8 סיבות שבגללן מכבי תל אביב לא תשחק בערב יום הזיכרון

 פוסט מאת איתן בקרמן

1. כי דייויד פדרמן הודיע מזמן שמכבי תל אביב לא תשחק ביום הזיכרון, ודייויד פדרמן לא שקרן ולא רוצה לצאת שקרן.

2. כי במכבי תל אביב יודעים שהסדק המשמעותי הראשון במיתוס "הקבוצה של המדינה" (בציבור הרחב, אצל חלק מאוהדי הספורט זה קרה כבר קודם) בקע כששיחקו בערב יום הזיכרון 1991.

3. כי במכבי תל אביב מבינים שהתועלת למועדון מוויתור על משחק הגמר (או על הפיינל-פור) תהיה גדולה יותר גם מזכייה (לא מובטחת) נוספת ביורוליג.

4. כי במכבי תל אביב יודעים שאם יפסידו בחצי הגמר (במידה שישתתפו), ההודעה שלא ישחקו בגמר תהיה רווח טהור.

5. כי במכבי תל אביב יודעים שמשחק בערב יום הזיכרון, כשלמחרת שמעון מזרחי מקבל את פרס ישראל, הוא אסון למועדון ולמזרחי עצמו.   

6. כי במכבי תל אביב יודעים שהיו להם חודשים ארוכים לטפל מאחורי הקלעים בסיפור הזה, ומשחק ביום הזיכרון יהפוך גם את זה לפאשלה.

7. כי במכבי תל אביב זוכרים מצוין איך הקבוצה התפרקה כששיחקה ביום הזיכרון ב-1991 (כל השחקנים הישראלים, שהיו אז דומיננטיים, קלעו יחד 22 נקודות)

8. כי דודו ומשה ובני ורפיק ואור ויוני ונמרוד ושמוליק ואבא שלי ואח של אחר ובן דוד של אחר ובן של אחר ואחותו של אחר וחבר של אחר ובעלה של אחרת, לא נתנו את החיים שלהם לישראל בהנחה שבשעת האבל הנורא הזה יריעו הישראלים לסל של ג'רמי פארגו, כבודו במקומו. 

על המתח בין המסגרת הנוקשה והכלים הגמישים ליישומה
ארבע הערות על ליל אלופות לא כל כך גרוע

54 Comments

צור שפי 5 באפריל 2011

הייתי אומר יותר מזה ומתייחס לנקודה מס' 6: מכיוון שמידת תיעובי לאדון מזרחי עומדת ביחס ישר למידת הערכתי לכישוריו כמנהל וכמקיאווליסט, מקנן בי החשד העמוק שה"פשלה" כביכול בקביעת הגמר בערב יום הזיכרון איננה פשלה כלל אלא תוצר מכוון של מחשבה עמוקה. כי תיראו מה יש לנו כאן – זה לא רק שמכבי לא תשחק ביום הזיכרון, היא זכתה להזדמנות מדהימה למחוק את חרפת 1991 אחת ולתמיד. אחרי ה"ויתור" על הגמר (אליו אין כל ודאות שתעפיל) הכתם בן ה-20 כשלג ילבין. אני לא מסוגל להאמין שמזרחי לא הסתכל ביומן כאשר נקבע לוח המשחקים אלא ודאי אמר לעצמו:"נו, אין לקבוצה שום סיכוי להגיע לפיינל פור ואם כבר יקרה הלא יאומן נשלם את המחיר ואז ודאי שדבר לא יעמוד בדרכי לפרס ישראל" (נכון שלוח המשחקים נקבע לפני ההודעה על זכייתו בפרס אבל למרות שאין לו קשרים עם טל ברודי אני משוכנע שהוא ידע שייזכה).

חוץ מזה הצילום קורע לב וגם האופן בו אתה מבליע את נפילת אביך ז"ל.

אזי 5 באפריל 2011

טוב שלא כתבת ששמעון מזרחי הוא זה שקבע לפני60 שנה שיום הזיכרון יחול יום לפני יום העצמאות בצפייה לגמר של 2011. איזה איש חזון.

ובנימה רצינית,
לא הייתי בעניינים אז ב91, אבל אסור ואני לא מאמין שמכבי תשחק ביום הזיכרון.
אני רק מקווה שלא יצוץ איזה תירוץ מטומטם על הפרשי השעות וכאלה..
אגב, במידה ולא תשחק, אני חושב שהיורוליג צריכים לקנוס את מכבי או משהו.. לא?

דביר 5 באפריל 2011

פוסט ראוי,

לפני שישתלטו על התגובות כל שונאי ורדופי שימון מזרחי אומר את שלי.

