זה רונאלדו. הוא ולא אחר

יש אנשים שחוטפים צמרמורת קטנה בכל פעם שלפורטוגלי עם הג'ל קוראים בשמו של אחד הגדולים בהיסטוריה. מי אחראי להבל הזה? רמז: מי שחטף מהאמיתי הכי חזק (דיון חוזר)

 

כשלריאל היה רונאלדו אמיתי

הפוסט הזה עלה לדיון לפני פחות מארבעה ימים, נדחק מאז לפינה נידחת באתר (העשיר ברוח שלנו), אבל ההתגוששות סביבו נמשכת. בין המתווכחים בלהט גם ענקי ספורט כמו רונן (בראשית ברא אלוהים את היונייטד) דורפן ועוזי (יש כדורגל ברזילאי ויש כדורגל) דן, ויחד איתם גם מיטב קוראי "דה באזר". מי שהחמיץ, או פרש באמצע, מוזמן להרחיב את השכלתו, וכמובן לשאת את דברו.

 

***

תגיד לי, אני שואל את החבר עוזי דן, רונאלדו, הרונאלדו שלנו, לא כריסטיאנו… עוזי חותך אותי באמצע, בקול רם, החלטי ונחוש, שיוצא לו בעיקר כשמדברים על ברזילאים: "אתה לא מתבייש? רונאלדו יש רק אחד. אתה מתכוון אליו או אל כריסטיאנו?".

אליו אני מתכוון, כמובן, אני מצטדק. רונאלדו לואיז נזאריו דה לימה. וזה בדיוק מה שבאתי לשאול אותך: איך זה קרה? מי העז לקחת את השם של אחד משחקני הכדורגל הגדולים בהיסטוריה, ולתת אותו לשחקן אחר?

או.קיי, שמו המלא של הפורטוגלי – שמתקרב לאמצע הקריירה ועדיין רחוק אלפי מיילים מהיכולות של הברזילאי – הוא כריסטיאנו רונאלדו דוס סנטוס אביירו. החצוף חסר הכיסוי מעדיף לכתוב רונאלדו על החולצה כשיש בחירה, לא כריסטיאנו וגם לא אביירו, וזו לצערנו זכותו (מעניין למה בחר דווקא בשם רונאלדו לייצג אותו).

אבל מאיפה צמחה ההחלטה לכנות אותו רונאלדו גם על החולצה, גם בתקשורת, ובעקבותיה בציבור, בעוד כוכב העל האמיתי עדיין בתוך הקריירה? ובכן, באנגליה היא צמחה. במנצ'סטר יונייטד. אותה יונייטד שאוהדיה האמיתיים יודעים ששלישיה כמו זו שדפק להם בבית רונאלדו האמיתי הם לא יראו מכריסטיאנו עוד אלף שנה. מחוזות אחרים בעולם, ובהם הפרובינציה שבמזרח התיכון, מיהרו להיגרר. "רונאלדו". חה.

רונאלדו היה בסגל ברזיל למונדיאל בגיל 18, הוביל בגיל 22 את ברזיל לגמר המונדיאל, לקח בגיל 26 מונדיאל כמעט בעצמו. הוא מלך שערי המונדיאלים בכל הזמנים. הוא היה מלך השערים בכל הקבוצות המרכזיות בהן שיחק: איינדהובן, ברצלונה, אינטר, ריאל. הוא היה מהיר, חזק, דריבליסט, נגחן, גולר, בועט פנדלים ובועט עונשין – הכל בהצטיינות יתירה. יש לו מקום מרכזי בכל דיון על נבחרת כל הזמנים, על המקום בהתקפה לצד פלה. לכריסטיאנו אין מקום בקישור גם בנבחרת השלישית.

אבל באג רציני אחד, מתברר, היה לרונאלדו בקריירה. הוא לא שיחק בליגה המיוחצנת ביותר, מיוחצנת מדי, הליגה האנגלית. שם, באימפריה לשעבר שעדיין חשה עצמה מורמת מהעולם, למרות הנוק-אאוט הארבע שנתי להזייה הזו, לא ממש סופרים את המדינות הלטיניות האלה – ברזיל, ספרד, איטליה. גם לא את ההולנדים הקטנים, אלה מגמר המונדיאל. למה, יש להם קבוצות בפרמיירליג?

זאת הפוליטיקה של השפה. קח מוצר מושלם כמו רונאלדו, תעניק שם זהה למוצר פגום כמו כריסטיאנו, תייחצן מספיק את השני, ותבנה עולם שבו הצעירים והתמימים, לצד השרלטנים, יאמינו שרונאלדו זה הג'ל מפורטוגל. מעניין אם זה היה קורה גם אם לפרמיירליג היה מגיע, נניח, טאלנט ישראלי ענק בשם משה בקהאם. 

* עוזי מספר שנדב יעקובי מרבה לקרוא לאחרונה לג'ל בשם כריסטיאנו. מלך הנדב הזה.

 

חשיפת חשבונות פייסבוק לפני המשחק בין הפועל ת"א לליון
הבנת את זה, פייטון? (סיכום שבוע שלישי באן.אף.אל)

94 Comments

יואב 26 בספטמבר 2010

כתיבה מושחזת אבל אין ממש בסיס להשוואה מלבד השם.לכל אחד יש את האיכויות שלו, התפקיד שלו והחולשות שלו.
מה עוד שמוקדם כל כך לסכם את פועלו של רונאלדו.
ואני בספק אם לברזילאי(שאכן היה שחקן כביר) היו אליפויות עולם אם היה נולד בפורטוגל אבל אין לי ספק שרונאלדו יעקוף אותו בתארים קבוצתיים.
וכן-לאוהדי יונייטד יש את הרונאלדו שלהם(למרות הג'ל)והם גם יודעים להעריך הופעה אדירה של יריב. אין שום סתירה.
נ.ב
לא מכובד להתייחס לשחקן נפלא כמו רונאלדו כאל ג'ל.לא אם אתה אוהב ומבין את המשחק.

סימנטוב 26 בספטמבר 2010

כל מילה בסלע

זיזו 27 בספטמבר 2010

עקף אותו מזמן!!!

הופ 26 בספטמבר 2010

אאוץ'! יאללה מכות

שי 26 בספטמבר 2010

מסכים, רונאלדו יש רק אחד (ועוזי דן הוא נציגו בישראל). חיפשתי ומצאתי את הטור שהוא כתב עליו במונדיאל הקודם כשרונאלדו שבר את שיא הכיבושים. גם היום ממרחק ארבע ומשהו שנים זה נכון ונפלא.
http://sports.walla.co.il/?w=/368/931847

איל 26 בספטמבר 2010

יש דבר קצת מגוחך בשינאה התהומית שהפורטוגזי מוציא מאנשים. קשה להם נורא שיש שחקן אדיר שהוא בעל אישיות מוחצנת כה דוחה. הוא יהיר, הוא ערס, הוא איש מגעיל בכל רמ"ח אבריו.

רק שהוא שחקן אדיר. שחקן אדיר בעל הישגים אדירים. שחקן אדיר שמשחק בנבחרת בעלת כישרונות נמוכים משמעותית מאשר זו של הברזילאי.

זה לא שהברזילאי לא שחקן מצוין. הוא כן. רק שזה ממש לא סותר. אגב, אתה שוכח מאד את הנפילות של הברזילאי. את העלייה במשקל. את המחויבות המרפרפת שלו בחלק מהתקופות בקריירה. הוא ללא ספק עשה קאמבקים אדירים. והוא אכן שחקן אדיר.

רק שהפורטוגזי המגעיל עדיין שחקן אדיר.

איתן בקרמן 26 בספטמבר 2010

איל, גם משה סיני היה שחקן אדיר. רציני. אבל גם בזה יש היררכיה. אתה קולט שרונלאדו היה סופאסטאר כבר באמצע שנות התשעים? מבחינת קריירה באירופה מעטים משתווים לו, ככה גם מבחינת הכוכבות בנבחרת ברזיל ובמונדיאלים – ספק אם יש שחקן בהיסטוריה עם שילוב כזה.

אתה צודק, אנחנו מצפים מכוכבים כמו כריסטיאנו שלא יהיו בנאדם "מוחצן, דוחה, יהיר, מגעיל". הוצאתי את ה"ערס" מהרשימה שלך, ערסים אני דווקא מחבב.

