שוחד, לא שוחד, גביע הוא הביא

פוסט מאת איתן בקרמן 

באמת שאין לי כח להרחיב בדיון הנצחי על שמעון מזרחי, אז נסתפק רק בחמישיה הפותחת:

1. עורך הדין שמעון מזרחי העניק למזכיר בית משפט השלום ולאחד השופטים, במשך שש שנים, כרטיסים למשחקי מכבי תל אביב כטובות הנאה. איכשהו קרה שהענין הפלילי הועבר לדיון פנימי בלשכת עורכי הדין, שם נמצא כי אכן כך היה.

(לצפיה מוגדלת – לחצו על הכתבה)

2. דו"ח מבקר המדינה משנת 2006 קובע כי מכבי ת"א בע"מ העבירה כרטיסים בשווי עשרות אלפי שקלים למנכ"ל משרד הספורט דאז, שוקי דקל, וקיבלה לבקשת שמעון מזרחי מאותו משרד מאות אלפי שקלים שלא הגיעו לה, למטרת אירוח הפיינל פור. ממצאי הדו"ח לא נחקרו במשטרה.  

3. מכבי ת"א היהודית של מזרחי היא שהמציאה – בשנים בהן מי שביקש בכנות להתגייר עבר יסורי "גיור כהלכה" – את הגיור הפיקטיבי לשחקנים אמריקאים (אחרים חיקו אותה בהמשך).

4. מכבי ת"א הפטריוטית של מזרחי שיחקה ביום הזיכרון לחללי צה"ל, כשמזרחי מתרץ זאת בדבר הבל אודות פערי השעות בין ישראל לפאריס (דייויד פדרמן הודיע שהשנה הקבוצה לא תשחק ביום הזיכרון).

5. את התאבדותו של מקורבו לאורך שנים, מוני פנאן, הגדיר מזרחי כ"פגיעה במותג מכבי תל אביב".

*

על כל השאר – ההלשנה על בארי ליבוביץ', שיטת חנן קרן, ידיד המחלקה משה דיין, ההירואין של אולסי פרי, הפיצה של צ'ורצ'יץ', תקציבי העתק מכספי המדינה דרך רשות השידור, רפאל נאה והתקשורת,  ההשוואה של אוסישקין ומלחה לעזה, מותם של צבי רול ומוני פנאן, ואינספור סרחונות אחרים – נרחיב אולי בפעם אחרת.

(ועוד פרט אחד, קצת נשכח, להרחבת המחשבה: ישראל ומכבי תל אביב היוו כוח בכדורסל האירופאי עוד לפני עידן מזרחי  – הנבחרת סיימה חמישית באירופה, כהן מינץ שיחק בנבחרת אירופה. ב-1967, שנתיים לפני שמזרחי קיבל את מכבי ת"א, היא שיחקה בגמר גביע אירופה למחזיקות גביע).

 

 

 

 

 

 

 

גם כן יומולדת
קיק, אלון, קיק!

95 Comments

יובל (השלישי?) 10 במרץ 2011

הבנק של מוני- ההשקעה של שופטים בו

אריאל 10 במרץ 2011

אני חושב שזה פספוס של הנקודה בהקשר שלו. השאלה לגבי פרס ישראל היא האם הוא ראוי מהבחינה של – האם ההישגים שמכבי הביאה תחתיו אכן ראויים לפרס ישראל. כלומר, מכבי היא קבוצת ספורט פרטית שלקחה אליפויות אירופה – האם מדובר בהישג ישראלי שראוי לפרס ישראל או הישג של קבוצה פרטית

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

קודם כל, אם זה הישג של קבוצה פרטית, שיתנו את הפרס לקבוצה. השאלה היא אם ישראל מעוניינת לחלק את הפרס הכי חשוב שלה לעורך דין ששימן במשך שנים את בית המשפט, ומצד שני תרם הרבה (בדרכו שגם היא מפוקפקת) לזכייה בגביעי כדורסל. כל אחד ודעתו.

חבר ועדת הפרס בגלגול קודם 14 במרץ 2011

הכל תלוי בהרכב. בראש כל הועדות הקודמות לפרס ישראל ללא יוצא מן הכלל עמדו אנשים עם תואר דוקטור כמקובל כמעט בכל בחירות חתני הפרסים. שניים מהם (עודד בר אור ז"ל ושגיב יבדל"א)היו גם אנשי מדע ומחקר, כמו שניים נוספים (גרון ז"ל ועוד מישהו) שהיו חברים בועדות.
מועמדותו של מזרחי אינה בדיוק חדשה. מי שרוצה להבין מדוע נדחתה בעבר יוכל לנחש ללא קשיים אימתניים. הרכב הוועדה השנה הבטיח דיון "אובייקטיבי"? אז אמרו שטל ברודי "חתם על כך שאין לו ניגוד אינטרסים". אולי בגלל שהוא שיחק ושמעון מזרחי בדיוק ההיפך, כלל לא שיחק כדורסל. וו טוב, חתימות זה עניין של השקפה.

לוינטל 10 במרץ 2011

כל מילה בסלע. אבל איזה כבוד זה כבר לקבל פרס ממדינה כזו?

אפי 10 במרץ 2011

מי עוד חוץ ממך יזכיר את העובדות האלה ביום חגו של מר מזרחי?:)
הכל נכון, וגם אני, אדום בנשמה, מתלבט ביום הזה אם מגיע או לא מגיע ואעשה זאת בקול רם:

האיש לא קונצנזוס, אין ספק, ומעורר אנטיגוניזם כבד בהרבה מעשים ואמירות במשך השנים ובמיוחד בכל פעם שהגיב בתקשורת על עניין כזה או אחר. אבל אי אפשר שלא להעריך את הדרך הארוכה שהוא עושה בחייו עבור מועדון אחד, את המסירות והנאמנות הטוטאלית, את השאיפה למצוינות ומעל הכל – את ההישגים הכבירים ומעוררי הקנאה של מכבי ת"א באירופה, שהושגו לא מעט בשל אותה מוטיבציה בלתי נדלית. נכון, הדרך היית לעיתים דורסנית, ולא תמיד ישרה, אבל מי מאיתנו, במיוחד במציאות של הפוליטיקה הישראלית, צח כשלג, עושה הכל לפי הספר ומציית לכל מוסכמה?

שוב, אישית – אני לא אוהב את האיש, את סגנונו ואת דרכו הפטרונית והמונופוליסטית. אבל מסכים שמדובר באישיות יוצאת דופן שהקדישה את כל חייה למטרה אחת והצליחה בה בענק. כמה אתה מכיר כאלה?

צ'נדלר 10 במרץ 2011

אפי, לאור המשפט שכתבת: "אי אפשר שלא להעריך את הדרך הארוכה שהוא עושה בחייו עבור מועדון אחד, את המסירות והנאמנות הטוטאלית" ניתן לתת את פרס ישראל לצדוק חממי, ההוא עם השפם שמחזיק את בית"ר עזרא בליגה ג'. גם הוא מסור ונאמן ומפגין טוטאליות למועדון אחד….

אפי 10 במרץ 2011

חוץ מפרט אחד ששכחת: "והצליח בה בענק".

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

שוב הדמגוגיה הקלושה הזאת של "מי צח כשלג"? חבל שלא מלמדים פה פילוסופיה, אז כל אחד היה מבין מה זה טיעון "המדרון החלקלק".

אנשים לא נדרשים להיות "צחים כשלג", לעשות "הכל לפי הספר" ו"לציית לכל מוסכמה". הם כן נדרשים, ובמיוחד עורכי דין, לא לשמן את בית המשפט.

אישית, ההערצה הזאת ל"מצוינות" בכל מחיר מאוד לא חביבה עלי. ראינו כבר כמה אנשים שהגיעו רחוק, הכי רחוק, שלא בכל מחיר.

גם "מסירות ונאמנות טוטאלית" קצת מופרזים פה. ראינו בהיסטוריה כמה אנשים שעשו זוועות (מזרחי ל-א עשה זוועות) תחת מסירות ונאמנות טוטאלית.

האם המטרה, זכייה בגביע אירופה בכדורסל, מצדיקה כל חטא ובמקרה של מזרחי גם פשע? ענין של ערכים כנראה.

אלון 10 במרץ 2011

אפי, לפי הקרטריונים שלך גם לגילה קצב מגיע.

