הכי רחוק מהחוק (עמרי מנהיים)

בדה באזר ייסדתי את בלוג הפוקר העברי הראשון! (עמרי מנהיים)

puer

 

אתה נכנס. מלא אנשים, חיוכים. מין התרגשות כזו באוויר. כולם בערך מכירים את כולם. בנים ובנות, צעירים ומבגרים, גבוהים ונמוכים, שמנים ורזים, אשכנזים ומזרחיים, סגורים ומוחצנים, לבושים היטב ואלו ששמו על עצמם קרוקס ומכנס קצר. ועוד קצת חיוכים, ואוכל, ויאללה, מתחילים.

ולא, לא מדובר פה על פגישת מחזור בתיכון, 20 שנה אחרי שבוגריו התפזרו להם.

זו אליפות ישראל בפוקר.

מה? כן. ככה זה נראה, ככה זה מרגיש. הכי רחוק מהמיינסטרים, אבל הכי קרוב אליו. עד קפריסין אתה צריך להפליג, עם כאבי ראש, בחילות וסחרחורות כדי לשחק באליפות ישראל. אבסורד, לא? אבל למה עד קפריסין? את זה תשאלו את שופטת ביהמ"ש השלום, רחל גרינברג, שקבעה ב-2008 ש"טקסס הולד'ם פוקר" הוא משחק אסור בארץ הקודש משום ש"אדם יכול לזכות בכסף לפי תוצאות משחק, שתוצאותיו תלויות בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת".

**

ועכשיו, אחרי ששמענו את דעתה המלומדה של הגברת גרינברג – תרגיל בחשבון, או בלוגיקה בסיסית: על פי תפיסתה, הזוכה בטורניר המונה 300 שחקנים הוא זה שהיו לו הכי הרבה פוקסים. זה שנולד עם אחד עשר קבין של מזל, שעל האחרים דילגו.

ייתכן. אז איך תסביר כבודה את העובדה שבאליפות ישראל הקודמת, וגם בזו הנוכחית, זכה אותו אדם? האם ישנו עוד צורך להדגיש או להסביר את זה שהעובדה הזו מרסקת לחלוטין את הנחת היסוד שעל בסיסה הפך הטקסס הולד'ם ללא-חוקי בארצנו?

כנראה שלא. ברוב העולם כבר הבינו שהפוקר הוא משחק של י-כ-ו-ל­­-ת, אבל כנראה שאף טיעון לא באמת ישכנע אחרת מישהו מ-120 הנבחרים באחת המדינות האטומות בתבל (אבל למה שנהרוס לה את יום ההולדת ה-65?), אז ננסה לפחות לגרום לה לקנא. ואולי, יום אחד, מי יודע, להבין. כן יהי רצון.

**

ההפלגה לקפריסין (בניהול הנהדר של ארגון IPC ישראל, שנערכה בשל הצורך לקיים טורניר שכזה – באופן חוקי – מחוץ למים הטריטוריאליים של ישראל, הייתה תענוג צרוף. למרות הבחילות, הסחרחורות וכאבי הראש התכופים.

אני הגעתי עם שני חברים חובבי המשחק, אבל כאלו שלא ממש שייכים לעולם הזה. והם היו בהלם. ערסים היו על הסיפון, אבל לא כאלו שהיו חלק מ-300-350 שחקני הפוקר שהגיעו כדי לעשות את מה שהם הכי אוהבים ואת מה שהם הכי טובים בו. באווירה הכי חברית שיש, כיאה למשחק ג'נטלמני, הטורניר המרכזי, טורנירי הצד ומשחקי הקאש עברו בצורה חלקה. הכי רחוק מהתדמית של הענף הזה.

התיאור אולי נשמע מעט ורוד מדי, אבל זו המציאות. ככה זה באמת. אנשים טובים וחכמים (כן, כן), וגם הכי רחוק מהפארטיות המעופשות ומלאות הפרצופים שרואים בכלבוטק – שקיימות, אגב, בחסותה הישירה של הממשלה. כי הרי אם, בעולם אוטופי לחלוטין, היו חדרי בארץ פוקר (בפיקוחו של מפעל הפיס נניח) אז העולם התחתון לא היה מושך למטה את כל התחום הזה ויוצר לו תדמית שהיא אולי אינה ברת שינוי.

