תיקו בירושלים

jer

כמעט כל השבוע אני בירושלים, מסקר חדשות משער שכם. אתמול עזבתי את המקום קרוב לאחת עשרה בלילה. היום בבוקר, חבר שלי מהערוץ, הגיע לסקר. זמן קצר לאחר מכן מטרים ספורים לידו ניסיון פיגוע דקירה. שלושה אנשי ביטחון נפצעים, המפגע נהרג. חבר שלי קפץ למקום ונפצע מרימון הלם שהתפוצץ ממש לידו. הוא עוד הספיק לעלות לאוויר ולהראות את החבורות שלו בבטן וברגל, לאחר מכן פונה לשערי צדק. כעת הוא בבית.

הדבר הפסיכי הוא שאני מקנא בו. ואולי זה לא פסיכי. כאיש חדשות אתה רוצה להיות איפה שזה קורה מתי שזה קורה. כל השבוע אני בירושלים, ויש מסביב, גם קרוב מאוד, פיגועים, ואני לא מרגיש טיפת חשש. גם בזמן שאני הולך ויושב במזרח העיר אני משתדל לנטרל את הפחד. מביט סביב, אבל לא אשכרה מפחד.

גם האנשים נראים לי כולם נורמלים. כמוני כמוך. רוצים להתפרנס. רוצים לחיות. לא שונאים ישראלים, או לפחות לא מראים שהם שונאים ישראלים; ובכל זאת קיימת מתיחות. אנשי ביטחון בהמוניהם בכל מקום. ועדיין קיימת הידיעה שבכל רגע נתון יכול להיות אירוע טראגי כמו זה שקרה הבוקר, וקרו בערך עשרה אירועים כאלה בשבוע האחרון באזור הזה בעיר ואתה יודע שאין דבר שניתן לעשות כדי למנוע. מפגע שהולך לו קלף יצליח לרצוח אדם או שניים לפני שיחוסל.

אני אדם שמאמין אך ורק בשלום ובהרמוניה בין אנשים. מבחינתי אין שום ברירה אחרת. אני רוצה מאוד להאמין שגם היום אם הייתי באזור והייתי נפצע, וגם אפילו אם היה קורה לי דבר חמור מזה שקרה לחבר שלי, כך הייתי מאמין. אם לא הייתי מאמין כך, הייתי טועה (לפחות לדעתי).

אני גם יודע שאם כרגע היה מנהיג ישראלי שאינו מהימין המדינה הייתה בוערת והמנהיג היה "מורד" (ואני לא מתכוון לנרצח, אבל אללה יסתור מה היה הולך בארץ. מנהיג כזה, שאינו מההימין, היו מוצאים דרך להוריד אותו מהשלטון). אבל כשבנימין נתניהו על ההגה אז יש שקט יחסי. לא דורשים את ראשו (למעט מעט מאוד מהימין הקיצוני).

אני חושב שתשובות אין לאף אחד אבל ברור שאנחנו, כולנו, שני הצדדים, אבל בואו נתחיל בנו (כי אנחנו יכולים לשלוט רק במעשנו), צריכים לעשות הרבה יותר. על דרך החרב לא ניתן לחיות. ניתן רק למות.

לצערי דבר אינו נעשה כדי לנסות ולקדם משהו. לנסות ולקדם הסדר. לנסות ולקדם קודם כל שלום בין אנשים. לנסות ולקדם רצון טוב. לנסות ולקדם משהו.

מ ש ה ו למען השם!!!

הערב הנבחרת משחקת נגד קפריסין בירושלים. יכולתי ללכת למשחק, הערוץ שלי שולח צוות שידור, אבל אני מעדיף להיות בירושלים לסיקור חדשות אמיתיות. אני מרגיש שהספורט בימים אלו ריק. לא מתכתב עם המציאות בשום דרך. אני גם כל כך מדופרס מאיך שהכדורגל שלנו נראה, וזה הרבה מעבר לרמה המקצועית. יש כאן שלטון כדורגל שלא עשה דבר כדי להילחם בגזענות של בית"ר ירושלים. יש כאן שלטון כדורגל שלא עושה כמעט דבר כדי להילחם בשנאה ובאלימות האוהדים. יש כאן שלטון כדורגל שקולו כמעט לא נשמע אחרי ניסיון רצח לפני שבוע.

למה שנרצה בהצלחת הכדורגל הזה? למה שמישהו בכלל ירצה שישראל תנצח הערב את קפריסין?

ועדיין, רבים מאוד רוצים בניצחון כזה, וגם אותם אני יכול לגמרי להבין. אנשים עדיין חיים על פי רגשות של לאום. מבחינתי הדבר הזה כמעט ריק. לי לא חשוב לאום כל כך. לי חשוב האדם. לי חשוב החיים שלי. ואני לא רואה איך ללאום יש חשיבות בדברים שחשובים לי (ובכלל לא משנה מהו הלאום).

אבל אם בכל זאת קיים לאום, ויש בו חברה, אז ברור לי שהמדינה צריכה לעשות הרבה-הרבה יותר למען תושביה. היא חייבת לנהל את ענייניה בצורה הרבה יותר טובה, למען כולם. ולצערי המדינה שלנו לא מתנהלת, ודאי שלא במובן המדיני וגם הכדורגל שלנו לא מנוהל כראוי. מדוע שיהיה הבדל? פני הכדורגל כפני החברה. ולכן אולי הכדורגל שלנו כן רלוונטי וכן מספר סיפור שמעבר.

אז עזבו אתכם תוצאה הערב, זה כמעט ולא מעניין. רק מקווה שאנשים לא ימותו. ולא ייפצעו. ושמישהו למען השם יתחיל לעשות משהו קונסטרטוקטיבי כדי למגר את הרצח הבא. וזה לא באמצעות אלימות, שרק מולידה עוד ועוד אלימות.

