איפה הכיבוש (כשצריך אותו)?

ballnet

עשרות אלפי גרונות ניחרים ביציעי הייזל לא מנעו מקולו של אלי גוטמן להגיע עד אלינו בישראל דרך שידור הטלוויזיה בכל פעם שהנבחרת החזיקה בכדור. או אז המאמן הישראלי צרח ו/או גער על שחקניו. הוא ביקש מהם להניע, או שהוא ביקש מהם לחזור, או לסגור, או לא לעלות (או כן לעלות), הוא בעיקר הפריע להם. נראה לי שלא נעים לשחק תחת לחץ של צרחות בלתי פוסקות של מאמן. נראה לי שזה גם מוריד בביטחון ליצור. בכל אופן, זה כמעט לא עזר לישראל לכבוש (הגול הגיע שתי דקות לסיום כאשר המשחק כבר לגמרי גמור וגם גוטמן התייאש).

מן הסתם, הקושי לכבוש אינו נובע רק מהצרחות והגערות של גוטמן (למרות שהן בוודאי אינן עוזרות). הקושי לכבוש הוא הדבר שהכי מאפיין את נבחרת ישראל בקמפיין האחרון. אם נשים בצד את נבחרת אנדורה החובבנית והמביכה, ישראל כבשה שמונה שערים בלבד בשמונה משחקים נגד ארבע הקבוצות שאיתן התמודדה על שלושת המקומות הראשונים. מול בלגיה ו-וויילס, שתי הנבחרות שסיימו ראשונות והעפילו אוטומטית, כבשה ישראל שער גארבג' טיים אחד עלוב, בארבעה משחקים. ממוצע של שער אחד למשחק מול יריבותיה הבכירות (ואנחנו עושים כאן לישראל הנחה גדולה כשכוללים את קפריסין הקטנטנה בין ה"בכירות") זה ממוצע גרוע. ומשום מה אתם לא קוראים בתקשורת הישראלית על יכולת הכיבוש הגרועה של ישראל. אתם כן קוראים המון על בעיות מנטאליות. אתם כן שומעים מאמנים כל הזמן מדברים על טקטיקה (שאצלנו משום מה מתורגמת אך ורק למשחק זהיר והגנתי). אתם כן שומעים מאמנים ופרשנים מדברים על הזמן של "משמעת טקטית" ועל "חזרה לעמדות" ועל "סגירות אלכסוניות" אבל על תוכניות משחק התקפיות אתם בקושי לא שומעים.

הסיבה לכך שאנחנו חיים במקום כל כך מפגר וכל כך עדרי שהתקבעה בו סטיגמה שכל מה שראוי ונכון ואינטיליגנטי בכדורגל זה להיות "טקטי".

ולכן לא מדברים על התקפה. ואולי זו גם חלק מהסיבה שבליגה הישראלית נכבשים יחסית מעט מאוד שערים, ובעיקר משוחק כדורגל התקפי ברמה מאוד נמוכה. מן הסתם, הסיבה העיקרית לכך היא שאין כאן מספיק שחקנים מוכשרים התקפית (כלומר, הם לא מספיק טכנים ולא מספיק מהירים). אבל חלק משמעותי מאוד מההסבר לתופעות הללו הוא שיש כאן מאמנים שגם לא טורחים על אימון התקפה, והם גם פחדנים ובעיקר רוצים תמיד להיתפש כאינטיליגנטים, גם אם הם רק יורים קלישאות שרק ציבור מטומטם יכול לקנות.

והנה לכם עוד סיבה מדוע אני רוצה שאיל ברקוביץ' יהיה מאמן נבחרת. כיוון שאני סבור – ואני מאוד מקווה שאיני טועה – שברקוביץ' ישים את הדגש בראש ובראשונה על המשחק ההתקפי. וזה חברים, מה שצריך לעשות בכל קבוצת כדורגל. ברור שמטרת המשחק העליונה לנצח, אבל כדי לנצח צריך לכבוש יותר מאשר לספוג. וכדי לכבוש הרבה שערים, ולרוב נדרש לכבוש לפחות שני שערים כדי לנצח, צריך לשחק משחק התקפה טוב. אז נכון שגם בעולם יש מאמנים שלא מספיק מבינים זאת, ונכון שגם במקרים רבים יש שחקנים לא מספיק טובים כדי ליישם זאת, אבל עדיין ביותר מדי מקרים פשוט לא נעשים ניסיונות לכך. אבל שורה תחתונה: המצב בעולם טוב כל כך יותר מאשר בישראל. לא סתם אנחנו כובשים שער מסכן אחד בממוצע למשחק. ואם תוציאו מהמשוואה משחק אחד מצוין מול נבחרת בוסניה חסרה, אז אנחנו נותרים עם ממוצע של 0.71 שערים למשחק. הנתונים הללו הם לא פחות מחרפה (אבל אל תדאגו, אתם תשמעו עליהם הרבה פחות מאשר כל דבר אחר).

לקראת בלגיה
לו הייתי בהנהלה

65 Comments

פנדלוביץ 14 באוקטובר 2015

מנטליות זה תרוץ של חסרי יכולת.
כמו ש"אופי" זו המצאה של מכוערות.

אופיר (החדש) 14 באוקטובר 2015

אייל ברקוביץ׳ בתור מאמן הנבחרת זה מגוחך.