Mr. Kate 27 בספטמבר 2010

למה אתה מצפה ממנו שינהג אחרת? וגם, אתה לא באמת מכיר אותו, אבל נניח שהתיאורים שלו בתקשורת נכונים-זאת עדיין זכותו להתנהג איך שהוא רוצה כל עוד הוא לא עובר על החוק. וכן, זה מאוד מפתיע שצעיר בן 20 ומשהו לא מתנהג כמו איש מיושב.

סאביסאביץ' 26 בספטמבר 2010

רונאלדו הברזילאי הוא החלוץ הכי גדול שהעולם ראה ב- 20 השנים האחרונות, השלושער המדהים שכבש באולד-טראפורד יזכר על ידי לעד, בעיקר כי זה הגיע בתקופה שהפסיקו להאמין בו, אך אסור לשכוח שהוא לא זכה בתארים מקומיים בקבוצות בהן שיחק, חוץ מריאל לקראת סוף הקריירה האירופאית שלו, אין ספק שהוא היה פנומנלי ויזכר עוד שנים רבות, בעיקר בגלל אגדותיו בגביעי העולם לטובה ולרעה.
רונאלדו הפורטוגלי ב- 4 השנים האחרונות הוא הקשר התקפי/חלוץ הכי משפיע על קבוצתו והכי טוב בעולם, אפילו יותר ממסי. רק עוד 10 שנים נראה האם נוכל להגיד על הפורטוגלי שהוא היה מהטובים בהיסטוריה או לא. הבעיה היא שנותנים יותר מדי קרדיט למעשיו של השחקן בגביע העולם לכן באופן קבוע נעדרים שחקנים ענקיים מהרשימות הללו: ואן באסטן, ואאה, פאפן, בובאן, מלדיני, גיגס, פלאטיני. וזה רק חלק קטן מאוד מהרשימה. 

איתן בקרמן 26 בספטמבר 2010

יואב היקר. את השאלה מי אוהב ומבין את המשחק נשאיר לדיון אחר. אתה מכיר מישהו שחושב שהוא לא מבין?

אני מתייחס אליו כאל ג'ל (אפשר לחשוב מה אמרתי :) בגלל הפער הבלתי נסבל בין היהירות המוקפדת שלו למה שהוא עושה עם הכישרון שלו.

לסכם את רונאלדו ב"היו לו אליפויות עולם" זה קצת לא לענין, במיוחד אם יצא לך לצפות במונדיאל 2002

אכן כמו שכתבת, אין מקום להשוואה. גם עבדי פלה היה שחקן גדול, זה לא ממש עש אותו פלה

יואב 26 בספטמבר 2010

איתן,
אני מודע לחולשותיו של רונאלדו, אולי? יותר מרוב המגיבים כי אני לא נוהג להפסיד משחק של יונייטד כבר שנים.ראיתי את התהליך בעינים משבוע לשבוע- את הגדילה מילד מחוצ'קן, להטוטן אגף, רזה וחסר ביטחון למפלצת גופנית, מלאה ומרוכזת בעצמה שגם שיפרה כל אספקט במשחק שלה.הוא לא כוס הבירה שלי אבל לקרוא לו מוצר פגום זה קצת לעשות עוול עם היכולות שלו ועם מוסר העבודה הנדיר שלו(פרגי פעם ציין שהוא אחד המתאמנים הטובים ביותר שהיו לו).
ראיתי כל מונדיאל מ78.רונאלדו הברזילאי היה שחקן כביר שעשה קאריירה נהדרת.אני כמובן לא לוקח ממנו כלום ולא אתחיל לפשפש בציציותיו-כי אין באמת למה.הוא היה פנומן אמיתי.
אבל עולם הכדורגל בנוי כך שלקחת מונדיאל זה גם מאד תלוי מקום לידה(וליגת האלופות הפכה לסוג של תחליף זמין לזה).לבסט ולגיגסי למשל, לא היה מראש סיכוי.וכן,יש לו מקום מרכזי בכל דיון על נבחרת כל הזמנים, על המקום בהתקפה לצד פלה.ראוי לציין גם שמונידיאל 2002 הוא אולי המונדיאל הרומנטי האחרון(בעינים שלי כמובן)שעדיין משמר את הילת המונדיאלים של פעם(גם ברמת איכות, חשיבות,עניין ויוקרה)עד שליגת האלופות החלה לנגוס.

טל המנצ'סטרי(בישראל) 26 בספטמבר 2010

כשרונאלדו כבש שלושער לרשת יונייטד אז אי אפשר שלא להוריד בפניו את הכובע ואוהדי יונייטד ידעו לעמוד ולמחוא לו כפיים כשהוחלף יחד עם קריאות לפרגוסון להחתים אותו אבל אין לי ספק ששוער אחר ולא בארטז,לא היה מקבל את צמד מהשלושער הזה.
שערים ששוער בנערים א' היה מתבייש לספוג.
עמידה גרועה ולא נכונה,גם בגול הראשון,לא סגר את הפינה הקרובה
(אם אני זוכר נכון בהתקפה הראשונה של מדריד במשחק ולאחר פתיחת משחק מצויינת של יונייטד,ידע יפה מאוד להוציא את הרוח מהמפרשים בארטז) ומבעיטה אלכסונית לא הכי חזקה מחוץ לרחבה
ובגול השלישי עמד מחוץ לתיבת ה 5(תמיד היה עומד רחוק מדי מקו השער)וכשאתה נמוך כמו שבארטז היה זה לשחק באש.
בין השנים של שמייכל לואן דר סאר יונייטד שילמה ביוקר ובכמה תארים,גם באירופה אני בטוח,על שוערים לא מספיק טובים,כולל בארטז.
אבל זה דיון על רונאלדו אז מצטער שלקחתי ימינה עם יונייטד,
הנה השלושער המדובר:
http://www.youtube.com/watch?v=6thQOt-NzOM&feature=related

נאור 27 בספטמבר 2010

טל המנצ'סטרי לגמרי צודק.כמי שהמשחק הזה עדיין מקוטלג אצלו כסוג של טראומה,אני לגמרי מסכים שבארטז עשה את רונאלדו גדול והמשחק הזה סימן את תחילת הסוף של בארטז ביונייטד. למעט השער השני שהיה מחדל של ההגנה,שוער טוב היה עוצר את הראשון והשלישי.לצערי השוער הטוב היה בצד השני

moby 27 בספטמבר 2010

מצטער בתור שוער עבר אימתני בשכונת חיים (נוה יוסף אבל למה לקלקל), אתם מסתתרים מהאמת. אין שום סיכוי לבארטז לקחת את השני והשלישי. את גדולת רונלדו בראשון הייתם רואים אם בארטז היה סוגר את הפינה הקרובה הוא היה בועט לרחוקה (בערך מה שהוא עושה בשלישי).
אבל למה לקלקל את המציאות הרי בטח מנצ'סטר שלטה במשחק והייתה צריכה לנצח בו אך אם רק היה לה שוער…..
לפחות לטל יש את האינטגריטי לכתוב שהוא מנצ'סטרי וככה הוא רואה את העולם.

תומר ש 27 בספטמבר 2010

מנצ'סטר אכן ניצחה במשחק

עזי 27 בספטמבר 2010

אתה משעשע, ריאל ניצחה בראשון 1-3 ואחרי השלישייה של רונאלדו הובילה 3-2 באולד טראפורד עמוק במחצית השניה, יונייטד היתה צריכה 3-6 לעלות אבל נגמר 3-4. אני מאחל למניונייטד רק נצחונות כאלו באירופה.

Yair 26 בספטמבר 2010

כנראה ש"הג'ל" בכל זאת עושה משהו נכון אם בכל הטקסט על רונאלדו השמן אתה מתעסק בו.
מה יש בספורט הזה שגורם לכל מי שמבין בו, יותר או פחות, לבוז לכל דעה אחרת שמישהו מעז להעלות?

איתן בקרמן 27 בספטמבר 2010

בטח שהוא עושה משהו נכון, הוא שחקן כדורגל נהדר, אבל למה לבוז לרונאלדו בכינוי "השמן", ולמה בכלל לבוז לכל דעה אחרת שמישהו מעז להעלות?

