איתן בקרמן: הגזענות המצחינה של (חלק מ) מקורבי לוזון

הנה שוב נושבות הרוחות הרעות. איתן בקרמן על המינוי המקולקל של גיא לוזון כמאמן הנבחרת הצעירה והקמפיין המכוער נגד האשכנזים שמעיזים לבקר את המינוי 

ספק אם צריך להרחיב בשאלה עד כמה מינויו של גיא לוזון למאמן הנבחרת הצעירה הוא עניין סרוח – מסיום הקדנציה של מוטי איווניר באמצע הקמפיין, דרך עיתונאים מלחכי פנכה שמבזים את עצמם ואת המקצוע ועד מצעד המועמדים האומללים, מושפלים מטעם ההתאחדות, שהתרחש כאן בשבוע שעבר.

המינוי המקולקל הזה מנצל את היותה של "ההתאחדות לכדורגל בישראל" גוף עצמאי לכאורה, הכפוף לתאגיד הענק פיפ"א ואילו יחסי הגומלין שלו עם מדינת ישראל הם קח-קח (ראה הזיכיון להימורים "ווינר"), ומשום כך יתכן שיצלח את בתי המשפט (ברכות לתנועה לאיכות השלטון על המאבק). מה שלא יגיע לדיון משפטי הוא המהלך שנעשה על ידי חלק מהתומכים במשפחה: המניפולציה של השד העדתי.

גזענות היא אחת המכות הקשות של המין האנושי. בדיוק בגלל זה יש להיזהר משנה זהירות לפני שמטיחים אשמה מסוג זה. אבל אצל המשפחה, במובן הרחב של המילה, כל האמצעים כשרים לקידום המטרה. מקורבים למשפחה ותומכיה לא מהססים לטעון, ברמז וגם במפורש, כי ההתנגדות למינויו של האחיין נובעת ממניעים עדתיים. לא פחות.

המניפולציה המתחסדת הזאת היא הציניות במיטבה. היא מחליפה טיעונים עניינים לטובת המינוי, שלא קל למצוא, ומטבע הדברים היא תקפה כנגד כל טיעון שבא מפיו של מי שנחשד, לפי מבחן שם המשפחה, בהיותו אשכנזי (האח עמוס כבר הביע בעבר את השקפותיו הנאורות על אשכנזים). כך יוצא שבתוקף טענת הקיפוח משוחררים יו"ר ההתאחדות,  אחיו שמחזיק במכבי פתח תקוה והאחיין המקבל תפקיד במגרש הציבורי, שהפך למגרשם הביתי, מכל ביקורת עניינית. אה, בתנאי אחד: שהיא באה מאשכנזי. למזרחי מותר לבקר אותם.

זוהי גזענות במירעה. אשכנזי הינו פסול עדות ודעה ביחס ללוזונים, שמא יוכרז כגזעני. ספין מארץ הספינים. אישית נתקלתי בו כאשר בתגובה למאמר נגד היו"ר טען באוזני בעל תפקיד (לשעבר) בהתאחדות כי "אתה נגדם כי הם פרנקים". אחרי כמה שניות של תדהמה נזכרתי, למרבה השמחה, כי את המאבק הראשי שלי כעיתונאי ספורט (בתמיכת המו"ל האשכנזי עמוס שוקן), שהגיע עד לבית המשפט העליון (ניצחנו שלוש-אפס!), ניהלתי דווקא נגד אחד, אילוני הרציקוביץ'. למזלי, גם בעל התפקיד ידע זאת, והסכים משום כך לזכות אותי מהתואר גזען – אבל את הרוח המנשבת בלוזוניה קלטתי, סימנתי, והנה היא שוב מנשבת בפרצופינו.

הדיון מהסוג הזה, שכופים עלינו מקורבי הלוזונים והנסחפים אחריהם, הוא מהזן המחליא. אבל כשיש מי שחוזרים ומשתמשים בטיעון מסוג כזה, יש להגיב. והתגובה, בסיכומו של דבר, היא פשוטה: המינוי של גיא לוזון הוא מביש ומכוער, אבל הוא מתגמד לעומת צחנת הגזענות שעולה מהדברים של כמה מהסנגורים שלו. לא נורא, כל כלב בא יומו.

