבי (מכבי עלו בפוקס אבל שיהיה). שכר לימוד לא קשור.
צפה במחזור הבא ל4 או 5 חתיכות מפורטו.

יורם אהרוני 2 באוקטובר 2015

באסון הייזל יורם ארבל, ששידר מבריסל, אמר את המשפט הבא פחות או יותר: קשבנו מיקי גורדוס מוסר לי מתל אביב שיש הרוגים במגרש. ארבל לא יכול היה לדעת מעמדת השיגור מה קורה ביציעים. דבר דומה קרה לי באליפות העולם באתלטיקה בהלסינקי ב-1983. ראיתי שאלברטו חואנטורנה נפצע ומפונה באלונקה מהאצטדיון אחרי שרץ מקניה דחף אותו על קו הסיום של מוקדמות ה-800. התקשרתי למערכת על המשמר ואיציק וייסהוף אמר לי כבר את הדיאגנוזה מבית החולים שהם קיבלו למערכת בטלקס.

איאן ראש 2 באוקטובר 2015

לא מבין למה פתאום אתה אוהד אותם? אתה יודע ש"נמני" האיטלקי עדיין שם?
נאיינגולן שובר הרגליים שחקן מגניב?

Comments closed