היום דרבי – יובל שובל (בן 16 וחצי)

אחרי האיומים, יהיה הערב דרבי. יובל שובל, בן שש עשרה וחצי, יהיה שם.

huck

 

 

 4:30 בבוקר. אבא כבר יצא לעבודה, נשארנו רק אני ואחותי. יש גם את קטשופ, אבל הוא כבר ישן חזק, למרות שהוא שיגע אותי הלילה, ונראה לא רגוע. על מסך הטלוויזיה אפשר לראות את שיקגו נלחמת בשיניים על החיים מול מיאמי. היא כבר הורידה את הפער לשלוש בלבד, ו21 שניות לסיום הכדור אצלה. שתי שלשות שמנסים הבולס לשים ברשת של המארחים לא צולחות, ומיאמי חוגגת העפלה לגמר המזרח. חברי הטוב צור לבטח ישמח כשהוא יתעורר בבוקר ויראה את התוצאה, אבל כל זה לא לפני שהוא ייכנס לאינטרנט לקנות כרטיס לדרבי שיש היום. ככה זה כששתיים עשרה שעות לפני המשחק אתה לא יודע אם אתה מגיע לנוקיה או לא.

הרמקולים החדשניים שלי מתחילים להשמיע שיר של ריאן לואיס ומאקלמור. הכרתי אותו לא מזמן, ולראשונה הרשיתי לעצמי אפילו לקנות אותו באייטונס. למדתי ממישהו שלפעמים שווה לתת הערכה לאמנים ולקנות את השירים שלהם, כי מה שמגיע מגיע. לפעמים הייתי רוצה ששירים שאני אוהב יהיו ארוכים יותר, כדי שלא אצטרך לעשות את פעולת החזרה בכל פעם מחדש. תוך כדי שמיעת השיר בפעם השלישית אני מתחיל לחשוב על שמו של השיר. זה ישר מעלה לי קונוטציות ספורטיביות, שככל הנראה לעולם לא אתנתק מהן. באמת תודה רבה לך, אבא.

 *

השבוע הייתי פעם אחת בבית הספר. אצלנו אין הרבה תלמידים כמו בתיכון רגיל, ואנחנו מתחלקים לקבוצות ה'לפני' ו'אחרי' צבא. זה נחמד לראות אנשים בגילאים שונים לא מוותרים ובאים להשלים פערים שנפערו בעבר. זה גם נותן לך תחושה טובה יותר כי לך יש הזדמנות לפסוח על הפערים האלו. לכל אחד אצלנו יש את הסיפור שלו, אבל שלי קצת יותר מסובך. עם המון עליות ומורדות. אולי זו הסיבה שפקדתי את הכיתה רק פעם אחת בזמן האחרון.

אתמול בלילה הפסקת חשמל פקדה את ביתי. תוך כדי צפייה בטלוויזיה הבית הפך שחור לגמרי. אפשר לרגע להרגיש עיוור ובעיקר משותק, כשכל מה שסובב אותנו ביום-יום פתאום כבוי בכפייה. אני מבין באותו רגע כמה החיים שלנו טכנולוגיים, כמה אנחנו עירומים ללא הטלפון או המחשב. התחושה הייתה כמו ביום כיפור. במוקד נאמר כי שעתיים ייקח לחשמל לשוב לביתי, אז הרגעתי את קטשופ המפוחד וניצלתי את הזמן לחשוב. הרבה מחשבות על החיים עברו בראש, בעיקר על הלימודים והצבא. אבל כשהחמה הפציעה ואור הגיח מבחוץ, הסקתי מסקנה אחת בלבד: מחר יש דרבי.

 *

השיר של לואיס ומאקלמור אומר שאפילו השמיים לא יכולים לעצור אותנו. וכך קרה. ניסו לקבור אותנו ולא הצליחו. בזכות כמה אנשים מדהימים תוך שש שנים חזרנו לקדמת הבמה, ובמבט לאחור, אני חושב שללא קבוצת הכדורסל הייתי הרבה יותר מיואש מעונת הכדורגל הנוכחית מאשר אני היום. כי לכדורסל הגעתי כדי להתאהב מחדש, לכדורסל הגעתי כי שם הרגשתי את החיבור האמיתי. זאת הקבוצה שלי, תרתי משמע, לעומת זו מהכדורגל שאלוהים יודע מתי תחושת הזרות שאני חש בבלומפילד תיעלם. בתקווה שבמהרה בימינו.

היום יש דרבי. והאמת שכבר נמאס מהמילה הזו "דרבי". מי הגאון שסידר שלאוהדי הפועל תיקרע הנשמה תוך שבוע אחד? ועדיין, אף פעם לא הייתי כל כך מחובר למועדון כמו שאני מחובר להפועל, שבשביל ילד שנפלט ופלט עצמו החוצה ממסגרות שונות, היא היוותה תחליף שענה על כל הצרכים. בשנתיים האחרונות זה הגיע לשיא חדש כשגם את אולמות הכדורסל אני פוקד. מגן-נר שבגלבוע (אולם נהדר) עד ל'קופסל' שבנתניה (בחיי, האולם ביישוב שלי יותר איכותי. זה ליגת-על זה?). זה נותן לך פתאום צבע חדש בחיים, כזה שרק הכדורסל נותן. פתאום אתה צועק לשופט שהיריב עשה צעדים, פתאום אתה קורא את מליניאק בעיתון.

 *

05:20 לפנות בוקר. היום יש דרבי. ואיזה שבוע שחור עבר עלינו. אפס משלוש וכנראה שההפסד הרביעי בדרך. אבל העונה הנוכחית היא לא מדד לשום דבר, והיום היא מסתיימת, אז צריך לבוא ולתת כבוד. הכרטיסים לרכבת כבר מוכנים, גם האשראי לקנות כרטיס כבר על השולחן. לא ישנתי הלילה, ופתאום אני מבין את קטשופ ואת חוסר הרוגע שלו הלילה, וגם את זה שהוא הלך לישון מאוחר מבדרך כלל. תחושה פנימית של רגשות שמתים להתפרץ, של גרון שלא יכול לחכות להתחיל לשיר. היום יש דרבי, אחרון ודי. נתראה בנוקיה.

