חלטורה ישראלית

jlm

1. מי ראה אתמול את הפועל ירושלים נגד ניז'ני נובגורוד? אם ראיתם, תכתבו בתגובות. מעניינת אותי תגובתכם. מה אתם חושבים?

2. סיקרתי את הפועל ירושלים יותר מחמש שנים. במשך כמעט כל התקופה הזאת הקבוצה נראתה רע. והיא הייתה תת-משיגה (עלי אמרו בבית ספר יסודי שאני תת-משיג. אני חושב שנשארתי כזה). גם בעידן דני קליין, ובעיקר כאשר תמכו בקבוצה גומא אגייאר וארקדי גיידמאק, הושקעו בהפועל ירושלים סכומי עתק. עוד הרבה לפני אורי אלון. ובמשך כל התקופה הזו בעבר הכספים כמעט אף פעם לא תורגמו לקבוצה מספיק חזקה (כפי ששמעתי את קליין אומר פעם: "נזרקו כאן בערך מאתיים מיליון שקל לבית שימוש"). וגם כאשר הקבוצה הייתה חזקה על הנייר, היא עדיין לא הצליחה כמעט אף פעם לתרגם זאת לזכייה במספיק תארים או ליכולת מספיק טובה ברגעי האמת.

3. כולם מהללים את אורי אלון. בינתיים בעונתו הראשונה האכזבות בירושלים המשיכו, ובעונתו השנייה הקבוצה זכתה באליפות. באירופה, היא נותרה מאוד חלשה. בדיוק כמו כמעט בכל השנים בעשור האחרון. ירושלים לא משחקת ביורוליג, אלא במפעל שאמור להיות חלש בהרבה. ירושלים מדברת כל הזמן על החלום והרצון ה"ריאלי" שלה להצטרף ליורוליג, אבל בינתיים היא לא עושה כמעט שום דבר ביורוקאפ.

4. ירושלים היא קבוצה שנבנית כמעט אך ורק על שחקני הרכש הזרים שלה. נכון היא הביאה בשנים האחרונות את ליאור אליהו ויותם הלפרין, אבל זה עדיין מעט מדי בגזרת הישראלים. ברור שאין מספיק ישראלים טובים באופן כללי. לכן ירושלים חייבת לפגוע בזרים. לא מספיק ראיתי את הזרים של השנה. אבל הגיעו לירושלים כמה שחקנים חדשים: ארל רולנד, מאט ג'נינג, ג'וש דאנקן (מכיר אותו היטב מהקדנציה הקודמת), וגם דיאור פישר (שנחשב לישראלי למרות שהוא ישראלי כפי שאני תושב פילי). אלה ממש לא שחקנים גרועים. אבל האם הם מספיק טובים כדי לקחת את ירושלים לאן שהיא רוצה להגיע באירופה? זה גם ברור שלא. דונטה סמית' הוא עדיין הזר המרכזי (אתמול תרם 23 נק' מהספסל, למרות שלא שיחק טוב במיוחד. לא היה מדוייק, איבד כדורים. לא מספיק טוב במאני טיים, ועדיין קולע כמעט פי שתיים מהבא אחריו). רק שלושה שחקנים של ירושלים סיימו בדאבל פיגרס (ומהם שניים סיימו עם 12 ו-11 נק'). זה מעט מדי. ממש מעט מדי.

5. הפועל ירושלים הפסידה אתמול לקבוצה פחות אתלטית ממנה וגם כנראה עם תקציב נמוך יותר (למרות שאצל הרוסים קשה לדעת). בכל מקרה, לא הכרתי אצל הרוסים אף שחקן למעט חבוסטוב הצלף והאנטי-אתלט ששמעתי אולי פעם את שמו. כל היתר, אלמונים די גדולים. ואולם הרוסים, בניגוד להפועל, שיחקו משחורר. ולא מופקר. פשוט ירו המון שלשות, וניסו לשחק ביחד. ברור שהרמה לא מספיק גבוהה. ברור שחלק לא מבוטל נראה שלומיאלי. ברור שיש מגבלות טכניות ואתלטיות די משמעותיות. ועדיין נובגורוד נראתה הרבה יותר טוב מירושלים וגם הוליכה לכל אורך המשחק. מכך תסיקו איך הפועל ירושלים נראתה.