יואב 10 במרץ 2011

צודק בכל מילה.
אבל אם היו לנו עוד כמה "שמעון מזרחי"ים בכדורסל הישראלי היינו יכולים להיות מעצמת כדורסל כמו ליטא. אם היו לנו כמה "שמעון מזרחי"ים בכדורגל הישראלי העפלה לליגת האלופות לא היתה המטרה של האלופה, אלא שלב ברור מאליו בדרך לשלבים הגבוהים של המפעל.

moby 10 במרץ 2011

לא יכולים להיות כמה "שמעון מזרחיים" הם פשוט לא יכולים לגדול במקביל. הם היו מחסלים אחד את השני (אייזנברג ניסה גם דותן ומנבר)
ובשביל להיות מעצמת כדורסל כמו ליטא צריך להשקיע בילדים בנוער ובמאמנים, מזרחי לא עשה אף אחד מזה הוא חיסל את הכדורסל הישראלי והפך אותו(בעזרה אדיבה של העסקונה) לענף לא רלוונטי.
הוא בנה אימפריית כדורסל אירופאית מיוחסת וטובה. זה לא סיבה לפרס ישראל. (נראה לך ששחר שמגיע לו פרס חיפה ומפתחות העיר יכול להיות מועמד בכלל?)

יואב 10 במרץ 2011

דווקא הדוגמאות שכתבת מדגישות את המחסור בעוד "שמעון מזרחי"ים, מישהו שיתמיד (הוא שם כבר 42 שנה!!!) גם כאשר לא הולך ויהפוך את העולם בשביל הקבוצה שלו (ולא יהפוך את הקבוצה שלו כמו אייזנברג). מי שהפך את הכדורסל הישראלי ללא רלוונטי זה הליצנים שניהלו אותו, והרסו כל חלקה טובה בו (החל מהפועל חולון ההסטורית דרך הפועל תל אביב עד מה שקרה/ קורה בנהריה).

אם שחר יתמיד כמו מזרחי אז גם לו יגיע פרס כזה (וחבל שאין עוד כמו שחר בנוף הניהולי של הכדורגל הישראלי).

מבקר המדינה 10 במרץ 2011

הלוואי והיינו כמו ליטא. שם אי הגעה לפיינל פור היורוליג לא נחשבת כישלון. שם קבוצה מגיעה לגמר גביע אירופה פעם בעשר שנים וזה לא נורא. שם עיקר המאבק הוא בזירה המקומית ואירופה היא רק אמצעי למשוך שחקנים מחו"ל. שם הנבחרת היא אימפריה אמיתית שמנפקת מדליות בלי סוף והופעות ברצף באולימפיאדה ואליפויות העולם, בלי מתאזרחים מתגיירים או סתם עולים חדשים, לא חיקוי דהוי ועלוב של משהו אחר. מה לעשות שכבר אי אפשר לשתף ארבעה אמריקאים כמו פעם?
באמת הלוואי והייתה פה עוד ריטאס וילנה במקום…מי? ומכבי הייתה בסך עוד ז'לגיריס. הלוואי.

ניינר 10 במרץ 2011

איש מתועב. בושה שהוא מקבל פרס ישראל. מקסימום מגיע לו איזה מגן ממכבי, מה הקשר בין הפעילות שלו במועדון כדורסל פרטי לבין פרס ישראל?מה הוא עשה בשביל מדינה???

אד הורטון 10 במרץ 2011

איך היה צפוי שתתבכיין. כיס המרה והמררה עלו על גדותיהם אתמול אצל לא מעט אנשים.
אני אישית חושב שנחום ברנע הוא פוץ שהיה עבד נרצע של אולמרט, שכרזות הביבי מוסוליני של טרטקובר היו צריכות לשלוח אותו הרחק מבנייני האומה, שהפרס לשלולה אלוני היה פוליטי במהותו, ששטרנהל שהסית לרצח של חפים מפשע היה צריך לקבל קלון ולא פרס ואין מה לוהסיף על תומרקין שהחרדים גורמים לו להבין את הנאצים . אחרי כל זה אני מבין כמו שכתב יפה אפי שאת ההישגים אליהם הגיעו האנשים האלה אי אפשר לקחת מהם גם אם הם עצמם אינם קונסנזוס, בלשון המעטה. הפרס הוא לא על תוצאה בהכרח אלא על דרך חיים של עשייה ומצוינות שהמדינה, אותו גוף שנוא, יודעת בסופו של יום להעריך ולכבד.
אני מרשה לעצמי להניח שכל השמות שהזכרתי למעלה נראים בעיניך ראויים ונפלאים ושלעומתם אתה מצרף לצד של מזרחי פושעים גדולים אחרים כמו שניצר שהעז למתוח ביקורת (חריפה ומוגזמת לטעמי) על עליית הפלשמורה וזה הספיק למחוק את כל הישגיו, ועוד כל מיני לא ראויים שהסתננו פנימה כמו קישון ונעמי שמר, שבחירתם עברה בייסורים בשל פשעם הגדול- דעותיהם הימניות. כי הרי לאנשי השמאל יש חופש להביע דעה בעוד דעותיהם של אנשי הימין הן לעולם "שנויות במחלוקת".
באתרי האדומים בהם שוטטתי להנאתי אתמול ראיתי ביטויים נפלאים כגון "השנה אין יום העצמאות", השנה יהיו "שני ימי זיכרון" (זילות מחפירה של חללי צה"ל), הצעות להסתנן לטקס ולפוצץ אותו ועוד כהנה וכהנה. אדוני הארץ לא מצליחים להתמודד עם מינוי שאינו לרוחם. לא נורא, יעבור לכם.
בכל אופן- השנה, בהנחה הדי סבירה שמכבי לא תיקח אליפות אירופה, החגיגות שלכם כשתודח יהיו קצרות. כבר ביום העצמאות שמתקיים למחרת הפיינל פור כאמור, נשב בגאווה מול הטלוויזיה, עם הדגל השנוא עליכם, עם הסמל וההמנון שאתם רוצים להחליף, עם הכיפה על הראש שכשהיא מגיעה לעמדות מפתח יוצאת ההתנשאות הדוחה שלכם החוצה כדי לספור את מספר חובשיה בעמדות השפעה, ונתענג על סיפור הצלחה ישראלי שמקבל את הכבוד הראוי לו.
מזל טוב שמעון.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

ההבדל היחיד הוא שמדובר בעבריין :). מזל טוב לעבריין.

אד הורטון 10 במרץ 2011

איתן ונביא,
בכל הכבוד- הרשעה משמעתית בלשכת עורכי הדין היא לא עבירה פלילית אלא כשמה כן היא. אם נזפו בברנע פעם במועצת העיתונות וקבעו שעבר עבירה אתית הוא היה פסול לפרס?
אני לא מיתמם ובטח שאני לא צריך להיות הסניגור של שמעון. אתה שואל אותי אישית אם אני מחבב ומצדיק את כל המעשים שתיארת? חד משמעית לא. האם המעשה המתואר לא ראוי וחמור? חד משמעית כן. האם במשך השנים שמעון עשה דברים שכאוהד לא אהבתי ברמה כזו או אחרת? כנ"ל. ההבדל הוא שעבריין קוראים למי שהורשע בעבירה פלילית ולא לך אם חנית פעם אחרי תמרור של אין חניה על אף שזה גם פלילי. אם פעם ירצו לתת לך פרס ישראל (ובכנות, דה באזר הוא צער ראשון נאה…) וזה יהיה מצבך אני מבטיח לא להתנגד. אתה אומר לי שטייחו? שזרועות התמנון של שמעון קשרו את ידיהם של מי שהעמידו לדין ראשי ממשלות ושרים? אולי, אבל אני באמת באמת לא יודע. אי אפשר לומר כלאחר יד טענות כאלו בלי ביסוס. אם תביא ראיה כזו אני מבטיח לך שאני איתך וזה גם מתייחס ל"גבול הפלילי" של דבריך, נביא. אין גבול הפלילי. או שאתה בפנים או שאתה בחוץ, כרגע הוא בחוץ.
ולפיסקה האחרונה בדבריך נביא- הקישור מתייחס לכך שבדוגמאות שהזכרתי יש כאלו שכל חטאיהם הציבוריים והמחלוקות שיצרו נמחקו כי איזה "אליטה" ראתה אותם כראויים ואז גם עתירה על ההתבטאות של שטרנהל על רצח חפים מפשע מגולגלת בבג"צ מכל המדרגות (בדומה לעניין שונאי ישראל) בעוד אמירות חמורות אחרות של שניצר או העמדות של האחרים מהוות עילה לפתיחת הדיון מחדש ולשלילת הפרס ולכל הפחות לפגיעה במקבלו.
אני מתנצל וחוזר בי מהאמירה על זילות יום הזיכרון אבל עומד על הדמיון לגבי היחס למדינה של חלק מהמבקרים והקורלציה למקרים אחרים של הפרס כפי שתיארתי וכפי ששיטוט קצר באתרי האינטרנט והעיתונים יעלה.