*

אני לא תומך הימורים בשום דרך אבל בינתיים ממשיך את משחק ההימורים שלי כאן. והלילה: הווינר נותן 4.05 על תיקו בין ישראל לקפריסין. אני יודע שאנחנו פייבוריטים. אני יודע שקפריסין היא אחרי הכל סמי-רכיכה. אבל מי אנחנו? איזה כדורגל הראנו בתקופת גוטמן? ותוסיפו להכל את הלחץ – ולתחושתי יהיה קשה מאוד לנצח את קפריסין היום. אז כדאי ללכת עם היחס ולסכן 250 ש' כדי להחזיר 1012.5. 

 

מאזן הימורים עד כה:

קריסטל פאלאס מנצחת בחוץ את צ'לסי: פלוס 880

ווסטהאם מנצחת בחוץ את ליברפול: פלוס 300

אברטון לא מנצחת את טוטנהאם: מינוס 50

לבקוזן לא מנצחת את באיירן מינכן: מינוס 50

וויילס גוברת בחוץ על קפריסין: פלוס 100

ערן זהבי כובש מול אנדורה: מינוס 50

רומלו לוקאקו לא כובש מול בוסניה: מינוס 50

ישראל גוברת על רוסיה ביורובאסקט: פלוס 200

ישראל עושה תיקו נגד וויילס בחוץ: פלוס 220

ישראל לא גוברת על וויילס בחוץ: מינוס 100

ארון ראמזי לא כובש (ראשון) נגד ישראל: מינוס 50

מואנס דאבור לא כובש (ראשון) נגד וויילס: מינוס 50

מרצין גורטאט קולע פחות מגל מקל: מינוס 200

איטליה מנצחת את ישראל במעל 5 הפרש: פלוס 160

ווסטהאם גוברת על ניוקאסל: פלוס 144

גלטאסריי לא מנצחת בבית את אתלטיקו מדריד: מינוס 75

פ.ס.וו לא מנצחת בבית את מנצ'סטר יונייטד: מינוס 75

ארסנל לא מנצחת בחוץ את צ'לסי: מינוס 100

סנדרלנד לא מנצחת בחוץ את בורנמות': מינוס 100

אברטון לא מנצחת בחוץ את סוואנסי: מינוס 100

ווטפורד מנצחת בחוץ את ניוקאסל: פלוס 164

לסטר לא מנצחת בחוץ את סטוק: מינוס 80

הפועל תל אביב מנצחת בחוץ את הפועל חיפה: פלוס 112

 

שורה תחתונה: פלוס 1150 ש'

 

היום נבחרת! וגם ליגת הכדורסל מתחילה
Diggers

82 Comments

אסף THE KOP 10 באוקטובר 2015

תגיד לי בורוביץ',
הקטע הזה… שהיהודים רואים עצמם אשמים בתאוות הרצח של המוסלמים… זה קשור באיזשהו אופן לפסטיבל רבין ה-20 המתרגש עלינו ?

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

אסף, מה הקשר לרבין? (חוץ מזה אולי שזה מראה לנו מה קרה שהיה טרור ומנהיג שאינו מהימין). אבל אני בכלל לא התייחסתי לרבין בטקסט. אני מתייחס לכך שכשביבי בשלטון אז הכל איכשהו עובר בסדר למרות שיש כאן אינתיפאדה. אבל גם מעבר לאירועים הנוכחים, המצב כאן על הפנים כבר הרבה מאוד זמן. ואנחנו לא עושים כמעט דבר על מנת לשפרו! זה מבחינתי כל הסיפור. הסיפור של מנהיגות חדלת אישים שרק רוצה לשמור על שלטונה ועל עם שלא דורש שום שינוי מהשלטון. כל היתר, זוטי דברים.

אסף THE KOP 10 באוקטובר 2015

לא יודע… המחשבה שעולה מהטור שלך, שאם רק "נבין" ו"נעשה עוד ויתורים" אז "יבוא שלום" מזכירה לי את ימי אוסלו העליזים.

ר.בקצה 10 באוקטובר 2015

ה״עם״ לא מעוניין לחזור ולהתפוצץ באוטובוסים ובמסעדות, כמו בתקופת אוסלו.
מה לעשות, העם טמבל.

יהושע פרוע 10 באוקטובר 2015

אני כבר מצטער שבכלל עניתי לך…

אבל אתה לא מרגיש כמו ילד בן שלוש שכל דבר פשוט מפנה חזרה ולא מצליח לקבל משהו שמישהו אחר אומר?!?

פאק תכתוב טור על רבין. על היטלר הסמולני. אני מניח שגם דעאש והחמאס גדלו והתחנכו על יסודות וערכי השמאל אז גם עליהם תכתוב.
אבל למה פה?!? מדברים על המצב הנוכחי ויש ראש ממשלה מכהן תשע שנים. לא מן הראוי לדבר עליו?????

אסף THE KOP 10 באוקטובר 2015

אתה חולה על התגובות שלי… משעשע למדי…

אביאל 10 באוקטובר 2015

בורוביץ – למה אתם מתעלם מכך שבפעמים הקודמות שניסנו לעשות משהו, הסכמי אוסלו או קמפ דיויד עם ברק – קיבלנו אוטובוסים מתפוצצים ? הפעם, עם כל הצער על האובדן, הנפגעים ותחושת חוסר הבטחון השוררת אין לארגונים הפלסטינים מה לעשות, אז הניעו את נשק ההסתה, הרי מכל קצה במפה הפוליטית (למעט המפלגה המאוחדת) אומרים שאין שום שינוי בסטטוס קוו, זה שקר נאלח ונבזי, ישראל מתנהגת בהר הבית בכפפות של משי, כולם יודעים טוב טוב איך האמריקאים או האירופאים היו מתנהגים עם עניינים דומים – למה אתם מתעלמים מדגלי דעאש או חמאס שמונפים ? מהתמונות שהגיעו מבפנים עם ערימות של אבנים בתוך בית תפילה ?