אבל יותר מגוחך מזה היה לשמוע את גוטמן גוער "יופי ילד" אחרי כל נגיעה של פרץ בכדור. לאו דוקא פעולה משמעותית.

אבל יותר מגוחך מזה היה לשמוע את גוטמן דורש "להניע!" (ספר לי גוטמן, כמה שנות נסיון בכדורגל לקח לך להבין שזו, כן זו הפעולה העיקרית אותה עושים במשחק)

יואב בורוביץ׳ 14 באוקטובר 2015

כן, ה"יופי ילד" היה מביך במיוחד. איזה מאמן בדיחה. איזה אדם נלעג.

טל המנצ'סטרי 14 באוקטובר 2015

למה זה היה מגוחך? לשמוע מאמן שמעודד ומחדיר ביטחון בבחור צעיר במשחק הראשון שלו ועל במה שכזו, אתה יודע כמה זה היה שווה לשחקן עצמו? (וכשזה החשוב)

גוטמן ראוי ללא מעט ביקורת וגנבת הדעת שלו לאחר המשחק על שישראל הפסידה לנבחרת שהיא באמת הטובה בעולם (נו באמת, זה שהדירוג הטיפשי העלה אותם למקום הראשון עדיין לא הופך אותם לטובים בעולם) זה משהו שמאפיין אותו לא מעט, אבל דווקא הצעקות שלו מהקו, אלה שניתן היה לשמוע, אם מעודד שחקן או מכוון שחקנים, אלו היו הוראות נכונות, לא צריך בכוח להשחיר כל דבר.

לגבי ברקוביץ' מאמן נבחרת ישראל הבא, בשביל השכונה והצחוקים, בוודאי, אבל מקצועית לא ראינו מברקוביץ' שום דבר יציב ורציני מספיק מהרגע שתלה את הנעליים ולכן מינוי שכזה יהיה הישראלבלוף במיטבו.

תומר חרוב 14 באוקטובר 2015

+1
סתם פלצנות וניסיון לבקר בכוח. יופי ילד.

יואב בורוביץ' 14 באוקטובר 2015

כשהבן אדם אומר על כל פעולה "יופי ילד" זה לא מוסיף ביטחון, לדעתי לפחות. גם כך לא צריך להתנהג לשחקן מקצועני. תן לשחקנים לשחק, עזוב אותם קצת בשקט, ואת העבודה שלך תעשה באימונים.

טל המנצ'סטרי 14 באוקטובר 2015

למה זה לא מוסיף לו ביטחון? כי לכתוב שזה לא מוסיף זה קל, בוא תנמק, תן איזה היבט פסיכולוגי מעמיק על למה זה לא מוסיף.
למה ככה לא צריך להתנהג לשחקן מקצועני? שוב, קל לכתוב, תנמק מעבר אחרת זה עוד סיסמא באוויר.
אתה יודע כמה מאמנים באירופה עומדים על הקווים ו"חיים" את המשחק וכל הזמן מדברים/מכוונים את השחקנים שלהם וזה לא נחשב להפרעה אלא להיפך, עוזר ותורם? כל מאמן והסגנון שלו.
"את העבודה תעשה באימונים"…עוד סיסמא ריקה מתוכן, ואם יש דברים שצריך להעיר עליהם? לכוון אחרת ובהתאם ליכולת, למשחק או יריבה, אסור? צריך לשבת על הספסל ולשתוק כי היי, מדברים ועובדים רק באימונים?

סוס ים 14 באוקטובר 2015

כן, זה בדיוק על מה שהיה רע – ההערות של גוטמן… איזו חדות אבחנה.
ההיטפלות הסתמית הזו להוראות של מאמן ועידוד מהקווים היא מגוחכת. זה קורה המון תוך כדי משחק. מותר לו לעודד את השחקנים ולחלק הוראות, וגם להגיד "תניעו". מה רע בזה? ראינו כמה הם צריכים את ה"תניעו" אחרי המשחק הלחוץ מול קפריסין.

קצת קשור – בגלל שעכשיו כל מילה מתועדת, הגענו למצב ששחקני/מאמני כדורגל כבר לא מדברים על המגרש או הספסל בלי להסתיר את הפה עם היד, מחשש שמישהו ייראה אותם מקללים או מדברים לא יפה… וזה חבל.

יוסי מהאבטיחים 14 באוקטובר 2015

אם אנדורה חובבנית אזי אין לה ממה להיות נבוכה, ולכן אינה מביכה אף אחד.
דווקא נבחרת שמוגדרת מקצוענית ומתפקדת כמו שציינת ראויה לתואר הזה, ובהחלט מייצרת הרגשת מבוכה אצל אוהדיה.

יואב בורוביץ׳ 14 באוקטובר 2015

בעיקרון אתה צודק, אבל מביך שקבוצה ברמה של אנדורה מתחרה ברמות הללו (וזה כמובן לא בעיה שלה אלא של אופ"א)

פנדלוביץ 14 באוקטובר 2015

אלופת אנדורה ניצחה פעמיים בעשור האחרון את אלופת ישראל.
המרחק ביננו ובינם לא כזה גדול כמו שנדמה לך.

קפטן קוקי 14 באוקטובר 2015

כנראה שאתה גאון.