תומר ש 27 בספטמבר 2010

המוסר הכפול שלך מדהים.

גילי פלג 26 בספטמבר 2010

רונאלדו הגדול, החד פעמי, הרוקד, רב המכשפים, באמת ובתמים, ובלי להיכנס כלל להשחרות והכתמות, אין מקום להשוותו לא לכריסטיאנו ולא לשום חלוץ אחר בעשרים השנים האחרונות ואולי מעבר לכך. מגדולי השחקנים בהיסטוריה.

Yair 26 בספטמבר 2010

מי השווה אותו? לא זוכר שאי פעם מישהו השווה ביניהם בצורה רצינית, הכותב מתקומם על זה שהציבור, והשחקן עצמו, ברוב חוצפתם העזו לקרוא לילד בשמו.

איתן בקרמן 27 בספטמבר 2010

יצא לך שנון, יאיר :) רק שזה לא שמו.

Yair 27 בספטמבר 2010

מה זאת אמרת זה לא שמו? זה חלק משמו בדיוק כמו שרונאלדו הוא חלק משמו של איל פנומנו, אביו קרא לו רונלדו על שם רונלד רייגן.
בהתחלה חשבתי שכל הטקסט נכתב בחצי קריצה, לא האמנתי שזה שהוא קורא לעצמו רונלדו באמת מפריע לך, אבל אני מבין שמה שבאמת מפריע הוא זה שיש כאלה שחושבים שגם רונלדו הוא שחקן גדול, אפילו אולי במימדים היסטוריים יום אחד (מכיר אחד כזה, יש לו בלוג…) וזה מצטרף לך לסלידה מהליגה האנגלית, שיהיה בכיף.

Yair 27 בספטמבר 2010

מה זאת אמרת זה לא שמו? זה חלק משמו בדיוק כמו שרונאלדו הוא חלק משמו של איל פנומנו, אביו קרא לו רונלדו על שם רונלד רייגן.
בהתחלה חשבתי שכל הטקסט נכתב בחצי קריצה, לא האמנתי שזה שהוא קורא לעצמו רונלדו באמת מפריע לך, אבל אני מבין שמה שבאמת מפריע הוא זה שיש כאלה שחושבים שגם רונלדו הוא שחקן גדול, אפילו אולי במימדים היסטוריים יום אחד (מכיר אחד כזה, יש לו בלוג…) וזה מצטרף לך לסלידה מהליגה האנגלית, שיהיה בכיף.

איתן בקרמן 27 בספטמבר 2010

כשיבוא משה בקהאם דוד הכהן לברצלונה ויקראו לו שם בקהאם, אז נדבר.

שלו רומא 26 בספטמבר 2010

רק מותר להזכיר, עם כבוד אין סופי לרונאלדו, שב 2002 שיחק איתו אחד ריבלדו שהיה לא רע, בגמר הוא אפילו פירגן לו קצת… וזה מבלי לפגוע בגדולתו של רונאלדו.

יובל 26 בספטמבר 2010

איתן, בשורה אחת. לא היה ולא יהיה כמו אל פנומנו. ובקצת יותר, את שנותיו המדהימות נאלצתי לראות בשידורים חוזרים בגלל שירות קבע בגבול הצפוני. ותודה לאל על שידורים חוזרים. (והיום על יוטיוב)

לירן שבתאי 27 בספטמבר 2010

המקום של רונאלדו שמור בין הגדולים.
אבל!, כריסטיאנו, שהוא בכושר רגיל (כמו זה של השנה שעברה) הוא מכונת השערים האולטימטיבית ביותר שאני ראיתי. נגיחה יותר טובה משל רונאלדו(בגמר צ'מפיונס), בעיטה מרחוק יותר טובה (רבע גמר), בעיטות חופשיות יותר טובות, פנדלים, ריבאונדים ואפילו עם הזין הוא כבש (כמדומני מול ווסטהאם) ולא פחות חשוב כריסטיאנו הוא ווינר אמיתי. ואת זה אי אפשר לקחת לו.
אני לא אומר שכריסטיאנו יותר טוב מרונאלדו או יותר מרגש, אבל הוא תותח בפני עצמו וכן, בכדורגל קבוצות יש סיכוי טוב מאוד שהוא יהיה יותר גדול מרונאלדו.

אבי 27 בספטמבר 2010

אני עדיין זוכר שאמרתי לחבר אוהד בארסה בגמר של מנצ׳סטר (קבוצתי) מולם
״זה ממש מוזר לי לשנוא את הכוכב הכי גדול שלנו״
למרות כל מה שהוא עשה בשבילנו… לא יכלתי להסתכל עליו. ליצן בגוף של כדורגלן על. ללא ספק, אם טכנולוגיה להחלפת מוח היתה קיימת, הוא היה הטוב בכל הזמנים… 

אביאל 27 בספטמבר 2010

לא מפליא שנדב יעקבי כראש להקת ברצלונה בארצנו צוחק על הג'ל של רונאלדו בעוד שחביבו צ'אבי כבר בן שלושים ומשהו ולא מפסיק עם הג'ל בעצמו.

בקשר לרונאלדו מול רונאלדו, סגן מלך השערים של רונאלדו במלכות שערי המונדיאל הוא מירוסלב קלוזה, גרמני ממוצא פולני, אף אחד לא יבחר אותו לאחד משלושים החלוצים הגדולים בכל הזמנים והוא מגיע מנבחרת שמבחינת רמת השחקנים הכללית שלה לא מתקרבת לזו של ברזיל, ככה שהסטטסטיקה הזו לא תופסת.

אני לא בא חס וחלילה לזלזל ברונאלדו הברזילאי, את שלו הוא עשה ועשה מעולה, אבל מפה ועד לזלזל בשחקן שאין כמעט שחקן בהיסטוריה שבנוי כמוהו מבחינה פיזית, שנתן 42 גולים בעונה בליגה האנגלית ובליגת האלופות, שחצי עולם רצה לשבור לו את הרגליים, אחד שלא מפסיק להילחם, לבעוט ולעשות מה שצריך, זוכה לזלזול לא מובן, כן נכון קשה איתו, הוא גורם לך לשנוא אותו לרוב, אבל מפה ועד לזלזל בו ככה זה כבר לא הגיוני, אני עדיין חושב שבראייה לאחור מרבית המאמנים היו לוקחים את הפורטוגלי מאשר את הברזילאי בעיקר בגלל הגיוון שהוא יכול להכניס לקבוצה.

אלון 27 בספטמבר 2010

בקרמן, שכחת שרונאלדו המקורי לא הצליח לקחת אליפויות באינדהובן, ברצלונה ואינטר. במונדיאל 94 הוא לא שיחק אפילו דקה אבל עדיין שני בהיסטוריה רק למרדונה. כרסטיאנו בחיים לא יהיה רונאלדו.

יספר אולסן 27 בספטמבר 2010

טקסט ריאקציוני, שמרני וילדותי, התרסה והתגרות באנגלופילים שבינינו. זה בסדר, באמת, רק שנדמה לי שטענות השוואתיות כאלה הופכות לפחות ופחות רלבנטיות. לגיטימי שמגעיל אותך שאישיות מסחרית ונרקיסיטית כמו כריסטיאנו השתלט על התודעה הקולקטיבית של השם רונאלדו, אבל אתה נופל כאן קורבן לחזות במקום למהות. עקבתי בזמן אמת אחרי ההתפתחות של שני הרונלדואים וגדולתו של האחד לא מעידה על קוטנו של האחר ולהפך. אין כאן שום השתלטות עויינת על המותג וניצול שלו, רק שני כדורגלנים ענקיים שהמקריות והמוצא הפורטוגזי יצרו ביניהם אחדות שמית.

ואם כבר, אז הנה נקודה שלא עלתה כאן – הברזילאי הוא אחד השחקנים הכי אופורטוניסטים ולא נאמנים בהיסטוריה: הוא שיחק בבראסה ובריאל, באינטר ובמילאן. אין שום שאנסה שאצל כריסטיאנו יקרה כדבר הזה – הוא לעולם לא ישחק בבארסה וגם לא בליברפול/צ'לסי/ארסנל. כבוד, כידוע, הוא יסוד משמעותי בחייו של הערס.

