מה שלא קרה בקיץ 2014 – עידו גבעון

רק נגמר, כבר מתחיל מחדש.

ראשית

 

כן, עוד לא עבר ולו חודש מאז נגמר טורניר האיניסיאל וכבר ניצבת האומה הארגנטינית בפני פרה טמפורדה (קדם עונה) מפוהקת למדי.

אוהדי סן לורנסו לא הספיקו להירגע מחגיגות אליפות מספקות ומלאות סיפורי גבורה, למרות שבעיני רבים תיחשב הקבוצה שלהם כאלופה החלשה ביותר מזה הרבה זמן.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מקורבי סן לורנסו עוד לא נרגעו מהביקור אצל האפיפיור. ואני שואל – כמה קיטשי אפשר להיות?

לא כל השחקנים הספיקו לקבל כותרת על הסלפי שהם צילמו בחוף כלשהו עם דוגמנית כלשהי.

מראדונה עוד לא סיים את דבריו.למישהו יש עוד סבלנות לשמוע את הערס הזה? שזקנתו מביישת את נעוריו ובאותו הזמן מפארת את אופיו ומוסיפה אנקדוטות לרפרטואר.

עיתוני ארגנטינה וקטאלוניה לא חדלו מלסקר כל רגע נתון בחייו של מסי, כולל כותרות יומיות לגבי מצב חזרתו לאימונים. ("גם בחום! – מסי מתאמן", "היום חג – תמונות של משפחת מסי" …)

טבס לא זכה לאהדה לה היה מצפה, למרות בחירתו בידי הגזטה דלו ספורט כשחקן הטוב ביותר בסרייה א. עם הרבה תסכול הוא אמר: " גם לו הייתי עושה 130 גולים, או הייתי הטוב ביותר, לא יזמנו אותי למונדיאל". קשים חייו של חלוץ בהתקפה שכוללת את מסי, אגוארו, היגוואין, רודריגו פלאסיוולבאצי (תעצרו אותי!).

וולטר ארביטי, אקס בוקה, עוד לא נרגע וממשיך לשחרר קיטור על ריקלמה והתקופה הרעה שהיתה להם יחד בבוקה. ציטוטים שמטרתם להתסיס ותו לא. ואני אומר – כל המרבה בנזק בקאסהאמריז'ה הרי זה מבורך.

אנשי ריבר פלייט לא הסכימו עם הדעה הרווחת בארץ ובדה באזר. ועל כן, במקום להחתים צוות מקצועי עם חינוך קטלוני ואירופאי, החתים הנשיא החדש את כוכבי העבר בטו אלונסוואנצופרנצ'סקולי בצוות המקצועי, בנוסף לראמוןדיאס שממשיך לעוד שנה.

ולמרות שכבר עברו מספר שבועות, אף אחד עוד לא הצית את המתח בין אנצווראמוןדיאס, שידעו ביניהם הרבה רגעי מחלוקת בעבר.

טאו גוטיירס לא פיספס הזדמנות לפרגןבאיחור אופנתי לאימון פתיחת השנה. טאו גם עוד לא הספיק להצית בלאגן סביב הגעתו של קבנגי לריבר.

שום פתרון כמובן עוד לא נמצא לבעיית האלימות במגרשים ומסביב להם. שנת 2013, למרות האיסור על קהלים קבוצות החוץ להגיע למגרשים, נרשמה בשנה עם מספר מקרי המוות הגדול ביותר בעשור האחרון. שימו לב – 14 אנשים נהרגו לפני, במהלך או אחרי משחקי כדורגל בארגנטינה השנה. פרופורציות. אף על פי כן, פרסמו היום רשויות הביטחון הודעה לפיה גם בטורניר הקרוב צפוי להימשך האיסור על אוהדים של קבוצות החוץ מלהגיע למגרשים.

Hinchas_1.jpg_869080375

אבל עכשיו באמת – שום דבר עוד לא קרה!

לא נרשמה אף העברה משמעותית, רק מספר חילופי מאמנים. כבר מתחילים עונה?

תנו להשתזף קצת.

*

ביום שישי האחרון החלה (בשביל ריבר, כן?) באופן לא רשמי הפרה-טמפורדה (קדם-עונה) החגיגית. זה קרה עם תחילת האימונים לקראת טורניר הקיץ וכמובן טורניר הפינאל שמתקרב. היא תתחיל גם בצורה רשמית יותר ביום שבת, כאשר תיפגש ריבר עם אסטודיאנטס דה לה פלטה בטורניר הקיץ של מר דל פלטה. שבוע אחר כך כבר ייערך הסופרקלאסיקו החגיגי של הקיץ.

לאחר הבחירות שנערכו בחודש שעבר במועדון, בהם הוחלף הנשיא דניאל פסארלה בעסקן רודולפו ד'אונופריו, קשה עדיין להצביע על רוח חדשה שנושבת במועדון מהבחינה המקצועית. נראה שראמון דיאס, למרות טורניר כושל במיוחד, מאמין בסגל הקיים.