פנדלוביץ 14 באוקטובר 2015

תמצוץ לי

אורי 14 באוקטובר 2015

מה אתה רוצה שיעשו יעיפו אותם מאופ"א כי הם גרועים מדי?
כדורגל נבחרות בין השאר זה ביטוי לאומי וגאווה לאומית.
מי היה שומע על סן מרינו ואנדורה בלי הכדורגל?
תסתכל על השמחה של האנדורים אחרי שהם כבשו בפנדל מול בלגיה.
מי אתה שתגיד שהם לא ראויים לרגעים האלה?

פנדלוביץ 14 באוקטובר 2015

כדי לתקוף אתה צריך את הכדור.
כדי שהכדור יהיה אצלך אתה צריך 1)להשיג אותו 2)לשמור עליו.
אין לישראל שום יכולת לעמוד בשתי המטרות האלו מול יריבות בדרג בינוני פלוס. אין לנו לא כוח ולא מהירות ללחוץ, לא טכניקה להניע כדור כמו שצריך.

כדי לכבוש שערים אתה צריך יצירתיות וחדות בחוד. אין בנבחרת הזו שחקנים יצירתיים עקביים ואמינים. רפאלוב פעם כן 3 פעמים לא, וורמוט זה לא זה, זהבי יכול לספק הבלחות. דווקא החלוצים נראים פוטנציאל לשערים (דבור, חמד, דמארי) אבל באין קישור ואספקת כדורים הם לא שווים הרבה.

אני לא יודע איזה כדורגל התקפי אתה מצפה שברקוביץ ינהיג. מהסוג של שרף בקמפיין האירופי הראשון שלו, עם 2:5 לאוסטריה במשחק הפתיחה, 0:5 ו 1-3: מול שבדיה, וזה כשהיו כלים התקפיים משמעותיים בהרבה ששיחקו באירופה, כולל מגינים שידעו לתקוף. אחרי כמה תבוסות קשות לכולם נמאס לשחק התקפי בלי חשבון וירדנו לקרקע.

אם יש משהו שיכול לעזור לנבחרת ישראל זה בסגנון מה שעמנואל שפר עשה וגם דוביד שוויצר: מחנות אימונים ארוכים להנחלת כושר ושיטת משחק.

יואב דובינסקי 14 באוקטובר 2015

כל עוד לא פותחים עם דור מיכה לא נגיע לשום מקום.

Shadow 14 באוקטובר 2015

כושר כושר כושר כושר ועוד פעם קושר.

זה הדבר שהכי קל לעבוד עליו. זה נקרא מנטליות.
מנטלית הכי קשה זה לעבוד על כושר גופני.

ושם הבעיה המנטלית של שחקנינו. לא עמידה בלחץ ולא עמידה נכונה ולא נעליים.

לרוץ והרבה.

הכי מצחיק זה שבשביל מאמן החלק הכי קל אמור להיוץ הכושר הגופני. זה משהו שקל ללמד אותו. אתה לא זקוק לאינטליגנציה, אתה לא זקוק לטכניקה, רק לבצע הוראות.

בוא נתחיל מזה ונתקדם

מעבר לצעקות עשה רושם שאף אחד לא רץ. זה כל כך בלט בסוף המשחק כשהבלגים ויתרו ועברו להליכה זו הפעם הראשונה שהצלחנו להניע כדור. בהליכה כמובן

פנדלוביץ 14 באוקטובר 2015

+1
תמיד תהיתי מה תעשה נבחרת שמורכבת מהעילית של לוחמי סיירות.

מאיר 14 באוקטובר 2015

עלית פה על משהו. מדובר באתלטים מעולים, עם כוח רצון אדיר, יכולת התקפית מצוינת ומשמעת טקטית אדירה.
יש מצב שאם תרכיב היום נבחרת כזו היא מנצחת את הנבחרת הרשמית

D! פה ועכשיו 14 באוקטובר 2015

לא גומרים חצי שעה.

מאיר 14 באוקטובר 2015

למה לא?

אופיר 14 באוקטובר 2015

אתלטים בינוניים מאוד, טובים ביחס לחיילי חי"ר אולי.
בכל יחידה כזו יש סיפורים על אחד בכמה שנתונים שעסק בספורט ברמה גבוהה בגילאי נוער.

אופיר 14 באוקטובר 2015

+100
הכושר של הלוחמים ביחידות האלה מוערך יתר על המידה, ולחלוטין לא מה שמבדל אותן מהיתר.

אם מישהו כאן מכיר אישית כדורגלן מקצועני, הוא מוזמן לספר איך אפילו בליגת העל הישראלית כל שחקן הקדים מאז ומתמיד בשנות אור מבחינת הכושר הגופני שלו את חבריו לשכבה בבית הספר.

יוני 14 באוקטובר 2015

ללוחמים מיוחדות יש כושר עילאי לסריקת מחנה פליטים שבוע ימים עם משקלים על הגב, לא ל90 דקות על מגרש כדורגל. שים על שחקן כדורגל וסט קרמי, תיק על הגב ונשק, הוא יקרוס הרבה לפני הלוחם.
שים את הלוחם בוינגייט לאימוני אתלטיקה וכושר גופני שרלוונטיים לכדורגל, תוך 3 חודשים הוא עשוי להשוות מדדים עם שחקן הכדורגל ואפילו להתעלות.