moby 10 במרץ 2011

רובנו עבריינים (אני עבריין תנועה), יש עברייני צבא (סרבנים מכל המינים) יש עברייני רכוש, ויש עבריינים פליליים.
ויש גם עבריינים אתיים. לכל אחד יש את הקו שלו להכשיר עבריינות.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

אתה באמת חשוב שעבירת שוחד פלילית לכאורה הגיעה רק במקרה לדיון פנימי בלשכת עורכי הדיו או שאתה מיתמם?
השאלה היא לא ההגדרה אלא המעשה. מדובר פה בעו"ד שנותן טובות הנאה בבתי משפט, לא בתיקון פנצ'ר בלי קבלה או בעבירת חנייה.

נביא בעירו 10 במרץ 2011

הורטון,

אם הדרישה הייתה לשלול משמעון את הפרס בגלל שהוא השווה את את שונאי ישראל במלחה לשונאי ישראל בעזה, אז אפשר להגיד שהטיעון שלך וההשוואות לתומרקין היו רציניות. אבל הבעיה עם העבריין היא שהדברים שעליהם הוא מקבל את הפרס הושגו בדרך מפוקפקת, לעיתים קרובות על גבול הפלילית.

אם תומרקין היה נתפס בשוחד של אוצר מוזיאון ולאורך שנים נודע באופן האכזרי שבו הוא מונע מפסלים צעירים להציג תערוכות אז ההשוואה היתה יותר רלוונטית.

הדרך שבה אתה קושר בין התנגדות לדרכיו של שמעון לבין שמאלנות קיצונית או אפילו אנטי-ישראליות היא לא יותר ממגוחכת ומחזירה אותנו הרבה שנים אחורה (כמה מצביעי "הבית היהודי" עומדים מאחורי הסל במלחה ומקללים את מזרחי, להערכתך?). בגלל שירדת לשפל המדרגה וטענת – כדי להגן על מי ששיחק ביום הזיכרון – שלהגיד שהשנה יש שני ימי זיכרון זה זילות של זיכרון חללי צה"ל, אטען נגדך שבין אוהדי הפועל י-ם ות"א יש לא מעט חללי צה"ל ומשפחות שכולות והאופן שבו אתה הופך את כולנו לאויבי המדינה מחליא בעיניי!

צור שפי 10 במרץ 2011

זילות של יום הזיכרון? באתרים האדומים?? אתה זוכר אולי איזה ערב בברצלונה מר הורטון??? מה שאני אוהב זו האובייקטיביות ואמת המידה האחת לכל.

אפי 10 במרץ 2011

חייב להוסיף משהו לגבי הקריאה של אוהדים אדומים במשחקים (ואולי גם בצבעים אחרים): "שמעון מזרחי תתאבד".
לכאורה קריאה איומה, קיצונית וראויה לכל גנאי אפשרי. אבל בבסיסה עומדת הלוזריות האדומה האופיינית, שאומרת כך: "שמעון, אנחנו לא יכולים נגדך. אתה גדול עלינו. אין לנו סיכוי לנצח אותך לעולם. רק אם אתה בעצמך תפרוש מהחיים מרצונך החופשי – נוכל סוף סוף להרים את הראש".

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

צודק פעמיים. גם קריאה מכוערת מאוד וגם קריאה שצועקת חולשה.

תומר חרוב 10 במרץ 2011

טל ברודי מעניק את הפרס לשמעון מזרחי- i rest my case.

אד הורטון 10 במרץ 2011

מוטי קירשנבוים ואילנה דיין מעניקים את הפרס לנחום ברנע. כנ"ל.

תומר חרוב 10 במרץ 2011

קירשנבאום ודיין עבדו תחת סמכותו של נחום ברנע?

צור שפי 10 במרץ 2011

הורטון, כשמנסים להגן על מה שאי אפשר להגן עליו מגיעים למחוזות האבסורד.

מיכל 10 במרץ 2011

אני רק יכולה לבכות על כך שהמדינה שלנו מחזיקה בתפיסה מקיאווליאנית כל כך חזקה.

חשוב רק "הנראה" ולא ה"קיים"….הנגע הזה מתפשט בכל. וכך גם מוענק לשמעון מזרחי פרס ישראל בספורט.

עצוב.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

אתה כל כך צודקת, מיכל. ראיתי פה איפשהו את המשפט "מי שמצליח לא יכול להיות נחמד". זאת השקפת עולם מיושנת, אלימה ושקרית. אני אשמח להכיר לו כמה מתעשרי הייטק, אם כסף זה הענין, גם כמה סופרי רבי מכר ואפילו מנהלי ספורט מצליחים בעולם שהם לא אנשים מטונפים, אפילו אנשים מקסימים לפעמים.

אלון 10 במרץ 2011

בתור אוהד הפועל ירושלים (גילוי נאות וכיוב') אני רוצה להתעלם לרגע מהעננים השחורים שתלויים מעל הראש של עו"ד מזרחי, שלצערי הרב רובם עדיין בגדר שמועות, ולהטפל לתרומתו לכאורה כיו"ר מכבי תל אביב לכדורסל הישראלי.
עד כמה שאני זוכר השחקן הישראלי היחידי שניתן לומר שמכבי קדמה בשלושים השנה האחרונות הוא טל בורשטיין (וגם זה נתון לויכוח). מלבד בורשטיין אפשר למנות גדודים של שחקנים שהשנים שבילו במכבי לא תרמו להם דבר ככדורסלנים במקרה הטוב או קברה אותם כשחקני כדורסל במקרה הרע (אם נתעלם לרגע מכך שלפחות המשכורת סדרה להם פנסיה נאה). מעבר לכך איזו תרומה הרימה מכבי לנבחרת הלאומית? הרי היחס אליה בציבור הישראלי הוא כאל ספחת לא נעימה על גבה של האמפריה הצהובה ומבחינת רמת כדורסל הרי ברור שמכבי לא שלחה לנבחרת שחקנים שלמים או מוכשרים יותר
האם בזכות מכבי הכדורסל הפך פופולארי יותר? בספק ולראייה המצב של הנבחרות הצעירות וזה רק על קצה המזלג
אז בקיצור תהרגו אותי אם אני מבין איזו תרומה תרמה מכבי לכדורסל הישראלי. מילא, אם הייתי אוהד מכבי אז כנראה שפסלו של שמעון היה מוצב במרכזו של מקדש קטן שהייתי בונה עבורו בסלון הביתי אבל בתור אוהד כדורסל ישראלי מה הוא תרם לי?

יואב המקורי 10 במרץ 2011

קטש, הנפלד, פניני, מ.י.ק.י,מוטי,שפר,ברודי,ג'מצ'י,דניאל.

ללא הזכיה ב-77 ,הכדורסל כאן היה ברמת העניין והמשכורות של העף והיד.כל שחקן בליגה יגיד לך את זה.