.

כולנו אשמים (ורק דודו זכאי)
מגן הקהילה. יום התהילה!

42 Comments

אנונימוס 8 באוגוסט 2010

מתברר שלמושחתים נוח להסתתר מאחורי השד. גם אלי טביב למשל טען כל הזמן כי מבקריו בהפועל כפר סבא עשו זאת רק בגלל שהוא לא אשכנזי

איל 8 באוגוסט 2010

אני דווקא חושב שהגזענות כאן היא לא העיקר. היא סוג של מניפולציה דמגוגית ותו לא.

מה שחמור כאן זה שגוף בעל מאפיינים ציבוריים הופך להיות כלי לנפוטיזם מהסוג השקוף ביותר. העובדה שהביקורת הציבורית החריפה שהוטחה בהליך לא הועילה בדבר. העובדה שקבוצת אנשים עושה בנושאים האלה כבשלהם ולא כאנשי ציבור.

אלמלא היה את העניין של האוטונומיות של ההתאחדות (שאני מעריך שגם היא לא תעמוד לה בסופו של דבר), אין לי ספק שבית משפט יבטל את ההחלטה.

איתן בקרמן 8 באוגוסט 2010

איל, תרשה לי להסכים איתך, שמבחינת הדין והסדר הראוי הנפוטיזם הזה הוא הבעיה, אלא שהיא די מוכרת וברורה, ולצערנו הפן הגזעני מצליח להסית לא מעט אנשים, רובם נאיבים, וצריך לבער אותו מהר וחזק. אתה מאמין שבית המשפט יעשה פה סדר? הלוואי.

איל 8 באוגוסט 2010

איתן,

מן הסתם אתה יותר בקי בסחי הזה ממני, אבל דווקא הפעם ממש לא נראה לי שמישהו מתרשם ממש מטיעוני הגזענות. הרושם היה שמדובר בעניין כ"כ בוטה, שזה בכלל לא עמד על הפרק. למעשה, היה נראה כי לא ניסו ממש להצטדק, אלא רק למרק את זה משפטית.

איתן בקרמן 8 באוגוסט 2010

אני ממש מקווה שאתה צודק.

עמית 8 באוגוסט 2010

האם גם עורך הספורט של 'הארץ' נמנה עם המקורבים?

איתן בקרמן 8 באוגוסט 2010

למה אתה סבור כך?

עוז 8 באוגוסט 2010

בגלל הטור המגוחך הזה
http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1183201.html

הופ 8 באוגוסט 2010

ואני חושב שזה פוסט חשוב, ומשום שהוא כזה הוא לא צריך להסתמך על רמזים, אמירות עלומות והאשמות של "מקורבים", "נסחפים", "תומכי המשפחה", "עיתונאים מלחכי פנכה" וכו'.
מה הבעיה להגיד את הדברים כהווייתם? מה משיגים בהאשמות נטולות שמות? איזו מין ביקורת זו, שתוקפת את ההסתתרות מאחורי השד העדתי ובעצמה עוסקת בהסתרה?
מה החשש? הרי אותם עיתונאים קוראים את זה ויודעים שמדובר עליהם. גם החברים שלהם יודעים וגם חלק מהקוראים פה. זה לא שכתיבת השם תחשוף איזה סוד גדול או תתיר את דמם. המסתוריות הזו עושה את זה יותר דרמטי ממה שזה. אלא אם כן חייו של מישהו בסכנה ואני לא יודע.
זה מעין "פוסט לעיתונאי הספורט" או לעכברי התקשורת הכבדים, מעין "המבין יבין". אבל זה בלוג שמיועד לאוהבי ספורט ותקשורת ספורט, לא לבלשים חובבים.
חבל כי זה מחטיא את המטרה.
(וחוץ מזה, הפסקה הרביעית מסתיימת בפסיק ונדמה שחסר לה סוף. מקרה או צנזורה??? -תופים דרמטיים-).

