מוריניו נגד העולם – אורן שייר

מי פה הפיקציה? שואל אורן שייר. מוריניו, הוא עונה.

nirhbhu

 

לפני מספר ימים נפל דבר. ברצלונה חטפה את התבוסה הכי גדולה בהיסטוריה של חצי גמר ליגת האלופות והשמפניות נפתחו. כל שונאי בארסה למיניהם אשר אגרו זעם למשך כמעט חמש שנים, ושיחררו אותו מעט בסיום העונה שעברה עם האליפות של ריאל, יצאו לרקוד ברחובות עם ארון הקבורה הקטלוני. "תם עידן!", מכריזים כל חסידי מוריניו שתמיד נתפס כאיש שיוצא נגד הקונצנזוס הקטלוני, תוך שחלק מתחילים להסביר למה ברצלונה הייתה פיקציה במשך כל העשור האחרון בחסות השופטים ואופ"א. אז קודם כל – הלוואי שכל עידן יסתיים עם אליפות שנסגרה בדצמבר. מעבר לכך– בואו נעצור להבין שנייה מי פה בעצם הפיקציה?

 ב 9.3.04 נכנסה לתודעה אחת הדמויות הכי מדוברות בהיסטוריה של הכדורגל העולמי. כולם זוכרים את ריצת האמוק של ז'וזה מוריניו באולד טראפורד אחרי השער של קושטיניה שהעלה את פורטו על חשבון יונייטד הגדולה. רק מה שהרוב לא זוכרים, זה שלפני הרגע הזה שבנה את מוריניו, היתה טעות שיפוט חמורה כאשר שער חוקי לחלוטין של סקולס נפסל, שככל הנראה היה מעלה את יונייטד. כן, מוריניו, שכל הקריירה עסוק בשופטים, "יצר" את הרגע המעצב שלו כמאמן עם טעות שיפוט.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מרץ 2005. כאן מתחילה היריבות של מוריניו עם ברצלונה – צ'לסי מגיעה לקאמפ נואו, מוריניו מתלונן לאחר המשחק שרייקארד (מאמן ברצלונה דאז) נכנס לחדר השופט בהפסקה. בחודשים לאחר מכן אותו שופט, פריסק, קיבל אינספור איומים לחייו מאוהדי צ'לסי ונאלץ לפרוש "הודות" לנאום של מוריניו לאחר אותו משחק. במשחק הגומלין, אחד המשחקים הזכורים בתולדות ליגת האלופות, צ'לסי עברה את ברצלונה עם שער בדקות הסיום אחרי עבירה ברורה של קרבאליו שנעלמה מעיניו של קולינה השופט. אפריל 2010, אינטר של מוריניו חולמת להשלים טרבל ופוגשת את ברצלונה שהיתה אז בשיאה בחצי גמר ליגת האלופות. במשחק הראשון מאושרים לאינטר שני שערים מנבדלים, לא נשרק פנדל על דני אלבס בדקות הסיום ולאחר מכן במשחק הגומלין, נפסל לברצלונה שער חוקי בדקה ה 90 של בויאן קרקיץ', בטענת יד שלא היתה של יאיא טורה. מפחיד לשרוק נגד מוריניו בדקה ה 90, כי ככל הנראה הקריירה תסתיים לה באותו הרגע. שנתיים לאחר מכן, מוריניו במדריד, לוקח אליפות היסטורית עם ריאל לאחר שבמספר רב של משחקים במהלך המירוץ עם ברצלונה "נעלמים" מעיני השופטים שערים חוקיים, פנדלים ואדומים למיניהם. מרץ 2013, יונייטד בדרך הבטוחה לעבור את ריאל מדריד בשמינית הגמר, ואז מחליט השופט הטורקי להרחיק את נאני באדום הזוי ולגמור ליונייטד את המשחק.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לפני מספר חודשים פרסם שופט העבר האנגלי גרהאם פול טור מטריד מאד בנוגע למוריניו.


http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-2278577/How-Jose-Mourinho-influences-referees–Graham-Poll.html

בכתבה נכתב ממקור ראשון כיצד מוריניו יצר אינטראקציה מטרידה מאד עם שופטי הליגה, תוך שהוא מזמין אותם למתחם האימונים של צ'לסי, מדבר איתם אחרי משחקים, ואף שואל אותם מה הם צריכים בחדרם לפני המשחקים, בשאלות שבקריאה ראשונה מרגישות כמו שוחד.

עכשיו זה הזמן לגילוי נאות: אני לא מאמין בלב שלם במה שכתבתי פה. זאת אומרת, כל הדברים האלו אכן קרו, אך אני לא חושב שהם יצרו "פיקציה" ושמה מוריניו. מוריניו מאמן אדיר וגם ללא הניצחון הגדול על יונייטד עם פורטו, הוא ככל הנראה היה פורץ לתודעה מעט מאוחר יותר. הנקודה שאני מנסה להראות פה היא שכמו שברצלונה, שהיתה קונצנזוס של חצי מאוהדי הכדורגל בעולם נהנתה משופטים, כך גם נהנה האנטיתזה, מוריניו. הבעיה היא שלמוריניו פחות זוכרים את הדברים האלו, כי כמאמן שכל הקריירה שלו עסוק בשופטים, הוא נתפס כדמות אנטי-ברצלונה ואנטי-ממסדית שיוצאת כנגד הרשע הקטלוני ונושאת הדגל שלו אופ"א ומנסה לטהר את הענף מטעויות השיפוט שבו. זכורה במיוחד מסיבת העיתונאים שלו אחרי חצי גמר ליגת האלופות נגד ברצלונה, נאום ה PORQUE הידוע שלימים נהיה מושא לבדיחה של אוהדי ברצלונה עצמם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

אז עכשיו זה הזמן לשפוט: האם מוריניו צלח במשימתו בריאל לעצור את הרשע הקטלוני? רוב אוהדי ברצלונה יגידו מיד שמוריניו נכשל, כי הוא לא זכה בליגת האלופות, אבל בואו נעצור לרגע לחשוב. מוריניו הגיע לריאל כשברצלונה בשיאה, מאיימת להפוך לקבוצה הטוב בהיסטוריה ודורסת את ריאל בכל מפגש קלאסיקו. מוריניו בא לשנות את זה, ולשים כמה שיותר רגליים לברצלונה בדרך. מוריניו הגיע כשריאל בשיא הייאוש שלה, ובתוך 3 שנים הצליח להפוך את הקערה על פיה מבחינת יחסי הכוחות בין הקבוצות. מקבוצה שהיתה שטיח לרגליה של ברצלונה, לפייבוריטית ברורה במפגשים ביניהן. אחרי החמישייה שקיבל בקאמפ נואו, מוריניו הבין שהוא צריך ליצור קבוצת אנטי ברצלונה והוא צלח בזה בגדול. ריאל מדריד קבוצה שמנצלת בצורה מושלמת את הליקויים המקצועיים והמנטליים של בארסה. הבעיה היא שהוא הזניח את ההתמודדות עם שאר הקבוצות ולכן ריאל התקשתה מול קבוצות אחרות ברמתה (באיירן, יונייטד ודורטמונד). בסך הכל, לטעמי, מקצועית מוריניו לא כשל.

