המאמן הלאומי הבא

berk

אם אני עופר עיני אני ממנה את איל ברקוביץ' למאמן הנבחרת הבא וזו ההודעה שאני מוציא לתקשורת:

כבר זמן רב שנבחרת ישראלת כושלת בכל משימותיה. זמן רב מדי. מאמנים רבים מאוד נוסו וניסו, בעיקר מהארץ אבל גם מחו"ל, וכולם כשלו.

ולכן הטענה כי רק מאמן מנוסה צריך לאמן את נבחרת ישראל, אינה משכנעת דיה במקרה דנן.

כמו כן, לא מעט נבחרות כדורגל בעשור האחרון, חלקן גדולות בהרבה מהנבחרת שלנו, מינו מאמנים חסרי ניסיון אך כאלה שהיו אגדות עבר, וחלקן אפילו הצליחו בגדול. יורגן קלינסמן לא אימן אף מועדון לפני שקיבל את נבחרת גרמניה, אך הוא יצר בה מהפכה היסטורית שהובילה לעשור מרהיב, לשינוי תפיסה מוחלט, ולזכייה במונדיאל.

סלאבן ביליץ' בקרואטיה הוא דוגמה נוספת. אפילו מייקל אוניל, שאימן שתי קבוצות קטנטנות (ברצ'ין סיטי ושמרוק רוברס) לפני שקיבל את צפון אירלנד האפורה והחלשה עד לא מזמן והוליך אותה ליורו 2016, מהווה דוגמא מסויימת. כמו כן, מועדונים גדולים בעולם מינו בעשור האחרון מאמנים חסרי ניסיון לחלוטין ברמות הגבוהות, וגם חלק ממקרים אלה היו הצלחה כבירה. למשל, פפ גווארדיולה; אפילו רוברטו די מתיאו שהוליך את צ'לסי לזכייה בליגת האלופות.

אין חשיבות גדולה בדוגמאות שנתתי, כי הן לא מלמדות בהכרח על מה שיקרה בעתיד, ועוד בנבחרת ישראל, אך בכל זאת רציתי להמחיש כי ניתן למנות מאמנים בלתי מנוסים שעדיין יצליחו להפוך להצלחות גדולות. ודאי שבנבחרת לאומית, שם לא נדרש אימון יומיומי אלא בעיקר בחירה נכונה של שחקנים לסגל ולהרכב והקניית רוח קבוצתית ומוטיבציה.

כיוון שמאמנים (מנוסים) רבים כל כך כשלו בנבחרת ישראל, לא רק במבחן התוצאה אלא גם במבחן הדרך, אני סבור שנדרשת רוח ודרך חדשה.

הבחירה שלי בברקוביץ' כאיש שיוביל את נבחרת ישראל היא מהסיבות הבאות:

1. ברקוביץ' הוא שחקן שהיה גאון כדורגל. ראיית המשחק שלו והאופן בו שיחק מוכיחים כי הוא מבין כדורגל ברמה אינטואטיבית גבוהה ביותר. כמו כן, ברקוביץ' גם בדבריו במשך כל השנים מפציר בצורך לשחק כדורגל נכון ויפה. פחות מעניינת אותו התוצאה מאשר הדרך, וכך אני מאמין שצריך לנהוג. אני רוצה שנבחרת ישראל תשחק יפה. אני רוצה שהיא תעניק תענוג (במסגרת יכולותיה). אני רוצה ששחקנים ייהנו לשחק בה ושהאוהדים ייהנו לצפות בה. אם תצליח להעפיל או לא תצליח להעפיל לטורנירים הגדולים, זה לא תלוי רק בה. יש מוגבלויות קשות. המהפכה האמיתית שאני צריך לחלוש עליה החל מעתה היא פיתוח הכדורגלנים בארץ. כיוון שאנחנו לא מפתחים מספיק כדורגלנים איכותיים. אך ברור כי גם בגבולות המתאר של הכדורגלנים שאנחנו מפחתים ופיתחנו, לא הצלחנו למצות אפילו קרוב למירב.

אני סבור שאיל ברקוביץ' יצליח למצות יותר מאלו שקדמו לו. כי הוא מבין כדורגל. כי יש לו כריזמה. כי שחקנים גדלו עליו ויודעים איזה שחקן הוא היה. וכי הוא בן אדם של No Bullshit.

אני גם סבור שברקוביץ', אם לא יצליח, לא יגנוב דעת וינסה להסיט אחריות. אני סבור שהוא תמיד יאמר את האמת. הן על מצב הכדורגל הישראלי, הן על המצב של השחקנים שלו, והן על העבודה שהוא עושה. אגב, יכול להיות שאני טועה. יכול להיות שברקוביץ' כן ינסה להגן על עצמו בכל מחיר. אגב, זה דבר די טבעי. אבל אני סבור שיש בברקוביץ' יותר יושרה מהאחרים, והוא כן יאמר את האמת. ולא פחות חשוב מכך בהקשר זה: אני חושב שיש בו היכולת לבנות כאן משהו חדש ומרתק יותר ברמת הנבחרת הלאומית. אני חושב שנראה קבוצה טובה וכייפית יותר, וגם כזו עם סיכוי רב יותר להעפיל לטורנירים הגדולים.

2. דבר נוסף ומאוד חשוב שגם בו נבחרת ישראל כושלת כמעט מאז ימי שלמה שרף היא רמת העניין שהיא מייצרת בציבור חובבי הכדורגל ובכלל בציבור הישראלי. אני רוצה שנבחרת ישראל תהיה כל הזמן בכותרות. רצוי מן הסתם שיהיו אלה כותרות חיוביות, אבל למעשה אני מדבר על כותרות ברמת החדשות. שכל הזמן ידברו עליה. שכל הזמן יסקרו אותה. שהיא כל הזמן תעניין.

אני משוכנע שאיל ברקוביץ' יגדיל מאוד את רמת העניין בנבחרת ישראל. ראשית, כי הוא מעניין. שנית, כי הנבחרת תחתיו תעניין יותר.

נבחרת מעניינת יותר מייצרת יותר אוהדים שבאים למשחקים; יותר צופים בטלוויזיה; ויותר ספונסרים.

כולם מרוויחים.

3. אני משוכנע שרבים מאוד מכם, בעיקר בתקשורת, אבל גם בציבור, סבורים שאני טועה בענק. יותר מכך: אתם חושבים שאני עושה דבר לא מקצועי ולא מוסרי. אתם נשנעים על התנהגויות מסויימות של ברקוביץ'. אז זו תגובתי: אני רוצה לשפוט את ברקוביץ' כאיש כדורגל. הנימוסים ודרך הארץ שלו קצת פחות מעניינים אותי. כמו כן, אני חושב שהתדמית של ברקוביץ' גרועה מהאיש האמיתי. נכון שסגנונו אינו מוצא חן בעיני תמיד, אני מודה בכך. ועדיין אני נהנה להקשיב לו לא מעט פעמים, כי הוא מעניין והוא אמיתי והוא תומך בכדורגל חיובי. אלה הדברים החשובים ביותר מבחינתי. אלה, וכמובן יתר התכונות הטובות שאני חושב שהוא יכול להביא כמאמן לאומי: מבחירה של השחקנים הנכונים (מבלי לעשות פוליטיקות, ברקוביץ' אמיתי מדי כדאי להחזיק את הפוליטיקות האלה והוא בעיקר יותר מדי רוצה בהצלחתו ובהצלחת הנבחרת; דרך העברת אימונים טובה שתדגיש כדורגל חכם ואמיץ (וראינו לאן הפחדנות ההגנתית הובילה אותנו); ועד גיבוש מוטיבציה בקרב השחקנים, שיבינו שבנבחרת של ברקוביץ' בוחנים אותם אפילו יותר ובעיקר מצפים מהם ליותר.

4. לא בטוח שברקוביץ' יצליח. הרי עשרות רבות כשלו לפניו. למעשה, סיכוייו להצליח די מזעריים. אבל סיכוייו לעשות יותר מאלו שקדמו לו גבוהים מאוד. וזו הסיבה העיקרית מדוע אני בחרתי להחתים אותו. אני פשוט חושב שהסיכויים הם לטובתי. אני סבור שאם תהיו כנים, תודו בכך.

 

מפלט - איתי סממה
יומן האליפות של הג'איינטס (5) - שובו של האיליי

193 Comments

פאקו 11 באוקטובר 2015

באתי להגיד שבוואלה ספורט עשו את זה טוב יותר, עד שקלטתי שאתה מדבר ברצינות.

יואב בורוביץ׳ 11 באוקטובר 2015

אגב, כתבתי טקסט דומה בבלוג שלי באתר הארץ ב-2006. לא רואה מצב שהתוצאות של איל (ובעיקר הדרך שלו) היו יותר חלשות מכל המאמנים שמונו בתשע השנים האחרונות.

אילן 12 באוקטובר 2015

נניח שחברה מסויימת, לא חשוב איזה גודל, מחפשת מנכ״ל. היא מביאה מועמד ובראיון הוא אומר ״לא רואה מצב שהתוצאות שלי יהיו יותר חלשות מכל המנכ״לים שהיו פה לפני״. האם, בתור מראיין, היית ממליץ לתת את התפקיד למועמד הזה?

צור שפי 11 באוקטובר 2015

אני בעד. נמשיך להיכשל אבל לפחות יהיו דאחקות.

יואב בורוביץ׳ 11 באוקטובר 2015

מסכים אתך שיהיה הרבה יותר מעניין (וכן, גם יהיו יותר דחקות. זה גם בסדר). אבל הכי חשוב: יהיה מעניין יותר מבחינת הכדורגל (אני כמעט משוכנע בכך).

יואח האדום 11 באוקטובר 2015

כן כן .
ראינו את הסגנון ההתקפי/משוחרר/קטלני שהיה בהפועל בתקופתו .
אתה סתם מנסה להדליק פה .

no propaganda 12 באוקטובר 2015

בוא נמנה את קטורזה למאמן הנבחרת וזהו. יהיו יןתר דחקות, קשה להאמין שיהיה יותר גרוע מהקמפיין האחרון.
דרך אגב זה כל כך ישראלי להתחיל לדחוף ולהחליף מאמן לפני שהקמפין הסתיים.

ג'נובי 12 באוקטובר 2015

למה לעצור בברקו?
בוא נלך על אורן חזן! יהיה אפילו יותר מעניין.
הוא יעשה אווירה טובה, אין לו ניסיון והוא יחסוך מלא כסף לשחקנים בזכות הקשרים העסקיים שלו באירופה לכאורה.
על פי ההיגיון שלך אף אחד מהמאמנים הקודמים לא היה חשוד במעורבות פלילית בזנות וסמים וכולם נכשלו, אז למה לא?

אסף THE KOP 12 באוקטובר 2015

עדיפה חנין זועבי.
גם בעד הערבים, גם מייצגת את השמאלנים.

ג'נובי 12 באוקטובר 2015

לא קשור, לא מדויק, לא כל כך מצחיק.

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

נכון.
אבל אתה התחלת.

איתן 12 באוקטובר 2015

אז אסף KOP הפטרון של אורן חזן? …תמורת כמה ז'יטונים אתה מעניק הגנה שכזאת? ;)

אסף THE KOP 12 באוקטובר 2015

הלוואי והיו לי ז'יטונים.
אני מעדיף את החזן העלג על כל זהבה גלאון מתוחכמת.
הסכנה ממנו פחותה.

גלעד 13 באוקטובר 2015

אלא אם כן אתה זונה בולגריה

מתן גילור 11 באוקטובר 2015

רציתי לפרט את התנגדותי לניסיונך לקדם את חברך לתפקיד מאמן הנבחרת (זה אפילו גרם לך לטעון שזה יגביר את העניין בנבחרת אחרי שכל השנה אתה מטיף פה שצריך להפסיק לסקר את הכדורגל הישראלי) אבל במקום זה פשוט אמליץ לך לצפות במשחקי הפועל ת"א בעונה שעברה. אלא אם אתה קורא לחלקו בפיצוץ הדרבי הת אביבי כדורגל יפה כי זה באמת היה הדבר המעניין ביותר בקבוצה שבנה והשכילה בגבורה רבה לסיים באמירי הפלייאוף התחתון.

דמוסתנס 11 באוקטובר 2015

*כל קשר בן הטקסט למציאות מקרי בהחלט.

הפוסט הזה מסריח מאינטרסים. מסריח.

יואב בורוביץ׳ 11 באוקטובר 2015

מתן, אני לא חושב שזה רציני לשפוט את ברקוביץ' על תקופה של חודשים ספורים בהפועל תל אביב, שהתנהלה תחת ידו בתקציב נמוך (שהוא בעיקר חתך) ועם שחקנים לא מספיק טובים ובעיקר מאמן שספק גדול אם הוא מספיק טוב (דומב מאמן כעת בכלל?).
אין קשר בין הפועל לנבחרת, שבה ברקוביץ' יכול לבחור את השחקנים שהוא רוצה והוא יכול להנחיל רוח חדשה, רוח שמאוד נחוצה לנבחרת בעתיד (שלא לדבר על הכדורגל שצריך להתאמץ לשנות, ואני חושב שברקוביץ' יעשה ככל שיתאפשר לו כדי לשנות אותו. אז ברור שהוא יהיה מוגבל בכך, אבל יותר גרוע מעכשיו, וגם מהעבר, כמעט אי אפשר. למעשה, אין מה להפסיד במינויו של ברקוביץ'. אבל יש מה להרוויח בכל כך הרבה מובנים).