מאז שהתחילה הפארסה הסתובבתי בהרגשה שלא יכול להיות שכל שנה יש בעיות כאלו לקבוצות ישראליות ובשביל מועדון כמו מכבי תל אביב הפרשה שווה לפרשת הפקס של מכבי חיפה.

מסתבר כשחוקרים את הדברים מכבי תל אביב סירבה לשני התאריכים שהוצעו בתחילת השנה – האחד ערב יום הזכרון והשני ערב יום השואה.
למרות סירובה, הנהלת היורוליג בחרה ללכת על עקרון הדמוקרטיה (זוכרים? זה שבעזרתו קיבלנו מנדט מההאום בהצבעה המופרסמת..).

מכבי תל אביב מייצגת את ישראל וככזו היא נתקלת בקשיים דיפלומטיים איתם היא מתמודדת בהצלחה יחסית פנומנליים!! (ראו מקרה הפיינל פור בישראל שניצל ברגע האחרון).

בשבילנו יום הזכרון הוא פרה קדושה וגם אני למרות אוהד מכבי שרוף ובן למשפחה שכולה לא רוצה שמכבי תשחק ביום הזיכרון. אין בי חשק גם לראות משחק כזה רגע לפני שאני מתכסה בשכול שוב.
אבל המחשבה הריאלסטית, הגלובאלית, העולמית מחייבת אותי לפתוח את נקודת ההשקפה שלי ולהבין שלא יכול להיות שנצליח לשגע את העולם.

אם העולם באמת בא לקראתנו בהקדמת הגמר ומוכן לאבד רייטינג ועוד ועוד ולמרות שבשבילנו זה אפילו לא קרוב להיות אידאלי, בוא נבין את הסיטואציה הרגישה ונלך על זה.

מכאן אני רוצה לגנות את אוהדי הפועל תל אביב שפרסמו בקשה בפורום שלהם לשלוח מיילים לעיריית ברצלונה שלא להיכנע למכבי תל אביב ולא להזיז את שעת הגמר.

אז מי שוחט כאן את הפרה הקדושה??!

חוץ מיזה… בשנת 1991 הייתי בכתה א'. אשמח מאוד אם מישהו ישפוך אור (ועד כמה שאפשר בצורה אובייקטיבית) על סאגת הפיינל פור אז. האם באמת זה נתפס כך בארץ? כשאני שואל אנשים מבוגרים כולל אוהדי הפועל הם טוענים שממש לא עשו מזה עניין… תודה!

יואב 5 באפריל 2011

בקרמן,
פוסט יפה ומכובד. מסכים עם כל מילה.
צור שפי,
להרגשתי, אתה בוודאי טועה. אדון מזרחי מאד רוצה לשחק שם(רק אם ימצא פיתרון כמובן). נסיונות נעשו כבר בקיץ(כפי שדביר הסביר).לחשוב שמזרחי לא רוצה להיות שם ונתן לארועים להתגלגל, זה לא להבין את האיש ברמה הבסיסית ביותר שיש.
דביר,
אי אפשר להגיד שאנחנו מופתעים. גם ב2004 היו נסיונות מצד חוגים מסויימים שם לבטל את הפיינל פור בישראל. המחזה הוא אותו מחזה וגם התפקידים ההיסטורים בו. שלא יגמר לעולם! 

אסף 5 באפריל 2011

9. כי חלק מהשחקנים והמנהלים של מכבי שייכים להוויה הישראלית, ולא רוצים לשחק ביום הזיכרון.

איתן בקרמן 6 באפריל 2011

לייק

זיגי 5 באפריל 2011

מסכים עם סיבות 1-7 ובעיקר עם אסף. לגבי סיבה מס' 8 – אני בספק אם מישהו מחללי צה"ל כלל בהנחותיו את פארגו או כל שחקן אחר במכבי ת"א בעת נפילתו. יום הזכרון הוא לחיים ולא למתים, ואין שום צורך להטריח את המתים ממנוחתם על מנת להצדיק או לשלול את המשחק בערב יום הזיכרון.

red sox 6 באפריל 2011

אתה צודק. בישראל יום הזיכרון הוא לחיים. אלו 364 הימים האחרים בשנה שמוקדשים פה למתים…

עמיר 6 באפריל 2011

טאגליין !

בני תבורי 5 באפריל 2011

בקר,
סעיף 8 הוא מה שנהיה מאיתנו, לצער כולנו, במקום ישרוליק של דוש. אני רוצה להגיד משהו קשה וכואב שעובר לי בראש ממש עכשיו – האבל הוא המשאב הלאומי היחיד בישראל שעדיין כולם חולקים בו.

