תמים? טיפש? עיוור? שקרן?

פוסט מאת איתן בקרמן

במבט של ימים מעטים לאחור, הענין הכי משעשע בבחירה של שמעון מזרחי לחתן פרס ישראל הוא הסיפור של טל ברודי, יו"ר הוועדה הבוחרת וחבר בדירקטריון מכבי תל אביב בע"מ. שהרי עצם מהלך הבחירה אושש באופן כמעט מומצא את הטענה המרכזית נגד המכביזם בנוסח מזרחי: הם בטוחים, עד היום, שהמדינה זה אנחנו.

לפני הכל חשוב לציין שברודי במצב לא נוח. היועץ של שר החינוך גדעון סער (בעבר אוהד מכבי להוט) לוועדת הפרס, דוד פרבר, אמר לאוהד גרינוולד מוואלה! כי "ברודי חתם על טופס ניגוד עניינים, שנמצא לפני כשאני מדבר איתך עכשיו, ואני לא רואה שהצהיר בו שהוא חבר בדירקטריון מכבי תל אביב". תהיה ההגדרה המשפטית לכך מה שתהיה, מבחינה ערכית מדובר בשקר. מרמה. במקרה המצומצם ביותר בעיוורון מטומטם.

עוד שני חברים היו בוועדה, אסתר שחמורוב-רוט וגילי לוסטיג. שחמורוב-רוט סיפרה לגרינוולד כי "הייתי מעדיפה שטל לא יהיה בוועדה. אמרתי לטל: 'תשמע, הייתי מעדיפה שלא תהיה פה, כי לא נראה לי שאחד שממליץ צריך גם לשפוט… אתה תצטרך להיות הדובר של הבחירה הזאת'".

ההחלטה על הפרס חייבת להיעשות פה אחד. קשה לדרוש משחמורוב-רוט, אישה נפלאה שחייה לא קלים בשנים האחרונות, לעמוד לבדה מול ברודי והמנגנון שתומך בו, לקבל על עצמה את הידיעה שכל מי שצריך יידע שהיא זו שלקחה משמעון מזרחי את פרס ישראל. גם ככה נדרשת מידה לא מעטה של אומץ לומר את הדברים לברודי, וכעת גם לציבור.

קולו של החבר השלישי, יו"ר היחידה לספורט הישגי, גילי לוסטיג. לא נשמע בינתיים בגלוי. מה שכן, "מקורב אחר (משחמורוב-רוט א.ב) לוועדה", כך גרינוולד, מספר כי "ברודי אמר לכולם שאין קשר רציף בינו לבין מכבי". אחת משתיים: או שאותו "מקורב אחר" משקר, או שברודי שיקר. הרי הוא עצמו מתפאר, גם בימים האחרונים, בזיקה שלו למכבי.

באנגלית קוראים לכל זה סלף-אווידנט. ענין שמוכיח את עצמו. הרי ככל שהבחירה במזרחי שנויה במחלוקת, יתכן שגם ועדה שלא עומד בראשה איש מכבי ת"א היתה בוחרת בו. אך לא! מכביזם בנוסח מזרחי עד הסוף. האיש שלנו הוא שימליץ ויבחר את האיש שלנו. המדינה זה אנחנו.

במשך שנים הנחתי, מסתבר שבטעות, שמזרחי לא יקבל את פרס ישראל מהסיבה שאינו מעונין בכך. שיערתי די בבטחה שאם היה רוצה היה מארגן לעצמו את הפרס כבר מזמן, ושיש שיקול הגיוני מצידו מדוע להימנע מכך. למה לו לפתוח את קן הצרעות שכרוך בשמו. למה להעלות את שלל הפרשיות ששמו קשור בהן, שחלק ניכר מהציבור, כולל אוהדי הספורט, מכיר לכל היותר חלקים מהן.

מה הניע את הדברים לקרות דווקא עכשיו, אחרי שהפופולריות של מזרחי עברה תהליך של ירידה מתמדת לאורך השנים, קשה לדעת. אולי זה הגיל, אולי מחשבה שהפרשות התאדו עם השנים, אולי צירוף נסיבות אחר. בכל מקרה, כבר כעת ברור כי שכרו יצא בהפסדו: גם אם יקבל את הפרס ביום העצמאות, גל של ריחות רעים ינדוף סביבו עד אז.

*

כעת לברודי. האיש המוכר והמסתורי גם יחד. אין ספק שבליל הסדר הוא התם. האם מדובר בתמימות, בטיפשות או בשילוב כלשהו ביניהם היא שאלה שמלווה את ברודי לאורך שנים, וזועקת עם הבחירה במזרחי. וואט דה פאק, למה "הישראלי היפה" הזה מסבך את עצמו בשקר? למען מי? מזרחי? "מכבי"? כדי להיות מקובל בחבר'ה?

ארגונים רקובים מוסרית מורכבים משני סוגים של דמויות: הנוכלים ונטולי האישיות. בעולם המוכר לי, העיתונות, בעלי הערכים תמיד יתנפו מתחת לידיו של עורך נוכל, ולצידו יישארו, מלבד כמה נוכלים לעתיד, בעיקר חסרי החוליות, פקידי תקשורת כפופי גו. אני משער שהמצב דומה במקומות אחרים.

בעוד אבני פינה בהפיכתה של מכבי ת"א למועדון צמרת, כמו שמלוק מחרובסקי ורלף קליין, התרחקו עד תיעוב מהמנגנון של שמעון מזרחי, בעוד כוכבי עבר כמו ברקוביץ' וג'מצ'י (כן הוא קיבל איזה תואר) לא מצאו מקום ממשי במערכת, בעוד איש משלל השחקנים החשובים שעברו בקבוצה לא קיבל תפקיד משמעותי במועדון (מלבד גור שלף כמובן), ורבים מהם מתקשים להסתיר סלידה מסוימת מההנהלה, ברודי תמיד שם. צייתן וממושמע למזרחי.

ברודי, אם נודה על האמת, מעולם לא נתפס אומר משפט מעניין, כזה שלא שמענו מאה פעם קודם. כולל, אגב, "אנחנו על המפה" המיתולוגי (שבכלל היה "אנחנו במפה", צירוף לשוני ראוי לפחות כמו "על המפה", אלא שצרכי האימפריה הישראלית המוכה של שנות השבעים הביאו לשינוי דחוף בטקסט). העובדה שהיה "ציוני אמיתי", ש"עשה עלייה", היכה בקומבינה ישראלית-אמריקאית את קבוצת הצבא הרוסי וסייע בכיבוש אירופה כולה, קיבעה את מעמד הטפלון שלו. לפחות עד הימים האחרונים.

בתמורה, התם כופף את גבו. הקרדיט על הקפיצה באיכות הכדורסל הישראלי – ברודי, פשוטו כמשמעו, הביא לארץ את הכדורסל האמריקאי, עד כדי ששחקנים למדו ממנו פעולות יסוד – הוענקו בעיקר לצברינו מיקי-מוטי וליו"ר מזרחי. בסגל האימון של מכבי ת"א הוא היה עונה אחת כעוזר מאמן, וסיים בזאת. בהנהלת המועדון הוא קיבל תפקיד ייצוגי ברמת ה"טוב, מי מדבר פה אנגלית הכי טובה?". גם מהפרשנות בטלוויזיה הוא הורחק, בבחירות לרשימת הליכוד לכנסת לא ספרו אותו, ב"ארץ נהדרת" עשו ממנו בדיחה – אבל למי אכפת כשאתה המאמי הלאומי. ברודי המשיך לחייך ונתן לעולם את הגב.