בלה גוטמן, תתבייש!
על הדמיון לאולימפיאקוס והרבה בוץ

85 Comments

מכביסט ותיק 16 במאי 2013

ילד לפחות תזכור את השבוע מבצע 4 ב-7 לא היה מעולם ב-110 שנות קיום אגודת מכבי ת"א. שתהיה זקן כמונו תוכל לספר לנכדים כיצד בשבוע אגדי חטתפתם 4 בכדורגל ו-3 הפסדים בכדורסל והכל ב-7 ימים.

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

כל כך מלח הארץ המועדון הזה.
אפילו משקם צעירים ןמחזיר אותם למסלול.
אין אין על הפועל תל אביב.

אורן 16 במאי 2013

שמעון מזרחי ומוני פנאן הם מלח הארץ…
אנשים שתמיד האמינו בתרבות ספורט.כמובן שבתרבות ספורט נורמלית אין ניגוד אינטרסים בתקפיד יו"ר האיגוד שהוא גם יו"ר מכבי.בתרבות ספורוט נורמלית לא חוקרים את פרשת פנאן ,אבל כן חוקרים את הנסיעות של קופל לחו"ל.

אורן 16 במאי 2013

ותראו את ההבדלים בין התגובות של אוהדי מכבי לפוסט של אוהד הפועל בן 16.5,לתגובות של אוהדי הפועל לפוסטים של טל בן יהודה.זה כל הסיפור.אי היכולת לפרגן.

גיסנויש 16 במאי 2013

שכחתי, זה אתה מלך המפרגנים למכבי…

אורן 16 במאי 2013

כנראה שפיספסת כמה פירגנתי לפוסטים של בן יהודה,וכמוני גם מגיבים אדומים אחרים.אבל פיספתם הרבה דברים.

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

לא צריך את הפירגונים שלך לך תחנך את הקהל לסובלנות גם לדברים שהם לא אדומים שמאלנים או ערבים.
אתה יודע סתם ברברים כמוני.

אורן 16 במאי 2013

כמו שאתה מחנך את הקהל שלך?

אילי 19 במאי 2013

שיהיה גם בן 6.5, זה אומר שכולם חייבים לפרגן לו? הוא כתב מאוד יפה, וזה נכון, אבל אני מאושר שהוא חזר עצוב הביתה, והלוואי ובכל פעם שהקבוצה שאותה הוא דואג לפקוד תעלה על כר הדשא/הפרקט, הוא יחזור הביתה עצוב. שישמע שירים על השמיים בריפיט כל היום, בסופו של דבר הכי חשוב שכשהוא יסתכל למעלה, הוא לא יראה שמיים, הוא יראה בעיקר הרבה הרבה צהוב. אמן.

R.F.K 16 במאי 2013

התנה בדרבי-

תהנה מלראות את החברים
שיושבים לידך מסמנים צלבי קרס ומועל יד למצלמה..

תהנה מלראות את החברים המתורבתים שלך שוברים כיסאות מתסכול (אינטילגנציה רגשית גבוהה) וזורקים אותם אל עבר האנשים שיושבים באולם..

תהנה מלהסתובב איתם אחרי המשחק ולחפש לתת מכות לאוהדי מכבי
על זה שהם לא אוהבים קבוצה שמטפחת ניאו-נאצים וופאשיסטים

תהנה מהאירוניה על זה שבדרבי האחרון ביד אליהו הנפתם שלט עם תאריך שמסמל את נצחון הרוסים על הנאצים כאילו אוהדי מכבי הם הנאצים אבל דווקא הקהל של הפועל הוא זה שמגדל בתוכו ניאו נאצים

תהנה מלעמוד עם החברים ליד המכולת מחוץ לשער 11 300 איש ולקרוא לכמה אוהדים מבפנים ללכת איתכם מכות..

תהנה בדרבי.

אורן 16 במאי 2013

עזוב,
אתם(אוהדי מכבי)נהנים מזה יותר.
אתם שמחים על כל מקרה כזה בהפועל ,ואתם לא באמת רוצים שזה ייפסק.
זה רק נותן ךכם סיבה לשנוא-וכמה שאתם אוהבים לשנוא.
תהיה ישר עם עצמך – אם היתה לך אפשרות שהקהל של הפועל ימשיך לקלל או לא,מה היית רוצה יותר.ברור שלקלל-כי אתם יותר מכולם ,חיים משנאה.אתם קהל שביקש שהשחקנים שלו יפתחו רגליים נגד חיפה,כדי שהפועל לא תיקח אליפות.

רועי 16 במאי 2013

אנחנו אוהבים לשנוא ? אתה מפר כאן זכויות יוצרים של הקהל של הפועל.
הם שונאים את מכבי לפני שהם אוהדים את הקבוצה שלהם.
עדיין לא החלטתי אם הקהל הזה יותר אוהב לשנוא את מכבי או יותר מאוהב בעצמו ובפרובוקציות שלו.

אורן 16 במאי 2013

נראה לי שברגע שקהל של קבוצה רוצה שהקבוצה שלו תפסיד ,כדי שהיריבה שלו לא תקח אליפות-הוא יותר שונא מאוהד.וזה בדיוק מה שרה אצלכם.תמשיך להיתמם.

אזי 16 במאי 2013

אורן, אתה חצי צודק.
אנחנו (לפחות אני) מאוד נהנים מזה.

אני נהנה כי במשך שנים אני שומע רק כמה הקהל של הפועל נפלא ואוהב. והנה… פתאום כולם מגלים שהקהל של הפועל הוא גם שונא. מאוד מאוד שונא.

אבל יותר מהכל, הוא מצטדק. וזה מה שמגעיל אותי.
עוד לא קרה שהיה דיון על קריאות שואה ואיזה אוהד הפועל אמר שזה מגעיל ושצריך להפסיק עם זה.
נכון, בשער 11 עוד שרים לסלים טועמה. אבל איצטדיון שלם שורק להם בוז.
אצלכם יש תמיד תירוצים. וזה לא גזענות כי כולנו יהודים. ומוני כבר מת אז מה זה מפריע לו. ושמעון מזרחי תתאבד זאת רק המלצה ויש להתיעץ עם רופא.

אל תיתמם אורן.