ועוד משהו: אל תקרא לאדם חבר שלי אם הוא לא מזהה אותי ברחוב.

סולי 12 באוקטובר 2015

בוא אגלה לך משהו-
נבחרת ישראל ברמה האירופאית (שם היא משחקת על הזכות להשתתף בטורנירים גדולים) נחשבת כקבוצה פחות טובה ביחס לאחרות מאשר הפועל ת"א ביחס לקבוצות האחרות בליגה שתקופה שבה ברקוביץ' היה אמון עליי.

עכשיו אני לא בא להגיד שברקו אשם במצב של הפועל או שאימון הנבחרת שקול לאימון הפועל באותה עת, או שהתוצאות יהיו זהו.
אבל למען ההגינות צריך לציין שאם זה לא נק' לרעתו זו בטח גם ל נק' לזכותו…

רודג'רס אהרון 11 באוקטובר 2015

אז למה לא רביבו?
או רוני רוזנטל?
או
הם לבטח מנומסים יותר
המאמן הבא יקבל את ספרד ואיטליה,ואלבניה. מצב מושלם.
גם ככה אין שום סיכוי לעלות למונדיאל, כל מה שיעשה יהיה בונוס.

ניק 11 באוקטובר 2015

קצת לא מובן לי איך הבית הנוכחי נחשב קל מאוד והבית הבא נחשב בלתי אפשרי.
בהנחה, הריאלית מאוד (אפילו וודאית) ש2 המקומות הראשונים לא היו בהישג יד בבית הזה ובטח שלא בבית הבא, זה משאיר אותנו עם מאבק (לפחות תיאורטי) על המקום השלישי.
אלבניה יותר טובה מבוסניה? לא באמת, וגם אם כן אז בטיפה וחצי… בגלל זה כמו שחשבו שאפשר לקחת מקום 3 בבית הנוכחי אין סיבה לחשוב שאי אפשר לקחת מקום 3 בבית הבא .

**** טקסט זה לא בא להעיד שאני מאמין שנעלה מתישהוא גם אם נרכיב את הבית שלנו בעצמנו. אני רק מציג את הדעה הרווחת.

דן דן 12 באוקטובר 2015

הבדל קטנטן ניק: במוקדמות המונדיאל רק שתי הראשונות עולות, אין פלייאוף למקום שלישי.. ,ככה שגם אם איכשהו נעבור את אלבניה, זה לא ישנה כלום…, בבית הנוכחי, מקום שלישי הייתה אפשרות ריאלית (עד להפסד אתמול), ולכן ההבדלים בין הבתים והגישה אחרי ההגרלה

ניק 12 באוקטובר 2015

וואלה! אוי, לא חשבתי על זה!
תודה על התיקון :)

אבישי 11 באוקטובר 2015

ואז אתה מבין שאייל ברקוביץ' הוא דונלד טראמפ של הכדורגל הישראלי. כולם מבינים שהאיש לא ראוי, לא אחראי, עם אגו שלבדו יכול לשמש כעוזר מאמן. אבל העובדה שנבחרת ישראל לא העפילה לטורניר גדול (חשבתם פעם מה יקרה כשנעלה כבר? חוץ מאפס נקודות ואפס שערים, אני מתכוון) גורמת להם לרצות את ברקוביץ'. כי הוא משוגע כזה, מצחיק כזה, יהיו קטעים איתו במסיבות עיתונאים – לא כמו גוטמן או קשטן או נילסן ("הפנסיונר החביב") האלה, שהתעקשו להיות יבשים משעממים ומקצועיים. "אם לא נעלה, לפחות שיהיו צחוקים". באמת?

זה שנבחרת ישראל לא הצליחה עד עכשיו לא קשור לזהותו של המאמן. וגם "קוסם" כמו ברקוביץ' לא ישפר את הנבחרת. אבל אי אפשר ללכת לקיצוניות השנייה ולוותר. עדיין מאמן נבחרת צריך להיבחר ע"פ סטנדרטים מקצועיים (כן, גם אם לא קיבלנו את הסוכריה בדמות נסיעה לצרפת לא בתור תיירים אלא בתור משתתפים). ולפי כל סטנדרט – ברקוביץ' לא מתאים.

ארז 12 באוקטובר 2015

+1 אבישי.
למרות שאני שוקל קיזוז על זה שטרחת להתייחס בצורה כל כך עניינית ומכובדת לרעיון המופרך :)

אלעד 11 באוקטובר 2015

שמע, חזרתי מהעבודה בסביבות 18:00 וזיפזפתי בין תחנות הרדיו. כח בלתי מוסבר גרם לי להישאר על התכנית של אופירה.
הם פתאום העלו איזה מישהו שיקריא להם תוצאות סקר מהאתר – מי לדעתכם צריך להיות מאמן הנבחרת הבא. הרגשתי גל צחוק בלתי נשלט מטפס מהבטן. הבחור הקריא מהסוף שמות של מאמנים מוכחים, ביניהם אלישע לוי שהיה על הקו ורן בן שמעון (עליו אמרה אופירה : עוד לא בשל מספיק). ואז הוא הגיע למקום הראשון – אייל ברקוביץ. בנקודה הזאת התחלתי לצחוק כמו שלא צחקתי הרבה זמן. כמובן שאיציק זוהר ישר נידב דבר פרשנות שסימן שהרחוב רוצה את ברקוביץ.

מה הנקודה שלי? אני גם בעד ברקוביץ. הנבחרת הזאת לא תגיע לכלום בכל מקרה, לפחות שתהיה אתנחתא קומית ונזכה לראות מה יגידו החברים בוואן אחרי הכישלון בקמפיין הבא.

אלעד 11 באוקטובר 2015

אח"כ הם התפנו לדיון שכותרתו מה הבעיות בכדורגל הישראלי. אופירה : מלא קומבינות, שחיתות, אינטרסים…
מרוב דבשות הרדיו שלי איבד קליטה

יואב בורוביץ׳ 11 באוקטובר 2015

כל ההתעסקות בפרסונה התקשורתית של איל (ובעיקר בקשר לוואן) אינה מן העניין. ואגב, אני חושב שאיל אומר בתקשורת לרוב דברים יותר מעניינים ונכונים מהפרשנים האחרים. אבל זה בכלל לא הנקודה, שהיא: מה הוא יכול להביא לנבחרת, ולדעתי במצבה הנוכחי הוא יכול להביא לא מעט.

אלעד 11 באוקטובר 2015

"ההתעסקות בפרסונה התקשורתית של איל"??????
זה אוסף חברים ערסים ששולטים בתקשורת וסוגרים חשבון עם מי שלא משתף פעולה, והם אלה שמריצים אותו!!
בא לי להקיא כשהם מעלים לשידור אנשי ספורט אמיתיים שנאלצים ללקק להם.

דיזידין 11 באוקטובר 2015

אני בעד ערן זהבי כמאמן הנבחרת. או ראובן עובד. אני מתלבט
הם כדורגלנים מוכשרים וכריזמטים, וכשנפסיד הם יגידו את האמת. מה עוד צריך?

בני תבורי 11 באוקטובר 2015

אם אני עופר עיני אני כותב מכתב התנצלות ומתפטר מידית מהתפקיד שקיבלתי בחוואה, שאינני ראוי לו, לא מבין בו, אין לי מושג מה עושים אתו ומחזיר כל אגורה שקיבלתי בצרוף ריבית והצמדה לקופת ההתאחדות.
אם אני יואב בורוביץ', אני מפסיק לעורר מחלוקות בשקל ומפסיק לכתוב דברים שספק אם אני מאמין בהם, כי אילו הייתי רוצה בטובת הכדורגל לא הייתי מעלה על דעתי מינוי מגוחך כזה.

the bird 11 באוקטובר 2015

+ מיליון בני
שאפו !

שמעון 11 באוקטובר 2015

אם היית מקבל את הג'וב של עיני היית רץ אליו והיית מנסה להישאר כל חייך בג'וב הזה. היש ג'וב יותר טוב? כל היום קוקטיילים בחו"ל, משכורת יפה, משחקים חינם, יצירת קשרים בפיפא ואופא כדי שבעתיד אולי תקבל גם מזוודות ומעטפות, מעמד וכמעט לא צריך בכלל לעבוד, היש ג'וב טוב יותר? זה חלום הג'וב שלו.

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

למה לא ראוי? הוא לא עסקן כמו כל העסקנים?
הוא לא דואג לעצמו כמו כל האחרים?

no propaganda 12 באוקטובר 2015

העסקנות שלו הרבה יותר גרועה מזו של לוזון למשל. הוא עסקן ברמה לאומית ומושחת ברמה הלאומית, הקומבינות הן פוליטיות במובן הרחב ולא ברמה של מכבי/הפועל. אין לו שום אינטרס בהצלחה של הכדורגל אלא רק במתן ג'ובים.

D! פה ועכשיו 12 באוקטובר 2015

זה היה ציני לחלוטין.

גיסנו 11 באוקטובר 2015

ענק

יואב בורוביץ' 11 באוקטובר 2015

בני, ברור שעופר עיני לא ראוי להיות יו"ר התאחדות, אבל כתבתי לאור המציאות (והיא שעופר עיני לצערנו מחליט).
אתה טוען כי המנוי של איל מגוחך, אבל לא שמעתי אותך אומר שהמנויים של כל המאמנים שכשלו היו מגוחכים. אז כדאי לתת ניסיון למשהו אחר. באמת שאין מה להפסיד.

גל 12 באוקטובר 2015

פה אתה טועה, העובדה שהמינויים האחרים הסתיימו בכישלון לא הופך את המינוי עצמו לכשלון. מינוי מוצלח זה כשלקחת בחשבון את כל המועמדים ובחרת את הטוב ביותר, ובמקרה של הכדורגל הישראלי הנבחרת לא תמיד תעשה את העבודה ואז ישר יאשימו את המאמן. אולי גוטמן נכשל, אבל המינוי שלא לא היה טעות כי הוא היה האופציה הטובה ביותר מהמבחר הדל שיש לנו להציע. ברקוביץ' בלי שום מושג באימון, שבנה קריירה אחרי שפרש ממשחק על לרכב על חלשים, לעשות רעשים בתקשורת ולא להביא שום תוצאה. מה הוא עשה בהפועל תל אביב שמראה שהוא שווה משהו? למה עדיף להמר על מישהו מגוחך בשביל צחוקים בתקשורת במקום לתת למאמן רציני(אלישע לוי? זר?) שתי קדנציות מראש ושיבנה קבוצה לקמפיין כבר של היורו הבא, הרי למונדיאל לא נעלה

סימנטוב 12 באוקטובר 2015

+1000

ג. סמסא 12 באוקטובר 2015

אני גם לא חושב שעופר עיני צריך להיות יו"ר ההתאחדות אבל אני כמעט בטוח שזהו תפקיד בהתנדבות ללא שכר

צור שפי 12 באוקטובר 2015

בני, אתה לא עופר עיני.

נו באמת!? 11 באוקטובר 2015

אם אתה חושב שאין לאן עוד לרדת אתה טועה בגדול. ירידה לקבוצת הדירוג החמישית, יציעים ריקים והזניית הנבחרת עד אפר. אלנבי 40 זה נופת צופים לעומת איך שהנבחרת תיראה עם ברקוביץ. תחשוב על זה.

רוני 11 באוקטובר 2015

חחחח, יואב אתה גדול! בדיוק היום הייתי בבאר שבע והקשבתי בבית קפה שכונתי אנשים מדברים על ברקו כמועמד ראוי.
כל מה שכתבת נכון אבל התכונה הכי מיוחדת של ברקו זה….. ה"ביצים"! הוא חצוף, לא סופר אף אחד וזה משהו שכדורגלן ישראלי חייב לאור הנחיתות מול יריבינו. זה בדיוק הפוך מגוטמן וקודמיהם. תמיד היו זהירים. עם כדורגל מביש. הרי מאמן נבחרת מוגבל מאוד ביכולת ללמד שחקן להרים קרן (תזכירו לי מתי וכמה פעמים הנבחרת הבקיע גול מהקרן ?)
ברקו היה שחקן נשמה בנבחרת. גם שלא היה בכושר הוא היה מתאבד על כל כדור. הזיע, נחוש, מרוכז, ראית זאת על פניו, תמיד האמין שאפשר וצריך לנצח. וכן, תמיד האמין בכדורגל יפה. הרי אם הנבחרת הייתה עולה ליורו ומשחקת כפי ששיחקה מול "האריות" מווילס הרי שזאת הייתה בושה שאין כדוגמתה.
פתגם סיני עתיק מאומנויות הלחימה אומר "אין בושה בתבוסה אלא אם באת לנצח", משמע , גם אם נחטוף 5 אפס אבל כל השחקנים האמינו ועשו הכל לנצח , זאת בכלל לא תבוסה/בושה.
שורה תחתונה —
א. יש יותר מה להרוויח מאשר להפסיד.
ב. התקדמות בכדורגל הישראלי תתחיל רק מתעוזה והגברת הביטחון
ג. אין שום סיבה שהנבחרת תיפול מנבחרות דרג א בכושר גופני.
ד. הגיע הזמן למנות סקאוט שיאתר ושיאזרח איזה שחקן צעיר מברזיל קולומביה קרואטיה שיצטרף לנבחרת. (ראה נ' קפריסין גול ראשון) . דווקא כאן מול משרד הפנים יש יתרון לעופר עיני.