אזי 5 באפריל 2011

עצבים, תסכול, מרמור, תחושת רדיפה, תחושת עליונות, אני ואפסי עוד, מי יכול עלי?, כולם נגדי, כולם יודעים שאני הכי גדול, כולם טועים, אני צודק.

אני ישראלי, ואתה?

כולנו חולקים הרבה דברים. העצב הוא הדבר הכי יפה שאני חולקים בצורה הכי נוראית ונפלאה שיש.
אנחנו לא העם ששכל הכי הרבה חיילים, אולי אפילו לא באחוזים.
אבל אנחנו העם היחיד שכל כך איכפת לו

דובינסקי 5 באפריל 2011

לפחות מקנדה נראה שההתנגדות לשחק ביום הזכרון תורמת מאוד להפחתת הביקורת נגד פרס ישראל לשמעון מזרחי

red sox 6 באפריל 2011

לפחות מישראל נראה שההתנגדות להענקת פרס ישראל למזרחי תורמת מאוד להתנגדות שלו לשחק (גם) השנה ביום הזכרון.

דובינסקי 6 באפריל 2011

אהבתי

גברי לוזון 6 באפריל 2011

אין דבר יותר פטתי משונאי מכבי בכל תנאי שמטיפים לה מוסר למרות שהם בעצמם טוענים שאין לה מוסר, ואגב אף חייל לא מת במלחמה כדי שמכבי לא תשחק או כן תשחק זאת דמגוגיה זולה ועלובה.

איתן בקרמן 6 באפריל 2011

אכן אתה מצדיק את השם שבחרת לך. כמו גם העומק שלך בניתוח.
מה אתה אומר, שאף חייל לא מת בהקשר של מכבי? בחיאת!!
חיילים הלכו לצבא ולמלחמה גם בידיעה שנותנים להם קצת כבוד אם הם ימותו, ובאיזו הנחה מוזרה שלא יקפצו באלפי בתים בישראל מאיזה דאנק בזמן כניסת יום הזיכרון.

גבריאל לוזון 6 באפריל 2011

הכרתי מקרוב כמה חיילים שלא חזרו, כולל כאלו שסחבו איתי אלונקה וישנו לידי באוהל , אף אחד מהם לא הזכיר באזני את מכבי ת"א לפני מותו אבל מי יודע יכול להיות שמילותהם האחרונות היו "בבקשה מזרחי – אל תשחקו בערב יום הזיכרון 2011 נגד פאנתינייקוס".

אשך טמיר המקורי 6 באפריל 2011

כזאת ערימה של שטויות לא ראיתי הרבה זמן.
לא מתאים לך, בקרמן… אתה יותר טוב מזה

איתן בקרמן 6 באפריל 2011

שכנעת אותי. איך לא חשבתי קודם על ההסברים שלך. תודה.

שלו 6 באפריל 2011

פוסט מדויק וחשוב.

כמו במקרה ברק והעוזרת שכולם נטפלים לדבר הלא חשוב (שהיא הייתה בלי אישור עבודה) ולא שואלים איך נכנס מישהו לביתו של שר הביטחון והשב"כ מאשר את זה (עובד זר הכוונה), ראשית אם הוא אישר את זה מחדל, שנית אם לא אישר את זה גם מחדל.

אני אשאל את שאלת התם נניח שהמשחק נגמר שעה לפני כניסת יום הזכרון,
אז הכל בסדר? ואם מכבי מנצח, יום הזכרון יקבל משמעות חדשה?
הרי ברור שמכבי תצא מהסיטואציה רע מאוד כמעט בכל מקרה.
המשחק צריך היה, אמור היה, כדאי היה שיתקיים אחר יום העצמאות.
כל קירבה ליום הזכרון מהצד המוקדם שלו היא בעייתית, הקדמה שלו גם מקרבת אותו ליום השואה, בהחלט דרישה שהמשחק (הפיינל פור לצורך העניין) לא יפול בזמן שבין הכנות יום השואה, ליום העצמאות היא הרציונלית ביותר.

אני חושב שפרישה של מכבי מהטורניר עכשיו היא בגדר הנזק הקטן ביותר.

וגם מוטיבטור לעונה הבאה.

יואב 6 באפריל 2011

שלו,
למה שיום הזיכרון יקבל משמעות שונה?

שלו 6 באפריל 2011

כי אני מניח שאוהדים יצאו לשמוח אחרי זכיה בגביע אירופה.
ולמכבי לא תהיה שליטה על זה, אל היא תהיה הגורם הישיר לזה.