אלון 10 במרץ 2011

דבר ראשון בכוונה הדגשתי שאני מתייחס לשלושים השניםפ האחרונות. מיקי ומוטי גדלו והתעצבו הרבה לפני כן כשמוטי לפחות ללא ספק חייב את הקריירה שלו למכבי.
לגבי השאר לצערי אתה טועה. יש קונצנזוס די ברור שהחזרה של היונה ושל שפר לארץ תקעה את מסלול ההתקדמות שלהם ואני עדיין זוכר עד כמה הייתה גדולה האכזבה בארץ ששפר לא התעקש על מיצוי האפשרות להשתלב ב-NBA. ג'מצ'י היה פיור שוטר לפני מכבי ולא הוסיף גרם של אספקט נוסף למשחק שלו אחרי שנרכש מר"ג. הדבר היחידי שהתברר זה עד כמה הוא לא ווינר ולא מנהיג (אולי גם באשמת ברקוביץ' ששיחק אתו. גם דניאל נשאר אותו שחקן שהיה בחולון אולי אפילו התדרדר למעמד של רול פלייר. במה מכבי קדמה את קטש? הפריחה שלו כשחקן הייתה תחילה בגלל ואח"כ בפנא. פניני הי"ד היה שחקן לא פחות טוב בהפועל י-ם ומי יודע איפה הוא היה נמצא היום אם לא היה מתפתה למזרחי. ברודי? נו באמת. עכשיו לפחות חצי מהשחקנים שמניתי לא גדלו במכבי, אז במה היא תרמה להם?
הזכייה ב-77 באמת תרמה להישג האליפות אירופה ב-79 אבל מאז עברו הרבה יותר מ-30 שנים.
אני באמת לא יודע לומר אם כמו שטוענים מכבי חבלה בכדורסל הישראלי אבל היא בטח לא תרמה לו לפחות לא במידה שראוי להעניק לה פרס ישראל

יואב המקורי 10 במרץ 2011

היונה ושפר-עשו קאריירה יפה במכבי.לא זכורה לי התעניינות לגביהם ממועדונים או ליגה טובה יותר.
קטש-נולד במכבי ודרכה הגיע לחוזה אנ בי אי וחוזה עתק ביוון.
פניני, דניאל, ג'מצ'י-נו באמת.הם שיחקו ברמה הגבוהה ביותר בה יכלו להתחרות.כן שיפרו אספקטים, לא שיפרו אספקטים-זה גם תלוי בהם. שאל את שאראס ופארקר.
הלפרין-חוזה עתק ביוון.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

טוב יואב, זה באמת פשוט: הנפלד היה שחקן מובטח לאן.בי.איי, גם שפר היה די גבוה בדארפט. מזרחי לא אשם שהם בחרו במכבי, להיפך, אבל אל תצעק את הבורות.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

זה כזב. היה כדורסל ישראלי טוב מאוד גם לפני שמכבי גיירה באופן מזויף את אולסי פרי, ג'ים בוטרייט ואחרים, שהביאו את גביעי אירופה. אגב, מהמרשימה שמנית, מלבד מיקי ומוטי של שנות השבעים, היחיד שמכבי גידלה זה קטש.

יואב המקורי 10 במרץ 2011

בורות?הפרטים ידועים לכולם, בוודאי לאלה שעקבו אחרי העניין בזמן אמת ולא טרמפיסטים לרגע. בלי המצאות בבקשה!
אם הם היו טאלנטים כל כך גדולים(גם ברמת האופי והתחרותיות) אז הם היו משחקים שם.בשורה תחתונה, הם ממש לא שייכים לשם והקאריירה שלהם במכבי מוכיחה את זה. גם מועדוני העל ביבשת הישנה לא עמדו בתור , אפרופו בורות והמצאות.
קטש, מיקי, מוטי,פניני, כספי,ועוד עשרות שחקני ליגה טובים שהתפרנסו ושיחקו בכבוד. מה לא בסדר כאן?מה יש לאחרות? אתה רגיל לכישרונות יוצאי דופן בספורט שלנו?קוטפים אותם מהעצים?
אפשר גם לציין בהערכה את הצורה בה מכבי טיפלה ושיקמה את אולסי אבל זה לא מתאים לאג׳נדה.

 

יואב המקורי 10 במרץ 2011

וכן, הקאריירה של שפר ונדב אולי מפוספסת(אם כי מכובדת) אבל לא לכולם יש את הדרייב של קטש או כספי או פניני(שנלחם בתקרת הזכוכית שלו).  

איתן בקרמן 11 במרץ 2011

אתה מסתבלט? יש ויכוח על זה שהנפלד היה אמור להיות שחקן אן.בי.איי עם פוטנציאל גדול? זה שהוא היה סתם מצוין במכבי זה לא מספיק? אתה לא יודע שיש המוני שחקנים שהצליחו יחסית יותר באירופה ולא באן.בי.איי ולהיפך?

יש לך מושג באיזו הערכה נדב, שחקן ששנא כל שניה במכבי, היה אמור להתקבל ואולי גם להמשיך באן.בי.איי? ואת כל זה אתה אומר אחרי שעמרי כספי קיבל במכבי פחות דקות מהאן.בי.איי?

בכל מקרה, אני מקווה ששנינו נסכים שזה לא עיקר הדיון על מזרחי.

יואב המקורי 10 במרץ 2011

לא דברתי על כדורסל טוב. דברתי על עניין, תהודה , משכורות, שידורים, מעמד.
הרמתי כוסית עם יואב נאמן בדיוק לפני שבוע ביום חגו. בגלל 77, זה לא אפשרי עם הקפטן של הך
הכדורסל. שם לא משלימים הכנסה.

יואב 11 במרץ 2011

איתן,
מה שכתבת על נדב זאת המצאה(שנא כל שניה). לכן הוא מירר בבכי כאשר קיבל הצעה ששיקפה את יכולתו. הדבר היחידי שהוא שנא במכבי זאת העובדה שיש כאלה שמרויחים יותר ממנו. והוא הפך לאיש עשיר במכבי.
כספי היה שחקו חמישיה בעונתו האחרונה.  

יואב 11 במרץ 2011

מסכים. לא רלוונטי לנושא.
טיעון שאני מקבל הוא שפרס ישראל לספורט ראוי להיות מוענק לספורטאי.
ובכל מקרה,פרסים ממלכתיים וממלכתיות בכלל(שמזרחי כל כך מוקיר) מעולם לא דיברה אלי.

B. Goren 10 במרץ 2011

אין אוהד ספורט במדינה שלא היה רוצה את שמעון מזרחי בצד שלו ומנהל את הקבוצה שלו.

ניינר 10 במרץ 2011

תתפלא אבל ממש לא הייתי רוצה את האיש החמוץ הזה בהפועל ירושלים. ממש לא!

אוסישקין 10 במרץ 2011

יש. אני אוהד ספורט במדינה, ומאוד לא הייתי רוצה שמנהל הקבוצה שלי יהיה אדם שמשמן שופטים ובדרך הורס את הענף.

B. Goren 10 במרץ 2011

ברור שעדיף דני קליין המתוק.

יואב המקורי 10 במרץ 2011

עזוב,כל סוחרי הנשק,מזייפי הדרכונים, סוכני שחקנים במסווה של יושבי ראש, מועצות פועלים מושחתות ובוזזות כספי הציבור-הם לוחמי חופש גדולים!

יואב המקורי 10 במרץ 2011

חמי אוזן: חינוך למצוינות

הסיבה היחידה שבגינה אפשר להתנגד להענקת פרס ישראל לשמעון מזרחי היא היותו מזוהה בצורה מאוד ברורה עם קבוצה מסוימת. עם אינטרס אישי צר, הרחק מאותו קונצנזוס מתבקש. זו הרי שטות. כמעט כל חתני פרס ישראל עשו קודם לביתם ואחר כך השפיעו על בתים אחרים. כמעט כולם הונעו מתאוות ההצלחה האישית וממנה הקרינו על הנעשה בתחומם. אוהד נהרין, למשל, שיפר את המחול בארץ קודם כל כי הוא רצה לקדם את יצירתו האישית, ורק אחר כך הפך למודל כללי.

אם אותם מתנגדים להענקת הפרס למזרחי היו מבינים זאת, ומפרידים בין הצורך שלהם לשנוא אותו לבין ההכרח ללמוד ממנו, הם אולי היו יורדים מהעץ ומנסים לטפח מועמד משלהם לפרס שיחולק בעוד 10 שנים. בסופו של יום, למרות הזיהוי המובהק עם מכבי תל אביב, שמעון מזרחי העביר מסר של מצוינות, יותר כמעט מכל איש ספורט בישראל. החכמים בחרו ללמוד, האחרים העדיפו לבוז לו. תשאלו את אוהדי מכבי חיפה בכדורגל האם ההערצה של יעקב שחר למזרחי פגעה בהם או רק בנתה אותם.