**

וזו הבעיה הכי גדולה, לפחות כרגע, בישראל. פוקר זה הימורים, הימורים זה ערסים, ערסים זה כסף שחור, כסף שחור זה עולם תחתון וחוזר חלילה. כלל מעבר פשוט, ולך תסביר למישהו שאין לו מושג שכל המשוואה הזו בטלה בשישים על פי הנחת היסוד (או אולי הסטיגמה) הראשונה.

הבחור שזכה באליפות (בפעם השנייה ברצף, שזה הישג בלתי נתפס) ובפרס הראשון של 18 אלף יורו הוא ילדון בן 19. אייל "קסיאס", כך הוא מכונה. מוכשר כמו שד, אחד שתמיד מצליח להבין מתי היד שלו טובה יותר מזו של היריב שלו ומתי טובה פחות. ילד טוב ירושלים, וההיפך הגמור של הסטיגמה שאותה הזכרתי קודם. שימו מולו – או מול כל שחקן חושב אחר איזה מהמר מצוי – ותראו איך הוא מחזיר אותו הביתה עם כיסים ריקים.

שימו מולו את כבוד השופטת גרינברג, ותראו איך משנה את הפסיקה שלה תוך שנייה.

אבל זוהי בורות. בורות של האדם הממוצע, של בתי המשפט ושל הרשויות המבצעות – על בסיסה מתקבלות החלטות בלי כל קשר למציאות. או שבעצם, עם.

העיקר שלמפעל הפיס יש מונופול על הווינר והטוטו (האם זהו אינו מפעל  קלאסי בו "אדם יכול לזכות בכסף לפי תוצאות משחק, שתוצאותיו תלויות בגורל יותר מאשר בהבנה או ביכולת"?) ושחקני הפוקר יצטרכו לחכות לפעם הבאה בקפריסין. או בבורגס, או במלטה.

תל אביב? חפשו אותם במרתפים אפופי העשן. ואחר כך תקראו להם מהמרים, עבריינים וערסים.

זה בעצם מה שהם, לא?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

תהיה גבר, דייויד
בין שערורייה לזכויות האדם

40 Comments

בני תבורי 17 באפריל 2013

לא מבין בפוקר, אבל אפילו אשתי שאלה: מה, לא שמעת על אייל "קסיאס"?

הקורא האדוק 17 באפריל 2013

קסיאס המלך. זה לא הטורניר היחיד שהוא לקח בזמן האחרון ובגדול,
אבל בגלל המצב המיוחד עדיף שאשתוק, והמבין יבין

ד. ישראל 17 באפריל 2013

גם אם אתה משחק כדורגל, או שחמט.. אם אתה משלם כסף כדי להשתתף ומקבל כסף אם ניצחת זה הימורים. בכל לא משנה מה אחוז ה"מזל" המעורב בזכייה.
לחילופין, דמיין לעצמך את אליפות ישראל בפוקר שמתנהלת בכסף וירטואלי בלבד ללא רווח או הפסד אמיתיים – זה היה מעניין מישהו, משתתף או צופה?
וכן – מפעל הפיס והטוטו מפעילים הימורים (חלקם הרסניים) בחסות החוק. אף אחד לא טוען אחרת.

ניצן פלד 17 באפריל 2013

שאלה רצינית:
אם אני מארגן 100 חבר'ה, בקבוצות של 10, לטורניר בגול טיים, וכל משתתף שם 100 שקל, וכל הסכום מתחלק בין הקבוצה המנצחת… זה הימורים? והאם זה לא חוקי באיזושהי צורה?

שיימס 17 באפריל 2013

זה לא נחשב הימורים וזה חוקי (עד רמת תשלומי מס, היתר ארגון וכאלה שאני לא בטוח מה צריך להשיג במסגרתם לפני שמארגנים).
כדורגל זה חוקי בארץ. פוקר לא. בגלל כל ההסברים שיש למעלה ולמטה, המשכנעים יותר והפחות.