אבל מסתבר שלא רק הנוכלים נופלים בסוף, אלא גם חסרי החוליות, תמימים/טיפשים/פחדנים שכיסוי העיניים שכרכו לעצמם מביא אותם למעוד. די סביר שאם ברודי לא היה מודע לתפקידו לשרת גם הפעם את מזרחי-מכבי, לא היה מעלים כאחרון השקרנים (הגרועים) את דבר היותו חבר דירקטוריון במכבי ת"א, כשהוא חותם על מסמך רשמי. הרי נוכל הוא לא. אבל האם, בהתפתחות תיאורטית אחרת, היה מוכן לשאת על גבו את האפשרות שמזרחי לא יקבל בגללו את פרס ישראל? לא שאלה קשה.

ברודי מכיר רק ישראל אחת, זו שלא הבחינה– הודות לכשרון היחצנות המבריק של מזרחי – בין נבחרת ישראל בכדורסל למכבי תל אביב בע"מ, בין פטריוטיות לנוכלות, בין המדינה לאנחנו. זו שהעובדה שאתה טל ברודי, או שליח אלים אחר בצהוב-כחול, פותחת בפניך כל דלת, ולא רק במסעדה נחמדה אלא גם במשרדי הממשלה, בתקציבי המדינה, במזכירות בית המשפט, אולי גם ברשויות חקר המס (מה נגמר עם פנאן). הוא פשוט לא מכיר אחרת. קשה לדרוש ממנו לנחש שישראל הזאת, שעשרות בשנים שיקרה והונתה את עצמה לדעת עבור כמה גביעי כדורסל, לא תמשיך לעשות זאת לנצח. ואולי היא כן. בקרוב נדע. 

*

 שוחד, לא שוחד, גביע הוא הביא / איתן בקרמן

 

תצביעו פרידה
הניצחון על האקדמיה

90 Comments

הקורא בפוסטים 12 במרץ 2011

זה ממש אוכל אותך אה?

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

פששש תגובה עניינית ומחכימה. מה שכן, זה כבר מזמן לא אוכל אותי, זה מאוד משעשע אותי לראות את מערכת השקר הזאת קורסת.

אברהמי 12 במרץ 2011

הקורא בפוסטים: זה אמור גם לאכול אותך

נוני טל 12 במרץ 2011

:)

דביר 12 במרץ 2011

אשכרה

דביר 12 במרץ 2011

אוכל אותך כאמור…

אסף 12 במרץ 2011

אותי זה ממש אוכל.
מזרחי הוא איש מתועב בעיני והמחשבה שהוא יקבל פרס ממלכתי מעוררת בי קבס.
חשבתי שנפטרנו מהאפשרות הזו אחרי חשיפת הבנק של פנאן והתגובה של מזרחי.
מסתבר שבמדינה בה טל ברודי מעניק לבוס לשעבר שלו פרס בשם מדינת ישראל הכל יכול להיות.
מה לא ברור?

עדי 12 במרץ 2011

גם אותי זה אוכל. אבל בגלל היותי אוהדת הפועל י-ם איבדתי את זכות הדיבור וכנראה כל שמץ תבונה כי כולם משייכים את סלידתי מהבחירה לשירים כנגד מזרחי מהיציע. ואני עדיין אומרת, ובלי קשר לאף אחד אלא לאיש עצמו- אותי זה אוכל.

שלו 12 במרץ 2011

זה אוכל אותכם כי אנשים ישרים ולא מוכנים להתפשר על האמת בלי שום קשר לקבוצה שאתם אוהדים, זאת מהות הספורט.
זה מינימום של כבוד הדדי בין יריבים שחסר לשמעון.
זה לראות משהו פסול כשכולם אומרים עליו שהוא כשר.
ומצדיקים את זה בשם משהו פסול אחר.

קליין 12 במרץ 2011

חבל באמת חבל. חשבתי שהקמתם אתר ספורט של אוהבי ספורט אמיתיים . ההכרזה על מתן פרס ישראל לשמעון חשפה אותכם : אתר פנימי של אוהדי הפועל. העיסוק שלכם בשמעון ממש חולני כמו להקת האוהדים של הפועל השרים שירי שיטנה לשמעון ומכבי. לא אוהבי ספורט אתם אלא שונאי ספורט.
עם סיום תגובתי אנחנו נפרדים – לתמיד.
חבל באמת חבל.

אברהמי 12 במרץ 2011

קליין, כאוהד בית"ר ואוהב ספורט, צר לי להעמיד אותך על טעותך. מותר לנו להביע את מחאתנו על תהליך שנראה לנו פסול.

דורפן 12 במרץ 2011

קליין—אתה מבטל את המנוי? יש אי-מייל בו אתה יכול לשלוח את מכתב ביטול המינוי ואז תוכל לפרסם אותו כמכתב פתוח "למה ביטלתי את המנוי".

עומר ב. 12 במרץ 2011

Lol

יואב 12 במרץ 2011

קשקוש מקושקש. ההנחה שהתנהלותו של מזרחי מרגיזה רק את אוהדי הפועל ממש לא נכונה: מעבר לעובדה שיש לא מעט אוהדי קבוצות אחרות שיאמרו דברים דומים עליו, אני אישית מכיר אוהדי מכבי שמתעבים או לכל הפחות לא חשים בנוח עם התנהלותו. ואגב, אם זה נובע משנאת מכבי בלבד, איך זה שכל השנים לא שמענו כ"כ הרבה ביקורת כלפי הרציקוביץ? מאיר שמיר (שהיה בקבוצת הניהול של מכבי לפני שעבר לפ"ת?)? דויד פדרמן? רענן כץ?
מדובר באדם כוחני, עם שיטות מלוכלכות חלקן לא חוקיות שמקדם אך ורק את האינטרסים של קבוצתו. אולי לא מגיע לו להענש (נניח) אבל פרס ישראל?

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

זאת הבטחה, כן?

B. Goren 12 במרץ 2011

בקרמן, אתה מצדיק את הכתוב בשיר השירים, בעיקר את חלקו השני של הפסוק: עזה כמות אהבה קשה כשאול קנאה (שיר השירים ח ו).

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

עוד תגובה עניינית ומחכימה. ככה זה כשאין מה לענות, כנראה: תוקפים אישית.

תומר חרוב 12 במרץ 2011

בקרמן, אל תקשיב להם. אלה שמבאים לקעקע ביקורת לגיטימית בהפכיתה לכאילו שנאה משתמשים בדיוק בשיטות הללו שאתה יוצא נגדן, כאילו שכדי להצביע על ניגוד אינטרסים ולהביא חומר עיתונאי יקר ערך(שאפו על תגובת שחמורוב) צריך להיות שונא מכבי או אוהד הפועל. בכלל,אם יש כאלה שחושבים שלשמעון מגיע פרס ישראל זה בהחלט לגיטימי אבל אין לכם טיעונים יותר טובים מאשר "זה אתר של אוהדי הפועל?". הרצון לאובייקטיביות(דבר שלא באמת קיים) לא יכול לבוא על חשבון כבוד מינימלי לטקסט כתוב,אני הייתי מנסה לטעון לעניין או לא לטעון בכלל.

ניצן 12 במרץ 2011

יפה

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

תומר, רק בוא נחזור ונדגיש שאת החומר העיתונאי יקר הערך, אם לא הובן, הביא גרינוולד מוואלה! כולל שחמורוב! אם זה לא הובן אני מתנצל!

תומר חרוב 12 במרץ 2011

אני כבר לא זוכר מה הבנתי בשבע בבוקר ועוד בהתאוששות מההנג אובר, אבל בכל מקרה כל הכבוד לשניכם. הוא על העבודה העיתונאית ואתה שהסבת את תשומת ליבנו לעבודה זו. :)

IDO. Melbourne 12 במרץ 2011

אהבתי את ההקבלה ל"עורך נוכל". כמה נכון!!! כמה חבל!!!

על צד החיוב לטל ברודי. הוא הקים בית ספר לכדורסל ועשה המון נפשות לענף בקרב תלמידי בתי הספר היסודים וחטיבות הביניים באזור השרון.