גיא אלון 27 בספטמבר 2010

אני חולק על הקביעה שאוהדי היונייטד לא יזכו לראות מכריסטיאנו שלישייה לרשתם. כנראה שלא הספקת לראות את ההגנה שלנו השנה.

חוץ מזה, תענו לי על השאלה הבאה, מיידית, ללא לחשוב:
מי אלופת העולם בכדורגל ? מי היה מלך השערים במונדיאל האחרון ?
מכיוון שאני מאמין שרובכם קימטו את המצח, סיימתי את טיעוניי לגבי החשיבות של המונדיאל בימינו.

מנחם לס 27 בספטמבר 2010

רונאלדו הברזילאי לא היה שחקן כדורגל מהוקצע. למעשה כל מה שהוא ידע זה להבקיע שערים. כמובן שאני מודע לתשובה שכל מה שבטהובן ידע זה לכתוב מוסיקה. אבל כשחקן שדה, עד כמה שאני זוכר את רונאלדו הוא היה מין שייע גלזר (זה לא לצעירים שביניכם) ששום דבר לא עניין אותו מלבד כדור מפרפר ברשת. רונאלדו הבראזילאי התקשה בדריבלינג, מסירות, עצירות. אבל הוא היה מכונת הבקעה, וזה הדבר הקשה ביותר בכדורגל.
רונאלדו הפורטוגלי הוא שחקן הכדורגל הטוב בעולם כי יש לו הכל. הוא עבורי פלה המודרני. מסי הוא מרדונה המודרני. אני מעדיף את פלה על מרדונה בקבוצה שלי.

עזי 27 בספטמבר 2010

מנחם, בכל הכבוד הרב וההערכה העמוקה שלי אליך, כנראה שלא שידרו בארה"ב מספיק כדורגל מהליגות הספרדית והאיטלקית. להגיד שרונאלדו לא היה שחקן כדורגל מהוקצע זה פשוט לא נכון, להגיד שרונאלדו התקשה בדריבלינג זה המשפט הכי מופרך שקראתי אצל מנחם לס הגדול ב-40 השנים שאני קורא אותך.

איתן בקרמן 27 בספטמבר 2010

מנחם, אתה המורה של כולנו, אבל כדורגל מחוץ ל"אמריקה" (הנה לך עוד פוליטיקה של שפה, השתלטות ארה"ב על המילה אמריקה)זה הכדור העגול, לא זה שנראה כמו ביצה :)

תומר ש 27 בספטמבר 2010

מנחם, עשית ממנו אופרטוניסט סטייך אינזאגי ו-ואן ניסטלרוי. הדריבל שלו ויכולת הפריצה הם הטובים שראיתי ב20 השנים האחרונות.

גילי פלג 27 בספטמבר 2010

הוי מנחם מנחם, צר לי מורי, אך אתה טועה ולא נותר לי לקוות אלא שאינך גם מטעה. ידע גם ידע רונאלדו למסור, עצר גם עצר כדורים על כל פס רקמה בגוף, דירבל דריבלינג שהיה גורם לאמריקאים להתבייש במילת המקור. חברים, לעולם ההשוואות הן קשות ולא הוגנות, אבל יש גבול לכל תעלול, שחקן אדיר לא דר בכפיפה אחת עם שחקן היסטורי. גם אין צורך לגבות כל דבר בנתונים, מי שראה את רונאלדו מהיום הראשון בו הגיע לאירופה ולא החמיץ משחק שלו, ומי שראה את כריסטיאנו מנערותו ועד היום- ידע לעשות את ההבחנה, הלא כל כך קשה במקרה הזה, רק על פי מראה עיניים.
אביאל- מעריך אותך ואת דעתך, אבל להעדיף את הפורטוגלי על הברזילאי ? אני באמת משתומם ושואל האם ראיתי את רונאלדו משחק ?

גילי פלג 27 בספטמבר 2010

האם ראית, כמובן…

מנחם לס 27 בספטמבר 2010

אני מעריך שראיתי את רונאלדו הבראזילאי פעמיים או שלוש חי, וכמה פעמים בטיווי. הוא תמיד נראה לי קצת שמנמן, מחייך יותר מדי, מין טנק כזה. אבל מאד אהבתי אותו כי עוד לא פגשתי שחקן כדורגל ברזילאי שלא אהבתי. הפורטוגזי מנגד נראה לי מהיר ביותר, מכונה אתלטית שלא מפסיקה לעבוד. זה עניין של טעם.

מנחם לס 27 בספטמבר 2010

אגב, אני רק מביע דעתי כמו כל אחד אחר. אין פה כל עניין של הטעייה. אני בטוח שרובכם חזו בהרבה יותר כדורגל ממני, ואני סתם מביע דיעה.

איתן בקרמן 27 בספטמבר 2010

לא לא מנחם, זה לא ענין של טעם..לפי עקרון הטעם הזה אני יכול לטעון שמיקי ברקוביץ' היה גדול ממייקל ג'ורדן. הג'ל שלקן נהדר, אבל תשאל כל ארגנטינאי, זו לא טעות, והוא יגיד לך מה היה הערך של רונאלדו.

איתן בקרמן 27 בספטמבר 2010

רציתי לכתוב שחקן, יצא שלקן, אולי יש בזה משהו.

אביאל 27 בספטמבר 2010

גילי פלג – זאת היתה התקופה שראיתי הכי הרבה כדורגל, תקופת רונאלדו, בכל מקרה, הוא היה מאכיל אותי מרורים בברצלונה, כמו שכתבתי אני מעדיף שחקן שגם כובש וגם יוצר ומהווה איום מתמיד באגף, שיכול לשחק בהרבה עמדות במגרש, על פני חלוץ סקורר ככל שיהיה, שכמו שכתבתי, קל יותר להצליח ככדורגלן ברזילאי מאשר פורטוגלי, במיוחד בענייני נבחרת, מבחינת תארים קבוצתיים רונאלדו כנראה יעקוף אותו.

איש 27 בספטמבר 2010

איתן- נראה שתקעת את החץ ואח"כ סימנת את המטרה.
מבחינת כדורגל אין מקום להשוואה- לא רק שהם לא משחקים באותו התפקיד, לכריסטיאנו רונאלדו עוד יש כמה שנות קריירה לפניו.
מבחינת השם זו היתפסות לקטנות- קרא לו איך שבא לך. לג'ובאני ואן ברונקהוסט היה כתוב ג'יו. רונאלדו בחר בשמו הפרטי, כריסטיאנו בשם השני (הוא עושה הרבה דברים שאמא שלו אומרת, אולי זה קשור). מעניין מה תגיד על אדסון ארנטס דו נסימנטו.
מבחינת התספורת- להתייחס לכריסטיאנו כג'ל זה כמו לדבר על התספורת של רונאלדו במונדיאל 2002.

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

איש, גם השוער רפי כהן ודייגו מראדונה לא באותו תפקיד. מי יןתר טוב?

אני אקרא לכריסטיאנו איך שבא לי, גם הוא כמובן, השאלה למה התקשורת האנגלית והישראלית העזה לקרוא לו רונאלדו. העזה זאת המילה.