יואב 6 באפריל 2011

לא יקרה לדעתי. אף אחד לא יחגוג בפומבי.
אגב, הייתי במשחק ההכתרה של ביתר(האליפות הראשונה שלה) מול מכבי בבלומפילד.
אף אחד לא חגג כשנכנס יום הזיכרון שעה שעתיים אחרי.  

הופ 6 באפריל 2011

כתבתי אצלי שאני מסכים עם דורפן ואני כותב שוב – יש לישראלים לפעמים איזו תחושה שאנחנו מרכז העולם ואנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים ולהפסיק לעשות מתי שאנחנו רוצים, כמו ילד שרגע בא לו לשחק ורגע אחר כך לא בא לו והוא שובר את הכלים.
אז לא. מכבי ת"א התחייבה לשחק ביום הזכרון מהרגע שנקבע תאריך הגמר והיא בכל זאת שיחקה. והיא לא יכולה להחליט פתאום שלא מתאים לה ולנטוש את המפעל. יש מחויבויות בעולם וצריך לקיים אותן גם אם זה לא נוח (אלא אם כן היה איזה בלת"ם, וזה לא מה שקרה כאן). קוראים לזה מקצוענות.
לגבי החגיגה לא חגיגה, כמו שדורפן כתב המשחק לא צריך להיות משודר ומי שרוצה לחגוג באמצע יום זיכרון יעשה את זה גם אם יש לו יומולדת באותו יום, חוסר רגישות זה לא משהו שאפשר למנוע. אני לא מאמין שמישהו יעשה את זה.

איתן בקרמן 6 באפריל 2011

אז פדרמן שיקר במצח נחושה אתה אומר?

הופ 6 באפריל 2011

לא הבנתי, למה שיקר? הוא אמר שהם לא ישחקו, אני חושב שזו החלטה שגויה ולדעתי הם צריכים לשחק.

בוב השקט 6 באפריל 2011

והנה 5 סיבות למה מכבי חייבת לשחק ביום הזיכרון (במידה ותעלה לגמר כמובן) –

1. כי היא הסכימה מראש ללוח המשחקים והתחייבה לשחק על פיו.
2. כי אחרי 63 שנים (פחות יום) הגיע הזמן שנצטרף למשפחת העמים השפויים.
3. כי לא צריך להיות שום קשר בין ספורט לפוליקטיקה (למרות שיום הזיכרון הוא קונצנזוס פנימי בישראל, הוא בהחלט פוליטי בעולם).
4. כי לא להופיע אומנם יתרום לתדמיתה של מכבי בישראל, אל יפגע קשות בתדמיתה (ובתדמית המדינה) באירופה ובעולם.
5. כי למרות מה שהיא ואוהדיה חושבים, היא לא מייצגת את ישראל (היא אפילו לא נמצאת שם כאלופת ישראל. היא תמשיך לשחק ביורוליג גם אם לא תשחק כלל כליגה הישראלית).

איתן בקרמן 6 באפריל 2011

אותה שאלה: אז פדרמן שקרן? פדרמן הסתכל בעיניים לכל המדינה ושיקר בלי בושה?

בוב השקט 6 באפריל 2011

איתן

לא טענתי ש-8 הסיבות שהבאת לא נכונות.
הבאתי 5 סיבות למה כן צריך לשחק, ולדעתי הן גוברות על ה-8 שאתה הבאת.
להשתמש בסינדול העצמי של פדרמן ומזרחי כסיבה נראה לי בעייתי. אבל אני בטוח שביבי יכול להעביר להם קורס מזורז בספינים ובזיכרון הקצר של הציבור (כמובן שהזיכרון יהיה קצר בהרבה אם ייקחו את הגביע. אם יעלו לגמר, ישחקו ביום הזיכרון ויפסידו, הם באמת יצטרכו עזרה מביבי.

בכל מקרה, למה להשתמש במילים קשות? הוא לא שיקר, פשוט טעה… זה קורה לכולנו.

גיאקו 6 באפריל 2011

אוסיף סיבה מספר 9 לסיבות של אדון בקרמן הנכבד:

9. כי ככה, לעד ייזכר הפיינל פור של 2011 כפיינל פור שמכבי לא זכתה בו רק בגלל שסירבה לשחק ביום הזיכרון.כאילו האליפות כבר מונחת בכיס והסיבה היחידה שלא לקחו אותה היא ערכית.