בקרמן, תמשיך להביא לנו עוד צדדים לסיפור. את רוב מה שאתה כותב לא ידעתי. אגב יש אפשהו תמונה של שמעון מזרחי מחייך? משהו ראה אותו פעם מחייך מהקוראים? (אני ראיתי אותו 3 פעמים בלייב ועוד כמה בטלויזיה ותמיד פנים ארוכות :( )

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

טל ברודי בנאדם פרטי טוב, זה בטוח. הוא נופל במקום הציבורי

אריאל 12 במרץ 2011

מגיע הרבה כבוד לאוהד גרינוולד על העבודה העיתונאית האמיתית שלו. בזמן שאנשים רבו אם מגיע או לא מגיע, הוא הלך והשיג תגובות מחברי הועדה ופרש בצורה מדויקת את יחסי הכוחות בועדה ואת החתימה השקרית של ברודי.
לדעתי, אם הולכים עם זה לבג"ץ, הוא יורה לועדה לדון שוב כי היו ניגודי אינטרסים מאוד ברורים במינוי – דבר שהוא כבר עשה בעבר.
לגבי ברודי, לטעמי הוא פשוט טיפוס תמים ונאיבי שלא מבין מה הוא עשה

דורפן 12 במרץ 2011

נכון- עבודה עיתונאית מאד ראויה.

רועי ילין 12 במרץ 2011

בקרמן,

אם בעורכים עסקינן,מה הסיכוי שטקסט כזה או דומה יתפרסם בידיעות או מעריב?? אני לא שואל בציניות,באמת מעניין אותי מדוע זה לא יקרה..

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

שמע, בתקשורת של היום,מה שמתפרסם בוואלה! חשוב ומשפיע יותר ממה שמתפרסם במעריב.

שלו 12 במרץ 2011

אעיד ראשית על עצמי, לא בשביל להצדיק, עבור אלו שחושבים שאוהדי מכבי הם אותו דבר.
בגיל 4 בערך התחפשתי לאולסי פרי בגיל עשר בערך לבני טבק, לא היה לי פריט אדום במלתחה עד גיל שלושים ומשהו.
כשכולם בבתים אהדו את הפועל המקומית בכדורעף שמחתי את שימחת האליפות אבל בלב פנימה ידעתי ועקבתי אחרי הצהובה מת"א. בכל ענף ספורט איזוטרי ככל שיהי ערך ספורטאי עולה בעייני אם מתגלה לי שהיא שייך לאגודה הנכונה. גם בימי נימני הנוראים למרות כאבי הבטן לא כתבתי / חשבתי דבר נגדו (ואני יודע עליו דבר או שניים לא תקינים) בריב עם קלינגר כאבתי כאב אמתי על הסיטואציה.
יש כאן יותר מאדם אחד שיכול להעיד על אמתות הדברים, חלקם אוהדי הפועל.

שמעון מזרחי מייצג בעייני את כל מה שמכוער בנו, דרסנות, אי אמירת אמת, חשיבות התוצאה על הדרך, ניסיון קיצור הדרך, הכסף קונה הכל.
גם בפרס הזה שמוענק לו הוא לוקח אחריות על עבודתם של אחרים שעבדו לפניו ואיתו, הרי מכבי הייתה קיימת עוד לפניו ולא פחות מצליחה.
אנשים מייחסים לו את הפיכת המותג מכבי למצליח, זאת בקצרה פשוט לא האמת, מכבי הייתה מועדון מצליח עוד לפני שמעון, אולי פחות דורסני (גם זה לא בטוח) אבל בטח לא עוד סתם מועדון.

קבוצה שיש לה מדינה, במקום בו ראש הממשלה מתקשר לברך מאמן מנצח, ששר בממשלה (אולי המסואב שהיה בתולדות ישראל וזה לא קל) הוא ידיד המחלקה והם עוד גאים בזה. בכלל באיזה חוצפה קבעו להם את יום הזיכרון במקביל לגמר גביע אירופה האם בכלל הם חשבו על המשמעות של ניצחון בגמר הזה ואיך יראה היום היחידים בשנה אותו אנחנו מקדשים לאלו שבזכותם אנחנו מתעסקים בזבל הזה שנקרא חיים.

שמעון וכאן אני אוסיף את המילים "מזכיר לי" התנהגות מפיונרית כמו בסצנה בסנדק בו מקבל הסנדק את הכרת הוותיקן בתרומתו.

בקרמן, הרבה מהדברים שאתה כותב אליהם אני לא מסכים איתך, לפעמים אפילו רק בגישה. אבל מגילי הבוגר אני כבר יודע שאין לי מונופול על האמת ובטח שאני יודע שאין אמת אחת, וכדי לקרוא מה שאני חושב אני לא צריך אותך נהפוך הוא כל עוד זה לא נוגע לניצול ילדים או אוכלוסיות חלשות ועזרה לאלה שמדכאים אותם אני שמח לקרוא משהו שמציג נקודת מבט שונה או הפוכה לשלי. נושא מכבי ת"א בכדורסל הוא נושא שאסור לעזוב, עד אשר הקבוצה תחזור אלינו האוהדים, אני יודע כמה קשה לכתוב נגד מכבי והמחיר האישי שאלו שכותבים משלמים. אני גם זוכר שהיה פה פעם כדורסל והיו כוכבים גדולים כמו בארי ליבוביץ', סטיב קפלן, סטיב שלכטר, אור גורן ואפילו מליניאק המאמן ששמחת הניצחון נלקחה מהם, והם היו ראויים להיות אלופים (אומנם מליניאק לקח אליפות כשחקן אבל לא כמאמן) כמו שכתבת ישנם גדולי הכדורסלנים שלנו ממיקי מוטי דרך ג'מצ'י ונדב שעד היום לא מקבלים מקום ראוי (מיקי אף היה צריך לפרוש באדום אוי לבושה).
זהו פרסום חשוב אל תעזוב אותו.

צור שפי 12 במרץ 2011

שלו, כל הכבוד על האינטגריטי.

אלעד 12 במרץ 2011

מליניאק היה שחקן? איפה?

גיא זהר 12 במרץ 2011

שחקן נבחרת הנוער ושחקן מקצה הספסל באליפות האחרונה של הפועל ב-69.

בני תבורי 12 במרץ 2011

אם מזרחי יקבל את הפרס, הוא יכנס לרשימה של זוכים שזכייתם עוררה מחלוקת אבל יעלה את מספר הזוכים מבני עדות המזרח לאורך השנים לאחד עשר.
אם יסרב לקבל את הפרס, יצטרף לרשימה מכובדת הכוללת את דוד בן גוריון, ישעיהו ליבויץ' ואורי זוהר, איש איש מסיבותיו.
אכן דילמה.
אני מציע בעיטות הכרעה.

צור שפי 12 במרץ 2011

בני, מה אתה אומר? אתה בטוח שזה הכל? רק עשרה מזרחיים בשישים וכמה שנים? אם הנתון הזה נכון זו בושה וחרפה. כתבתי כמה מילים על זה באחד מתת הדיונים בפוסט מקביל אצל אלפסי (אגן הים התיכון) בלי להיות מודע לנתון המדהים הזה. אתה יודע מה? אולי כדאי לתת למזרחי עשרה או עשרים פרסי ישראל במכה אחת כדי לשנות את הסטטיסטיקה העגומה הזו.

בני תבורי 12 במרץ 2011

צור,
אם ויקיפדיה לא היטעת אותי, אז זהו הנתון שגם זכה לתגובה חשובה וצינית משהו של רינו צרור בהתייחסו לטקס הענקת פרס ישראל ב 2009 כי החתנים היו אשכנזים והמנחה (ג'קי לוי) ספרדי.