הג'ל זאת לא שאלה של אסתטיקה, הוא בחור יפה, זו שאלה של נרקיסיזם, כמה שהוא אוהב את עצמו, ענין שדי דופק לו את הכישרון המופלא

יוחנן הסנדלר 27 בספטמבר 2010

עוד אספקט שלא עלה כלל לדיון בפוסט ובתגובות: רונאלדו האמיתי עבר שתי פציעות קשות שלא כל שחקן היה משתקם מהן. הוא החמיץ עונות שלמות בגללן וכשחזר הוא היה טיפה פחות חד, טיפה פחות מהיר ועדיין סקורר מדהים. מחייך ונושך. שחקן מדהים.
לי בכלל אין שום ספק שאם לא היה נפצע אז גם כמות התארים האישיים היתה בהתאם.
בעיני כריסטיאנו אינו שחקן כל כך מדהים. שחקן טוב מאוד, מכונת שערים אבל לא מלהיב. אני מעריך שכמו כל שחקן שבנוי בעיקר על מהירות גם ההתקדמות שלו כבר הסתיימה ומכאן הוא בדרך למטה. יזכה כמובן בעוד תארים ויכבוש עוד הרבה שערים אבל לעולם לא יעורר סימפטיה.
ובנימה קצת יותר כללית – כל נושא ההשוואות שנפוץ כאן הוא טיפשי וקצת נשמע כמו "למי יש יותר גדול". מסי או רונאלדו? מרדונה או פלה? בארסה או יונייטד? איך אפשר הרי להשוות? היופי בעיני המתבונן…

עזי 27 בספטמבר 2010

איש, אתה מחמיץ את העיקר. אפשר לבחור בשם הפרטי כפי שעשו רבים, אפשר לבחור בשם המשפחה שזה טריוויאלי, אפשר לבחור בכינוי. אבל לבחור בשם השני שלך ללא הראשון (כמה כאלו אתה מכיר שעשו זאת) כשאתה עולה לבוגרים והשם הזה במקרה הוא כשם של שחקן על שנמצא בשיא הקריירה שלו, זה, אעפס, קצת מוזר ומגלומני. הוא לא היה שחקן פחות טוב אם היו קוראים לו כריסטיאנו או כריסטיאנו רונאלדו.

Mr. Kate 27 בספטמבר 2010

למה זה מוזר ולמה זה מגולמני? "דוס סאנטוס אוויירו" זה שם המשפחה שלו, וכריסטאנו רונאלדו זה השם הפרטי שלו. הוא מיתג את עצמו בתור כריסטאנו רונאלדו, CR7.
וכן,מ כשהוא עלה לבוגרים כנראה הייתה לו אמונה שיום אחד הוא יהפוך לאחד משחקני הכדורגל הכי טובים בעולם ולאחד המותגים החזקים בשוק. עכשיו תגיד לי אתה, איזה מותג עדיף- אווירו או רונאלדו? ברור שהיה כאן שיקול מסחרי ושיווקי, אבל לרונאלדו אין טאבו על השם שלו.

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

אחינו, חלאס עם הספין הזה – השאלה היא איזה מותג עדיף (בהנחה הסמויה שלך שמיתוג זה הדבר הכי חשוב) כריסטיאנו או רונאלדו, ולא אבירו. אז למה ככה?

איש 27 בספטמבר 2010

עזי- זה היה מוזר אם היינו עוסקים בפול סקולס, לא בשחקן שאחת משאיפותיו הגלויות היא להיות הכדורגלן הטוב בעולם.
בקרמן לא אוהב את הבחירה בשם רונאלדו על החולצה (אני מניח שגם אתה לא) וחיפש סיבות להצדקת העניין במקום פשוט לכתוב- אני לא אוהב את הבחירה.
אני אגב גם לא מת על הבחירה הזו אבל עוד פחות אוהב את הבחירה של לברון ג'יימס במס' 23.

עזי 27 בספטמבר 2010

כמו שפעם לא מעט שחקנים בחרו 33 אחרי קארים – לארי בירד, פטריק יואינג, דייויד תומפסון, אלונזו מורנינג, סקוטי פיפן וכו' – טבעי ששחקנים ייבחרו 23. זה מספר ומספר תיאורטית יש בכל קבוצה. תראה לי כמה שחקנים בחרו את שמם השני בלבד כאשר יש כוכב עולמי הידוע באותו שם. בקיצור גם אני בהחלט לא אהבתי את הבחירה הזאת.

איש 27 בספטמבר 2010

הבחירה ב- 23 הייתה לגיטימית אם הייתה נעשית בידי שחקן אחר, לא בידי אחד שמתיימר להיות הטוב בעולם. אם בראיינט היה בוחר במס' הזה הייתה קמה צעקה גדולה.

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

אה אז 23 ללברון זה לא בסדר, אבל רונאלדו לכריסטיאנו זה כן… קצת עקביות, גבר

איש 30 בספטמבר 2010

בקרמן- לא אמרתי שלברון לא לגיטימי וכרסיטיאנו כן (תקרא בשרשור הזה, מעל התגובה של עזי). מה שאני אומר הוא פשוט מאוד- מאוד ברור שאתה לא אוהב את הבחירה של כריסטיאנו בשם רונאלדו על החולצה (אני גם לא מת עליה). מכאן ועד להפוך אותו למוצר פגום (רחוק מלהיות כזה) או להתייחס לליגה האנגלית רק כליגה המיוחצנת בעולם (היא ברוטציה עם הספרדית ופעם גם האיטלקית כליגה הטובה בעולם), זה נראה שאתה מחפש בכוח טיעונים שיוכיחו את צדקתך.
יכולת לקצר ולכתוב- אני לא אוהב את הבחירה, היא מריחה ממגלומניה, במיוחד כאשר רונאלדו עוד משחק.

עומרי 27 בספטמבר 2010

מצטער, אבל הכותב המושחז הידען והמכובד פשוט טועה כאן.

רונאלדו השמנמן היה באמת כדורגלן יחיד במינו. הוא אחראי לכמה מרגעי הכדורגל הנפלאים של ימי נעורי. והוא בהחלט אחד מ-20 הגדולים בכל הזמנים.
אבל לקבוע שאין ש-ו-ם בסיס להשוואה עם כריסטיאנו זו קביעה משוחדת ומשוללת יסוד.

כי האמת שרונאלדו המקורי הוא קצת אוברייטד.
איך כדורגלן כזה גדול, מהשחקנים האסתטיים בתולדות המשחק, יכול להיות אוברייטד?
ברגע שאוהדיו הגדולים מציבים אותו בשורה אחת עם הענקים המוחלטים של המשחק.

קריירת הקבוצות של רונאלדו מאוד מאוד מאכזבת.
הייתה לו עונה אחת בלתי נשכחת בבארסה, 967 כמובן-וגם היא הסתיימה ללא תארים. גם העונה שלפניה באיינדהובן הייתה חד-פעמית, אם כי בליגה צדדית.
עוד עונה וחצי די טובות באינטר ואח"כ הפציעה ואח"כ העונות הטובות אך לא גדולות מהחיים בריאל- שם גם זכה באליפות הראשונה והיחידה שלו בה לא היה אחד מהשלושה החשובים בקבוצה.

הוא מעולם לא הגיע לחצי-גמר ליגת האלופות, וזה בעידן בו ליגת האלופות היא בוודאות מפעל הכדורגל הקשה והטוב בעולם.
כריסטיאנו היה שם 3 פעמים.

גם הפורטוגלי היה מלך השערים בכל קבוצה מרכזית בה שיחק, והוא עושה ועשה זאת מעמדה אחורית יותר.

לומר שרונאלדו לקח את מונדיאל 2002 'כמעט לבדו' זה פשוט טירוף. היו איתו שם ריבאלדו במונדיאל גדול, רונאלדיניו אדריכל הניצחון ברבע הגמר על אנגליה ועוד לא מעט שחקנים בטורניר מוצלח.

נכון, כריסטיאנו לעולם לא ישחזר את ההצלחה בנבחרת של רונאלדו. אבל הוא משחק בפורטוגל- נכשלת סדרתית בזירה הבינלאומית, וכבר היה איתה בחצי גמר המונדיאל ובגמר היורו.

אם רונאלדו השמן לא היה נפצע יתכן והיינו מדברים עכשיו על הכדורגלן הגדול בהיסטוריה. אני באמת מאמין בזה. כי את מה שהיה לו ברגליים בגיל 20 לא ראינו מאף אחד ב13-14 שנים שחלפו, וזה בתקופה בה סקאוטים מגיעים לכל פינה בגלובוס.
הוא אחד הכדורגלנים המוכשרים בהיסטוריה. אולי המוכשר מכולם.
אבל כקריירה הקריירה שלו קרובה יותר לכריסטיאנו מלזו של יוהאן קוריף או מראדונה.

הוא אפילו לא הכדורגלן הגדול של תקופתו. הוא שני לזידאן.

עזי 27 בספטמבר 2010

אני לא אחזור לדון ברונאלדו ולהתווכח עליו, עשינו זאת פה (בבלוג של רונן הכוונה) יותר מדי פעמים, אבל עומרי, קצת משונה לקרוא שאתה טוען שבקרמן טועה ואז כותב שרונאלדו לא הגיע לחצי גמר אלופות כשהשלישייה המדוברת שלו באולד טראפורד העלתה את ריאל לחצי גמר האלופות. כל אחד זכאי לדעתו, אבל תדבק בעובדות.