בחודשים הקרובים אתם עומדים לקרוא שוב את הטיעונים הנפסדים האלה, והריקים מהוכחות : ששמעון מזרחי הרס ענף שלם, שהוא רק הפריע לקבוצות אחרות להתפתח. כאילו שמטרת הספורט היא לעזור להם לכולם לנצח; כאילו שהפועל תל אביב, בית הגידול העיקרי לשנאת מורשתו של מזרחי, לקחה להפועל כפר סבא בכדורגל את הבעלים והכוכבים מתוך מניעים הומניים. בספורט אתה עושה הכל כדי לנצח. שוויון אמיתי ייווצר כאשר כולם ירצו לנצח באותה תשוקה, ולא כאשר ידכאו את אותו אחד שרוצה ועושה יותר מהם.

בסופו של דבר, שמעון מזרחי עומד באחד הקריטריונים הכי חשובים כאשר מעניקים פרס כזה בספורט, שני אולי רק לתרומה לקהילה ולחברה: חינוך למצוינת. המותג שטיפח, האימפריה שיצר, בסביבה שהיא ההיפך הגמור מכך, הם מסר שהספורט הישראלי עדיין חייב להצדיע לו. הספורט הישראלי שעדיין מדבר על מקצוענות. הבחירה בו ובמורשתו היא מסר חשוב לכל אדם שעוסק בספורט, כולל לקבוצות מהן מגיעים שונאיו הגדולים של מזרחי.

אלון 10 במרץ 2011

איתן, הפוסט מצויין, רק אני חושב שיכול היה להיות ממש טוב אם היית מוסיף לינקים לכתבות הרלבנטיות לכל אחד מהסיפורים. זה קצת עבודה לסדר את זה, אבל זה יעביר את התחושה שיש הרבה עומק לכל העניין הזה. כי יש אנשים שלא מבינים מה עומד מאחורי הכותרות שאתה זורק כאן.
בכל מקרה, פוסט טוב מאוד.

Tal 10 במרץ 2011

אכן ארץ אוכלת יושביה.

אני יודע שזו תפקידה של עיתונות, לבקר ולהציג את האלטרנטיבה,
הבעיה שכשהעיתונות מסמנת אויבים ומנגחת אותם בכל מחיר, היא בעצמה חוטאת למטרתה.

בקרמן, לא מזמן מחקת תגובה של משתמש כלשהו (לא זוכר מי) משום ש'האתר אחראי משפטית לתכניו'.. לקרוא לשמעון מזרחי עבריין זה לא פחות מהוצאת דיבה.
האם אתה חוקר, קטגור, שופט ותליין שאתה מרשה לעצמך לנפץ ככה את שמו של האיש ברבים?
(אני יודע שיש לך ניסיון מוצלח עם לוני בתביעת דיבה שהגיעה עד העליון, אבל זה עדיין לא נותן לך רשות ללכלך סתם).

הרוב כבר נאמר, ויש טענות ענייניות טובות בנוגע להרס התחרותיות בארץ והתנהלות ספורטיבית כוחנית, וגם אני כאוהד לא תמיד מרוצה או מסכים עם החלטותיו ומנהגו, אולם התועלת ששמעון הביא לספורט היא חסרת תקדים במונחים ישראלים.
יש לנו אלופה אירופאית בענף קבוצתי לא זניח (ואני יודע שגם על זה יש ויכוח) והתקיים פיינל פור ביד אליהו. רק על אלו, מגיע פרס ישראל בעיניי.

מבחינתי לפחות, ימי חמישי ביורוליג הם המפעל המעניין והמהנה האחרון שנשאר בספורט הישראלי (מחזיקים אצבעות לליגת הפוטבול הישראלית!).

מברוק שמעון, מי ייתן וירבו מנהלי הספורט כמוך.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

ההבדל מאוד פשוט, טל: על מי שמכנה בחורה כמו שכינה, ועוד כמה דברים שהיו שם, אני לא מוכן לקחת אחריות. שיכתוב את זה באתר שלו. על זה ששמעון מזרחי עבריין, במובן שעבר על החוק, אני אישית לוקח אחריות ומוכן לשלם את המחיר, ולא דורש ממך את האחריות עלי…

רן 10 במרץ 2011

מה לנו כי נלין על הטוקבקיסטים באתרי הספורט אם אפילו בדה באזר לא מצליחים לנהל דיון בלי שהשאלה האם אתה אוהד/מתנגד למכתבי תל-אביב תקבע את דעת המגיב לגבי מתן פרס ישראל לשמעון מזרחי.

מתוך תקנון פרס ישראל –

פרסי ישראל יוענקו על-ידי שר/ת החינוך, ביום העצמאות במעמד ראשי המדינה, לאזרחי ישראל, יחידים, שהצטיינו מאוד וקידמו את התחום באחד המקצועות והתחומים המפורטים להלן, ושנבחרו על ידי ידי ועדת שופטים ציבורית

שמעון מזרחי זכאי לפרס ישראל אם הצטיין מאד וקידם את הכדורסל הישראלי.

לדעתי התשובה שלילית. הוא קידם מאד את מכבי תל-אביב. בכל דיון אחר יש קונצנזוס שהכדורסל הישראלי הוא ענף גוסס. אפשר להתווכח על חלקו בהרג הכדרוסל הישראלי, אך היא אפשר להאשימו בקידום ענף גוסס.

מצד שני שמעון מזרחי אולי זכאי לפרס ישראל על שיווק ויחסי ציבור, על כך שהצליח, בדרכים יצירתיות (ושנויות במחלוקת) לשכנע רבים חכמים וטובים שענף הכדורסל הישראלי ומ ומועדון מכבי תל-אביב הם שמות נרדפים לאותה ישות.

רן 10 במרץ 2011

אי אפשר להאשימו

פולדש 10 במרץ 2011

הוא עשה עבודה כל כך טובה, שאי-שם בסוף שנות התשעים, כאשר נבחרת ישראל בכדורסל פגשה את מקבילתה ההולנדית, קוראי העיתון תהו מדוע מכבי תל אביב מקיימת משחק (ידידות/רשמי, לא זוכר) מול נבחרת. כך לפחות העירה התיבה הסטטיסטית. שנאמר: טעות פרוידאנית.

דוד 10 במרץ 2011

שמעון מזרחי אינו עבריין מורשע ואפילו לא עמד לדין, כך שהצד הזה של הדיון הוא עניין פנימי של בעלי הזיות.
לגבי השאר, הויכוח קם ונופל על הגדרת "כדורסל ישראלי". עבור הרבה מאד ישראלים – לא נאורים, פתאים, קרבנות קלים להולכת שולל וכיו"ב – ההצלחה של מכבי ת"א כדורסל היא הצלחה (אדירה) של הכדורסל הישראלי. עבור כמה אדומים מיליטנטים – אין קשר בין שני צידי המשוואה. מסתבר שוועדת הפרס דבקה בהגדרה הפופולרית.

אוהד 10 במרץ 2011

שלום לכם אוהדי הפועל,
שמעון מזרחי הוא המלך,בכדורסל אין הפועל!

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

DEEEP!

יוסי המקורי? 10 במרץ 2011

מנהל כוחני, שלא בוחל באמצעים, מקבל פרס על קבוצה פרטית שהיא חברה בע"מ דה פאקטו.
על מה הפרס?
על הנצחת הפערים בכדורסל הישראלי?
על החרבת הענף? ואל תטעו אין כדורסל ישראלי באמת, לשביב התקווה קוראים הפועל אוסישיקין והפועל חולון (ובתור אוהד הפועל י-ם המשפט הזה נכתב ביד רועדת, וכן אני יודע שקוראים להם הפועל ת"א שוב) ממש לא הקבוצה הצהובה שמשחקת בימי חמישי לרוב מול אירופאים חיוורים ומפוחדים, מה ישראלי בה?

עטיפה נוצצת, מעט עושר, שמסתיר מאחוריו עוני ודלות זהו תיאור שמתאים למדינות נחשלות,
ומהיום הנימוק המרכזי לקבלת פרס ישראל,
מובארק וקדאפי, מישהו?

גם הטענות המגוחכות שכתבו חמי אוזן בוואלה, (מת עליו למרות שהוא אוכל את הראש לאחרונה) ואיציק אלפסי ממש כאן,
תמצית הטענות היא – הכל נכון, האיש מעוות אבל תראו אילו הישגים.
וגם, מה אתם באים בטענות, כאילו שהשאר יותר טובים, הם היו מתים להיות כמוהו.
וממה שקראתי פה, אולי הוא לא ראוי אבל כך גם שטרנהל טרטקובר וכו..