גיא זהר 12 במרץ 2011

בתור אחד שממש לא מחסידי מכבי ואין לי דעה חד משמעית לגבי פרס ישראל לדון (היו עוד אנשים שנויים במחלוקת כולל כאלו שמעשיהם נגועים בפלילים) שקיבלו פרס ישראל, עדיין ניגוד האינטרסים עם ברודי זועק לשמיים ועל זו בלבד ראוי שהענקת הפרס תפסל למען יראו וייראו. באשר לדון והחיוך ראיתי מספר תמונות של חצי חיוך כולל במסיבה של אחרי הזכיה בגביע המדינה האחרון וגם הבכי אחרי נס זלג'יריס שסוף סוף הוציא ממנו רגש אנושי חוץ מכעס (וזה לחיוב). אבל בעיני חוסר השמחה מחבר אותי לקריאה תתאבד כבר (שבעיני לגיטימית)מזווית אחרת כי אם אתה לא מסוגל לשמוח שמחה אמיתית, מה הטעם לחיים.

דורפן 12 במרץ 2011

גיא זוהר – זה עניין של סגנון ולא לעניין. אני זוכר בסוף עונת 2009 כשיונייטד זכו באליפות שאל אותי אוהד ברצלונה באתר – "מה יונייטד לא שמחים? זה כי הם זכו כל כך הרבה?". מה היה הסיפור. פרגוסון, במקום להוריד את החולצה ולצרוח עם השחקנים בחדר ההלבשה עבר שחקן-שחקן ולחץ לכל אחד מהם את היד. בלי נשיקה או משהו.

זה סגנון – ועל כל תחושתי שלמזרחי לא מגיע פרס ישראל – סגנונו של אדם כבודו.

גיא זהר 12 במרץ 2011

דורפן, מסכים שאיש איש וסגנונו ואני לא יודע איך הדון מתנהג עם נכדיו וגם גוואדיולה שהוא מדור אחר לא ממש הוריד חולצה כמו פרננדס לדוגמא. עם זאת, מכיוון שמזרחי לא באמת יודע לשמוח, לפחות כלפי חוץ, וגם שהוא זוכה אתה רואה התעסקות בקטנות והעיקר הפידבק ממנו הוא כעס, השיר תתאבד כבר (במובן המטפורי) לגיטימי בעיניי ולא חוצה את הלגיטמיות. בעיני יש הבדל בין שיר כזה לשיר כמו "מזרחי תצטרף למוני" שהופך את העניין ממשהו ארטילאי למשהו מוחשי

יוס 12 במרץ 2011

נקודה מעניינת אחת שלדעתי עדיין לא התייחסו אליה: טל ברודי מצהיר כי טרם מינויו לוועדה הוא בדק את סוגיית ניגוד העניינים.
למה בכלל הוא עשה זאת? הרי בשלב המקדמי הזה עדיין המועמדים לא היו ידועים… אבל ברודי ידע על מועמד אחד, זה שהוא-עצמו המליץ עליו, והוא שמעון מזרחי.
עכשיו, אם ברודי יודע שהוא עצמו המליץ על מועמד, איך הוא חושב שהוא יכול לדון בכך באופן אובייקטיבי? הרי הדבר המתבקש ביותר הוא לפסול את עצמך מלדון במועמדותו של אותו אדם שעליו המלצת, או בכלל להימנע מלכהן בוועדה, שאתה אמור לשמש בה יו"ר, והיא מונה בסה"כ שלושה חברים.
אבל ברודי באמת לא ראה שום בעייתיות… ואני גם יכול להבין מדוע.
בדרך כלל, פרסים נחשבים לא מוענקים סתם לאיזה אלמוני מדארפור. מאחורי כל פרס עומד מנגנון של לחצים, יחסי ציבור, קשרים, טלפונים ופגישות, שבהם משתמש המועמד או אנשיו כדי להביא לבחירתו. באופן לא מפתיע, היתממותו של מזרחי בעניין הפרס זהה לתגובתו בעניין של מוני פנאן (לא ידעתי, לא שמעתי, הופתעתי…).
מכיוון שבניגוד למזרחי עצמו, שלא ידע דבר, מועמדותו של מזרחי לפרס אינה דבר חדש עבורי, יש לי חשש כבד כי הוועדה הזאת הוקמה בהרכב הזה כשהמטרה כבר היתה מסומנת מראש, אולי גם בשיתוף שר החינוך, אוהד מכבי בעצמו.
כאשר כל העוסקים בעניין יודעים שזאת המטרה, אין פלא שאף אחד מהם לא ראה בעייתיות במינוי של טל ברודי לתפקיד, כולל טל ברודי עצמו. גם התהליך מצביע על מטרה מסומנת מראש: ישיבה אחת קצרה, החלטה וזהו. בלי התלבטות, בלי להעמיק בקורות החיים של המועמדים, בלי תחקיר. כלום. ישיבה אחת ודי.
בקיצור, ככל שמעמיקים בסיפור הזה כך יותר ויותר עולה ריח הצחנה. אותה צחנה שאפפה גם את פרשת מוני פנאן, ובעצם – מלווה את כל שנות פעילותו של שמעון מזרחי במכבי. רק בשל כך, מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה שהאיש הזה יקבל את הפרס הממלכתי החשוב ביותר.

פולדש 12 במרץ 2011

צודק, צודק, צודק. על ראש הגנב בוער הכובע מעולם לא היה רלוונטי כל כך.

אופיר 12 במרץ 2011

בקרמן, פוסט גאוני. הפוסטים האלה הם הסיבה לבוא לדה-באזר. רק פה אתה יכול לקרוא דעות שהן לא המיינסטרים, מופיעות בעמוד השער, ועוד בטור של עורך המגזין!

אזי 12 במרץ 2011

אתה בטח יכול לקרוא כאלה גם בפורומים של אוהדי הפועל…

B. Goren 12 במרץ 2011

אופיר, נסה כאן:

http://www.shedim.com/bb/

אופיר 12 במרץ 2011

נכון, אני אוהד הפועל וחבר בפורום השדים, אבל אני חושב שזה לא רלבנטי לדיון. אתם חושבים שהשנאה למכבי מעוורת אותי, ואתם יודעים מה, יכול להיות שזה נכון, אבל עדיין מועלות פה דעות שראוי להתייחס אליהן. אני חושב שאהבתכם למכבי ולשמעון מזרחי מעוורת אתכם.

אזי 12 במרץ 2011

תשמע אני פשוט בהלם מכם.
חטפתם כזאת סטירה שאתם לא יודעים מה לעשות איתה, אז אתם מתחילים למלמל שטויות.
יש שתי טענות מרכזיות נגד מזרחי:
1. ניגוד עניינים של טל ברודי
2. העניין עם לשכת עורכי הדין שאני לא מכיר אבל נשמע פלילי בצורה כזאת או אחרת.
הבעיה ששתי השורות האחלה לא יכולות להכיל 6 פוטסים ביומיים ואין ספור כתבות של אכולי קנאה, שנאה ושטנה. אז החלטתם לזרוק את כל מה שיש לכם על מכבי.

מכבי היא קבוצה מצליחה. קבוצה מלאת כוכבים. אי אפשר לתת לכל אחד מהם מקום במערכת! גם בהפועל זרקו את שביט אלימלך קיבינימט. בחיפה לא הסכימו להחזיר את אייל ברקוביץ' ומאיר טפירו (המלך של שונאי מכבי) מסתובב בקבוצות שונות ומשונות. אבל מיקי ברקוביץ! הוי מיקי ברקוביץ'!
את מוטי ארואסטי אגב יצא לי לראות כמה פעמים בהיכל נותן או מקבל פרס או תשורה כזאת או אחרת.

