מפתיע? לא מפתיע – דרור פרידמן

פלייאוף NBA - שש עובדות לא מפתיעות

vp,ua

 

למרות הדרמה מול אינדיאנה, בסופו של דבר לא נרשמה סנסציה ומיאמי כצפוי בגמר. גם הנוכחות של סאן-אנטוניו במעמד לא מחייבת שום ועדת חקירה. אז מה בכל זאת בפלייאוף הזה היה קצת מפתיע? או שבעצם לא…

 אוקלהומה לא צולחת את הסיבוב שני

אלופת המערב בדימוס ובעלת הרקורד הטוב בקונפרנס לא הייתה צפויה להעצר כבר בסיבוב השני. סימנו אותה כאופציה העיקרית לעצור את מיאמי מהלשתלט על הליגה. למעשה אפשר להגיד שמיאמי סומנה בקונוטציה מסוימת כאופציה העיקרית מלעצור את אוקלהומה מלהשתלט על הליגה. עד כדי כך העתיד נראה ורוד עד לפני חודשיים. ופתאום תקרת הזכוכית של הפרוייקט של סם פרסטי עלולה להיות בהחלט הסתפקות בהופעות פלייאוף מכובדות מול הכוחות העולים במערב.

 ובעצם זה לא מפתיע כי…

זאת לא בדיוק הפציעה של ווסטברוק אבל זה בהחלט התחיל עם הטרייד על הארדן. בלעדיו לא היה לדוראנט שום סיידקיק ראוי לחלוק את העומס. אם הארדן היה עדיין בסביבה אולי היה אפשר להחביא את האמת על דוראנט. אבל מה שהפלייאוף הזה הבליט הוא שדוראנט הוא שחקן אדיר אבל גם חסר רוע וקילר אינסטינקט. האופי שלו הוא חלום לכל מאמן ומחלקת שיווק, אבל כדי לקחת קבוצה לגמר בתור כוכב יחיד של קבוצת נגריי-הגנה צריך אולי אגו אייברסוני. לווסטברוק יש את זה ולכן הוא כל-כך חשוב במערך של אוקלהומה. אבל האם גם הוא שווה עוד שלושה נצחונות מול ממפיס? אני בכלל לא בטוח. השאלה איך הוא יחזור מהפציעה ומתי הוא יפסיק  לנהל  את התקפת הרעמים כמו דוקטור ווסטברוק ומיסטר ראסל.

 ממפיס נדרסת בגמר המערב

 מהקבוצה שכל-כך הרשימה באופי ובגרות בדרך לגמר המערב, זאת עם שחקן ההגנה של העונה וההגנה הטובה בליגה, אחד האולמות הרועשים, וזאת שהדיחה את סאן אנטוניו לפני שנתיים לא ציפינו לבצע הופעת גמר מערב של חתול המנסה לחצות אוטוסטרדה.

 ובעצם זה לא מפתיע כי…

עם כל הקרדיט לחשיבות ההגנה בסופו של דבר צריך לשים את הכדור ברשת וממפיס היא קבוצה קצת מוגבלת בעניין הזה. כשזיבו לא מאופס או מנוטרל בצורה כל-כך אפקטיבית על ידי פופוביץ, מה שנשאר לאלביסים למכור זה את היכולת הלא יציבה של קונלי. בלי ספסל זה בכלל לא מהווה תחרות לאחת ההתקפות היעילות באן.בי.איי. חוץ מזה כל הקרדיט לטקסנים. כרגיל בשקט הם הפכו למומחים לטאטוא קבוצות בלי שיגרמו לנו להסתנוור מהיעילות האפורה שלהם. בסך הכל יש להם את הרכז, הסנטר, והמאמן הטובים בפלייאוף האלו. מה צריך יותר מזה?

 הקליפרס חוזרים לגודל המסורתי

יש להם את הרכז אולי הטוב בעולם, אתלטיות מטורפת ואת הספסל הטוב בליגה. לא מספיק קייס? זוכרים שהם ניצחו 17 ברצף והובילו את המערב. באמת הייתם מהמרים שגולדן סטייט עוברים סיבוב והם לא?

 לא מפתיע כי…

השרשרת ניצחונות הזאת ניראית כמו פרהיסטוריה. כי היה להם מאמן דחליל שאף עורב אף פעם לא פחד ממנו. כי השחקן השני הכי טוב שלהם השתפר אבל עדיין נראה לפעמים מאוד בוסרי התקפית. כי יש להם סנטר מוגבל ואת השוטינג גארד הפותח הגרוע בליגה. וכי…נו מה אני צריך לחפור, כי הם הקליפרס.