לא ברורה לי מהות הטענות הללו,
אם האיש לא ראוי אז הוא לא ראוי, נקודה.
העובדה שאולי אחרים עשו ועושים אותו דבר ולמה הם כן ואני לא, זוהי טענה שאי אפשר לדון בה ברצינות בידי אנשים מעל גיל 9.

מכבי אולי מצויינת, אבל הרבה יותר כוחנית דורסנית ואלימה.
מותר לקנות שחקן רק בשביל שלא ישחק אצל היריבה,
מסריח אבל כנראה חוקי לממן קבוצה פרטית בכסף ציבורי, וזו בוודאי לא אשמתו הבלעדית של שמעון.
במישור הספורטיבי נטו ניתן גם להתעלם מהעיברות האתיות שסקרמן הזכיר,
למרות שאני מסכים איתו במאה אחוז.
בכדורסל נטו רב הנזק שלו על התועלת, לענף כולו, לא למכבי.
אולי פרס מג'ורדי, או איזה גביע של צחובוי מבוקשפן,
אבל פרס ישראל???

שלא לדבר על זה שמי שהחליט על כך הוא טל ברודי, על גבול הטמטום האתי.

חיפשתי מילים של תקווה לסיום, אבל באמת שאין,
אולי עדיף ליגה חצי מקצוענית כמו בכדוריד, כמו אוסישקין וחולון.
אין כסף ואווירה נוצצת מסביב, אבל יש שירה, יש שמחה, יש תחרות!!

אולי מגיע לכם שמעון.
קבוצה קרה ומנוכרת, עטופה בפרצופו החמוץ של הדון.
מזל טוב.

יוסי המקורי? 10 במרץ 2011

עבירות אתיות, בקרמן… אופס…:)

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

איזה אתיות איזה. הרי הסיפור האמיתי זה איך פרשת השוחד הזאת לא נחקרה משטרתית והועלמה לתוך בית דין פנימי. עשרים שנה אחרי כבר מאוחר לבדוק. לא מאוחר לבדוק לאן נעלמה פרשת השוחד, לכאורה, לשוקי דקל לקראת הפיינל פור. שלא לדבר על היעלמות פרשת פנאן

אוסישקין 10 במרץ 2011

סליחה על הבורות, אבל מה היא "שיטת חנן קרן"?

יוסי המקורי? 10 במרץ 2011

לקנות שחקנים טובים מקבוצות אחרות ולייבש אותם על הספסל רק כדי שלא ישחקו במקום אחר.
עיין ערך יניב גרין, שטיינהאור, גל מקל, אלישי כדיר, וכו

יואב המקורי 10 במרץ 2011

יוסי,
האחריות היא של השחקן. הוא לא חייב לחתום אבל מודע למוסר התשלומים הרקוב של הענף. גם פרגי לא מוכר לליברפול, גם פרגי לא ישאיל שחקנים למתחרות הישירות שלו והוא מבין בניהול, אנשים וספורט לפחות כמוך. שטיינהאואר? שודד בטרנינג שעשה שביתות איטלקיות. מקל וכדיר הושאלו לאחר תקופה קצרה. הסיטואציה היא שרובם רוצים להגיע לשם אבל מעטים מצליחים כי זאת רמה אחרת של לחץ, ציפיות, יכולת. אני לא מגן על הבחירה, זה לא מעניין אותי ואני לא מבין בזה.
הפרופגנדה האדומה(שהצמיחה את שאול, פלדה, הראל הסוכן והתכשיט החדש טביב) כבר עברה מזמן למטרה הבאה-״דון״ שחר. ומה חטאו? הצטיינות יתר. כך היה תמיד, אין בזה חדש(והשיירה עוברת ולוקחת תארים).
טוב לי עם שלי, תודה. לפחות אני יודע שהאיש אוהב את מה שהוא עושה ושואף כמוני להצלחתה.

 

ירון 10 במרץ 2011

זה בסדר, אתה יכול להתייחס לזה גם כאל "שיטת אלישי כדיר".

אלון 10 במרץ 2011

השחקנים הישראלים של מכבי התחמקו באופן קבוע ממחנות הנבחרת, המתאזרחים של מכבי סירבו להגיע לאימוני הנבחרת. עודד קטש הוא שחקן הבית המשמעותי היחיד שיצא ממחלקת הנוער של מכבי מאז מיקי ברקוביץ.
הכל למען מדינת מכבי עלית ישראל.

מה שכן הוא ומוני פנאן צריכים לקבל פרס על מפעל חיים בענף הבנקאות. שני אנשים לבד (עם קצת עזרה ממשפחות הפשע) הרימו פה אחלה משחק פרמידה.

טוכולסקי 10 במרץ 2011

זכור לי שמזרחי הורשע בבית משפט על ניסיון גיור של שחקן רוסי שלא הצליח. השחקן סיים את שהותו בארץ במעצר במגרש הרוסים. מישהו מהעיתונאים הנכבדים כאן אולי זוכר יותר ויכול להרחיב ?

מבקר המדינה 10 במרץ 2011

גיורגי רזטסוב

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

אתה מבין, בעולם הנורמות שהחברה הישראלית איפשרה לשמעון מזרחי, תחת תיקצוב ענק של הערוץ הראשון מכספי משלם המיסים (וכשלא היתה תחרות כלכלית עם ערוצים אחרים) – סיפור כזה מי בכלל זוכר אותו.

מי זוכר שמכבי קידמה את הכדורסל הישראלי, על זה הפרס, כשלקחה את השחקן היריב הכי טוב לדון על מה ישולם לו אצלה בעונה הבאה ממש לפני הפלייאוף.

הבשורה הטובה היא שהחברה היום חושבת הרבה יותר, שקופה הרבה יותר, התקשורת לא מסתירה את כל סודות מכבי. הנה פדרמן הודיע שמכבי לא תשחק ביום הזיכרון השנה, כי כבר אי אפשר לתת לה לחלל את היום הכי קורע לב בישראל בשם הפטריוטיות המגוחכת שלה.

צור שפי 10 במרץ 2011

בקרמן, לא אקפח אותך ואחזור כאן על ההצעה שהעליתי אצל אלפסי: שחד פעמית יקדימו את טקס הענקת פרס ישראל ב-48 שעות ממוצאי יום העצמאות לערב יום הזיכרון. אני חושב שזה המועד הסימלי והמתאים.

שלו 10 במרץ 2011

אני זוכר אי שם בתחילת שנות השמונים ישבתי על המרפסת של סבי וסבתי ברחוב עקיבא בחיפה וראיתי אימון כדורסל במגרש מתחת.
שיחקו שם זלוטיקמן, פיני חוזז ועוד רבים וטובים, הייתה אז ליגה של מכבי והפועל, חיפה ות"א, קבוצה מדהימה של הפועל ר"ג, הפועל חולון אפילו קבוצה איכותית של מכבי ר"ג.
הייתה ליגה, איפה היא היום.

בעולם בו נשיא ארה"ב מקבל פרס נובל לשלום על כוונות,
יאסר ערפאת מקבל אותו פרס על הקרבת עמו בשם האלוהים (וזה לא אומר שרק הוא אשם באי השלום).
גם שימון יכול לקבל פרס ישראל על כך שלקבוצה שיש מדינה יש מנהל כל כך מרשים.

הרבה זמן תהיתי מדוע אוהדי הפועל טוענים שהם מיצגים את הפועל ולא את ישראל, מאיפה הצרות הזאת של לא לחלוק עם סתם חובבי הספורט את השמחה.
היום נפל לי האסימון הפועל בלי שימון היא כלום, אין לה זכות קיום כמו הקרציה על הכלב. היא לא יכולה לחיות ללא האנטי.
היא לא האלטרנטיבה, היא המתנגד, היא עושה את אותו דבר רק פחות טוב.
היא לא מנסה ליצור תרבות אחרת, היא בעד הדיקטטורה רק רוצה להיות השלטת. אני זכרתי הפועל אחרת, מה שהפכה בעצם להיות האדומה הירושלמית של עדי גורדון, אלטרנטיבה אמתית.
ולכן הפועל מחוץ למשחק בעצם.
היום יש לה הזדמנות לחזור ולהיות אלטרנטיבה, בעזרת קבוצת האוהדים וקבוצתם המתחדשת, הזדמנות ללמד תרבות חדשה, רק שהאוהדים לא יהרסו לה.

