הניצחון הראשון של אבי קפצונים (יערה צרי)

נסיכת "דה באזר" מלווה את הפרויקט של מכבי קביליו יפו, מועדון שהאוהדים הם גם הבעלים שלו, בעונה הראשונה בליגה א', שמתנהלת תחת המזמור "שו שו שולמית, יפו ללאומית"

קבלו אותו. אבי קפצונים מנצח את טייבה

המשחק הראשון של מכבי קביליו יפו בליגה א', מול בני טייבה, היה אמור להתקיים ביום שישי. אבל המגרש בטייבה לא אושר והמשחק הועבר לאום אל פאחם. המשטרה לא אישרה את המגרש באום אל פאחם. בסוף, מספרים לי בקביליו, ח"כ אחמד טיבי התערב והמשחק עבר ליום ראשון בנתניה.

"הקופסא" המיתולוגית של מכבי נתניה יודעת לשמר היסטוריה. עד כדי כך שכל הזבל מהמשחק בשבת בין נתניה להפועל תל אביב נשאר במקומו. אף אחד לא טרח לנקות, ועכשיו צריך לפלס את הדרך למושבים הריקים בין הקונפטי, מקלות הארטיקים  והגרעינים המפוצחים. אולי בגלל זה טיבי השיג מחיר זול על המגרש.

400 אוהדים נרגשים הביאה יפו למשחק החוץ בנתניה, במהלך שבוע העבודה. יותר משמביאות כמה קבוצות בליגת העל. מיקמו אותם מאחורי השער. הפילוסוף של יפו, דרור בקרמן, התבאס: "חשבתי שהיום אני אצליח קצת לראות את השחקנים, אבל שמו אותנו מאחורי השער. לא נורא, במילא במשחקים אני כל כך באקסטזה שאני מצליח לראות רק כתמים לבנים רצים".

כדי להגיע למשחק בשבע בקרמן יצא כבר בארבע. לאסוף את אביו אלי, בן ה-65, אוהד ותיק של יפו. מלבד לנשק לשלום את כל מי שבא, הוא צריך לקבל מאחד האוהדים דיסק עם שירים בבולגרית לחתונה שהוא מתקלט בה ולמצוא את החמישה מתוך ה-25 שהתנדבו לשכפל עותקים לפלאייר שרוצים לחלק במשחק הבית במחזור השני, מול מי שנחשבת ליריבה העיקרית בליגה: הפועל ירושלים. "היה אחד שהתנדב לשכפל את כל 1500 העותקים", אומר בקרמן, "אבל הרעיון הוא שיתוף שיתוף שיתוף, שכל אחד ירגיש שהוא תורם משהו לקבוצה". מאה שנים לתנועה הקיבוצית.

דגל בולגריה, אלא מה

בינתיים המצרכים הנדרשים למשחק סודרו: התוף, דגל בולגריה והשלט שתלוי מאחורי השער: 'יפו או מוות'. הקופסא ריקה, את ההוראות של עופר פביאן, המאמן, אפשר לשמוע בקלות. במחצית הראשונה המשחק עוד די שקול.  כמה אוהדים של בני טייבה זולגים מהשער שלהם, דרך כר הדשא, אל שער 4 של יפו. אחד מהים פונה לקהל של יפו וצועק:  "שלא תעזו לצעוק בנזונה לשחקן 9, אמא שלו נפטרה". הדרישה יושבת יופי על הסיפור של פיני בלילי בשבוע שעבר. לא נעים. האוהדים משתתקים.

אבי קפצונים הוא היחיד שצועק בחזרה לבחור מטייבה, גם שזה לגיטימי לצעוק בנזונה וגם שיחזור לשער שלו. האוהד מאחל לאבי קפצונים שיפו תחטוף גול, ואיש אבטחה מחזיר אותו למקומו. זה הזמן לחזור לשיר ביחד: "שו שו שולמית, יפו ללאומית".

