זה לא המאמן

jurg

 

כאוהד ליברפול, התבאסתי מההיסטריה שאחזה בציבור האוהדים כאשר יורגן קלופ חתם באנפילד. כל התופעה הזו של הסגידה למנג'ר, ועוד כזה שבחיים לא אימן אצלנו (או באנגליה בכלל) בזויה בעיני. היא פאתטית. היא ילדותית. היא פאשיסטית. היא קונפורמיסטית. היא בזויה.

ולכן איפשהו בפנים אני לא רוצה שיורגן קלופ יצליח אצלנו. לא רוצה את שיקוי הקסמים הזה. לא רוצה את כל ההייפ המטורף והמופרך הזה, שיתגלה כמוצדק חלילה. לא רוצה מאמן שמרוויח עשרה מיליון דולר פלוס מינוס בעיר צווארון כחול. לא רוצה.

אני לא רואה כמעט את משחקי ליברפול מאז שקלופ חתם. זה שילוב של הדחייה מכל מה שקרה, וגם, ואולי אף בעיקר, היכולת של ליברפול מאז תחילת העונה. אהיה יותר ספציפי: רמת השחקנים. הרי כבר בתחילת העונה, כאשר ניצחנו פעמיים ברציפות, כתבתי שזו אולי הליברפול החלשה שראיתי ואני לא חושב שהיא תסיים מעל אזור מרכז הטבלה. ליברפול כמעט אף פעם לא מסיימת באזורים הללו. אבל היא התקרבה לשם בעונה שעברה והעונה היא נראתה לי לא פחות ואולי אף יותר חלשה. זה בעיני הסיפור. רמת השחקנים. כשקלופ הגיע לא הוא לא אמר מילה על הצורך בשיפור. אפשר להבין אותו. הוא לא רוצה לייצר תירוצים עוד לפני שהתחיל לעבוד והוא רוצה לשדר ווינריות של לנצח עם מה שיש. הכל טוב ויפה ומובן. אבל בדרך כלל זה לא ממש עובד.

ליברפול חייבת עוד לפחות חמישה או שישה שחקני איכות כדי להיות קונטנדרית, וזאת בליגה שהקבוצות הטובות שבה לא כל כך טובות. עד כדי כך לעתים אני מרגיש שאנחנו רחוקים. לא תמיד אני מרגיש כך. כי לפעמים אנחנו משחקים נגד יריבות עוד פחות מוכשרות מאיתנו, ואז עם מעט האיכות שיש לנו ועם האנרגיה שלרוב יש במועדון הזה אנחנו עושים דברים יפים מפקידה לפקידה. אבל זה בדיוק מה שזה. לא דבר עקבי. אין אצלנו איכות עקבית כי כמה שחקני איכות אמיתיים יש לנו? אחד (בנטקה)? שניים (קוטיניו)? שלושה בלחץ (צ'אן)?

ולכן עלינו לחשוב איך לבנות הסגל מחדש. זו צריכה להיות עבודתו של קלופ, ומבחינתי גם אין בעייה שיגיד את זה. אולי זה יבעיר משהו מתחת לתחת של השחקנים, שישחקו אפילו יותר בטירוף. אבל שוב: טירוף ומוטיבציה אינן הבעיה. יכולת הכדורגל היא הבעיה.

וכשזו היכולת שיש לך בסגל אז לא משנה כמעט איזה מאמן אתה. ולכן זה יפה לראות שבינתיים קלופ, עם התחלת קריירה לא מרשימה ואולי אף מאכזבת באנפילד, מוכיח כי כל תופעת סגידת המנג'ר אין לה ממש מקום. לפחות לא לפני שהמנג'ר הזה לוקח במועדון אליו הוא מצטרף כמה תארים משמעותיים.

קלופ עשה זאת בדורטמונד, ולכן אולי בכל זאת כן ניתן להבין את ההתלהבות הגדולה שבה התקבל באנפילד. ועדיין, בעונה שעברה הוא כשל בדורטמונד; ובינתיים, למרות שזה ממש מוקדם, הוא גם לא מצליח בליברפול. אין בזאת כדי לומר משהו על עתידו באנפילד. אבל בלי שחקנים טובים אל תצפו לתוצאות טובות. פשוט וקל.