*

הכוכבית הגדולה ליד התקופה הזאת היא הסכסוך עם קסיאס. המדיה הספרדית טוענת שהכל התחיל אחרי עונת המלחמה בין בארסה לריאל ב 10/11, כשקסיאס הבין שכקפטן נבחרת ספרד הוא חייב להרגיע את הרוחות בין השחקנים הספרדים לקראת היורו המתקרב ועל מנת לא ליצור נבחרת שקרועה בתוך עצמה. הוא דיבר עם פויול וצ'אבי וליבן איתם את העניינים. למוריניו זה ממש לא התאים ושם החל מסלול ההתנגשות ביניהם שהגיע לשיא העונה עם קרעים בחדר ההלבשה בין הספרדים לפורטוגלים והספסול המתוקשר. מכיוון שלטעמי קסיאס הוא ריאל וריאל היא קסיאס, ואני אישית תופס ממנו דמות למופת בחדר ההלבשה, צרם לי לראות את אוהדי ריאל משלימים עם הספסול הזה די בקלות. התחושה שלי היא שהקהל בחר ללכת (רובו לפחות) עם המאמן שכאן לתקופה קצובה מאשר עם הסמל. מוריניו אמר השבוע שהטעות היחידה שלו היא שלא הביא את דייגו לופז כבר בסיום העונה הראשונה, ושאצלו לא יתכן ששחקן ירגיש שהוא מעל לשאר השחקנים. לדעתי מוריניו חשב שהשחקן מעל המאמן דווקא.

*

לטעמי שתי הספרדיות נכשלו העונה מקצועית. השילוב של הליגה שנהייתה גארבג' טיים כבר בדצמבר, יחד עם הנצחונות הקלילים בה על שלל קבוצות פח, בשילוב עם המאבק המתיש בין שתי הקבוצות ובין רונאלדו ומסי הביא את שתי הקבוצות במצב לא בריא למשחקים באירופה. בעונה הבאה מוריניו כבר, כנראה, לא יהיה בספרד. ריאל תגבש לעצמה סגנון מחודש, ברצלונה תתחדש ותתרענן הקיץ, הקבוצות יסיקו את המסקנות לקראת עוד עונה מלאת מאבקי ראש בראש. אני כבר לא יכול לחכות.

הכה בהם לברון (פוסט אורח של מתן גילור)
תהיה לנו הכרמלו

55 Comments

ניינר 6 במאי 2013

זבל אנושי עם כדורגל מסריח, פה מטונף, אגו מטורף ונראה אותו בלי תקציבי העתק שקיבל בכל מקום. מגה פאקינג אוברייטד!

גיסנו 6 במאי 2013

שונאי בארסה מתלהמים על החלק הראשון בטור בלי לקרוא בכלל את החלק השני בעוד 3…2…1…

תני 6 במאי 2013

התכוננתי להתלהם, אבל המשכתי לקרוא בסבלנות . השתלם לי ;-)

MCMANAMAN 7 במאי 2013

+1

ירון 6 במאי 2013

צהוב שני לואן פרסי במדי ארסנל ?????
2/3 פנדלים שלא נשרקו לזכות צ'לסי בחצי גמר של 2009 ???
אדום לפפה ???
פנדל שנה שעברה מול מילאן ?????
נ.ב בוסקטס שחקן מאוס !! מגה אובר ריייטד ..
נ.ב גם מוריניו נהנה משופטים לא פעם ….
אבל לא כמו בארסה……

עדידס 6 במאי 2013

ירון תנשום עמוק…
מוריניו לקח 2 אליפיות אירופה עם טעויות שיפוט.
גם ברסה נהנתה מזה מספר רב של פעמים – אם ישנה איזו שהיא קונפירציה היא לכל הכיוונים…
ולא "לא כמו בארסה"…

סתם להשוואה פפה שחקן הרבה יותר מאוס.
אחד מחמשת האלימים אי פעם על דשא.
אגב אני מסכים איתך על בוסקטס – אבל זה רק כי הוא השנה ושנה שעברה רק מחרב את המשחק…אותך הוא מעצבן בגלל הצלילות שלו – ברצלונה לא היתה כזו עד עידן מוריניו – כשהקבוצה שמולך עדיפה עשרות מונים פיזית וגם משחקת בשביל להרוג – הסיכוי היחיד שנשאר לברסה זה לעשות הצגות – א.בשביל לסחוט עבירות ב.בשביל לשמור לעצמם על הרגליים.
לא נאה לך ? גם לי לא נאה בונקר מגעיל ומשחק פיזי מגעיל, אבל מוריניו ממשיך למשוך לשם…

אורן שייר 6 במאי 2013

היי ירון,
למה לא הזכרת את השער שפסלו לבארסה נגד ארסנל באותו מפגש, במשחק הראשון, במחצית הראשונה שהיה סוגר את הסיפור כבר אז?
http://www.youtube.com/watch?v=mH41c5y-S7A

ירוק גאה 6 במאי 2013

עפ"י כל אוהדי ברסה, אופס סליחה קטלוניים מלידה (למרות שהם נולדו בבאר שבע) היא שהעולם נחלק לשניים ברסה- הזכה והטהורה ומול מוריניו הרשע המוחלט. אין אמצע או שאתה קטלוני או שאתה מוריניו.
כל מי שחושב אחרת מיד מקוטלג כשונא הממלכה וחברו בנפש של מוריניו ומוצא להורג (תקשורתית כמובן).
אולי תתבגרו כבר????? מוריניו הוא מאמן ענק וזה ברור לכל אחד שראה כדורגל 10 שנים ומעלה, מאוד חכם וחריף (דובר 5 שפות נדמה לי, אקדמאי ) משקיע במשחק, שיכלולו והבנתו כל הזמן. אז נכון שהוא אנטי ברסה זאת לא סיבה לשנוא אותו. אז בניגוד לפפ שלקח אין ספור אליפויות ותארים עם לבאנטה , ברשיה ומכבי פ"ת כי הוא חייב אתגר. הוא הלך לקבוצות עשירות, בנה אותן , לקח אליפויות מרשימות ועוד אי אלו גביעים ועדיין לא הצליח להשתקע במקום אחד המון שנים (בניגוד לפפ שלא עזב קבוצה).
אז די יאללה שחררו…. הנה אתמול ניצחתם את בטיס עם צמד של מסי, אתם צריכים עוד הוכחה לעליונתה של ברסה?????

no propaganda 6 במאי 2013

1. אתה כנראה אוהד ברצלונה כי לפחות חצי מהדברים שכתבת כטעויות שיפוט, היו דווקא החלטות נכונות. למשל לא היה פנדל על דני אלבז, זו הייתה הצגה ברורה וגם רואים את זה בסרטון.