6. דני פרנקו זכה כאן באליפות. היסטורית. זה קרה אחרי שירושלים נתנה קמפיין גרוע ביורוקאפ, אבל העונה הזוועתית של מכבי תל אביב גרמה לכך שהיא אפילו לא תפגוש את ירושלים בסדרת הגמר (מכבי הפסידה לאילת, למען השם). אז ירושלים לקחו כאן אליפות. בעיקר מההפקר. לא היה איזה כדורסל גדול.

7. בקבוצה של השנה אפילו אין את ברייסי רייט, מהשחקנים היותר משמעותיים והיותר ווינרים של הפועל בעונה שעברה, ואין את דיון תומפסון, גבוה אתלטי במיוחד שהיה משמעותי ביותר לאחר שהצטרף לקראת סיום העונה. נכון לעכשיו גם אין לירושלים את אליהו והלפרין הפצועים. אבל גם לניז'ני לא היו אתמול שני שחקנים משמעותיים; והיא שיחקה בחוץ. בגדול, ירושלים מזייפת גם בליגה. כך שאין לה יותר מדי תירוצים. בגדול, כך לא צריכה להיראות קבוצה שרוצה להשתדרג לאחר זכייה באליפות. בגדול זה נראה שבירושלים יותר מדי מה שקורה ומה שיהיה הוא מה שהיה. וזאת למרות שהקבוצה משקיעה מיליוני דולרים רבים בשחקני רכש יקרים.

8. מה אני עושה אם אני הפועל ירושלים? מספיק לדבר על היורוליג! פשוט מפסיק! גם כי כמעט אין סיכוי לקבוצה להשתחל ליורוליג החדשה והמצומצמת; וגם כיוון שזה נראה מגוחך לדבר על היורוליג כל הזמן כאשר אתם לא עושים דבר ביורוקאפ. גם צריך לשדר למערכת להפסיק עם הפריטנזיות והפטנזיות. בואו ניגש למציאות. בואו ננסה להקים אקדמיה לכדורסל שבאמת ובתמים תעסוק בגידול עילויים. אקדמיה זו יכולה להיות מופרדת ממחלקת הנוער הרגילה של הפועל ירושלים. זו צריכה להיות אקדמיה למצוייינות והיא צריכה לנסות לאתר עילויים ילדים מכל רחבי הארץ. תביאו את הילדים האלה בחינם. תנו להם את התנאים הכי טובים. עשו מה שצריך לעשות. ותנו להם את המאמנים הכי טובים כדי שיהיו לשחקני כדורסל מובילים. שם אורי אלון צריך לשחק חלק לא מבוטל מהכסף שלו. אם לא, במקרה הטוב הוא יהיה גדוד של שכירי חרב בקבוצה הבוגרת. ורוב הפעמים מתקיים המקרה הרע. הפועל ירושלים לא צריכה כל הזמן לנסות להיות מכבי תל אביב לעניים.

9. תקימו מחלקה מקצועית. מנו ג'נרל מנג'ר. לא מנכ"ל, שיתעסק גם בניהול העסקי (כפי שעושה גיא הראל), אלא מנהל מצועי פר אקסלנס שיבנה מחלקה מקצועית שאין כמותה בארץ. זה אומר כמה שיותר סקאוטים ברחבי ישראל ובאירופה (וכמובן שם סקואטים שיערכו מעקב רציף אחר המכללות וליגות הפיתוח בארצות הברית); וזה אומר גם מחלקה אנליטית (מאניבול) של חקר ביצועים סטטיסטיים. פשוט תקימו את ארגון הכדורסל המקצועי בישראל.