מתן גילור 17 באפריל 2013

אין כזה דבר "רמת תשלום מס". הכנסה מסעיפי 2 ו-3 לפקודה חייבת במס מהשקל הראשון. כמובן שבהתאם לנקודות הזיכוי שלך, אתה חייב במס רק מהכנסה מסוימת.
סעיף 2א:
(א) השתכרות או רווח של אדם תושב ישראל, שהופקו או שנצמחו בישראל או מחוץ לישראל, וכן השתכרות או רווח של אדם תושב חוץ, שהופקו או שנצמחו בישראל, שמקורם בהימורים, בהגרלות או בפעילות נושאת פרסים, יובאו בחשבון בקביעת רווחיו או הכנסתו ויראו אותם לענין פקודה זו כהכנסה, למעט לענין קיזוז הפסדים.
(ב) הוראות סעיף קטן (א) לא יחולו על כל אחד מאלה:
(1) השתכרות או רווח שהם הכנסה ממקור אחר על פי פקודה זו;
(2) השתכרות או רווח מפרסים שניתנו במסגרת אישית;
(3) השתכרות או רווח מהגרלות או מפרסים שנקבעו על ידי שר האוצר, באישור ועדת הכספים של הכנסת.

כשאתה מחשק פוקר בבית עם החבר'ה, אתה נמצא בתכולת ס"ק (ב)(2) ועל כן אינך חייב במס, ללא קשר לסכום ההכנסה.

קשה לי להאמין שקיים פקיד שומה או שופט אשר יחשיב 100 חבר'ה כ"מסגרת אישית".

אני מניח שיפעילו מבחנים כמו:
1. האם מדובר על שולחן או או יותר.
2. האם קיימים רישומים ומתנהל טורניר מסודר.
3. האם נעשה פרסום ובאילו אמצעים.

מתן גילור 17 באפריל 2013

*אתה חייב במס=אתה נדרש לשלם מס…
כאמור, אתה חייב במס מהשקל הראשון.

Zak 17 באפריל 2013

ישראל, בכל תחרות שחמט שמארגן האיחוד הישראלי לשחמט (למיטב ידיעתי, עמותה מוכרת שאף ממומנת בכספי מדינה) המתחרים משלמים דמי כניסה, כאשר המקומות הראשונים בתחרות מקבלים פרסים כספיים משמעותיים. לאף אחד אין עם זה בעיה, להיפך, זה בדיוק האופן שבו שחקני שחמט מקצוענים מתפרנסים. אז אם בשחמט זה מותר, למה לא בפוקר?

איציק 17 באפריל 2013

לא מבין בפוקר, לא מתעניין בפוקר והאמת גם לא אכפאת לי האם יאשרו אותו או לא. אולי זה באמת משחק עם מיומנויות ופחות משחק מזל, להבדיל משחמט, אבל לכתוב "וזו הבעיה הכי גדולה, לפחות כרגע, בישראל." זו אטימות. אל זה מדינת ישראל תקום או תיפול. אם אין פוקר בישראל לא תהיה תקומה למדינה!!! נו באמת. אני מבין את הכאס או התיסכול, אבל קצת צניעות. הפשעה ועולם ההימורים בתוכם היא בעייה הרבה יותר חמורה, לא נראה לך כך?
אני לא בא לומר שזה היה חכם לפסול את הפוקר בארץ, ואולי השופטת באמת לא הבינה את ההבדל בין פוקר מקצועני (לא יודע האם זה המונח הנכון) לבין הימורים, אבל לעשות מזה טרגדיה לאומית, המרחק גדול. במקום זה היתי מציע להגיש עתירה חדשה כדי לאשר את התחרות הבאה בארץ. אולי יבוא שופט נאור יותר, חובב פוקר.

ניצן פלד 17 באפריל 2013

אם צריך שופט חובב פוקר כדי לאשר את זה, אז זו כן אחת הבעיות הגדולות במדינה – כי זה מצביע על שופטים חפיפניקים, פחדנים ולא מקצועיים. וזו, כידוע, כבר באמת סוג של מכת מדינה.

איציק 17 באפריל 2013

אותי לימדו שאם המאמר שלך (בכתב עת מדעי) לא התקבל אז זה לא בגלל שהבוחן/מבקר לא הבין כי אם בגלל שאתה לא הבהרת את זה כמו שצריך. אותו דבר כאן. זה לא השופטת שלא הבינה, אלו העו"ד-ים שלא הציגו את הטענה באופן ראוי. זו גם בעייה, אולי יש יותר מידי עו"ד לא ראויים. לא צריך ישר ליפול על בתי-המשפט בגלל פוקר, יש בעיות אחרות, ולא פחות חמורות.
כל זה לא קשור לעצם העיניין, האם ראוי לאפשר זאת או לא.