פתאום גם כל רודפי הצדק טעונים שמדובר בקבוצה פרטית. שרק בגלל שהיא החליטה שהיא מייצגת את ישראל (מה שאני לא מבין איך אפשר להחליט דבר כזה. הנה החלטתי! אני מייצג את ישראל! עכשיו מה?) שמעון מזרחי, בעלים פרטי של קבוצה פרטית מקבל את הפרס! בוא נעבור על כמה זוכים, טוב?
מפעל חיים התשס"ב – אלי הורוביץ'. מנכל חברת טבע, חברה שהדבר היחיד שעושה אותה ישראלית זה שהיא הנפיקה את עצמה בבורסה כדי לקבל כסף מהציבור ולגדול עוד יותר.
מפעל חיים התש"ס – שלישית הגשש החיוור. שלישית בדרנים שגובים כסף כדי שנכנס לאולמות שלהם והם יבדרו אותנו… (בניגוד למכבי שגובים כסף כדי שנכנס לאולם שלהם והם יבדרו אותנו)
וזה רק מפעלי חיים. בתרבות וספורט יש עוד מגוון אנשים פרטיים שפשוט היו מאוד טובים בספורט או לשיר או לשחק…

מליניאק הכי הצחיק אותי בתגובה שלו. "אם ב40 השנים האחרונות דיוויד פדרמן היה עומד בראש מכבי, היא היתה מגיעה לאותם הישגים ופוגעת בפחות אנשים"
ביחיאת ראבאק, כמו שאומרים אצלנו בשכונה. לקחת מפעל חיים של בנאדם וביטלת אותו בשניה. 5 שנים פדרמן נמצא במכבי, ומאז יש רק שערויות ופיטורין והחלפות סגלים. באותה מידה אפשר לכתוב שאם אני הייתי במקום רבין הייתי עושה שלום עם ירדן.

וזה מבלי להכנס לטענות על גניבת הישראלים, וקנייתם רק כדי שלא ישחקו בקבוצות אחרות… בואו נדבר רגע על החוזה השערוריתי של גיא פניני… ועל

בקיצור… אתם יודעים רק לבכות, ועל הכל.
וברגע שפולטים כל כך הרבה שטויות במהירות כל כך גבוהה. שתי הטענות האמיתיות שלכם נבלעות בתוך כל הבליל וגם אותן קשה לקחת ברצינות.

רדו מהנושא, תעשו פוסט חי אם אתם רוצים, אבל אי אפשר שאני אכנס לאתר וכל פעם יש פוסט חדש בנושא!
מיאמי ניצחו את הלייקרס וזה פאקין לא מעניין אף אחד! מה עם מנצ'סטר? הבונדסליגה? גביע הדייויס?
רק מזרחי קיים? כנראה שהוא באמת צריך לקבל פרס מפעל חיים על הוצאת אוהדי הפועל משיווי משקל.

דביר 12 במרץ 2011

אזי אהבתי מאוד את תגובתך!!!

ולתגובתי-

בסופר קלאסיקו של ארגנטינה בין בוקה לריבר, בין צהוב וכחול ודום ולבן יש שתי קבוצות באראס בראבס.

לכל אחת יש את השטויות שלה שהפכו לאידיאולוגיה שלמה. מכיוון שהחבורה של בוקה שידועה בשם הלה דוסה מלווה את השירים בחצוצרות החליטו ריבר שהם יבדלו מהם והם יעשו אותו דבר רק בלי.

זה בדיוק מה שהפועל מנסים. הם רצים להיות הכי מוצלחים אבל אחרת.
מכבי שפירוש המילה זה מי כמוך באלים ה' רואה עצמה כסממן לאומי… אז הפועל בכוונה לא!
לפני מספר שנים הפועל יצאה לשחק מול פ.ס.ז'. ניצחה ניצחון אדיר של 4-2. בתגובה ניסו הפלג האנטישמי של האוהדים של פריס להתגרות באוהדי הפועל עם דגלי אשף ואחר כך גם בנסיון לינץ'… בתגובות לאחר האירוע אמרו אוהדי הפועל שזה לא הזיז להם… בשלט שהם נושאים לכל מקום הם מבהירים- מייצגים את הפועל ולא את ישראל! (עדויות לכך מי שרוצה שיחפש בגליון ספורט הארץ ביום שלאחר המשחק..)

האדומים מתלוננים על רודנות?? בלי להיכנס בכלל אם שימון כזה או לא… בלי להזכיר שכלל ארגוני התאחדויות הספורט העולמיות עובדות בשיטה הזאת…

איך קהל שלם שנושא את שמו של גווארה וסטאלין על כפיו בכל משחק יכול בצביעות אין קץ להאשים מישהו ברודנות…

ואת שירי השואה אני משאיר כרגע בצד. זה הנגע החולה ביותר שקיים.

נראה לי שאם רק היה יוכל היה אומר… ימותו הקנאים.

אלעד 12 במרץ 2011

לא ראיתי באף תגובה שהציעו להחליף את הפרס של מזרחי בפרס למישהו מהפועל. לא רואה את ההקשר לכל הפרשיות שאתה מעלה פה. הציגו פה נתונים אמיתיים, אובייקטיביים ומעוררי מחשבה, ויש לתת עליהם את הדעת. כבר היו מקרים בעבר שפרס ישראל עורר הדים מכל עבר, וזה לגיטימי לחלוטין.

דביר 12 במרץ 2011

הכל לגיטימי.

מכיוון ש90% מהמבקרים כן אוהדי הפועל.
לכן גם תשובתי היא לגיטימית.
וזה שאין הצעת תחליף לשימון מצד הפועל זאת בדיוק התשובה למה הוא ולא אחר.
שבוע טוב

אלעד 12 במרץ 2011

משהו אומר לי שלא לגמרי הבנת מה כתבתי… שבוע טוב גם לך

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

דביר, אפשר לאהוב או לא את התגובה שלך, אבל בלי קשר לסטטיסטיקת המגיבים שעשית, ברור שהיא לגיטימית! בדיוק כמו שהתגובה של אזי לגיטימית! איזו שאלה בכלל.

אזי 12 במרץ 2011

לא אמרתי שהציעו את הפרס להפועל.
אמרתי שאיכשהו עליהם אף פעם אין דברים לכתוב ועל שמעון מזרחי יש פוסט כמעט מכל כותב באתר
זה לא קשור לפרס בכלל

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

הכנסת את עצמך לסרט שהטענה נגד מזרחי וברודי היא רק של אוהדי הפועל, מזה הגעת לאולטראס של הפועל, עפת על זה יפה גבר, רק קצת התנתקת מהדיון :)

B. Goren 12 במרץ 2011

מילים יפות, אזי.

עמית פרוס 12 במרץ 2011

אזי
אתה יודע
טבע עשו עוד כמה דסרים
כמו נגיד לקחת תרופות מצילות חיים שנמכרו במחירים שרק עשירים יכלו לעמוד בהם,ופיתחו תחליף גנרי שהציל פה ושם כמה אנשים…
ולא שאכפת לי
אבל למה אתה קורא לכל מי שמתנגד להעניק פרס ישראל לשמעון מזרחי אוהד הפועל?
אני למשל,לא ממש אוהד הפועל…אל הכי קל זה לצרוח "אוהד הפועל"במקום לנסות ולהבין איך לעזאזל עובד שלך שעבדת איתו צמוד 35 שנה פתח בנק ,לקח כספים ומשחקנים ושופטים מתחרים ואתה לא ידעת.

צור שפי 12 במרץ 2011

the defense rests

צור שפי 12 במרץ 2011

ובכל זאת לא יכולתי להתאפק ולהלן סיכום ממצה של הטיעונים המשכנעים שנכתבו כאן בעד הענקת הפרס למזרחי: טביב, בית ברנר, תה (לימון?), דה סילבה, בכיינים, הבובה של אובארוב, תקשורת. אני חושב שלא שכחתי כלום ואם כן, עם אוהדי השמעון הסליחה. אין ספק, נימוקים מוחצים מאין כמותם, איך טל ברודי לא חשב עליהם.

דורפן 12 במרץ 2011

צריך לתת פרס ישראל על דיכוי הפועל אולי?