10. לאחר מכן תביאו צוות אימון זר. זה לא רציני שסגל שכמעט כל השחקנים המשמעותיים שבו זר, יאומן על ידי שלושה ישראלים. הישראלים יוכלו לתפקד במשרות אחרות. יש מספיק. גם יוכלו להיות חלק מהצוות המקצועי. אבל צריך שההנהגה תהיה זרה ומקצועית יותר. אין בזאת ביקורת על דני פרנקו (מאמן שגם זכה באליפות). פשוט לסטנדרטים הנוכחיים ובעיקר העתידיים של הפועל ירושלים, שתהיה חייבת להיות שם דבר ברמה הבינלאומית, דרוש צוות אימון בינלאומי עם ניסיון וידע מרשימים יותר ובעיקר אפשרות טובה יותר להתחבר מקצועית ותרבותית לשחקנים הזרים, שבמרביתם אמריקאים. אז הייתי מתחיל עם מאמן ושני עוזרים אמריקאים.

11. כי הפועל ירושלים עדיין נראית יותר מדי פעמים כמו חלטורה ישראלית.

 

מעניין בדרום אמריקה - יוחאי שטנצלר
הספורט והאנושיות

34 Comments

יואלזיניו 19 בנובמבר 2015

אין מה לאמר. צודק.

ישי 19 בנובמבר 2015

ראיתי את הרוב. נראה כמו קט-סל, משני הצדדים. זה נכון שגם קבוצות יורוליג לפעמים משחקות גרוע כל כך, אבל אצל ירושלים זה עקבי.
אני כבר מזמן אומר שהם לא צריכים לדבר על יורוליג. הם צריכים לדבר על הופעה קבועה ברבע גמר היורוקאפ. אחר כך אפשר להתקדם. מצד שני, הם לא צריכים גם לדבר על תחרות עם מכבי. ההתרכזות בתחרות עם מכבי הביאה לזה שהם הביסו את מכבי פעמיים ושברו את שיא התבוסה נגד קבוצה ישראלית. אני בטוח שלאוהדים זה נחמד, אבל זה לא עוזר לקבוצה בשום דבר. המטרה כרגע בזירה הישראלית צריכה להיות ריאלית – מקום 2 בליגה, הגעה קבועה לגמר/פיינלפור, זכייה מקרית בגביעים ואליפויות.
לפרנקו אין שום הצלחה אירופית (וזה גם לא שבליגה שלנו הוא היה כזה אדיר – ניצחון במשחק אחד על מכבי עם חיפה, וניצול ההדחה המוקדמת של מכיב עם ירושלים). הוא לא היה צריך להיות שם מלכתחילה (העיפו את גרננברג שהביא אותם לרבע ביורוקאפ), והיה צריך להחליף אותו אחרי הכישלון בשנה שעברה (שני ניצחונות באירופה).

אורן 19 בנובמבר 2015

ירושלים לא ניצחה בשנה וחצי האחרונות שום משחק חשוב נגד קבוצה שווה או עדיפה ממנה.
הם כן הביסו את מכבי במשחקים לא חשובים(גם הפועל תל אביב עשו את זה).
לא נראה שפרנקו מוציא את הטוב מהם.
היו תקופות בשנה שעברה שירושלים שיחקו ממש טוב.הסיפור ,לדעתי ,זה סמית.אולי השחקן הכי טוב שהגיע לארץ,
אבל המשחק חייב להיות מבוסס עליו,ולא נראה שזה תופס לרמות הגבוהות.

אורן 19 בנובמבר 2015

ועוד דבר,רולנד.
כן ,הוא שחקן קשוח ומחוייב,אבל הוא לא אמין התקפית ולפעמים לוקח על עצמו יותר מדי.
גם אתמול,וגם נגד מכבי ששם הוא כמעט החזיר את מכבי למשחק.
יכלו למצוא יותר טוב.

משה 19 בנובמבר 2015

מקבל את הכל חוץ מהחלק על המאמן הזר. בוא נראה איך יצליח טבק , מאמן בינוני עד כה במונחים אירופיים במכבי לפני שאתה משדך כזה לירושלים. אני לא זוכר הראה מאמנים זרים שהצליחו כל כך בקבוצות ישראליות, אני כן זוכר מאמנים ישראלים שהצליחו בחו"ל.