2. זה נכון שמוריניו וגם חלק מהשונאים של ברסה כשהם טוענים לטעויות שיפוט לטובתה, מזכירים את הטעויות נגד אינטר וגם את ההרחקה של פפה אבל למען האמת אלה הם דברים שקורים לכל הקבוצות וגם לריאל מדריד כפי שציינת. מה שלא קרה לאף קבוצה אחרת זה 4 פנדלים ברורים שלא ניתנו לצ'לסי בחצי הגמר של 2009, שניים מהפנדלים גם היו צריכים לגרום לכרטיס אדום. זאת כבר לא טעות שיפוט סטנדרטחת אלא הטייה ברורה של המשחק. אבל גם את זה אפשר איכשהו להפיל על שופט שתפס יום נוראי ובצורה קוסמית הכל הלך לכוון אחד, מה שאי אפשר לאמר על הפנדל שברצלונה קיבלה בשנה שעברה מול מילאן על דחיפה ברחבה לפני ביצוע של קרן. במקרה הזה קשה מאוד לטעון לטעות תמימה כי זה עניין של חוקי משחק לא עניין של השופט לא ראה. כמובן שגם זה לא מוכיח כלום אבל בכל זאת גורם לתהיות.

בגדול מוריניו לא לבד בטיעונים לשיפוט לטובת ברסה, גם ונגר נורא התעצבן אחרי שהרחיקו את ון פרסי בצהוב שני על בעיטה בכדור אחרי השריקה( מי ראה דבר כזה, למרות שעל פניו הכל חוקי ). מוריניו פשוט יותר צבעוני מהאחרים לכן הוא מקבל יותר במה בתקשורת.

צוד 6 במאי 2013

לפני כל הפנדלים שלא נשרקו לטובת צ'לסי, היה את זה:
http://imgon.net/di-8WOK.gif

אם השופט שורק לפנדל לטובת ברצלונה בדקה הרביעית של המשחק, או שורק לפנדל (ברור!) על הנרי במשחק הראשון, אז כל השיחה הזו הייתה שונה. שופטי כדורגל טועים כל הזמן, לטובת ולרעת כל קבוצה. ברצלונה לא מיוחדת בעניין הזה, די כבר לבכות.

יודא 6 במאי 2013

מורניו כנראה המאמן הטוב בתבל, ועדיין ואולי למרות או אולי בגלל זה הוא ג"כ המאוס ביותר.
אני מעריך כמעט כל אספקט מקצועי או טקטי שבו.
מעבר ליהירות הדבר שגרם לי לשנוא אותו באופן אישי זה ההשתלחות האישית במאמנים כדוגמת ראניירי וונגר ופלאגריני, אפילו אם נניח שזו לא יהירות טבעית אלא טקטיקה (כמו שהוא טוען), זה חציית גבול שאנחנו כבני אנוש אסור לנו לקבל אותה.
מה שהוא עשה בצלסי כבר לא יעשו, הוא בעצם הכניס אותה ל3 הגדולות באנגליה.
מה שהוא עשה באינטר המוגבלת גם ראוי להערצה, למרות האופי הגס והאגרסיבי של הכדורגל באותם משחקים מול ברצלונה.
מה שהוא עשה בריאל מדריד.. זו כבר דעיכה אמיתית. הירידה בהגמוניה של ברצלונה היא יותר תלויית המחדלים של ההנהלה שלא השכילה לבסס את ההגנה הירודה ולא יכולת שיא של ריאל.
וגביע אלופות או לפחות גמר אלופות אחד ב3 שנים בריאל זה מאסט!
הגורם לדעיכה לדעתי הוא ההתמקדות של מוריניו בטקטיקה שמחוץ למגרש, מה שבהתחלה גרם לחוסר שביעות רצון מצד ריאל כאימפריה הבייכנות לא התאימה לדי אן איי שלה, ומאז הוא הפך למתגונן ולא למחולל משפיע. ההתיחסות שלו לגבי זה שהוא אוהב לעבוד במקום שאוהבים אותו קצת מאששת שהכישלון היה יותר ממניע ריגשי ומחוץ למגרש.

טלקה 6 במאי 2013

אפשר לבקש שהמקום הנפלא הזה לא יהפוך לזירת מלחמת פאנבויז?

טלקה 6 במאי 2013

וכדי להבהיר, אני לא מצפה את זה מהטוקבקיסטים, אלא מהפוסטים .

יודא 6 במאי 2013

מורניו כנראה המאמן הטוב בתבל, ועדיין ואולי למרות או אולי בגלל זה הוא ג"כ המאוס ביותר.
אני מעריך כמעט כל אספקט מקצועי או טקטי שבו.
מעבר ליהירות הדבר שגרם לי לשנוא אותו באופן אישי זה ההשתלחות האישית במאמנים כדוגמת ראניירי וונגר ופלאגריני, אפילו אם נניח שזו לא יהירות טבעית אלא טקטיקה (כמו שהוא טוען), זה חציית גבול שאנחנו כבני אנוש אסור לנו לקבל אותה.
מה שהוא עשה בצלסי כבר לא יעשו, הוא בעצם הכניס אותה ל3 הגדולות באנגליה.
מה שהוא עשה באינטר המוגבלת גם ראוי להערצה, למרות האופי הגס והאגרסיבי של הכדורגל באותם משחקים מול ברצלונה.
מה שהוא עשה בריאל מדריד.. זו כבר דעיכה אמיתית. הירידה בהגמוניה של ברצלונה היא יותר תלויית המחדלים של ההנהלה שלא השכילה לבסס ולחזק את ההגנה ולא יכולת שיא של ריאל.
גביע אלופות או לפחות גמר אלופות אחד ב3 שנים בריאל זה מאסט!
מה שאולי יכול להסביר את הדעיכה בריאל זה ההתעסקות האובססיבית בטקטיקה שמחוץ למגרש כמו שהוא עשה ועושה לפני כל משחק חשוב, ההתעסקות בשופטים למשל לא התאימה לאימפריה כמו ריאל מדריד וכך הפך ממחולל מהפכות למתגונן בעקבות הביקורות מבית.

אבי 6 במאי 2013

אני לא אוהב כשמנצלים עובדה נכונה(הגול של סקולס חוקי) ומוסיפים עליה דברים לא נכונים!
1. עבירה ברורה של קרבאליו בשער הרביעי? איפה ראית עבירה בכלל? קרבאליו עומד פשוט ליד ואלדס. מוזר שאף אחד משחקני בארסה אפילו לא טורח להתלונן(אפילו ואלדס לא).
2.על איזה שני שערים מנבדל מדובר בדיוק? השער שספק גדול אם בא מנבדל הוא השלישי של מיליטו(ראיתי את זה מליון פעם אבל באמת אי אפשר לדעת) . בשער הראשון והשני אני פשוט לא מבין איך הגעת לנבדל באחד מהם…
3. הייתה יד בשער של בויאן. חוץ מזה הוא כבש אחרי שהמשחק נעצר והשחקנים כבר שמעו את שריקת השופט.
4.לדבר על האליפות ההיסטורית של ריאל(מבחינת נקודות ושערים) ועל שופטים שדאגו לכך זה פשוט זלזול באליפות מדהימה. היו כמה טעויות אבל גם כמה לחובת ריאל. היו כמה טעויות שפורסמו כטעויות שיפוט אבל לא היו טעויות(למשל "היד" של ראמוס נגד ולנסיה מה שהתברר שלא הייתה באמת) .
5. שוב חוזר המושג "אדום הזוי" . האדום של נאני כבר נותח על ידי הרבה מאוד שופטים בעולם. הרבה תמכו בהחלטתו של השופט הטורקי. הגדיל לעשות קולינה כשאמר שהייה גם נותן אדום לנאני! ואת זה אמר השופט הטוב בדורו.