גורביץ' 14 באוקטובר 2015

במקרה הספציפי הזה לא קשור לכושר –
השחקנים של מכבי ת"א מאומנים ונמצאים בכושר שדי קרוב לסטנדרט האירופי, והם בערך שבעים אחוז נבחרת.
בשלוש מלים מנטליות של לוזרים.
כשהם ירדו למחצית בשוויון ושמעו שיש תיקו במשחק השני, הרגליים התחילו לרעוד ומרציאנו קיבל פס לפינה הקרובה

shadow 14 באוקטובר 2015

אני לא יודע מאיפה החלטת שהשחקנים של מכבי די קרובים לסטנדרד האירופי.
אנחנו רואים בדיוק מה הם שווים ברמות הגבוהות וזה עוד שהבית שלהם בנוי מקבוצות דרג בינוני באירופה
גם מה שהם עברו בדרך היה ברובו מזל גדול.

הכושר של שחקני מכבי נמצא אולי בשולי הסטנדרד האירופי.
בעוד 5-10 שנים אולי, שחקני ילדים ונוער של מכבי, אם יעבדו קשה יגיעו למשהו דומה.

אלעד 14 באוקטובר 2015

אני היחיד ששם לב שגם אם הנבחרת הייתה מנצחת את קפריסין היא לא הייתה מעפילה?

טל 14 באוקטובר 2015

אם היה ניצחון על קפריסין היה לגוטמן תירוץ מושלם לבצע בונקר מגעיל ומכוער כמו שהיה נגד ווילס בחוץ ואולי היה אפשר להשיג 0-0 "הירואי" בבריסל.

אחרי המשחק ההוא בווילס התחלתי לקוות שתהיה נפילה מול קפריסין כי לנבחרת כ"כ מוגבלת וחסרת רמה לא מגיע לעלות אפילו להצלבה…

נ.ב. – גם אני תומך חזק בברקוביץ', לפחות יהיה עניין… גם במשחקים וגם מסביב

אלעד 14 באוקטובר 2015

גם בונקר לא היה עוזר.
אבל גם אם כן, זה רק היה דוחה את המבוכה להצלבה.
טוב שהפסידו לקפריסין.

רומן 14 באוקטובר 2015

קשה לי להבין למה המשחק כל הזמן זוחל דרך האמצע? למה כל הזמן הכדור צריך לעבור דרך זהבי, שהיה פשוט מחפיר והוכיח שוב שחוץ מטאץ' ובעיטה טובה חסר לו את כל המרכיבים שמאפיינים שחקן מכובד.
למה לא משחקים כל הזמן על הכנף של בן חיים שהוא שחקן ברמה אחת מעל כל נבחרת הצבים השמנים הזאת? יש לך את חמד עם ראש הזהב, בן חיים שיכול לעבור מגן על מהירות, הנה לך טקטיקה גוטמן..
בושה של נבחרת, צריך להעיף את כל אוכלי החומוס עם התחת הגדול האלה ולהביא שחקנים שמסוגלים לרוץ, נמאס מהאיטיות ומהנחיתות הפיסית זה משפיל.
רק בן חיים הקשר שחקן.

אלעד 14 באוקטובר 2015

בן חיים עובד על מהירות, אבל ברגע שצריך לקבל החלטה הוא תמיד שוגה.
בשני המשחקים האחרונים לא ראיתי אפילו החלטה אחת טובה שלו עם הכדור, וליד הרחבה הוא תמיד מאבד אותו.

-גיסנו- 14 באוקטובר 2015

העיקר שאתה עקבי

מאמן כושר 14 באוקטובר 2015

המשחק של אמש המחיש את ההבדלים בכושר הגופני בכל פרמטר של מהירות, סבולת וכוח. כשמדברים על "בניית תשתית בנוער" ו"עבודה על יסודות" – בדיוק לזה הכוונה. לאתלט אחרי גיל 21 קשה מאוד לבנות רכיבי כש"ג שנבנים בגילאים הצעירים. לכן, אם בהתאחדות באמת שמים לעצמם מטרה לעלות לטורניר גדול צריך כבר עכשיו להשקיע בצורה מושכלת בגילאים הרלבנטיים. לכוון לתהליך שמתחיל בצעירים ומסתיים איפה שהוא ב2030. לצערי אני לא מכיר אף גוף רשמי במדינה שמסוגל לתכנן ככ רחוק.

רומן 14 באוקטובר 2015

ואיך הטקטיקן המהולל שם את זהבי קיצוני שמאלי? הבנאדם הולך יותר מהר ממה שהוא רץ, אתה מאוהב בו? שים אותו קשר באמצע ושים את אחמד אעבד בכנף, איאפשר עם האיטיות הזאת, נמאס

עידן. 14 באוקטובר 2015

מה שאותי מצחיק הוא שבמשך שנים דיברו על כך שהשחקן הישראלי אומנם לא יכול להתמודד עם הפיזיות של האירופאים (כאילו כושר לקוי זו גזירת שמיים), אבל לפחות הוא טכני.

אתמול ראינו נבחרת בלי אף שחקן שיכול לעצור ולשחרר כדור באופן מדויק מול לחץ, וזה מול נבחרת ששיחקה בהילוך שלישי.