שימון, תמיד תהיתי על חוק שימור האנרגיה שאומר ששום דבר לא הולך לאיבוד, עד היום לא הבנתי שזה לא עובד על שימון זה עובד על אוהדי מכבי כמוני.
לאט לאט כמו מים ששוחקים סלע, הוא המאיס את הכדורסל.
בהתחלה זה היה נחמד לזכות כל שנה באליפות, אפילו מעין הסכם כזה, לא משנה מה עושות שאר הקבוצות שלי, אליפות אחת נחגוג בסוף השנה.
ואז זה הפך לנטל, כזה שיותר משחרר אנחת רווחה מאשר מסב אושר.
ויום אחד כשאבדה האליפות, הרגשתי כמו ראשי מפלגת העבודה אחרי בחירות 77 כאילו גנבו לי את המדינה, אבל הייתי צעיר מדי כדי להבין.
רק אחרי האליפות של חולון גיליתי שאני בעצם שמח, חזר מוטיב מאוד חשוב פתאום, העניין שזה ספורט ומותר ואף רצוי מדי פעם להפסיד.

כששואלים אותי למה בעצם אני אוהד רומא, זה מה שאני מרגיש, התסכול של ההפסד ולהיות קרוב ולא לנצח, להפסיד אליפות הן תחושות מזקקות.
נותנות פרופורציות.

הייתי שמח בשביל אוהדי ה. י-ם אם ייקחו פעם אליפות, אבל לא הייתי רוצה שיאבדו את מה שיש להם עכשיו, אהבה אמתית שלא תלויה בדבר.

זה מה ששימון עשה לי, הוא לקח לי את האהבה.
אני רוצה את הקבוצה שלי בחזרה, בלי הלשנות על בארי ליבוביץ', בלי האזנה לפסקי זמן של הקבוצה היריבה, בלי פיצות או חוזים עם שחקנים של קבוצה יריבה.
אני רוצה קבוצה שיודעת להפסיד אחרי מאבק ראוי ומעריכה את המתחרה.

שלו 10 במרץ 2011

שחכתי את גליל ואילת כחלק מהקבוצות שפעם התחרו כאן על אליפות.

שלו 10 במרץ 2011

שכחתי…

יואב המקורי 10 במרץ 2011

שלו,
אני יכול להבין את עניין הנטל(גם אני חש אותו) אבל לא את הרומנטיקה שאתה מייחס לקבוצות אחרות שנשלטו על ידי סוחרי נשק, מזייפי דרכונים ועוד כל מיני פיקציות הזויות(לעיתים מעורערות).  

יוסי המקורי? 10 במרץ 2011

יואב המקורי והשאר,

אם שמעון מזרחי הוא מנהל טוב של קבוצתו שיקבל ממנה פרס.
אני מסכים עם העובדה שהכל בעיניי המתבונן.
לטובת הקוראים האינטליגנטיים פה אל תשווה בין פרגי למזרחי, זה פחות ממביך.
ושוב שיטת חנן קרן וגם החתמת שחקנים רגע לפני משחק מכריע (מרסר וצ'ורה) היא לא הסיבה למה אסור לו לקבל פרס ישראל.

התפתחות מעניינת היאר העובדה שמי שהמליץ עליו לפרס הוא חבר במועצת המנהלים של מכבי.
מקווה שבבג"ץ יש עוד טיפה היגיון,
לי אין כבר כוח עוד ללחום.

יואב המקורי 10 במרץ 2011

יוסי,
הרשה לי לקבוע שאין לך שום דבר לחדש לי בקשר לפרגי(למעטים יש) כך שהמבוכה שלך היא חסרת משמעות באמת.
אנשים נחמדים לא מגיעים לפסגה של מקצועם.
שיהיה בהצלחה עם הסינדרום. אדון קליין לא בררן מידי, הוא סתם מנהל רגיל.

צור שפי 10 במרץ 2011

אוף, נחמדים, לא נחמדים – על זה הדיון? מעבר לחוסר השחר בהכללה הזו מדברים על ע-ב-ר-י-י-נ-י-ם.

יואב המקורי 10 במרץ 2011

בעל הבית של קבוצתך הוא באמת עבריין מורשע(פלילים). האם הבעת מחאה כלשהיא?זה המעט שאני מצפה.

מנחם לס 10 במרץ 2011

From my IPAD

I must copy what I had writted to ITZIK ALPASY

I know that right now I'm going to add 1,000 "Dr. Less haters", but at this stage of my life, who cares?

So…

Somebody once wrote:

"Those who can – do; those who cannot – write!"

Say what you want about SHIMON, but he is a "DOER!" Twice he flew from the Israel to Long Island with Shamluk just to speak to basketball players that I found for Maccabi many, many years ago, before they were IMPERIA: Once to meet with Larry Koufer that I was initially afraid that he was not good enough' and once with Steve Chubin who played in the ABA and I insisted that they meet him and talk to him because he was leaving a good situation.
I called on Tuesday, and on Thursday they were already in my house.

When I did the same with Maccabi Haifa there were always excuses of "too short of a notice"' or "too busy".

One thing about Shimon: he would do anything – I mean ANYTHING – for his team. He was the most devoted person, and the person who invested more of his life than anybody else in Israel for his team. Only because of him and Shamluk Maccabi became an empire.

If there was a person like him in Maccabi soccer, yesterday it would have been Maccabi and not Arsenal who played Barsa/

This nobody can take away from him. I wish there were more like him in Israeli sports/

s

איתן בקרמן 11 במרץ 2011

גם קדאפי איז א דואר, מנחם. אף אחד לא טוען שמזרחי לא מנהל מצוין למכבי, טוענים שהוא בן אדם מקולקל ומקלקל.

פרלה 10 במרץ 2011

מתנהלים פה במקביל 3 דיונים (אלפסי, בקרמן ואברהמי) על אותו נושא ונראה לי שהכל מאותן זוויות אז קצת מיותר לא לאחד תחת גג אחד.
מזרחי פעל החל מסוף שנות ה- 60 וצריך להיות מגלגל עיניים מקצועי כדי להתעלם מהעובדה שהרבה סטנדרטים היו תקפים אז והשתנו לאורך שנות פעילותו.
כל העסקנים חילקו כרטיסים וכולם לקחו כרטיסים ואף אחד לא ראה בזה
"שוחד". יכול להיות שפיספסתי אבל פקיד בימ"ש והשופט(!) שקיבלו את הכרטיסים עמדו לדין?! החוק הפלילי רואה את חומרת מעשיהם, כעובדי ציבור, ככפולה מזו של נותן השוחד.
אני דרך אגב הייתי רעייתו של סגן ראש העיר חיפה בשנות השמונים כשהנכד שלו שהיה חבר שלי, היה מקבל את 2 ההזמנות שלו למשחקי הפועל חיפה של זלוטיקמן, דלזל, יוסטון, קילפטריק, שם טוב, ליבוביץ, גודס ואחרים.
כל הכוכבים שקיבלו בעבר את פרס ישראל היו מלאכי שרת?! בעיני כולם?!
מזרחי רחוק מלהיות מושלם, אבל הצליח ליצור בישראל מותג בינלאומי חזק ומכובד שהוציא ומוציא לישראל שם טוב בהרבה ממה שעושים רבים אחרים (משמיצים מקצועיים מבית שעושים זאת בכוונה תחילה וסתם חוליגנים שלא יודעים להתנהג אחרת). יש עדיין כאלה שבעיניהם, עצם זה מקנה לו את המועמדות הלגיטימית לפרס.
קשה לי להיזכר בספורט קבוצתי נוסף בו הגיעה קבוצה ישראלית לתהילה ולהישגים המתקרבים למכבי ת"א. הספורט המקצועני מטבעו הוא תחרותי ולעיתים דורסני וההיתממות אינה במקומה.
אני ממש לא אוהד מכבי ת"א אבל הכדורסל שלה בימי חמישי, המערכון על נשרק'ה, ידיד המחלקה, ושמעון מזרחי עם החליפה והמטפחת הם חלק בלתי נפרד מישראל. כמו הגולן. וסיני. (מי שמבין את הבדיחה הרויח).
ובדיוק כמו שריאל מדריד היא חלק בלתי נפרד מספרד ופרנקו היא עדיין חלק מייצג ומשמעותי מספרד אז והיום.
נראה לי שרוב מי שעולה על בריקדות ומגיש בג"צ על הבחירה הוא מי שכל המושג "ישראל" בתוך "פרס ישראל" קצת לא יורד לו טוב בגרון.
וחוץ מזה הנשיא כבר קבע ששימון ראוי ואין מקום לחלוק על הנשיא.
http://maccabi-haifafc.walla.co.il/?w=/3037/1802907

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

כן, השופט עמד לדין.
מנהל בית משפט זה לא פקיד, אלא איש משפט בכיר.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

רגע רגע, עכשיו ראיתי: אתה טוען שאתה יותר ישראלי או אוהב את ישראל מאיתנו? שניים מבין השלושה שכתבו על מזרחי הם בני משפחות שכולות. אני מבקש ממך להתנצל.