רועי 16 במאי 2013

שכחת גם "אנחנו פועלים מאחורי הקלעים".

אורן 16 במאי 2013

אזי ,מה קורה?
לפחות תגובה אחת שאפשר לענות בענייניות.
90 אחוז מהקהל של הפועל נגד קריאות שואה ונגד קריאות לרג פנאן ,ובטח על הבן של אובארוב.זה מגעיל אותי כמו שזה מגעיל אותך.לדעתי,בתקופה האחרונה התמעטו עד חדלו קריאות השואה,ובשאיפה שכל דבר שקשור לשואה לא יוותר.
אבל בזמן שאותם 90 אחוז מהקהל של הפועל נגעל מהקללות האלו,ומנסים להילחם בהם(לדעתי בהצלחה-אתה מוזמן לבדוק,ועדיין יש עוד עבודה),נדמה שהקהל של מכבי רק מחפש את זה.אין לי בכלל ספק ששמעון ודומיו לא רוצה שזה ייפסק.גם אצלנו שורקים בוז על כל קריאות כאלה.

רועי 16 במאי 2013

צר לי, אבל זה פשוט לא אמין.
כל בית מכבי בראשון מורם לשמיים מהשירים שלהם, לא 10% ולא 50%.
100%, כולם כולל כולם.

אורן 16 במאי 2013

כן ,רועי-אתה אמין.
גם הטנקים של המצרים היו בדרך לתל אביב ב73…קול הרעם מקהיר

צור שפי 16 במאי 2013

קשקשן, בכל אחד מעשרות הדיונים שהיו כאן גיניתי את שירי השואה וההקבלות לנאצים ולא הייתי היחיד.

צור שפי 16 במאי 2013

לאזי

רועי 16 במאי 2013

אתה אולי גינית, אבל ההנהלה של הפועל לא מעזה להוציא מילה אחת רעה עליהם, תמיד מתפתלים עם התשובות שלהם.
ככה זה שאותם אוהדים הם אלה שממנים אותם.

אזי 16 במאי 2013

סבבה – חוזר בי.

הכוונה שלי היא שתמיד יש איזו התממות, כמו שגרייזס תמיד מתווכח איתי שקריאות שואה הן לא גזענות – כאילו למי איכפת מה ההגדרה הטכנית של זה (למרות שאני לא בטוח שגרייזס אוהד הפועל בכלל).

אבל הכוונה המרכזית שלי היא שכל עוד אוהדי הפועל ימשיכו לעשות את עצמם מורמים מעם (הקהל הכי טוב, הכי טהור, הקבוצת בעלים היחידה וכו'), אוהדים אחרים ימשיכו לחפש אותם בקטנות.

לי אישית נמאס לשמוע כמה שהקהל של הפועל נפלא, כשהוא חרא כמו כל קהל אחר.
כולם אותו דבר, מי יותר ומי פחות.

אילי 19 במאי 2013

אני מבין שערכת סקר מקיף בקרב יושבי היציע ושאלת את דעתם. כנראה ששריקות הבוז בירידה למחצית (שבה נכבשו השערים) לא הספיקה לך. מאיפה אתה מביא את העובדות האלו? זה ככה כי אתה קבעת? מי אתה בכלל?

R.F.K 16 במאי 2013

אוהדי מכבי שונאים הכי הרבה??

בתור חבר בארגון אוהדים של מכבי אני יכול להגיד לך,
אנחנו אף פעם לא מחפשים מכות, אנחנו נמנעים מהן..

ואין מה לעשות כולם מקללים ועד גבול מסוים זה לא נורא..

אבל על להגיד שמכבי שונאים יותר מהפועל??

אני צריך להזכיר לך את הפריסה המאוד מושקעת של הפועל
"אנחנו מונעים משנאה טהורה" ??

בכל הזדמנות שיש לאהודי הפועל הם מחפשים ללכת מכות (מניסיון אישי)

בפעם האחרונה זה נגמר בזה שאחרי הדרבי בבית שלהם (שהפסדנו) עקבו אחרינו עד היכל נוקיה ושם היו מספר יפה של אוהדי הפועל עם אלות בקבוקי בירה והרבה רצון לראות דם..

אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היינו מנצחים

אז נורא קל להגיד על מכבי שהם שונאים אבל מכבי הם גם פחות שונאים וגם בני אדם! (אני אומר את זה בתור אחד שראה אוהד הפועל יורק לבחורה עם חולצה צהובה בפרצוף בלי בושה..)

מקווה שאתה גאה באחים לסמל שלך

אורן 16 במאי 2013

נמנעים ממכות כמו שאוהד הרביץ לסדאייב באמצע משחק?

אורן 16 במאי 2013

וזרקו אבנים על האוטובוס של מכבי ,למרות שהשמטרה טוענת שלא?
כנראה שפה המשטרה כן שיקרו.

OneWhoKnows 16 במאי 2013

הייתי בשער שש (gate 7) במהלך הדרבי ביום חמישי שעבר, וראיתי מקרוב את התנהגות אוהדי הפועל.
לשבור כיסאות? באולם שלא שלך וגם לא של הקבוצה המארחת, אלא של העיר? רק על זה הנהלת הפועל עצמה צריכה לקנוס אותם.
לזרוק אותם למטה? שיפגעו באנשים? למה? לירוק ולקלל ולצעוק ולסמן תנועות גסות לאוהדים שיושבים ביציע מתחתיך רק כי באו לראות משחק כדורסל יפה, ואינם מחזיקים בדעה כמו שלך לגבי הקבוצות המשחקות?
לאחר הקטטה, ארגון שבד"כ עושה דברים מאוסים, אולטראס הפועל, הורידו את כל השלטים והתופים והלכו הביתה במחאה על התנהגותה של קבוצת האוהדים שעשתה מעשים אלו, באקט מוערך של לקיחת אחריות (לא משנה שאח"כ הם חזרו והחזירו שלט אחד – נחשו איזה? 100% anti maccabi).
אז אתה מנסה להגיד שטתם לא מונעים משנאה?

רועי 16 במאי 2013

טעות קטנה, הם הלכו הביתה כמחאה על התנהגות המשטרה לא חלילה כחמאה על התנהגות של חלק מהאוהדים שלהם.