מדברים על דור פרץ כעל כישרון גדול והוא באמת נראה אתלטי והכל, אבל ראבק, הבחור משחק קשר ואין לו שום יכולת לתת פס מדויק ברמות האלו (וכמוהו, כל הקישור של נבחרת ישראל). לראות את ההיסטריה וחוסר האונים המוחלט של עמרי בן הרוש כל פעם שהכדור נמסר אליו היה מביך (וקצת מצחיק).

שאול 14 באוקטובר 2015

אני חייב לציין שאחד הדברים שמעצבנים אותי במשחקים של הנבחרת זה שהקיצוני לא יורד עם המגן להגנה כשהיריב תוקף. זה יוצר מצב של 2על1 וגם ככה לדגני אין יותר מדי מה לעשות מול הזארד.

בקבוצה רצינית עם מאמן רציני היו שולחים שחקנים כאלו לקבוצת מילואים. אני רואה כוכבים ששויים 80 מיליון יורו יורדים להגנה עם המגן, אבל השחקנים שלנו לא יכולים לעשות את זה.

ברקוביץ' יהיה בדיחה שפשוט אי אפשר לתאר. הוא לא עשה כלום בקריירת האימון וזה יהיה שוב להעצים את תרבות הקומבינה הזו שמצויה בכל מה שקשור לכדורגל. שמישהו שם בהתאחדות או במשרד הספורט או לא יודע מה יבנה תוכנית ל2028 או משהו בסגנון. או זה או שההורים של הילדים בני 8 יתחילו לשלוח את הילדים להתאמן בחו"ל (למרות שתאכלס זה בלתי אפשרי כי צריך להעביר את כל המשפחה).

rami 14 באוקטובר 2015

אין לאף אחד בהתאחדות אינטרס לבנות שום תכנית לשום שנה. יש ג'ובים לארגן, מקורבים לפנק וכסף לשדוד.

בנוגע למגנים. לי מפריע משהו אחר לגמרי. כשהבלגים התקיפו (וזה בא לידי ביטוי גם במשחקים של מכבי מול קייב וצלסי) המגנים שלהם שורפים את הקו ומאפשרים לקיצוני בכל כנף יותר מרחב ואפשרויות מסירה. אצלנו אין חיה כזו/זה קורה אחת למשחק, ואז יש כל מיני הגבהות סתמיות מעמדות לא מסוכנות. אי אפשר לשחק ככה.

שאול 14 באוקטובר 2015

לא יודע… הייתי רוצה להאמין שנושא התוכנית לטווח ארוך כרגע על סדר היום ובתודעה של המון אנשים כאן ואולי משהו יחלחל שם איכשהו. למרות שבטח אני אופטימי מדי אה?

שאול 14 באוקטובר 2015

ואגב עד כמה זה באמת מסובך לעשות את זה? לא חושב שצריך תקציבים מטורפים כל כך.. פשוט שינוי דרך וניהול נכון.

rami 14 באוקטובר 2015

זה לא מסובך. פשוט צריך לרצות לעשות שינוי וללמוד ממדינות אחרות איך הן עשו אותו – לדוג' איסלנד.
באיסלנד יש את אחוז המאמנים פר תושב מהגבוהים באירופה (יותר מבגרמניה או ספרד). הם הבינו שיש להם בעיה מבחינת אקלים ובנו מגרשים מקורים. הליגה שלהם חצי מקצוענית ולכן כל שחקן מוכשר עוזב בגיל צעיר לאקדמיה באירופה. במקום להתגעגע לקציצות של אמא הוא נוסע ומוכן להקריב מעצמו בשביל לנסות, מוכן להתחרות.( גונארסון הקפטן עזב לאלקמאר בגיל 17, ביארנסון – מבאזל – גדל באקדמיה של ויקינג מנורבגיה, סיגורדסון גדל באקדמיה של רדינג, סיגתורסון עבר לאלקמאר בגיל 17, גודמונדסון עבר לצלסי בגיל 16).

בקיצור ההפך המוחלט מאיתנו.

od rami 14 באוקטובר 2015

אולי דווקא יש אינטרס, כי תכנית יכולה להביא עוד ג'ובים ועוד פינוקים

ניינר / ווריור 14 באוקטובר 2015

למה נדמה לי שבסוף נתעורר עם גיא לוזון כמאמן הנבחרת?

גורביץ' 14 באוקטובר 2015

מסכים עם בורו,
הרבע שעה הכי מעניינת של הקמפיין הזה הייתה אחרי השוויון מול קפריסין בבית.
גם ככה הפסדנו והושפלנו בכל משחק חשוב חוץ מהשניים הראשונים, אז לפחות שיתנו הכל בהתקפה

רומן 14 באוקטובר 2015

רבאק, מה שצריך זה פשוט מאוד.
א. לבנות המון מגרשים חדשים שיהיה לילדים איפה לשחק
ב. להכשיר המון מאמני ילדים, להעביר להם קורס אמיתי וממצה על איך מאמנים כדורגל ולשלם להם שכר הוגן.
ג. לפתוח המון קבוצות חדשות, שבמקום שילדים ישחקו סתם בשכונה שכל ילד יהיה שייך לאיזושהי לקבוצה, לבטל לגמרי ליגות ארציות עד גילאי 18, פשוט לחלק לאיזורים ולעשות מדי פעם טורנירי ידידות איזוריים.

