ארסן שלי ארסן, אם רק תגיד לי כן (ארנון בן-דרור)

 

כמו כל אוהד ארסנל אמיתי, אני שונא את ארסנל. וכמו כל אוהד ארסנל אמיתי, אני שונא אותה עוד יותר בקיץ. לא רק בגלל החום והלחות המעיקים שגורמים לי גם כך לרטון, אלא בעיקר כי זו עונת המלפפונים.

משבר המלפפונים הספרדים הרעילים שמעיב כעת על אירופה, הזכיר לי מיד מלפפונים אחרים, לא פחות מזיקים, שעולים באופן מסורתי לכותרות כל שנה בתקופה הזאת של הקיץ – אלה ששמם משתרבב בסמיכות למילה ארסנל.

מיותר לציין שאם כל אותם שרים אירופאים, שמנסים כעת לשים קץ לצרה המתרגשת על-פני היבשת, היו נועדים תחילה עם אוהדי ארסנל – מבוכה רבתי הייתה נמנעת.

תחילה, אלה היו יודעים לספר לשרים הנכבדים כי מלפפונים שמייבאים מספרד הם בדרך כלל לא מוצלחים (חוזה אנטוניו רייס); וגם אם כן, הם לא שומרים על טריות, לא אחידים ברמתם ובעלי נטייה להתקלקל מהר מהרגיל (ססק פברגאס).

במקום זאת היו מציעים להם אוהדי התותחנים שלא לייבא מלפפונים בכלל. אולי רק זרעים. הגידול צריך להיות מקומי. ככה תשלמו הרבה פחות, תעקבו אחר תהליך הצמיחה של הירקות, תדעו בדיוק איזה חומרים נותנים להם ותוכלו לשלב אותם כחלק אורגני (וכולנו יודעים כמה מלפפונים אורגניים יקרים היום) מהכלכלה המקומית.

אלא שכולם יודעים שכדי לשרוד בשוק התחרותי הזה, צריך לעיתים גם לייבא ירקות איכותיים, בשלים, מהשורה הראשונה בשוק העולמי. אי-אפשר להסתמך רק על התוצר המקומי, מרענן וזול ככל שיהיה.

במקום הזה בדיוק (וכאן מיצתה את עצמה האנלוגיה) נכשל בשנים האחרונות ארסן ונגר.

אפשר כמובן לברבר עוד ועוד על השגיאות שונגר ביצע בשוק ההעברות בעונות שחלפו ועל האפשרויות שניצבות לפניו כעת, אבל תקצר היריעה מלהכיל. אז ונגר, הנה רשימת ה"עשה/אל תעשה".

סמוך על הקישור היצירתי שלך הוא השאור שבעיסה.

מכור את פברגאס לפני שיהיה מאוחר מדי הוא נפצע יותר מדי, לא רוצה להישאר במועדון והמחיר בשחקים.  

קבל הרבה כסף (!) גם אתה יודע שהוא לא באמת שווה כל כך הרבה.

רכוש סקורר אמיתי כזה שכובש יותר מ-10 שערים בעונה.

היפטר משמאח הכבד ראה סעיף הנ"ל, וגם: מה לעזאזל חשבת לעצמך כשהבאת אותו?

השאר את בנדטנר כחלוץ שלישי למרות האופי הבעייתי והנטייה לזלזל בו, יש שם פוטנציאל.

המשך עם צ'זני כשוער ראשון אחלה הימור!

הבא שוער שני יציב פביאנסקי לא ראוי ואלמוניה מעליב את המושג שוער.

הימנע מרכישת בלם ההגנה פישלה העונה בעיקר בגלל קשיי התאקלמות של קוסצ'ילני ופציעה ארוכת טווח של ורמאלן המצוין. שתי הבעיות כבר נפתרו.

הבא מגן שמאלי תותח קלישי הוא אסון.

ואם אפשר, שכור איזה מוטיבטור בתור עוזר מאמן במקום פט רייס. כזה שיגרום לשחקנים להאמין שהם באמת הטובים ביותר ושאפשר לקחת אליפות. אדם שיידע להטריף אותם. מישהו אמר שייע?

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 radiohead – Vegetable

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מרלן – זוהר

 

 

 

אוהדים, מי צריך אותנו בכלל
חולירות!