בעוד שבפועל, אם הם כן ישחקו, אני לא רואה סיכוי שהם לוקחים את הגביע (בייחוד בלי פרקינס)ואז הם גם שיחקו ביום הזיכרון וגם הפסידו.

אורן 6 באפריל 2011

בסרט ספיידרמן, אומר הדוד בן: with great power comes great responsibility.
יום הזכרון מוגדר כיום אבל לאומי. ככזה, גופים ממלכתיים מחוייבים
לכללי התנהגות (כמו הורדת דגל לחצי התורן וכד'). גופים פרטיים יכולים לנהוג כמעט כרגיל.
מכבי תל אביב צברה את כוחה בהיותה גוף סמי לאומי. החל מהחיבור עם ראשי מדינה (משה דיין ידיד המחלקה) תקציבים מרשות השידור ועד התגייסות מוחלטת של הממשלה ןכוחות הבטחון לאפשר את קיום הפיינל 4 ביישראל ב 2004. מכאן שמכבי מחוייבת לנהוג כגוף ממלכתי, ולכן אסור לה לשחק ביום הזה.
לגבי קבוצות אחרות ואנשים פרטיים (אברם גרנט בערב יום השואה עם צ'לסי) זו זכותם לשחק וחובתם לנהוג לפי ראות עיניהם וצו מצפונם. שום אסון לא יקרה אם הם ישחקו. סרט שחור זה די והותר בעיני.
לגבי טיעון מס' 8: הטיעון הזה יכול לשמש כצידוק לכל טענה אפשרית. החל מאי נסיגה משטחים, אכילת חמץ ןמשחק כדורסל. אז אני מכבד אותו מאד, אבל מעדיף למעט בשימוש בה ככל האפשר.
נ.ב.
הכותב הוא בן למשפחה שכולה

אזי 6 באפריל 2011

BUL-FUCKING-SHIT!!!
נמאס לי לשמוע על גוף חצי לאומי ועל הקבוצה של המדינה!!
עוד יותר נמאס לי לשמוע על כספים מרשות השידור!
כמה קבוצות ישראליות באירופה רשות השידור שידרה השנה?! מכבי היא לא אחת מהן!
לא איכפת לי כמה דיין היה אוהד של הקבוצה!
וזה שכוחות הביטחון ערבו לביטחון של אירוע שהיה בארץ.. באמת תודה!
דיי כבר עם הטיעון המטומטם הזה שעולה בכל דיון!
היא לא הקבוצה של המדינה, ולא סמל לאומי!
היא קבוצה פרטית, עם אוהדים, הכי הרבה אוהדים בארץ, אבל רק הם אוהדים אותה. זה שכל הנטרליים גם בעד מכבי זה לא אומר כלום! באותה מידה אפשר להכריז על ברצלונה בכדורגל כקבוצה של המדינה

מכבי לא צריכה לשחק כי היא קבוצה ישראלית, שחלק מהשחקנים שלה ישראלים, וכל האוהדים שלה ישראלים.
אין שום הבדל בינה לבין אם היה משחק של הפועל ירושלים או מ.כ.כפר אזר!

אורן 6 באפריל 2011

אזי שלום, אני אנסה לענות מעט יותר בנימוס.
אז זהו, שלעניות דעתי יש הבדל.
למען הסר ספק: אני אוהד מכבי מגיל חמש ומנוי שנים רבות, כך שאין שום שנאה שמעוורת את עייני.
מבלי לקחת דבר מפועלו של החתן המיועד, ומכך שזו כל הקבוצה היחידה שנוהלה באון ראוי בשנים שבהם הממסד היה אדום, הקבוצה הצליחה לפתוח פער בלתי מחיק משאר הקבוצות בעיקר תודות לתמיכה של גופים ממלכתיים.
בנוסף, התקיימו ארועים רבים בישראל בשנות האינתיפדה. לא זכור לי שהוטל סגר על השטחים לכבודם.
אי אפשר להתנער מהמעמד של הקבוצה ומהמחוייבות שלה. אולי עוד עשר עשרים שנה זה יתאפשר.