אז יש מה לעשות, בראשונה ובראשונה לפעול נגד אותה הסתה פרועה וחסרת צדק, בראש ובראשונה נגד הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית.

״למה שנרצה בהצלחת הכדורגל הזה? למה שמישהו בכלל ירצה שישראל תנצח הערב את קפריסין?״ אני מניח שזה מתקשר להלקאה העצמית שרצה פה חזק בדה באזר, בורביץ הוא הסמן הימני שלה כנראה, אם הוא הגיע לידי כך שהוא תוהה מדוע אנשים רוצים באהדת הנבחרת שלהם.

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

אביאל,
לפני שנה וחצי ידעת בכלל מה זה דאע"ש?!
פתאום מה שהכי מטריד אותך זה שפלסטינים מניפים דגלי דאע"ש?
בוא נרד מהשטחיות והפופוליזים שכל כך שולטים בהוויה כאן, בוא נראה את הדברים כפי שהם באמת. בוא נראה שיש כאן מדינה בצד אחד, ובצד השני אין מדינה. יש אנשים שחיים על תוצר לנפש שהוא מהנמוכים בעולם וכעשירית מהתוצר בנפש לישראל. טרור קודם כל נובע ממצב כלכלי. מעזובה. מהיעדר תקווה.
אני בחיים לא אצדיק טרור, למרות שגם אנחנו השתמשנו בנשק הזה נגד הבריטים (ואולי אף היתה בו אפקטיביות מסויימת. ולא רק במקרה הזה, אימפריות רבות סיימו את שליטתן גם בגלל טרור, ועדיין אני האחרון להצדיק. באמת מתעב אלימות מכל דרך ונגד להרוג חפים מפשע).
אבל מי שגדלים היום בעזה ובגדה ואפילו במזרח ירושלים חווים חיים מאוד רעים. והם רואים עם אחר, ששולט בהם, ולו טוב הרבה יותר. אז הם מנסים להילחם בזה (גם בדרכים בזויות).
אבל אני לא רוצה להתעסק במה שהצד השני עושה. אני רוצה להתעסק בנו. לי יש בעיה מוסרית עם הכיבוש אבל אני בעיקר חושב שהוא טמטום ממדרגה ראשונה. כפי שחשב פרופ' לייבוביץ' לפני כמעט ארבעה עשורים בימים הראשונים של הכיבוש. אני מבין שיש גם ערבים שרואים בכל מדינת ישראל כיבוש. ברור שיש כאלה שישנאו אותנו לעד. אבל אני משוכנע שרוב הערבים, בין אם בישראל או בגדה ובעזה, מוכנים לחיות לצדנו. ורבים מהם אינם שונאים אותנו (למרות שאנחנו עושים לא מעט כדי להשניא עצמנו).
ואני גם יכול להבין את חוסר האמון שיש מהצד שלנו כלפי לא מעט ערבים. הרי גם אנחנו סובלים כבר עשרות שנים מהאלימות שלהם.
אבל כדי לשים קץ לאלימות משני הצדדים חייב לבוא ניסיון משני הצדדים. מבחינתי הסכמי אוסלו זה ניסיון אבל זה בפירוש לא מספיק. גם לא התנתקות (שהייתה מהלך חד צדדי של אדם ששנא פלסטינים ולא היה מוכן כלל לדבר איתם).
אני מאמין בשלום קודם כל בין אנשים. אני רוצה הנהגה ישראלית שעושה כל שביכולתה כדי להתחיל במשא ומתן, אבל לא רק מדיני, אלא גם בקשר בין אנשים, בין גופים, בין מוסדות חינוך. ואני לא רואה דבר מזה במשך כל שנותיי כישראלי. כל מה שאני רואה זה שנאה ופמפום הפחד.
אני לא חושב שזו הדרך הנכונה. ולכן חשוב לי לבטא את עמדתי (לא שזה משנה יותר מדי כמובן. אבל בכל זאת, כל דעה נחשבת וכל ניסיון, ולו קטן, יכול לעזור).

אביאל 10 באוקטובר 2015

בורוביץ, עזוב הכל, איך אדם שאומר ״אני אדם שמאמין אך ורק בשלום ובהרמוניה בין אנשים״ יכול לחיות בשלום עם דגלי דעאש באמצע המדינה שלו ?

אסף THE KOP 10 באוקטובר 2015

מרבית העניים, רעבים, מסכנים בארה"ב הם שחורי העור.
גם טובחים בהם יותר מאשר היאהוד בערבים.

למה לא רואים אינתיפאדה אפרו-אמריקאית ?

Ljos 10 באוקטובר 2015

מהומות פרגוסון והמחאה בבולטימור בשנה האחרונה, הפנתרים השחורים וכל מה שנעשה בשנות ה-60 וה-70, ובמיוחד מהומות לוס אנג'לס ב-1992. ויש עוד אינספור אירועים גדולים וקטנים.

אביאל 10 באוקטובר 2015

אתה באמת משווה ? כמה נהרגו כאן מול שם ? ואם תיקח את זה בפרופורציות של גודל האוכלוסיה אז בכלל אין מה להשוות.

Ljos 10 באוקטובר 2015

השאלה, כפי שהבנתי אותה, הייתה בעצם "למה הם לא לוקחים את זה לרחוב ועושים מהומות?", והם כן. כשעולים מים עד נפש, גם שם יוצאים לרחוב. על ההבדל בפרופורציות בין המצבים ראוי לשאול ולמצוא את הסיבה, ושם כנראה נמצא את נקודת המחלוקת בינינו. בכל מקרה, אני חושב שהתשובה "כי הם ערבים\מוסלמים" לא לגיטימית (לא שטענת כך).

חמציץ 11 באוקטובר 2015

אתה באמת משווה את מצב השחורים בארה"ב למצב הפלסטינים בשטחים??

אסף THE KOP 10 באוקטובר 2015

ששש… לא מדברים על רבין… מה אתה מזכיר אוטובסים מתפוצצים ?