ישי 19 בנובמבר 2015

בכחל העולם יש מאמנים זרים ורק לנו זה לא מתאים כי אנחנו עם סגולה?!

משה 19 בנובמבר 2015

ממש לא בכיוון.
איזו הצלחה יש ברזומה שלו ?

ישי 19 בנובמבר 2015

לא אמרתי כלום על טבק.
אתה דיברת באופן כללי על מאמנים זרים בישראל, וכמוך עוד רבים חושבים משום מה שבשביל להצליח לאמן פה קבוצת כדורסל צריך לדעת עברית. לא ברור לי למה.

משה 20 בנובמבר 2015

עברו בארץ כמה וכמה מאמנים זרים, לא זוכר אף אחד מהם כעילוי שלא ראינו כדוגמתו. זר זו לא תווית איכות, אם יש מאמן זר טוב שיגיע ויאמן אהלן וסהלן, אין שום הכרח שמאמן יהיה ישראלי. עולה ממך ומיואב שאם יביאו מאמן זר יש פה הבטחה למשהו טוב יותר. זה לא מבוסס בשום מקום בהיסטוריה של הכדורסל הישראלי. גם התגובות לטבק משעשעות אותי, מאמן עם פחות הישגים מדן שמיר או משרון דרוקר, ממה בדיוק אני אמור להתלהב ?

ישי 20 בנובמבר 2015

זה עולה מיואב; לא ממני. אני לא בעד מאמנים זרים, רק אין לי שום דבר נגדם. אם הפועל ירושלים תקח את דן שמיר זה ייראה לי צעד חכם.

אלכס דוקורסקי 19 בנובמבר 2015

דברים מעניינים. לא צפיתי במשחק אמש, ועבר זמן רב מאז שצפיתי במשחק מלא מליגת העל (נדמה לי שהיא נקראה אז ע"ש הספונסר שלה, קוקה קולה). להתרשמותי, מצב העניינים בירושלים דומה למדי במרבית קבוצות ליגת העל. רובם בנוית על שחקנים זרים/מתאזרחים, ותלויות לגמרי בהם. לרוב, כאשר המשחק צמוד, הכדור לא יימסר לשחקנים הישראלים. ייתכן שחוסר ההצלחה היחסי של הנבחרת, היא גם נגזרת של התופעה הזאת, חיקוי מדיניות מכבי ת"א על ידי מרבית קבוצות הליגה.
אין לי, אגב, פתרונות כלשהם למצב הזה. מניח שזה מתרחש בעוד מדינות כמו איטליה ורוסיה, ומשפיע גם שם על רמת הנבחרת.

אולי הערה קטנה. שם המשפחה של גארד ניז'ני הוא חבוסטוב, ולא חרוסטוב. חבוסט הוא זנב. משמע, בעברית הוא היה נקרא זנבות, כמו עוזרו הנאמן של סוניק הקיפוד.

יואב בורוביץ׳ 19 בנובמבר 2015

אתקן

אהד 19 בנובמבר 2015

ראיתי, משחק קשה לצפייה.
הבעיה היא ממש לא אקדמיה כן או לא. הבעיה היא פשוטה – פרנקו. קבוצה לא מאומנת הגנתית ובעיקר לא מאומנת התקפית. הכל בכח דרך רולנד, סמית או אליהו עם הטאצ'.

גלעד 19 בנובמבר 2015

לא ראיתי את המשחק, אבל קורא אותך, מבין אותך, מקבל את האהבה למשחק וחושב – בשביל מה? כדורסל אין כלכך בארץ, שחקנים בטח שאין, מסחרית זה לא משתלם, גם מכבי שאמנם היא יריבה אך היא מזינה את העניף כאן נמצאת בתחתונים…ואם יצליחו? יגיעו ליורו ליג בשביל לחטוף מצסקא וריאל? בשביל שעוד כמה שחקנים אמריקאיים יכירו את ההידרו בישראל ויכולו להשוות למה שיש באירופה?
שורה תחתונה – לא רואה לזה תוחלת מעבר לשגעון גדלות של מיליונר כזה או אחר [עם כוונות טובות מאוד אגב].
בתור חובב כדורסל מושבע אני נהנה פי 100 מהמשחקים בליגה האזורית או ממשחקי נוער.