 דווקא גולדן סטייט גורמת לסאן-אנטוניו להזיע הכי הרבה בדרך לגמר

באמת הייתם מעיזים לשים על זה כסף לפני תחילת הפלייאוף? שדווקא הלוחמים פחות הסקורר השני והריבאונדר המוביל שלהם יצליחו מול חבורת פופוביץ יותר מהלייקרס וממפיס, קבוצות עם קווים קדמיים משובחים שהיו אמורים להקשות את החיים על דאנקן קשישא.

 לא מפתיע כי…

ללוחמים יש מסורת של השגי פלייאוף לא צפויים בחסות כדורסל ראן-אנד-גאן שלא עושה חשבון לאף אחד (ד"ש לנוביצקי) והאולם הכי ביתי ומוטרף בליגה. סטפן קרי הוא צלץ ברמה היסטורית ומאחוריו חוליית משחיליי שלשות שפשוט פותחות כל הגנה ומספיק שאחד מהם תופס יום כדי שהלוחמים יהיו בעמדת ניצחון. מרתק לראות מה יקרה עם הקבוצה הזאת. הקבוצות הגדולות הקודמות של גולדן סטייט עשו תוצאות יפות בפלייאוף אבל לא ממש התחפשו לקונטנדריות. האם קרי יכול להבריג את הקדנציה הנוכחית של עוד קבוצת הייליטס לגדולות של המערב באופן קבוע?

 בוסטון נכנעת בסיבוב הראשון לניו-יורק

 שחבורת הלוחמים עם הלב הענק ותישעים הנשמות תפסיד לרכרוכים הסוליסטים מהתפוח הגדול? אין מצב! בחיי שהייתי בטוח שאחרי תרגיל החליפות השחורות של קניון מרטין נראה פה צדק פואטי היסטורי והסלטיקס יעשו אקט של חזרה מהקבר. זה היה יכול להיות מתוק לא פחות מאליפות.

 לא מפתיע כי…

בלי רונדו והכמעט ממוצא טריפל דאבל שלו בפלייאוף זה ממש כבר לא כוחות. כי הירוקים שפכו מנוע וזה כבר היה ברור כל העונה ופשוט לא רצינו להודות בכך. הקבוצה הגדולה הזאת שסיפקה לנו אינספור רגעים בלתי נשכחים של לחימה ורוח מועדון הגיעה לסופה ויותר אני לא רוצה לכתוב על כך.

 המזרח לא  מרים דגל לבן

לקראת סוף העונה הסדירה מיאמי  את הנוסחה לדומיננטיות דורסנית חסרת תקדים. בעיצומה של סידרת 27 הנצחנות הרצופים של שלה היה נדמה שאפשר לסגור את הליגה או לפחות את המזרח בשנים הקרובות. אז מתברר שלא ממש. שיקאגו עם הרכב תלאים שרטה ותסכלה את האלופה ואינדיאנה נטולת גריינג"ר בכלל שיחקה בלי שום רגשות נחיתות. יש פה יסודות ליריבויות פיקנטיות רוויות דם לשנים הקרובות. כל עוד שלברון מעמיד עונות אם.וי.פי וקולע ב56% מהשדה מיאמי תהיה תמיד פייבוריתית אבל אפשרויות העקיצה של האנגרדוגים בסידרת פלייאוף ספציפית היא בהחלט ריאלית.

 לא מפתיע כי…

לפחות עד למשחק השביעי, ככל שהתקדמה הסדרה המצוינת מול אינדיאנה התחיל להופיע על הפנים של לברון מבט עייף ומבולבל שכזה. זה קרה אפילו ברבעים הראשונים. לא עייפות פיזית כי אם מעין הכרה בכך שהעומס על הכתפיים שלו הולך ותופח מפוזשן לפוזשן ומייצר לו פלאשבקים לא נעימים לתקופת קליבלנד.אז גם אחרי אליפות וסידרת הנצחונות ההיסטורית מיאמי היא עדיין קצת אניגמה. הכדורסל נטול העמדות של ספולסטרה הוא חדשני ודורסני אבל יש לו עקב אכילס ברור וידוע מול קבוצות גבוהות, ממושמעות, ובעיקר נטולות פחד כמו שיקגו ואינדיאנה. לברון נמצא בשיא הקריירה אבל וויד הפצוע מזגזג בין רגעים של פלאש הישן והטוב לשחקן שכבר לא מסוגל לספק את התוצרת ברגעים קריטיים. לבוש יש בדרך כלל תרומה סולידית או ימים שהוא הולך לגמרי לאיבוד מול עודף הסנטימטרים של היריבה. כשהאלופה צריכה להסתמך על הברגים של הבירד-מן זה אומר שפט ריילי לא יוכל להעביר עוד קייץ רק בשימון השיער ובלי להביא גבוה אמיתי שיוכל לשים גוף על היברט או בוזר.