על חרדה וחרדות אחרות
ווינרים

28 Comments

אריק 8 בנובמבר 2015

בורוביץ.תקשיב חביבי אתה עיתומאי ספורט, אז אני חייב לעדכן אותך במשהו.
הפרמיירליג נמשכת 38 מחזורים, כך שלעיתים אפשר לסכם אחרי 30 עבור חלק מהקבוצות לא אחרי 12 ובטח לא אחרי 4.
אז התואר כבר עבר מסיטי לארסנל או להפך ובחזרה.
תנוח, יא זלמהץ נשמח לקרוא סיכומים שלך. בסוף
לא מבין את הצורך שלך לסכם, אל תעלב יש פרשן שמתחיל לסכם בדקה ה3 קוראים לו שגיא כהן, אחר כך על המשחק הוא מנסה להטות את המציאות כך שתתאים לסיכום. יוצא שהוא הרע מכולם.

אסף the kop 8 בנובמבר 2015

שמחתי שקלופ בא.
ככה זה אצלנו הפשיסטים.
והוא עוד גרמני. יותר מושלם מזה ?

אריק 8 בנובמבר 2015

בצדק. וגם רואים שינוי. התוצאות לצערי גם יגיעו.

אסף the kop 8 בנובמבר 2015

פחות מסכים

בני תבורי 8 בנובמבר 2015

בורו,
אתה מנבא את ההווה וזה לא מה שצריך. קלופ יודע את כל מה שאתה יודע ובניגוד לך הוא גם בפוזיציה של מי שיכול לעשות שינוי. בינתיים הפסדנו לקבוצה מצוינת אחרי משחק בו היינו טובים מאוד.

אמיתי 8 בנובמבר 2015

מסתמן פאטיש לארקטיק מאנקיז…
הם לא משפילד?

יואב בורוביץ' 8 בנובמבר 2015

כן

עופר ג. 8 בנובמבר 2015

אני מסכים שכרגע מרבית השחקנים הם בינוניים ויהיה קשה בסגל הזה לעשות קפיצת מדרגה, אבל רואים יד מכוונת ומגמת שיפור משמעותית. היום בפעם הראשונה העונה נהניתי מהתנועה במגרש בהתקפה וממהלכים מתוכננים ויפים. חסר רגל מסיימת ואף אחד משום מה לא בועט מרחוק. הקבוצה עדיין נראית רכה מאוד ומפסידה הרבה מאבקים על הכדור. חוסר המזל בפציעות (הכנה לקויה?) הוא פשוט מדהים. אחרי היום אני כבר הרבה יותר מאמין…

משה 9 בנובמבר 2015

פאשיזם זה לכתוב על קבוצה שאתה אפילו לטענתך לא רואה. ילדותיות זה להתעלם מהנתונים כדי להוכיח טענה. להיות פאתטי זה לכתוב על לברון ג'יימס כמו ילדה מצווחת בת 12 ואז לבקר אנשים שמוצאים תקווה אצל מאמן חדש בעל הישגים. להיות קונפורמיסט זה לבקש סגל חדש לגמרי כדי להגיע להישגים.
מכיוון שאתה עונה לכל הקריטריונים הנ"ל תנסה את הפסאודו פרשנות הזו על מישהו שלא רואה משחקים מאז הגעתו של קלופ, בדיוק כמוך, מישהו שלא ראה למשל הפסד ראשון אחרי 6 משחקים (לא כולם מפוארים אבל 2 ניצחונות יפים ברצף והרבה אלמנטים שלא הורגלנו אליהם ). אני מאוד מקווה שהקו שאתה מייצג של קבוצות פאתטיות סטייל קליבלנד ששוברות כל תקרה אפשרית כדי להשיג תואר לא יהיה הקו של ליברפול. אני לא אהיה מסוגל לאהוד קבוצה כזו.

יואב בורוביץ׳ 9 בנובמבר 2015

תגובה מעניינת (אחשוב עליה). אולי אפילו אכתוב לך עליה תגובה בהמשך.