זה עולה קצת כסף, אבל כסף לא חסר כאן, פשוט צריך סדר עדיפויות.
אם שלושת הסעיפים האלה יתבצעו תוך 15 שנה יש פה נבחרת אמיתית שתתן לנו גאווה, ואפילו יותר חשוב מזה יש פה תרבות כדורגל.

ניב 14 באוקטובר 2015

טוב שכנעת אותי, ברקוביץ' לנבחרת וסיינטולוגיה היא היא דת האמת.

ניר 14 באוקטובר 2015

אבחנה יפה לגבי נתוני השערים העלובים.

מה שלי תפס את העין יותר מדלות הכיבושים היה דלות המצבים, מול הנבחרות הטובות יותר ישראל פשוט לא תקפה עם מספיק שחקנים ועם חומר השחקנים שיש בטח שלא ניתן גולים עם 2 וחצי שחקנים מקדימה.

לגבי ברקוביץ', זאת הולכת להיות גרסת שלמה שרף 2.0 – יותר וולגרי, יותר נמוך ובמשחקים שקבלנו אצל שליימה 5 נקבל עכשיו 8 ולקינוח יהיו הפסדים מביכים מול נבחרות "נחותות".

-גיסנו- 14 באוקטובר 2015

כל המנטרה הזאת של "לשחק התקפי" פשוט מגוחכת.
כמעט כל קבוצה רוצה "לשחק התקפי". איזה קבוצה לא הייתה רוצה לשרוף את הקווים, לבעוט לשער 30 פעם במשחק, להניע כדור ולהפציץ לחיבורים מ 25 מטר?
הבעיה היא לא אם רוצים, היא השאלה היא אם יכולים.
נבחרת ישראל לא יכולה לשחק התקפי מול חצי מהנבחרות באירופה. פשוט לא יכולה. כדי לשחק התקפי צריך כושר גופני, זריזות בתנועה ובמחשבה שלאף שחקן ישראלי אין. יש כמה שיוכלו להגיע לשם אם יתאמנו במקומות הנכונים (ראו לדוגמה את קפיצת המדרגה הענקית שניר ביטון עשה בשנתיים האחרונות. דור פרץ גם יוכל להיות שם, וזהבי גם בגילו יכול עוד לקפות את המדרגה).
וכל עוד כל מיני, תסלח לי, ליצנים, יחשבו שאנחנו מסוגלים לשחק התקפי כי אייל ברקוביץ' אמר לאוחנה "על אפך ועל חמתך", וכל עוד שלמה שרף מקבל במה כי בסופו של דבר אנחנו זוכרים רק את ה 5-0 על אוסטריה והדחקנו את כל המפלות, אז אנשים ימשיכו לחשוב שאנחנו מסוגלים לדפוק טיקי טאקה נגד נבחרות כמו בלגיה וויילס ובוסניה (בהרכב מלא), שלא לדבר על אחרות. כשלא מבינים את מעמדנו חוטפים בראש ואז מתאכזבים ומדברים על מפלות.

סתם כדי לסבר את העין, למרות שאני יודע שנתונים זה לא הצד החזק שלך:
אלבניה העפילה אוטומטית עם 10 שערים ב 10 משחקים.
נורבגיה העפילה לפלייאוף עם 19 נק' ו 13 שערים.
הונגריה העפילה לפלייאוף עם 11 שערים.
צפון אירלנד כבשה 16 שעירם וסיימה ראשונה בבית. 10 מהשערים נכבשו מול איי פארו ויוון, שתי נבחרות שסיימו את הקמפיין עם 6 נק' בלבד.

ועניין? אני חושב שאנשים שרוצים שברקוביץ' יהיה המאמן הם אותם אנשים שהשאירו את בלומפילד שליש ריק במשחק מכריע נגד יוון בגלל שבאותו זמן היה גמר האח הגדול בטלויזיה.

Freddy Wr.Up 14 באוקטובר 2015

מלך.

שאול 14 באוקטובר 2015

כל מילה.

יואח האדום 14 באוקטובר 2015

צודק במיליון אחוז .
מי שיכול לשחק התקפי הוא מי שיכול לשלוט בכדור לפחות 50 אחוז מהזמן .
הדרישה לשחק התקפי מקום בו השחקנים לא מסוגלים להחזיק כדור היא חוסר הבנה של המשחק,מה שמזכיר לי שהבן שלי שיחק במשך שנות נעוריו (מילדים ועד נוער) בקבוצות בינוניות ומטה וכל פעם שהם היו מתמודדים מול מכבי/ביתר/ הפועל וכו' הייתי צוחק כשהייתי שומע את ההורים צועקים להם: "מה אתם מפחדים מהם? קחו את הכדור ושחקו התקפי" … (ברור שהקבוצות האחרות היו שולטות ב80% מהמשחק ומנצחות בתוצאות אסטרונומיות).
בורוביץ: רמת ההבנה שלך לא יותר גבוהה מהאמהות של ילדי שיכון המזרח, מרמורק ושעריים .

גונן בן סירה 14 באוקטובר 2015

צודק, רק אלבניה שיחקה 8 משחקים ולא עשרה.
ושכחת לציין גם את רומניה, שמאותו בית של הונגריה וצפון אירלנד, העפילה אוטומטית עם 11 שערי זכות בלבד.

