הפרחה והאופנוע

  

בחלומות הכי פרועים שלי לא חשבתי שאכתוב את הפוסט הראשון שלי ל"דה באזר" על פריס הילטון. מה לעזאזל לפרחה העשירה הזאת ולספורט האהוב עלי? כן, סליחה, אבל אני לא ממש מתחברת לבחורה, לפלסטיק, לטעם הלוקה בחסר שלה בבגדים ולקלות הבלתי נסבלת שבה היא מנהלת את חייה. טוב נו, זה קצת מהול בקנאה, אבל נשבעת שרק קצת.

עד לפני שבוע כשחשבתי פריס הילטון ואופנוע נזכרתי באירוע שטיח אדום שבו הגברת ומי שהייתה בזמנו הבי.אף.אף (בסט פרינד פוראבר) שלה,קימברלי סטיוארט, בתו של רוד סטיוארט, ישבו על צ'ופרים. האירוע נגמר כשגברת סטיוארט מצאה עצמה מרוחה על הרצפה, חושפת תחתוניה לכל הסובבים המאושרים.

אבל לפני שבוע פריס נטשה את הצ'ופר לטובת אופנוע ה-125 סמ"ק של קבוצת "סופרמרשה וי.איי.פי" של פריס הילטון. אכן כן, היורשת הקימה קבוצת אופנועים בקטגוריה הנמוכה של המוטוג'יפי.

פריס היא לא הכוכבנית הראשונה שמחליטה להקים קבוצה. לאנטוניו בנדרס היתה אחת, שפורקה לפני כחודש. בנדרס החזיק קבוצה בקטגוריית מוטו2, קטגוריה של אופנועי ה-600 סמ"ק, וללא הכנה מוקדמת החליט שנגמר הממון וסגר את הברז.

בודדות הקבוצות במוטוג'יפי שעושות רווח. ההוצאות אדירות והמצב הכלכלי והיעדר ספונסרים מותיר הרבה קבוצות עם חור בכיס וחובות אדירים. אולי תתפלאו לדעת, אבל לא מעט רוכבים אינם מקבלים משכורת על מה שהם עושים, וחלקם מקבלים מושב רק אם הם מביאים ספונסרים אישיים לקבוצה. למעשה הם קונים את מקומם בקבוצה. לכן' כששמעתי לראשונה על האפשרות שליורשת תהיה קבוצה, פתחתי בדיאלוג פנימי שנמשך עד עכשיו ללא מסקנה ברורה, האם פריס טובה לספורט?

*

היא פרחה, באמת שהיא פרחה. עם תוספות השיער, כריות הסיליקון ומה שנראה כמעט מאוד שכל. האם כדאי שמישהי כזו תהיה משויכת לספורט שגם ככה סובל מסטיגמות? ספורט שנחשב גברי, מסוכן וסקסיסטי (אתם לא רוצים לדעת כמה פעמים גברים נהמו לעברי "למה, מה את מבינה בכלל", כשהם עומדים בפוזה שבה נדמה להם שהזין שלהם מאיים עלי).

לא מספיק נערות מטרייה מענטזות מסביב לרוכבים במהלך סוף השבוע, שחלקן אפילו כוכבות פלייבוי לשעבר, וממתוקים שכאלו? האם אנחנו צריכים מישהי כזאת בפיטס, שתתנהל ככוכבת גדולה מהסופרסטארים האמיתיים של הספורט? האם התגובות היו דומות אם זאת היתה משהי עם קצת יותר קלאסה? האם כסף באמת יכול לקנות הכל? ולמה לעזאזל, למה?

ובכן, גברת הילטון סבורה שזהו ספורט סקסי. בכלל מסתבר שהגברת, עוד מגיל צעיר, נוטלת חלק פעיל במקצועות ספורט שונים, מכדורסל ועד הוקי, אוהדת פורמולה 1, אפילו משחקת ספורט מוטורי בפלייסטיישן וגם משתעשעת עם לא מעט ספורטאים.