הדרך האמריקאית
איירוד - היה כדאי להיות מסומם? (כנראה שכן)

11 Comments

משה 5 ביוני 2013

כתבה מצוינת, ישר כוח !

ניינר 5 ביוני 2013

יפה אמרת ועכשיו סרג'יו, לעסק-יאללה סן אנטוניו!

גורדיטו 5 ביוני 2013

כתבה מעולה, רק כדאי לעבור ולתקן כמה שגיאות כתיב והגהה, זה מגרד בעין.
והלוואי וסן אנטוניו יעשו את זה שוב!

קיש 5 ביוני 2013

זו בדיוק הבעיה. בשורה התחתונה – הכול היה צפוי…

The Real Fan 5 ביוני 2013

פשש כתבה איכותית, יפה וראויה לכל המחמאות!

matipool 5 ביוני 2013

מה שגורדיטו כתב .

יריב 5 ביוני 2013

1) גם עם האגו של לברון, שנראה לי דומה בהרבה לדוראנט מאשר לאייברסון, אפשר להוליך קבוצת נגרים לגמר. למעשה, לא ברור לי למה הפסד של אוקלהומה לממפיס היא הפתעה כל כך גדולה. הפסדים במשחקים צמודים, כשאיבדת את הרכז הפותח שלך, לקבוצה מצוינת (4 נצחונות פחות בעונה הרגילה). בכלל לא מפתיע ולא דורש הסברים.
2) להגיד שממפיס נדרסה זו הגזמה פרועה. ממפיס הפסידה בסוויפ, אבל היא הייתה קרובה לנצחון בשלושה מארבעת המשחקים. סן אנטוניו יותר טובה ויותר גמישה (מה שחשוב בפלייאוף, כמובן), אבל הפערים שהסדרה הציגה לא היו גדולים.
3) גם בעונה הרגילה למיאמי היו הרבה יותר בעיות מול קבוצות המזרח מהמערב. 7 מ 16 ההפסדים שלהם היו לשיקגו, אינדיאנה והניקס. עדיין זו היתה הפתעה שאנידינאה הצליחו להוציא מהם 3 נצחונות, אבל לא ברור לי למה גמר המזרח היה אמור להיות להם קל יותר מהגמר.

אריק החדש 5 ביוני 2013

אהבתי את הטור והסגנון.
רוצה בבקשה לשמוע את דעתך על הגמר
ומה ההימור שלך.

דרור פרידמן 5 ביוני 2013

תודה. יש תחושה לגבי מיאמי שהענק התעורר מהתרדמת. מצד שני מה שדאנקן כבר שכח רוי לא בטוח שאיי פעם ילמד ומיאמי הולכת לעבור עוד סידרה של גירוד בראש ותהיה על "איך עוצרים את הדבר הגדול הזה בצבע?". לסאן אנטוניו אולי אין את ההגנה של אינדיאנה אבל היא קבוצה עדיפה עליה בשאר הפרמטרים, כולל (אולי הכי חשוב) הספסל. זה אומר שאם אינדיאנה לקחה את מיאמי ל 7 משחקים, קשה לצפות לפחות מסאן אנטוניו בגמר. האמת שזאת סדרה קשה מאוד לחיזוי. אלו 2 קבוצות מנוסות במעמד שיודעות לשחק הגנות חזקות כשצריך ומבוססות על שיטה התקפית ברורה. אני חושב שלטקסנים יתרון מסויים של בגרות וחוזק מנטלי. אחריי ההפסד במשחק 6 הייתה קצת התפרקות במיאמי עם האשמות מרומזות בין וויד ללברון. אם הם יקלעו לפיגור הלחץ ידבר. הגיל של הטקסנים הוא בעיה ולכן הראש אומר לי שהאתלטיות של מיאמי תכריע ותיתן להם ריפיט. אבל סאן אנטוניו מגיעה בתור מעין אנדרדוג ולכן הלב מהמר עלהם ב 7 משחקים.

יריב 5 ביוני 2013

אני לא חושב שנכון לעשות את ההשוואה הזו בין דאנקן להיברט. הסגנון שלו אחר, ועל פניו זה סגנון שמותאם פחות טוב לחולשות של מיאמי. הוא שחקן טוב יותר באופן כללי, אבל זה לא אומר שהוא יזיק יותר למיאמי.

roei034 5 ביוני 2013

לא מסכים לגבי דוארנט–איבקה ופרקינס לא הגיעו לסדרה בכלל.ראיתי את המשחקים והוא נתן משחקים מדהימים אבל זה לא הספיק.לא באשמתו.

Comments closed