רומן 11 באוקטובר 2015

מול פורטוגל, רמי גרשון

אופיר (החדש) 11 באוקטובר 2015

הגיע הזמן למנות סקאוט שיעקוב אחרי שחקני הנבחרת. הגול על מליקסון (השני) הראה עד כמה גוטמן לא מכיר את הנבחרת שלו…

trailblazer 12 באוקטובר 2015

הביצים של איציק זוהר,אולי

רונן דורפן 11 באוקטובר 2015

למה אתה נותן לקלינסמן קרדיט על משהו שהוא לא קשור אליו – המהפכה בכדורגל הגרמני?

ב-2006 זו הייתה הצעה יוצאת דופן גם אם פרובוקטיבית – ואולי ראויה לדיון. ב-2015 אחרי שראינו כמה אייל ברקוביץ קידם עצמו כאיש כדורגל, הרים דברים, העמיד קבוצות ושחקני נוער – זו הצעה פשוט חסרת בסיס.

יואב בורוביץ' 11 באוקטובר 2015

קלינסמן החל את המהפכה ועיצב אותה. גם יוגי לב זה מינוי שלו. גם המעבר למשחק התקפי. גם מתודות האימון החדשות. וגם ברוח הנבחרת יש לו חלק גדול בשינוי.

רונן דורפן 12 באוקטובר 2015

הגרמנים לא יודעים מכל זה. נדמה להם שתכניות שהם השיקו בתחילת המאה הבשילו (כמה שנים אחרי קלינסמן).

בכל אופן בתשע השנים הללו היו לאייל ברקוביץ׳ הזדמנויות בנהול מקצועי, בבעלות, בתובנות, באימון ילדים – להראות שהוא איש כדורגל מעולה. הוא לא הראה את זה.

אני יודע – ראית אותו משחק כילד והערצת אותו. מינויים על סמך תחושות ובעיקר על סמך ״מאמנים אחרים לא הצליחו״ הם התגלמות המילה חובבנות.

יואב בורוביץ' 12 באוקטובר 2015

ברקוביץ' בקושי עבד כמנהל מקצועי (בנתניה לא התחיל עונה, בהפועל היה חצי עונה) כדי שנדע איך הוא עובד. אגב, בינתיים הוא מצליח מאוד בראשון, אבל גם זו תקופה קצרה מדי. באימון ילדים, שנינו לא יודעים איזו עבודה הוא עשה (לדעתי הוא לא אימן. אלא ניהל מקצועית מועדון בנשר, והוא עשה זאת במשך לא מעט שנים, דבר שאין לזלזל בו כלשעצמו). יש לו לא מעט תובנות שאני מסכים אתם. הוא לא גונב דעת ומדבר "טקטיקות" כמו כל כך הרבה פרשנים גרועים בישראל (כמובן שלא רק מהסיבה הזאת), אבל הוא כן מדבר על כדורגל באופן די מעניין ודוגרי.
כל הדברים האלה לא אומרים שהוא יהיה מאמן כדורגל מוצלח. אבל את הסיבות שבגללן כדאי לתת דווקא לו את הצ'אנס פירטתי בטקסט.
ועוד משהו: לא צריך להתייחס לכל הענין כ"חובבנות" או "מקצוענות" בהכרח. הנבחרת היא בסך הכל קבוצת כדורגל שצריכה לתת קצת פאן ועניין מדי פעם. הכדורגל האמיתי נבנה מהיסודות, ואלה אינן קיימים בארץ ואין לזה קשר לברקו בנבחרת כן או לא.
לנבחרת, בחשיבות המאוד צרה שלה, הוא בהחלט יכול להועיל לדעתי. וגם אם לא, לא קרה שום דבר. כל האלה שלפניו עשו גם עבודה רעה וגם משמעממת.

גלעד 13 באוקטובר 2015

אתה פשוט גנב הדעת הגדול ביותר שאי פעם כתב משהו על כדורגל. וזהו

עמית 12 באוקטובר 2015

נו ואיפה הבעיה?
פרשן חובבן-מאמן חובבן-נבחרת חובבנית

Amir A 11 באוקטובר 2015

שיתנו את הנבחרת למישהו כמו תיאו אפשטיין בצירוף ההתחייבות לא להתערב בקבלת ההחלטות במשך 10 שנים. שהוא יחליט את מי למנות ומה לעשות בלי שלהתאחדות תהיה זכות התערבות כלשהי.

אסף THE KOP 11 באוקטובר 2015

בורוביץ, אני מסכים איתך לגבי נבחרת ישראל והמאמן שלה.
אם כבר פרודיה על המשחק, אז לפחות שתהיה גרוטסקית.
נמאס מההומור השחור.

ישי 11 באוקטובר 2015

אני יודע שמועדונים יכולים להתפרק.
אבל שנבחרת תתפרק… זה יהיה באמת תקדימי.

רוני שטנאי 11 באוקטובר 2015

כמו שכתבתי אצל אלפסי אין שום משמעות למי שיהיה המאמן הבא,הוא יכול רק להצליח, חמישים שנה אנחנו לא מעפילים לטורניר וכל פעם נכשלים, כבר כמעט לא זוכרים מה קרה בכל קמפיין , זוכרים את רוזנטל וקולומביה, את החמישייה מדנמרק, את ה"תוצאות המרשימות" של גרנט , הכדורגל הדלוח של קשטן וכ'ו וכו', כולם בסופו של דבר עשו אותו דבר ולא הצליחו לעשות יותר , אז מה כבר יכול להיות ? מקום חמישי?? זה כבר נהנה ספורט לאומי שחל כל שנתיים כשמבינים ששוב ישראל לא טובה מספיק ושהכל רקוב וכו', אז באמת אולי נתייחס למינוי הבא בפרופורציה המתאימה – כל מי שתשימו לא יכול להכשל והפעם זה בכלל חלום עם ספרד ואיטליה, אז באמת שאין טעם בכלל לדון במי ימונה כי תהליך של שינוי והסקת מסקנות לא מתרחש כבר עשרות שנים , אז דווקא עכשיו ? פשוט תשקיעו את הכסף במתקנים ראויים, בחינוך לספורטיביות , באימון יסודות כדורגלניים, ולא רק בחינוך בו הניצחון הוא חזות הכל.

אסף THE KOP 11 באוקטובר 2015

אני בעד ברקו.
לך תדע, אולי הוא יפוצץ איזה משחק.
זה יהיה הקמפיין המבדר בהיסטוריה.

שמעון 11 באוקטובר 2015

ברקו יהיה איתו הרבה צחוקים זה בטוח. השאלה תהיה כמה משחקים הוא יחזיק בנבחרת, האם ישרוד יותר ממה ששרד בהפועל?

אלעד 11 באוקטובר 2015

רציני אני בעד ההצעה הזאת. איבדתי עניין בנבחרת ובתוצאות שלה. עם ברקוביץ יהיה מעניין. מעניין נוסח "הפסד 5:2 למונטנגרו", אבל מעניין…

יואב בורוביץ' 11 באוקטובר 2015

זו אמורה להיות בדיחה? השתיים חמש מול מונטנגרו? לא חסרו לנו תוצאות משפילות לפני עידן ברקו (הלוואי שיבוא)? אותי לא מפחיד תוצאות משפילות. אני שונא את הכדורגל המשפיל שהנבחרת משחקת כל השנים. לכן אני רוצה שאיל ינסה משהו אחר.

אלעד 11 באוקטובר 2015

האמת שזו לא בדיחה… אני באמת חושב שזה יגרום לי להתעניין יותר בנבחרת. מהסיבות הלא נכונות אמנם, רק בגלל הפן הצהבהב. (ראוי לציין – אתמול ממש לא היה אכפת לי שהם הפסידו. איבדתי עניין).

בדיחה 11 באוקטובר 2015

אם רוצים דחקות, שימנו את קטורזה או יצפאן. אם כבר דביל עם פה גדול ואפס כישורים חברתיים (יצפאן, קטורזה נחמד). טור מגוחך.

ניב 11 באוקטובר 2015

איציק זוהר לאימון הנבחרת!
יותר נשים ונושים יצפו במשחקי הנבחרת!

אסף THE KOP 11 באוקטובר 2015

אוי…
הטור הזה הולך ונהיה יותר ויותר מבריק…

the bird 11 באוקטובר 2015

זה הכל תלוי במוזה של הכותב (:

אלעד 11 באוקטובר 2015

בתכנית של אופירה כבר עלה הרעיון לאיציק זוהר כעוזר מאמן של ברקוביץ. רק שהם דיברו על זה לגמרי ברצינות. ובתמיכת הרחוב הישראלי!

אסף THE KOP 11 באוקטובר 2015

די…. די…
אתה קורע אותי…
זה אפילו יותר אבסורדי מהתוכנית המדינית של מר"צ…
די… אני דומע מרוב צחוק…

רובי פאולר 12 באוקטובר 2015

איל צריך עוזר עם ביצים והרי את אלו של איציק הוא בדק באופן אישי

D! פה ועכשיו 12 באוקטובר 2015

מעולה רובי

ניק 11 באוקטובר 2015

זה לא ילך.. עוזר המאמן צריך להעביר חלק מהאימונים והבטטה הקרחת הזה לא מסוגל לתת ספרינט של מטר (אלא אם בחורה עומדת מולו)… אולי יהיה סקאוט אבל.. ככה הוא יוכל לרשום לברקוביץ בשפה כל כך פשוטה שהוא גם יצליח להבין

אלעד 11 באוקטובר 2015

+- לפיצוץ משחקים בקמפיין: 1.5. אני לוקח את האובר

איאן ראש 14 באוקטובר 2015

מחנה אימונים סגור יערך בבית האח הגדול ושייע יעביר את האימונים…

שמעון 11 באוקטובר 2015

ברקוביץ יהיה המאמן הכי גרוע בתולדות הכדורגל הישראלי אם יאמן.
הוא מדבר כל כך הרבה שטויות שכל מה שהוא אומר קורה הפוך. הוא אומר אני אשחק פתוח ונבקיע חמישיות,הפוך אייל הפוך אתה רק תחטוף חמישיות כי לנבחרת אין כושר גופני ללחוץ קונוסים אחרי דקה 60.
הוא כשל בכל קבוצה שאימן, זוכרים איך אמר בנתניה והפועל יהיה ההצגה הכי טובה בעיר? ראינו את ההצגות. הבן אדם חי בסרט וחושב ישראל זה איזה נבחרת על שיעשה כדורגל התקפי ויתנו פה חמישיות וינצחו יריבות חזקות, חח.
רק בשביל הקטעים ושכולם יראו כמה כישלון הוא ויסתום את הפה הייתי נותן לו את הנבחרת. אחרי שאיטליה ספרד אלבניה ומקדוניה יחגגו עליו נראה מה יהיה עם הכדורגל ההתקפי שלו ונקווה שאחרי זה לא נשמע אותו יותר אבל הוא ימשיך לברבר את עצמו לדעת עד אינסוף.
שלא נדבר בכלל על יחסי האנוש שלו, הוא בטח רב עם עצמו גם בבית. הבן אדם משאיר אדמה חרוכה בכל מה שהוא נוגע, מדהים כמה שהיה שחקן מעולה ככה ההבנה והשטויות שהוא מדבר שואפות לאפס.

עופר ג. (אוהד הפועל ראשון לציון) 11 באוקטובר 2015

עד שסופסוף הגיע איזשהו סלב/פרסונה/קוסם וכו' להפועל ראשון לציון, אז אתה רוצה לקחת לנו אותו?
דווקא עכשיו כשאנחנו במקום השני בליגה (טפו, טפו, טפו) אתה גונב לנו את בעל הבית?
לא יקום ולא יהיה !!!
הוא הבטיח שהוא נשאר איתנו עד גיל 80 לפחות.
דרך אגב, מתחילת העונה הוא כמעט לא דיבר על הקבוצה, שזה בניגוד גמור לכל התנהלות שלו מהעבר (סימן טוב לבאות? לא יודע).
בתחילת השנה הוא הצהיר שהקבוצה תהיה ללא זרים ותתבסס על ישראלים צעירים, ובינתיים הוא עומד בזה (אם כי עדיין מוקדם לשפוט).
דבר אחרון – אני לא באמת יודע מה החלק שלו בהצלחה של הקבוצה כרגע וכמה של המאמן, אופיר חיים, אבל בינתיים התוצאות עולות על כל הציפיות.

שמעון 11 באוקטובר 2015

חח גדול

יכול להיות 11 באוקטובר 2015

ג׳ורדי כמנהל וכל מאמן שהוא בוחר.