מתי 19 בנובמבר 2015

בגדול אלו אותם שחקנים שנכשלו באירופה בשנה שעברה. האליפות גרמה להנהלה לשכוח את כל מה שקרה לפני כן וההדחה המתקרבת מאירופה היא באשמתה. היינו צריכים מהפכה בסגל ולא עשינו כלום.
ברייסי רייט באמת אחלה שחקן. כשהוא מחליט לשחק.

אהד 19 בנובמבר 2015

הסגל טוב מאוד. המאמן פחות. והבעיה היא שהוא אחלה גבר, אז הראל ואלון לא יעיפו אותו בקלות.

Lord Anthony 19 בנובמבר 2015

קודם כל, בניגוד לכדורגל, הכדורסל בארץ הוא לא חלטורה חובבנית, אני לא רואה איך צוות זר בתור עיקרון עדיף על צוות ישראלי, אם יש בעיה עם המאמן של ירושלים זה לא בגלל שהוא ישראלי אלא בגלל שהוא מאמן לא מספיק טוב.
מעבר לכך, הפועל לא יכולה להצליח באירופה, מכיוון שהיא נבנתה במיוחד כדי להתמודד מול מכבי, הושקע הרבה מאוד כסף בישראלים לא מספיק טובים (אליהו, הלפרין, פישר וכד') ובנוסף אליהם הובאו זרים בינוניים. ללליגה הישראלית, עם החוק הרוסי, זה מספיק (בערך), לאירופה, זה רחוק מלהספיק.

או בקיצור, הפועל ירושלים היא לא קבוצה מספיק טובה עם מאמן לא מספיק טוב ולכן זה לא מפליא שהיא לא מצליחה באירופה.

MOBY 19 בנובמבר 2015

כל עוד החוק הישראלי המצא במגרשים צריך מאמן ישראלי.
צוברוביץ, ברקוביץ,דאוסן ורובראט מראים הפוך ממה שרשמתם-יש שחקנים ישראלים.
ירושלים בבעיה עם המאמן, הוא בסדר עם הרבה מזל, אולי הוא ישתפר ויצבור נסיון. כרגע הוא פחות טוב מאלה שהוא מתמודד מולם.
לא ראיתי את המשחק, אחרי חיפה חולון הקשה לצפייה העדפתי לראות את ראשון.

Yavor 19 בנובמבר 2015

היה גרוע והיתה תחושה שי-ם נשארים במשחק בחסד ובזכות הירו-בול שלעיתים מצליח, ולא בזכות משחק "נכון". הרוסים הניעו יפה את הכדור והגיעו למבטים פנויים, ובכלל נראה שהיסודות שלהם טובים בהרבה ולא לקויים. בעיקר הדברים אמורים לגבי טיפול בחסימה בהגנה/התקפה, כשהישראלים תמיד נתקעו ואילצו חילוף ומיסמצ', אך בצד השני לא הצליחו ליצור את אותו יתרון כי הרוסים עברו בכוח את ה(אין) חסימות שלנו.

49ers 19 בנובמבר 2015

הדברים נכתבים ע"י אוהד מכבי פוקס ת"א.
בורו והשאר טועים בגדול.
ירושלים מעודון יורולויג לכל דבר.
בטח ובטח כשמדובר באצטדיון ובכמות/איכות קהל.
ססארי, שטרסבורג, דרשאופקה, באמברג ועוד רבות ששכחתי, כולן ברמה של הפועל פלוס/מינוס, רק עם מתקנים וקהל נחות בהרבה.
זה לא חכנה להאשים את ירושלים ואנשיה בשאיפה, הלגיטימית, ליורוליג.
לקבל קבוצות כפי שהזכרתי למעלה, משיקולים הזויים של ברתומיאו, זה הרבה יותר מביך ומחפיר.
למעט העלית 8 ביורוליג, ירושלים משתלבת בהחלט במקומות 9-24 וזה לא מובן מאליו.
ברגע שירושלים תשיג דריסת רגל, היא גם תהיה קונטדורית רצינית למקומות 5-12 ובהמשך אף יותר.
עם כל שאר הכתוב, אני נוטה להסכים..