גיא 16 במאי 2013

טענה מפגרת. במשחק נגד בני יהודה הם היו מחזירים את השלט אוסישקין בדרבי את השלט שהזכרת.

בקשר לכיסאות, הכיסאות בנוקיה הם שבירים, כך אמרו לי גם אוהדי מכבי שיושבים בשער 11 וסיפרו לי על נסיונם במלאכת שבירת הכיסאות. כמובן שאתם לא תדעו את זה כי מעולם לא עמדתם במשחק, קל וחומר על הכיסא.הכסאות בנוקיה נשברים כשקופצים עליהם לא שברו בכוונה. בכל אצטדיון בארץ עומדים על הכסאות וקופצים, בנוקיה נשבר. בניגוד גמור לכסאות בבית מכבי שאותם אי אפשר לשבור עם פטיש אבל איכשהו אתם הראשונים ששברתם. אז גם אתם לא צדיקים.
וכדי שלא ירגמו אותי בתגובות אני אקדים ואומר שאני מאלו ששורקים בוז לשירי השואה, מאלו שהזדעזעו מהמכות וכל שיר על פנאן מייאש אותי יותר.
אבל כמו שכתב יובל, היום הולכים להפרד יפה ולהגיד תודה, בתקווה עם שירים רק על הפועל ובלי אלימות. ואם ירצה אלוהי האלוהים שנה הבאה נגדיל פי 13 את התקציב ואולי נקנה את מקומנו ביורוליג. ופנא ידעו מי הקהל הטוב באירופה.

R.F.K 16 במאי 2013

איזה בלבול שכל!
הכיסאות בנוקיה לא שבירים- אני שמעתי במהלך המחצית לפחות שבעה כיסאות נשברים אחד אחרי השני בזדון ואחד גם נשבר במטרה להיזרק למטה ואכן נזרק! אז אל תבלבל לי תמוח..אני יודע ממקור ראשון שלא ניסו לשבור שום כיסא בבית מכבי וזו עוד פעם פרובוקציה מגעילה של הפועל לנסות להשוות את הקהל המדהים של מכבי לזבל של הפועל שמטפח ילדים בני חמש שמראים למצלמה הצדעה להיטלר!! גועל נפש

מכביסט 16 במאי 2013

איזה קהל הכי טוב?!?!
קובעים מכות מול וורשא ומקבלים בתחתתת

חוטפים מכות מכמה יסמ"ניקים והולכים הביתה

ארגון שדבר שהוא מתאב (נאציזם) אצלו בתוך הארגון!

ארגון מסריחחחח כמות כמות אבל איכות בתחת

גיא 16 במאי 2013

בסוף המשחק חבר שיושב בשער 11 אמר לי שקרה לו כבר והוא מכיר עוד ששברו כסאות בנוקיה.
בקשר לכסאות בבית מכבי, הקהל של הפועל קופץ ומשתולל על הכסאות האלה במשך שנה, שום כסא לא נשבר. בסוף המשחק ה2 ראיתי כסאות שבורים ביציע של מכבי, כשחזרתי הביתה כתבו על זה באתרי הספורט.
בקשר לנאציזם, תפסיקו לשקר לעצמכם. נכון, לקחו את השימוש בשואה למקומות דוחים, מנסים להלחם בזה, זה לא קורה ביום. את הילד שהצדיע במועל יד לא ראיתי במגרשים מאז, והוא המקרה היחיד.

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

הכיסאות שבירים??
בוא'נה אתה באמת משהו מיוחד.
הם שבירים עד כדי כך שהם מתעופפים למטה?

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

לגיא-
אתה באמת מיוחד.
עכשיו הגעת לבטחון העצמי של הבחור שכתב את הפוסט?
אם יש לו מספיק בטחון לכתוב טור ולהעלות אותו לאתרים של אנשים חושבים ( כן אני יודע רובם אדומים) אז שיתמודד עם העובדה שברחה קבוצה עם קומץ מגעיל ברמות שקשה להסביר.
והנהלה שמגבה את הגועל נפש הזה.

גיא 16 במאי 2013

תגיב ענייני,זה הכל. אתה מגיב בצורה מגעילה בנושא שאפילו הבחור הצעיר לא כתב עליו.

אזי 16 במאי 2013

אתה כותב יפה, יובל.
פוסט יפה מאוד.

אני לא יודע מי אתה ואני לא מכיר אותך,
אבל אל תשכח שהפועל, זה קודם כל ספורט, לא מלחמה.
יכול להיות שאתה כבר יודע את זה, אני מקווה…
אני מקווה שאתה יודע שצריך קודם כל להיות בנאדם ורק אחר כך אוהד (או אוהד-בעלים).
בזמן אחרון הקהל של הפועל (בעיקר כדורסל) מעורב יותר ויותר בתקריות אלימות וקריאות גזעניות (למרות שיש שטוענים שקריאות שואה הן לא קריאות גזעניות)
אני מקווה שאתה לא אחד מהם.

לך, תהנה, מגיע לכם להנות.
אבל הכי חשוב – תהיו בני אדם.

מכביסט 16 במאי 2013

איזה מגיע?? שיבואו עוד פעם לירוק
ולפצוע בזדון אנשים מהקהל?!
מגיע עאלק

יובל 17 במאי 2013

תודה אזי.

יואב 16 במאי 2013

עד מתי תמשיכו עם הטענה המגוכחת הזאת שפתחנו רגלים לחיפה? כן, כי מכבי של אותה שנה ממש יכלה לנצח את חיפה.. פחחחח
חוץ מזה, אוהדי הפועל הם יותר מהכל צבועים.
מטיפים נגד גזענות, ויום אחרי זה שרים שירי שואה (ואל תספרו לי שוב שזה רק קומץ, כולנו היינו וראינו שזה רוב הקהל) ותולים שלטים שמרמזים על שואה (ש.ש.ל מזכיר לכם משהו?).
אח"כ מטיפים נגד אלימות וזורקים מוטות למגרש,זורקים כיסאות מהיציע ומחפשים ללכת מכות כמו חבורת ילדים מושפעים בני 14.
ולקינוח- קוראים למכבי אוהדי הצלחות- (איזה מגוכחים, אחרי עשור של כשלונות שמכבי ממשיכה להעמיד את ממוצע הקהל הכי גבוה בליגת העל לקרוא לנו אוהדי הצלחות) ואז בדרבי בית בבלומפילד אחרי עונה אחת לא טובה לא מצליחים למלא את בלומפילד.