-גיסנו- 14 באוקטובר 2015

צודק לגבי אלבניה, פספסתי את זה. עדיין זה בערך כמו לכבוש 13 שערים ב 10 משחקים.
לא כתבתי את רומניה כיוון שאני לא חושב שהיינו עדיפים עליה מתישהו בשנים האחרונות, בטח שלא בתפיסה הציבורית, בניגוד לשאר הנבחרות שציינתי. מה גם שרומניה ספגה 2 שערים בלבד אז זה קצת משנה את התמונה (לצורך העניין הונגריה ספגו 9 וצ. אירלנד 8)

גונן בן סירה 15 באוקטובר 2015

צודק, ואפילו 3 שערים זה מהנצחון הטכני באמת. כלומר 7 שערים ב7 משחקים.

רומן 14 באוקטובר 2015

א. אני רוצה שברקוביץ' יהיה המאמן ולא ראיתי פרק של האח הגדול מימיי.
ב. הויכוח על זהבי נמאס עלי, בוא תמחל מכבודך ותסכים שבשני המשחקים האחרונים הוא היה מחפיר והיה צריך להיות מוחלף כבר במחצית אצל מאמן נורמלי.
ג. אתה יורד על שלמה שרף במין זלזול כזה, כאילו זה אובוויוס אבל אצל שלמה הגענו לפלייאוף ושיחקנו את הכדורגל הטוב ביותר, מזכיר לך נצחונות גם על בולגריה ורוסיה, היתה לנו נבחרת להתגאות בה.
ובלי קשר, אם אתה רוצה לנצח בבלגיה אתה לא משחק עם שחקן אחד שיודע לתת ספרינט,
אם אתה רוצה לגנוב גול אז תעלה עם גאדיר, בן חיים ואחמד אעבד/איסמעיל ריאן (עם כל האהבה לחמד, משחק כזה אין לו מה למכור) שלישיה התקפית, עם ההרכב ששיחקנו לא הינו נותנים גול גם חודש אם הבלגים היו רוצים

-גיסנו- 14 באוקטובר 2015

א. כנראה שאתה יוצא דופן, מצד שני אתה אחד הבודדים שראיתי שחושב באמת שברקוביץ' יהיה גאון טקטי, ולא רוצה שהוא יאמן כי "יהיה מעניין ומצחיק והתקפי".
ב. זהבי היה חלש. כמו בערך כולם. אני ממליץ לך לקרוא את הטור של יוסיפוביץ' שמסביר מצויין למה זהבי לא מסתדר בנבחרת כמו שהוא מסתדר במכבי. מצד שני אתה מוזמן לראות שוב את הגומלין של מכבי נגד פלזן, שבו זהבי היה חלש במחצית הראשונה וסיים עם צמד בקלאץ'.
ג. שלמה שרף קיבל דור מצויין בימים שבהם הפער מאירופה היה קטן בהרבה. אז היו נצחונות על בולגריה ורוסיה, היו גם הפסדים לסלובקיה פולין קפריסין וכמובן הפלייאוף מול דנמרק שאיכשהו שרף יצא חלק מחלקו בפיאסקו, ונשכח כמובן שבאותו קמפיין אוסטריה קרסו טאטלית וחטפו חוץ מחמישיה מאיתנו גם תשיעיה מספרד.
וגם אם נגיד שאז היינו נבחרת מדהימה ויוצאת דופן, ושיכולנו להתגאות – שלמה שרף לא עשה שום דבר מועיל על דשא מאז 2001. הוא ניסה שני מועדונים ובשניהם יחד שרד בטוטאל פחות משלושה חודשים. ומאז הוא עסוק בלתת פרשנות לא מועילה, מיושנת, גסה ומפוצצת באינטרסים, אבל זה מה שהקהל בימינו רוצה. אז שלמה שרף, כמו הפועל של 2001 וחיפה של 2002, כבודם במקומם מונח, ויש להם אפס רלוונטיות להווה.

ביום שיבינו את מעמדנו בהיררכיית הכדורגל יגדלו פה שחקנים שמובילים מתפרצות. מה יעזרו לך שחקנים שיודעים לרוץ מהר ואז לקחת החלטה שגויה? וריאן עם כל הכבוד עוד לא ברמה של נבחרת. אולי פוטנציאל אבל עוד לא שם. ודווקא שחקן כמו חמד יכול להיות קריטי כי אתה חייב מישהו שמסוגל להחזיק קצת כדור, להוות איום מינימלי בכדורי גובה, ולשים קצת גוף, אחרת אין לך מי שיוכל לפנות שטח לשחקנים מהירים (ואגב ראינו כבר על בן חיים שכמה שהוא נראה מהיר וחזק בארץ, באירופה זה לא עושה הרבה רושם).