תשמע אביאל, זה שיש למישהו עיניים בראש לא אומר שהוא חייב לראות.
היאהוד הביאו לפה את המחבלים מטוניס וציידו אותם בנשק, נסוגו מלבנון, יצאו מגוש קטיף, פינו התנחלויות באזור ג'נין, יצאו מהערים הפלסטינאיות בגדה, איפשרו לפלסטינאיים לנהל את ענייניהם… אבל בשביל הבורוביצ'ים של העולם זה תמיד יראה כאלו ישראל לא עשתה כלום. הם לא ירגעו עד שתוקם מדינה פלסטינאית שתאיים על כל הארץ מגב ההר. גם אז הם יספרו לך שאתה בעצם אשם ו"אם רק", ו"עוד קצת ויתורים" ושאר ירקות יבוא השלום.

הם מכורים לסם השלום. התמכרות קשה.

אביאל 10 באוקטובר 2015

אסף – מזכיר מעט את התירוצים של יהודים בגרמניה לפני מלחמת העולם השנייה, ויתורים והתחמקות לא מובנת מהסובב אותם ומהעתיד (הברור מאוד), פשוט לא מוסבר, אבל מצד שני ז׳אן פול סארטר (שהיה פעם לכוהן של השמאל בישראל) עשה אבחנה לגבי האוטו-אנטישמים כשאמר ״היהודי עייף מלקבוע מחדש שוב ושוב את זהותו, בפרט לאור המבט האנטישמי המתמשך התובע ממנו הפרכה מתמדת של שלל התכונות השליליות המיוחסות לו. משום כך הוא מחפש מנוחה ומרגוע מעוותים בכניעה ללא קרב, באימוץ טוטאלי של העמדה האנטישמית, ובלבד שייחסך ממנו הצורך בהגדרה עצמית שמתוך חירות, התובעת התגייסות פנימית, התמודדות ומאבק. יהודים אלה "מניחים לעצמם להיות מורעלים על ידי דימוי מסוים שיש לאחרים עליהם וחיים בחרדה מתמדת שמעשיהם יתאימו לדימוי זה" (סארטר, מבחר כתבים, ח"ב, עמ' 172).״ – זה בהחלט מסביר הכל.

ניינר / ווריור 10 באוקטובר 2015

המשחק הבינלאומי האחרון שנראה פה למשך זמן רב

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

בהחלט קיים סיכוי לא רע שאתה צודק.

אביאל 10 באוקטובר 2015

תרשה לי לגחך, עם כל מה שקורה עכשיו אף מהדורת חדשות לא נפתחת בידיעות מישראל, מתעסקים בדברים אחרים.

עובדה שלקפריסאים אין שום בעיה לבוא ועוד לירושלים, עובדה שפורטו או צ׳לסי לא הגישו שום בקשה בקשר למשחקי ליגת האלופות.

רועי 10 באוקטובר 2015

אל תהרוס להם את הפנטזיות.

אסף THE KOP 10 באוקטובר 2015

חכה בסבלנות… הם תכף ירוצו להלשין בחו"ל.

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

אביאל, כבר יש לנו ניסיון עם ביטול משחקים בישראל על כל דבר "קטן". אל תהיה בטוח שלא תתחיל לשמוע בקשות של קבוצות לא להגיע לכאן ואל תתפלא אם יקבלו את זה. גם כך המעמד הנוכחי שלנו בפיפ"א הוא די בשפל.

ניינר / ווריור 10 באוקטובר 2015

אני מבין. החרם שתיכף יתחיל הוא בכלל אשמת השמאל

רועי 10 באוקטובר 2015

אלא מי ?
מי דוחף לזה יותר מכל ?

יוני 11 באוקטובר 2015

אולי מי שבשלטון 4 קדנציות?
הא.. לא מדברים על ביבי

גיסנו 11 באוקטובר 2015

כשהם ירגישו שנסיעה לכאן עלולה לעלות להם בנקודות הם יתלוננו. היות וכרגע אנחנו עושים הכל גם בנבחרת וגם בקבוצות כדי לתת קבלות פנים מפנקות ליריבות יכול להיות שהמשחקים יישארו כאן לתמיד גם תחת הפצצה גרעינית

אסף the kop 11 באוקטובר 2015

מה שנכון נכון

משה 10 באוקטובר 2015

אם זו היייתה בלגיה ולא קפריסין גם הוא לא היה מתקיים.

אורן השני 10 באוקטובר 2015

תגיד, בתור בן אדם עם הסכמי שלום עם כל הצדדים, אתה חושב שאי פעם תרגיש בטוח ללכת ברחובות עזה? רמאללה? שלא לדבר על מדינות "מתונות" יותר מסביבנו, בצפון אפריקה או במפרץ הפרסי ובנסיכויות.

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

אורן, אני חושב שלאחר הרבה מאוד שנים, ולאחר שנים רבות של תהליכי שלום, אז כן. ברור שלוקח זמן. ברור שצריך לשנות תודעה. אבל כך מדינות שנלחמו ביניהן מאות שנים כמו אנגליה וצרפת, או כמו צרפת וגרמניה, ובמלחמות הללו נהרגו מיליוני אנשים יותר מכאן, ושאל היום אנגלי צעיר או צרפתי צעיר ברחוב על מה היו המלחמות המדממות הללו, ולא יהיה לו מושג. והוא בוודאי לא יפחד לטייל במדינה שהייתה פעם אויבת (ושטיול בה בעבר היה מסכן את חייו מאוד).

אורן השני 10 באוקטובר 2015

אולי ככה זה כשלא מעורבת דת פנאטית ורצחנית בעניין, מאחורי המסווה של "שאיפה לאומית" ו"הגדרה עצמית של העם הפלסטיני" שמנסים לצייר לנו. לא השתכנעתי.

