1 עד 10, סיכום השבוע הראשון בווימבלדון (ארנון בן-דרור)

מספר הטעויות הבלתי מחויבות שחבטה המדורגת ראשונה בעולם, קרוליין ווזניאקי, במשחק הסיבוב השני מול וירג'ין רזאנו הצרפתייה, שנגמר בתוצאה 1:6, 3:6. מדובר בנתון שלא מתיישב עם ההגיון כמעט. הדנית הצעירה לוקחת את היציבות מהקו האחורי למחוזות שטרם הכרנו בטניס העולמי, בגברים ובנשים גם יחד.

2 מספר טורנירי ה-WTA בהם זכתה הגרמנייה סאבין ליזיקי בת ה-21, במהלך הקריירה הקצרה שלה. כמו שהמגישה האדירה נראתה מול לי נה הסינית בסיבוב השני, אני לא אופתע אם ביום ראשון הבא המניין הזה יעלה לשלושה. מבחינת רמת הטניס גרידא, היה זה אחד ממשחקי טניס הנשים הטובים ביותר שראיתי בתקופה האחרונה.

3 מספר המשחקונים שהספיק הקנדי גבה-הקומה המוכשר מילוש ראוניץ' לנצח בסיבוב השני מול גי'ל מולר הלוקסמבורגי, לפני שהחליק ונפצע בעצם האגן. חבל שלא נזכה לראות את הסרבר הצעיר מול נדאל בסיבוב השלישי. הקנדים הנלהבים, שסוף כל סוף זוכים לטניסאי מקומי בצמרת העולמית (עם כל הכבוד לפרנק דנצ'ביץ'), יאלצו לחכות עוד קצת.

4 מספר המשחקונים שהפסידה אנה איוונוביץ' בשני הסיבובים הראשונים גם יחד. הסרבית – אלופת הרולאן-גארוס ב-2008 וראשונה בדירוג העולמי באותה תקופה – חוזרת לכושר משחק מצוין. האם היא יכולה ללכת עד הסוף? האם היא עדיין יכולה להתמודד מול הצמרת העולמית? ספק רב.

5 מספר הטניסאים הצרפתים שעלו לסיבוב השלישי בלונדון. בשקט בשקט הפכה צרפת למעצמת טניס גברים, שנייה רק לספרד, עם תשעה שחקנים במאייה הראשונה בדירוג העולמי (לספרד יש 14). מונפילס (8), גאסקה (13), סימון (16) – כולם נחשבו מתחילת דרכם לכשרונות גדולים שיביאו עמם הישגים רבים למולדת הבריוש, אבל נדמה כי בכל זאת הסיכוי האמיתי היחיד של צרפת לתואר גראנד-סלאם הוא דווקא ג'ו ווילפריד טסונגה (19) על מגרשים קשים.

6 הדירוג של תומאס ברדיץ' הצ'כי בטורניר השנה. ברדיץ' הדיח בשנה שעברה את רוג'ר פדרר ואת נובאק דג'וקוביץ בדרך להפסד בשלוש מערכות בגמר לנדאל. אם לא יתחוללו הפתעות גדולות, הוא ונדאל ישחזרו השנה את המפגש ביניהם ברבע הגמר. יש שחושבים שזו המשוכה הגבוהה ביותר שהספרדי יצטרך לעבור בדרך לגמר. נחכה ונראה.

7 מספר טורנירי הגראנד-סלאם שעברו מאז הגמר האחרון של צמד הוויליאמסיות בווימבלדון 2009. כמו ששתיהן נראות, אחרי הפציעות הקשות שהרחיקו אותן מהמגרשים לתקופה ארוכה, קשה להאמין שבטורניר השנה יהיה שחזור של הגמר מלפני שנתיים. מצד שני, אלה האחיות וויליאמס, חולקות ביניהן 9 תארי ווימבלדון מתוך ה-11 האחרונים. נבר סיי נבר.