אזי 6 באפריל 2011

אורן, אני מתנצל שעניתי בכזאת בוטות
אבל אין ביטוי בעולם שאני שונא יותר מאשר "הקבוצה של המדינה"

מעבר לזה שאני לא זוכר שהיה גמר אירופי בארץ בתקופת האינתפדה.
גם אם היה את האירוויזיון בארץ היו עושים סגר

בקרמן 6 באפריל 2011

אל תזלזל במ.כ כפר אזר! אמנם אין קבוצה כזאת, אבל כפר אזר היה חלק מהקבוצה של הישוב הסמוך, מ.ס רמת אפעל (בה התחיל הילד דורון שפר), שלפני שנים מעטות העפילה לליגת העל אחרי ניצחון מטורף על הפועל חולון, וויתרה על ההשתתפות בגלל בעיות תקציב! :)

עמית פרוס 6 באפריל 2011

בקרמן,אתה רומז כאן שדורון שפר ,הוא הוא המפוזר מכפר אזר?…:)

בקרמן 6 באפריל 2011

אזי יקירי,
א. אל תקלל פה, בחיאת.
ב. מכבי קיבלה כספים לא חוקיים ממשרד הספורט על פיינל פור 2004, כשמי שפועל למענה במשרד, מר שוקי דקל, מקבל ממנה הטבות בכרטיסים בשווי אלפים רבים של שקלים.
יש על זה ביקורת חמורה ביותר בדו"ח מבקר המדינה 2006. זה שלא הוגשה תלונה למשטרה

דודו 6 באפריל 2011

זהו, אם מישהו עוד פקפק בכח של שמעון, אין יותר ויכוח מי האיש החזק בכדורסל האירופי. המשחק הוקדם לשעה 17:30 שעון ישראל, כך שהוא אמור להסתיים, כולל טקס ההענקה, לפני שמונה, כלומר לפני הצפירה.
שתי בעיות:
1. אם מכבי יזכו, יהיו תמונות הזויות של אנשים חוגגים ועולצים ביום הזכרון, כולל אוהדי הקבוצה שנסעו לשם. אתם מצפי שאחרי זכייה בגביע, הם ימשיכו להיות אדישים ויחכו 24 שעות כדי לשיר ולרקוד? יהיו פדיחות רצינות. אחרי זה יגידו באירופה, כך אתם מתנהגים ביום אבל שלכם.
2. איך יהיה שידור של הגמר כל-כך צמוד לתחילת האבל? ערוץ 10 כבר אמר שלא ישדר בשעה כזו. נראה עם יעמוד בלחץ הציבורי לשדר. אישית, אני מקווה שלא ישדרו. ברדיו ובטלויזיה תמיד כמה שעות לפני תחילת ערב יום הזכרון, עוברים למתכונת שירים ותכניות עצובים. עם כל הכבוד למכבי, לא מגיע להם חריגה כזו למענם. שהאוהדים יתעדכנו באינטרנט.

red sox 6 באפריל 2011

יום הזכרון בישראל, על פי חוק, נכנס בשקיעת החמה. בשמיני למאי 2011 זה יוצא בשעה 18:26 בדיוק. הצפירה בשמונה היא אלמנט סמלי בלבד.
אחרי כל המאמצים והדיפלומטיה, מכבי תשחק בכל זאת ביום הזכרון לחללי מערכות ישראל.
יופי שמעון.

אזי 6 באפריל 2011

לדעתי זה 19:26
השעה עכשיו אצלי 18:00
אין סיכוי בעולם שתוך חצי שעה יש שלושה כוכבים בחוץ…

אני עדיין חושב שזה מגוכך… מה אם תהיה הארכה? או אפילו שתיים?
כמה שאני יודע, גם יש חוק מדינה שאסור לשדר אחרי כניסת יום הזיכרון, גם אם ערוץ הספורט יחליט לקחת על עצמו את השידור, הוא יפסיק אותו באמצע?

בסוף מכבי ייבאו כמה אוהדי הפועל שישימו שלט "לא מייצגים את ישראל" והכל יסתדר..

יואב המקורי 6 באפריל 2011

אזי,
אז שלא יהיה שידור בכלל.
רד סוקס,
האקט "הסימלי" של הצפירה הוא הפתיחה הרישמית לגבי כבר 42 שנה.
קיוסקים ועסקים עדיין פתוחים בשבע, שבע וחצי(אני יודע כי אני מצטייד בסיגריות).

red sox 6 באפריל 2011

יש "לגביך" ויש "הפתיחה הרשמית". אלו שני מונחים שאין חפיפה ביניהם. החוק הישראלי די ברור בנושא הזה.

מאשקה 6 באפריל 2011

לייק !!!