דוד 10 באוקטובר 2015

'מאמין' 'רוצה להאמין' 'שלום' 'הרמוניה'
אני לא מאמין בכלום חוץ ממה שאני רואה במו עיניי ושומע במו אזניי

the bird 10 באוקטובר 2015

השלטון כדורגל שלך לא נלחם בכלל
באלימות ובגזענות של סכנין
אבל אצלך יש רק ביתר כרגיל

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

סכנין תמיד העסיקה שחקנים יהודים והיא מעסיקה רק מאמנים יהודים. בנה את המועדון הזה אדם שחברה משותפת היא נר לרגליו (מאזן גנאים). הייתי כמה פעמים במשחקים בסכנין, ואף פעם לא התרשמתי מאלימות או גזענות של הקהל. אז ברור שיש משחקים נגד בית"ר, ויש ממול קבוצה גזענית ויש קריאות מוחמד מת, אז גם יש קריאות גזעניות של אוהדי סכנין (קריאות שאני מגנה כמובן. אבל חשוב לשים דברים בהקשר).

אביאל 10 באוקטובר 2015

בורוביץ – במשחק האחרון לא היה קריאות מוחמד מת, סכנין הפסידו (בניגוד לתשע השנים האחרונות) והם צעקו בדם ובאש נפדה את פלסטין ואחרי זה רגמו שוטרים באבנים – מה תירוץ השנאה העצמית שלך עכשיו ?

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

המשחק בין בית"ר לסכנין הפך לעימות לאומני. שים לב שגם אוהדי בית"ר חוגגים רק עם דגל המדינה (ולא עם דגל המועדון). הם מבחינתם מייצגים גאווה יהודית, והשניים גאווה פלסטינית.

אביאל 10 באוקטובר 2015

בורוביץ – שמע, אתה עיתונאי, קצת יושרה, היציע היה צבוע בצהוב-שחור יחד עם דגלי ישראל, אגב בכל משחק של בית״ר יש הרבה דגלי ישראל.

תמשיכו עם עצימת העיניים, עכשיו זה עימות לאומני, אבל שבית״ר מקללים ערבים זאת גזענות והתירוץ של עימות לאומני לא מתקבל, מבחינתי להגיד באש ובדם נפדה אל אקצא\פלסטין זה גזעני לא פחות מהמוות לערבים הבזוי של אוהדי בית״ר, ממי בדיוק הם יפדו אותם ואיך הם יעשו את זה ?

the bird 10 באוקטובר 2015

למה לבלבל עם עובדות את בורוביץ
זה נוגד את האג'נדה

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

אביאל, סכנין העסיקה מאות ישראלים, בית"ר- אפס ערבים. בנוסף, תבדוק הרשאות של התנהגות גזענית של אוהדי בית"ר ברבות השנים מול זו של אוהדי סכנין.

רועי 10 באוקטובר 2015

זה שהם לא עומדים לדין על שירי הבדם ואש שלהם זו גם בעיה.

אביאל 10 באוקטובר 2015

בורוביץ – למה אתה לא מתנהג בהגינות מינימלית ועונה למה ששאלתי ? למה אתה בורח להבדלים בין בית״ר לסכנין, למה אתה לא מגנה את סכנין על אלימות ערבית ? אתה מזכיר לי את חברי הכנסת הערבים שלא משנה מה הם לעולם לא יגנו אלימות מהצד שלהם.

the bird 10 באוקטובר 2015

אביאל
זה לא ראוי מה שאתה עושה,
הערבים הם צדיקים והיהודים חראות
לא הבנת?
זהו סימן קריאה סוף פסוק

יואב בורוביץ׳ 10 באוקטובר 2015

אביאל, ברור שאני מגנה כל אלימות. ועדיין אני סבור שבית"ר הוא מועדון גזעני מבני סכנין, גם בגלל המדיניות של אי החתמת ערבים וגם בגלל התנהגות אוהדיו.

אביאל 10 באוקטובר 2015

תודה על התשובה. עכשיו אשמח אם תענה לי השאלה מלמעלה בבקשה – איך אתה כותב שאין שום דבר רע בהנפת דגל דעאש בהר הבית ? סמל הרוע העולמי בימים אלו.

יואב בורוביץ׳ 11 באוקטובר 2015

אני לא מתמקד בהנפת דגלים. דאע"ש גם למיטב ידיעתי עדיין לא עשו פיגוע בישראל (לא שזה לא יקרה). אבל העניין אינו הנפת דגלים. העניין הוא מה אנחנו עושים כדי לשנות מציאות (וגם מה עושה הצד השני. אבל אנחנו יכולים בעיקר לשלוט על מעשינו אנו). ולדעתי אנחנו פשוט לא עושים שום דבר על מנת לשפר מציאות. אז או קי, מניפים דגל של דאע"ש בהר הבית, תעיף משם את הבן אדם (או תעצור אותו). אבל אם אתה חושב שבזה עשית משהו משמעותי, אתה טועה.

אביאל 11 באוקטובר 2015

בורוביץ – יש סמליות בעניין, מה זה משנה עם דעאש עשו פיגוע בארץ או לא, השאלה מה זה מסמל, דעאש מסמל רוע, אפילו מעבר לאיסלם, זה סוג של רוע טהור, החל משוקי העבדים שלהם ועד להוצאות להורג המפורסמות, שדגל כזה עולה באין מפריע במקום הכי קדוש למוסלמים בישראל צריכות הרבה מאוד שאלות להישאל, יותר משהיית מצפה מיהודים להוריד אותו, הייתי מצפה ממוסלמים להוריד אותו, הנפגעים הראשיים של דעאש הם מוסלמים.

אז תחשוב טוב טוב למה הוא מונף שם באין מפריע ומה זה אומר על האנשים שממשיכים ללכת להתפלל תחתיו, תחשוב מה היית אומר אם היית רואה את דגל צלב הקרס באירופה.