ישי 11 באוקטובר 2015

עם ההגרלה הזו אולי הוא יעשה קמפיין 0-0.

רומן 11 באוקטובר 2015

כל מילה!!!
מזדהה עם כל מילה שכתבת!
מגיע לו לאמן את הנבחרת ובעיקר מגיע לנו שהוא סוף סוף יאמן את הנבחרת!
שחקן ע נ ק, מוח כדורגל, איש ישר, אמנם בוטה וחצוף אבל לא בורח, תא מתחבא מאחורי מילים גדולות ומסכות וראיונות מפוצצים בגרמנית כמו השרלטן עכשוי.
אגב אופי.. כל מי שסיפר לי על ברקו מהיכרות אישית סיפר שאמנם מדובר באדם עם אגו גדול ופה עוד יותר, אבל הגון וישר כמו סרגל וחבר טוב וזה חשוב למאמן.
בקיצור, ברקו לנבחרת, איפה חותמים? מתי יוצאים לרחובות?? אני בעד!!!

ניק 11 באוקטובר 2015

יש מצב שרומן הוא הכפיל הווירטואלי של בורוביץ??
אני חושב שצריך למנות את רומן לאחראי תוכן בבלוגים של בורוביץ!

רומן 11 באוקטובר 2015

תגובה צפויה.
Lack of novelty

יואח האדום 12 באוקטובר 2015

הוא גם אשכנזי, רומן , כך שזה בכלל מושלם

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

אני חושב שאתה טועש. אני בעד למנות את אלי טביב למנהל הנבחרת והמנג'ר שלה. אני בטוח שהוא יצליח גם שם לייצר קבוצה מכלום כמו בכל מקום אחר.

הוא הצליח בכפ"ס ואז בנה את הפועל רק על סמך השחקנים של כפ"ס ואח"כ בבית"ר יצר קבוצה ציונית וכיפית על בסיס זרים (מתאזרחים) ושחקני ליגה שניה. תחשבו כמה הצלחה תהיה לו כשהוא יוכל לקחת שחקנים בחינם מכל רחבי הכדורגל הישראלי.
ועם תמיכה רחבה של כלל הקהל, בעיתות שכאלה, חשוב גורם שיכול לאחד את אוהדי הפועל ובית"ר ביחד מאחוריו.

אם אלי יחליט שהכי טוב זה ברקו אז בסדר אבל בתנאי שטביב נשאר מעליו.

קפטן קוקי 11 באוקטובר 2015

אשכרה.
הרעיון הכי טוב ששמעתי מלא זמן. אבל הנבחרת זה כסף קטן בשביל טביב איזה מוטיבציה יהיה לו? אולי הוא יעשה אאוטסורס לדמי כיס שנותנים לשחקנים בנסיעות לחו"ל וימכור את זה לג'ורדי במחיר מופקע.

S&M 11 באוקטובר 2015

חבל שאתה לא עיני. לעלות הרי לא נעלה, אבל הדאחקות בזמן שברקוביץ יאמן, יהיו פרייסלס.
איך שאנחנו מחכים לזה.

S&M 11 באוקטובר 2015

מסקנה1: אסור להגיב לפני שקוראים טוקבקים. אמרתי מה שטריליון כתבו לפני. מביך.
מסקנה2: זה לא פוסט, זה טרול בתחפושת. :)

גדי 11 באוקטובר 2015

איך יודעים מי שחקן העבר שנחקר במשטרה?
נכנסים לגליצ'ים ואם זה לא כתוב שם זה בטוח ברקוביץ.

אני בעד שהוא יהיה מאמן. מה זה כבר יזיק?
לאור המצב במדינה יש פה פוטנציאל לאסקייפיזם המושלם.

קשקשן בקומקום 11 באוקטובר 2015

בורו או שאתה נהנה לראות טוקבקים או שזה שאתה עיתונאי ספורט זו טעות מסתורית של הקוסמוס.
יש לי עוד רעיון – בואו נמנה את יאיר לפיד לראשות הממשלה

ניק 11 באוקטובר 2015

בורוביץ,
יש סטירה לוגית בדברים (כמובן חוץ מהסטירה של לחשוב על הרעיון הזה בכלל) –
מצד אחד אתה כותב שאתה לא מת על הסגנון וצורת ההתבטאות של ברקוביץ ולא תומך בה אבל מצד שני אתה רוצה אותו לנבחרת כדי שיהיה מעניין סביבה? והרי למה יהיה מעניין? בדיוק בגלל סגנון ה"ערס במסווה שלא קשור למציאות וחושב שהוא זאוס" שברקוביץ מייצג.
so what is it?

רומן 11 באוקטובר 2015

ניקולאי, זה סתירה, לא סטירה.
משורש ס.ת.ר ( contradiction)
אין צורך להרביץ לאף אחד.

D! פה ועכשיו 11 באוקטובר 2015

רום, אני חושש שזו סתירה ולא זה.

בלשון נקבה.

רומן 12 באוקטובר 2015

ה"זה" מתייחס לא לסתירה עצמה, אלא לעצם המעשה של שיאת הכתיב.
אין פה שום טעות

אלעד 11 באוקטובר 2015

סטירה, סתירה, סאטירה, טקטיקה-שמקטיקה, בהתקפה שלנו כולם עולים, בהתקפה שלהם כולם יורדים…

יואב בורוביץ' 11 באוקטובר 2015

ניק, אני לפעמים לא אוהב את סגנונו הגס והבריוני של איל אבל הוא לא תמיד מתנהג כך. פעם ראיינתי אותו במשך שלוש שעות בביתו והוא היה מקסים (ולא היה לו שום אינטרס..הוא גם עשה את הראיון כטובה לעורך שלי). אבל הוא כן בן אדם שאפשר לדבר איתו היגיון. והוא כן בן אדם אינטיליגנטי. והוא כן בן אדם אמיץ ויש לו חוש הומור ויש לו הבנת כדורגל ואת החזון הנכון, לפחות לדעתי.

ניק 11 באוקטובר 2015

מרוב צחוקים גם שכחנו שבנוסף להיותו איש האשכולות שהוא ברקוביץ גם הודה שהוא וילדיו עודדו את הנבחרת ששיחקה נגד ישראל באחד המשחקים שבהם הוא לא זומן לסגל. אכן אין ראוי ממנו!

רובי 11 באוקטובר 2015

אם ברקוביץ' הוא איש אשכולות כנראה שכל הפירות שלו רקובים.

ניק 12 באוקטובר 2015

זה היה בציניות!!

יוסי מהאבטיחים 11 באוקטובר 2015

לא הבנתי.

בפוסט הקודם שלך הגעת למסקנה שלא יצמח פה כדורגל בגלל המנטליות והמתקנים וההתאחדות והשחקנים ועיני ושאר מרעין בישין.
והתשובה שלך לכל אלו היא שברקוביץ יאמן את הנבחרת?

הדבר הכי גרוע שיכול לקרות הוא שברקוביץ עוד יעלה אותנו לאיזה טורניר בפוקס ממקום שלישי לפליאוף.
אנשים עוד יאמינו שזה אשכרה היה הפתרון.

יואב בורוביץ' 11 באוקטובר 2015

מינוי ברקו אינו תשובה לשום דבר. הוא בסך הכל יכול לשפר נבחרת ובוודאי להעלות את רמת העניין.

יוסי מהאבטיחים 12 באוקטובר 2015

איך יוכל לשפר נבחרת בדיוק?
הרי אייל בעצמו מתפאר בכך שלא צריך טקטיקה, צריך פשוט לשחק כדורגל.
והדבר היחיד שיש לו בכמויות זה בדיוק מה שאי אפשר ללמד- כשרון.

ולגבי העניין- בטוח שבר רפאלי כמאמנת זה יותר מעניין, וגם יותר נעים לעיניים.

אז אם כבר עושים מזה קרקס, עד הסוף. אם מנסים להיות מקצועיים, זו בטח לא התשובה אלא יותר נסיון התרסה סטייל מפלגת הגמלאים.

יואב בורוביץ' 12 באוקטובר 2015

אלי גוטמן שמזכיר את המילה טקטיקה עשרים פעם ביום, עשה עבודה טובה בנבחרת?
ולמה אתה חושב שלאיל אין את עקרונות הכדורגל שלו?
ואת המשחק אכן צריך לשחק. ואגב, לא ניתן לשחק אותו תמיד באותה צורה. צריך שחקנים מוכשרים וצריך עקרונות של משחק ביחד, שאני חושב שאיל יכול להקנות אותם. זה כמובן לא מבטיח דבר (בהינתן רמת השחקנים)..אבל אני עדיין כמעט בטוח שזה ייראה טוב יותר (וגם ייגמר בתוצאות טובות יותר) מהממוצע של כל יתר המאמנים בשני העשורים האחרונים.

the man 11 באוקטובר 2015

ברור שאיל ברקוביץ'…איזה עוד מאמן צפוי לקבל בעיטה בפנים משחקן נבחרת חוץ מהאגדה הזה. יאללה מנו אותו כבר. מה יכול להיות. ושימנו את איציק זוהר תחתיו סטייל שניאור וגרונדמן. אפילו יש לי כינוי עבורם: צמד הבטלנים…הופה הולה הולה הולה

גלעד בלום 12 באוקטובר 2015

בורו,בורו,בורו, מה יהיה הסוף? אין גבול לפוסטים ההזויים שלך..

לפי ההגיון שלך הפתרון לזה שהנבחרת נכשלה כבר שנים עם מאמנים מנוסים ומוכחים בעלי רזומה מכובד הוא למנות מאמן (יש לו בכלל תעודת מאמן?) שנכשל בכל משרה שבה עבד והסתכסך עם כל העולם.

שמענו כבר יותר מפעם ממך שעמדת המאמן מיותרת, מה לעשות שבמציאות עמדת המאמן די חשובה, אבל גם אם היא אינה חשובה כפי שאני טוען (ושמשכורות המאמנים מלמדים) לדעתי הטיעונים שלך למינוי של ברקוביץ הם מגוחכים.

ההגיון שלי אומר שאם אנחנו כל כך גרועים (ואנחנו גרועים, זו עובדה מדעית לאור תוצאותינו ב-60 השנים האחרונות) אז דווקא בעמדת המאמן אנחנו זקוקים לדמות הכי מקצועית שיש במישרה הכי מכובדת במדינה (לכאורה).

ברור שהבעיה היא יותר עמוקה ומקורה בגילאי הנוער, במחסור מאמנים בגילאים הללו, בהיעדר שיטה, תרבות ומוסר עבודה.

אבל למנות אדם כמו ברקוביץ זה פשוט וויתור מראש והודאה שאנחנו בדיחה, הרי הוא ליצן ובורוביץ, צר לי אבל גם אתה די ליצן, למעשה אתה מעין ברקוביץ של דה באזר, הרבה יותר נחמד ותרבותי אבל עדיין ליצן.

בכל תחום מקצועי חייבת להיות היררכיה מסוימת, ברור שגדולתו של ברקוביץ כשחקן (והוא היה גדול במונחים ישראלים, אם כי היו טובים ממנו) פותחת לו דלתות ולכן הוא קיבל ג׳ובים כמו בנתניה והפועל, כמו אוחנה ומשה סיני בזמנו שקיבלו הזדמנות בקבוצות גדולות בגלל המעמד של שחקן בכיר , אבל אחרי שנכשלו פינו את הדרך ואף אחד לא מדבר עליהם כמאמנים כי נכשלו במבחן התוצאה.

למנות את ברקוביץ למאמן הנבחרת זה יותר הזוי מדונאלד טראמפ כנשיא.

אני מסכים שמאמן נבחרת בישראל זה ג׳וב שמועד לכשלון אבל עדיין הבחירה צריכה להיות מבין המאמנים הפעילים הכי מצליחים בישראל או כמובן האופציה של מאמן זר שהיא הכי הגיונית ולו בגלל העובדה שמאמן זר יוכל לבחור את ההרכב ללא דעות קדומות או אינטרסנטיות.

למרות שאנחנו מדינת עולם שלישי עם כדורגל פרימיטיבי אנחנו עדיין צריכים לחשוב במונחים הבאים-

מאמן נבחרת זה ג׳וב מכובד וצריך מאמן בכיר שהוכיח את עצמו כדי לאמן ולשלוט ב20 השחקנים הטובים במדינה, שברובם הם פרימדונות שמרוויחים הרבה יותר ממה שמגיע להם. בכל ענף מאמן נבחרת חייב להרוויח את המישרה עם הישגים, כל אלו שנכשלו היו מאמני על שקטפו תארים עם יותר מקבוצה אחת, ברקוביץ לא היה כזה שחקן ענק שמגיע לו לדלג מעל מאמנים כמו אלישע, יוסי מזרחי, אלי כהן השריף או אפילו הצעירים כמו רן בן שמעון וברק בכר. אלו אנשים שמריצים קבוצות מזה שנים, עובדים בליגה באופן יום יומי ומנהלים משחקים, ברקוביץ לא מגיע לו אפילו שיהיה מועמד ואני לא מדבר על התנהלות אישית, פשוט רזומה מחורבן, כל מה שנגע בו הפך לחרא ובדרך הוא גם רב עם כל העולם.