אד הורטון 6 באפריל 2011

איך רואים שאתה לא דוס…
הלכת לחפש בגוגל ומצאת אתר של דוסים עם זמני שקיעת החמה בשביל כנסת השבת. העניין הוא, שבגלל שעד לפני שלוש שנים זמני שעון הקיץ והחורף לא היו קבועים אלא נתונים לגחמותיו של שר הפנים, התקבע נוהג בלוחות השנה לכתוב את זמן כניסת השבת תמיד על פי שעון חורף ושכל אחד ישבור את הראש. השבת האחרונה נכנסה באזור תל אביב בשעה 18:38 שזה כעשרים דקות לפני שקיעת החמה. השבת שלפני גמר הפיינל פור נכנסת ב-19:02 ולפיכך השקיעה בראשון תהיה ב19:26. מספיק זמן לשחק, לקחת את הגביע (שכאוהד מכבי אני לא חושב שהוא מגיע לה השנה, אולי בשנה הבאה), וללכת בשקט למלון ולהתכונן לחגיגות בלילה שלמחרת מכיכר רבין ועד בנייני האומה בטקס פרס ישראל.
מאשקה:
אני עפר לרגלייך, פשוטו כמשמעו, אבל בכל הכבוד, הדיון הזה הוא ארצי ואנושי ולא הייתי מערב בו את האל (ובכלל בספורט, כמובן). אם כבר, אז הוא בטח יכעס יותר על חילול השבת שייגרם בוודאות בחצי הגמר. אני גם מזדהה מאד עם בקרמן, ברור לחלוטין שמכבי עשו מאמץ עצום, כמעט בלתי אפשרי להזזת המשחק ככל שיכלו ובכך הראו באופן ברור מה יחסם ליום הזיכרון. התקטננות עכשיו על הדקות שלפני הצפירה (בהנחה כמובן שלא ישחקו כמתוכנן לאחריה) לא משרתת את המטרה ונראית כהתנגחות על רקע ארי האהדה האישית- ספורטיבית, בדומה לדרישה שהעלה מישהו אתמול לא לשחק גם בחמש כי יש טקס בירושלים שמתחיל בארבע. אנו מדברים כאן במושגים של כבוד וסמליות ולא על דקדוקי דקות ו"האם הם יחייכו גם אחרי שמונה".

יואב 6 באפריל 2011

מה זאת אומרת לגבי? לא יצא לך לקנות משהו בשבע וחצי באותו יום?היית יודע את זה אם לא היית עומד עם סטופר ומחפש פירצות? החנויות פתוחות בישראל בשעה הרלוונטית. אם מכבי תעלה, היא תסיים את יום העבודה שלה כמו כל עם ישראל.
באסה עם המכתבים לראש עיריית ברצלונה. חבל…..

בקרמן 6 באפריל 2011

לא צריך להגזים – אם המשחק הוקדם לחמש וחצי, ויום הזיכרון מתחיל עם הצפירה בשמונה (זה לא מועד דתי, הוא לא נקבע לפי הכוכבים), אז גם אם המשחק יתארך הוא יסתיים בזמן.

זה יותר מלגיטימי שמכבי ישחקו בשעה כזאת, וצריך להעריך אותם על המאמץ, לא משנה מה השיקולים מאחוריו. בהקשר הזה: "במקום שחוזרים בתשובה עומדים, צדיקים גמורים אינם עומדים".

אני חושב שיש בישראל הרבה מאוד אוהדי ספורט, כולל אותי, שהוגדרו כ"שונאי מכבי", שמפרגנים למכבי על המהלך הזה, ובכלל שמחים לצפות בתהליך שבו המועדון הזה מאבד בהדרגה את הצביון המתועב שהיקנה לו שמעון מזרחי (ומוני פנאן ואחרים), וזוכה להצלחות ברוח הרבה יותר נקייה שהיקנה לו דיוויד פדרמן.

מסתבר שאפשר להצליח מצוין גם בלי להיות נוכלים. ברכות.

Tal 7 באפריל 2011

בלי שום טיפה של ציניות, כל הכבוד לך שידעת גם להגיד מילים טובות אחרי שמכבי הצליחו להזיז את השעה, ולא נאחזת בקנים רצוצים כמו שקיעת החמה (שבכלל תהיה כניראה אחרי תום המשחק), השמחה על זכייה אפשרית (שאוהדי מכבי 'בוודאי' לא יצליחו לכבוש במהלך יום הזיכרון) או טיעונים דמגוגים אחרים ששמעתי מקולגות שלך (בדיוק קראתי טור בוואי נט שמלין על בן משפחה שכולה (היפותטי) שייאלץ לבחור בין המשחק לבין סרט (גם כן, היפותטי) על חייל שנפל שישודר ב16:30, שלוש שעות לפני כניסת יום הזיכרון. בחייאת).

שנאת מכבי היא לגיטימית, אבל לי לפחות יש תחושה בשבועות האחרונים שישנם אנשים שזהו הנר היחיד לרגליהם וממנה הם מגדירים את כל אישיותם הספורטיבית ו/או העיתונאית.