אזי 12 במרץ 2011

לא לא..
אלה לא טיעונים בעדו. פשוט הטיעונים בעדו ברורים מאליהם. קבוצה ישראלית שמוערכת באירופה ברמה שרק שמעון פרס הגיע אליה.
כל מה שכתבתי נגד הפועל זה טענות שפוסטים וכתבות עולים רק נגד מכבי וטוענים שמכבי היא הרוע היחיד בעולם.
הפועל תמיד טובים ומעולים ומעל כל זה, למרות כל הדוגמאות שנתת בעצמך.

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

אתה ראית את המילה הפועל באחד הפוסטים? אתה הוזה.

יואב המקורי 12 במרץ 2011

הפרס הוא שטויות אבל הסיבות לבחירתו ברורות וידועות כבר ארבעים ואחד שנה לכל מי שהכדורסל מעניין אותו- בעולם!
רונן,
הם עושים את זה יפה לבד. זה מובנה שם.  

אזי 12 במרץ 2011

בטח אם הורוביץ היה מתגלה כאוהד מכבי היית כותב:
מר הורוביץ גונב נוסחאות של תרופות שעבדו שנים על הפיתוח שלהם ומוכר אותם במחירים נמוכים כדי לשבור את השוק בגלל שאין לו עלויות פיתוח.

נו? אני יכול להיות אוהד הפועל?

איציק 12 במרץ 2011

לייק

מבקר המדינה 12 במרץ 2011

עצרתי לקרוא במשפט "חמש שנים פדרמן נמצא במכבי". חחחח. חחח. ח.

גיל שלי 12 במרץ 2011

אזי – כמו שאתה יודע אני אוהד מכבי אבל שיטות מזרחי וקליגר לפניו מעוררות בי חלחלה. העיניין עם ברודי גובל בבדיחה, וכל מי שהשתמש בשירתי מזרחי כעורך דין תעבורה ידע למה. דרך אגב גם היום עובדת היותו יושב ראש לא מפריעה לו בעבודתו

אזי 12 במרץ 2011

אמרתי גם בתגובה שלי וגם בתגובות קודמות באתר שאני לא מדבר על ניגוד העניינים ועל עבירות פליליות אם היו לו
אפילו לא כתבתי בשום מקום שהפרס מגיע לו
(לעניין הפרס עצמו, אני חושב שצריך להקים ועדה חדשה שתבחר אם מגיע לו או לא בלי ניגוד עניינים, בנוגע לפלילים, אם הוכח משהו אז לא מגיע לו. בהנחה שלא הוכח כלום – מגיע לו ועוד איך)

גיא זהר 12 במרץ 2011

בחיאת אזי, מילא ציטטת מטור של "שייזדיין סרוסי" בלי לתת לו קרדיט כמו שיש פה עוד כמה אנשים שעושים באשר לפדרמן, לפחות תבדוק שהאיש שכתב רק לפני שבועיים כתבת יחצנות על הדון אומר דברים מדויקים. אז פדרמן שולט במכבי לפחות מתחילת שנות ה-2000, מאז שהחלה תקופת הזוהר המחודשת. להזכירך פדרמן יחד עם הדון נסע בתחילת 2004 לספרד להציל את הפיינל פור בארץ, זה נראה לי קצת יותר מחמש שנים. בקיצור, יש לדברים של מליניאק בסיס, לפחות לדעתי. ובאשר לאלי הורביץ, הוא הועמד לדין על עברות מס ונחלץ בעור שיניו בעליון אחרי שהורשה במחוזי, אז הדוגמא שלו לא מי יודע מה מכיוון שגם הוא וגם ישראל לאו (הרשה לי לוותר על התואר רב)שעדיין מעלים מס (לוקח כסף בחתונות בניגוד לחוק) זכו בפרס ישראל כשעננה מעל ראשם.

אלון 12 במרץ 2011

אז זהו אזי, עבירות פליליות, למרות שבקרמן מאוד רוצה, לא היו מעולם. אין אישום פלילי, דיוני הוועדה חסויים ולא יודעים מה היו הנסיבות במקרה, אבל שוחד באופן ודאי הוחלט שלא היה שם (עם כל הכובד לצפקידו המשרדי של מזכיר ראשי בבית המשפט).

בנוגע לברודי, הוכחה לרדידות הפוסט ולאוביקיביות העיתונאית של בקרמן, אפשר לראות בדבר אחד פשוט.

בקרמן דואג להביא ציטוטים "מרשיעים" מהכתבה בוואלה, כך החתימה על חוסר ניגוד עניינים והדעה של שחמורוב. הדבר עניין אותי אז קראתי את הכתבה ומה אתה יודע, יש עוד ציטוט קטן שקודם לדברי שחמורוב, אותו בקרמן "שכח" להביא. נוסחו המלא:
" למען הסר ספק, באוזני חבריו לועדה – אסתר רוט-שחמורוב וגילי לוסטיג – הצהיר על קשריו עם מכבי."

מעניין שאת העובדה הזאת, ששאר חברי הועדה ידעו מראש על ברודי, ועדיין בחרו להצביע למזרחי, בקרמן בחר להצניע.

יופי של עבודה ענתונאית מאוזנת בקרמן.

פולדש 12 במרץ 2011

אשמח אם תסביר את הקשר הלוגי בין ההודעה שלך לדברים שהיא מתיימרת להתייחס אליהם. נראה לי שקצת התבלבלת.

גיא זהר 12 במרץ 2011

נו באמת, אני רוצה לראות מישהו שהיה נודע שהצביע נגד מזרחי בגלל ניגוד עניינים חוץ מזה שאסתר רוט אמרה לברודי שלא נוח לה שהוא נמצא שם, היו צולבים אותו.

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

א. נדמה לי, יתכן שאני טועה, שהמשפט הזה הוסף בהמשך אחרי שכתבתי.
ב. הוא חסר כל חשיבות ממשית. כאילו אסתר ולוסטיג לא ידעו שהוא קשור למכבי.
ג. הפניתי בלינק, היחיד בפוסט, לכתבה של גרינוולד כדי שתוכל לקרוא הכל.

ו-ד', הכי חשוב: ברודי העלים במסמך ניגוד העניינים את היותו חבר בדירקטוריון מכבי ת"א בע"מ.

איתן בקרמן 12 במרץ 2011

חה. זה שהענין הועבר לבית הדין המשמעתי (איך? למה? מאיפה החסינות הזאת?) לא עושה אותן בלתי פליליות במהותן. לא כתבתי שמזרחי הורשע בפלילים, ברור שלא, אבל מתן טובות הנאה לשופט, כפי שגם בית הדין אישר, זה לא פלילי? אולי דיוני הוועדה חסויים, אבל המסקנות שלה דווקא לא.

אלון 12 במרץ 2011

בקרמן- כן, כנראה שזה לא פלילי.
מה שהופך את זה לפלילי הוא לא בהכרח המעשה אלא הנסיבות. את הנסיבות לא אני ולא אתה יודעים. הבכייה שלך על העניין מזכירה לי טוקבקיסטים שבוכים על השודד שקיבל רק 3 שנים או להבדיל הרבנים שזיכו את קצב, בלי לדעת מה הנסיבות שהובילו לכך.

מה שיש זו השורה התחתונה ובה שמעון מזרחי קיבל נזיפה מלשכת עוה"ד, עונש קל מאוד אפילו ביחס לאותה ועדה (שיכולה להעניש בהשעייה או הוצאה מהלשכה בעבירות חמורות).

אם אתה רוצה להאמין שהמשטרה מושחתת (לא חקרה), הפרקליטות מושחתת (לא הגישה כתב אישום) והלשכה, מקום בו יושבים עו"ד בכירים, מושחתת גם היא, אז שיבושם לך.

אומרים שהשנאה מעוורת. הפוסט הזה הוא ההוכחה.

גיא זהר 12 במרץ 2011

הבהרה: התכוונתי שיש כותב/ים באתר הבאמת מדהים הזה שהשתמשו בחומר אותו הם קיבלו וכתבו אותו כאילו הוא שלהם בלי לתת קרדיט. לא יפה ומי שמבין מבין.