מצ'ו טלקיסקי-ננו מרקוביץ' 10 במרץ 2011

כשהארגזים במשרדי מס ההכנסה עוד לא הספיקו להעלות אבק מפרשת פנאן, עצם הזכרת מזרחי כמועמד לפרס ישראל היא פארסה. על מה פרס ישראל? על ניהול? אם מנהל לא ידע שעשרים שנה מתנהל בעסק שלו בנק לא חוקי שהעלים מסים במיליונים, הניהול שלו הוא ביזיון אחד גדול, אפילו אם הוא לקח חמישים גביעי אירופה. אם הוא ידע ושתק, הוא שותף לדבר עבירה וראוי לשבת מאחורי סורג ובריח, בטח שלא לפרס ישראל.
מעבר לסלידתי האישית ממזרחי, משונה לי הענקת פרס ישראל בספורט לאדם שאינו ספורטאי. אם רוצים להעניק פרס ישראל לעסקנות ספורט, אלכס גלעדי הגיע להישגים בינ"ל מרשימים יותר. אם הוועדה החליטה שהיא מתעלמת מחשדות פליליים, אז אפשר גם להעניק רטרואקטיבית את הפרס ליורם אוברקוביץ' ז"ל.
מזרחי לא תרם דבר לכדורסל הישראלי. הוא תרם למכבי ת"א. אז שיזכה בפרס מכבי ת"א, מה לו ולפרס ישראל? זה אפילו לא עניין של הפועל מכבי, האיש פשוט לא עשה דבר שאמור לזכות אותו בפרס. הרי אם ברודי או מיקי ברקוביץ' היו זוכים בפרס ישראל, איש לא היה מצייץ. כפי שאיש לא צייץ כשרלף "הפועל מסריח" קליין זכה בפרס, וכפי שאיש לא צייץ כששייע גלזר זכה בפרס.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

בינגו

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

ואגב, כמו במקרה של רלף קליין(שכמו שמלוק, לימים שנא את שמעון מזרחי שנאה צחורה) גם ברודי זכה בפרס ישראל ואיש מאיתנו לא צייץ. נהפוך הוא, הגיע לשניהם.

גיא זהר 10 במרץ 2011

כמה נקודות למחשבה: נרצה או לא נרצה מכבי הביאה אושר למאות אלפי ישראלים. האם מגיע בגלל זה פרס לדון אני לא יודע.
מזרחי כבר שנים לא מנהל מוצלח. תקופת הזוהר של מכבי הבאירופה תחת מזרחי החלה ב-77 (בחסות הניצחונות הטכניים נגד צ.ס.ק.א וברנו) ואח"כ נמשכה לאורך שנות ה-80. בשנות ה-90 מכבי היתה כשלון באירופה וחזרה להצליח תחת ניהולו בפועל של פדרמן. האם מנהל למופת. לא בטוח

אסף 10 במרץ 2011

בקשה, בבקשה מספיק עם העניין של "כספי ציבור של רשות השידור".
רשות השידור היא גוף תרבותי/חינוכי/תקשורתי/בידורי. היא לא בנק. היא לא אמורה לחסוך את כספי הציבור, אלא להוציא אותם, לרווחת הציבור.
במשך שנים מכבי היתה אופציה בידורית מהנה מאוד עבור חלק ניכר מהצופים, ובהתאם קיבלה כסף.
באותה מידה שאף אחד לא מתלונן שחיים יבין או גאולה אבן מקבלים משכורת מכספי הציבור, אין סיבה להתרעם דווקא על מכבי.

איתן בקרמן 10 במרץ 2011

אסף הכל נכון, רציני, חוץ ממילה אחת – "בהתאם".

בתקופה בה היה רק ערוץ אחד מכבי קיבלה סכומים לא סבירים, בלי שום התחלה של "התאם", למצב השוק.

גם בתקופה המסחרית שולמו לה סכומים שלא דומים למצב השוק (והרייטינג שהביאה), כולל איזה סעיף מטורף על קבלת חלק מהכסף מהתשדירים. לא סתם ההסכמים האלה נזרקו לפח.

זה באמת אחד היתרונות שבמועמדות של מזרחי: רבים וטובים, כמוך, לומדים מה היה (והווה), איך היה, עד כמה כל העסק היה מסריח מכף רגל ועד ראש.

רונן 11 במרץ 2011

חברים, אי אפשר להגיש בג"ץ נגד ההחלטה האומללה הזאת?

בני תבורי 11 במרץ 2011

רונן,
מישהו ביקש פעם להגיש בג"צ נגד אשתו.
אי אפשר, אמרו לו, בג"צ אפשר להגיש רק נגד גוף ציבורי.
אדרבה, אמר האיש…

IDO, Melbourne 11 במרץ 2011

יצא לי כמה פעמים לראות את הכריש בבית המשפט לתעבורה, הוא לא רק מנהל הספורט הטוב ביותר הוא גם העורך דין הטוב ביותר שכסף יכול לקנות. אם נהגת בשכרות ועשית שטויות שמעון מזרחי היה היחיד שיכול לנקות אותך.

הבחורים שלי (עבדתי בחברת שליחיות) מעולם לא זכו מולו או קבלו עסקה הוגנת .

שאני רואה תגובות ככולם עושים את זה, וזה הנוהג, או מה זה קשור לספורט. אנא זכרו שלמטבע שני צדדים. כל "כרטיסי הכדורסל" האלו שהוא חילק קנו לו יותר סבלנות אצל השופטים ומקרים גבוליים הלכו לטובתו (אני לא רוצה לחשוב על מקרים שהוא ביקש ישירות מהשופט לסדר לו משהו).

אז הוא אולי תותח בלנהל את מכבי ת"א, אבל יש כמה עשרות אנשים מקופחי דין בגללו.

עוד נקודה לבקרמן. אני מגיב אצלך כי אתה הראשון שהעלית את הנושא. אבל יש דיון מקביל בעוד 2 בלוגים.
יש מצב שבלוגים שעוסקים באותו נושא יועלו כהמשך לבלוג הראשון.. או בחלק מהתגובות (כמו שמל עושה) שנוכל להתדיין תחת אותו פוסט?

הופ 11 במרץ 2011

בלי להביע עמדה בשאלה הגדולה אבל רק בשביל לאזן את המשפט הראשון שלך – מישהו שאני מכיר היטב לקח אותו כעורך דין ולא היה לו דבר אחד טוב להגיד על "הכריש", להיפך. ממה שאני הבנתי כבר היה עדיף לו לייצג את עצמו (ככה לפחות מישהו היה מגיע לדיון).

שודד 12 במרץ 2011

יופי של כתבה, כל מילה נכונה. האמת שאני מופתע מכמות התגובות, אנשים מזהים את הסירחון ומרגישים כמוני גועל נפש ובחילה לנוכח ההכרזה על חתן פרס ישראל החדש.
העו"ד שהקפיד להרוס בכל דרך אפשרית את החלק הבריא ואת התחרותיות בענף הכדורסל הישראלי
כמו שציינו לפני, כמה עצוב – שזוהי בדיוק גם פרצופה של מדינת ישראל בימינו. השחיתות והריקבון שמחריבים כל חלקה טובה בארץ

Comments closed