8 מספר הנצחונות שהשיג דויד נלבנדיאן הארגנטיני – אחד מהשחקנים הגדולים ביותר בעשור האחרון שלא זכו בגראנד-סלאם –  מול רוג'ר פדרר בקריירה. בגזרת הטניסאים הפעילים הוא שלישי רק למספר הניצחונות שיש לנדאל ולדג'וקוביץ' מול השוויצרי, ושווה רק למספר הניצחונות שיש מולו למארי וליואיט. בסיבוב השלישי בווימבלדון הם ייפגשו בפעם ה-19. קשה להאמין שהארגנטיני ידיח את מלך הדשא, אבל היינו רוצים לראות אותו לפחות מקשה עליו קצת. מתערב שהמפגש הזה יספק כמה מהנקודות היפות ביותר שתראו בטורניר.

9 הדירוג העולמי של מריון ברטולי הצרפתייה – דירוג השיא בקריירה של הטניסאית (הדי-מעצבנת יש לומר) בת ה-27. חברת "פרינס" האריכה לאחרונה את פני המחבט של ברטולי כך שיתאימו לגישה המוגבלת שיש לה לכדורים רחוקים, בשל השימוש שהיא עושה בשתי ידיה בבקהנד ובפורהנד. האם זו הסיבה העיקרית לשיפור ביכולתה, שהתבטא בהגעה לחצי הגמר ברולאן-גארוס? כנראה שלא. אבל אם הצרפתייה תמשיך בכושר הזה ותגיע לשלבים האחרונים גם באול-אינגלנד-קלאב, היא תתברג לראשונה בקריירה בצמרת הגבוהה ביותר של הדירוג העולמי.

10 מספר הווימבלדונים בהם השתתף איבן ליוביצ'יץ' הקרואטי בקריירה הארוכה שלו, מבלי לעבור אף פעם את הסיבוב השלישי. הביג-סרבר המתקמבק בן ה-32, שדורג לפני חמש שנים במקום השלישי בעולם וחוזר כעת לכושר טוב, יפגוש בסיבוב השלישי את אנדי מארי הסקוטי. האם הפעם זה יקרה? לפחות אם תשאלו את הבריטים, התשובה היא "לא" מהדהד.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

  

האם כבר קראתם את החדש של פרוסנר? (טל בן יהודה)
הגיבורים של קיץ 1978

3 Comments

פאקו 25 ביוני 2011

נאלץ לא להסכים לגבי טסונגה. הבחור כשרוני מאד ללא ספק, אבל בכל המשחקים בהם ראיתי אותו משחק, גם אלה שניצח בהם, הוא מצליח לאבד את הראש ברמה כזו שמחזירה את היריב שלו למשחק. לא רואה איך זה משתנה דווקא בטורניר הזה.

צור שפי 25 ביוני 2011

1 אלוהינו – ברי סחרוף כמובן.

IDO. Melbourne 26 ביוני 2011

יום מנוחה.

אתמול היה יום ענק לאוזיס.
טומיץ שלח את סודרלינג הנורא הביתה שלו. ולודמילה גדיובה הראתה כמה ווזניקי פגיעה.

ווזניאקי אתה אומר תופעת טבע, אני אקרא לה טוסט עם מרגרינה. היא לא עשה שגיעות אבל גם לא ווינרים מגניבים. היא לא חלשלושה אבל גם אין לה עוצמות מטורפות. מרגרינה, וזה שווה עכשיו דירוג של 1.
מריון ברטולי לעומתה היא טוסט עם סלסה בתוספת צ'ילי!! שחקנית העתיד (למרות שהיא כבר בשליש האחרון של הקריירה) הסרב שלה (מי שמשחק שינסה) הוא קטלני ההחזרות שלה מפחידות והגישה שלה זה הפאנק האמיתי. (יש לה את סרינה החתולה על הראש ביום שני).

עוד סוס שחור שבטח תאהב בגלל הוואלי שלו הוא קובט שהעיף את החבר שלי גאל מונפיס. אחלה משחק, נהנתי ממנו כמו מהמשחק של קימקו.

Comments closed