*

נראה כי פריס לקחה ברצינות את הנושא, השקיעה בעיצוב ("ורוד בזוקה הוא הצבע האהוב עלי"), השם של הדיווה יופיע על כיסויי האופנועים והיא גם מבטיחה לעשות מסיבות במידה והם ייקחו אליפות. ויש להם סיכוי.

בתכלס זה לא באמת שהיא הקימה קבוצה. היא רכשה קבוצה קיימת' שהחליפה שם ותנוהל על ידי ריכארד חובה, רוכב עבר שניהל כבר כמה קבוצות ויהיה גם אחראי על הצד הטכני של הדברים. מאמן הרוכבים יהיה רוסאנו ברטצי' שברשימת לקוחות העבר שלו נמצאים גם ואלנטינו רוסי ומקס ביאג'י. הרוכבים יהיו סרג'יו גדאה המנוסה ומאווריק ווינליס, בעל תואר האליפות הספרדית ב-125 סמ"ק.

המטרה של הקבוצה החדשה היא להשתתף בקטגוריה הנוכחית בשלוש העונות הקרובות (מעונת 2012 זאת תהיה קטגוריית ה"מוטו3") ואחר-כך להתרחב גם לקטגוריות הגבוהות יותר. זאת קבוצה ספרדית שתשתמש בפריס כמו שפריס משתמשת בה – מלכת המסיבות באיביזה תיחשף כך באופן רציני יותר לשוק הספרדי' ואולי אפילו תוכל לחגוג ניצחונות ולקבל כבוד של ממש בספרד, ואילו הקבוצה תוכל בעזרתה לקבל עוד חשיפה וכך לזכות בספונסרים ובמימון נוסף.

*

חלק מהחוזה של היורשת דורש ממנה להחתים כרטיס לפחות בחמישה מרוצים במהלך עונת 2011, מה שיבטיח סיקור עיתונאי נרחב הרבה מעבר לעמודי הספורט. אתר איטלקי פירסם בשבוע שעבר נתון מעניין: זאת הפעם הראשונה מאז המעבר של ואלנטינו רוסי לדוקאטי שיש מישהו אחר עם יותר איזכורים מ"הדוקטור" במנועי החיפוש בהקשר לספורט המוטורי, ובכלל זה. באתרים אמריקאים רבים ביניהם גם "פיפל מגזין", "יו.אס.איי טודיי" ואפילו באתר "אי". אממה, בכל האיזכורים מופיעים פריס, צמד עופריה והתלבושת המנצנצת, אבל לא בכולם ברור באיזה ספורט מוטורי מדובר.

גם באתרים בארץ ניתן היה לראות ידיעות על פריס והאופנוע, שנכתבו על ידי רכילאים' שלא ממש הבינו במה מדובר/ אחד אפילו הבריק וציין שפריס תסייע לחפש רוכבים טובים לקבוצה, לזכותה של פריס יאמר שכאשר נשאלה על תפקידה העתידי, אמרה: "הקבוצה תקבל ממני את כל התמיכה ואת שמי לקידום הפרוייקט, אבל אני לא אחראית לאימונים או להנחיות לקבוצה ולרוכבים".

האתרים הספרדים מפרגנים ליורשת שהחליטה לתמוך בספורט הפופולארי, האתרים האיטלקים והבריטים קצת יותר צינים, אבל אף אחד לא נשאר אדיש – מה גם שהגברת חשפה את תוכניותיה ואת גופה בתקופה הכי שקטה, כשלא נערכים אפילו אימונים שאפשר לסקר, ומילאה בהצלחה את המשימה המרכזית שלה: תשומת לב מקסימלית.

אין לי ספק שרבים יתייחסו לפריס הילטון כבדיחה ביציעי המכובדים. עיתונאים יתפלאו אם היא אפילו תדע היכן ממוקמים הרוכבים של קבוצתה על קו הזינוק, ובטוח ינסו להתקיל אותה בכל הזדמנות. אני מקווה שהקבוצה עצמה תיקח אותה ברצינות. כשגדאה, הרוכב הבכיר של הקבוצה, נשאל במסיבת העיתונאים אם לא יפריע לו ללבוש ורוד, הוא סיפר: "כשראיתי בפעם הראשונה את האופנוע לא הפסקתי לצחוק". נקווה שזאת גם הפעם האחרונה.