עומרי 27 בספטמבר 2010

נכון, אתה כמובן צודק.
טעיתי.

אך כמובן שעדיין כל השוואה של ההישגים של השניים במפעל תהיה לא רצינית.

איתן בקרמן 28 בספטמבר 2010

טוב אם אתה משתמש במדדים כמו כמה פעמים השחקן הגיע לחצי גמר האלופות, זה לא מאוד רציני…

תומר ש 27 בספטמבר 2010

מעניין שלאף אחד לא הפריע השם רונאלדיניו. יש לי תחושה שזה בגלל הקבוצה בה נהג לשחק.

עזי 27 בספטמבר 2010

כשרונאלדו נחל את הקריירה הוא היה רונאלדיניו, על החולצה, ולמרות שרונאלדיניו עלה לגיל בוגרים רונאלשדו כבר מזמן היה רונאלדו רונאלדיניו שיחק בהתחלה עם רונאלדיניו גאושו על הגב. זו בדיוק הדוגמא עד כמה כריסטיאנו מגלומן, הרי גם רונאלדיניו עשה כמה דברים בקריירה.

תומר ש 27 בספטמבר 2010

אין וויכוח על המגלומניה של הבחור. רק על הצביעות של כותב הפוסט.

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

אני מבקש ממך מאוד שתחזור בך מהמילה צביעות, מר תומר ש. לא חייבים להסכים, אבל לא חייבים גם ללכלך.

תומר ש 30 בספטמבר 2010

אתה מוזמן למחוק את התגובה, אבל קשה לי לחזור בי. כל הפוסט שלך מבוסס על שנאה לכריסטיאנו רונאלדו בנוסף לסלידה מאנגלופיליות. כל זה היה טוב ויפה אם היית כותב בפוסט "אני שונא את כריסטיאנו רונאלדו ועוד יותר שונא אנגלופילים". הבעייה מתחילה כשאתה כותב על משהו אחר, אך הנימה היא אותה נימה.

גם המוסר הכפול שלך בו אתה קוטל את כל מי שרק מעיז לחשוב על השוואה בין הרונאלדואים, אבל אז מבקש בתחנונים "ולמה בכלל לבוז לכל דעה אחרת שמישהו מעז להעלות?"

שלו רומא 27 בספטמבר 2010

שחקנים ברזילאים נמדדים, מה לעשות בנבחרת, זה נכון שכדורגל מועדונים הוא ברמה יותר גבוה, בסייג אחד, נבחרת ברזיל. אף קבוצה אבל אף קבוצה (לדעתי כמובן) בשום אופן לא יכולה להעמיד הרכב חזק מזה של ברזילובכל ליגה ההרכב הזה היה החזק ביותר וזוכה באליפות על רקע זה הקריירה של רונלדו בהחלט יכולה להמדד על השגיו בנבחרת, צריך רק לחשוב איזה שחקנים ברזילאים לא לבשו את מדי הנבחרת בהיותם בשיא כושרם ולהבין את גדולתו. לגבי השמות והמסרים על החולצה אני מעדיף את אילו שניסו ליצור את השם של עצמם ולא לנסות להיות "… השני" אפילו ג'ורדי קרויף העדיף את השם ג'ורדי על פני קרויף כי ידע את ההשוואה המצפה לו. וכריסטיאנו (אני מקבל עלי את הקביע של יעקובי) הוא שחקן טוב מאוד מהשורה הראשונה, אבל לטעמי גם חייב הרבה מהקריירה שלו לסר, ולחבריו לקבוצה.

עזי 27 בספטמבר 2010

בהארץ זה תמיד היה ויהיה כריסטיאנו רונאלדו.

Royi 28 בספטמבר 2010

האמת די דומים השניים.
שניהם התחילו כמכונת כדרור עם זריזות מהרגליים של טוסטוס נהוג בידי שליח פיצה מיומן.
לאט לאט והגנים המשובחים בצבצו להם.
למי שלא זוכר, בצעירותו לא היה שחקן שעמד עם המהירות של רונאלדו (המקורי). כילד, למה שהוא עשה בברצלונה יש רק מילה אחת לתאר – Entertainment.
לטעמי, אין ספק שהו ניכן בכשרון הכי גדול שראינו והאמת שהסרטונים ב- Youtube עושים לא חטא. יש לו שערים בברצלונה שגם מול קונוסים אפילו מסי ורונאלדו (החיקוי) לא יכולים לשחזר (הרבה לפני ברגקאמפ יש לו שער שבו הוא מקבל מסירה עם הגב לשער, נותן עם הפאלץ' של רגל ימין ומסתובב שמאלה והבלם איתו, כמובן שהכדור מסתחרר ימינה ומחכה לו בדיוק לבעיטה המלאה הקטלנית הזו, שד"א גם רונאלדו סיגל אותה לעצמו, ראו את השער לבארטז, זו בדיוק הבעיטה של רונאלדו ואלה היו הסוגריים האורכים בתולדות הבלוג).

אבל כל זה לא מוריד מהג'ל.
שבאמת הוא הכי דומה שיש לברזילאי.
גוף מושלם, שרידים של טכניקה לטינית עילאית ופוטנציאל אינסופי.
חלק מההנאה של הברזילאי זה לשחק את המשחק מה אם…
לרונאלדו הפורטווגלי לא יהיה את הלוקסוס הזה, מה שהוא לא יביא בקבלות אנחנו נשאר לחלום שהברזילאי עושה, בדמיון שלנו, כי לשם שחקנים כמוהו מכוונים, לדמיון.

דורפן 28 בספטמבר 2010

כל אחד מתחיל מאיזשהי נקודת מוצא ומתקשה להצמד לעובדות. רונאלדו הברזילאי נתן עונה נפלאה ואחריה הבלחות של גאונות בצד תקופות גרועות. הוא היה פצוע. הוא טעה בבחירת קבוצות. הוא השמין. אין מה לעשות – הכל גורע מגדולתו.

רונאלדו הפורטוגזי שם ג'ל ושחצן וצולל. זה לא קשור ליכולתו. הוא נתן עונה לא פחות טובה משל עונת השיא של רונאלדו – במיוחד כשהוא סיים אותה עם דאבל אלופות-ליגה. והיתרון הגדול שלו על הברזילאי – אין לו עונות גרועות, הוא לא נפצע, כל זה יוסיף לגדולתו – אם יימשך כך.

תואר מלך השערים בכל הזמנים של המונדיאל הוא יפה ומכובד ומעיד על גדולתו של שחקן. אבל לצערי עזי דן כבר כמה שנים עושה ממנו צימעס. זה יפה, זה נחמד, אבל יש לזה פרופורציות. גדול המבקיעים של הונגריה במונדיאל הוא קוצ'יש, לא פושקש. של ברזיל רונאלדו, לא פלה. של ארגנטינה בטיסטוטה, לא מראדונה. והמבקיע מספר 2 בכל הזמנים הוא קלוסה. שהוא לא בין עשרת החלוצים הגרמנים הטובים בהיסטוריה.

שלא לשכוח שבעידן המודרני תואר כזה כנראה רלוונטי רק לגרמנים וברזילאים – בגלל חוזק הנבחרות שלהם.

מכל מיני בחינות השוואות בין נבחרת פורטוגל וברזיל הן לא רלוונטיות. במישור בו שניהם עומדים על אותה נקודת מוצא – כדורגל קבוצות – רונאלדו הפורטוגזי טוב יותר.

איתן בקרמן 28 בספטמבר 2010

רונן, הוא לא מלך שערים של מונדיאל, הוא גדול המבקיעים בגדול המונדיאלים עד כה, בנוסף להיות סופר שחקן ומגה סקורר. מראדונה לא היה חלוץ, וקוצ'יש ורונלדו הם מהגדולים בהיסטוריה גם אם פלה ופושקש יותר.
מה זה אין לכריסטאנו עונות גרועות או פציעות? נראה אותו אחרי 10 או 15 עונות כמו רונאלדו.
הצלילות, ובעיקר הג'ל, קשורים למיקסום יכולתו ועוד יותר במיקסום התרומה שלו לקבוצה, סעיף מאוד בעייתי אצל כדיסטיאנו.