בקיצור להציע את ברקוביץ ברצינות זהו עלבון די ענק לאינטיליגנציה אבל זו לא הפעם הראשונה בבלוג הזה אז אני כבר לא מתפלא, ההבדל הוא שבדה באזר השטויות של בורו מקובלות כי זה באמת מביא הרבה דאחקות אבל אימון נבחרת, אפילו גרועה כמו ישראל זה דבר רציני..

יואב בורוביץ' 12 באוקטובר 2015

המחשבה שמאמני ליגה צעירים ומצליחים צריכים לאמן נבחרת היא בעיני אנכרוניסטית וישראלית/פרובינציאלית. אסביר: הכדורגל האמיתי הוא במועדונים. הם משחקים מדי שבוע. הם התעשייה. שם האוהדים שבאים מדי שבוע וצופים בטלוויזיה במיליונים מדי שבוע. נבחרת היא פעילות פנאי, מתכנסת אחת לזמן רב ועושה קמפיינים (שבכולם ישראל כושלת, מה שהופך את הנבחרת לעוד פחות חשובה).
עם זאת, הנבחרת כן צריכה לייצר עניין. ובתקווה: היא גם צריכה להצליח. במשך שנים ניסו למנות לנבחרת שורה ארוכה ביותר של מאמנים ישראלים, כולם בכירים מאוד בליגה (למרות שגם כמעט כולם כשלו לא מעט בקב' מסויימות בליגה), ובכל אופן: כולם בנבחרת כשלו די בגדול.
אז נכון שאין לנו כמעט מאמני כדורגל באמת טובים. ולכן אני בעד מאמנים זרים. אבל בישראל היחס למאמנים זרים הוא נורא. גם מצד אנשי ההתאחדות וגם מצד התקשורת והציבור. חוץ מזה, ההתאחדות במצב כלכלי איום ונורא שאינו מאפשר הבאת מאמנים מוכחים.
את הסיבות לכך שאני חושב שכדאי לתת לברקוביץ' שטחתי בטקסט אז לא אחזור עליהם.
אבל המחשבה שמאמנים כמו בן שמעון או ברק בכר צריכים ללכת לעבוד כחצי פנסיונרים בנבחרת, לזה אני ממש מתנגד.
בנוגע לאלי כהן השריף, הוא בן אדם בעייתי. גם מאמן שכשל בהרבה מאוד קבוצות (וגם הצליח בכמה). את יוסי מזרחי ובעיקר את אלישע לוי אני מחבב ומעריך, אבל לדעתי הם לא יביאו לנבחרת את הבוסט שהיא זקוקה לו, גם בזירה הציבורית.

יואח האדום 12 באוקטובר 2015

אם להתייחס ברצינות למה שכתבת,בורוביץ, נראה לי ששווה להתייחס למשפט שכל המאמנים עד היום כשלו די בגדול.
כמו שכתבתי בעבר ,נבחרת ישראל (לפחות עד היום) היא ההפועל עכו של הכדורגל האירופי וכמו שלהפועל עכו לא יכולות להיות אספירציות לזכות באליפות, כך גם נבחרת ישראל לא יכולה להציב כמטרה ראלית עלייה ליורו/מונדיאל -זו הבעיה הגדולה של הנבחרת שמקורה בחוסר מודעות עצמית ליכולתנו והתלהמות של תקשורת שרלטנית ואינטרסנטית .
לכן כל המאמנים שמונו עד היום (בגדול) לא נכשלו: הם פשוט הביאו אותנו למקום בו היינו אמורים להיות.- ציפיות לא הגיוניות מהמאמנים האלה גורמות להן עוול והופכות את התפקיד שלהם,מראש,לכפוי טובה.
כדי שנצליח לעשות קפיצת מדרגה ,היינו: שישראל תהפוך למועמדת לגיטימית קבועה לעלות לטורנירים הגדולים (ואני לא מדבר על הבלחה חד פעמית שלא תעזור ,ליהפך: רק תסמא את האנשים ותעניק אשליה כאילו הכדורגל שלנו התקדם) צריך לעשות חריש עמוק שייקח שנים .
אם אני יו"ר ההתאחדות,אני מביא לכאן צוות זר וממנה אותו ל10 שנים . צוות שיטפל בכל הנבחרות ובכל הגילאים. במהלך התקופה לא יעניין בכלל מה התוצאות שהם יביאו .ברור שזה לא יקרה כי אף יו"ר לא ירצה שהבא אחריו יקטוף את הפירות במקומו…
ברור שהצוות צריך להיות מקצועי ,מתואם וזר ,ממדינות בהן הכדורגל הוא לא שכונה .
ברקוביץ' זה בדיוק ההופכי של קו המחשבה הזה.

יואב בורוביץ׳ 12 באוקטובר 2015

ובעניין ההשוואה הלא מקורית של ברקוביץ' לדונלד טראמפ. אני מבין את הפיתוי קצת למרות שלדעתי זו השוואה ממש לא נכונה. טראמפ נתפס כבדיחה כי הוא פועל בעולם של אובמה, ברני סנדרס והילרי קלינטון. בכדורגל שלנו אין אובמה, וגם אין סנדרס וקלינטון. אז ברקו הוא לא טראמפ. הוא בסך הכל גדול שחקני הכדורגל הישראלים בכל הזמנים (דעתי כאן שונה מדעתך) ומי שגם מבין את המשחק ואומר דברי טעם וניחן בכריזמה (הן מול שחקנים והן מול הציבור והעיתונאים). אז נכון שהוא רחוק משלמות. ממש ממש רחוק. ההתנהגות שלו אינה כוס התה שלי תמיד, אבל כמי שגם מכיר אותו קצת אני סבור שהתדמית שלו רעה יותר ממי שהוא באמת (ואני יודע, כתבתי את זה בטקסט). ולמרות כל אלה, יכול להיות שאם ברקו ימונה למאמן נבחרת (והוא לא ימונה כמעט בטוח) אז הוא לא רק ייכשל מקצועית אלא גם ייכשל תדמית וימיט חרפה על התפקיד ועל הנבחרת. אבל אני לא סבור שכך יהיה. אני חושב שהוא יצליח יותר ממרבית קודמיו. מדוע? פירטתי בטקסט. לדעתי שווה לתת כאן ניסיון, זה הכל. ואחרי הכל, לא מדובר כאן בסוגיה מאוד חשובה. בסך הכל נבחרת. ביג פאקינג דיל. אם באמת רוצים לשפר כאן כדורגל חייבים לבנות תוכנית שלמה מחדש שכרוכה בהעסקת לא מעט אנשים ושינוי סדרי עדיפויות דרמטים. זה החשוב. לא ברקו והנבחרת.

יואב בורוביץ׳ 12 באוקטובר 2015

אני לא מחפש ויכוחים. לפעמים אפילו בורח מהם (: אבל אני גם לא רואה בזה בעיה גדולה. אפשר להתווכח. לפעמים זה אפילו כיף ומחכים.

יואב בורוביץ׳ 12 באוקטובר 2015

בגדול, יש כאן דבר שלא מפתיע אותי כלל ועיקר: אנשים מ ת ע ב י ם את איל ברקוביץ' ולכן הם מוכנים ללכת "עד המוות" נגד הרעיון. אני חושב שיש יותר מדי התרכזות בפרסונה התקשורתית של איל. אגב, אני גם חושב שהיא בעצמה לא רעה כפי שעושים אותה, אבל אני בהחלט מבין אנשים שלא אוהבים את הפרסונה של איל (וגם לוקח בחשבון שהפרסונה לא כל כך רחוקה מהאיש עצמו). אבל אני מנסה לראות כאן את המהות. ובמקרה הזה המהות היא איזה איש כדורגל הוא איל ברקוביץ'. אני באמת ובתמים חושב שהוא איש כדורגל מוכשר. אם הייתה לי קבוצת כדורגל לא חושב שהייתי מעסיק את איל כי לא חושב שהייתי מסתדר איתו וגם לא בטוח שהייתי רוצה את הערכים שלו בראש הקבוצה שלי. אגב, יכול מאוד להיות שאני טועה בהערכה זו. גם אני לא מספיק מכיר את איל האדם. ומהמעט שאני כן מכיר באופן אישי, לדעתי יש כאן אדם יותר טוב ונחמד מכפי שהוא משתקף בתקשורת.
אבל כאן לא מדובר בקבוצה הפרטית שלי. זו נבחרת ישראל. אין לה בעלים (ולא צריך להסתדר איתו. ואני חושב שלאיל תמיד יהיה קשה להסתדר עם בעלים מעליו, וזו גם אחת הסיבות לכך שהוא לא רוצה לאמן באף קבוצה).
אבל זו הנבחרת, כאן בסך הכל צריך לבחור את השחקנים המתאימים, ולעבוד אתם כמו שצריך (בזמן מוגבל מאוד), ולהכניס להם את המוטיבציה הנכונה. את הדברים האלה אני חושב שאיל ברקוביץ' יכול לעשות טוב. העניין שהוא יכניס סביב הנבחרת, ובעיני זה דבר מאוד חשוב, זה בונוס.

אז לסיכום, אולי קצת פחות תסתכלו על הפרסונה התקשורתית של האיש, שאני מבין שאינכם אוהבים, ויותר על האפשרות שהוא יוכל לתרום באמת ובתמים לנבחרת ובעיקר להפוך אותה למעניינת יותר.

ולגבי הטענה כי הנבחרת צריכה "להינתן" למאמן הוותיק ביותר ועתיר ההישגים בליגה ביותר (איך בכלל אפשר למדוד?) היא בעיני לא נכונה. ראשית, כי היא נוסתה כבר המון פעמים ואף פעם לא הצליחה. שנית, כי לאמן קבוצה זה מאוד שונה מאשר לאמן נבחרת. שלישית, לא משנה באיזה מאמן תבחרו, הוא יביא הרבה פחות עניין לנבחרת מאשר ברקוביץ'.

רובי 12 באוקטובר 2015

העניין הוא, שמסתכלים על הפרסונה הציבורית של ברקוביץ' בגלל שהרקורד המקצועי שלו, כפי שכתבו לך למעלה, הוא מכפיר ומלא כישלונות – הביאו לך כבר את מה שהוא עשה בנתניה ובהפועל ת"א. גם בנשר הוא הספיק לריב עם הורים ולקבל קנסות על מכירת שחקנים לא ראויה. די, האיש מבזה את המקצוע וגם הפרשנות שלו בטלוויזיה מסריחה מחוסר מקצועיות ומעצלנות – בשידורים שלו בONE רואים שהאיש לא מכיר את השחקנים של הקבוצות שמשחקות מול הגדולות.

ברקוביץ' היה שחקן כדורגל ענק, את זה אף אחד לא ייקח ממנו, אבל למנות אותו למאמן הנבחרת תהיה פשוט בדיחה, על חשבוננו. זה פשוט מביך שכל מיני עיתונאי ספורט מציעים את שמו ברצינות.

מתן גילור 12 באוקטובר 2015

אחרי שאנשים שוטחים בפנייך טיעונים עניינים, אתה פשוט פוסל את הלגיטימיות שלהם כלאחר יד ומעדיף לסווג זאת תחת "תדמית". כאילו רק מי שתומך בברקוביץ' רואה את האמת ומי שמתנגד עושה זאת ממניעים שגויים. הרי לא ייתכן שמישהו באמת חושב שהוא לא האדם המתאים לתפקיד בלי שום קשר לתכנית הרדיו שלו או ליציע העיתונות.
לדעתי, זה לא ראוי.

ניב 12 באוקטובר 2015

דני נוימן לאימון הנבחרת, פרימו לעוזר מאמן!
במילא הנבחרת לא תגיע לכלום, לפחות שבטלוויזיה יהיו פרשנים טובים.

שאול 12 באוקטובר 2015

גדול. שזלצר יהיה שם גם איפשהו בסיפור.

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

אם רק זלצר היה נשאר בנבחרות הצעירות אולי מצבנו היה טוב יותר.
איש כדורגל נהדר שאפילו אומר דברי טעם כפרשן, פשוט אי אפשר לשמוע אותו מדבר.

אומרים שהסיבה לכך שהודח מניהול הנבחרות הצעירות היא שלא רצה לזמן את טב"ח החלוץ כשהיה בן 18, בגלל ההתנהגות הבעייתית והמניירות של הכוכב שהיו לו כבר אז, ולא בגלל היכולת שדווקא הצדיקה זימון. "ויהי בימי אבי לוזון" כמו שאומרים….

כסיפוביץ 12 באוקטובר 2015

+100
זלצר ושפיגל הם דוגמא קטנה
אבל הם לא כמו אופירע וברקוביץ. הם לא יודעים לצעוק ולקלל עלמנת שאנשי תקשורת יאהבו אותם

austaldo 12 באוקטובר 2015

לא, לא יכול להיות שהשווית בין נבחרת ישראל לניבחרת גרמניה. בטח לא קראתי טוב …

כסיפוביץ 12 באוקטובר 2015

עזוב את זה
כתוב על ברקוביץ שהוא אדם לדוגמא..
דוגמא לכוחנות, מאפיה, אלימות, בורות וגועל נפש מקומי

אילן 13 באוקטובר 2015

דוגמא לאיך להיות חרא של בן אדם ועדיין יהיו אנשים שירצו ביקרך.