אורן 16 במאי 2013

אפילו אם לא פתחתם.טחנתם את המח לשחקנים לפתוח את הרגליים.דן מרגלית כתב על זה טור בישראל היום."כולנו רואים שזה רוב הקהל"…
אז רוב הקהל של מכבי הרביץ לסדאייב.

מכביסט 16 במאי 2013

אל תערכב כדורגל..
יש הבדל עצום בין GATE 11
לפאנטיקס.. וגם בקהל של הכדורגל של הפועל יש פחות ניאו נאצים רוסים שיכורים שתויים מסריחים שירקו לחברה שלי בפרצוף

אילי 19 במאי 2013

אז דן פאקינג מרגלית כתב על זה טור! מה עשית ממנו? שליח? מוזר שאתה לא מדבר על ש-ר-י-ק-ו-ת ה-ב-ו-ז ב-מ-ח-צ-י-ת, או שאתה לא נותן לעובדות לבלבל אותך.
כשמרביצים לסדאייב – מקרה מייצג לגזענות (שמעת אוהד מכבי אחד שמצדיק התנהגות כזו?)
אבל כששרים לאובארוב, מוני, שמעון, מסמנים ש.ש.ל, מועל יד, גזים, שוברים כיסאות, משליכים אבוקה שפוצעת אוהד שלכם בראש בניסיון לפצוע אוהד שלנו, זורקים רימון הלם, הלם! למגרש (העיקר שאבוקסיס סלח), כל זה נקודתי, כי אתה לא חושב שזה יפה. אוקיי. תודה ושלום.

MADERA 16 במאי 2013

במשך 10 שנים של כשלונות היה לכם את התקציב הכי גבוה בליגה.
והיית מת שהיה לכם את ממוצע האוהדים הכי גבוה בליגה.
אתם גזענים, תמיד הייתם. לא כמו ביטר אבל עדין גזענים.
אתם עדין שרים על השחקנים והאוהדים הערבים של הפועל.
שחקן ערבי במו ידיו הביא לכם אליפות השנה ואתם ממשיכים לקלל ערבים.

אלמוג 16 במאי 2013

אבל בלומפילד כן התמלא בדרבי, וממוצע הקהל הגבוה בליגה נרשם בשנים האחרונות דווקא על ידי אוהדי הפועל. עובדות, כמה מיותרות הן לפעמים

יואב 16 במאי 2013

אז זהו, שלא. וכמו כל אוהד הפועל אמיתי אתה מסובב את העובדות לכיוונך. תסתכל שוב על שער 8 בדרבי (אם בא לך לראות את העולבים שלך מושפלים שוב) ותגיד לי אם הוא מלא. וכן, ממוצע הקהל הכי גבוה בליגה בעשור האחרון הוא של מכבי

מכביסט 16 במאי 2013

הוצאת לי תמילים מהפה יגבר!

יוסי 16 במאי 2013

שער 8 ? גם שער 7. שניהם לא מלאים. 3000 איש חסרים. בושה .
מכבי בדרבי לא ימלאו משחק בית ? אין מצב. אפילו אוהדי "האש והמים" של הפועל נגועים במחלת "אוהדי ההצלחות". כמה מפתיע או שלא….תלוי איך בוחנים זאת אנשי המדיה ( האדומה להזכירם)….

אורן 16 במאי 2013

ואחרי כל קריאות השואה הדוחות,
לשמוע מאוהדי קבוצה ששרים גם בכדורגל וגם בכדורסל על טועמה מחבל,על כך שהקבוצה השנייה גזענית,למרות שהקפטן שלה הוא הערבי היחיד שהוא הקפטן ,חוץ מסכנין,זה קצת מפליא.
קצת שוכחים מה אבו סיאם עבר אצלכם.אבל שטויות ,כל עוד שצביקה שרף,רסקין,ואבי ברזילי,יחד עם השליטה של רקנאטי בערוץ הספורט-נשמע רק על אוהדי הפועל.איזה הבדל היה ברעש שערוץ הספורט עשה בין המכות של האוהד לסדאייב,לבין התנועות הדוחות של אוהד הפועל בדרבי.

רועי 16 במאי 2013

ושכחת אל השליטה של דון שמעון במשטרה, במס הכנסה, בממשלה, אולי זה מגיע אפילו עד לנשיא ארה"ב.

אורן 16 במאי 2013

רועי-
נראה אותך מגיב עם יציע העתונות היה מורכב מגילי לנדאו,ג'ימי טורק וארי שמאי.אולי היית מקבל מציאות קצת יותר מאוזנת.ועדיין,מכות של אוהד לסדאייב זה פחות חמור מאוהד שעשה תנועה דוחה?

רועי 16 במאי 2013

אורן, אין עיוור יותר מזה שלא רוצה לראות.
אתה מביא את יציע העיתונות כדוגמא ? התוכנית שהוקמה בין השאר ע"י העיתונאי שאומר בפה מלא שהוא מתעב את מכבי ת"א ? (רון קופמן, אוהד הפועל ר"ג).
ארי שמאי ומציאות מאוזנת באותו משפט, אכן חזון אחרית הימים.

אורן 16 במאי 2013

רון רופמן כל כך "מתעב" את מכבי,שהוא מלקק לצביקה שרף ללא הספקה.תשמע אותו מראיין את קופל ונובח עליו,ומראיין את שמעון מזרחי ומלקק לו ללא הפסקה.הוא אולי מתעב,אבל יותר מהכל מפחד.

אורן 16 במאי 2013

ואת שמאי הבאתי בתור דוגמא לאוהד הפועל.כל קשר בינו למציאות מאוזנת מקרי לחלוטין.