אנונימוס 17 באפריל 2013

זו מעט סטיה מהנושא, אבל גם זה לא בדיוק (מדע) מדויק. רק השבוע שמעתי על חבר של חבר שהגיש מאמר לכנס מדעי מוביל בתחומו ונדחה. עברה שנה, הגיש את המאמר בלי לשנות מילה לאותו כנס, והפעם התקבל.
יש כמובן הרבה צדק במה שאתה אומר. אבל בקבלה לכנס/כתב עת מדעי יש עוד כמה אלמנטים חשובים מלבד איכות המאמר עצמו, ואיכות הכתיבה.

איציק 17 באפריל 2013

נכון, אבל הנקודה שרציתי להביר זה שיש חשיבות לא רק לשופט כי אם גם לאיך שמציגים את הבעייה. השופטים בדרך-כלל לא מי יודע מה בורים, ואם מסבירים כראוי הם מבינים, ועדיין לא תמיד מסכימים.
לגבי ההערה שלך, זה יתכן, ובדרך-כלל קורה כאשר מעבירים את המעמר לכנס/כתב עת פחות נחשב, אך לפעמים גם למשו באותה איכות. מה לעשות, עבודה מול אנשים היא לא דטרמיניסטית.

udi 17 באפריל 2013

עמרי שמח שכתבת פה על פוקר. מקווה להמשכיות.
בהצלחה

udi 17 באפריל 2013

עמרי תספר קצת על הטורניר.
לאיזה מקום הגעת ואיך עפת?

Zak 17 באפריל 2013

עמרי… בתור חובב פוקר שמחתי לקרוא האליפות ועל כך שהכל התנהל בהצלחה ולהנאתם המרובה של כל המשתתפים. יישר כוח, ובתקווה שאירועים כאלו יחזרו על עצמם בעתיד.

יחד עם זאת, התאכזבתי לקרוא את הביקורת שלך כלפי הממסד ומערכת המשפט בפרט, במיוחד את רוב הטיעונים שהיו, איך לומר, רדודים ביותר. צר לי לומר לך אבל לא, העובדה ששנה שעברה והשנה זכה באליפות אותו השחקן לא מדגימה בדבר וחצי דבר את העובדה שפוקר הוא משחק שמבוסס על יכולת ולא על מזל, בדיוק כמו שלפעמים ב world series of poker זוכה חובבן בין כל המקצוענים. כנ'ל גם הטענה שאם תשים מול האדון קסיאס מהמר מצוי, הוא בהכרח יפסיד את כספו היא לא בהכרח נכונה ולא משקפת דבר.

פוקר הוא משחק שהיופי שלו הוא שעל פניו מדובר במשחק פשוט: כל אחד יכול ללמוד בקלות את חוקי המשחק ואסטרטגיות בסיסיות וכך להרגיש כמו שחקן מומחה. בפועל מדובר במשחק מורכב ומתוחכם בעל עומק ודקויות שצריך שנים של השקעה ואימון כדי להבין לעומק. אם אתה בא ומסביר כזה משחק מורכב בכזו צורה רדודה אזי אין פלא ששופטי ונבחרי העם לא משתכנעים.

ליאור 17 באפריל 2013

העניין פה הוא לא לגרום לפוקר להיראות כמשחק שלא תלוי כלל במזל, המטרה פה היא להראות שבאמת יש אטימות אצל שופטי ביה"מ אצלנו בארץ. להמר על מספר קרנות יכול להיחשב כ"מזל" בדיוק באותה מידה כי נגיד והימרת על 10-12 קרנות בכל המשחק, והמשחק הסתיים עם 9 קרנות כשלקראת הסוף השופט החליט על כדור שוער כשבכלל הייתה קרן ברורה למראית עין…
זה לא רק זה, זה רק עוד טיעון כדי להוכיח שרחל גרינברג מתלכתחילה באה עם גישה של אי-הסכמה, כשלא משנה כמה טיעונים טובים היית מעלה.

תומר חרוב 17 באפריל 2013

נדמה לי שההבדל בין הדוגמאות שהוזכרו פה לטורניר שחמט או כדורגל בגול טיים זה שבפוקר האלמנט הכספי הוא חלק בלתי נפרד מההתמודדות. בשחמט אף אחד לא שם את כספו לפני כל מהלך ומי שהמנצח הוא מי שמנצח, לא מי שבסוף היום מסיים עם הכי הרבה כסף.
אפשר לשאול את השאלה הלגיטימית אם הימורים צריכים להיות חוקיים בישראל, קצת קשה לטעון שפוקר זה לא הימורים.