גלעד בלום 12 באוקטובר 2015

גם פלה ומרדונה היו שחקנים גדולים ויש עוד שמות אינספור לשחקנים גדולים שהם פשוט לא מאמנים, לאמן זה מקצוע, ואגב התכונות שמאמן זקוק להן שונות לחלוטין מתכונות של שחקן. את מקצוע האימון (כמו עתונות למשל) צריך ללמוד, להסתגל אליו, במונחים של אימון ברקוביץ לא קרע עוד זוג נעליים, רק בגלל שידע להעמיד חלוץ מול שוער באמנות לא הופך אותו אוטומטית למאמן.

למעשה התכונות שהפכו את ברקוביץ לשחקן גדול- אומץ, חוצפה, ראיית משחק, אגו מאנייקיות די חסרות משמעות בג׳וב של מאמן נבחרת.

מאמן הוא בראש ובראשונה פסיכולוג ואמן של מערכת יחסי אנוש עם מספר גדול של אנשים. מאמן טוב צריך אינטיליגנציה גבוהה, אינטיליגנציה רגשית ויכולת לגרום לאנשים לשחק עבורך. מאמן צריך שתהיה לו דרך מוכחת, אפילו אם לא כולם אוהבים אותה, לברקוביץ אין ממש דרך, אף אחד לא יודע מה הסגנון שלו, נדמה לי שהוא לא סיים פאקינג עונה אחת מתחילתה ועד סופה כמאמן, לבוא ולומר שצריך לשחק פתוח והתקפי זה כמו לבוא ולומר שצריך לעשות שלום עם הערבים, הענין הוא קצת יותר מורכב, אנחנו בכל זאת משחקים באירופה ורוב המשחקים הם מול יריבות עדיפות, למרות ששלושת המאמנים האחרונים בנבחרת הואשמו במשחק שבלוני, הגנתי משהו ובעיקר משעמם אני לא בטוח שמוריניו או קלופ היו משחקים שונה באופן מהותי. מה לעשות שאין לנו את לבנדובסקי או את זלטאן, אנחנו נבחרת אפורה , אין ברירה אלא לנסות לשחק קודם כל כדי לא לספוג ורק אחר כך לנסות לכבוש, ברוב הפעמים זה נראה די נורא אבל הבעיה היא בביצוע, לא בקונספט.

גם קפריסין לא בדיוק באה לשחק פתוח נגד ישראל, היא שיחקה די נסוג ונתנה לישראל לתקוף לכאורה אבל ההבדל הוא שהם, בניגוד לחלוצים שלנו, ידעו לבצע פעולות כדורגל חיוביות וייצרו שני גולים פשוטים אבל של כדורגל מתוכנן.

אנחנו לעומת זאת לא ממש הגענו למצבים ואחרי השער המצוין של ביטון התלהבנו כמו ילדים מפגרים וחסרי נסיון ושכחנו לכסות כיסוי פשוט בהגנה ( מליקסון )

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

די לטמטום.
תחתימו את פרגוסון.
אני רציני.

שאול 12 באוקטובר 2015

זה יכול היה להיות ניסוי מעניין: לשים את מוריניו או פרגסון כמאמני הנבחרת. מעניין אם היה יוצא משהו מזה.

ערן (המקורי) 12 באוקטובר 2015

ברקוביץ רוצה כבר שנים להיות מאמן הנבחרת, ולא עשה שום צעד אקטיבי במשך שנים אלה להפוך לראוי יותר לכך: לא אימן קבוצה, לא אימן נבחרת נוער, לא שימש כעוזר של מאמן מוביל (ניהול קבוצה בנתניה והפועל, זה ממש לא אותו דבר).
מסיבות אלה- ומיליארד סיבות מצוינות אחרות שפורטו למעלה- הוא אינו ראוי להיות המאמן, וה״מועמדות״ שלו בעיני עצמו, הינה בדיחה אדירה.
אם כך, איך זה הפך לכאורה לרלוונטי, ואפילו באכסניה מכובדת כמו דה באזר? לברקו יש שופר רחב תפוצה שמקביל רק לביביתון מבחינת השירות הבלתי פוסק שהוא עושה למי שחפץ ביקרו. וכמו הביביתון, אין ב״וואן״ שום דבר שמזכיר עיתונות אמיתית ומכובדת.
מכאן גם הבעיה הגדולה: גם אם ברקו ייכשל בענק- יהיה מאחוריו גב של ענק תקשורתי מקומי שיצליח בספינים, כרגיל, להאשים את כל העולם ואחותו, רק לא את ברקו, בכשלון הידוע מראש. יגידו אז שהאשמים הם: גוטמן (השאיר חורבן לברקו), עיני, השחקנים, מאמני הכושר, המנטליות הישראלית, פלאטיני, אובמה, בן גוריון, והרצל.
בקיצור: לא נקבל שום שקט ממנו לאחר מכן, שום הכאה על חטא, הודאה בכשלון, הסכמה לכך שהדרך להצלחה עוברת בעבודה קשה. יחזור לחרטט ברדיו עם אופירה.
נהפוך הוא: הכהונה איומה בנבחרת תהפוך להערכתי למנוף לקראת היעד הבא: אימון מכבי חיפה (ובשלב הבא: בעלות על מכבי חיפה). ימים יגידו.

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

הביביתון עדיף על אידיוט אחרונות על כתבע האשפה שלו בכל יום.
שלא לדבר על בטאון החמאס לאנשים חושבים (אותו דבר).

אלעד 12 באוקטובר 2015

אני בעיקר סקרן לראות איך הכשלונות יטופלו בתכנית הרדיו ובאתר הבית של החברים. הם ימצאו אשמים ממאמן הכושר ועד האוהד שנכנס אחרון למגרש וגרם לאובדן ריכוז בדקה הראשונה. זה יהיה מבדר! ככל שאני חושב על זה, אני ממש ממש רוצה שברקוביץ יהיה המאמן

תiמר 12 באוקטובר 2015

אין בעיה עם הפוסט הזה. זכותך לרצות את ברקו. אבל איבדת את הזכות הלגיטימית להתלונן בעתיד על מצב/תרבות הספורט בישראל ( שזה 90 אחוז מהפוסטים שלך ).

רומן 12 באוקטובר 2015

לא יודע מה יש לכם, כנראה שאני מפספס משהו, אם כולם כל כך מתנגדים.
בכל מקרה בתור אחד הפליימייקרים הגדולים בתולדות הליגה הטובה בעולם, ברקו בטח מבין טקטיקה של כדורגל לא פחות מהמורה לספורט מהכרמל. ולא מצליח להבין מאיפה הגעתם למסקנה שהוא טיפש/עצלן/כל שטות אחרת שאמרתם פה.
אין הרבה קורולציה בין צורת התנסחות לכישורי האדם, בטח במקצוע כמו כדורגל.
לגבי זה שהוא "לא עשה כלום", גם שקר הוא עשה עבודה נהדרת בנשר, גידל כמה שחקנים מצוינים, נתן פרנסה מכובדת לכמה וכמה מאמנים.
יש פה סהכ אנשים אינטלגנטים, תחשבו טיפה מעבר לבנאלי.
ברקו יצליח לא פחות מגוטמן בזה אני בטוח.

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

רומן
אם הוא אחד הפליימקרים הגדולים בתולדות הליגה הטובה בעולם, אני חושב שאני מתחיל להבין למה המזרחיים בקבוצת הנערים לא מסרו לך…

יואח האדום 12 באוקטובר 2015

מעולה !

רומן 12 באוקטובר 2015

בוא תתן לי 10 יותר טובים

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

הטלגרף בחרו את 100 השחקנים הטובים רק בתקופת הפרמייר ליג, בלי להתייחס לעבר שלפני תחילת הניינטיז, נראה מוזר שהם לא מצאו לנכון לשלב את אחד הפליימייקרים הגדולים בתולדות הליגה אם לא ה-

D! פה ועכשיו 12 באוקטובר 2015

זה לא שווה התייחסות בכלל.

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

אז מה כן שווה התייחסות? כי מצאתי גם כמה דירוגים של הקשרים המובילים בפרמייר ליג, אף אחד מהם לא בחר את ברקוביץ' וכל שחקן שהופיע שם היה ללא ספק הרבה מעליו (גם אם חלק מהשמות הם יותר אחוריים מפליימייקרים, הייתי מנחש של"אחד מגדולי הפליימייקרים בתולדות הליגה" יהיה שם מקום).

ישי 12 באוקטובר 2015

דומני שלא הבנת למה הוא התכוון ב"זה"

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

בהחלט יש מצב

D! פה ועכשיו 12 באוקטובר 2015

מצב טוב.

בלייק 12 באוקטובר 2015

רק כדי לאזן: הטיימס בחר בברקוביץ' כאחד מעשרת הקשרים (לא פליימייקרים, קשרים) הטובים בתולדות הפרמייר ליג.

גיסנו 12 באוקטובר 2015

יש לזה לינק? באמת שחיפשתי ולא מצאתי.

אילן 12 באוקטובר 2015

אין לינק. מהסיבה הפשוטה שזה מצוץ מהאצבע.

בלייק 13 באוקטובר 2015

על סמך מה אתה קובע את זה אילן, בורות?

התגובה עם הלינקים מחכה לאישור. בכל מקרה, כניסה דורשת שם משתמש וסיסמה.
בנתיים, אתם יכולים לחפש את Eyal Berkovic באתר premierleagueheroes.
מזכירים את זה בפרופיל שלו.

אילן 13 באוקטובר 2015

אמרת טיימס, לא? מה שהבאת זה פורום.

בלייק 14 באוקטובר 2015

Premierleague Heroes הוא לא פורום, עד כמה שאני יודע. גם הלינק בפורום הוא לא לפורום, עד כמה שאני יודע.

עם כל הכבוד, אני לא ממש עובד בשבילך עדיין. אתה עדיין חושב שזה מצוץ מהאצבע? לא רוצה להאמין? לא השתכנעת? החיים יימשכו, שנינו נתאושש מהמכה הזאת, אני מבטיח.

בלייק 13 באוקטובר 2015

האתר שלהם דורש משתמש וסיסמה.
בדף הזה (מפורום אוהדים של יונייטד) יש את הרשימה, כולל לינק בפוסט העליון:
http://www.redcafe.net/threads/10-best-midfielders-in-prem-history.262705/

באתר הזה מזכירים את זה בדף על אייל ברקוביץ':
http://www.premierleagueheroes.com/eyal-berkovic/

בלייק 13 באוקטובר 2015

אגב, זאת הרשימה המלאה (אני לא בטוח שסדר משמעותי):
רונאלדו, ג'רארד, למפארד, פול אינס, פברגאס, גיגס, ויירה, רוי קין, דייויד בקהאם ו….אחד, אייל ברקוביץ'.

רומן 12 באוקטובר 2015

ויש איזה עיתון אחר שבחר בו כאחד מ10 הקשרים הגדולים אי פעם אז מה נכון?

מה שכן יש ציטוט של קיווין קיגן שאמר עליו "world calss" קווין קיגן כנראה מבין טיפה יותר טוב מאסף מדה באזר.
גם ג'ון בארנס אמר, "אם היו נותנים לי את מראדונה או ברקוביץ' הייתי בוחר באייל".

גיסנו 12 באוקטובר 2015

מה, מנג'ר נתן מחמאה מוגזמת לשחקן רכש שהרגע הגיע בסכום גבוה? מתי לעזאזל קרה דבר כזה? (מזכיר: סקוטלנד. לא אנגליה. מכובד מאוד אבל רחוק מדרגת "אל")

קרא פה את סעיף 4, כשנדב יעקובי לא מדבר על משהו שמשודר בערוץ 5 הוא מבין עניין ודי אובייקטיבי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4152761,00.html

ברקוביץ' היה שחקן נהדר, אחד הישראלים הגדולים בכל הזמנים, אם היו מראים לך זר עם הרקורד שלו וקליפ המיטב ביוטיוב, בחיים לא היית מעז לקרוא לו אחד הטובים בתולדות הליגה האנגלית. גם אם יש עיתון אחד שאמר את זה לפני כמה שנים, וגם אם יש אוהדי ווסטהאם שעדיין אוהבים את ברקוביץ' יותר מאת בניון.

אסף the kop 12 באוקטובר 2015

רומן
אני בעבודה כרגע.
קבל 4 קשרים יותר גדולים ממנו רק בסאותהמפטון שעולים לי כרגע לראש:
מתיו לה-טיסיה
אלן בול
שניידרליין
לאלנה

מה עשית ממנו, כולה קשר דרג שלישי במונחים אירופאיים.