משה 9 בנובמבר 2015

בשמחה.

תiמר 9 בנובמבר 2015

+100 למשה
יואב, אתה מעורר רחמים

guy 10 בנובמבר 2015

מסכים

באבא ימים 9 בנובמבר 2015

הבעיה בבפוסט הזה ובפוסטים אחרים שעוסקים באותו עניין היא שאף אחד לא טורח להתמודד עם הנחת היסוד. כולם ישר מתמודדים עם השאלה המשנית – עד כמה המאמן חשוב. העניין הוא שבורוביץ׳ לאורך מספר לא מבוטל של פוסטים טוען טענה חריפה הרבה יותר: לטענת בורוביץ קיימת תופעה של ״סגידה למאמנים״. אני לא זוכר מישהו שואל את השאלה על איזה סגידה בדיוק בורוביץ׳ מדבר.

התופעה של הערצת מאמנים היא אחת מהתופעות השוליות ביותר ביותר בכדורגל, את מספר המאמנים שזוכים להערצה, קל וחומר ״סגידה״ ניתן למנות על כף יד אחת – אני מעלה בדעתי כרגע פחות מעשרה מאמנים ב – 15 השנה האחרונות שיכולים להיות חלק מן הדיון:

פרגוסון – כל מילה מיותרת
מוריניו – די שנוי במחלוקת. אוהדי צלסי ואינטר מתים עליו. אני לא סגור על אוהדי ריאל מדריד. בקרב אוהדים נייטרליים הדעות די חלוקות.
וונגר – האיש ששינה את הדנ״א של ארסנל והפך את הקבוצה הזו לחוויית צפיה – מי שקורא באתר הזה תגובות של אוהדי ארסנל יודע שגם בקרב אובדי הקבוצה יש לא מעט אנשים שרוצים שהוא ילך. קשה להגדיר את וונדר כמאמן שסוגדים לא.
גווארדיולה – טרבל בעונתו הראשונה, שלל אליפויות וליגת אלופות.
דייגו סימאונה – עונה היסטורית אחת עם סגל נחות בהרבה ביחס למתחרות.
קלופ – שתי אליפויות וגמר אולופות עם שחקנים שאף אחד לא שמע עליהם קודם.
ואן חאל – על אף שלל התארים כולל אליפות הולנד עם פאקינג אלקמאר – עדיין הוא רחוק מלהיות קונצנזוס.

איזה עוד מאמנים יכולים להיות חלק מן הדיון? איזה עוד מאמנים זוכים לסגידה?

האם מנציני, פלגריני, אנצלוטי, דל בוסקה, ברנדן רוגרס, אלגרי, בניטס, לורן בלאן ווילאש בואש הם מאמנים שסוגדים להם? מספר הפוסטים בהם בורוביץ׳ ביקר את תופעת הסגידה למאמנים עולה לאין ערוך על מספר המאמנים שיכולים להיות חלק מן הדיון. התופעה שזכתה לכינוי פאתטית. ילדותית. פאשיסטית (לא פחות – עוד רגע ישליכו אוהדים החולקים על גדולת המאמן למחנות ריכוז) קונפורמיסטית. ובזויה – האם היא בכלל תופעה?

משה 9 בנובמבר 2015

ועוד כמה שאלות בקשר לטיעון של באבא :
אתה יכול למנות לי 2 שחקנים ששיחקו אצל שאנקלי ? 3 שלא קוראים להם קווין קיגן ששיחקו באליפות הראשונה של פייזלי ? תמיד היינו קבוצה שקידשה מאמן ומאז הקדנציה הראשונה של קני אנחנו מחפשים אחד שיצדיק את זה, אולי אתה אוהד את הקבוצה הלא נכונה ?
ובעולם שאולי יותר קרוב אליך : ראסל יותר גדול מרד אאורבך ? מונטנה מוולש ? פרייזר מהולצמן ? אני לא מומחה פוטבול אבל אני מכיר את וינס לומברדי, אני לא מכיר אף שחקן של גרין ביי מאותן שנים.
ועכשיו נחזור לרדידות של ימינו, תסלח לי אם אני מזלזל בזה שמנסה להקיף עצמו בגמדים כמו ספולסטרה ובלאט, הקבוצות הגדולות של ימינו הן הקבוצות של פופ ושל ביליצ׳ק, והסיבה המרכזית היא בגלל שדאנקן ובריידי לא גדולים מהם. בעולם של לברון וההוא עם הזקן אני מעדיף שיטה, אולי אני אולד פשיונד.