דורפן 29 בספטמבר 2010

בקרמן – פה אתה טועה. הפציעות לא יגיעו באותו סדר גודל של הברזילאי. הפורטוגזי מקצוען בכמה סדרי גודל יותר ממנו. הוא מאוהב באימונים – פרגוסון אמר שבשש שנים הוא כמעט תמיד היה ראשון לאימון. הוא לא יהרוס את הגוף שלו גם אם יהיה פצוע.
ואגב – הקהל של ריאל מדריד שמיהר מאד לשנוא את הברזילאי מאד אוהב את הפורטוגזי. אז הטענה שלך על כך שהוא לכאורה "מאוס" לא תופסת בהשוואה ביניהם בין אוהדי הקבוצה היחידה ששניהם שיחקו בה.  

עזי 29 בספטמבר 2010

אתה מטעה רונן. רונאלדו איים על ראול אהוב ליבם של המדרידיסטה, כריסטיאנו לא הגיע אותו תפקיד ושראול במילא כבר היה שחקן ספסל, זו הסיבה היחידה לכך שכביכול רונאלדו היה לא אהוב.
אתה מטעה שוב שאני נותן משקל יתר לכיבושים במונדיאלים, גם אם רונאלדו לא היה מבקיע ב-2006 הוא עדיין היה גדול חלוצי הדור ומהגדולים בכל הזמנים גם עם 12 שערי מונדיאלים. מה שהוא עשה ביפאן וקוריאה, כשחקן שכולם חשבו שהוא גמור, היה בלתי נתפס, אף אחד לא הבקיע כמות שערים שכזאת במונדיאל מאז גרד מילר ועד היום, אף אחד לא כבש צמד בגמר מחוץ לארצו מאז פלה –ואווה ב-58' ועד היום ועוד ועוד. רבאק, אני חוזר על עצמי, אבל הויכוח הוא על למה כריסטיאנו רונאלדו דוס סנטוס אביירו בחר בשם רונאלדו כשיש שחקן על בשם הזה כשהוא רק עולה לבוגרים. זה לא מקרי ובקרמן צודק במה שכתב.
ורק לשם סיבור האוזן, רונאלדו לא רק הבקיע יותר מכל אחד בנבחרת ברזיל מלבד פלה – כן יותר מרומאריו וזיקו – יש לו בקריירה ממוצע הבקעות טוב מכל חלוץ מודרני כולל מארקו ואן באסטן, רוד ואן ניסטלרוי, גבריאל באטיסטוטה וכו'.

איתן בקרמן 28 בספטמבר 2010

צ"ל כמובן: גדול המבקיעים בכל המונדיאלים. כי "גדול המבקיעים בגדול המונדיאלים" הוא דווקא גרד מילר (10 במכסיקו 1970, רק תשעה יותר ממוטל'ה).

דורפן 29 בספטמבר 2010

גדול המבקיעים בגדול המונדיאלים הוא גארי ליניקר….

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

חשבתי שג'ף הרסט :)

תומאס 28 בספטמבר 2010

הייתי בנוקיהו בשבוע שעבר, במשחק של גלבוע/גליל נגד ורסאץ'. היה שם שחקן בשם ג'ורדן ששיחק עם המספר 23…

טל 28 בספטמבר 2010

שאלה פילוסופית שכזו: אם ההשוואה בין רונאלדו הברזילאי והפורטוגלי לא מופרכת, למה רבים מתייחסים להשוואה בין זידאן וצ'אבי כמופרכת?

הרי להבדיל מהשוואה בין הרונלדואים שבה לכל אחד יש היתרונות שלו, לזידאן אין שום קייס אמיתי מול צ'אבי: הסטטיסטיקות דומות, לטוב ולרע (שניהם לא מבקיעים מצטיינים). הספרדי זכה ביותר תארים. הוא בוודאי שחקן יותר יציב. במקרה הזה, גם לא עומדת לזכותו של זידאן הטענה המרדונאית על סדר הגודל של הקבוצות שבהן הוא שיחק. וזה כאשר מסכמים את הקריירה שלו צ'אבי היום, כאשר היא עוד רחוקה מאד מסיום (תזכרו מה זידאן הספיק לעשות אחרי גיל 30).

והכי חשוב, יש קייס אמיתי לטענה שצ'אבי הרננדז הוא היום השחקן הטוב בעולם. זו לא דעת הרוב, אבל לעונה אחת (ברור שלטווח ארוך יש גם משתנה הגיל) לא מעט אנשים יקחו אותו לקבוצה שלהם לפני מסי או רונאלדו.

מענין אם אי פעם מישהו יעז להעלות במאמר עיתונאי רישמי את הטענה שהוא לא נופל מזידאן, שהיום מתקבלת כחילול קודש ממש.

איתן בקרמן 28 בספטמבר 2010

זה לא חילול הקודש טל, באמת קשה לקלוט כמה צ'אבי גדול, אבל גם אם זידאן לא היה הכי גדול בכל הזמנים, הוא היה "השחקן הכי לא מהעולם הזה" שעלה אי פעם למגרש. גם הוא, כמו רונאלדו, מתחרה ברצינות על מקום בנבחרת כל הזמנים, מה שקצת קשה להגיד על צ'אבי המקסים שלנו

תומר ש 30 בספטמבר 2010

העניין עם צ'אבי שהוא היה צריך לחכות להגעתו של רונאלדיניו בשביל לפרוח. עד אז התייחסו אליו כאל סוג של פלטשר. וגם אז דקו היה בעל הבית בקישור. למעשה קשה לומר שמתישהו צ'אבי היה השחקן הכי טוב בקבוצתו.

אבי 28 בספטמבר 2010

יפה שאמרת שיכולת להיות שביטלת של כריסטיאנו באה לידי ביטוי בזכות הסר
מעניין מי יהיה הראשון שיהיה לו אומץ להגיד שהיכולת של מסי באה לידי ביטוי רק בברצלונה…
דעתי היא שאם יעזוב את הקבוצה הזאת… ימצא את עצמו יושב ליד רונלדיניו

Royi 28 בספטמבר 2010

רונן, אתה שוב מבלבל בין שחקן כדורגל טוב יותר למי השיג יותר.
זה לא אותו דבר.
כל מי שמקבל 100 במבחן יודע את החומר טוב מאחרים?
כל מי שסיים תואר עם ממוצע גבוה יותר הוא הטוב מכולם?
לפעמים הכי גאון וטוב בכיתה הוא מישהו שלא איכפת לו ורק כשמסמנים כוכבית על איזה שאלה ונחה עליו הרוח הוא פותר אותה ומראה לכולם מי באמת הכי הכי…

אני חושב שרונאלדו עם הג'ל כבר 5 שנים הוא הכדורגלן הטוב בעולם.
לעיתים הוא גם מציג את הכדורגל הטוב בעולם ולעיתים זה גם מביא לו הישגים.
אבל מעל לכל, הוא יכול לשחק טוב מכולם בעולם, זו דעתי.

רונאלדו, כשהיה טוב וראית זאת, הראה יכולת כדורגל שעדיין מסי ורונאלדו גם יחד לא הראו, ככה זה, הוא שחקן יותר טוב, זה לא תלוי הישגים, קבוצות או כדור.
באנלוגיית המבחן יכול להיות שמסי ורונאלדו עם הג'ל יושבים על ממוצע 95. אבל יש שאלות שהמרצה נותן שהם לא לעולם לא יפתרו והברזילאי השמן עם הרגלי למידה גרועים וזלזול קבוע בחומר פותר בזמנו הפנוי ולהנאתו לאחר בוקר עם האנג אובר.
ככה זה שבסופו של יום אלוהים נתן לך קצת יותר.

ד"א, להשוות את מה שרונאלדו עשה באותה עונה עם ברצלונה למשהו שרונאלדו עם הג'ל או כל שחקן אחר היום עושה בקבוצה גדולה זה צחוק.
הוא היה שם לבד, לרוב נשמר על ידי 3 אישית עם חוקים של פוטבול. עדיין היכולת שלו להגיע עם כדור לשער היא משהו שאני לא ראיתי אצל אף אחד מעודי.

