מחזור חג המולד – גיא ביאליק

יאללה, לגמור את הטרקי...יש משחק

nuks

 

 

מחזור חג המולד של הNBA  הוא טריק שיווקי מוצלח. הקבוצות מגיעות לשחק באווירה חגיגית, מול אולמות מלאים, בשידור מחוף לחוף (ובשעות שמאפשרות צפייה בשידור חי גם בחופים שמחוץ לארצות הברית של אמריקה); במחזור שההתמודדויות בו נקבעו מראש מתוך כוונה תחילה לייצר יריבות ספורטיבית ראויה (כלומר, כזו שקל לשווק להמונים). בשנים האחרונות השחקנים גם מתלבשים באופן חגיגי במדים שנתפרו במיוחד לאירוע. אבל מה שהופך אותו לכל כך מוצלח הם שני דברים, שהם סיבה ותולדה האחד של השני: הראשון הוא אחוזי הצפייה הגבוהים ביחס לכל מחזור אחר של העונה הרגילה. השני הוא הכדורסל שאליו השחקנים שואפים להגיע במחזור הזה באופן מיוחד; וגם כשהם לא מצליחים, זה עניין גדול יותר מסתם משחק עונה רגילה בו שחקן לא פוגע (האמריקאים, כמו האמריקאים, גם סופרים ושומרים סטטיסטיקות ייחודיות ליום הזה לאורך השנים בנפרד מכל מחזור אחר).

*

שני הדברים האלה ביחד מצביעים על דבר אחד – אווירת פלייאוף. להשיג אווירה כזו בעונה הארוכה כל כך של הNBA זה דבר מאוד גדול, ולו רק בגלל שהספורט האמריקאי הוא ארוך ולעיתים מעייף עבור מי שרגיל לחוות סיפוקים מיידיים (העונה הקצרה של הפוטבול היא יוצאת דופן. משחק פוטבול יחיד הוא לא). הפלייאוף בא לבקר אותנו ליום חג אחד באמצע העונה הרגילה. אותי אישית כדורסל NBA לא מעייף, גם אם יימשך 5 שעות, ואם רק היה לי הזמן הייתי רואה את כל המשחקים בעונה הסדירה באורך מלא (פרט לאלה של מילווקי) – ועדיין, במחזור הזה, הכול יותר (איך היה רוצה דיוויד סטרן שאנסח את זה…?) BIG.

*

כמה מחשבות אקראיות ממשחקי המחזור המיוחד הזה, שאומרות הרבה (או מעט) על השחקנים (או הקבוצות) והמשך העונה (או אולי רק על המחזור הזה וזהו):

  • ההאלי הופים של ווייד ללברון כמעט גורמים לי לשמוח שהם משחקים יחד. כמעט.

בוש הראה ברבע השני (ושוב בשלישי) למה הוא כל כך חשוב להיט. מפלצת, לפרקים.
הלייקרס אשכרה נתנו פייט. למרות שאני מודה שכאוהד, אני מוצא את עצמי כועס נורא על כל זריקה שנייה של ניק יאנג. וויל סולומון ילד לידו.

  • כספי נראה טוב העונה, ואחת הסיבות היא שהוא נהנה. האסיסט שלו הלילה להווארד (בסיום חדירה, במקום לקלוע ליי אפ) מראה בעיני כמה כיף לו לשחק ביוסטון בכלל וליד הווארד בפרט. ליד הארדן, לעומת זאת, לא נראה לי שלמישהו כיף. אין ספק שהאיש והזקן הוא שחקן ענק, אבל כשהכדור אצלו זה בדרך כלל מתחיל ונגמר באחד על אחד (או שניים, או שלושה…)

יוסטון, כשהיא רוצה, משחקת כמו קבוצה שיש בה את השוטינג גארד והסנטר הכי טובים בליגה. ובעצם השאלה היא למה הם לא נראים ככה כל לילה. נסלח להם אם זה רק עניין של כימיה (שיכולה לקחת קצת זמן), ובשנה הבאה הם יראו כמו קונטנדרים רציניים.

  • אני שומר על דעתי מקדם העונה, ומצהיר שוב – סן אנטוניו לא תיקח את המערב.
    סטף לא פגע, וג"ס ניצחה משחק חשוב, מעודד. מצד שני – אם בלייק לא היה מורחק ג"ס היו מפסידים, בבית, בהרכב מלא, נגד קבוצה עם ספסל והגנה חלשים, דיס-מעודד.
    כריס פול כרגע יותר טוב מסטף קרי. מקווה שסטף ימשיך לעוף קדימה, בקצב ההתקדמות הנוכחי הוא עוקף אותו תוך עונה – גג שתיים. (אגב, גם במשחק החלש של הלילה הוא סיים דאבל דאבל).
  • ולא במקרה, אין כאן אף מילה על המשחקים של הניו יורקיות. אם לדיוויד סטרן היתה מכונת זמן, היינו רואים אתמול את פורטלנד ואינדיאנה במקומן.
הניצחון בהאל
עונת המלפפונים 26: גארבג' טיים בערוץ הספורט

5 Comments

ג'וני 27 בדצמבר 2013

הNBA הליגה הכי טובה בספורט העולמי ללא שום תחרות.

אם בכדורגל לדוגמא יש רק מסי אחד
בN.B.A כל שחקן ספסל לא רואה את מסי
זה למעשה ההבדל בן 2 הענפים.
לכן הכדורסלנים באופן טבעי ולא מפתיע נבחרים בדר"כ לספורטאי השנה בעולם .

מתי 27 בדצמבר 2013

אני לא מפסיק להשתאות מול טבלת הבית האטלנטי. זה יהיה מאוד משעשע אם הסלטיקס יגיעו לפלייאוף.

גיל 28 בדצמבר 2013

אל תזלזל בספרס. כל שנה קוברים אותם וכל שנה הם מוכיחים לאנשים שטעו. אף אחד לא חשב שהם יגיעו לגמר שנה שעברה והם כמעט לקחו אליפות. יהיה מאוד קשה השנה אבל מה שחשוב זה הכושר בפלייאוף ולשפר את ההגנה שלהם שכנראה נראית על הפנים.

גיא 28 בדצמבר 2013

אם זה היה ברור מאליו לא הייתי כותב את זה. להמר נגד סן אנטוניו זה כעיקרון הימור לא טוב. ועדיין, המערב כל כך עמוס ופתוח (לעומת המזרח… והלילה גם לאטלנטה הלכה העונה), ולי אישית כבר נמאס מהספרס – אני דבק בהימור שלי נגדם. מניח שהם יעברו סיבוב, אבל לא הרבה יותר מזה.

גיל 28 בדצמבר 2013

תראה, זה מאוד תלוי במאצ'אפים כי הרי הם לא יצטרכו לשחק נגד כל הקבוצות במערב. הם יצטרכו לשחק נגד שניים חזקות כמו אוקלהומה והקליפרס או יוסטון ואני חושב שהם יכולים לעבור אותם. יש עוד הרבה כדורסל לשחק ופציעה אחת כמו זו של ווטסברוק שנה שעברה טורפת את הקלפים לכולם.

Comments closed