סליחה על החפירה :-)

אביאל 6 במאי 2013

בתור אוהד ריאל מדריד אחת הבעיות הגדולות של הקבוצה בעשור האחרון היא שהנשיאים הרגישו שהם מעל לקבוצה ושחקנים הרגישו שהם מעל המאמן והקבוצה, שילמדו טוב טוב מפרגסון מה זה היררכיה ואיך היא מובילה להצלחות. עם כמה שאני אוהב את ראול נבחרת ספרד בשיאה מאז עזיבתו וזו רק דוגמא, המועדון הוא מעל לכל, אחרי זה המאמן ואז השחקנים, זוני ההירככיה במועדון בריא וככה אני רוצה לראות את ריאל מדריד. קאסיס הוא סמל אדיר של ריאל מדריד, אבל הוא לא צריך לשים את עצמו מעל הקבוצה, מה גם שההתנהגות שלו מול התקשורת והישיבה על הספסל מראים כמה הוא באמת סמל, כי סמלים צריכים לדעת גם לשבת על הספסל ולשתוק, אחרת הם פשוט לא סמל.

דבר שני, אין שום קשר לכשלון בליגה העונה למתח עם קאסיס, ברצלונה לקחת בסיבוב הראשון 55 מתוך 57 נקודות, עם זה גם פרגסון, מוריניו, היצפלד ואצ'לוטי יחד כמאמנים, גם קבוצה מגובשת ועם צ'ק פתוח לא יכלו להתמודד.
גם בליגת האלופות אין קשר, דייגו לופז נתן תצוגות ברמה של קאסיס, בכל השלבים שבהם הוא לקח חלק ובטח ובטח מול דורטמונד.

מוריניו מדבר על שופטים ? גם פרגסון עשה על זה קריירה, גם ברצלונה הטהורה התחילה לדבר על שופטים שהם התחילו להפסיד העונה, זה הטבע של הכדורגל.

גם כל התזה שלך נשענת על השוואה לא ברורה בין מאמן לקבוצה, אין קבוצה באירופה שנהנתה מטעויות שיפוט בכל עונה ועונה בחמש השנים האחרונות כמו ברצלונה, חלק טעויות שהובילו לזכייה שלה (כמו בחצי הגמר מול צ'לסי) וחלק פשוט גרמו לברצלונה לנצח בקלות (הרחקות של פפה וואן פרסי או נגיעות יד שלא היו מול מילאן). התלונות על ברצלונה הן מוצדקות, קבוצות מכל הליגות הבכירות (למעט הגרמניות) סבלו מהן בצורה גורפת בשנים האחרונות, למוריניו בניגוד לחברה הטובים מברצלונה יש גם את הכבוד העצמי לבוא ולהגיד שהוא נהנה ומישהו נדפק מהשופטים, קיבלנו הוכחה לכך מול יונייטד בשמינית הגמר.

מוריניו הוא מאמן של שחקנים, חוץ מראמוס וקאסיס (שהן פרימדנות לא קטנות), אף שחקן, לא בפורטו, לא בצ'לסי ולא באינטר מעולם לא אמרו מילה רעה עליו, חיות רעות כמו דרוגבה, ג'ון טרי, סטנקוביץ' ומוטה בכו שהוא עזב. ראינו גם אחרי עזיבת מוריניו את צ'לסי ואינטר איך השחקנים בשתי הקבוצות תקעו סכינים למאמנים אחרים בקבוצה (בניטז באינטר וווילאש בואש בצ'לסי), מה שלא קרה אצל מוריניו.

ואני יכול להמשיך עם הרבה מאוד דוגמאות ואנקטדות לגבי גדולתו המקצועית וגם האישיות שלו מול הקבוצות שלו לאורך השנים, שום פיקציה, מאמן אדיר שאני מקווה גם ימשיך להוכיח את זה לכל המלעיזים.

אורן שייר 6 במאי 2013

ודאי שלקרע בחדר ההלבשה יש קשר לאיבוד האליפות. אם ריאל לא היתה קרועה בחדר ההלבשה, הם לא היו מזדנבים בדצמבר מאחורי בארסה בפער של 16 נקודות אם אני לא טועה. בוא נניח שהם היו עם 8 נקודות הפרש, הם היו סוגרים את זה בחצי השני של העונה, שבו בארסה נראתה הרבה הרבה פחות טוב.

מוריניו אכן מאמן של שחקנים אבל זה לא אומר שבכל סכסוך עם שחקן, השחקן אוטומטית אשם. במקרה של מוריניו וריאל, נוצר קרע גדול מידי וחוסר אמון בין די הרבה שחקנים לבין המאמן כך שקשה להפיל את זה אוטומטית על השחקנים. והנה רק השבוע גם פפה, יקירו של מוריניו, יצא נגדו.

ליאור 7 במאי 2013

1+! אם לא אתה, הייתי כותב את אותו דבר בדיוק

קיש 6 במאי 2013

טור יפה, עם טענות נכונות וכאלו שקשה להתווכח איתן.
מוריניו הוא בהחלט לא פיקציה, אבל הוא גם בהחלט נהנה מאוד מהמון מזל וטעויות שיפוט מגמתיות לאורך הדרך.
שלא לדבר על הענן הוולקני – שהביא את בארסה לנסיעת אוטובוס של 14 שעות במקום טיסה של שעה וחצי…
אבל – מוריניו לא המציא את העניין הזה – הוא לקח את זה מהמנטור שלו – סר פרגי, ופשוט שכלל אותו לדרגת שלמות.
אגב, זה ההבדל הגדול בין השניים האלו לבין פפ – שמעולם לא התבכיין על שיפוט ולא דיבר עליו כלל.
זה ההבדל בין הקלאסה של בארסה (שפפ הרים לשמיים) לבין כל מועדון בו דרך מוריניו – גאון אבל גם מניפולטור מדהים שנכנס לתפקיד בצורה אבסולוטית, וגם משלם על זה מחיר אישי.
את הגול של בויאן אני לא אשכח כל החיים, כמו גם את הנבדלים של אינטר והפנדלים שנלקחו – הגמר בברנבאו היה רשום עליו "בארסה" – והכלב הזה לקח הזדמנות נדירה.
בארסה לא הולכת לשום מקום, ואני מוכן לשים עכשיו את המשכורת שלי על זה שהיא תשלים עונה שביעית עם הגעה (לפחות) לחצי גמר ליגת האלופות – הישג (לדעתי) חסר תקדים.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 במאי 2013

קלאסה של ברצלונה? תספר את זה לבוסקטס.