הגזענות האמיתית היא שלכם, אנשי השמאל, שעושים הנחות למוסלמים רק משום שהם מוסלמים.

the bird 10 באוקטובר 2015

ממתי גיליון ההרשעות קובע,
הרי בפוסט שלך כתבת שמנהלי הכדורגל פושעים שלא עושים את עבודתם?
(לשיטתך זה בגלל ביתר )
לעניות דעתי הם לא מרשיעים מספיק את סכנין.
אבל בכל אופן יש סתירה לוגית בין זה לבין מה שרשמת למעלה

יואב בורוביץ׳ 11 באוקטובר 2015

תשווה בין פעילות גזענית של אוהדי בית"ר ואוהדי סכנין במשך השנים, ולדעתי תמצא הרבה יותר פעילות גזענית אצל בית"ר. כשחקן יהודי כובש לסכנין, האוהדים מברכים אותו. ההיפך עדיין לא קרה בבית"ר.

שמעון 10 באוקטובר 2015

נכון זה לאומי ובצדק. אני לא אוהד בית"ר אבל ככ שמחתי שהם ניצחו את הערבים אצלם בבית וחגגו עם דגלי ישראל במגרש שלהם. כל הכבוד להם.

yaron 10 באוקטובר 2015

אז עכשיו דגל דעאש מייצג גאווה פלשתינאית ?

אסף the kop 11 באוקטובר 2015

ביום שיהיה מצעד גאווה ברמאללה או בכל מדינה ערבית, זה יהיה היום שאפשר יהיה לעשות שלום עם המוסלמים.

יצמח לי עוד איבר רביה עד שזה יקרה.

yaron 11 באוקטובר 2015

עזוב מצעד גאווה ברמאללה, אני אסתפק בהתייחסות של קהלית הלהט"בים למצב הלהט"בים הערבים בישראל.
אותו כנ"ל לארגוני זכויות הנשים.
מבחינתם ערביי ישראל הם לא חלק מהחברה הישראלית ברגע שהנושא נפיץ/מסובך מדי

דוד 10 באוקטובר 2015

מה שהכי נורא זה שלא עושים מספיק בשביל למנוע את הקריאות של ביתר. והעיקר שלום בין אנשים ורצון טוב, ויש לפעול להרגעת הרוחות בשתי המחנות, כדי למנוע את אלימות הדדית, בעיקר זו היהודית. ולהביא לפתרון שתי המדינות.אשר ייתן ביטחון ושלווה למדינת ישראל כך שכל ערבי יוכל לצעוד ברחובות רמת גן ולהניף את דגל הלאום שלו בלי לחשוש. וביבי אשם במצב הנוכחי.

Perla 10 באוקטובר 2015

אני אדם שמאמין אך ורק בשלום ובהרמוניה בין אנשים גם כן אבל קשה לי להאמין באפשרות להגיע לשלום והרמוניה עם אנשים שמאמינים בדברים אחרים לגמרי ועושים לא מעט למימוש אמונותיהם האחרות.
הטרור בא משנאה עיוורת לצרכיו של האחר ומאמונה בדרך האלימות.
איש באמונתו יחיה.
מפגש בין אמונה בשלום לאמונה בטרור הוא מפגש מר ואכזר.

southport 10 באוקטובר 2015

בורוביץ כתבת "אני אדם שמאמין אך ורק בשלום ובהרמוניה בין אנשים. מבחינתי אין שום ברירה אחרת."
"לצערי דבר אינו נעשה כדי לנסות ולקדם משהו. לנסות ולקדם הסדר. לנסות ולקדם קודם כל שלום בין אנשים. לנסות ולקדם רצון טוב. לנסות ולקדם משהו."
אני שומע את הלוגיקה הזאת הרבה מהצד השמאלי של המפה ואני באמת לא מבין את זה, ישנם רק שלש אפשרויות לסיום הסיכסוך:
א. הם משמידים אותנו
ב. אנחנו נשמיד אותם וכנראה את שאר העולם הערבי
ג. הסכם שלום.

לצערי האפשרות הכי ריאלית היא א.
או במילים אחרות העובדה שאלו הם האפשרויות לא אומר שהם ממש ריאליות.

ואז אני שומע אנשים אומרים אין ברירה אחרת/אז מה אתה מציע להיות במלחמה תמידית?
ושוב אני לא מבין העובדה שאין ברירה אחרת ואין מה לעשות לא הופכת את האפשרות של שלום לריאלית יותר.

עכשיו אם לא היה שום "דאון סייד" למרדף אחרי השלום אז סבבה למה לא לנסות אבל המציאות מראה שככל שאנחנו מנסים יותר אנחנו בעצם נונתים להם יותר אפשרויות לפגוע בנו הפיגועים באינתפדה השניה לא יכלו לצאת לפועל בלי אוסלו והרקטות לכל הארץ לא יכלו לצאת לפועל לולי ההתנתקות.

אז אשמח אם מישהו יוכל להסביר לי את הלוגיקה של הימור מסוכן (ומסכן חיי אדם) על תהליך שלום לא ריאלי רק בגלל שאין אפשרות אחרת

או במילים שלך:

הימור על הסכם שלום בחמישים שנה הקרובות ביחס מצויין של ה"ווינר" אחד למיליון (הישראל כאלה ימנים טמבלים למה הם לא רואים שהשלום מעבר לפינה) לכן אני מסכן חיי הרבה אזרחים בשביל להרוויח שלום.

מאזן הימורים עד כה:

הסכם אוסלו – 250 הרוגים
הסכם וואי- 50 הרוגים
הסכם חברון- 100 הרוגים
ועידת קמפ דיוד- 300 הרוגים

yaron 10 באוקטובר 2015

יואב,
אני חושב שהסיבה העיקרית שיש מעט מאוד הפגנות נגד ביבי היא שהוא לא קורא לקורבנות "קורבנות השלום" אלא קורבנות טרור.
הוא גם לא מציע להלחם בטרור ביד אחת כאילו אין תהליך ממדיני וביד השניה להמשיך בתהליך המדיני כאילו אין טרור.