 החדשה המשמעותית ביותר היא כנראה חזרתו של פרננדו קבנאגי, החלוץ שאולי יחזיר את המחץ להתקפה הדלה של ריבר.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

קבגול, שבשנת 2004 עורר את זעם הציבור כשחבר לאנשי הבארה בראבה של ריבר פלייט ליום אחד כדי לעודד איתם מהיציע (בסרטון), חוזר לריבר רעב מתמיד. בזמנו נטען נגדו כי האוהדים שחבר אליהם הם פושעים וחברי כנופיות. הוא מצידו אמר שרק רצה לבוא לעודד, כמו האוהד שהוא באמת. אחרי שנה בינונית בפצ'וקה המקסיקנית, אל טוריטו בן ה-30 רוצה להחזיר את ריבר לגדולה. כמו שהיא נראתה בסמסטר הקודם, קשה להאמין שזה מה שיקרה.

איך בוחרים מאמן לנבחרת?
סן פרנסיסקו-גרין ביי (בלוג חי)

5 Comments

red sox 6 בינואר 2014

1. טור מיותר שעדיף שלא היה נכתב. כבר כמעט הצלחתי לשכוח את העונה האחרונה…

2. טוב לראות שעוד מישהו זוכר את המשחק של קבנאגי על המעקה בפופולר. רגע נפלא, ושיקפצו המבקרים. אגב, מי שכעס עליו יותר מכולם היו הבוסים בספרטק שראו במה הוא מתעסק בזמן הפגרה.

3. צחוק צחוק, אם יש מישהו שלבדו יכול להחזיר לריבר את הכוח ההתקפי זה "אל טוריטו". לעניות דעתי הלא אובייקטיבית הוא החלוץ הכי שלם שגדל בארגנטינה בעשור הקודם. בשנים הטובות שלו הוא היה גולר שהליגה לא ראתה מאז. ב"קלארין" כתבו השבוע שהוא הבקיע בריבר 70 שערים עוד לפני שמלאו לו 21. מכונה.

4. אתה בטח זוכר שמסורתית האלימות סביב מפגשי ה"ידידות" בקיץ מגמדת את זו שמלווה את המשחקים הרשמיים בליגה. לאורך האוטו-פיסטה בואנוס איירס-לה פלאטה שפוך הרבה דם של אוהדים שנסעו ל-torneo de verano וחזרו בחתיכות, אם בכלל. זה נכון גם לגבי טורנירים כמו "גביע קורדובה" למשל שעיקר חשיבותם אינו בהכנה ספורטיבית אלא בתרגול "על רטוב" של כוחות השיטור ובתי החולים בעיר. רק בשנה שעברה בוטל צמד משחקי הקיץ ניואלס-סנטראל בגלל קרבות רחוב של האוהדים ברוסאריו.

5. אנצו חזר. מצידי שיישרף העולם.

עידו גבעון 6 בינואר 2014

2. המבקרים קפצו אז וימשיכו לקפוץ. השאלה היא מידת הקשר למקרים כמו של אנחל קוראה וכל הפרשה שנחשפה בחודש שעבר ותיארה את הקשר בין פסארלה, אמיליאנו דיאס ושלל העסקנים בריבר לבין הבארה בראבה. יש בי אמביוולנטיות גדולה עם שאלת האהבה של השחקנים לקבוצה לעומת הרפיסות שהם מפגינים כלפי החוליגנים שמנהלים את העניינים.

3. אמירה אמיצה. להשאיר ככה מאחור את היגוואין, סאנצ'ז, צ'ורי דומינגס וזה בלי להתייחס לכל הגולרים שהליגה ראתה מאז. הייתי קופץ להסכים איתך אם רק היתה המשכיות לדבר הזה. רצה הגורל והקריירה שלו לא טיפסה לגבהים שחלוץ ארגנטינאי ברמה גבוהה אמור להגיע אליהם.

4. זוכר גם זוכר. לא שצריך זכרון מדהים – 2013 היא דוגמא קיצונית לתיאוריה שלך.

red sox 6 בינואר 2014

לא אמרתי "הטוב ביותר" אלא "השלם ביותר". שתי רגליים, בעיטה מרחוק, משחק ראש, התמצאות ברחבה, כוח, מהירות… היה לו הכל. ברור שהיגוואין טוב ממנו אבל אם תשווה אותם בנקודה שבה עזבו את ריבר אני חושב שקבנאגי היה טוב יותר. היגוואין נקנה על בסיס טורניר אחד טוב. קבנאגי שלט בליגה 3 שנים.
אתה צודק לגבי חוסר ההמשכיות – בעונה הראשונה שלו בספרטק הוא נפצע ושיחק מעט. אחריה (למרות ניצוצות בבורדו) זה כבר לא היה אותו שחקן.

red sox 6 בינואר 2014

וצ'ורי דומינגס? באמת??

עידו גבעון 6 בינואר 2014

לא באמת. הוא ממש לא בשורה אחת עם הגדולים האלה. אבל קשה לדבר על קבנגי בלי להזכיר את צ'ורי. במיוחד על רקע ההיסטוריה המשותפת שלהם.

Comments closed