דורפן 19 בנובמבר 2015

מה זה קהל איכותי?

רן 19 בנובמבר 2015

קהל איכותי זה הקהל של הפועל ירושלים.

49ers 19 בנובמבר 2015

בורו
קהל איכותי הוא לא קהל קונצרטים.
הוא מרעיש גם כשהקבוצה בפיגור, הוא לא נוטש דקות לסיום כשההפסד באוויר והוא לרוב מוחא כפיים לשחקנים גם בהפסדים.
קהל שמלווה את הקבוצה שנה אחר שנה, מתקווה לתקווה, עד שבסוף נופל בחיקו תואר.
זה קהל איכותי.
הקהל שלנו, של מכבי פוקס סל, ואני בתוכם, הוא קהל שבע, מפונק ולא מזכיר את הימים של קהל יד אליהו המקורי.
בין 1977 ל 1983, כמדומני, מכבי לא הפסידה משחק בית אחד ביד אליהו.
כפי שאמר הארל… Nobody fucks

שלום 19 בנובמבר 2015

אורי אלון מלך. כל מה שהוא נגע פה בחיים הפך לזהב. החלטורה הישראלית זאת הכתבה הזאת, מתי ילמדו בארץ לא להתסכל לטווח קצר? לפני שנתיים הקבוצה הגיעה ל8 האחרונות ביורוקאפ ושנה שעברה אליפות היסטורית עם מאזן 8-0 בפלייאוף. אין לי ספק שהקבוצה הזאת תצליח בגדול עם הזמן.

ישי 19 בנובמבר 2015

דווקא נראה שאלון לא מדבר על טווח ארוך. המטרות שהוא הציב לעצמו היו להגיע בשנה הבאה ליורוליג ("תוך שלוש שנים" לפני שנתיים). כלומר הוא ציפה להפוך קבוצה שמבקרת ביורוקאפ לקבוצת יורוליג בזמן קצר. רעיון הזוי במיוחד כשידוע שחלק גדול מהיורוליג הוא קבוצות A (עוד לפני שהקטינו אותו זה היה די חסר סיכוי).
כרגע נראה שבזירה האירופית אלון לא הצליח לעשות שום שינוי. הדבר היחיד שהוא הצליח בו זה להפוך את ירושלים באופן ברור לשנייה בטיבה בליגה הישראלית, כך שהיא יכולה לעקוץ אם מכבי נרדמת. אבל זה לא מה שדובר עליו, וזו גם לא הדרך – הדרך ליורוליג לא עוברת דרך גנבת אליפויות.

מתן גילור 19 בנובמבר 2015

היא גם לא עוברת דרך פלייאוף של 0:8. אין שום קשר בין אליפויות ליורוליג. ליורוליג מגיעים באמצעות דילים שמשתלמים לשני הצדדים.

ישי 19 בנובמבר 2015

היא יכולה לעבור דרך היורוקאפ.
ובטוח שהיא עוברת דרך זה שהקבוצה תוכיח שהיא מסוגלת להתמודד עם הרמה של היורוליג.