אריק 9 בנובמבר 2015

לא קראתי/שמעתי אף אוהד ליברפול שחשב שאחרי שישה מחזורים תהיו אלופים…

משה 9 בנובמבר 2015

גם לא אחרי 38.

D! פה ועכשיו 9 בנובמבר 2015

יש כאלו שמכריזים אחרי שני משחקים על האליפות הבאה

no propaganda 9 בנובמבר 2015

מעולה!

D! פה ועכשיו 9 בנובמבר 2015

"אני לא רואה כמעט את משחקי ליברפול מאז שקלופ חתם"

כמה זה כמעט מתוך 6? משה כבר אמר את זה ויותר יפה אבל הייתי חייב להניח את זה פה.

ובאבא – + הרבה. אבל כנראה שגם את התופעה הזו לא צרך לראות כדי לכתוב עליה.

ע.נ. צפון 9 בנובמבר 2015

בורו,

לדעתי הביאו "BIG SHOT COACH"
כדי להביא למועדון "BIG NAME PLAYERS"

ע.נ. צפון 9 בנובמבר 2015

בורו,

"סבלנות לא קונים בשום חנות"

באבא ימים 9 בנובמבר 2015

ועל המשפט הבא חייבים להתעכב:

"ולכן איפשהו בפנים אני לא רוצה שיורגן קלופ יצליח אצלנו. לא רוצה את שיקוי הקסמים הזה. לא רוצה את כל ההייפ המטורף והמופרך הזה, ש י ת ג ל ה כ מ ו צ ד ק ח ל י ל ה(!)"

אם בורוביץ' היה אומר "אני לא מאמין שקלופ יצליח ללא שדרוג משמעותי של הסגל כי מגזימים בחשיבותם של מאמנים" זה דבר אחד אבל מה שבורוביץ' אומר זה לא שהוא לא מאמין אלא שהוא לא רוצה!

מה שהוא אומר זה את הדבר הבא: "אני מעדיף שהקבוצה שאני אוהד תכשל, אני מעדיף שמיליוני אנשים לא יחוו שמחה ובלבד שלא יתברר שטעיתי" . הפחד של בורוביץ', תסריט האימה, ה"אוי גוואעלד, ה"חס וחלילה" שלו – זה לראות את החלום של מיליוני אנשים על פני כדור הארץ מתגשם. מדוע זה מפחיד כל כך? כי זה יראה שהוא טעה.

כמה עסוק בעצמו יכול להיות אדם כדי לחשוב ככה? כמה ילדותי?

איאן ראש 9 בנובמבר 2015

באבא, הוצאת לי ת'מילים…

תiמר 9 בנובמבר 2015

יואב, ברשותך אני אוכיח שאתה לא חושב לא לפני שאתה כותב פוסט ולא בזמן הכתיבה. אתה סולד מסגידה למאמנים טקטיקנים מלאי חשיבות עצמית שפרשנים כמו רונן דורפן ושגיא כהן אוהבים לנפח ולנתח, בגלל זה אתה בעד ברקוביץ לנבחרת. יורגן קלופ הוא מסוג המאמנים שאתה אמור לאהוב- בראיון הראשון או השני שלו באנגליה הוא אמר שכדורגל זה משחק פשוט (הוא חזר הרבה פעמים על המילה פשוט) ושהוא צריך להיות פשוט בשביל השחקנים וככה הם ייהנו וישחקו טוב וכו' וכו'.. עכשיו, אתה יוצא פה נגד התלהבות ממאמן שאתה הראשון שאמור לעוף עליו. אם אנשים היו מתלהבים מרפא בניטז שמגיע או אנעארף אז הייתה לך נקודה, אבל אני לא שומע את קלופ מדבר יותר מדי על טקטיקה (ברקוביץ לנבחרת..). הבנת?? תחשוב לפני שאתה כותב, תחשוב! ואני מקווה שהנקודה שלי מובנת כי אלוהים יודע שאני צריך להתחיל לקחת ריטלין בשביל להתרכז..