איתן בקרמן 8 באוגוסט 2010

עקרונית אתה צודק מאוד, אבל שתי הערות:
אחת, עיתונאים הם רק חלק מהמתלכלכים והם לא יותר מרמקולים לקולות שבאים מהלוזוניה.
שנית, כשהדברים מצידם באים ברמיזות, אין ברירה (משפטית)אלא שלא לנקוב בשמות. תאמין לי שאחרת הייתי עושה את זה בשמחה.
בנוגע לפסיק, אצלי זה לא מופיע ככה, אבל נבדוק ואם צריך נתקן. תודה (חצוצרות)

תומאס 8 באוגוסט 2010

והאם, בבואך לבקר "מזרחי", חשוב להחזיק בקורות חייך מאבק דומה כנגד "אשכנזי", אחרת הביקורת אינה במקומה?
זה לא רק בספורט. זכורני מקרה של אחד, אורי אור(נדמה לי שזה היה שמו) שהעז לומר, בגלוי ובשמו המלא, שקשה להעביר ביקורת על מישהו שהוא מזרחי כי אז לעולם יתעלמו מהתוכן ויאשימו אותו בגזענות. נחשו מה? האיש נעלם מהמפה הפוליטית לאחר שהואשם בגזענות.

אורי אור 8 באוגוסט 2010

ההתבטאות האומללה של ח"כ אורי אור (אלוף במיל.) היא גזענית במהותה, היות והיא תוצאה של סילוגיזם. כלומר, הקשה מן הפרט אל הכלל. כל חשיבה עקומה, ראשיתה בהכללה גורפת על סמך מקרה פרטי אחד או מקרים אחדים.

קיצפו של ח"כ אור יצא על כמה מחבריו לסיעה ולמפלגה. ייתכן שיש לכך, לפחות ביחס לחלק מהשמות שהזכיר, הצדקה עניינית. אילו תקף אור את רענן כהן, שלמה בן-עמי ורפי אדרי באופן אישי, לא היתה פורצת סערה כזאת והמהומה היתה מסתיימת בתוך השלולית של מפלגת העבודה. הבעיה שאור ניסה לעשות הכללה מהבעיה הפרטית שלו, ולכן הוא הגיע לגזענות – ייחוס תכונות, בעיקר שליליות, לקבוצה של בני אדם ממוצא אתני או גיאוגרפי משותף, על בסיס היכרות עם בודדים מקירבם.

דורפן 8 באוגוסט 2010

אני נוטה להסכים לכך – ולו בשל מעמדו ותפקידו של אור שמחייבים איזשהי רמת מודעות להשלכה של דבריו.

ניינר 8 באוגוסט 2010

מי שמחליא זו כל משפחת לוזון שהיא אחד הדברים הדוחים והמגעילים במדינה. והיות ואני חצי מזרחי אני מקווה שלא יאשימו אותי בגזענות, אבל צריך לשים סוף למעורבות של המשפחה המחליאה הזו בכדורגל.המינוי של האחיין הוא מסריח ואינו עומד בשום נורמה ציבורית אבל המשפחה הזו לא מבינה מה זה נורמה ומנהל תקין. מהיום אני מתפלל ומייחל להפסד של הנבחרת הצעירה בכל משחק ואני בטוח שעם המאמן הפס הזה זה גם יקרה.

בני תבורי 8 באוגוסט 2010

ניינר,
יאשימו אותך בחצי גזענות.

הופ 8 באוגוסט 2010

LOL
(בעצם, חצי LOL)

בנימין נתניהו 8 באוגוסט 2010

הוועדה לאיתור מועמדים היתה עלה תאנה מארץ הכיסתוחים, שכן היא שימשה רק למציאת מועמדים, בעולם מתוקן היא גם היתה בוחרת את המאמן.