עדידס 6 במאי 2013

ספר על הקלאסה של חמוריניו לפפה…

קיש 6 במאי 2013

יופי. נתפסת לשחקן היחיד בבארסה שאפשר להגיד עליו משהו "רע" והפכת את זה למייצג. תותח אתה, ממש סבבה.
בוסקטס הוא אחד הקשרים האחוריים הכי טובים בעולם, הכי חכמים בתפקיד שלו והכי אלגנטיים במשחק.
כן, הוא אוהב לעשות הצגות. אבל הוא בכלל לא בסטנדרט של, נניח, דרוגבה, או פפה, סוארס, ועוד רשימה ארוכה.
אז שב בלול, וכן, בארסה היא דוגמה לקלאסה שאין הרבה כמוה בכדורגל.
תאהב את זה או לא.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 במאי 2013

מוריניו מעולם לא טען שיש לו קלאסה. למען האמת ברצלונה גם לא. אוהדי ההצלחות למיניהם מחפשים סיבות שיהפכו אותם למשהו אמיתי. מצטער להגיד לך חביבי, אין שום דבר אמיתי. ברצלונה היא לא יותר קלאסה מאחיותיה ליבשת.
פפה שחקן דוחה, אוהדי ריאל לא יספרו לך כמה הוא ג'נטלמן. אתה תקפוץ להגן על בוסקטס, זה ההבדל.

עדידס 6 במאי 2013

אף אחד לא יקפוץ להגן על בוסקטס…כולנו מתעצבנים שהוא עושה הצגות…
אבל זה סתם נחמד ומשעשע בעיניי, אין אנשים טוענים שאני (כאוהד ברסה) לא אובייקטיבי ובעצם מכסים את עכוזיהם בקישקושים…
ראמוס, ארבלואה, פפה, די מאריה ובנזמה כולם צללו שנה שעברה ולפני שנתיים סחטו פנדלים צהובים ואדומים שלא הגיעו – כמו פדרו, ססק, אלבז, פיקה ואדיאנו…אז אם כבר אובייקטיבי איפה מילות הגועל שלכם עליהם גם ???
למה כי הוא הכי מגעיל?
לצלול ולעשות הצגה זה פחות חמור, מלדרוך לשחקן עם הפקקים על הגב במתכוון או "בטעות" לבעוט בו בבטן תוך כדי שהוא שוכב על הרצפה…

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 במאי 2013

"פפה שחקן דוחה…", זה לא מילות גועל?
"מועדון עם קלאסה" ואחד שאתה ציינת 5 שחקני הרכב שהם שחקנים דוחים ורמאים, לא באים ביחד.

עדידס 6 במאי 2013

אני לא טענתי שזה מועדון קלאסה…
עכשיו אני טוען שזה מועדון קלאסה.
אומר לך אף יותר מזה – כששחקן של בארסה משחק מגעיל זה מעצבן אותי באותה מידה ואני מתעצבן באותה צורה שאני מתעצבן על פפה או על מוישה זוכמיר מהפועל ארגזים – ממש לא מעניין אותי מי משחק מגעיל אבל יש אותם בכל קבוצה…
יש לעשות הצגות – בעיניי כל שחקן גם מסי אם יעשה הצגות צריך להיות מורחק באדום. וגם הרחקה בדיעבד בעזרת טלמבליזיה בעיניי.
רק שאני לא מאשים רק אנשי קבוצה אחרת בלבד! כשאני מתלונן מיקו.
ופפה? פתח לשונית חדשה חפש ביוטיוב את הbest של פפה…
אתה יודע מה ?
עשיתי לך את העבודה :
http://www.youtube.com/watch?v=FI0fPq3UgeI
אני מניח שראית את הסרטון הזה – בעיניי כ ל שחקן שמתנהג כך על המגרש לא צריך להיות עליו. לעולם !
כן פפה דוחה !
בוסקטס דביל.

ליאור 7 במאי 2013

להגיע לחצי הגמר ולהיות בין 4 הטובות ביבשת אלו שני דברים שונים.
ב-6 העונות האחרונות, ברצלונה הייתה בין 4 הטובות באירופה, שנה הבאה זה לא נראה כאילו זה הולך לקרות כשיש את באיירן, דורטמונד, יונייטד וריאל ביחד עם סימני שאלה עתידיים כמו סיטי, צ'לסי, יובנטוס, מילאן ופ.ס.ז (השתיים האחרונות אולי מה אחת מתחת לשאר, אבל בתור אוהד מילאן אני נותן לעצמי להינות מהספק). כל אחת מהקבוצת האלה יכולות להדיח את ברצלונה בשנה הבאה ואני אומר לך את זה לפני השינויים שהן ובארסה הולכות לעבור. ברור שיותר הגיוני שבאיירן או יונייטד ידיחו את בארסה, אבל מילאן הייתה רחוקה העונה 5 ס"מ, יאל העיפה אותם בנוק-אאוט מהגביע, באיירן כבר פירקה אותם ויובה עם חלוץ מרכזי נראה לי כמו חצי גמר אלופות יותר מאשר ברצלונה – תלוי מי זה יהיה.

אופיר 8 במאי 2013

תגיד, אתה עובד בבנק ישראל במקרה? מחפשים שם אנשים כמוך, שמניחים ששום דבר לא ישתנה מהיום מחר.

אתה באמת חושב שאחרי המשחקים האחרונים בארסה לא תשדרג לעצמה את הראב-ראבאק? ואם כבר ריאל, לא נראה לך שקבוצה שתצטרך להבנות מחדש בקיץ (אחרי שמוריניו, כרגיל, ישאיר שם אדמה חרוכה) היא הימור גדול יותר? אבל לא, ריאל ניצחה את שני המשחקים האחרונים אז היא בטח תנצח גם את הבא, ואת זה שאחריו, ואת זה שאחריו… בנק ישראל, גבר.

ליאור 8 במאי 2013

לא אמרתי את זה בכלל. אני לא אמרתי שכל הקבוצות האלה יותר טובות או שוות לברצלונה.
אני מסכים שריאל כן גם הולכת ל"סימני שאלה לגבי העונה הבאה", אבל לא אמרתי שצ'לסי, יובה סיטי וכל אלה יותר טובות מבארסה, רק אמרתי שהן בהחלט יכולות להדיח אותה. זה ייחשב להפתעה, ואולי זה לא יהיה צודק מבחינת הרמה במשחקים, אבל יש להן את היכולת.
אפר להגיד שריאל היא בסימן שאלה גדול כמו ברצלונה, רק שברצלונה זה כמעט כל מה ששומעים בארץ הזאת אז אפשר לחשוב ששנה הבאה הקאמבק שלהם יהיה יותר דרסטי משל ריאל.
וברצינות. אתה חושב שברצלונה, עם ההרכב החדש, ישר תמשיך להיות אותה קבוצה דורסנית שראינו בשנים האחרונות? אני בספק גדול. במיוחד כשטיטו מתחת לכובע ה'מאמן' וראינו שהוא לא שפיץ בלהתמודד עם משברים (וזה במיוחד קשה כשהוא חולה סרטן).