רומן 14 באוקטובר 2015

בכל מקרה להציב את זהבי באגף שמאל, זה בערך כמו לכתוב ש 1+1= 2 במבחן בגרות, טעות בסיסית.
גיסנו, אני לא יודע אולי זה הרומנטיזציה של הילדות, אבל אני אשכרה זוכר נבחרת מלהיבה שיוצאת קדימה ותוקפת גלים גלים, מאז גרנט כל מה שעושים זה מוסרים אחורה או לרוחב.
לא חושב שזה עושה אותי ילדותי או פרובינציאלי או שכונתי או "קורא וואן" לרצות שהנבחרת שלי תשחק כדורגל סוחף, גם אם זה בא על חשבון תיקואים הרואים בוולס, ואני רוצה שהמאמן הבא יתן לנו את זה.
נכון, אי אפשר לתקוף את ספרד גלים גלים, אבל בהחלט אפשר לשחק כדורגל פחות ציני ותבוסתני.

-גיסנו- 15 באוקטובר 2015

לזכות התקופה של שרף אפשר לומר שהצליחו לעשות מר"ג סוג של מבצר, יריבות עבדו פה הרבה יותר קשה כדי להוציא נקודות.
אבל היו גם הפסדים ללא תנאי במשחקי חוץ, ובסופו של דבר סיימנו במקומות 3-5 כך שמשחקים טובים התאזנו עם מספיק משחקים גרועים.
חלק מההבדל אם אתה שואל אותי הוא פשוט שעד שלא השתחלנו לפלייאוף לא חשבנו שאנחנו מסוגלים, וככה לא היו ציפיות במהלך שנות ה 90. אפילו היינו אלופים העולם במשחקי ידידות….
נבחרת ישראל צריכה להבין את מקומה בשרשרת המזון ואז לשחק כדורגל בהתאם. כשמנסים לערבב בין מתפרצות, בונקר, הנעת כדור, כדורים ארוכים, משחק דרך האמצע ודרך האגפים בבת אחת – אף אחד לא יודע מה הוא עושה, אין התקפה ואין הגנה.

גורביץ' 14 באוקטובר 2015

ואיזה הצדקה יש למשחק מסירות אימפוטנטי נגד קפריסין כשאתה חייב ניצחון ?
גם שמה אי אפשר היה לשחק התקפי ? ואם אפשר היה למה לא שיחקו עם יותר ביצים וסיכון מתחילת המשחק ?
זה מתחיל מהמשחקים האלה שאפשר לתקוף ובמקום כל הקישור מוסרים אחורה במקום קדימה.

אחד 14 באוקטובר 2015

גרמניה איטליה וספרד כבשו ממוצע של שער – שער וחצי נגד שתי הקבוצות הבכירות האחרות בבית שלהן.
אז אולי לכבוש שער נגד קבוצה חזקה זה לא כל כך קל?

TT 14 באוקטובר 2015

למה בכדורסל זו לא בעיה?
המגרש קטן יותר והמאמנים לא מפסיקים לצעוק ולחלק הערות תוך כדי משחק.
אני לא זוכר שדיוויד בלו התלונן שפיני גרשון מפריע לו לקלוע שלשות.

ניק 14 באוקטובר 2015

גם מסי וברסה לא התלוננו כשפפ היה צועק להם הוראות כל המשחק

גונן בן סירה 14 באוקטובר 2015

הבעיה פה בכדורגל בארץ כל כך עמוקה, כזו שמאמן זה או אחר לנבחרת לא יפתור אותה.

כל מי ששיחק במחלקות הנוער בארץ, או כל מי שיש לו בן או אחיין שם, יודע שפשוט לא מלמדים אותם כלום. אבל כלום. כולם רוצים להיות חלוצים, ומתבאסים כש"תוקעים" אותם מגן או בלם, או קשר אחורי. לא עובדים על הטכניקה, על סגירות, פשוט לא עובדים על כלום. לא סתם עולים שחקנים לבוגרים מבלי שהם יודעים לעצור כדור, להגביה, למסור פס שהוא קצת מתוחכם, למסור פס שהוא לא מתוחכם, טכניקת בעיטה גרועה… שלא לדבר בכלל על זה שאף שחקן בארץ, ובמיוחד הקיצונים (כן, כאילו שיש בארץ קיצונים…) והמגנים לא יודע להרים בנגיעה. כולם כל הזמן מסתכלים על הכדור, גם כשלא צריך. אתה באמת שואל את עצמך איך זה ששחקן שהיה במחלקת נוער עשור או טיפה פחות, פשוט לא למד שם כלום.

כל מי שעובד שם זה קומבינה, פשוט אחלה פרנסה מבחינתו. משחקים לא אלה שטובים, אלא אלה שההורים שלהם תרמו כספים למועדון/אלה שההורים שלהם לוחצים ו/או מאיימים על המאמנים וההנהלה. והכי נורא: הם שמים את הניצחון מעל הכל, ולא מבינים שהמטרה של מחלקת נוער היא לייצר שחקנים לבוגרים. בגלל זה הם מתחילים עם כל הבזבוזי זמן וההתחזויות כבר בגילאים האלה, במקום לעבוד על טקטיקה וטכניקה.

יואב בורוביץ׳ 14 באוקטובר 2015

יופי של ניתוח

MOBY 14 באוקטובר 2015

כי צריך לשחק עם חלוץ מטרה וזה מנוגד לד.נ.א. של גוטמן.
חמד דאבור ודמרי היו יכולים לתת לנו כיוון, אבל זו חוכמת הבדיעבד, ואני לא מבין מה הקרח שרץ לחבק את זהבי עושה גם בנבחרת. שם הוא פחות רץ לחבק אותו,אז מה התפקיד שלו בדיוק?

Comments closed