כבר לא רלוונטים – מתן זהר

מתן זהר שולח את הגזענים לחפש מי ינענע אותם

chkk

 

 

הגזענים מקרב אוהדי בית"ר נמצאים בקרב מאסף. לא רחוק היום שבו הם ייאלצו למצוא קבוצה אחרת להיטפל אליה ויציעים אחרים להחריב. היומרה שלהם לדבר בשם הקבוצה ואוהדיה איננה עומדת בשום מבחן. אוהדי היציע המערבי שורקים להם בוז בכל פעם שהם פותחים את הפה, אוהדי האינטרנט של המועדון פותחים קבוצות בפייסבוק כמו "בית"ר ירושלים ללא גזענות", רובי ריבלין, יו"ר בית"ר בדימוס, דוחה אותם בשאט נפש, שחקני עבר, סמלים של המועדון, מתנערים מהם, איציק קורנפיין מתנגד להם, ארקדי גאיידמק מביא להם צ'צ'נים.

*

קרב מאסף. זה מה שנשאר להם. להעלות את הווליום, להגביר את הטונים, לחמם את האווירה, להצטלם עם אנשים שלא הצליחו להיכנס לבית הנבחרים, לעשות הכול כדי להכעיס ולהתגרות.
אבל זה לא יכול להימשך. זה לפני סיום. אני בטוח בזה. בלאציו הביאו שחקנים שחורים. בצ'לסי הביאו כדורגלנים ומאמן יהודים. בבית"ר יביאו שחקנים מוסלמים. תזכרו מה שנכתב כאן: מוסלמים וערבים עוד יילבשו צהוב שחור ועוד ייסחפו את המועדון הזה למחוזות השפויים שהוא ראוי להם. הכתם הגזעני שדבק בבית"ר הוא הדבר האחרון שמפריד בינה לבין היותה קבוצה גדולה באמת. קבוצה שהיא יותר מקבוצה, קבוצה שהיא הפנים האמיתיות של הקהילה שסביבה.

הגזענים בקרב האוהדים מוזמנים לפתוח עיניים: באיזה חלק של העולם הם חיים? באיזו עיר הם חיים? מי אלה האנשים שחיים סביבנו ובתוכנו ? הכוח של ירושלים הוא בעושר של גווניה. אין לה כוח אחד, יש לה עושר תרבותי שמעצים אותה- והעושר הזה חייב להתבטא גם בקבוצה שעדיין מייצגת את הבירה אל מול הארץ ואל מול העולם.

*

חוץ מזה שהכול הבל הבלים. ויקטור פאצ'ה הבקיע פה בטונות. גוראן אג'וייב השאיר את ביתר בליגה. אבל זה לא העניין. העניין הוא שהנהלת הקבוצה חייבת להחליט,באומץ, איפה היא עומדת ולאן פניה מועדות. אפשר וצריך להכריע את הגזענים שבקרב האוהדים וזו ההזדמנות לעשות זאת. לא לוותר, להשאיר את סדאייב וקדאייב גם בעונה הבאה, למרות הכישלונות המקצועיים מאז שהם הגיעו. כי אם לא תהיה המשכיות המהלך שנעשה לא שווה כלום. זו גם ההזדמנות להתנגד לא רק לגזענות ביציעים, אלא לכל הגזענות בעיר. לפני חודשיים הותקפו ילדים בכתה ו' בעת שנסעו הביתה באוטובוס. אנשים שפויים חייבים להתנגד לדברים כאלה. קבוצת כדורגל נורמלית חייבת להתנגד לדברים כאלה ולמלא את שורותיה בשחקנים בני כל העדות והדתות. במיוחד קבוצה ירושלמית. כי ירושלים היא לא רק עיר הנצח של העם היהודי- היא גם עיר השלום ובירת העולם ומרכזו.

הצצה לעולמו של אלוף עולם
פרגוסון פורש

7 Comments

איציק אלפסי 8 במאי 2013

כל מילה!

דוד מירושלים 8 במאי 2013

מתן, זה חבל מאד בעיניי, אבל בינתיים הגזענים כנגד כל העולם ואחותו כן מצליחים לשרוד ואפילו להשיג נצחונות.
כי מערכת הערכים כאן מעוותת לחלוטין, וניצחונות והפסדים עובדים על פי מפתח אחר לגמרי.
מבחינתם שחקן מוסלמי בבית"ר זה הפסד.
שחקן ערבי – תבוסה.
איצטדיון ריק – הצלחת המאבק.
התפטרות של קורנפיין – ימות המשיח.

אז הם אולי נקלעו לפיגור מוקדם, אבל הם בדרך לניצחון, לפחות מבחינתם.