אלכס 6 במאי 2013

בתור אוהד נייטראלי בליגה הספרדית, הרתיח לי את הדם כשנופח הסיפור של "קסיאס דיבר עם פויול". בעייני זה ספורטיבי אצילי ומכובד להתנהג כך, ואפילו היה צריך לתגמל אותו על זה. זה מודל לחיקוי. זה איש ערכים ולא פרימדונה עשירה. עוד מודל לחיקוי ראול עלה על שרטון ברגע שמוריניו הגיע. פשוט עצוב שעל מזבח הניצחון, כסף ויוקרה הקריבו חלק מהסיבות היחידות לעסוק בספורט (בעייני). זה, וקצת הנסיון המתמיד להפעיל לחץ על שופטים לקראת המשחק הבא, מה שחירב את מוריניו מחינתי.

אורן שייר 6 במאי 2013

מסכים איתך מאד. ההתפייסות של קסיאס עם שחקני בארסה הראתה קודם כל כמה שהוא אדם וספורטאי גדול, מה שהיה בעונת 10/11 עבר כל גבול אבל למוריניו מסתבר שזה לא התאים, הוא רצה דם רע בין הקבוצות עוד יותר ממה שהיה.

איתמר 6 במאי 2013

התגובה הקבועה שלי על מוריניו:
האם הוא ייזכר כמחנך ומגדל שחקנים? יש בכלל שחקנים שאפשר לומר עליהם ש-"גדלו אצל מוריניו"?
טקטיקן? לא ממש. בונקרים מפוארים ראינו גם ממאמנים אחרים.
אחרי פורטו, הוא פשוט עבר לאמן בקבוצות עם התקציבים הגדולים באירופה.
כדורגל גדול לא ראינו אף פעם (צ'לסי ואינטר היו זוועתיות).
ואם בא לכם להאשים את השחקנים של אותן קבוצות, אפשר לדבר על צ'לסי של קרלו אנצ'לוטי, שלקחה דאבל ב-2010, והיתה אטרקטיבית, התקפית ומהנה (ואת זה אומר אוהד יונייטד), וקבעה שיא כיבושים לעונה (103), וכל זה עם כמעט אחד לאחד אותו סגל שהיה למוריניו שנתיים לפני כן.
ריאל שלו מדי פעם נתנה משחקים טובים, אבל זה בעיקר בזכות רונאלדו. אי אפשר להגיד שהיתה לה שיטה מוגדרת, או שהיא היתה מאומנת לעילא.
מרכז שדה חלש מאד עם חדירה ומודריץ', ובלאגן על המגרש באופן כללי.
כל ארבעת המשחקים העונה נגד דורטמונד היו בי"ס. חבל שהוא לא למד משהו.
גם חצאי הגמר בשנה שעברה נגד באיירן היו חד צדדיים, וגם בשמינית נגד מנצ'סטר הם היו חלשים יותר.
הגיע הזמן לפוצץ את הבועה הזו שנקראת מוריניו. כן, כנראה שהוא ייזכר, אבל רק בגלל שהוא מוריניו, לא כי הוא העמיד קבוצות פאר.
תנסו לחשוב על משחק אחד של ריאל (או של צ'לסי, או של אינטר) שבו חשבתם "וואו, כזה כדורגל מרשים לא ראיתי כבר הרבה זמן". אין. אין אופי, ואין סגנון. בזה מוריניו מעולה. יאללה הביתה.

ניינר 6 במאי 2013

שלא לדבר על האדמה החרוכה והנזק לשנים שהוא מותיר אחריו

מיקו גוטליב אהלן סבבה 6 במאי 2013

כזה נזק שצ'לסי בלי לעשות שום שינוי הצליחו להגיע לגמר הצ'מפיונס ולזכות בעוד דאבל עם מאמנים אחרים. והיא לא הייתה מזעזעת, שיא הספיגות השלילי, ריאל מדריד עם שיא הכיבושים והנקודות בליגה הספרדית.

אחת שיודעת 6 במאי 2013

לא ציינת ברוב צביעותך שצ'לסי של מוריניו, בעונתו הראשונה בפרמיירליג, שברה שיא נקודות (95), שיא שנשמר עד היום, שיא שפרגי ב30 שנה ביונייטד, לא התקרב אליו ובריאל שיא של 100 שקודות ו121 כיבושים. הקבוצה הכי התקפית בכל הזמנים וכנראה גם הטובה שאי פעם שיחקה, למרות שלא זכתה בצ'מפיונס. לא ציינת שלמוריניו מאזן מרשים נגד פרגי, בליגה, בגביעים ובצ'מפיונס. תוסיף את התואר הכפול עם פורטו (אופ"א וצ'מפיונס, שנה אחר שנה. את חוסר המזל שהיה לו (הודח בפנדלים פעמיים בחצי ופעם אחת בגלל שער שלא היה (גארסיה, ליברפול, 2005. הכדור לא עבר את הקו). בקיצור. מספר 1, ללא עוררין, בטח שלא של מסלפי מציאות או בורים שכמוך. צא ולמד.

ליאור 8 במאי 2013

אני יכול לתת לך כמה משחקים. 6:3 על ולנסיה, 6:2 על סביליה, 3:1 על ברצלונה (כולם משחקי חוץ) צ'לסי – ברצלונה 2:4 (בתקופתו באינטר ובצ'לסי לא ממש ראיתי כדורגל בצורה עקבית כמו שאני רואה בשנים האחרונות)

אביאל 6 במאי 2013

איתמר – מוריניו לקח ליגת האלופות עם פורטו, בפורמט החדש של ליגת האלופות זה היסטורי, לקח אליפות בכל ליגה שהטא היה בה.

את צ׳לסי הוא בנה והפך אותה לקבוצה השנייה הכי טובה בליגת האלופות בעשור האחרון (אחרי ברצלונה), מוריניו בנה את דרוגבה, לאמפרד, צ׳ך, ג׳ו קול, הוא עשה את ארבלואה לאחד המגנים הטובים בעולם, חידד את מרסלו, הפך את ראמוס ממגן ימני לאחד הבלמים הטובים בעולם, תראה את ההתקדמות של בנזמה מאז שמוריניו הגיע, אוזיל הגיע מקבוצה בינונית בגרמניה והפך לאחד הפליימייקרים הטובים שיש. לא מספיק ? רק תגיד ואני ימשיך.

איתמר 7 במאי 2013

וואו אביאל, אני אפילו לא יודע איך להגיב לטענות כ"כ שגויות. אבל אנסה.
פורטו הגיעו לגמר מול מונאקו, באחת העונות החלשות ביותר של ליגת האלופות.
זה שהוא לקח אליפויות לא מבטל את הטענה שלי שזה קרה עם כדורגל מכוער, ובתקציבי ענק ויד חופשית לרכישות מוגזמות.
הוא לא בנה את צ'לסי. ואני גם לא יודע איך החלטת שהיא הקבוצה השניה הכי טובה בליגת האלופות בעשור האחרון. מה עם מנצ'סטר, באיירן, אפילו ריאל ומילאן?
הוא לא בנה את דרוגבה, למפארד, או צ'ך. הם היו שם לפניו. והעונות הגדולות יותר של דרוגבה היו אחרי מוריניו.
ארבלואה? אתה צוחק, נכון? אחד המגינים הטובים? הוא גרוע, והיה כך בדיוק גם לפני מוריניו.
כנ"ל על "חידד את מרסלו". פשוט לא היה לך מה לכתוב, אה? הוא הביא אותו מוכן, זה לא נקרא לגדל או לחנך.
ראמוס לא גדל תחת מוריניו, ותחתיו הוא הפך לאלים ומלוכלך, לזה אני מסכים.
התקדמות של בנזמה? הוא גמר אותו. בצרפת בנזמה היה אלוהים, כולם רצו אותו. מה נהיה ממנו עכשיו? צל. חלוץ של בקושי עשרה שערים לעונה. אוזיל הגיע בעקבות העונות הטובות בגרמניה והמונדיאל המצוין שהיה לו. אבל עם כל הכבוד, הוא שחקן של משחק אחד טוב ועשרה בינוניים. חד רגלי וחד גוני. ובטוח לא עשה שום שינוי תחת מוריניו. זה נקרא לקנות שחקנים מוכנים, לא לגדל אותם.
אבל סבבה, אתה יכול להמשיך להמציא עובדות כדי להגן על מוריניו. זה מה שהוא עושה עבור עצמו ממילא.