אילי 19 במאי 2013

קופמן לא ביציע כבר שנה.
אלי סהר דווקא כן, והוא לא מכביסט.
גם לא אוחנה.
בטח שלא מליניאק.
שלמה שרף גם הוא לא חשוד במכביזם.
גם ביציע המרכזי – יש את נימני, אבל… משה "לא שווה אוסקר" פרימו? מאיר איינשטיין (אוהד הפועל הרצליה)? גם הם מכביסטים?
די, דחילק…

MADERA 16 במאי 2013

מקווה שיעבור בשקט היום, ושהשוטרים לא ירגישו צורך עז להיכנס ליציע ולעשות בלאגן בכוח על כל יריקה.

לא הרבה יודעים וכמעט אף אחד לא דיבר, אבל הדרבי האחרון ביד אליהו כמעט נגמר במוות.
ילדים קטנים נפלו ונמחצו בין הכסאות, בעוד יש מכות בין מאבטחים חמושים (נשק חם) עם אוהדים בתוך יציע עמוס יותר מהמותר, אנשים כמעט נפלו המרפסת.

ותגידו מה שאתם רוצים, אני הייתי שם, הכל התחיל בגלל אוהד שירק והמשטרה החליטה לעצור אותו על המקום, במקום לסמן אותו לחכות להפסקה ולעצור אותו בשקט. לא, הם החליטו לעשות אקשן ולסכן עשרות ילדים ואנשים חפים מפשע בשביל לצאת צודקים! אז במקום 2,3 עצורים היו 20 עצורים, אנשים נפצעו, נזרקו כיסאות, והכי הכי חמור בעייני זה נושא המאבטחים שנכנסים עם נשק חם ליציע סוען בשביל ללכת מכות.. מה אם פתאום אוהד חולה נפש גונב למאבטח את הנשק?!? איך המאבטח מגיב? אם נפלט כדור? זה לא מחשבה נורמאלית. שתבינו שמאבטח אחד נפצע והיה על הרצפה באמצע המכות. תהרגו אותי מי נותן להם את ההוראות הללו…
לא מצדיק שום מקרה אלימות, יריקות, עקירת כסאות. אבל בשם הצדק להיכנס באוהדים מישו בסוף ימות או גרוע מזה.

שיגמר בשקט

משה 16 במאי 2013

המשטרה מוסרת את התנצלותה לך-אדון "מבין גדול בענייני אבטחה"
הידוע גם בכינויו "זה שבטוח שאוהדי הפועל הם אנשים מקסימים שאוכלים חסה כל יום ונוסעים במכונית היברידית, ובטח שאם היס"מניקים לא היו נכנסים אוהדי הפועל היו יושבים ביציע ונהנים מחוויות כדורסל"

ישך עוד קונספירציות מפגרות חמודי?

יובל צהוב 16 במאי 2013

חח הרגת אותי אחי, MADERA ילד מפגר

יוסי האדום 16 במאי 2013

אהלן יובל

אחלה טור. שנינו בנים לאותה משפחה גדולה ולכן אני מרגיש קרוב אליך למרות שאני לא מכיר אותך.

לגבי התגובות – רק ריפרפתי, חלק מהן לא שוות אפילו רפרוף. יש הרבה חולי נפש, והם כותבים בדרך כלל יותר תגובות מאחרים. :-)

יש כאלה שמתייחסים לקריאות שואה ולדברים מכוערים שחלק מהקהל של הפועל עושה – והם צודקים. לצערנו זה קיים כמעט בכל קבוצה גדולה בארץ (כולל במכבי, ועוד איך) וגם בחו"ל, ואני מקווה שאתה לא חלק מזה.

שנינו יודעים – אין כמו הפועל!

מכביסט 16 במאי 2013

אין כמו הפועל-בתחת!
תשווה לחפש מכות ולהשתכר עם ניאו נאצים, לשבור כיסאות ולזרוק למטה בידיעה שאתה יכול לארגן למישהו איזה 100% נכות ככה..
הקהל של הפועל כזה מטומטם שהוא קובע מכות עם אלוטרס וורשה ומקבל מהם תמכות של החיים..חבורה של חארות שבתוכם גדלים גם ניאו נאצים..
גועל נפש של מועדון שמטפח את החרא הגדול הזה..למכבי שבס"הכ מקליים כמו כל קבוצה אחרת חבורה של מתיפייפים מושתנים!

מכביסת 7 באוקטובר 2013

כן הקאל של אפועל מכבל בתחת קל הזמן מהוהדי וורשה

יובל 17 במאי 2013

תודה רבה יוסי. אני באופן אישי לא שר שירי שואה.

אילי 19 במאי 2013

מוזר, כל אוהדי הפועל לא שרים באופן אישי שירי שואה. אבל משום מה באופן קבוצתי זה דווקא נשמע ממש חזק…

גיא 16 במאי 2013

אוהד מכבי זה אחד שאם תדבר איתו על חלב תנובה הוא יגיד לך שהם שרים שירי שואה וזורקים כיסאות, אם תדבר איתו על שוקו תנובה הוא יגיד לך שפיני גרשון לא גזען והם שרים שירי שואה וזורקים כיסאות.
ילד בן 16.5 כותב טור, ארבעה מגיבים ראשונים ( לא כולל אורן) שוחטים אותו על זה שהוא יושב עם אותם חיות אדם והחמישי בא לחנך אותו, למרות שהטור לא מתעסק לא בקהל לא במכבי, רק בהפועל. הכל קשור העיקר לקטול. קצת דרך ארץ.

מכביסט 16 במאי 2013

דרך ארץ זה לירוק מהיציע ולזרוק כיסאות נכון?
הפועל בטח יכולה ללמד את כולם על דרך ארץ..

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

היית רואה אחלה דרך ארץ בבית מכבי.
חבורה של מתוסכלים עם פה שצריך לשטוף באקונומיקה.

גיא 16 במאי 2013

הוכחת את הנקודה שלי מצויין, תודה

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

חשובה מאוד הנקודה שלך.
מאוד.

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

דרך אגב איך זה שבלומפילד לא היה מלא בדרבי האחרון.
הפועל? אוהדי הצלחות?
הייתכן הדבר?
הכצעקתה?