הייתי בכל המשחקים העונה, כרגיל ביציע המזרחי, המצב הלך והדרדר מבחינת עידוד והופעת אנשים והכל.

אז צר לי, אני פסימי.

דוד מירושלים 8 במאי 2013

מתן, זה חבל מאד בעיניי, אבל בינתיים הגזענים כנגד כל העולם ואחותו כן מצליחים לשרוד ואפילו להשיג נצחונות.
כי מערכת הערכים כאן מעוותת לחלוטין, וניצחונות והפסדים עובדים על פי מפתח אחר לגמרי.
מבחינתם שחקן מוסלמי בבית"ר זה הפסד.
שחקן ערבי – תבוסה.
איצטדיון ריק – הצלחת המאבק.
התפטרות של קורנפיין – ימות המשיח.

אז הם אולי נקלעו לפיגור מוקדם, אבל הם בדרך לניצחון, לפחות מבחינתם.

הייתי בכל המשחקים העונה, כרגיל ביציע המזרחי, המצב הלך והדרדר מבחינת עידוד והופעת אנשים והכל.

אז צר לי, אני פסימי.

יניב 8 במאי 2013

לצערי הרב אני גם לא רואה את התמונה כמוך,הלואי ודבריך יתגשמו,אבל איך שאני רואה את זה אז קודם כל יציעי טדי הרייקים=ניצחון לגזענים,אין מה לעשות הרוב השפוי של ביתר הצביע ברגליים,כי במקום לבוא בהמוניו ולעודד ולהראות שהקומץ הגזעני הבאמת לא שווה כלום,הם בחרו לא להגיע(גם אני בין אלה שלא הגיעו).דבר נוסף זה שלמהלך הזה לא תהיה המשכיות,במידה ויגיע רוכש לביתר הוא לא יעיז עכשיו להביא שחקן ערבי לביתר כי הוא ירצה שהקהל יהיה מאחוריו.
לסיכום הניתוח נכשל והחולה במצב אנוש,אני ממש לא רואה עתיד צהוב בעניין הזה

פורד פרפקט 8 במאי 2013

נסיונות לדבר לעניין אבל כרגע נגמרה העונה ואף אחד לא יודע לאן תנשוב הרוח הדברים ילכו, אם לבית"ר יגיע רוכש ויחזיר אותה לעמוד על הרגליים או שהיא תמשיך לשרוד בקושי מפני שיגיעו מעט אוהדים שלא ימלאו את הצפי של מכירת הכרטיסים והשליליים שכן יצליחו להשתחל פנימה יעשו לקבוצה נזק ויגרמו לה לקנסות של עשרות אלפי שקלים כמעט בכל משחק בית. משום מה אימצנו פה בישראל את תרבות האולטראס המפוקפקת הזו שטוענת שהיא תומכת בקבוצה (כל קבוצה שהיא) אך מצליחה לקלקל שוב ושוב לאוהדים האחרים ולקבוצה "האהובה" שלהם. והתקשורת- לא עוזרת בעניין. אני לא אוהד בית"ר אבל קדאייב וסדאייב הם פשוט שחקני כדורגל לא טובים אפילו לליגה שלנו, אולי הם היו מוצאים מקום בקבוצת אמצע טבלה בלאומית וחבל לי שהקהל בחר להוריד את הקבוצה שלו ליגה בעיקר כשהם היו במומנטום חיובי ובקלות יכלו להיות בפלייאוף העליון עם קצת תמיכה.רק בגלל שהם מוסלמים.
ושוב חזרה לתקשורת פשוט זה מציק לי הטיפוח של הסכסוך והגזענות גם אם זה בגדר הלצה. אתר ספורט 5 שאתם מפרסמים תחתיו מציג כמעט בכל קטע וידאו פרסומת לקטנועים שבה אוהד סכנין מקלל כמובן את אוהדי בית"ר שרודפים אחריו והוא בורח מהם עם קטנוע. נו באמת… כשבפרסומות זה לגיטימי (אגב הורידו את הפרסומת למכונית שבה האישה מרביצה לגבר רק כי הוא בא לקנות מכונית) אז למה שלא יהיה לגיטימי בחיי היומיום?

חיפוש עבודה 12 במאי 2013

ל"זכותם" יאמר שהם לא ידעו שפאצה מוסלמי. אני לא ממש זוכר מי זה גוראן אג'וייב אבל אני מניח שהמקרה דומה או שזה היה ממש מזמן, לפני שהם הפכו לסניף של כהנא חי.

Christian Louboutin Mens Flats 27 ביוני 2013

The straps evaluate pertaining to fifteen "

Comments closed