שלום 19 בנובמבר 2015

תראה את הראיונות שלו לפני שנתיים, הוא דיבר במפורש על להגיע ליורוליג דרך אליפות, והוא השיג את זה תוך שנתיים, לא שלוש. ברגע שעכשיו הוא מבין שכל הסיפור הוא פוליטי, אני מאמין שהוא (ואחרים) יהיה חלק מהדוחפים לליגה מתחרה ליורוליג. ויש להם סיכוי לא רע להצליח. לא הייתי מפקפק ביכולת של מי שמכר חברות לגוגל ופייסבוק והקים חברה ששווה היום מעל מיליארד דולר.
בכל מקרה, מה שהוא עשה עם ירושלים תוך שנתיים זה לא פחות ממדהים. לא כולם מהללים אותו סתם, למרות שאני מסכים שהוא עשה טעויות בעיקר עם מינויו של גיא הראל שלפי דעתי לא מתאים, אבל לאורך זמן הוא יתקן אני בטוח. בכל מקרה, אי אפשר לא להעריץ את השקט סביב הקבוצה, לעומת האלה מתל אביב…

ישי 19 בנובמבר 2015

"ברגע שעכשיו הוא מבין שכל הסיפור הוא פוליטי"
פחחחחחחחח
כי הרי פעם הכללים היו שאלופת ישראל מגיעה ליורוליג. ברור שאליפות ישראל הייתה יכולה לעזור אם היו עושים משהו סביר ביורוקאפ.
אנו דנים במה שהוא עשה בהפועל ירושלים, כך שההצלחה שלו בדברים אחרים לא ממש קשורה. כלומר זה שהוא נכשל באירופה וכמעט בוודאות לא ישיג את המטרה שהוא הציב לעצמו לא משתנה מהצלחות עבר. הוא יכול להמשיך לקבל תשבחות עד מחר.

רפאל 19 בנובמבר 2015

לא רואה את ירושלים ביורוקאפ המשעמם הזה כמו שאיני רואה את מכבי ת"א בליגה הישראלית.
הדבר הכי חשוב פה הוא להפסיק לעשות double standards מטעמנו
מצד אחד כביכול רוצים לנצח את מכבי 'ושמחים לאיד' עם חוסר הצלחה של מכבי באירופה,
מצד שני הם משחקים בחוקים אחרים. אליפות כאן לא שווה כלום, לא מבחינת הפורמט התחרותי ולא מבחינת מה שזה נותן לקבוצות.
אם מכבי רוצים לשחק בליגה מלאה אירופית, שיהיה לה רק טוב.
אבל היא לא תהיה קיימת בארץ.
החרימו אותנו? אין בעיה. מחרימים אותם בחזרה.
אם האפיפיורים בימי הביניים יכלו לעשות זאת, גם אנחנו.
כל מי שאוהד יתר הקבוצות בליגה, צריך להתייחס למכבי בליגה הישראלית כאילו אינה קיימת.
לא לבוא למשחקים, לא להתייחס בשום מקום לתוצאה, לא לחגוג ניצחונות עליהם- כלום.
את האליפות נקבע ע"פ סדרות הטוב מחמש בלי קשר למה שהפוליטיקאים החליטו.

באירופה- שיהיה להם את כל ההצלחה בעולם ושיהיו ב NBA עוד חמש שנים מבחינתי.
אבל לא על חשבוננו!!
אנחנו לא צריכים ספורט כזה. זה תלוי רק בנו.

Amir A 19 בנובמבר 2015

אם הזכרת את המילה חלטורה, למישהו מהכותבים בדהבאזר (בעיקר נחשון) יש אולי התייחסות לסיפור של ישראל והועדה לבדיקת סמים בספורט? מה קורה שם בדיוק?

ניינר / ווריור 19 בנובמבר 2015

לצערי הפוסט שלך הפעם מדוייק וקולע. אבל אני עדיין מאמין באורי אלון ובדרכו. עם כל הרצון לפרגן לפרנקו, העסק גדול עליו ומאמן זר זו אופציה הכרחית

כסיפוביץ 20 בנובמבר 2015

שום דבר לא יותר מגוחך השנה בכדורסל מהסיקסרס

תומר 20 בנובמבר 2015

ושום מילה על 2 הנקודות בסך הכל של כל הישראלים של ירושלים ?!
זה מוציא אותי מדעתי.
קבוצה שאמורה לתת קונטרה למכבי תל אביב בכל נושא ונושא
נופלת בקטע הזה בצורה מחפירה.

Comments closed