דורון 8 באוגוסט 2010

איתן שלום,

אני רוצה להציג דעה לא פופולרית. אני חושב שגזענות לשמה היא overrated. מייחסים לה, בשם פשעים היסטוריים איומים חלק ניכר מהרעות החולות של האנושות, אבל יש גם לא מעט פספוסים. בעיני הבעיה הקשה היא "שנאת השונה" או "שנאת האחר"

על פי ההגדרה המילולית גזענות היא כל הבחנה, הוצאה מן הכלל, הגבלה או העדפה של בני אדם, בנימוקים של שונוּת, המתבטאת לכאורה בשייכות לגזע, קבוצה אתנית, ובהכללה – גם בהשתייכות לקבוצה אחרת (מוויקיפדיה)

איני רואה מדוע שנאה (כן, שנאה) למי שאינו בן הגזע/עדה שלך, חמורה יותר משנאה למי שהוא בן דת אחרת, למי שאוהד קבוצה אחרת, או למי שיש לו נטיות מיניות שונות. ולפני שמישהו ממהר לקפוץ, אני טוען כאן שכל אלה נפוצות הרבה יותר מגזענות לשמה, ולא פחות חמורות (בהנחה שגזענות אינה עוסקת בשנאה לאוהדי קבוצה אחרת)

לשיטתי, אותם אוהדים מהיציע המזרחי, המקללים את מוחמד, אינם שונים במהותם מאוהדים אדומי גוון העוסקים במיניותם (לכאורה, כן?) של אבי נימני או שמעון מזרחי רק על שום היותם צהובים, או מאוהדי מכבי פ"ת שאינם מוכנים לסבול את קיומו של אדם, יהא גזעו אשר יהא, שלא מוכן לשמור על האינטרסים שלהם ושל קבוצתם.

הלוזונים חוטאים, בין היתר, בכך שהם מעמידים את עצמם מעל לכל חוק או נורמה ספורטיבית, אבל אלא אם כן יש לך נתונים חדשים לחלוק איתנו, הם לא הרוויחו את התואר "גזענים" מאז הימים שבהם עמוס לוזון שיתף אותנו בפניניו.

איתן בקרמן 8 באוגוסט 2010

לא רק זה, אלא שהעובדה שאין לנו בעברית מונח שימושי לשנאת האחר, לסוגיה השונים, מלמדת עלינו כמה דברים.
במקרה הזה של מזרחים-אשכנזים דווקא כן מדובר ב"גזענות", במובן של בדיקת שורשי המוצא וכו', אבל אין ספק שהענין החשוב הוא "ללא הבדלי דת, גזע ומין" (וג'נדר, ונטייה מינית, ומעמד כלכלי ועוד אלף דברים כמו שציינת).
לכל זה קוראים "הומניזם", מילה שגם היא בלי תרגום מדויק בעברית, וגם ככה מי שמשתמש בה מואשם מיד באשמה הנוראה "יפה נפש"

דורון קרמר 8 באוגוסט 2010

למרות שהסיכוי קלוש, אני באמת מקווה שתהיה התערבות בית משפט, שתוביל לבדק בית בהתאחדות. איומים על הרחקה מפיפ"א ואופ"א לא מפחידים אותי, מקסימום נחסוך עוד קמפיין התבזות כזה או אחר. במקרה של הרחקה בוודאי תקום מקהלה שתקרא לא להתערב אבל מי שמפחד באמת מההרחקה כזו הם הלוזונים. זה העונש הגדול ביותר שניתן לתת להם.

תומר חרוב 8 באוגוסט 2010

הבעיה היא לא המינוי עצמו ולא ההרחקה שנקבל אם נקבל. הבעיה היא שככה מתקבלת כל החלטה בהתאחדות, הכל מונע מאינטרסים. גיא לוזון מועמד? אז נשים מולו את גילי לנדאו(השולט) ואת ברקו הבדיחה כדי להכשיר את השרץ. ככה מעבירים את כל ההחלטות, מהקיזוז ועד לעונשים על אבי לוזון בנזונה. לא שווה להיות מורחקים מאירופה בשביל ביטול המינוי של גיא לוזון- שווה להיות מורחקים מאירופה בשביל ביטול מרכזי הספורט והכוח שיש להם בניהול הכדורגל הישראלי.

תומר חרוב 8 באוגוסט 2010

לנושא הגזעונות? קשקושי לוזון, אם מזרחי היה מבקר אותם היו אומרים שזה כי מהם מפתח תקווה, אם היה פתח תקוואי מבקר היו אומרים שזה בגלל שהוא מהפועל ואם היה פתח תקוואי ממכבי היו אומרים שעידן מליחי מקנא בגיא.