 

"אל המשורר" , ביאליק ומכבי תל-אביב
חג מולד שמח, גם לראול פרדיננד ובראיין גיגס

10 Comments

דובי מילר 26 בדצמבר 2010

תמי ברוכה הבאה.
כל פרסומת היא פרסומת טובה, בטח בזמן שהמצב הכלכלי לא משהו, לא ?

מיכל 26 בדצמבר 2010

כרטיס הכניסה של נשים לספורט מרוח כולו במין ואירוטיקה.

בין אם מדברות על ספורטאיות מוכרות יותר שתמיד יהיו אלה היפות יותר, ובין אם מדובר במעודדות במגרש , וכלה בשינויי תמיד כאלו ואחרים שעושים לענפים בארץ כענפים "יפים"…ראה כדורסל נשים, ושינוי התדמית שמנסים לעשות לכדורגל לאחרונה.

תבורי 26 בדצמבר 2010

ברוכה הבאה תמי,
הגב' הילטון היא הוכחה חיה לכך שכסף לא יכול לקנות הכל, תודה לאל, שכל למשל. מצד שני, שאפו על היוזמה שלה. אני מקווה שהיא לא מתכוונת לגדל רוכבים מצטיינים כדי למכור אותם ליעקב שחר…
אגב, יש לך את הטלפון של הרקדנית האדמונית מהקליפ?

D! 26 בדצמבר 2010

ברוכה הבאה
והנה גם אני קורא פוסט שלם על הענף המוזר הזה (אוקיי, מודה שיצא לי לקרוא את מילר כמה פעמים, אבל רק בפוסטים שגלשו החוצה מהספורט הלא ברור הזה).

d-d 26 בדצמבר 2010

כתבה מעולה.

martzianno 26 בדצמבר 2010

למדתי הרבה מהקריאה. תודה.
וממה שקראתי כולם מרוויחים מהעניין, אז למה לא?

אריגיא 26 בדצמבר 2010

כמי שאין לו מושג בתחום, אבל מתעסק בניהול ושיווק ספורט, התוודעתי למהלך של הילטון בשבוע שעבר. שוב, אני באמת לא מבין כלום בספורט הזה, אבל אני חושב שלמהלך הזה יש הרבה היגיון בעיקר כי הוא משרת להילטון את הדימוי שהיא רוצה שנראה (סקסית, קלילה, גלובלית וכו') וגם כי היא עדיין פרצוף שמעניין כמעט כל מגזין בעולם ויוכל להביא הרבה חשיפה ועניין לקבוצה שלה. אני מניח שהיועצים שלה שאמונים על המהלך הזה עשו צעד שעשוי להתברר כנכון בעתיד, עד שכמובן ייגמר לה ולהם החשק והם ינטשו לדבר הבא. בכל אופן, מעניין לראות כמה היא תהיה מעורבת (אם בכלל, לדעתי לא הרבה מלבד ההתחייבויות שפורסמו להופיע באירועים).

יפתח 26 בדצמבר 2010

תמי,
כתבה חביבה וסבבית לגמרי.
בעיני פריס נותנת פה חיזוק לענף – כאלופת יחצנות היא (או יועציה) החליטה שמדובר בענף שכדאי לחבור אליו ולהרוויח תדמית. אני בטוח שהיא שקלה גם דוק ובדמינגטון ובכל זאת הלכה על המוטוג'יפי. אכן החלטה ראויה (ובכלל ורוד האניסאקל זה הצבע ל 2011)

גמל (סתם גמל) 27 בדצמבר 2010

מה שמצחיק אותי זה שדובי כותב פוסטים אדירים ורציניים ואין בכלל תגובות (למרות שאני קורא כל אחד ואחד)
ותמי כותבת על פריס הילטון ומיד יש 8 תגובות :)
דרך אגב, תמי, אני אוהב את הכתבות שאת מפרסמת באתרים אחרים

Comments closed