יואח האדום 12 באוקטובר 2015

רומן : נקודת המוצא שלך מופרכת לחלוטין , גם אם ברקוביץ היה גדול הכדורגלנים הישראלים אי פעם ( ולדעתי לפחות בניון ורוזנטל עשו קריירות מרשימות ממנו ) זה לא אומר שהוא מאמן .
גם מלצר מצוין לא בהכרח יכול להיות מנהל מסעדה .
הניסיון להביא כןכבים צעירים ולתת להם נבחרות נכשל וגם הדוגמאות הספציפיות בהן זה הצליח הן לא רלוונטיות : יש הבדל בין לקחת שחקנים מצטיינים ואינטליגנטיים ולהביא אותם למאמן שהערך המוסף שלו זה כריזמה לכיתה טיפולית שצריך להנחיל בה יסודות – את זה ברקוביץ בחיים לא יעשה , הוא עצלן מידי חפפן מידי וטיפש מידי

רומן 13 באוקטובר 2015

עשית לו מבחן איקיו שאתה קורא לו טיפש?
לא חושב שקשר מרכזי ברמה הזאת יכול להיות טיפש.

יהושע פרוע 12 באוקטובר 2015

יואב הגזמת.

מה זה הקשקוש הזה למנות אדם לפי הבנתו בכדורגל בלבד?! מדובר באיש אלים ובהמתי. מה עם הנוער?!?!

אני מניח שאתה גם תומך בחזרתו של אולמרט לראשות הממשלה

אחד 12 באוקטובר 2015

אולמרט עדיף בהרבה מהדביל שיושב בראשות הממשלה עכשיו. גם אם יצטרך לנהל את המדינה מהכלא.

ר.בקצה 13 באוקטובר 2015

אולמרט הוביל אותנו לשתי מלחמות, באחת ״ניצחנו בנקודות״ כפי שאמר הרמטכ״ל שלו, ובשניה קיבלנו כתשורה את דוח גולדסטון.

shohat 12 באוקטובר 2015

מינוי ברקוביץ כמאמן הנבחרת יהיה אקט של הגדרה עצמית. בעצם הצהרה גלויה על הסיבות שבגללן לכדורגל הישראלי פשוט לא מגיע.

המחשבה שכישרון או קסם או הברקה יפתרו הזנחה מקצועית, ערכי עבודה וספורט לקויים מן היסוד התנהלות אדנותית וזלזול.

זה פשוט לנסות לתקן בדיוק מהצד הלא נכון, והצלחה של המהלך ("הוא קוסם"…) תהיה בעיניי בעלת השלכות גרועות הרבה יותר מכישלונו. לא צריך קוסמים. צריך קודם כל להפנים מהו דורש עיסוק רציני בספורט. וברקוביץ הוא הדוגמה האישית לראשון, האנטי דוגמה לשני.

shohat 12 באוקטובר 2015

ואיך אהבתי אותו כשחקן. עד למשחק ההוא.

כסיפוביץ 12 באוקטובר 2015

אתר ואן השתלט סופית על דה באזר
הפוסט עצמו ממשיך בדיוק את המנטליות של נבחרת ישראל בכדורגל

לא רציני

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

נתת 2-3 דוגמאות מוצלחות יחסית, אבל התעלמת מהדוגמה הכי רלוונטית שיש.
דייגו מראדונה, לכל הדעות שחקן *קצת* יותר גדול מאייל ברקוביץ', מונה בקונצנזוס גדול למאמן נבחרת ארגנטינה כשרק חשק בזה. כולם חגגו שהנה גאון הכדורגל הגדול בתולדות המדינה יצעיד אותם סוף סוף למקומם הטבעי בפסגת הכדורגל העולמי.
רצה הגורל ובמהלך מוקדמות מונדיאל 2010 טיילתי בדרום אמריקה. זכיתי לראות את נבחרת ארנגטינה בשתיים מהבושות הגדולות ביותר שלה, שהיה ברור לכל שהנבחרת לא מאומנת בשיט. ראיתי אותם חוטפים שישייה מבוליביה (ותאמינו לי שהגובה בלה פז הוא לא תירוץ מספק לאיך שהם נראו. אנחל די מריה אגב היה אז ילד לא מוכר מהליגה הארגנטינאית, נכנס בפיגור 4-1 בערך, ואחרי פחות מ 10 דקות כבר עשה פאול טפשי ללא כדור והורחק). ראיתי אותם כמה חודשים מאוחר יותר חוטפים בראש 3-1 מברזיל בבית, במשחק שהועבר לרוסאריו תחת האמונה שבגלל שמסי גדל שם (ואז מה אם הוא עבר לברצלונה בגיל 13 בערך) הוא ייתן תצוגת על וכך הם ינצחו את ברזיל השנואה.
בסוף הטיול, כשכבר הגעתי לרמה לא רעה של ספרדית, יצא לי לדבר עם חבר'ה מקומיים על הנבחרת שלהם. אם כשמונה למאמן מראדונה היה אתרוג שאין לפגוע בו, עוד לפני ההעפלה למונדיאל והרביעיה המשפילה מגרמניה כבר ידעו שזה הולך להיות אסון. שארגנטינה תעפיל בקושי רק כי אין מספיק נבחרות טובובת ממנה בבית הדרום אמריקאי (כך היה), ושמבלי לפגוע באלוהותו של מראדונה השחקן – כמאמן הוא פשוט נזק וצריך לעזוב כמה שיותר מהר. וזה עוד לפני המונדיאל.

יש יותר סיכוי שברקוביץ' ידרוש להעביר משחק לוסרמיל (אז מה אם הוא כבר לא בשימוש) כדי שלמאור בוזגלו ילך יותר טוב מאשר שהוא אשכרה יביא איזשהו חזון לנבחרת. כולם התלוננו בשבת על כך שהנבחרת נראתה כמו ברדק ושכונה, והפתרון שלך זה להביא את המאמן הכי שכונה מלבד אולי להחזיר את שלמה שרף? אחד כזה שמבחינתו טקטיקה זה "שחקו התקפי" ודיאגרמת פאוור פוינט של ילד בכתה ד' שכתוב בה "מאמן שוערים, מאמן הגנה, מאמן התקפה"? אתה מבכה כל הזמן על חוסר המקצוענות בכדורגל הישראלי ואז דורש שהאופציה הכי פחות מקצוענית תמונה לאימון הנבחרת? אתה אומר שההתנהגות שלו לא קשורה לכלום. אתה חושב שבנאדם שעובד בערוץ התקשורת הכי אינטרסנטי וצבוע בארץ, שמלקק ומקדם מקורבים ומתעלם/משמיץ יריבים, בנאדם שמקושר לבתי ספר לכדורגל והורשע בתקיפת מאמן כי הבן שלו לא שיחק בהרכב – אתה סומך עליו שכל השיקולים שלו יהיו ענייניים? שהזימונים שלו יהיו על סמך יכולת אמיתית ולא על סמך קומבינות ופנקסנות? שהוא ייקח שמץ של אחריות במקרה של כשלונות? שהביקורת התקשורתית עליו תהיה עניינית ולא מפרגנת/קוטלת יתר על המידה (תלוי בזהות המבקר כמובן)? אתה סומך על אדם שאמר כשלא זומן לנבחרת שהוא מקווה שיפסידו, שבאמת יתן מעצמו הכל ברגע שהביקורות יתחילו לזרום? שלא ישלח סמס לעופר עיני באמצע השיטסטורם "אתה חתיכת אפס, אני הלכתי"?

קפטן קוקי 12 באוקטובר 2015

אתה כל כך צודק, וזאת בדיוק הסיבה שהגיע הזמן למנות את ברקוביץ למאמן הנבחרת.
הגענו לקצה הדרך, שוקת שבורה.
המאמן הכי מתודי בישראל, שנחשב לקונצנזוס בזמן המינוי נראה גרוע מאוד מרוב הבחינות מההתחלה ועד הסוף של התקופה בתפקיד. הנבחרת נראתה לא מאומנת ואנדר אצ'יברית. כבר שנים שהיא לא מספקת רגעי נחת ולקמפיין הבא אין סיכוי.
אז יאללה, שיהיה ברקוביץ. יעשה קסם? אחלה. לא יעשה? אולי ניפטר ממנו סופסוף ונרוויח הבנה שאין קיצורי דרך.

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

אם עד עכשיו לא הבינו שאין קיצורי דרך, קמפיין קרקס (במובן הרע) עם ברקוביץ' בטוח לא יעזור.

ר.בקצה 13 באוקטובר 2015

גוטמן הוא בעיקר יח״צ של כתבלבי החצר של הפועל ת״א.

רומן 12 באוקטובר 2015

תאכלס חלום זה ברקוביץ' וקלינגר ביחד.

עומר ה 12 באוקטובר 2015

אני בעד פיני גרשון. בתכלס הוא עומד בכל הקרטריונים שנתת שם למעלה.
הוא גאון. הוא רואה את המגרש בצורה שאחרים לא רואים אותה. הוא ישר, מדבר דוגרי ובטח בלי bullshit.
בתכלס, עכשיו שאני חושב על זה, זה דווקא יכול להיות רעיון לא רע.
תרגיל out מקו הבסיס להטבעה לשער. אם באמת רוצים שזה יצליח, צריך כמובן לשכנע את בלאט שערן זהבי חשוב יותר מלברון ושאחרי זה אולי יוותרו לו על קורס מאמני הpro

קשקשן בקומקום 12 באוקטובר 2015

יוסי מהאבטיחים עלה פה על משהו. אם כבר שיהיה מעניין – בואו נביא את בר רפאלי

בורו אתה בדיחה, ברצינות. אתה צריך לעבור לכתוב ב one או בגליצ'ים. רמות טיעון מגוחכות.

1. ברקוביץ' הוא קודם כל מאמן כושל עם קבלות
2. הוא כנראה טיפוס מחורבן כי לא זכור לי שבאיזהשהיא קבוצה התגעגעו אליו, לא זכור לי שמישהו בא לבדוק מה איתו כשדפקו לו בעיטה בראש
3. הוא הדבר הכי רחוק שאפשר למצוא ממלכתיות ("אם אני לא בנבחרת אני נגדה")
4. הוא חפיפניק שמחפש קיצורי דרך – לא נאה לו לאמן שום דבר שהוא לא נבחרת ישראל
5. אם זכור לי נכון הוא גם לא טיפוס ספורטיבי במיוחד, וגם אלים. זה לפחות מה שמספרים בנשר

אה – אבל ראיינת אותו והוא היה נחמד. מה חשבתי

רומן 12 באוקטובר 2015

קיצורי דרך? ניסית פעם לשחק קשר מרכזי? זה השחקן שעובד הכי הרבה על המגרש.

קשקשן בקומקום 12 באוקטובר 2015

תגיד לי שלא ענית ברצינות. הכוונה היתה לקיצורי דרך מחוץ למגרש. אני לא בא להתווכח על רמתו (וגם השקעתו) כשחקן

גלעד בלום 12 באוקטובר 2015

רומן, אף אחד פה לא אומר שהוא לא היה שחקן כדורגל טוב, אבל מה הקשר? על סמך מה בדיוק הוא (ובורוביץ ואתה ועוד כמה הזויים) חושבים שמגיע לו בכלל להיות ברשימת המועמדים? ברור שברקו נולד לשחק כדורגל, הוא מוכשר מאד ברגליים, הוא היה תחרותי בצורה קיצונית וכשהיה צעיר היה מאד נייד על המגרש אבל מעולם לא היה דמות חיובית, שחקן טוב שחולה על עצמו ומשניא את עצמו על כל מי שאינו אוהד את קבוצתו, זה חמוד כשהיו לו פני ילד ושיער גולא, זה פאטתי בגיל 45. גם כשחקן, ככל שהתבגר האיטיות שלו (ואולי גם קצת עצלנות באימונים) הפכה אותו ליותר סטטי ולכן גם בקושי ראה הרכב בשנים האחרונות שלו וכשהגיע למכבי בסוף הקריירה כבר היה צל של עצמו ודי התבזה ( אם היה טוב יותר ובן אדם פחות מעצבן ושחצן חיפה היו לוקחים אותו, אפילו את בניון בגיל 35 לקחו).

הקשקשן מלמעלה צודק, מה לעשות, זה שיש הרבה טפשים או כאלה שאין להם ברירה ולוקחים את הילדים שלהם להתאמן תחת ברקוביץ זה לא אומר שרוב מה שנכתב עליו לא נכון, הבן אדם (וזה לזכותו דווקא) הוא די שקוף ולא מסתיר את אופיו האמיתי, אפילו כשהיה חסיון על שמו הוא התנדב לומר לכולם שהוא שחקן העבר שנחקר. לשים אותו כמאמן נבחרת ישראל בכדורגל, עם כל החובבנות שלה, זה יהיה הזוי אפילו בשביל מדינה כמו ישראל.

רומן 12 באוקטובר 2015

כי מאמן נבחרת זה לא תפקיד רציני, לאמן קבוצה זה רציני.
נבחרת זה בדיוק אותם הדברים שיש לו בשפע, טביעת עין, אילתורים, חשיבה מהירה, אין פה עבודה יסודית/דרך להתוות.
יש לך ברגע נתון לבחור את ה18 הכי מתאימים ומתוכם לבחור את ה11 הכי חדים ערב לפני משחק, לראות חולשה של היריב וללחוץ שם בעיקר תוך כדי משחק.
כדורגל הנבחרות לא מאורגן, טקטית הוא ברמה די נמוכה, אז אפשר לנצח קבוצות טובות יותר בעזרת הברקות, יש רבה מקום לאילתורים ובזה נראה לי שברקו יצטיין.