רפאל 9 באוגוסט 2010

שמע, אני יושב פה ומוחא כפיים נוכח דבריך הנכונים והאמיצים.
האם יש דרך שאנשים כמונו יחברו ליצור חזית מאוחדת למען ניהול אלטרנטיבי ומוצלח יותר לספורט והכדורגל בפרט?

בינתיים אנשים ( כולל אני ) יודעים להצביע על הבעיה, אבל לא ראיתי איזה ניסיון ממשי לבצע מהפיכה, למרות שיש כוח אינטלקטואלי ובוודאי פוטנציאל אלקטורלי אם יתחיל מהלך כזה.

השאלה מה עושים ואם אפשר לסמוך על חברים להשקיע מזמנם הפנוי בתיאום הפגנות מסודרות וצבעוניות ליד המגרשים ואם בכלל
יש דרך להיפטר מהצרה הזאת- מרכזי הספורט.
אלו צעדים שהכי כדאי לנקוט בהם?
האם כתבי הספורט שמעל דפי הבלוגים קוראים לשינויים יתמכו גם בעיתונים עם מאמרים המכשירים שינוי ובכך יסכנו את מעמדם?

היש באמת סיכוי לאנשים פרטיים לכתוב בלוגים ולהפיץ את רוח הדברים לרשימת תפוצה משמעותית ומשפיעה?
בוודאי שאין כוונה להשיג תוצאות בטווח הקצר, אך אם יש תחושה של מומנטום- יהיה חשק להמשיך לפעול ולכל הפחות נוכל להגיע לאיזה הסדר חקיקתי שיבטיח התקדמות כלשהי.

יש המון שאלות ובוודאי שגם מחלוקות בדרכי הפעולה.
השאלה הגדולה היא איך מתחילים.
יש לנו באמת מה לעשות או שאנחנו כאן כי אין לנו שום דבר טוב יותר ומה שנותר הוא להוציא מעט קיטור ולחכות לפוסטים הבאים שנרגיש טוב עם עצמנו על כך שלא התדרדרנו לרמות הנמוכות של האתרים האחרים.

בסופו של דבר נראה שאם לא מתכוונים לקיים סוג של מועצת ניהול אלטרנטיבית- אין טעם לעסוק במעקב אחר ספורט בארץ.
הבעיה שכל אחד ( ובמידה של צדק ) חושב שמתפקידו של מישהו אחר להתחיל ואז בטוח יתמוך.
היי, זה גם הקו שלי. בטוח שיש עוד רבים כאלה.

הופ 8 באוגוסט 2010

תומר חרוב, שתי התגובות שלך נכונות ומדויקות.
לגבי השניה, נדמה לי שגם בקרמן היה פוטר את זה ב"קשקושי לוזון", אם אותם עיתונאים עליהם הוא מדבר לא היו ממהרים להעמיד את עצמם לרשותו כרמקולים אנושיים (כמו שהוא תיאר את זה יפה).

ויכסלפיש 8 באוגוסט 2010

זה מזכיר לי שויקטור יונה, גורו של ניהול, האשים את הפועל קטמון בכך שהם "מזימה אשכנזית.. שרצקי, לרר…" ואז שאלו אותו מה לגבי הנשיא/ספונסר בני סיוון, וכל התיאוריה הקוונטית שלו קרסה מיד…

הלוזונים אינם גזענים, הם מקסימום יודעים לנצל את השד העדתי כשבא להם. יש להם יחסים מצוינים עם אשכנזים עשירים ובעלי השפעה על בסיס אינטרסים משותפים.

גיא זהר 8 באוגוסט 2010

לצערי נפוטיזם היא רעה חולה בחברה הישראלית ולא רק הלוזונים בעלי ההדר הז'בוטנסקאי חוטאים בה.הכדורגל הישראלי כל כך מעורר חמיצות. מזל שיש אליפות אירופה בשחייה. פני הכדורגל כפני הלוזון (ואני בכלל מחבב את איציק).

