כתב הגנה – עידו גבעון

תירוצים תירוצים

vdbv

 

נתקלתי בבעיה. לפני תחילת העונה הייתי בטוח שזהו, העונה זה קורה. לא רק שננצח בסופרקלאסיקו, בדצמבר נחגוג אליפות. מי ששאל אותי מי פייבוריטית בעיניי לזכייה באליפות, קיבל תשובה די דומה.

והיו לי מספיק סיבות לנפח לעצמי את האילוזיה: הטורניר הקודם נגמר עם מקום שני מבטיח, מרבית הכישרונות נמצאים בשיא הפריחה (באלאנטה, לאנסיני ו-ואנחיוני למשל) אך עוד לא נמכרו לאירופה, חלקם נראים כמי שתקעו יתד ומפאת גילם לא יעזבו כרגע (בארוברו, מאידנה, פונציו). המאמן הכריזמטי ראמון דיאס חותם לשנתיים קדימה וממשיך את הספירה של קרוב לארבע עשרה שנים (בשתי קדנציות שונות) ושלושה טורנירים מלאים בלי הפסד ביתי.

ואם כל זה לא מספיק, דיאס מילא את רצון האוהדים וסינן את הסגל, כאילו לפי בקשה. שחקנים כדוגמת רוחליופונס מורי, אסבדו וסיריליאנו שפשוט לא עמדו בסטנדרטים ראו את הדרך החוצה ולעומת שבעה עשר שחקנים שעזבו את הסגל הרחב, רק שישה שחקנים חדשים הוחתמו – כאשר לרובם מיועד תפקיד מפתח בהרכב של ריבר העונה.

*

זאת ועוד, ערב פתיחת העונה נראה היה שגם היריבות רק מחכות שריבר תזרח ותזכה במה שזכתה הכי הרבה פעמים בהיסטוריה. בוקה  נראתה כמנסה להתאושש מאחת העונות הגרועות בתולדותיה, אך גם השחקנים שנראו טוב בטורניר הקודם ברחו משם. ניואל'ס האלופה הגאה שיחררה את שני הכוכבים הגדולים שלה: המאמן טאטה מרטינו והחלוץ נאצ'ו סקוקו. לאנוס התחזקה עם  יוצאי בוקה ורק סאן לורנצו באמת נראתה כקבוצה שבונה את עצמה עם רשימת חיזוקים משמעותיים בחלון ההעברות.

אבל תקוות לחוד ומציאות לחוד. במחזור הראשון התייצבה ריבר למשחק חוץ בלה פלאטה נגד חימנסיה המקומית. עדיין ללא שלושת שחקני ההתקפה המשמעותיים ביותר – לאנסיני, פאברו וטאו גוטיירס הקולומביאני – שלא קיבלו את השחרורים שלהם מקבוצותיהם, ריבר עלתה עם שני ילדים בני שמונה עשרה  בתור חלוצים והפסידה 1-0  מפנדל שלא היה. באותו המחזור, רק כדי לזרוע מלח על הפצעים בוקה ניצחה לאחר שערוריית שיפוט מגוחכת שכללה, במחצית אחת, שני שערים חוקיים שנפסלו, פנדל ברור שלא נשרק ומצד שני פנדל גבולי שניתן לבוקה. השופט והקוונים הורחקו לשלושה משחקים ואיגוד השופטים הודה בטעויות השופטים.

במחזור השני והשלישי התעסקו בריבר בעיקר בסאגת ההעברה המתמשכת של שני החלוצים, מורה וגוטיירס, כאשר ריבר מחלצת תיקו וניצחון.

במחזור הרביעי הציגו המיליונרים לראשונה את ההרכב הראשון של הקבוצה. ריבר נראתה טוב, שיחקה באופן שוטף יחסית לשם שינוי אך קולון הקטנה עקצה בשתי מתפרצות ושחקניו של דיאס נראו עצבניים לקראת הסוף. ושוב, כדי להישאר עם טעם רע, בדקה ה90 השופט התעלם באופן מופגן מאוד מפנדל ברור לטובת ריבר ועוד מספר פנדלים גבוליים.

rjcv

*

גם במחזור החמישי השופט גנב את ההצגה. ריבר אמנם נראתה רע יחסית לסאן לורנצו, אך זו נאלצה להיעזר בפנדל גבולי שהעניק לה השופט. יתרה מכך, אחרי שבארוברו עצר את הבעיטה, הקוון סימן לבעיטה חוזרת בטענה שהשוער קפץ לפני הזמן. תמונות הטלויזיה מוכיחות אחרת. בנוסף, נפסל שער חוקי לטובת ריבר בתחילת המשחק. אה כן, גם כאן הושעה בינתיים צוות השיפוט.