-גיסנו- 12 באוקטובר 2015

ספר את זה לאוטמר היצפלד

רומן 12 באוקטובר 2015

יש לך את המספר שלו?

רובי 12 באוקטובר 2015

לפי מה קבעת שלברקוביץ' יש 'טביעת עין' בכל הקשור לבחירת שחקנים?

רומן 13 באוקטובר 2015

דוגמא: מכבי חיפה נגד באירן בצ'מפיונס, תומאס מולר ילד באחת ההופעות הראשונות שלו, נותן משחק טוב(לא מדהים) , ברקו שפירשן אומר לארבל "שים לב לילד הזה, הוא הולך להיות אחד השחקנים הטובים בעולם", אני זוכר את זה בוודאות

גיא 12 באוקטובר 2015

עד שהוא לא מוציא תעודת פרו, אני לא רואה במינוי כזה כהגיוני. הוא היה שחקן, אבל עדיין, קצת כבוד למקצוע…

southport 12 באוקטובר 2015

מכתב פתוח לעופר עיני:

כבר זמן רב שנבחרת ישראלת כושלת בכל משימותיה. זמן רב מדי. מאמנים רבים מאוד נוסו וניסו, בעיקר מהארץ אבל גם מחו"ל, וכולם כשלו.

ולכן הטענה כי רק מאמן מנוסה צריך לאמן את נבחרת ישראל, אינה משכנעת דיה במקרה דנן.

לכן אני חושב שצריך למנות באופן פרובוקטבי בתקווה שיהפוך לפרודקטיבי את יואב בורוביץ למאמן הבא של הנבחרת.

הסיבות:

א. יואב דוגל בכדורגל התקפי הוא אפילו כותב על זה מאמרים שלמים באינטרנט

ב. מאזן ההימורים שלו כעת בפלוס 1000 דבר שמעיד על ההבנה המצויינת שלו בכדורגל

ג. הוא מבין ששחקנים שחורים הם הדבר הבא ויש לו יכולת להפוך את הערבים לשחור החדש.

ד. יהיה דחקאות. הרבה דחקאות (רק ת'שאל את שאק)

ה. לא יהיה צורך בהדלפות מחדר ההלבשה.

D! פה ועכשיו 12 באוקטובר 2015

אין לו פרו.

southport 12 באוקטובר 2015

אבל יש לו פיפא

אילן 12 באוקטובר 2015

קמפיין: זוהיר בהלול לאימון נבחרת ישראל.

אריק 12 באוקטובר 2015

מישהו צריך להעלות את הרייטינג בדה באזר. אחרת לא ברור מה הולך פה.

עמר 13 באוקטובר 2015

לא עלינו המיטת יחיד בחדר הקטן מידי שלי מלאה במיני מרעין בישין ככה שאני והקטנה נדדנו לזוג ספות העור שהשתופה החיילת הבודדה דאגה להשיג.
למה אני מספר סיפור ארוך ומיותר שכזה? כי אני לא נרדם בשעות הטרופות האלה ונאלץ לקרוא כל תוכן איכותי או לא שקיים בעברית (ולא וואן הוא לא תוכן ובטח שלא ספורט, ומהאתר של ערוץ הספורט קל מידי לגלוש לתראו אץ החברה של לוקה טוני ולתחרות הישראלית שמצטלמת בתנוחה שאפילו באלנבי 40 היו מתרשמים)
מפה לשם ולמי שעוקב עד כה (שזה די הרבה בהנחה שהגעתם עד לפה,בכל זאת שרדתם טקסט של בורוביץ כולל התגובות, לא תתיאשו עכשעו הרי).
בואו נעשה סדר בטיעונים וננסה לתקוף לגופו של עניין ולא לגופו של דחליל או איש קש

בעד: מזוקק מדברי המתקראים בורוביץ ואו רומן

1. שחקן ענק\גאון וכו'
אין ספק, גם למי שלא גדל עליו (כמוני) מכיר ביכולותיו כאיש מקצוע. לטעמי אין ויכוח שכישוריו כשחקן מציבים אותו במקום מכובד ביותר בכל קנה מידה ישראלי. אני מסתייג מהרעיון שמדובר באחד מעשרת הקשרים הטובים בתולדות הפריימר ליג, סביר שמדובר בהפרזה, אך במקביל אפשרי לומר שסהכ הוא שיחק ברמה גבוהה במרבית שלבי הקריירה הבינל.
מסקנה: לטעמי מדובר בנק' על סף הקונתנזוס ועל כן חבל לבזבז דיו וירטואלי על ויכוחי סרק על השאלה האם הוא הקשר החמישי או העשרים בפרמייר ליג.
מעתה ואלך אפשר לוותר על הצגת או תקיפת הטענה שכן הוכח כי היא מוצתה ואינה שנויה במחלוקת באופן ניכר

2. תקדים גרמניה
בנקודה הזו אני מצטרף לדורפן ורוצה להוסיף עוד נקודה שגם לקלינסי הגדול היה עוזר מאמן טקטיקן דגול שאף ממשיך להוביל את הנבחרת להישגים.
מסקנה: כל עוד המצדדים בברקו לא מציגים עוזר מאמן בעל ידע טקטי ניכר ומוכח שיעבוד לצידו לא ניתן להשתמש בטיעון זה.

3. רמת עניין
לטענת המצדדים דמותו הססגונית ואופיו הכריזמטי של ברקו יתרמו להעלאת קרנה של הנבחרת בקרב הציבור הישראלי.
ארצה לתקוף טיעון זה באמצעות שתי נק'
א. אני חושב שהמכנה המשותף של רוב אוהדי הספורט למיניהם (חוץ מכל מיני אוהדי כדורגל אנגלי שפל שנהנים לסבול בגשם ובבוץ לבד בחושך) הוא הצלחה. זהו המדד האולטימטיבי שבכוחו להתגבר על לא מעט הסתייגויות, לדוג' מכבי כדורסל, שחסרה כל סממן ישראלי משמעותי ובכל זאת זוכה להצלחה ועניין ציבורי ניכר. דוגמא אפשרית נוספת היא זכייתה של נבחרת יוון ביורו תוך כדי משחק הגנתי ומבוקר, קשה לי להאמין שיש יווני שיחזיר את התואר כי הוא לא היה יפה.
ב. בכל הקשור לרמת העניין ארצה להשתמש כדוגמא בדמותו הציבורית של אורן חזן. ניתן למצוא אי אלו מאפיינים דומים בין שני הפרסונות (דמות נשמע ככ הרבה יותר מעניין מהמילה החסרת רגש "פרסונה")
דמויות צבעוניות בעלות תפקיד ממלכתי, אני לא מכיר הרבה ישראלים שלוקחים ברצינות את אורן חזן ובמיוחד כשהוא ניצב בכעין התנגשות אל מול תפקיד שנתפס כממלכתי כח"כ.
מסקנה: מטרתה של הנבחרת היא לעניין. הנבחרת תיצור עניין לאומי נרחב במידה ותנצח, פחות משנה איך ולמה. יתר על כך, דמות ססגונית מידי בתפקיד ממלכתי עלולה ליצור אנטגוניזם וביזוי המוסד, על אף בחשיבות הרבה שצריך לייחס להומור ודחקות.

סיכום ביניים:
הטענה הראשונה לא רלוונטית לדיון והשתיים הנוספות הופרכו במידת מה.

לצערי רעשי ההקלדה עג המכשיר ההייד פוגמים בשינתה הערבה של הקטנה ועכ אני נאלץ לעצור לאחר מחצית מעבודת ניכוש העשבייה, כולי תקווה שרוח הקודש תשרה עליי בשנית בכדי שאוכל להתמודד עם הטענות שכנגד (בעירבון מוגבל שכן ישנו חשש מהותי שעור גופי וכץגופה הקטן של הקטנה ידבק לספת העור ויתלש מגופנו).

תודה על הקריאה לילה שקט על כל כוחותינו

Oded 13 באוקטובר 2015

לילה טוב, תחזיק מעמד… :)

רומן 13 באוקטובר 2015

שמע אתה כותב ממש יפה, אני חייב לציין, בליגה האנגלית עיצבנת אותי אבל אני אותר כי אתה מדבר בהגיון.
אז סיכמנו ברקוביץ' וקלינגר?

ישי 13 באוקטובר 2015

לגבי הבעיה שמערוץ הספורט קל מדי לגלוש ל…
תגדיר את כפרסומת לאדבלוק

עמר 13 באוקטובר 2015

האמת שחשבתי להגדיר את כל האתר כפרסומת..

רומן 13 באוקטובר 2015

אני האמת הבוקר קמתי מלא אמונה כרגיל לפני משחק של הנבחרת.
בכודרגל הכל אפשרי, הכדור עגול, זה רק 11 על 11 ואם הפסדנו לקפריסין בבית נוכל לנצח גם את בלגיה בחוץ.
אנחנו באים בלי לחץ, הם באים זחוחים, יש לנו את זהבי שיכול לתת גול מכלום ואת חמד שהוא חלוץ חלוץ.
יאללה קצת אמונה!!!

matipool 13 באוקטובר 2015

רומן – שכחת כמה דברים :
הפערים ברמת הנבחרות הצטמצמו , כדורגל זה משחק פשוט , אנחנו באים קטנים , לא צריך להיות חזירים , רוצים לשמח את העם ( במיוחד בזמנים קשים כאלה ) , לדרבי יש חוקים משלו , כדורגל משחקים משבת לשבת , אין לנו מה להוכיח לאף אחד ( והוכחנו את זה היום ) , המאמן העמיד אותנו מצוין על המגרש , בלה בלה בלה ..

קפטן קוקי 13 באוקטובר 2015

וגם – עם כל הכבוד לבלגיה, לא מדובר בנבחרת מהאריות של אירופה. כמה שחקנים יש להם ברשימת הפליימייקרים הגדולים של הפרמיירליג בכל הזמנים?".

רומן 13 באוקטובר 2015

האמת שאין להם

אסף the kop 13 באוקטובר 2015

עדן האזר
סמיילי של פיהוק

-גיסנו- 13 באוקטובר 2015

מה זה להוביל קבוצה לאליפות ולזכות בתואר השחקן המצטיין של העונה לעומת בעיטה בראש מג'ון הארטסון

רומן 13 באוקטובר 2015

עדן הזאר קיצוני, לא פליימייקר.

Ljos 13 באוקטובר 2015

הוא משחק באגף, אבל הוא לא קיצוני בשום צורה. הוא פליימייקר. התפקיד שלו הוא לנהל את משחק ההתקפה של צ'לסי.

גלעד 13 באוקטובר 2015

הטיעון הרדוד הזה של להוסיף ענין: אם הנבחרת תנצח ותשחק טוב כוווולללםםם יתענינו בה גם אם הטלפון הקווי במשרד שלי יאמן אותה. די עכר עם השטות הזאת.

ארז 13 באוקטובר 2015

לדעתי לא חשוב בכלל מי יאמן כי התוצאות צורת וסגנון המשחק ידועים מראש וחזרו על עצמם בכל הקמפיינים האחרונים

הדבר הכי חשוב במינוי המאמן הבא הוא שהמשכורת שלו תהיה נמוכה ככל האפשר.

דווקא בשל כך ברקוביץ' הוא אופציה סבירה כיוון שהוא ציין (במסיבת העיתונאים המפורסמת שלו וחזר על כך עוד מספר פעמים) שהוא מוכן לאמן את הנבחרת בשכר נמוך מאוד (כסף הוא לא צריך הרי). שעופר עיני יציע לו שכר מינימום ונראה אם הוא באמת עומד מאחרי המילה שלו ויהיה מוכן לאמן את הנבחרת גם בשכר כזה.

לי נמאס שכסף ציבורי מתבזבז על כשלונות חוזרים ונשנים.

ארז 13 באוקטובר 2015

דבר אחד אפשר להגיד בוודאות. מבין 3 הענפים הפופולריים בישראל (כדורגל, כדורסל וטניס) הנבחרת היחידה שמייצגת אותנו בכבוד באופן קבוע כבר כמה עשורים, כמעט תמיד עומדת בציפיות ובלא מעט מקרים גם עוקפת אותם בהרבה היא נבחרת הדייויס של ישראל.

הלוואי והיה לנו בכדורגל ובכדורסל אפילו אחד מבין שלמה, עמוס, גלעד, הראל, נועם, דודי, אנדיוני ואמיר. במידה והיה קמצוץ מהאופי שלהם, מצבנו בנבחרות האלה היה טוב בהרבה.

Freddy Wr.Up 14 באוקטובר 2015

טניס פופולרי בישראל?
אולי מטקות.

זהבי לך לטוטנהאם 13 באוקטובר 2015

אני אוהד הפועל תל אביב, כשמינו את ברקוביץ' למנהל מקצועי זה היה בין היתר מהגישה של וואלה עם התקציב הזה יש לנו בעיה בואו נביא מישהו שיביא עניין וימכור מנויים ומקסימום יהיו קצת צחוקים.
אני אישית לא צחקתי לרגע.

רפא 16 באוקטובר 2015

במידה וברקו מאמן נבחרת
אחיו בסגל?

Comments closed