IsraGooner 12 במרץ 2011

קודם שיבטלו את פרס ישראל למכון הישראלי לדמוקרטיה שקיבל אותו בקומבינה, אחר כך שיטפלו בטל ברודי. יו"ר ועדת הפרס חבר קרוב של ראש המכון, יועץ שר החינוך שהועסק בעבר במכון וכו'… והכל נעשה במחטף בדקה האחרונה של כהונתה של יולי תמיר במשרד החינוך.

גיא זהר 12 במרץ 2011

תותחן, לצערנו אי אפשר לבטל פרס לאחר שהוענק כמו שאי אפשר למחוק את שנות הכהונה של הנשיא השמיני. מבקר המדינה אמר את דברו בעניין המכון (עיסוי?) באשר לדון, הוכרז על הענקת הפרס אבל הוא לא הוענק ולכן יש עדיין מקום לשינוי (מי אמר בג"ץ) ולכן זה ההבדל הדק.

מאשקה 12 במרץ 2011

תודה איתן על הפוסט.
מעולם לא אהבתי את טל ברודי גם שהוא היה על המפה בוירטון,
וגם לימון לא נכנס אלי הביתה.

יואב המקורי 12 במרץ 2011

אזי,
יפה כתבת. רציתי להוסיף לעניין שחקני עבר ותפקידים(קצת מדהים אותי שאנשים מבקרים החלטה טובה בלי שיהיו בידם הפרטים) שבניגוד למשיחיות בכדורגל, מזרחי הבין מזמן(כאשר רוב המגיבים פה לא ידעו לזהות צעד וחצי) שהקבוצה היא מעל הכל.אם האחות מהכדורגל היתה מפנימה את זה-מצבה היה טוב בהרבה. שום שחקן לא גדול מהקבוצה ויפה השתיקה בקשר לכמה מהשמות שהוזכרו כאן.
אולי אני טועה אבל האם הבחירות לא מבוססות על המלצת חברי הוועדה? הם לא נבחרים על מנת להמליץ? רוצה לומר-כל הממלכתיות המזוייפת הזאת, הבחירות המלאכותיות האלה, הן חסרי משמעות לגבי(ולגבי לא מעט מתנגדים ביום יום). שומר נפשו הספורטיבית ירחק מהוועדות המסדרות האלה(נראה כמו מנגנון הסתדרותי). זה מעולם לא היה קשור באמת לספורט. אפילו קריטריון שמחייב בחירת ספורטאי לפרס הזה לא קיים.  

יריב 13 במרץ 2011

בכתבה אליה מפנה בקרמן כתוב איך עובדת הבחירה. באופן כללי, כל אחד יכול להמליץ. תפקיד הועדה הוא לא להמליץ אלא לבחור. השר (שר החינוך) צריך לאשר את בחירת הועדה.

יבור 12 במרץ 2011

לגיא זוהר (זה מהטלוויזיה?)
כבר פעם שניה שאתה מכניס כאן את עניין השיר, בעיקר כדי לעשות פרובוקציה ולמשוך אנשים בלשון. אז הנה, הצלחת:
בשום מצב ועניין זה לא לגיטימי לקרוא לאדם להתאבד, לא ברמה המטאפורית (שאני בטוח!!! שלכל הצועקים יש אותה) ולא בכל רמה אחרת.
מדובר בעדר מחליא של חוליגנים משחיתי מצבות, שטוב היה לו ראשי קבוצתם היו מתנערים מהם כפי שהם דורשים (בצדק!) מראשי בית"ר להתנער מהאספסוף הנוראי הירושלמי.
היה פרק בחברים בו ג'ואי לא מצליח למזמז את רייצ'ל למרות שזה מה שהם תיכננו. שואלים אותו אם "ברמה מסוימת" הוא לא רוצה אותה כי הם ידידים כל כך הרבה זמן. ג'ואי, שרמתו השכלית בסידרה אולי אף גבוהה מחבורת החוליגנים שונאי מזרחי עונה:
"I don't have another level"

והקריאה שלך כאן ללגיטימיות הצרחות הללו משולה להצדקה מלומדת ומפולפלת של אוהד בית"ר כלשהו לקריאות הבוז בדקת הדומייה לרבין. האמת, זה יותר גרוע כי קריאות אלה קרו רק פעם אחת. האם גם בצידוק שכלתני כזה היית תומך?

אבל העיקר שהשגת את ההד שלך כי רצית ליצור פרובוקציה ושייתייחסו אליך, נכון?

גיא זהר 13 במרץ 2011

יבור יקר, לשאלתך אני לא מהטלוויזיה. התלבטתי אם לענות לך ובכל זאת: כל אדם מגיב מחפש התייחסות, לא. לגבי עניין הפרובוקציה, לי אין שום בעיה כנגד קריאות בוז בזמן דקת דומיה לרבין, נהמות (של אוהדי הפועל ואח"כ של בית"ר) כלפי אבוקסיס וגם קריאות למזרחי להתאבד או אפילו הפועל חיזבלה (ולמען הגילוי הנאות אני אוהד ב"ש עם סימפטיה הפועל). יש דברים שאותי באופן אישי דוחים כמו הקריאות נגד אהובה תומר, הבובה של אוברוב אבל גם הם לא עוברים על החוק. לשיר תנו לטוטו בננה או נגד הערבים (או לחילופין של אוהדי סכנין נגד היהודים) זו גזענות ועל זה אין פשרות.

גיל 12 במרץ 2011

פוסט מצוין, כן ירבו. אני זוכר איך במשך שנים דיברו על זה שמגיע למזרחי פרס ישראל ותמיד חשבתי שזו בדיחה. רק בישראל בדיחות הופכות למציאות. זה קשור גם לחוסר בושה. פעם היו עושים דברים כאלו בצורה נסתרת, היום חושבים שגם אם הכל גלוי לא יהיה עם זה בעיות.

דובינסקי 12 במרץ 2011

פוסט אדיר. גם די מצחיק.
נכון, יש בעיה שהממליץ הוא גם שופט. אבל בתכל'ס טל ברודי ראוי לשבת בוועדות כאלה כמו כל אחד אחר. ואם היו ממליצים על אפרים זלינגר, אז אפשר היה לקשר את זה לקשר של גילי לוסטיג לכדורעף. לכל אחד יש עבר והווה וכו'. וטל ברודי ראוי לשבת בוועדות מסוג זה. טל מקדם מקצועית והסברתית את הספורט בישראל ועל כך ראוי להיות חבר בוועדות ציבוריות.
אני חושב שהיחסים בין ברודי למכבי ת"א די ברורים ולא הוסתרו. כל בר דעת שפתח עיתון ספורט בחייו יודע שהקשר ביניהם חזק מאוד עד היום. בין אם רציף או לא, לא יודע.
אבל האם זה אומר שטל ברודי ממליץ על שמעון כי הוא חבר שלו או כי טל ברודי באמת חושב שמגיע לשמעון מזרחי פרס ישראל? אני מאמין שטל ברודי באמת חושב שלשמעון מזרחי מגיע הפרס. אז אסור לו להמליץ עליו?
אני מסכים, זה מריח רע.
ואם זאת, לשמעון מגיע.

לגבי הקרדיט, אני לא בטוח שאתה צודק. עשיתי בקיץ הקודם קורס מדריכי כדורסל (אני יכול לאמן עד גיל 16) שהועבר על ידי ארז ביטמן וחנן קרן. חנן קרן הדגיש שמי שהביא את הכדורסל לישראל זה ברודי והראה כמה תרגילי עליה לסל שברודי לימד איך לעשות.

דובינסקי 13 במרץ 2011

והאמת שיש לי בעיה עם התגובה של שחמורוב, אולי הספורטאית הכי גדולה שהיתה לנו ואישה מאוד מרשימה. אבל אם את מתנגדת למינוי שצריך להתקבל פה אחד, תטילי וטו. בשביל זה את בוועדה. כן נעים, לא נעים, בשביל זה את שם. קצת התחסדות מצידה.