Zak 17 באפריל 2013

אבל הפורמט של טורניר פוקר וטורניר שחמט זהה: בשניהם כל המשתתפים משלמים דמי כניסה, כאשר המקומות הראשונים זוכים בפרסים. אין שום הבדל. וכן, פוקר זה לא הימורים.

תומר חרוב 17 באפריל 2013

גם טורניר סנוקר עובד ככה אבל שוב: הכסף הוא לא חלק מהספורט בשח ובסנוקר ואילו בפוקר הוא חלק פעיל ומשמעותי במשחק. והדבר השני ותקן אותי אם אני טועה אבל בשח ובסנוקר המנצחים הם מי שניצו הכי הרבה משחקים, בפוקר מי שעשה הכי הרבה כסף ולא משנה כמה משחקים הוא ניצח.

פוקר משוחק בקזינו. מבחינתי פוקר זה הימורים ואני בכל זאת חושב שזה צריך להיות חוקי בארץ.

אדם 18 באפריל 2013

אפשר להסתכל על זה קצת אחרת.
אתה משלם דמי כניסה, מקבל ז'יטונים, כסף וירטואלי, לא באמת כסף, ומשחק עליו.
ואז, בהתאם למיקומך, כאשר אתה יוצא מהתחרות כאשר אין לך עוד ז'יטונים, אתה מקבל פרס.
בדיוק כמו כל טורניר אחר שתיארת.

תומר חרוב 18 באפריל 2013

אפשר ואפשר גם לא, זה כבר עניין סמנטי לדעתי. גם אם זה וירטואלי, עדיין מדובר בכסף. יש משמעות לכמה אתה שם בכל סיבוב, אם אתה מנצח כששמת עשר אגורות(או עשרה גוגואים) אין לזה אותה משמעות אם ניצחת בעשרת אלפים שקל(או מליון גוגואים).

אז שוב, זה הימורים אבל זה צריך להיות חוקי. לדעתי.

Zak 18 באפריל 2013

שמע תומר, אני מתקשה להבין את קו המחשבה שלך. גם בניין-בול מנצח מי שמטביע את הכדור האחרון בלי שום קשר לשאלה מי הטבע את שמונת הכדורים האחרים. גם בליגת האלופות שער חוץ שווה יותר משער ביתי. התופעה הזאת שלכל סיבוב הוא בעל שווי עולה קיימת בלא מעט ענפי ספורט, ובלא מעט פורמטים של טורנירים ולא רק בפוקר. אין לזה שום קשר להימורים.

אדם 18 באפריל 2013

אמשיך עם ההשוואות.
אתה מכניס סכום כסף – כמו בהרבה טורנירים אחרים.
גם פה, אתה לא משחק על הכסף הזה – אתה משחק על סמל. כמו שהסמל בטורניר סנוקר הוא להטביע כדורים, כאן הסמל הוא להישאר עם ז'יטונים כמה שיותר זמן. אין כל הבדל משמעותי.
כמו בכל טורניר אחר, אם הצלחת להגיע למיקום מסוים, החזרת את הכסף שהכנסת חזרה או יותר, אחרת, הפסדת את כולו. שוב, כמו בכל טורניר אחר.
עכשיו, אין כל סיבוב, ה"סיבוב" זה מה שצברת או נשאר לך עד לרגע נתון וההבדל היחידי הוא כמות המשתתפים. באופן כללי אין משמעות בכלל לכמה הרווחת ביד נתונה, המטרה היחידה היא להשיג הכל ולא לאבד הכל. כמו שלנצח את המקום השני בליגה שווה קצת יותר מלנצח את האחרון כך גם פה להרוויח 1000 יותר שווה מלהרוויח 10, אבל שניהם רווח.
כאשר עושים משחקי CASH אתה צודק, זה אכן שונה אבל לא כך העניין בטורניר.

תומר חרוב 19 באפריל 2013

שוב פעם…ההבדל הוא שבמהלך המשחק אתה בוחר כמה כסף(וירטואלי או לא) אתה מסכן וזה חלק משמעותי מהמשחק. בכל ספורט יש הימור אבל בפוקר(שהוא מבחינתי לא ספורט) ההימור הוא סכום לא קבוע והוא לב המשחק.
בסנוקר אתה לא מהמר על הכדורים- יש כדורים שאתה צריך להכניס. הז'יטונים הם כלי הימור, לא כלי משחק(הקלפים הם כלי משחק) אני מהמר במספר הז'יטונים על היד שיש לי.