ליאור 8 במאי 2013

דבר ראשון מוריניו הביא את דרוגבה לצ'לסי ואני חושב שגם את צ'ך.
לפני שמוריניו הגיע בנזמה היה חלוץ של שני שערים בעונה בערך ועכשיו, כשהוא ברוטציה מתמדת הוא כבש בספרות כפולות.
ראמוס תמיד היה אלים וכל משחק שהיית מהמר שבו הוא לא יקבל צהוב ייחשב להפתעה וכנראה כהימור שגוי.

sdsa 6 במאי 2013

וואו לא קראתי כתבה עם כל כך הרבה זבל טהור. הפסקתי לקרוא ברגע שמנית טעויות שיפוט שבעצם היו נכונות. תשתה מים קרים, העצב בעקבות התבוסה של ברצלונה יעבור לך- כמו כל ילדיי קטלוניה.

אורן שייר 6 במאי 2013

תגיד, כשאתה רואה סרט בקולנוע אתה יוצא אחרי חצי שעה וכותב עליו ביקורת?
מניח שלא, אז אני מציע לך לקרוא עד הסוף ולהבין שטעית בשיפוט שלך

רוני 6 במאי 2013

מסי יכול לצחצח את הנעליים לרונאלדיניו.

רונאלדו הברזילאי שיחק גם בריאל וגם בברצלונה והוא אוהד ריאל.

השחקנים הגדולים בעולם מעדיפים את ריאל בגלל שברצלונה זה מועדון בכיין וילדותי

עדידס 6 במאי 2013

א. אתה צודק תיאורטית אני לא רואה למה שמסי לא יוכל לצחצח לרונלדיניו נעליים…
ב. דיניו באמת היה יותר מבדר לראות – חד משמעית.
ג. הטיעון שלך על אהדת ברסה/ריאל שכנע אותי – מהיום אני אוהד ריאל, אם רונלדו השמן אמר…אז מי אנו שנחלוק עליו.

מילא היית אומר משהו לעיניין…
סע לאתרופירה ותגיב שם עשה טובה תחסוך מאיתנו שטויות.

baaaaaaa 6 במאי 2013

האם מי שזכה בשתי אליפויות אירופה (והיד עוד נטויה) הוא פיקציה?
האם מי שהפך קבוצה מהדרג השלישי-רביעי לאלופת אירופה היחידה בעשרים השנים האחרונות שלא באה מאחת מארבע הליגות הגדולות הוא פיקציה?
הא מי שלקח אליפויות בארבע ליגות שונות, לרבות בשלוש מאותן ארבע ליגות גדולות, הוא פיקציה?
האם מי שהפך את צ'לסי מחבורה לא ברורה של שכירי חרב לקבוצה האימתנית באירופה באותם שנים (וזה מגיע מאוהד יונייטד) הוא פיקציה?
האם מי ששבר את שיא הנקודות בעונה אחת בליגה התחרותית בעולם (האנגלית, כמובן) הוא פיקציה?
האם מי ששבר את שיא הנקודות ואת שיא כיבוש השערים בעונה אחת בליגה הספרדית, ועוד על הראש של קבוצה היסטורית כמו ברצלונה, הוא פיקציה?

אם למאמן שהביא רשימת הישגים כזו, ועוד בקריירה קצרה יחסית, לא היו קוראים מוריניו, כולם היו משיבים בשלילה. אבל למאמן הזה קוראים מוריניו, ועבור הרבה אנשים הוא בועה שמחכה להתפוצץ (אם לא התפוצצה כבר). השנאה הזו מעוורת את אוהדי הכדורגל, וההבדל בינה לבין גינוני הקנאה המגוחכים כלפי בארסה (שופטים, בונקר מתוחכם, בועה שתתפוצץ ללא מסי וגו') דק עד כי לא קיים. קחו נשימה עמוקה, תיזכרו שלא באמת גדלתם על הרמבלאס ותעריכו, בתור אוהדי כדורגל, בן אדם שהצליח לתרגם את היכולות שלו להישגים.

איתי 7 במאי 2013

אני מאוד אוהב את מוריניו. הבנאדם משעשע אותי במסיבות העיתונאים שלו, ואנשים לוקחים אותו יותר מדי ברצינות לדעתי.
כמה נקודות לגבי מה שכתבת:
"מפחיד לשרוק נגד מוריניו בדקה ה 90, כי ככל הנראה הקריירה תסתיים לה באותו הרגע." – וואו, כמה שזה נכון.

במשחק בין ברצלונה לאינטר (בסן סירו): אני זוכר שער אחד של מיליטו שהיה מנבדל. לא זוכר שניים שהיו מנבדל.
במשחק בין ברצלונה לאינטר בקאמפ נואו- אם כבר מזכירים את כל טעויות השיפוט, את ההתחזות של בוסקטס שגרמה להרחקה של טיאגו מוטה לא מזכירים?

"במספר רב של משחקים במהלך המירוץ עם ברצלונה "נעלמים" מעיני השופטים שערים חוקיים, פנדלים ואדומים למיניהם." – כל שנה יש המון טעויות שיפוט בכל הליגות הגדולות לטובת כל הקבוצות הגדולות. אני לא זוכר משהו ספציפי בעונה הזאת שהכריע אליפות.

אביאל 7 במאי 2013

איתמר – את ליגת האלופות הוא לקח אחרי בית קשה עם ריאל, מארסיי ופרטיזן, עבר את יונייטד, ליון ולה קורוניה בהמשך, אמנם כפי שזה נראה אתה בוחן את הדברים במבט של ימנו, אבל מדובר בקבוצות טובות מאוד ובדרך קשה, כמו כל דבר לגמר ליגת האלופות וכפי שאמרתי עובדה שאף קבוצה בינונית לא עשתה את זה עדיין בפורמט החדש.

אני לא יודע מה ההמצאה לגבי כדורגל מכוער, פורטו, צ'לסי וריאל מדריד מחזיקות בשיא הנקודות ובשיא השערים לעונה בליגות שלהן.

