דדש האשכנזי / דור בלך

 

 פוסט מאת דור בלך

המעבר, המפותל אמנם, של איציק קורנפיין מהצד האדום של ירושלים לצד הצהוב, בסופו הפך לאחד מסמלי בית"ר, גרם לרבים לשכוח את היותו של שוער העבר ועסקן ההווה בן בית בקטמון. כשוער ליגה מעולה הוא קנה את אוהדי בית"ר, וכעסקן בינוני אך עם הבנה גדולה של העם בו הוא יושב – הוא הפך לסמל לא פחות חשוב מאלי אוחנה או אורי מלמיליאן.

לאחר שבשנתיים האחרונות השתכר קורנפיין עבור תפקידו כיו"ר הקבוצה כ-900 אלף שקלים ברוטו לכל עונה, המשתכר הגבוה ביותר מבין עסקני הספורט הישראלי – פי שניים לדוגמא מאיתמר צ'יזיק שמחזיק מערכת משומנת היטב במכבי חיפה – משה בוקר מפרסם היום ב"הארץ" כי בתור בעל זכות החתימה של ארקדי גאידמק, החליט קורנפיין להעלות את שכרו של היו"ר, קורנפיין, ב-20 אחוז החל מהעונה הבאה.

בעונה שעברה אמנם קיצץ את שכרו בכ-50 אחוז, אך לא לפני שמכר שחקנים, קיצץ לכל היתר את החוזה בחצי ופיטר את כל אנשי המינהלה פרט לכמה ממקורביו. הכל, כמובן, כדי להציל את המערכת העומדת בפני פירוק חדשות לבקרים. השכר חזר לגודלו המקורי בסיום העונה שעברה, כמובן.

אלא שלא השקלים הרבים שמשתלשלים לכיסו של קורנפיין, על אף היות חלק לא קטן מהם כספי ציבור, הם הדבר המפליא באמת, אלא העובדה שלא רק שאוהדי בית"ר מקבלים זאת בשתיקה, חלקם אפילו מעודד את היו"ר ומעלה אותו על נס.

אם פעם, כדי לעוור כך את יושבי ימק"א וטדי, היית צריך להיות אחד משלהם – בית"רי שורשי, בן לשכונת מצוקה ושונא הממסד האשכנזי, הרי שהיום עושה להם את זה אשכנזי, המחזיק בתואר שני, שגדל בכלל בהפועל ירושלים ותומך במפלגת העבודה.

אין ספק שאיציק קורנפיין אוהב את בית"ר ירושלים ועושה כל שביכולתו כדי להצילה, כמו שכל שכיר היה עושה במקום עבודה המעניק לו משכורת עצומה ואלפי זוגות עיניים המביטות אליו בהערצה.

המניפולציה הרגשית שעורך קורנפיין מבוססת סוציולוגית היטב. אם פעם רצו הבית"רים להתבדל, הרי שכאשר אחד כמו קורנפיין עומד בראשם הם יכולים להגיד לכל השמאלניםאשכנזיםאדומים – גם לנו יש כזה.

כמו אגדה בית"רית אחרת, מנחם בגין, קורנפיין יודע להשתמש בקהל ובתחושותיו בצורה כמעט מופתית. תחילה התחבר עם הצד הפאנטי ביציעי טדי, ה"לה פמילייה" וקנה את מעמדו בקרב המיעוט הקולני ומכתיב הדרך. רבים מהם העידו לא פעם כיצד ביקש מהם לקלל, לאיים ואף להדפיס מודעות אבל כדי לגרום למאמנים להתפטר, וכיצד איימו על כל מי שחשב להטיל ספק בשוער העבר.

כאשר אלה החלו לשאול שאלות ולתהות לגבי הכסף, ובו בזמן הבין קורנפיין כיצד החיבור הזה מזיק לתדמיתו הכללית – החליט שמאס בהם ועבר לרוב הדומם.

 זה לא באמת חשוב אם השבר בין לה פמילייה לקורנפיין הגיע לאחר שהאחרון סירב לשחררם מהמשטרה, כפי שהוא טוען, או לאחר שאלה החלו לתהות על קנקנו, כפי שהם טוענים. התוצאה היא אחת: קורנפיין, בחוכמה גדולה, השתמש בהם וזרק אותם כשהבין שהם לא מועילים לו יותר. כעת הוא עומד ניצב מולם, נגד האלימות והגזענות, וזוכה לגיבוי מכל היתר – רוב אוהדי בית"ר ואוהדי הכדורגל הישראלי בכלל.