איתן בקרמן 13 במרץ 2011

עשה טובה, היא לא הסיפור פה. כשהכל מסריח מסביב, התביעה לדרוש מהאישה הזאת, שהתאלמנה לפני כמה שנים וחלתה לפני פחות שנים, לתקוע את הוועדה (מותר לבחור רק אחד) או לפרוש ממנה בקול תרועה, כשהיא זאת ששוללת את הפרס ממזרחי, זה קצת הרבה.

אזי 13 במרץ 2011

אז כל הועדה היא בדיחה
אם החברים בה לא יכולים לבחור למי לתת או לא לתת את הפרס

אבל זה שעניינים ממלכתיים בארץ הם בדיחה זה באמת לא חדש…

איתן בקרמן 13 במרץ 2011

דובינסקי, אני לא אמרתי לרגע שלברודי לא היה מגיע לשבת בוועדת הפרס. אבל כשזה פרס ישראל, ואתה בטופס ניגוד אינטרסים שוכח לרשום את מכבי ת"א, הקבוצה שאתה מציע ותכלס גם בוחר, זה לא משהו.

לגבי הקרדיט, כמה אנשים יענו, מיידית או בכלל, על השאלה "מי עשו את הכדורסל הישראלי" על טל ברודי. בלי שום יחס לעובדה שהוא, ואחריו בארי ליבוביץ' טורנשטיין ואחרים, כולם יהודים אגב עד שמכבי התחילו לגייר, הם שעשו פה את מהפכת האיכות.

דובינסקי 13 במרץ 2011

שוב, יש פה תחושה של להשתין מהמקפצה. אני מסכים. אם לא צוין בדוח שום קשר למכבי תא זה מאוד בעייתי, אבל אפשר לחשוב שזה משהו חדש ולא ידוע ליתר חברי הוועדה ולמשרד החינוך והספורט… זה לא בדיוק מתחת לשולחן. בהחלט מיותר לא לציין את זה, כי זה משהו מאוד ידוע לכולם.
ואם טל ברודי כן ראוי לשבת בוועדה, האם זה פוסל אותו מלהמליץ על שמעון מזרחי או כל אחד אחר שיש לו קשר עם מכבי ת"א אם זו דעתו? האם מותר לו להמליץ לפרס ישראל רק על אנשים שאין להם קשר למכבי? זה קצת עושה עוול לשמעון (אני מרגיש את הדמעות בעיניים שלך מרוב רחמים).
שחמורוב לא הסיפור, אבל הדרישה המינימלית מחברי הוועדה זה לעמוד מאחורי הבחירה שלהם.

איתן מקטמון 13 במרץ 2011

"למה להעלות את שלל הפרשיות ששמו קשור בהן, שחלק ניכר מהציבור, כולל אוהדי הספורט, מכיר לכל היותר חלקים מהן."

רק אותי מזעזע המשפט הזה שמופיע כל כמה זמן?

אם אתם יודעים עוד דברים איומים שאיש הזה עשה, למה זה לא יוצא החוצה?
באמת היה צריך שקצב יאנוס עוד שתיים בבית הנשיא למרות שכל העיתונים ידעו שהוא כבר עשה את זה כשר התיירות? אני באמת לא מבין: זה סוג של כיסתוח עיתונאי או סוג של השווצה? כבר פתחת מולו חזית. תוציא הכל החוצה, תכתוב בסוף "לכאורה", ובא לשמעון גואל

בני תבורי 13 במרץ 2011

אילו היו דואגים שידיעת עברית באופן תקין היתה קריטריון לחברות בועדה, אז ברודי לא היה שם…

S&M 16 במרץ 2011

כדי לנטרל אמוציות, כל דיון בשאלה אם מוצדק או לא מוצדק לתת לאדם מסוים את פרס ישראל, צריך להתחיל בהגדרה הראשונית של הפרס:
"הפרס יינתן לאזרחי ישראל,יחידים, שהצטיינו מאוד וקידמו את התחום" בו מוענק להם הפרס.
ההצטיינות לא צריכה להיות "עבור ישראל" או "בשם המדינה". זו יכולה להיות הצטיינות בתחום כלשהו (בספורט), גם עבור קבוצה מסוימת בלבד. מכאן, שהטענה שמזרחי קידם רק את מכבי ת"א היא לא רלבנטית. זה בסדר גמור לקדם קבוצה ספציפית בתחום מבחינת תקנון הפרס.

טענות לגבי הדורסנות של מזרחי גם הן לא רלבנטיות. ראשית, הצטיינות של מנהל קבוצה זה גם להשיג את השחקנים הטובים לפני האחרים (גם אם הוא מייבש אותם על הספסל רק כדי שלא יעזרו לאחרים), וגם להשיג כספי ציבור מהטלוויזיה הממלכתית (ולהסתיר את החוזה).
שנית, אותן טענות אפשר להפנות גם נגד אדם מוערך כמו אלי הורוביץ מנכ"ל טבע (זה הוזכר בתגובות למעלה אז אתייחס לזה). טבע, וזה נכון, מייצרת תרופות גנריות ובכך תורמת להוזלת תרופות מצילות חיים וכו'. והיא גם מביאה כבוד למדינה בהיותה חברה גדולה, בינ"ל, מכניסה מט"ח וכו' וכו'. אבל טבע של הורוביץ דורסנית מבחינת שוק התרופות בדיוק כמו מכבי ת"א של מזרחי בתחום הכדורסל. בהמשלה, כמו מכבי גם היא קונה את היריבים ומייבשת אותם על המדף. כך, בין השאר, היא גדלה והפכה לאחת הגדולות בעולם – ע"י רכש (של חברות מוכנות) ולא ע"י טיפוח של (שחקני נוער / תרופות גנריות).

האמוציות המעורבות בבחירה של מזרחי גבוהות הרבה יותר, רק משום שמדובר בתחום ילדותי של אהדה עד כדי פנטיות. אוהדי מכבי כמעט באופן אוטומטי מגינים על הבחירה, השאר באופן כמעט אוטומטי מגנים את הבחירה. בשוליים יש את "יפי הנפש" מכל מחנה שמצהירים – אני אוהד מכבי ואני נגד, או אני אוהד הפועל ובעד. לכן, גם אם זה לא פופולרי כאן, תהיו כנים עם עצמכם – אתם נגד מזרחי קודם כל כי הוא מכבי, וקודם כל כי הוא דפק את הקבוצה שאתם אוהדים. אח"כ כבר אפשר לצייר את המעגל סביב החץ ולהגיד שטל ברודי לא מילא את הטפסים בצורה נכונה ולא הצהיר שהוא חבר בדירקטוריון מכבי.

וואו. זה באמת היה משנה את התמונה מקצה לקצה, כי הרי אף אחד לא ידע על הקשר של ברודי למזרחי, כאילו שלא רואים אותו כל יום חמישי ביציע, ורק ההסתרה של ברודי את חברותו בדירקטוריון מכבי אפשרה את השחיתות הזו. תסלחו לי, אבל זו צורת מחשבה הזויה, שלא לומר מטומטמת. צריך להיות "קשר פורמלי" של ברודי למכבי כדי שלא יוכל להמליץ על מזרחי? מישהו באמת צריך הצהרה של ברודי על ניגוד עניינים?

המהות היא ששמעון מזרחי לקח קבוצה טובה, מצליחה בקנה מידה ישראלי, והפך אותה לאימפריה בקנה מידה אירופאי. כשהוא התחיל במכבי, עוד שיחקו על בלטות בימי שישי. והיום הוא מנהל קבוצה בסדר גודל של ריאל מדריד, ברצלונה ומנצ'סטר יונייטד. אם על זה לא מגיע פרס הצטיינות בשל קידום התחום, אני לא יודע על מה כן מגיע. וכן, כדי לעצבן עוד יותר, אני מדבר על קידום התחום, לא על קידום מכבי.

Comments closed