טל, לגבי צ'אבי, מסכים איתך לחלוטין.
זידאן הוא שוב דוגמה למה השיטה של "הישגים" עיוורה את היכולות.
הוא היה שחקן מדהים, אבל לא פחות תמיד ידע היכן להיות.
צ'אבי הוא גאון מאין כמוהו, למרות שלטעמי אינייסטה אף יותר.

דורפן 29 בספטמבר 2010

ROYI – זו הגזמה פראית. ברצלונה גם בתקופתו הייתה קבוצה גדולה. והעובדה שלא זכתה בתארים והעובדה שהוא כמעט לעולם לא זכה בתארים בקבוצות, גם עם הרכב הגלקטיקוס במדריד, היא בעייתית מאד עבורו במבחן ההיסטורי.

עזי 29 בספטמבר 2010

בעונה היחידה שלו בברצלונה, מעבר לזה שהוא היה מופלא, ברצלונה אמנם זכתה במקום השני בליגה אבל כן לקחה את גביע המחזיקות, הגביע הספרדי והסופרקאפ. בריאל הוא לקח בארבע וחצי עונות אליפות וחצי (רשמית הוא זכה באליפות של 2007 וקיבל מדליית אליפות אבל עזב בינואר אותה שנה), זידאן היה בריאל חמש שנים וזכה באליפות אחת, כך שלא רונאלדו הוא הבעיה אלא הסילוק של דל בוסקה.

דורפן 29 בספטמבר 2010

טל – זה עניין הרגש. ובעניין של זידאן אני לגמרי אובייקטיבי. אני שונא מוחלט של כל הקבוצות והנבחרות בהן שיחק (אולי חוץ מהקבוצות הצרפתיות) ועדיין הוא ריגש מעבר לכל דמיון. ולקבוצה הייתי לוקח את צ'אבי לפניו. אבל לנבחרת או משחק אחד בודד גדול – את זידאן. בספר שלי אין פער גדול ביניהם לכאן או לכאן. אם הקבוצה היא שלי אני מעדיף את צ'אבי. אם אני צריך לקנות כרטיס כמובן את זידאן.

royi – אז אנחנו נכנסים לסמנטיקה. ולדעתי אתה מבלבל בין אסתטיקה ורגש, שלברזילאי היו יותר מלפורטוגזי מיכולות. גם נגיחה אנגלית טיפוסית היא יכולת סופר חשובה בכדורגל. גם בעיטת עונשין וגם ריצה בלי כדור. ואני לא בטוח מה משיג יותר – בעיטות הפנטום של הברזילאי, שלא היו כמוהן, או משחק האוויר של רונאלדו. שהיה רק חלק מהמשחק שלו.

טל 29 בספטמבר 2010

אתה מסכים לקביעה שלי שואן באסטן היה שחקן טוב מזידאן?

בכלל, לטעמי ואן באסטן הוא שחקן די אנדרייטד בראיה היסטורית. אם לוקחים בחשבון את חוזקה, בעיקר ההגנתי, של הליגה האיטלקית בתקופתו ואת ההישגים וממוצע השערים המדהים שלו לאורך הקריירה שם, מדובר אולי בשחקן הקבוצות הגדול ב25 השנים האחרונות.

וזה שחקן שנאלץ לפרוש בגיל 28.

דורפן 29 בספטמבר 2010

כן – ואן באסטן אצלי מעל זידאן. שחקן שהייתי שוקל לטופ-10 היסטורי. יש גם עניין כמותי פשוט. שלושה שחקנים לקחו שלוש פעמים הבלון ד'אור. קרויף, פלטיני, ואן באסטן. נכון שבכל שנה יש נסיבות – ולא כל שנה תחרותית כמו אחרות. וצריך לציין שבתקופתו של ואן באסטן מראדונה לא היה קביל לבחירה.אבל להצליח לשכנע את הרוב של העיתונאים שאתה הטוב באירופה בשלוש שנים שונות זה כנראה משהו ששמור לממש גדולים – בייחוד בין האירופים.  

Royi 29 בספטמבר 2010

אני לא בטוח שרונאלדו עם הג'ל מהיר מהברזילאי בלי כדור ובטח עם כדור. הוא (רונאלדו הברזילאי) היה אולי השחקן הכי אתלטי בתקופתו ובכל מקרה עילוי פיסי כמו רונאלדו.

לא היה לו משחק ראש של הפורטוגזי, וזה אלמנט חשוב, ועדיין הוא היה בעל יכולות גבוהות ממנו.
יש דברים שבלי לכמת אותם אפשר לחוות דעה מבוססת לגביהם.
הדברים שרונאלדו עשה הם לא נתפסים וברצלונה של תקופתו הייתה קבוצה גדולה, כי היא תמיד כזו. אבל באופן יחסי להרכבים לפניו ומעט זמן אחריו זו הייתה "תת קבוצה" ועדיין הוא כן הוביל אותה להישגים והביא את העונה שהיא התצוגת יחיד הכי עילאית שאני ראיתי. עם כל הכבוד לעונה ההיא של רונאלדו, עדיין כמות השערים שנכבשו בלי תלות בקבוצה שלו הם פחות משל רונאלדו, בכלל אני חושב שלא היה שחקן עם כמות שערים שהם סולו כמו שהיה לו באותה עונה.

אני שוב חושב שהם שחקנים מאוד מאוד דומים ביכולת, כמו הברזילאי בתקופתו, הפורטוגזי הוא השחקן עם הכי הרבה יכולת לייצר גול לבד במנותק מהקבוצה ומהמשחק. לקחת כדור להתמודד עם ההגנה ולייצר מצב בעיטה ראוי ולהכניס אותו.
אז בשנות התשעים, היום בשוף העשור הראשון למאה ה- 21, שחקן בשם רונאלדו יודע לעשות זאת טוב מכולם.

השיטה שלך לגדולה והישגים מעלה שאלות, אצלך בטח יעקב הילל המגן השמאלי הישראלי הגדול בהיסטוריה :-).

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

דורפן, אתה שוכח שרונלדו, האמיתי, ידע גם להבקיע יפה מאוד בראש, לבעוט עונשין בדרגה גבוהה ביותר, לרוץ הכי מהר עם כדור ובלעדיו, וזה רק בנוסף ליכולות הכדרור וההבקעה המושלמות שלו. לא זכור לי שחקן כזה.

דורפן 30 בספטמבר 2010

royi – זה לא יעקב הלל. יונייטד לא הייתה זוכה באף אחת משלושת האליפויות או בצ'מפיונס בלעדיו.

בקרמן – אתה מצייר תמונה ורודה מדי. העובדה היא שרונאלדו הברזילאי הגיע למצב שאוהדי קבוצתיו שרקו לו בוז. זו תמונה של קריירה שהיא תערובת של גאונות ובזבוז.

איתן בקרמן 30 בספטמבר 2010

אתה שוכח שזה אני פניתי עם השאלה לעוזי. עם כל הערכתי לעוזי דן (המכונה גם "הוא זידן"), אני מעריץ את רונלדו עוד מהימים שלו באיינדהובן, בטח בברצלונה ואחרי. מעניין מה היית אומר עליו אם היה משחק ביונייטד כמה שנים…

דורפן 1 באוקטובר 2010

האם אנחנו עוסקים בשאלה איזה מין שחקן יכול היה להיות אם כך וכך היה מתרחש? אנחנו עוסקים בקריירה שכבר התרחשה. לא יודע מה היה קורה לו ביונייטד – אבל העובדה היא שהוא לא אהוב במיוחד על ידי אוהדי הקבוצות הגדולות בהן שיחק. אלו שראו אותו כל שבוע.

אביאל 30 בספטמבר 2010

אני לא חושב שרונאלדו הברזילאי היה מהיר מהפורטוגלי, יש איזה מבדקים של שניהם ? אם אני לא טועה, רונאלדו הפורטוגלי, היה יכול להיות יופי של רץ מאה מטר ממה שפעם כתבו כאן.

רונאלדו 4 בינואר 2013

רואונלדו הוא מלך הכדורגל מסי משרת

יאיר אלון 7 ביולי 2016

משעשע לקרוא את זה כיום

Comments closed