מוריניו לא בנה את צ'לסי ? עד שמוריניו הגיע צ'לסי לא לקחה אליפות 50 ומשהו שנה, כל השלד של צ'לסי שהוביל אותה בשנה שעברה מבוסס על הקבוצה שמוריניו בנה, הממוצעים של דרוגבה גבוהים יותר תחת מוריניו, למעט עונה אחת (שאנצ'לוטי היה מאמן), תראה את לאמפרד קשר שכובש 200 גולים בקריירה, שני אלה דרך אגב לא מפסיקים לספר ולדבר על איך הם הפכו לשחקנים בזכות מוריניו.

שמע, ארבלואה לא נולד שחקן גדול, אבל העובדות מדברות בעד עצמן, הוא המגן הפותח של ריאל מדריד, הוא אלוף עולם ואלוף אירופה כאשר הוא פותח ב11.

מוריניו לא הביא את מרסלו, הוא היה שם לפני, אתה מוזמן לראות את החור בהגנה המהלך שנקרא מרסלו לפני שמוריניו הגיע, כמעט כל השערים במשחקים נגד ברצלונה בתקופה של שוסטר ופלגריני בריאל הגיעו מטעויות שלו, בשנה שעברה הוא הציג יכולת אדירה וגם הוא סיפר בכמה ראיונות על השיפור תחת מוריניו.

לא כתבתי שראמוס גדל תחת מוריניו, אלא שמוריניו הפך אותו לבלם ואחד הטובים ביותר, כאשר הוא בכלל היה מגן ימני.

בנזמה כבש 9 שערים בעונה הראשונה שלו במדריד (תחת פלגריני), שמוריניו הגיע המספרים עלו ל 26, 32 ואפילו בעונה חלשה כמו השנה הוא כבש 19, זה לא שיפור ? בעונה הראשונה שלו במדריד (שוב לא תחת מוריניו) כבר דיברו על כך שהוא עוזב בסוף השנה.

כמו שכתבתי על אוזיל, הוא הגיע מברמן, קבוצה בינונית פלוס בשנים האחרונות שם הוא היה כוכב, אני לא יודע איך אתה קורא למלך הבישולים של הליגה הספרדית בשנתיים האחרונות בינוני ונותן משחקים פעם בעשרה משחקים שהוא אפילו עוקף את צ'אבי ואנייסטה שנחשבים למבשלים גדולים.

אני מקווה שהפעם העובדות והמספרים מספקים אותך.

אופיר 7 במאי 2013

אביאל, מוריניו לא בנה את צ'לסי, רומן בנה אותה.
אחרי סיטי אתה עוד מטיל בספק את העובדה שמה שבונה קבוצה זה כסף ולא המאמן?

אביאל 7 במאי 2013

אוי נו אופיר, ברצינות ? כל השלד וסגנון המשחק של צ'לסי היה מבוסס עד העונה על הקבוצה של מוריניו, מצטער אבל זו פשוט לא תגובה רצינית.

אופיר 7 במאי 2013

עזוב, בחייך, אם לא מוריניו היה מגיע מאמן אחר ועם שקים לא נגמרים של כסף היה מגיע לאותם ההישגים בדיוק (בסופו של דבר).

איציק זוהר (השחקן) 7 במאי 2013

אחלה טור.

אני רוצה להמשיך את הלוגיקה של שני טיעונים :

1. מבחינת ההצלחה של מוריניו בריאל, קבעת ובצדק לטעמי שריאל הצליחה בהתמודדות עם ברצלונה. אפשר להגיד שמוריניו הצליח בהתמודדות נגד ברצלונה (מפגשים ישירים) אך נכשל בריאל מדריד (אליפות וגביע וחצי זה לא מספיק אל מול הציפיות האדירות).

2. אמרת שריאל היא קסיאס וקסיאס הוא ריאל (אמירה שלטעמי לפני שנה 99% מאוהדי ריאל היו מסכימים איתה). מוריניו אמר שקסיאס מרגיש שהוא מעל הקבוצה. ואתה אמרת שהוא התכוון לזה שקסיאס לא יכול להיות מעליו. ואם קסיאס הוא ריאל, אז ריאל לא יכולה להיות מעל מוריניו? וזה למעשה מסכם את 3 השנים של מוריניו בריאל, הוא ניסה להיות מעל הקבוצה והשושלת שלה. הוא לא חסך שום אמצעי. לטעמי (אני אוהד בארסה) הצורה שבה ריאל נראתה בשנים אלו (האלימות, האגרסיביות, ההתבכיינות וכו') פגעו יותר בקבוצה ובתדמית שלה מאשר הפגיעה (השולית יחסית) בארון התארים בשנים אלו. ואם מחפשים את התדמית של ריאל לקראת השנה הבאה, אפשר למצוא אותה בסוף הספסל מחכה שדייגו לופס יפצע (בספק אם קסיאס באמת רוצה שהוא יפצע, אני מניח שהוא בעצמו עדין מתלבט…)

אופיר 7 במאי 2013

רהוט מכדי להיות איציק זוהר.

אופיר 7 במאי 2013

מוריניו מאמן ביזיוני בעיני מסיבה אחת: הוא גונב לשחקנים שלו את ההצגה.
דייגו מיליטו כובש צמד יפהפה בגמר ליגת האלופות מול באיירן (שתי הפעולות ההתקפיות של אינטר בערך במשחק, ושתיהן מבצעי יחיד של מיליטו בלי שום מהלך קבוצתי מתוכנן), ואחרי המשחק אף אחד לא מדבר על מיליטו והעונה המדהימה שלו (שהגיעה לשיא במשחק החשוב ביותר), אלא על מוריניו מוריניו מוריניו.

הבן אדם אגומניאק מטורף שחייב שהתקשורת תהיה סביבו כל הזמן, ולא נותן קרדיט לשחקנים שלו. פרגוסון לא עושה את זה, אנצ'לוטי לא עושה את זה, קונטה לא עושה את זה (ואין לו כוכבים גדולים בקבוצה), קלופ לא עושה את זה, רק "המטופש" חייב שהפוקוס של כולם יהיה עליו בכל רגע.

PG4 8 במאי 2013

בתור אוהד בארסה, בטווח הארוך מוריניו אולי הדבר הכי טוב שקרה למועדון.

הוא הקטין את ריאל עד למצב שאוהדיה (והאוהדים הנייטרלים) ממש מעריכים את זה שניצח את בארסה בכמה משחקים.

חברים, צאו מזה, בארסה מעולם לא הסתכלה על ריאל בגובה העיניים. לא כלכלית, לא פוליטית ולא מקצועית.

אם יש פיקציה שמוריניו יצר זה שבארסה מועדון ברמה של ריאל. זה לא היה נכון מעולם, ועדיין לא נכון עכשיו.

אבל, שוב, כאוהד בארסה אין לי תלונות בעניין…

Mirage 17 במאי 2013

Test

buy rift platinum 27 ביוני 2013

These are generally extremely very My partner and i bring buy rift platinum just about every day of the week! I've got buy rift platinum within bleak plus they're so attractive. The one thing wrong with the help of buy rift platinum is this : a few in the handles have got shed away previously year or so, however they are simple to stitch to come back upon.

Comments closed