איתן 9 בנובמבר 2015

לבורוביץ שלום, חלק ממה שרשמת התחברתי וחלק לא.

אנחנו הישראלים לא אנגלים ולא גרים באנגליה ככה שאנחנו לא הולכים קבוע למשחקים אז אין לנו מה להתלונן לגבי מחיר הכרטיסים לאוהדים, במיוחד שהמועדון הוא לא ברשות האוהדים או אגודה כזאת או אחרת, הם בידיים אמריקאיות, שהם האימא של כל הקפיטליסטים, שאם ברצונם לקבל 500 פאונד לכרטיס הכי זול אז הם יכולים,ולאוהד יש זכות למחות ולא להגיע

קלופ יכול לתת וקלופ יכול לקחת, במיינז הוא העלה אותם ליגה, לקח אותם לאופא ואז ירד איתם ליגה, לדורטומנד הוא הגיע באחת התקופןת הכי קשות שלה, אחרי שהיו מס' שנים לפני בפשיטת רגל ובהתחשב בכל האספקטים הוא הצליח שם למרות העונה האחרונה…אז קלופ לדעתי הוא מאמן של פרוייקטים, לא מאמן שיכול להחזיק המון זמן כמו פרגי למשל אלא אולי סוג של בניטז אבל יותר מלהיב

דיברת על ליברפול שזקוקה לשחקני איכות, העניין שליברפול מיתגה את עצמה כקבוצה שהיא מקפצה למקום טוב יותר, וההוכחה לכך היא שלא הצליחה לשמור על שחקני קילר אינסטינקט: סטרלינג וסוארז בעידן קלופ אני בטוח שהיו הצעות אסטרונומיות על רוייס ועל הומלס וגם לבנדובסקי(עבר בהעברה חופשית בסיום החוזה)שנחשבים וורלד קלאס וקלופ וההנהלה הצליחו לשמור עליהם

צריך לתת זמן לקלופ לעבוד להנחיל את השיטה שלו,הדרך וגם שיביא את השחקנים שהוא מאמין בהם

בא בלילות 9 בנובמבר 2015

בחייאת ראבאק, בורוביץ'…. "עם התחלת קריירה לא מרשימה ואולי אף מאכזבת באנפילד"….?! אתה בכלל שמת לב מה המאזן שלו מאז שהגיע, ועוד באיזה מצב הוא הגיע? (אולי לא, שהרי אתה לא צופה במשחקים בכלל, לדבריך….) אולי לא מדהים ומעורר השתאות, אבל "מאכזבת"?!
לא זו אף זו – "ובינתיים, למרות שזה ממש מוקדם, הוא גם לא מצליח בליברפול"… לא פחות…!! בוא'נה, מת לדעת מה ההגדרה שלך ל"הצלחה" אם כך. מבחינתי הקטן, ביום שבו הודיעו שמחליפים את BR, הייתי חותם בשתי ידייים – עזוב, משתיל יד שלישית אם צריך! – בשביל רצף התוצאות שהוא הביא מאז עם הסגל שיש לו.

ובמלים אחרות: אם אין לך משהו חכם להגיד, אל תגיד. פשוט וקל.

red sox 9 בנובמבר 2015

ננסה הפעם במאונך, אולי המסר יתפוס.
אל
תכתוב
על
משחקים
שלא
ראית.
זה לא מתאים אפילו לטוקבקיסט שמכבד את עצמו, לא כל שכן לעיתונאי. זו כתיבה שמגרדת מלמטה את הסטנדרט העיתונאי המינימלי ביותר. מכיר שלמה שרף בקיסריה? אז ככה.
תכבד את עצמך ואת הקוראים בבקשה. יש בך הרבה יותר מזה.

Comments closed