Zak 19 באפריל 2013

אוקי נראה לי שהבנתי :)

קודם כל, בפוקר יש גם משחקים בהם הסכום אותו השחקן מסכן הוא קבוע (Limit) או מוגבל (Pot Limit או Cap).

בנוגע למשחקים בהם הסכום הוא בלתי מוגבל (No Limit): אין ספק שהיכולת לזהות נקודות בהן אתה חלש ולמזער את ההפסדים או חזק ולמקסם את הרווחים היא חלק משמעותי במשחק. זה לא קשור ל"הימור" או לעובדה ש"הכסף הוא חלק אינטגרלי מהמשחק". זה פשוט אחד האלמנטים במשחק שמבדילים בין השחקנים הטובים יותר שיגיעו לשלבים המתקדמים לבין אלה שטובים פחות שיסיימו מוקדם.

שי 17 באפריל 2013

כל מילה בסלע!
אם יש פה ווינר אז יכול להיות פה גם פוקר.

עוד אופיר אחד 17 באפריל 2013

כתבה חשובה.

השאלה היא לא אם פוקר הוא הימורים, ולא אם הימורים הם טובים או רעים – הרי הימורים יש בכל מקרה בארץ בחסות המונופלים של הטוטו ומפעל הפיס, ולוטו וחישגד הם בטח יותר הימורים מפוקר. השאלה היא פשוטה: האם המדינה מעדיפה את טובת המונופולים האלה או את טובת האזרחים?

הסדרת תחרות בשוק ההימורים, כולל פוקר, תהיה טובה לכולם: המהמרים ירוויחו כי הם יקבלו סיכוי הוגן לזכות בזכות הידע והיכולת שלהם, בניגוד למצב הקיים כיום במונופולים; ארגוני הפשע יפסידו כי לאף אחד לא תהיה סיבה להמר אצלם; והמדינה תרוויח לפי מחקרים 1.2 מיליארד ש"ח בשנה, מהכספים שיעברו אליה במקום להימורים לא חוקיים. בכל זאת, המדינה מעדיפה לשמור על האינטרסים של מפעל הפיס והטוטו, שבינתיים משתמשים בכספי ציבור כדי לשטוף את מוחם של האזרחים בפרסומות ולהפוך אותם למהמרים.

שחר דמרי (גמל) 18 באפריל 2013

מדויק!

אלעד אחד 17 באפריל 2013

כמה עולה להשתתף בתענוג הזה?
והאם כל אחד יכול?

מתן גילור 17 באפריל 2013

יש משהו שנוטים לחזור עליו והוא מעט שגוי.
ניתן לפגוע בקצוות של ענף ההימורים של אימפריות הפשע, אבל לא יותר מכך.
הכוח שלהן לא טמון במגוון ההימורים או ביחסים האטרקטיבים (את זה יש בכל מיני ויקטור צ'נדלר), לא בזה שהם משמשים גם כבנק!
גם אם הימורים יהיו חוקיים בארץ, אזי שתוכל להמר רק על מה שיש לך. ההימורים הבלתי חוקיים מאפשרים לך "למנף" את ההימור. למכורים הכבדים להימורים, נגמר הכסף, במוקדם או במאוחר, ואז הם צריכים מקור מימון (מי יתן להם, אם לא השוק האפור/שחור?). המקור הזמין והנוח ביותר הוא המקום בו הם מהמרים בלאו הכי.
אי לכך, אין קשר חזק בין הימורים חוקיים ולא חוקיים.

מה בכל זאת יתנו הימורים חוקיים? אני חשוב שהם יפתחו מגוון הימורים רב יותר לקהל הרחב, וכך יגרמו לאנשים "נורמאליים" להמר שלא על בסיס יומי (כמו *מרבית* המהמרים היום שלא מגרדים כל יום, אלא מדי פעם).

מתן גילור 17 באפריל 2013

*אלא בזה שהם משמשים גם כבנק…

מיקו גוטליב אהלן סבבה 17 באפריל 2013

בהנחה שזה נכון, זה עדיין לא מסביר למה המדינה מוכנה לוותר לארגוני הפשע על אותם שוליים ולא מתחרה איתם.
כשהווינר נותן יחסים כאלה מעליבים שלא משקפים בשום מידה את הסיכון בהימור, זה לא מספיק מעמיק לראות שאין ירידה במספר המהמרים בהימורים הלא חוקיים.

