יומן ספרדי (11): שאלה לשבת מאת חורחה ולדאנו

פוסט מאת רועי בית לוי

 

שאלה לשבת מאת חורחה ולדאנו, עד לא מזמן המנהל הספורטיבי של ריאל מדריד וכיום "המנהל הכללי" שלה, מתוך ספרו המרתק "El miedo escenico y otras hierbas" (פחד הבמה ועשבים אחרים), שראה אור ב-2003:

"אני רוצה להבין, Resultadismo, כלומר 'משחק על תוצאה', גורם לקבוצה לצאת ולהילחם בכל הכוח כדי להשיג שוויון. אותה גישה גורמת לקבוצות שמאמינות בה להחליף את אלה שרצים באלה שמשחקים רק אם וכאשר היא סופגת שער, וגם אז – רק כדי להשיג שוויון. השאלה שלי היא איך קוראים ל'משחק על תוצאה' כאשר הוא לא מצליח להשיג את התוצאה הרצויה?".

קבוצת השנה!
פרגוסון, נוייר, וילאש-בואש ואבא שלי

12 Comments

רענן 29 באפריל 2011

ב'אס' קוראים לזה Mourinhismo או Mourinhizacion…
תקרא מה כותב היום אלפרדו רלאניו, שמזכיר לי את מה שאומרים על העזתים – שאם נשאיר אותם לבד עם עצמם הם יכלו את עצמם לבד…
וגם את סאנטי נולה, שמביע תמיהה איך נפל הדון, ואיך מחלומות הגלאקטיקוס והסטייל הולדאנואי הם הידרדרו עד להגשת תלונה כנגד השחקנים שהביאו את אליפות העולם לספרד…
ד"ש!…

איתן בקרמן 30 באפריל 2011

ותר על העזתים.. ההתנשאות הזאת אף פעם לא הועילה לאף צד.

רענן 30 באפריל 2011

לא בקטע מתנשא. גם עלינו אומרים ארץ אוכלת יושביה…
הכוונה לתופעה שמוריניו חולל אנטימדרידיסטה אצל מדרידיסטה!!…
כל עיתונות מדריד מלאה בזה.

ארז (דא יונג) 29 באפריל 2011

que suerte que al barsa no le hace falta pensar como se llama ese tipo de partido. Ellos solo tienen que llamarlo al arbitro y los problems del resultado, si existen, se solucionan inmediatamente

גורדיטו 29 באפריל 2011

no es verdad. el que entra a la cama con perros, que no se sorprende que se levanta con piojos (o pulgas…:) )! el que juega como un bruto debe esperar que lo traten como uno (escuchaste pepe?) por que nadie habla de que en los tres ultimos semi-finales el rival de barce se quedo con una persona menos, pero hay dos cosas en comun de los tres partidos: barcelona y…. Mourinho
או בקיצור, נמאס מדמעות התנין! זה לא שהרחיקו לשלושת היריבות של ברצלונה בחצאי הגמר האחרונים, הרחיקו לקבוצות של מוריניו שממשיך לשחק באגרסיביות ואנטי-כדורגל ומתפלא ששופטים מרחיקים שחקנים אלימים

ארז (דא יונג) 29 באפריל 2011

גורדיטו, אני מפנה גם אותך לבדוק את מניין העבירות בכל אחד מ-4 משחקי חצאי הגמר האחרונים של ברסה בצ'מפיונס בשלוש השנים האחרונות.
תגלה , להפתעתך, שברסה, שגם מחזיקה בכדור בין פי 2 לפי 3 מהיריבה שלה (ובד"כ בזמן שאתה מחזיק בכדור אתה לא עושה פאולים), עושה יותר עבירות בכל אחד ואחד מהמשחקים האלה.
אז לא יודע מה זה משחק אגרסיבי וקשוח ואיך הוא נמדד, לי זה נראה די סובייקטיבי, אבל העובדות היבשות קצת שונות מהטענות שהקולס מעלים בשבוע האחרון.

רועי 29 באפריל 2011

חשבתי שיש טענות שהשיפוט הוא לטובת ברסה…. איך זה מסתדר עם זה ששורקים נגדה יותר עבירות? עקביות בבקשה

ארז (דא יונג) 30 באפריל 2011

יש בהחלט עקביות רועי: קבוצה ששורקים נגדה יותר עבירות אבל מקבלת פחות כרטיסים מהיריבה שביצעה פחות עבירות ממנה.
אבל אני לא בא לתמוך פה בתיאוריות קונספירציה, אלא לצאת נגד העניין של להגדיר את מדריד כאלה שבאים לשחק אגרסיבי, בזמן שהעובדות מראות שזה לא בדיוק אלימות חד צדדית של יריבי ברסה נגד שחקני ברסה המסכנים.

גורדיטו 30 באפריל 2011

ארז (והפעם בעברית בשביל מי שלא מבין…) אני לא מתיפייף ואומר שכדורגל זה בלט או כדורעף. זה משחק אגרסיבי שיש בו עבירות. אני מאמין לנתונים שאמרת, אם כי לא בדקתי בעצמי, אבל גם זה לא אומר כלום. יש הבדל בין 10 עבירות קטנות שנובעות מהלחץ הגבוה שברצלונה עושה על היריבה (כבר באיזור ה20-30 של היריבה) לבין עבירה אחת גסה של גרזן כמו פפה או סרחיו ראמוס שדופקים מרפק לפרצוף של שחקן שעובר לידם ו/או אותם.
מספר העבירות במשחק לא תמיד מעיד על האגרסיביות והנוקשות של שתי הקבוצות. זה מקרה קלאסי של "הסטטיסטיקה משקרת" (או סליחה, הסטטיסטיקה י כ ו ל ה לשקר).
כתבתי את זה כבר בפוסט אחר באתר, מוריניו מזכיר לי את אייל לחמן בסכנין, שכל הזמן התלונן שמרחיקים לו שחקנים

איל 29 באפריל 2011

הממ.. עברית?

YB 30 באפריל 2011

יפה מאוד.

באבא ימים 30 באפריל 2011

התשובה היא פשוטה – למשחק על תוצאה שאינו משיג את התוצאה הרצויה קוראים כשלון. עם זאת, מכיוון שכמעט בכל משחק יש תוצאה רצויה. זה נכון לגבי כמעט כל משחק.

Comments closed