אוהד הפועל 16 במאי 2013

גיא אתה מבייש אותנו אחי..
הכניסו לך תענה ענייני אל תהיה הומו

גיא 16 במאי 2013

דרך ארץ זה לא להתעלל בכותב צעיר כמו שזה לא לירוק ולזרוק כסאות. מה הקשר בין מחט לתחת?
גיניתי בעבר את הכסאות את היריקות ואת שירי השואה, גיניתי גם בתגובה אחרת בפוסט, והאמת קצת נמאס לי. אי אפשר לדבר על הדרבי בלי לדבר על האירועים, אוהד מכבי שמוחא כפיים חייב להזדעזע, קורבן של ממש, כמו שאוהד הפועל חייב להיות חוליגן.
הנקודה שלי חשובה כי בימים אלה אי אפשר לנהל דיון על כלום עם אוהדי מכבי. הייתם חייבים להתנפל על ילד שמי יודע כמה בטחון יש לו רק כי הוא אוהד הפועל.
כאב לי מאוד שבלומפילד לא התמלא. נקווה ששנה הבאה יהיה טוב.
הצלחה אצלנו מתבטאת בניהול תקין ושקוף, זה מה שאנחנו מספרים לעצמנו, בכדורגל אין כזה. חוץ מזה שאין לנו אוהדים ואספנו לאחרונה מלא טרמפיסטים וכוהד הפועל התירוץ התורן יהיה שגם הגשם לםני לא תרם למאמץ.

אר 16 במאי 2013

אתה מתאמץ לשוא. מכביסטים לעולם לא יבינו… הם מונעים מדברים אחרים. לא בהכרח טוב או רע. אנשים שונים. שאני מסכים איתך בזה שהם מייצגים עולם שאם כולם היו כמוהם היה חרה של מציאות. כוחנית ותחרותית בלבד ללא שום ערכים. עולם שכולם בו הם סוג של שמעון מזרחי עם ג'יפ גדול ושחור.

משה 16 במאי 2013

חח עולם מלא במכביסטים זה מפחיד?
עולם מלא באוהדי הפועל אם אתה מכפיל את הניאו נאצים שיש שמה תהיה עוד שואה…
פחחח עולם עם רק אוהדי מכבי זה פיקניק עם סוסי פוני ביחס לעולם עם רק אוהדי הפועל

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

קראתי את התגובות פה ואני חייב להבין: מכבי מונעים משנאה? מכבי?!
אני אספר מגוף ראשון. אני מדגיש לא שמועות ולא בטיח. גוף ראשון.
א. פחדתי לבוא בצהוב.
זה כמובן הצדיק את עצמו כי כבר במגרש החנייה התקרב אלי בחור שאני לא מגזים אולי היה בן 14 וירק לי בפנים. כמובן שהיה מגובה בעשרים בחורים מאחוריו.
מיותר לציין שהסריח מאלכוהול.
והוא בקבוצת האוהדים הנפלאה הראשונה הנאורה ומה שאתם רוצים.
ב. בהמשך התיישבתי בכיסאי וחטפתי כל המשחק גשםשל יריקות. וקללות מכל הבא ליד.
ג. בסיום המשחק ליווה אותי שוטר לאוטו.
עכשיו שתבינו את הכרטיס קיבלתי מחבר שעובד באולם וניסה במשך כמה שעות להניא אותי בטיעונים של עזוב אתה לא תהנה אתה לא מבין איזה חולירות הם(בליחה על המילה אבל הציטוט במקור) ואני לתומי אמרתי עזוב כמה גרוע זה יהיה.
ואני מדגיש ישבתי ביציע של מכבי. לא פרובקציה ולא בטיח אפילו לא עודדתי במשחק.
בחיים וראיתי המון משחקים לא ראיתי כזו שנאה מגעילה שאתה כמעט שוכח שמדובר בספורט.
מי שראה כמה היציעים קרובים לספסל רק יכול לדמיין איזה דברים שמעו וספגו שמעון מזרחי פדרמן ורקנאטי.
בחיי שכל זה לא מפריע או מפתיע אותי.
מה שכן מפתיע זה שאתם בטוחים שאתם באמת קהל נפלא ונאור.
אז לא חברה השמש לא זורחת לכם מהישבן.
ומה שיש בקהל שם זה לא עשבים שוטים ולא קומץ זה ערוגה של חוליגנים.

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

יבלהט התגובה שכחתי לציין שכל זה אירע בבית מכבי (כמה אירוני) במשחק מספר 2 ביום ראשון האחרון.

הקורא בפוסטים 16 במאי 2013

זה לא יגמר טוב הסיפור הזה.

טרנטה 16 במאי 2013

תמשיכו לשקר לעצמכם ולכולם…
אנחנו הקהל הנפלא ביותר ביקום
אנחנו הקהל הנפלא ביותר ביקום
אנחנו הקהל הנפלא ביותר ביקום
אנחנו הקהל הנפלא ביותר ביקום
אנחנו הקהל הנפלא ביותר ביקום
אנחנו הקהל הנפלא ביותר ביקום

א.ק 16 במאי 2013

חברים,
דבר ראשון אני רוצה לברך את הכותב הצעיר. כל אוהד ספורט זה דבר טוב.
נשמע שגם ההרגשה להיות חלק ממשהו עוזרת לך. זה משמח ומקווה שזה ישאר בספורט ולא במקומות אחרים ( סטייל חב״ד וכאלה)
תשמרו על תגובות נורמליות.
השבוע הייתי בשער 10-11 בדרבי, יחסית לשנים עברו לא הרגשתי יותר מדי עוינות מאוהדי הפועל,
וכמובן שנהנתי.
הקהל של הפועל הוא נאמן מאוד ומעודד הרבה. תריך להוקיע חלק קטן ממנו כמו בעוד קבוצות.
האלימות של חלק מהקהל שלו לצערי היא חלק ממכת מדינה. לא רק בספורט.
הייתי רוצה שההנהלה של הקבוצות ינסו לעשות יותר. הם נראים לי אנשים שמסוגלים לזה.
אני יודע שהרבה שונאים את שמעון ואולי גם את מיץ, אבל הקהל של מכבי כל כך מעריך ומוכיר להם תודה שאם יבקשו להפסיק משהו הרוב( לא כולם) יקשיבו להם.
אני אישית עם חולצה של מהראן מטרום העונה והעונה מכבי התקדמו מאוד בשילוב ערבים בקבוצה.
בכל מקרה נקווה שהיום יעבור בשלום המשחק שיהשבוע ישאר מושלם ( לאוהדים ספציפיים כמובן)

יובל 17 במאי 2013

תודה לך, ואל תדאג – חב"ד זה בכלל בכלל לא הכיוון..