גיל 10 באוקטובר 2015

אף אחד מהשמאל ובטח לא ראש ממשלה מהשמאל השתמש בביטוי הזה אלא הוא הגיע רק מהימין. מדהים כמה שטיפת המוח משפיעה על אנשים.

yaron 10 באוקטובר 2015

גיל,
אני מניח שלגבי המשפט השני אתה מסכים איתי אז אעבור לראשון.
מודה שאיתגרת אותי ושאכן השימוש היה נפוץ יותר בקרב חברי הכנסת מהימין.
האמת היא שאם היה ניתן הייתי מתקן את תגובתי.
אבל, גם השמאל השתמש בוורסיות שלו.
שמעון פרס, שהחליף את רבין בתפקיד ראש הממשלה לאחר הירצחו, הביע בפברואר 1996, זמן קצר לאחר פיגוע ההתאבדות בקו 18 בירושלים, את הרעיון הגלום בביטוי: "ישראלים רבים מאוד יודעים שלשלום יש מחיר, גם בנפש".‏
בדיון במליאת הכנסת ביום השנה השביעי לרצח רבין אמר יו"ר הכנסת, אברהם בורג: "…ולזכר כל קורבנות המלחמה והשלום אנחנו נשבעים…"

גיל 11 באוקטובר 2015

לא התייחסתי בכלל לביטוי השני אבל יפה שאתה "קובע" בידענות מפליגה מה אני חושב עליו בלי אפילו לשאול. רק מדגיש את

גיל 11 באוקטובר 2015

לא התייחסתי בכלל לביטוי השני אבל יפה שאתה "קובע" בידענות מפליגה מה אני חושב עליו בלי אפילו לשאול. רק מדגיש את האיוולת שבתגובות שלך.

yaron 11 באוקטובר 2015

גיל, אל תהיה כל כך רגיש…
כוונתי היתה שאתה מסכים שהמשפט השני כן נאמר, לאו דווקא עם תוכנו…

גיל 11 באוקטובר 2015

לא יודע על ידי מי הוא נאמר אבל במקרה של ביבי זה לא רלוונטי כי אין תהליך מדיני גם כשאין טרור אז שום דבר לא שונה עכשיו.

yaron 11 באוקטובר 2015

גיל,
בדיקה עמוקה יותר (בוויקיפדיה) כן מייחסת את הביטוי לממשלת רבין. אני אשמח להוסיף קישורים אבל לא בטוח שזה מותר בבלוג.

אסף the kop 11 באוקטובר 2015

מותר.
לגבי גיל, זאת לא הפעם הראשונה שהוא כותב דברים שלא קשורים למציאות.

גיל 11 באוקטובר 2015

למה אתה משקר? כתוב בפרוש שרבין שלל את הביטוי והוא בטח לא המציא אותו. אם זו הבדיקה המעמיקה שלך אז זה מראה שאפילו לשקר בצורה נחושה אין לך שום בעייה גם כשהשקר ברור, ומקהלת הכלבלבים הרגילה תתמוך בך אוטומטית בלי לדעת את העובדות.

yaron 11 באוקטובר 2015

עכשיו אתה כבר קורא לי שקרן…
קרא שוב את תגובתי, האם טענתי שרבין השתמש בביטוי?
נתתי דוגמאות של פרס ובורג וציינתי שיש שמייחסים אותו ל"ממשלת רבין"

גיל 11 באוקטובר 2015

לא רבין ולא ממשלת רבין השתמשו בביטוי הזה אלרק על ידי הימין כדי לנגח את ממשלת רבין. מה יותר שקר מזה?

yaron 11 באוקטובר 2015

א.הבאתי ציטוטים של פרס ובורג
ב.כתבתי "השתמשו בוורסיות"
ג. גם הדתי שהמונח היה בשימוש נרחב יותר מצד ימין
ד. ציינתי שיש חוקרים שמשייכים אותו ל"ממשלת רבין"
ה. בשום מקום לא טענתי שרבין המציא את הביטוי.
ןעדיין, אתה קורא לי שקרן ולכל מי שיתמוך בי "מקהלת כלבלבים"
תיכף תגיד שאני מתלהם…
לגבי המשפט השני – רבין אמר אותו

גיל 11 באוקטובר 2015

אני קורא לך שקרן כי זה בדיוק מה שאתה ואתה רק מתפתל בהודעות שלך. פרס לא השתמש במשהו קרוב לביטוי. דברים כמו שלו תמיד נאמרו ואם זו דוגמא למה שאתה מתכוון אליו אז כולם השתמשו בביטוי הזה וזה חסר משמעות. לא יודע מתי בורג השתמש בביטוי אבל זה לא מעניין. כל הדיון התחיל בזה שאמרת שהסיבה שאף אחד לא מפגין נגד ביבי כי הוא לא קרא לקורבנות "קורבנות השלום" משמע שבעבר ראשי ממשלה מהשמאל כן קראו לזה. לזה אין שום בסיס כפי שראית בעצמך. מי שכן השתמש בביטוי הזה היו מסיתי הימין. מה שאתה עושה זה רק להתפתל במקום להודות שסתם שיקרת והמצאת דברים על השמאל כמיטב הדמגוגיה של הימין בלי לדעת את העובדות (כמו דגמגוג טוב מצטט חוקרים עלומים שאמרו משהו כללי ולא ברור ונטול הקשר לחלוטין).

לגבי השני לא טענתי בשום מקום שלא אמרו אותו אבל הסברתי לך למה ביבי לא אומר אותו כי הוא בכלל לא רוצה בשלום ואין תהליך שלום אז זה לא רלוונטי לו.