8 Comments

גור 11 ביוני 2011

מסכים עם הרוב, אבל להימנע מרכישת בלם ? אין עמדה יותר דחופה לחיזוק . קוסיילני הראה פוטנציטל סביר, אבל אין לו איכויות של בלם בכיר בקבוצת צמרת. למרות מספר משחקים טובים מאוד שלו, העונה הוא עלה לנו בנקודות לא מעטות (וגם בגביע). תגיד שזה שכר לימוד, אבל אני לא חושב שהוא מספיק טוב להרכב, בטח כשורמאלן כמעט גמר את הקריירה ואף אחד לא יודע באיזה כושר הוא יחזור ומה יהיה טיב הציוות ביניהם.
מעבר לכך, משחק ההגנה שלנו מופקר כבר שנים ולא נראה כאילו זה מתקדם לאנשהוא. מאז פרשה חוליית ההגנה האגדית שלנו אין שם בעל בית. אם כבר מחליף לפט רייס, אז לי דיקסון תפור לתפקיד הזה.

דה גאנר 12 ביוני 2011

ורמאלן חזר בסוף העונה, היה גרוע למדי
לא הייתי בונה עליו כבלם הרכב ולא רק בגלל הפציעה

Mr. Kate 11 ביוני 2011

שמאח הוא שחקן הפיפא הטוב ביותר בעולם. יותר מרולנדו ויותר ממסי. רק חבל שזה לא עוזר בעולם האמיתי.
ארסנל באמת חייבת סקורר, לא לוקחים אליפות בליגה האנגלית בלי סקורר מרכזי. העניין שונגר מאמין(ודי בצדק) בואן פרסי, אז אולי שווה להשקיע כסף ולהביא דווקא קשר אחורי ברמה עולמית(דווקא אחד old school' ,שיתרום רק למשחק ההגנה וישאיר את ההתקופה לארשבין והחברים).

שרון רזניק 11 ביוני 2011

אנלוגיה יפה,
רק ש… המלפפונים הם בכלל מגרמניה. והם לא מלפפונים, הם נבטים..

ובקשר למישהו שיטריף את השחקנים, השייע החדש- מרציאנו!

http://www.youtube.com/watch?v=2TxBLngCRj8

נינו 11 ביוני 2011

מסכים לכל מה שכתבת, חוץ מאי-רכישת הבלם.
קוסלייני קיבל לא פעם את הכינוי כושל-ייני (גמר גביע הליגה, ההרחקות הטיפשיות בליגה, הטעויות מול מנ.יו).
צריך בלם קשוח ויציב, וגם קשר אחורי. סונג אולי יתפתח להיות קשר אחורי עולמי, אבל השנה היו לו עליות ומורדות. דנילסון הוא מן הסתם לא הפתרון, וגם דיאבי.

מועדון כושר 13 ביוני 2011

רדיוהד וזוהר… איזה שילוב הזוי.

נעל קרועה 13 ביוני 2011

גם אם ימכור את פבריגז ב 40 מילון,איזה חלוץ צמרת ירצה לשחק תחת וונגר?
אגוארו ,זלטן,פאטו,לא יגיעו,בן זימה מסרב להגיע
מי נשאר

מתן 15 ביוני 2011

טוב אז ככה… אומנם אני מסכיםה עם מספר דברים שנכתבו, אבל על חלקם הלא מבוטל אני אחלוק.

1) הכי קל זה למכור את פברגאס. אז נכון הוא יכניס הרבה כסף למועדון אבל מה כבר ונגר יעשה עם הכסף הזה – יביא איזה קשר אובררייטד כמו גורקוף שרק יוריד עוד את הקבוצה. בגלל העונה האחרונה שלא הייתה משהו שוכחים כמה ססק הוא עצום. לגבי זה שהוא לא רוצה להישאר זאת כבר בעיה אחרת.

2) חובה לרכוש בלמים! למה החלטת שהעונה של קוסיילני הייתה עונת הסתגלות? אני חושב שהוא לא מספיק טוב. ארסנל חייבת בלמים גבוהים אם משחק ראש טוב. גם לגבי ורמאלן לא הייתי סומך עליו אחרי פציעה כל כך ארוכה. חייבים לקנות את גארי קייהיל, ואם אפשר גם את טיאגו סילבה למרות שהוא כביכול במו"מ עם בארסה.

3)לא להשאיר את בנדטנר!! הבחור פשוט לא הוכיח את עצמו במשך שנים. אם אפשר למכור אותו במחיר טוב כמו שמספרים אז דיינו. ב-12 מיליון יורו יהיה אפשר להביא מישהו אפקטיבי הרבה יותר.

4) ללכת על שוער חדש! נמאס כבר מההימורים האלה של ונגר. נראה שיש כרגע בשוק שני שוערים מצויינים שהם פנויים – סטקלנבורג והוגו לוריס. לשים עליהם כמה שצריך פשוט אין ברירה. הרי אם סצ'זני מתחיל רע את העונה יהיה כבר מאוחר מדי. ובטח שפלופיאנסקי לא יכול להחליף אותו.

5) מסכים שקלישי בעייתי, אבל אין הרבה שיכולים להחליף אותו בתפקיד. קיירןגיבס נפצע כל הזמן – אולי לייטון ביינס

Comments closed