יובל 17 במאי 2013

אהלן לכולם.. האמת היא שלא תיארתי לעצמי שהפוסט שלי יניף כזו כמות של תגובות, מחד זה נחמד, מאידך קצת מאכזב שמתעסקים כאן בתפל ולא בעיקר.

אני לא אהפוך את עצמי לדובר קהל הפועל תל אביב ואגנה או אצא נגד פעולות כאלו ואחרות של אוהדי הקבוצה. מה שנעשה כבר נעשה. יש גורמים שמוסמכים לצאת בהודעות כאלו ואחרות ולא אטול אחריות זו על כתפיי.

אני יודע כי הקהל של הפועל והפועל בפרט לא מאוד חביבים על שאר אוהדי קבוצות הספורט בישראל. זה בסדר, יריבות זה לא תמיד דבר רע. אבל אני חושב שאנשים כאן הוציאו את הקהל של הפועל בצורה רעה ומוגזמת. לכל קהל יש את יתרונותיו וחסרונותיו. חבל להתעסק בשלילי כשאפשר להתעסק בחיובי.

אני נהניתי היום בנוקיה. מקווה שגם אתם.

אלעד 17 במאי 2013

יובל, אתה יכול להיות גאה ושמח שנפלה בחלקך הזכות לאהוד את הפועל, ובעיקר בעת הזאת. כשהייתי בגילך כבר עברתי הרבה עם הפועל. הרבה רגעים של שיא והרבה של שפל, אבל הכי גרוע היה לפני כעשור שפשוט נהייתי אדיש. וזה הדבר הכי גרוע שיש לאוהד ספורט.
הפועל של השנים האחרונות העירה אותי, ועוד הרבה מהאדישות. כשהתחילה השנה כולם דיברו רק על הישרדות. חומר השחקנים לא נראה כיותר מזה. בסופו של דבר זו קבוצה שהגיעה לפלייאוף, ונתנה מאבק אדירים לקבוצה, ששחקן-מול-שחקן לא באותה ליגה בכלל. נכון, 3:0, אבל כל משחק היה צמוד עד הדקות האחרונות. בספורט בסופו של דבר יש מנצחת אחת, והרבה קבוצות שהולכות הביתה בלי התואר. אבל האוהדים עדיין באים, וצופים, ומעודדים, כי מה שחשוב זו הדרך והרגעים הבלתי נשכחים. לא רק התוצאה הסופית.

סתמאחד 17 במאי 2013

שונאים את הקהל של הפועל בעיקר כי מקנאים בקהל של הפועל שיש לו קבוצה שהוא הבעלים שלה.
הקהל של הפועל חזר לליגת העל והציג את עליבותם של שאר הקהלים עם תצוגות עידוד אדירות במשחקי הבית והחוץ (אחד השיאים של תצוגות העידוד הללו התרחש דווקא בתבוסה למכבי חיפה.במצב דומה יד אליהו מתרוקן מאוהדי מכבי ומלחה מתרוקן מאוהדי מגדל,אבל אף אחד מאוהדי הפועל לא עזב והעידוד נמשך גם כאשר על המגרש השחקנים נראו אומללים במיוחד).
יש כמובן אלמנטים אלימים בתוך הקהל של הפועל אבל ההנהלה של הפועל תמשיך להאבק בתופעה הזו בדרכה השקטה והלא מתלהמת.

יובל 17 במאי 2013

.Well Said
אין לי מה להוסיף

משה 17 במאי 2013

חחח על מי תם עובדים,
נכון לכל קהל יש חסרונות-מכבי הצלחות,
חיפה גנבות, ירושלים הומואים, ביתר גזענים, וכו' וכו'
אבל מכאן ועד שהקהל מאפשר למישהו לסמן מועל יד?! אני מדמיין אם מישהו היה עושה משהו כזה ביציע שלנו תוך שנייה הוא חוטף פצצה מאחורה ומועף מהיציע..שלא נדבר על לשבור במזיד כיסאות ולזרוק אותם למטה!? חיות לא עושות את זה..אז אל תגידו לכל קהל יש חסרונות כי זה אפי' לא בר השוואה..בתור הורה גם אם הייתי ניטרלי בחיים לא הייתי מכניס את הילד שלי לקהל של הפועל כדי שהוא לא יחווה את הגועל נפש הזה.. שצריכים לסגור אותכם 200 יסמ"ניקים כאילו אתם חיות..
מועדון טוב שמודע לבעיות שלו היה מוקיע את הגועל נפש הזה מיד..
חבל שגם ילדים קטנים שנכנסים למועדון סופגים את הגועל נפש הזה במטרה להמשיך אותו (ראו ערך הילד בן ה5 שהצדיע במועל יד)

דור 17 במאי 2013

והנה עוד פעם,
"אנחנו הקהל הכי טוב, כולם מקנאים בנו כי אנחנו לא הולכים כשהקבוצה שלנו מקבלת בראש". איפה בדיוק כולכם הייתם בסוף הדרבי כדורגל השבוע? או אפילו במהלכו?
בגול של מיכה חצי מהאצטדיון כבר היה ריק ואחריו כמובן שכבר לא ראו אדום ביציעים פרט לכמה עשרות שהחליטו לחכות עד שהשחקנים של מכבי ירדו לחדרי הלבשה כדי לאחל להם כל טוב.
ואי אפשר לשכוח את הפעולה של המועדון הספורטיבי בישראל שברגע שריקת הסיום השמיע בקולי קולות שירים של הפועל ברמקולים בניסיון מביך למנוע מהקהל של מכבי לשמוח עם הקבוצה שלוף לא שזה עזר יותר מדי, זה רק הפך את הסיטואציה ליותר משעשעת כשברמקולים מתנגן לו השיר: "לעולם לא תצעדי לבד הפועל ת"א" וכל הקהל שלכם כבר בדרך הביתה.

דביר 17 במאי 2013

4

Comments closed