אסף THE KOP 11 באוקטובר 2015

הסתבכת yaron…הסתבכת קשות…
אל תיתן לתואר של גיל לבלבל אותך, הוא אולי ד"ר באבולציה של ההומור, אבל מדובר בצנון הגדול בתולדות דה-באזר. הוא יטרחן אותך עד אימה ומבחינתו, כל עוד הוא יהיה זה שירשום את התגובה האחרונה בדיון, זה יכול להימשך עד 2016.
הוא חף מכל יכולת להבחין בניואנסים ולכן הוא לא מסוגל להבין שזה לא משנה מי בדיוק המציא או השתמש בביטוי "קורבנות השלום", אלא שמה שקובע אלו הן המציאות והעובדות. ומה הן מלמדות אותנו ? שבמסגרת הסכמי אוסלו, ובשם השלום שנמצא ממש מעבר לפינה, רבין השיכור הביא למרחק 5 דקות מכפר-סבא אלפי מחבלים וצייד אותם בנשק. נשק שהופנה כלפינו מס' שנים מאוחר יותר. ולכן ההרוגים האלה הם קורבנות של שלום מדומה מבית היוצר של השמאל המסטול.
אז אנא ממך, תבין את גיל. יש לו את המציאות להתמודד שהוא צריך להתמודד איתה, ולכן הוא ינסה להסית את הדיון אל התפל ועל הדרך לכנות את אנשי הימין בכינויי גנאי. אגב, אם תבדוק תגובות שלו אחורה, אתה תמצא שהמילה דמגוג מופנית כלפי מגיבים ביחס הפוך למס' ההופעות של ישראל במונדיאל.

yaron 11 באוקטובר 2015

אסף,
איזה ניאנסים, הבאתי ציטוטים…
של פרס כראש ממשלה ובורג כיו"ר הכנסת.
אבל האמת היא שהוא מעביר את הנקודה שלי יותר טוב טוב ממני :-)

גיל 11 באוקטובר 2015

אין כאן שום ניאנס. טענת שאין הפגנות בגלל שביבי לא קורא לקורבנות "קורבנות השלום" ובמשתמע, אחרים כאן קראו להם ככה. זה שקר ברור ולא הבאת שום הוכחה לזה. הראיתי לך שזו הייתה הדמגוגיה של הימין שאתה רק חוזר עליה. אז או שתביא הוכחה למה שאמרת או שתודה ששיקרת.

אסף THE KOP 11 באוקטובר 2015

תלמד להכיר את גיל.
תכף הוא יקרא לך גם דמגוג…

the bird 11 באוקטובר 2015

למה לעשות ספויילר?

yaron 12 באוקטובר 2015

בסוף הוא קרא לי שקרן :-)

אסף the kop 11 באוקטובר 2015

הוא גם לא קורה לחלק מהעם שלו "פרופלורים"
רבין היה צריך לזכור שבחלק מהפרופלורים מותכנת מכונת יריה.

yaron 11 באוקטובר 2015

אנשים גם שוכחים שבסוף ימיה, ממשלת רבין היתה ממשלת מיעוט שנתמכה מבחוץ ע"י קולות הערבים

יוני 11 באוקטובר 2015

כותב פרופ' יובל נח הררי בספרו החדש "ההיסטוריה של המחר" (עמ' 331-332), על המכשול הפסיכולוגי של הפלסטינים בדרך לשלום:
"…אחד הדברים שמקשים על הפלסטינים להגיע להסדר עם הישראלים, הוא משמעותם של קורבנות העבר. הבה נניח שהפלסטינים יחתמו מחר על הסכם שלום שנותן להם את כל יהודה, שומרון ועזה, כולל מזרח ירושלים, אריאל ומעלה אדומים, בגבולות 67'. בתמורה הם מצהירים על קץ הסכסוך וסתימת הגולל על כל תביעותיהם האחרות, ובפרט על זכות השיבה. הדבר הראשון שיצוץ במוחם של הפלסטינים ברגע שהעט ייגע בדף הנייר הוא השאלה למה הם לא הסכימו לחתום על אותו הסכם בדיוק כבר בשנת 2000? או 1987? 68? 49? הרי הסכם כזה היה אפשרי, לפחות לכאורה, עוד ב-1949 (שלא לדבר על 1947). אז בשביל מה בעצם הם סבלו שישים שנה של מחנות פליטים ומלחמות ואינתיפאדות ועוני ודלות והשפלה? "במשך שישים שנה סיפרנו לעצמנו שאנחנו מוכנים לקחת על עצמנו את כל הסבל הזה, כדי שבסופו של דבר נחזור לחיפה וליפו ולבאר שבע. אבל אם אנחנו לא חוזרים לשם, מה היתה המשמעות של כל הסבל הנורא הזה? זה הכול היה לחינם? הכול היה טעות? עדיף להמשיך לסבול עוד בעתיד, ובלבד שלא נודה בכך שהסבל של העבר היה חסר משמעות."

שמאלני בלב 11 באוקטובר 2015

אסף the kop
חתיכת ימני קיצוני נבזה שכמותך, שלא תעז להזכיר את רבין בתגובותיך יותר. בושה שאדם קטן שכמותך מקבל טור באתר הזה.

אהד 11 באוקטובר 2015

אני רק מנסה להבין.. אתה באמת חושב שאיום המקלדת הזה יגרום לו להפסיק להזכיר את רבין?
אתה בן שמונה במקרה?

the bird 12 באוקטובר 2015

רגע לי מותר להזכיר את רבין?
ולומר שהוא אבי אסון אוסלו,
ועוד מעט יתחיל הפסטיבל של המורשת המזוייפת?
או שגם לי אסור….סתם ככה לדעת איפה אנחנו עומדים הימנים פה באתר בעיניך אדון נכבד (-;

שמאלני בלב 12 באוקטובר 2015

כל הימנים מבחינתי יכולים ללכת לאלף עזאזלים, אנשים חסרי בינה, רצחתם לפני עשרים שנה אז אל תתלוננו שעכשיו חרא כי אתם אשמים בכך.

Comments closed