בני תבורי 8 באוגוסט 2010

"הלוזונים בעלי ההדר הז'בוטנסקאי", זה סוג של דאחקה, לא?

גיא זהר 9 באוגוסט 2010

בני, ברור.אהבתי את חילופי המלהלומות המילוליים ביניהם לבין דני לוי לפני מספר שנים ולכן הזכרתי את איציק. אכן עקיצות ברמה גבוהה.

בני תבורי 8 באוגוסט 2010

המונח גזענות בישראל נשחק עד זרא בשל שימוש בלתי הולם וללא שליטה על הסוגרים. האצבע המאשימה שלי מופנית לפוליטקאים, ולא רק מהזן הימני, אם כי לאלה זכות ראשונים ובכירות בשימוש – ואני חושש שהמונחים נאצים, שואה, אושוויץ וגסטפו מצמצמים במהירות את הפער ממנו. חבל, אבל מוכר.
עד כאן עמדתי הבלתי מתפשרת בעושר לשוני.
עכשיו לעצם המינוי. בהיותי אוהד הפועל פ"ת, הסיכוי שתשמעו ממני מילה טובה על משפחת לוזון שווה לסיכוי של מאיר דגן לקבל אזרחות כבוד של דובאי. מצד שני, מלבד היות גיא אחיין של, לא שמעתי אף נימוק מקצועי רציני מדוע אינו ראוי למשרה הרמה. נדמה לי שבתוך ההתבחבשות הצדקנית מכאן ומכאן, הנושא העיקרי הזה הלך לאיבוד. אפשר לקבל הסבר, או שאני לא בפוסט הנכון…?

הופ 8 באוגוסט 2010

מי אמר שהוא לא ראוי מבחינה מקצועית? ולמה זה הנושא העיקרי?

בני תבורי 8 באוגוסט 2010

בזה בדיוק אני תוהה, האם מישהו אמר שהוא לא ראוי ולמה לא מתעסקים (גם) בצד המקצועי.

תומר חרוב 8 באוגוסט 2010

בני השאלה למה אחרים שגם ראויים מקצועית לא עלו בכלל לדיון. אני מאוד מרוצה שרובן נשאר בנתניה אבל אם אני בין מקבלי ההחלטו אני בהחלט לוקח אותו בחשבון, הרזומה שלו מרשים יותר משל גיא לוזון. בחייך, העלו כמועמדים את מישל דיין וגילי לנדאו כדי שאפשר יהיה לומר שהיה הליך מסודר וכל הבבל"ת הזה. בסופו של דבר, מינוי של קרוב משפחה הוא בעייתי, גם ראוי אבל גם מינוי שהוא בעייתי וראוי צריך לדעת להעביר. מה שמרתיח פה שבא בנאדם ומתייחס לכדורגל בארץ כאילו זה שייך לאבא שלו.

רפאל 9 באוגוסט 2010

תומר, למה כאילו שייך לאבא שלו.
הרגולציה נותנת למערכים הפוליטיים בהתאחדות את ההשפעה צביון הכדורגל ואיך שינותבו המשאבים, שלא לדבר על התדמית והתרמית.

רפאל 9 באוגוסט 2010

תסלחו לי שאני שואל ומפגין כנראה חוסר בקיאות בסיסי-
תהיתי מדוע לאמן את נבחרת הנוער יותר יוקרתי מאשר לאמן קבוצת צמרת בליגת העל עם שאיפות לאירופה.
הרבה מאמנים יחסית בינוניים עברו בתפקידים דומים ואין כמעט עניין ציבורי כמעט במה שקורה בקמפיינים האלו, גם בקרב אוהדי הכדורגל.