בין לבין נאלץ המאמן לאלתר מעט בעקבות מכת פציעות, לנהל קרב דרך המיקרופונים על כבודו ועל הכישלון בהעברתם של החלוצים שהחתים וכמובן לספק כמה שיותר ראיונות עוקצניים על השיפוט.

כרגע העתיד נראה מבלבל עבור ריבר, שלכאורה העמידה קבוצה חזקה אך דה-פקטו כל משחק נשארת מופתעת מחדש. מזכיר טיפה את הסיטואציה שהיתה במכבי חיפה לפני כשנה.

בעוד שהצמרת בורחת ומספר קבוצות כבר יוצרות ראש חץ בצמרת, בריבר מקווים לעבור בחמישי בלילה את סאן לורנצו בגביע הסודאמריקנה. עם שני שערים בחמישה מחזורים בריבר מבינים : אם לא אליפות, ינסו שם לפחות להגיע רחוק במפעל היבשתי וכמובן לנצח בסופרקלאסיקו אחרי בצורת של שלוש שנים.

 ***

בתור קורא בדה-באזר ובחודשים האחרונים גם כתב בעצמי, לי זה כבר ברור מה חסר לריבר כדי לקחת אליפות לפחות בעונה הבאה. אני אצטרך לכתוב "יומן אליפות".

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

שנה טובה
ממזרים חסרי כבוד - דור בלך

5 Comments

red sox 4 בספטמבר 2013

אנחנו הולכים על הסודאמריקנה (ורק שלא נפשל את הגומלין הביתי מול הקוארבוס…). זה לא סגל לאליפות.

דנידין 5 בספטמבר 2013

ראיתי את כל המשחקים של ריבר השנה והיא פשוט נראת רע מאו. גם מול גודי קרוז היא ניצלה מתבוסה. מול סאן לוראנצו למרות הטעויות זה היה צריך להיות רבעיה לסאן לורנצו עוד במחצית הראשונה. אליפות לא השנה זה בטוח, גם לא בבאה.

עידו גבעון 5 בספטמבר 2013

מסכים איתך. ברוב המשחקים ריבר נראתה רע, אבל תסכים איתי שהיתה עדיפה ברוב המשחקים והתוצאות לא משקפות.
השילוב של הסחבת בהבאת טאו ומורה, טעויות שיפוט ומזל רע היטו את המטוטלת לצד הלא רצוי.

אבל למה לא אליפות? לדעתי יש לריבר סגל חזק ביותר לליגה ארגנטינית.

עידו גבעון 5 בספטמבר 2013

מסכים איתך בגדול, אבל אתה לא קצת מחמיר?
ברוב המשחקים ריבר נראתה רע, אבל תסכים איתי שהיתה עדיפה ברוב המשחקים והתוצאות לא משקפות.
השילוב של הסחבת בהבאת טאו ומורה, טעויות שיפוט ומזל רע היטו את המטוטלת לצד הלא רצוי.

אבל למה לא אליפות? לדעתי יש לריבר סגל חזק ביותר לליגה ארגנטינית.

בועז 12 בספטמבר 2013

האמתבועז אמת היא שאני לא מכיר ולא ראיתי את ריבר משחקים העונה אבל ממה שראיתי בטורניר האחרון הליגה בארגנטינה מאופיינת בעיקר בנחישות ובעוצמה, לעומת שנים בהם הטכניקה שלטה בליגה. מי שרוצה לרוץ לאליפות צריכה דבר ראשון להיות בראש טבלת הרוצות. קצת דומה לליגה שלנו ( רק שאצלנו אין ממש קבוצות שמראות רצון). רוב האלופות האחרונו היו קשוחות קשוחות ולזה הם הוסיפו עוד קשיחות. יש מספר דרכים בהן ניתן לייצר קבוצה רוצה.1) תקנה כל שחקן שעבר תחת דייגו סימאונה.2) תקנה שחקנים בעמדות ספציפיות ותחבר אותם לצוות לא מוכשר כל כך אבל נחוש.3) או שיהיה אישהו צירוף מקרים והכל מתחבר. כמו בחיפה של השנה הקודמת נדמה כי גם ריבר פלייט הרכיבה בשנה אחת ושני טורנירים הרכיבה טלאי על טלאי. מה שנקרא אין תכנון לטווח ארוך.

Comments closed