חן גולן 17 באפריל 2013

אתה רוצה להגיד לי שלרדוף אחרי לבבות ובסוף לפגוע בפול זאת לא מזל?

מאק

שיימס 17 באפריל 2013

עמרי,
אחלה פוסט פתיחה ויוזמה בנושא מעניין. אני מקווה שבהמשך יהיו גם ניתוחים עמוקים של ידיים וסיטואציות מעניינות.
לגבי עניין האיסור בשל נימוק המזל – ברור שבפוקר יש אלמנט של מזל לא מבוטל, אבל באותה מידה אלמנט של סטטיסטיקה. וזה נכון לכל ההשוואות שדוברו כאן למעלה, מה יותר ומה פחות. גם בכדורסל לשחקן/קבוצה יש סטטיסטיקה מסוימת, ובכל יום נתון הוא יכול להיות הרבה מעליה או הרבה מתחתיה, ולטרוף את כל הקלפים-וצריך לתמרן עם היום הנתון. גם בשחמט, שחקן חזק יכול באופן סטטיסטי לתפוס יום חלש ולעשות טעות גסה, או להיות מושפע ממצב פסיכולוגי ונפשי. אז כך גם בפוקר – יד של 30-70 יכולה ללכת לטובת ה-30, ביום נתון גם 100 אחוז מהפעמים. ועדיין שחקן בעל סקיל גבוה ידע להכנס לסיטואציה הזאת וברוב הפעמים לנצח. להגיד שפוקר זה משחק שלא מתבסס בעיקר על יכולת זו פשוט בורות.
ולגבי הטענה שהושמעה שכאן המשחק הוא בכסף עצמו בניגוד לשחמט או מקצועות אחרים-אם נסתכל על זה בצורה יותר מטאפורית, בשחמט מקבלים כלי משחק שחל על כל אחד מהם חוקים מסוימים,ויש להזיז את הכלים בצורה הטובה ביותר, כך גם בבפוקר, מקבלים קרטונים מלבניים (או פלסטיק אם אתה היי קלאס), עם חוקים מסוימים, ואסימוני משחק בעלי ערכים מספריים. וצריך לתפעל אותם בצורה האופטימלאלית. בקיצר- סיים סיים.
מדבר אחד אי אפשר להתעלם – בשחמט אם תשחק את המשחק הכי טוב שלך, או שתנצח או שתפסיד לשחקן טוב ממך. בפוקר, הרבה מהפעמים זה לא יהיה המצב.תשחק את המשחק הכי טוב שלך ותפסיד לשחקן נוראי.
ולבסוף- ונניח שמבוסס רק על מזל. אם לוטו ווינר כן, מה בעצם הנימוק שדברים אחרים לא?
לסיכום – הגישה כלפי פוקר לדעתי לפני הכל נובעת מחוסר הבנה ודעה קדומה.

שחר דמרי (גמל) 18 באפריל 2013

איציק, אתה קצת תמים. למה מחליטים שמותר להמר בווינר אבל לא דרך אתרים בינלאומיים? למה אסור להפעיל מכונות מזל אבל אם אלה מכונות מזל של מפעל הפיס אז מותר? מה אמרו במפעל הפיס לשופטים?
זה בכלל לא משנה אם אתה בעד או נגד הימורים, השחיתות הזאת צריכה לעצבן כל אזרח.

בפוקר קיים אלמנט של מזל. בדיוק כמו בכל ענף ספורט אחר.
ואני גם לא משתכנע מהטיעון שבפוקר לכסף יש משמעות גם במשחק עצמו. אפשר לשלם דמי כניסה וכל שחקן יקבל ערימה של גוגואים או ג'וקים מטוגנים שאיתם הוא משחק.

כסיפוביץ 19 באפריל 2013

השתגעתם? פוקר? בישראל??
מה כבר אפשר לצפות ממדינה מפגרת..

cartier eyewear 18 ביוני 2013

You’ve got a good blog site here nicely done wonderful

水着 30 ביולי 2013

titled The Barbaric Beast of Boggy Creek, Element II and created as a sequel to the authentic film.

水着2013 30 ביולי 2013

nutrition and exceptional energy to start your day..

Comments closed