רומן בהמשכים – עידו גבעון

ריקלמה וביאנצ'י - סיפור אהבה

oxk

 

 

"הוא מכיר אותי יותר מכל אחד אחר ויודע שגם אם אהיה קרוע, אני רוצה לשחק. אני אוהב את הצבעים ומשחק בשביל המועדון שלי. יש לי את המזל שהוא המאמן שלי בשלב הזה של הקריירה." סיפר בהתרגשות, תוך שהוא מסדיר נשימה רגעים לאחר נצחון ביתי חשוב, חואן רומן ריקלמה על יחסיו עם המאמן קרלוס ביאנצ'י. "למרות מה שיגידו, את ביאנצ'י אנחנו אוהבים לכל החיים. אנחנו האוהדים אוהבים אותו על שגרם לנו לבכות מהתרגשות. לא יהיה לו תחליף. הוא הטוב מכולם." סיכם ריקלמה.

rheknv

הצופה התמים מהצד עוד עלול לחשוב לעצמו שבסך הכל מדובר בשחקן צנוע שמחמיא למאמן שלו. המציאות כנראה מסובכת בהרבה. בחודשים האחרונים נדמה כי הזוג ביאנצ'י-ריקלמה הכריזו בלעדיות על מועדון הכדורגל של בוקה ג'וניורס, כאשר ערכים כמו יחסי אנוש ומקצועיות ירדו בחשיבותם לעומת האגו של שני הסמלים הבלתי מעורערים של בוקה.

"אל ויראיי" (המשנה למלך) ביאנצ'י, המאמן המעוטר בתולדות הכדורגל הארגנטיני, חזר לבוקה בדצמבר האחרון לאחר מספר שנים של היעדרות ממגרשי הכדורגל. בסוף פגרת הקיץ הארגנטיני, התקשר אליו ריקלמה והביע את רצונו לחזור לבוקה, כל זאת 7 חודשים אחרי שהכריז על פרישה מכדורגל בטענה ש"אין לי עוד חלומות ושאיפות עם בוקה."

rheknvv

האוהדים התלהבו, התקשורת הציתה את הדמיון וההר הוליד עכבר. בטורניר הפינאל הציגה בוקה יכולת מזעזעת, רשמה שיאים שליליים וסיימה במקום הלפני אחרון. לקראת סיום הטורניר סיר הלחץ החל לבעבע וקולות לא מוכרים החלו להישמע בסביבת הבומבוניירה.

בזה אחר זה סירבו שחקני מפתח להמשיך בקבוצה. אחד אחרי השני נפתחו אותם נפגעי ריקלמה וסיפרו לכלי התקשורת על מי ומה שגרם להם לעזוב. הקשר וולטר ארביטי עזב למקסיקו ומשם סיפר ש "ריקלמה שחקן טוב שעוזר על המגרש, אך מחוצה לו אין לי יחסים איתו. זה ידוע לכולם שיש לי יחסים הרבה יותר טובים עם סילבה וסומוסה מאשר עם ריקלמה. כשיש מחלוקות בחדר ההלבשה, העניינים תמיד מסתבכים."

הבלם כריסטיאן סלאיי תקף מעט לאחר עזיבתו את בוקה: "אמנם לא הצלחתי כמו שציפיתי, אבל מביאנצ'י ציפיתי לדברים שונים. הוא אכזב אותי. כששלח אותי להתאמן עם סילבה וארויטי בקבוצת המילואים זה היה מחוסר כבוד." על ריקלמה ידע לספר שהוא "לא מדבר עם הצעירים והוא מנהיג שונה )בהשוואה לחואן סבסטיאן ורון)."

החריף מכולם היה כנראה אמיליאנו אלבין שאמר בין היתר: "בבוקה יש שחקנים עם השפעה שונה. זה יוצר חיכוכים. ההגעה של ריקלמה לא השפיעה לטובה. בחדר ההלבשה של בוקה יש הרבה אגו. מה שחוויתי שם זה לא משהו נורמלי. את האנרגיות הרעות אפשר היה לראות עלינו במשחקים."

החלוץ סנטיאגו סילבה, שבינתיים עזב לטובת פריחה מחודשת בלאנוס, התראיין בימים האחרונים ובלי לציין שמות אמר ש"יש שחקן בסגל של בוקה שיכול לחרבן לך את הקבוצה".

פגרת החורף, אם כן, הביאה בבוקה לשינוי חד בסגל. עיקר הבנייה הייתה עדיין סביב ריקלמה כציר ראשי. ידו בכל ויד כל בו. יחד עם החיזוקים בדמות קאטהדיאס ופרננדו גאגו, בבוקה רוצים העונה להיאבק בצמרת. לפי ארבעת המחזורים הראשונים קשה להאמין שזה יהיה המצב. הניצחון במחזור הראשון הגיע לאחר שערוריית שיפוט, ההגנה נראית חדירה וספגה בכל אחד מהמשחקים כולל שלושה שערים בבית מניואל'ס.

 לעומת זאת, קולות אחרים כבר נשמעים מכיוון חדר ההלבשה.

בסוף השבוע העיד הנשיא של בוקה אנג'ליסי ש"חדר ההלבשה נראה מרוצה יותר. המוצ'אצ'וס צוחקים הרבה, מחייכים בתמונות ונהנים באסאדו. אני רואה את זה עליהם כשאני איתם." אוטופיה של ממש.

*

ביאנצ'י וריקלמה ממשיכים כמובן לטפח זה את האגו של חברו ויתר חברי הסגל, לפי מה שעולה, מיישרים קו ומבינים את מקומו של כל אחד בקבוצה.

מעניין יהיה לראות כמה זמן תימשך השליטה של ריקלמה. בשבועות האחרונים הפליימייקר מציג יכולת גבוהה ותענוג לראות אותו מנהל את המשחק של הבוסטרוס, כך שגם בגיל 35 לא צפוי שיפרוש בקרוב. מצד שני, כשמדובר בחואן רומן ריקלמה הלא צפוי הופך לפעמים לצפוי ביותר.

מחשבות (בעקבות המירוץ בבלגיה)
זאת שהופתעה וזאת שלא - דור בלוך

8 Comments

אבישי 26 באוגוסט 2013

נמני

מתן 26 באוגוסט 2013

מילה כדורבנות.. עוד דיקטטור שלא משנה ה יעשה האוהדים יהיו בעדו

עידו גבעון 27 באוגוסט 2013

כן, מתבקש להשוות.
למרות שמאוד ניסיתי להימנע מלהשוות בין שני המקרים.

פאלאסיו 27 באוגוסט 2013

מרתק… תודה

בועז 28 באוגוסט 2013

לריקלמה יש פסל שלו במועדון?!
נראה שזה תמיד היה ככה אצל ריקלמה. או שאתה בונה את כל הקבוצה שתתאים לסגנון שלו או שהוא הולך,מסתכסך ועוד. רק בויאריאל ובבוקה הבחור הצליח. שזה לא מעט אבל גם ממש לא הרבה.

כתבה נחמדה.

עידו גבעון 29 באוגוסט 2013

כן, כבר לפני יותר משנתיים הוא חשף את הפסל שנעשה לכבודו.
בריבר, אגב, מקימים בימים אלה בפרויקט יפה של האוהדים פסל לכבודו של אנחל "אל פאו" (המכוער) לברונה, גדול הסמלים של ריבר בכל הזמנים גם כשחקן וגם כמאמן.
אולי בהזדמנות אכתוב קצת גם עליו, בכל זאת הבנאדם היה פשוט אגדה.

באטיגול 28 באוגוסט 2013

צ'אבי (beta)

Comments closed