 

וכעת, פרט לקיצוניים של לה פמילייה, מרבית אוהדי בית"ר וכן מרבית אוהדי הכדורגל שאינם מעורים בפרטים, מתעלמים כעיוורים מהעובדה שקורנפיין, שחותם למעשה על הצ'ק של עצמו, מציב עצמו בראש רשימת משתכרי המנהלה של הכדורגל הישראלי. זאת למרות שבשטח ביצועיה של בית"ר במגרש הכלכלי מרשימים עוד פחות מבמגרש הדשא.

"אבל אתה לא מבין", הם אומרים לי. "אם לא הוא, בית"ר כבר לא הייתה קיימת. הוא לא סתם אחד, הוא מחזיק בתואר שני, הוא אשכנזי, הוא מצביע מערך".

פנטזי שבוע 12
מעשה בפנחס החרגול ודייויד הנמלה

14 Comments

ויכסלפיש 28 בנובמבר 2010

הכתבה הזו מחדשת הרבה בענייני לה פמילייה, כבוד

גיא זהר 28 בנובמבר 2010

לא יודע עם קורנפיין שיתף פעולה עם לה פמלייה בעניין פיטורי מאמנים (העדויות שלהם לא אמינות בעיני) אבל בטוח שהוא לא המושיע כפי שמגדיר אותו אלפסי ואני בטח לא מתרשם מפעולות ההסברה שלו. האיש אופורטיוניסט כפי שהובחן בפוסט הזה נכון וכפי שאומר דדש המקורי (האיש שבמידה רבה העלה והוריד את בית"ר) עושה הכל כדי שלא תמכר. כמנהג קאטו: עד שבבית"ר לא ישחק ערבי היא תמיד תהיה מוקצה.

אייל 28 בנובמבר 2010

שמח ללמוד דברים חדשים. לא חשבתי שהוא כזה.

אריאל 28 בנובמבר 2010

אז בוא נרכז את הטענות פה:
קורנפיין הוא אשכנזי
לקורנפיין יש תואר שני (כן, השכלה היא קללה לפי בעל הטור)
קורנפיין בכלל התחיל בהפועל ירושלים
קורנפיין מרוויח הרבה כסף

המסקנה: אסור לשבח את קורנפיין על המלחמה שלו באלימות ובגזענות, הוא בכלל אשכנזי מסריח (עם תואר שני, לא סתם!) שמתמרן את כולם. עזבו שבשביל ה"תמרון" הזה הוא צריך להסתובב עם שמירה משטרתית, שהוא סופג קללות ואיומים, זה הכל בשביל הכסף.

עובדות מסוימות, כמו שהוא הוריד לעצמו את השכר ב-50% – אה, זה לא חשוב.

גועל נפש, בא לי להקיא. למי אכפת בכלל כמה קורנפיין מרוויח או מאיזה מוצא הוא, זה הופך את המאבק שלו לפחות חשוב? איכסה

אסף 29 בנובמבר 2010

מסמכי ויקיליקס מחווירים מול הפוסט הזה: קורנפיין הוא האיש שמאחורי לה-פמיליה! חבורת בני טובים, שנפלו קורבן לאשכנזי סמולן ( עם תואר שני!), שהסית אותם לקלל ולאיים.
אם לא יעיפו אותו מהר, הוא עוד יביא שחקן ערבי לבית"ר.

פילוסוף רדום 29 בנובמבר 2010

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1200862.html

כתבה מהיום
מקריות?
מתקפה מתוכננת?

גמל (סתם גמל) 29 בנובמבר 2010

שכנעת אותי. איך החצוף הזה מנסה לשנות דברים, הוא בכלל אשכנזי! עם תואר ראשון! והכי מצחיק לראות תגובות של אנשים "שמח ללמוד דברים חדשים. לא חשבתי שהוא כזה"
המון ביקורתיות יש לאנשים. מישהו כותב טור מעפן ומיד מקבלים את זה כמו תורה מסיני.
יש סיבה שאוהדי בית"ר עומדים מאחוריו, וזה לא קשור למוצא שלו או באיזו קבוצה הוא שיחק בנוער, זה בגלל שמרבית האוהדים לא מסכימים עם הקיצוניים מלה פמילייה. בד"כ אין להם יותר מדי ברירה והם צריכים לסבול את הקופים הקטנים. אבל כשסוף סוף בא מישהו ומתחיל לעשות סדר הגיוני שהם יעמדו מאחוריו