יש ליפו כמה אוהדים חשובים שעונים לשם אבי. יש את אבי היפה, מנהל מחלקת הנוער, עוד מעט בן ארבעים אבל נראה צעיר ונאה, יש את אבי ביטוחים, יש את אבי אלימלך, שאין לו כינוי (אולי כי הוא רואה חשבון) ויש את אבי קפצונים – שבשנות התשעים, יפו עדיין בליגה הבכירה – היה מביא את הקפצונים שעושים רעש כאביזרים למשחק.

בדקה ה-42 יפו כובשת לגול הראשון. רן פוליקר הבלם מנצל את גובהו ואת המצב הנייח (בעיטה חופשית מ- 25 מ') ונוגח פנימה. ארבע מאות האוהדים באקסטזה. "הבאנו פולי עליכם", הם שרים, "הבאנו פולי, פולי, פולי עליכם".

"אי אפשר לתקן את העולם", אבי קפצונים מסביר לי בהפסקה את התקרית עם האוהד של טייבה  "יושב פה אבא של הבלם שלנו, יניב עמיאל, אמא של יניב זו אשתו, אז מה הוא יתעצבן כל פעם שיקללו? החלום שלי זה שהבן שלי יהיה כדורגלן, אז כל מי שיגיד לו בנזונה אני אבוא לריב אותו? תשמעי, כואב לשמוע מישהו שאמא שלו נפטרה, אבל ההוא לא יכול לבוא ליציע שלם ולהגיד שמי שידבר אני אכנס בו".

אלי בקרמן, אבא של דרור, מספר לי שמכבי יפו התרגלה בליגות הנמוכות לשש-אפס, שבע-אפס, ופתאום לסיים את המחצית עם גול אחד זה קצת מוזר. אבי קפצונים בדיוק אומר לחבר בסלולרי: "לא אכפת לי, עדיף לי שש פעמים שיהיה אחד-אפס במקום משחק אחד של שש-אפס".  

במחצית השנייה המשחק בשליטה של יפו. בדקה ה-54 סוהייב פריג' כובש גול שני וכשהמחליף דרור פוסטרמ מבקיע ובדקה ה-80, שלוש דקות אחרי שנכנס, נגמר הסיפור. 0:3 ליפו על בני טייבה. אלי בקרמן טוען שבמחצית הזאת כבר ראו יותר ארגון.  "יש פה המון התרגשות כי זה משחק ראשון לעונה", מסכם אבי קפצונים. "אני מרוצה מאוד ממה שראיתי. דודי (ביטון) היה טוב, לשוער שלנו (עדי בויטור) היו כמה הצלות טובות ולא היה מישהו שלא עשה משהו כמו שצריך. פוליקר מצוין בלי קשר לגול. בלי עין הרע, שנתיים דרסנו כל מה שזז בליגה ג' וליגה ב'. ליגה א', תתכונני, אנחנו הולכים לרדת עלייך".

***

הטלפון מצלצל. פוצצו לנשיא הכבוד את האוטו

מכבי "קביליו" יפו

סיכום שבוע 4, ספיישל טימס אדישן
בלחיצת כפתור

6 Comments

עופר פרוסנר 6 באוקטובר 2010

מצויין. אחלה דרך להתחיל את הבוקר.

מאושר 6 באוקטובר 2010

אני נהניתי

הופ 6 באוקטובר 2010

יופי של פוסט. כתיבה נהדרת. תביאי עוד.

יונתן 6 באוקטובר 2010

מתי המשחק הבא שלהם?

דניאל 7 באוקטובר 2010

תענוג לקרוא על זה.
אבי קפצונים, דוד חצוצרה, אפי הנמר, דוד ארק. רק אצלנו. לא נראה לי שיש בספרד איזה חוסה סנגרייה או הלמוט קרן יער בגרמניה.

שמעון כהן 9 באוקטובר 2010

כייף לקרוא, נראה לי שביום שני הקרוב יהיה יותר מגול אחד במחצית הראשונה, וזה יהיה לטובת מכבי יפו ולשביעות רצונו של מר בקרמן . ככה זה כשמתרגלים לנצחונות .ניפגש בפוסט נגד הפועל ירושלים

Comments closed