לוינטל 9 באוגוסט 2010

אני מסכים עם קביעה אחת עיקרית – העיתוי של המינוי מסריחה – באמצע קמפיין. בכלל רק בישראל חוזה של מאמן מסתיים באמצע הקמפיין – לא מצאתי לזה תקדים עולמי. מה זה השערוריה הזו? תן לאיוניר עוד שני משחקים ואחרי זה תחליט.
יש סירחון גם בכך שפלאטיני הבטיח ללוזון שיורו 2013 לצעירות יתקיים בישראל וכך הנבחרת של גיא תימנע ממוקדמות ותגיע ישירות לטורניר הגדול.
אבל בכל זאת – לגיא יש כישורים. הוא הוכיח את זה בבני יהודה ומכבי פ"ת. מי שטוען שהוא נכשל בהפועל ת"א צודק לחלוטין אבל הוא מפספס דבר אחד – נבחרת ישראל באירופה ומעמדה מזכירים הרבה יותר את מכבי פ"ת ובני יהודה בישראל מאשר הפועל ת"א.

YB 9 באוגוסט 2010

בקר, מאד מסכים עם הבלוג.

אשכנזי קצת גזען 9 באוגוסט 2010

אני חייב להודות במשהו.
קראתי את ה"פוסט", והבנתי שהלוזונים באמת גוררים ממני רגשות גזעניים, ושיש משהו בטענות שלהם.
זה מוזר, כי הכדורגל הישראלי גדוש בטיפוסים מעדות המזרח, אך למרות הטינה שלי לחלקם (כמה שמות שעולים לי לראש במהירות: אבי נמני, אלי אוחנה, משה סיני, ליאור אסולין), אף אחד מהם לא גרם לי לסנן לעצמי "איזה פרענק" כמו שהלוזונים גורמים לי. שנאתי אותם בגלל מה שהם (כדורגלנים טובים ששיחקו נגד הקבוצה שלי) ולא בגלל מוצאם.
הלוזונים, לעומת זאת, ממש מצליחים לגרום לי להרגיש שאני שונא אותם רק כי הם פרענקים, ולא בגלל ההתנהגות הדוחה שלהם.
אולי זה השימוש האובססיבי שלהם בשד העדתי שגורם גם לי להשתמש בו? לא יודע.
בכל אופן, בתור גזען בארון, אני חושב שהם קצת צודקים.

רפאל 9 באוגוסט 2010

ואריאל שיימן האשכנזי טוב יותר?

שלו רומא 9 באוגוסט 2010

ושאלה שלי למה איווניר לא ממשיך, כפי ששמעתי מפיו הוא היה מעוניין להמשיך, הוא גם לא היה גרוע או ביזיון. אולי אני טועה אבל התחושה שתפרו לגיא תפקיד (וגם אם מקצועית הוא ראוי לו), יש גם עיתוי ויש מראית עין. אבל היי אף אחד לא בא בטענות שהספונסרים של מילאן וריאל (ועוד קבוצות) היו חברות הימורים, אז יש כאן קצת צדקנות לצפות שבביצה המקומית שלנו שמסריחה מכל פינה, דווקא מינוי הנבחרת הצעירה יהיה תקין.

בנימין נתניהו 9 באוגוסט 2010

הוועדה לאיתור מועמדים, היא עלה תאנה מארץ הכיסתוחים. אם היתה פה טיפת הגינות, הוועדה היתה צריכה לבחור את המועמד.

ויכסלפיש 9 באוגוסט 2010

שמתם לב לטוקבק של לוינטל? האם מה שכתב שם על יורו 2013 לצעירות פורסם אי פעם?

ברט פארב 9 באוגוסט 2010

פתרון רדיקלי לבעיית הנפוטיזים בספורט פוליטיקה ובכלל:
הרי ברור לכל אחד מיפי הנפש שאנחנו שגם אם אנחנו היינו מתמנים לאיזה תפקיד כוחני ובעל שררה היינו רצים לסדר ג'וב לחבר הנאמן או לאחיין המעריץ שמלווה אותנו באש ומים
ולכן הפתרון הוא כדקלמן- כל אדם שמתמנה לתפקיד ציבורי כלשהוא ספורט כנסת צבא וכו' זכאי לבצע מהלך נפוטיסטי אחד ויחיד
מינוי אחד שבו הוא ממנה את מי שבא לו לאיזה תפקיד שבא לו ונה לכולם .
מה קוראים אותו מישרת אמון רק בלי הספין-נקרא לזה מינוי ווטו ונפתור את ההתחסדות וההשמצות

Comments closed