גמל (סתם גמל) 29 בנובמבר 2010

סליחה, תואר שני (בכלל בושה)

תומר חרוב 29 בנובמבר 2010

הבאת דברים מעניינים אבל כמו בהרבה כתבות שלך, ירדת לצהוב, לוולגארי, לדברים הלא רלוונטיים. קורנפיין הוא בודאי לא שקית שכולה במבה אבל מה קשור מוצאו ולמי הוא מצביע, במה אתה שונה מלה פאמיליה כשאתה מתעסק בזה?
זה לא הסטייל של דה באזר לטעמי. נתת פה שיעור איך הופכים עבודה עיתונאית לא רעה לכתבת שער בוואן.

איציק אלפסי 29 בנובמבר 2010

כתבתי לפני שבוע:
"קטלוג אוהדי בית"ר כגזענים הוא חלק מתהליך קבוע של הבניית אוהדי הקבוצה כנחותים. פעם זו הייתה האלימות ("את הבלוקים גמרנו בשבוע שעבר נגד פתח-תקווה") היום זו גזענות. לא שאין תופעות כאלו ביציעים שלנו, אלא שהמלחמה בהם תכליתה לא למגר אותם כי אם להנציח אותם. ביום שיפסקו הקריאות הגזעניות ימצאו בנו פגם אחר."
הקריאות הגזעניות עדיין לא לגמרי פסקו, אבל היום הזה כבר הגיע- עכשיו אנחנו חבורה אינפנטילית נעדרת דעה עצמית וחוש ביקורת שכל שאיפתה להידמות לאלה שסולדים ממנה.
טוב לדעת.

אביאל 29 בנובמבר 2010

עוד פוסט אנטי בייתריי בדה באזר, כמה שטויות לא מבוססות על כלום, שרוצים לה פמיליה הם חבורה של בורים יושבי מערות שנוח הם עדים למופת כיאה לתקשורת שרק מחפשת את בית״ר לא מפליא שהעניין פורסם בארץ, שבית״ר וקורנפיין מקבלים קצת קרדיט על פעולות חיוביות יש יכפישו, הרי אם בית״ר מחר מקבלת שחקן ערבי ומשתלטת על הגזענות כמה עיתונאים יהיו חסרי עבודה, פשוט כתבה צהובה ועוד מכאלה שדורשים בדיוק ההפך, מעולם לא שמעתי שום קשר בין מוצאו של קורנפיין לבין תפקידו או מעשיו ומעניין שדווקא ״אשכנזי״ מעלה את הענייין.

נעל קרועה 29 בנובמבר 2010

1-איציק קורנפיין הוא שודד שלוקח לעצמו משכורת ענק בתקופה שכזו
2-מגיע לו צל"ש על הגיבוי למלמיליאן
3-נכשל בהתנהלות נגד ההתאחדות,יש רדיפה שיטתית נגד ביתר מצד ההתאחדות,היה חייב להשבית את הקבוצה,בעונש האחרון,ולסרב לעלות לשחק

מוי כיף 29 בנובמבר 2010

וואו, מאיפה להתחיל?
כנראה שלא משנה מה קורנפיין יעשה, התקשורת תיכנס בו, תלעג לו, תרד עליו ותזלזל בו.
יפה שאת טיעוני הנגד שלך אתה מביא מפיהם של חברי לה-פמיליה- שהם מאוד אמינים וכלל לא מתוסכלים וכועסים על המצב שנוצר.
לגבי הכסף- אני באמת שלא יודע מה תלוש המשכורת של קורנפיין, וגם לא של יתר יושבי הראש בליגת העל, אבל בזמן שקורנפיין היה שחקן בתקופת דדש ולאחר מכן בתקופת פניג'ל הוא היה הראשון שהסכים לצץ את המשכורת שלו ואף דאג לארגן את שאר השחקנים שסירבו לקיצוצים ושיכנע אותם להסכים. אני בטח שכבר אז הוא התחיל את תוכניתו הזדונית להשתלט על מוחותיהם של האוהדים לקראת משיחתו והכתרתו למלך בית"ר הבלתי מעורער החדש.

יש עוד הרבה מה לומר על כל הגזענות שנוטפת מהפוסט הזה, אבל אני אשאיר את זה לאחרים שמעלי.

Comments closed