טוב לשמוע שלמרות כל המחאות והשנאה, באתר הזה ישנם עדיין שפיות והיגיון.

מאשקה 6 באפריל 2011

איתן תודה רבה לך מעומק ליבי על הפוסט הזה
אני בסעיף 8 – אבא שלי ואח שלי.
שמעון מזרחי ואני כבר מזמן לא על אותה משבצת לאומית, ישראלית וספורטיבית, וככה זה ימשך עוד כמה שנים.
ציפיתי ליותר מפדרמן, וגם הוא שיקר אותי במצח נחושה.
יש מישהו למעלה בשמיים יחד עם 23,000 חללים שייתן את התגמול על מעשה זה אולי פעם אחת למכבי ת"א בכדורסל.
עד עולם אחכה.

יואב 6 באפריל 2011

מאשקה,
עם כל הכבוד(ויש הרבה)אף אחד לא שיקר.

דביר 7 באפריל 2011

מאשקה,
אני מזמין אותך לראות מכבי כדורעף.

גאווה ישראלית ומכביסטית לא פחות.

די לצביעות.
אתם אשכרה רדופי שמעון.
טיפול פסיכולוגי לכולכם און דה האוס!!!

מאשקה 7 באפריל 2011

אני רואה הרבה מאוד מכבי ת"א בכדורעף.
זו קבוצה טובה מאוד ונעים לראות אותם משחקים, אפילו שהם הקבוצה היחידה בליגה ששמות השחקים על הגופיות כתובות באנגלית.
אף מילה על מה שאמר שגיא ברעם על התנהגות מכבי כדורעף בהחתמתם שחקנים צעירים טובים.
כפי שאמרתי, אני אדישה למכבי ת"א כדורסל בגמר היורוליג בערב יום הזיכרון, שינצחו, שיפסדו, זו בעיה שלהם, השמחה שלהם, העצב שלהם.
ממרומי גילי אין לי שום הפתעות מהתנהלות והתנהגות של ראשי מועדון הכדורסל של מכבי ת"א.

כסיפוביץ 7 באפריל 2011

מה קורה אם המשחק נכנס לשש הארכות?
יורדים באמצע?

פאקו 7 באפריל 2011

מכניסים את פרקינס

שלומי 8 באפריל 2011

אני לא אוהד כדורסל. כמי שמתגורר בחיפה, אני מתעניין בקבוצה אבל לא חווה את מה שקורה לה ואת מצבה העגום. אם יש קבוצה שאולי אני מרגיש אליה יותר היא הפועל ירושלים. אבל זה בגלל קשר אישי מהעבר.
מה שבטוח שאני לא אוהב את מכבי תל אביב כי היא מנסה בכל אמצעי לקחת לי את המדינה. היא לא הקבוצה שלי! כאזרח הרבה יותר מעניין אותי מה קורה בקיץ עם הנבחרת.
לשם השוואה וכדי שיהיה בטוח שאני לא מונע משנאה למכבי: אני אוהד של מכבי חיפה כדורגל. בשנה שעברה שהיינו באלופות קבלתי בחילה ולראות עשרות "אוהדים" מגיעים עם חולצות לא ירוקות לר"ג כדי להשתתף בחגיגה. כאב לי לא פחות לשמוע את אלישע לוי אומר בראיון שאנחנו קונצנזוס. אני לא רוצה קונצנזוס כי קונצנזוס לא יכול להתקיים בספורט תחרותי. מכבי תל אביב בכדורסל לא יכולה לכפות את עצמה עלי כאזרח מדינת ישראל.
מבחינתי התרחיש הגרוע ביותר הוא שמכבי תנצח בחצי גמר, תנצח בגמר ללא עוררין והרבע האחרון יהיה גארבג' טיים – רוצה לומר סיימנו את העבודה הרבה לפני כניסת יום הזיכרון. ויום או יומיים אחר כך שמעון מזרחי יקבל את פרס ישראל על משהו שעדיין לא הבנתי איך הוא היה בכלל מועמד (כלומר הבנתי שטל בריידי היה בועדה, אבל לא הבנתי למה לא היה רעש הרבה יותר גדול – רעש שיקח ממנו את הפרס)
ויום הזיכרון ויום העצמאות של מדינת ישראל יצבעו צהוב מזעזע והשיחה ברחוב תהיה איזה כבוד הם הביאו למדינה (שאני אזרח שלה אבל לא מרגיש את הכבוד). (ממש בא לי לכתוב – שואה)

Comments closed