יותר חכם מכולנו / דרור רייכר

   אנשים נוטים לזלזל ביעקב בוזגלו. בהתחשב בחומר האנושי, זה לא כל כך מופרך. בוזגלו נרקיסיסט, מגלומן, עילג ובכיין. אבל […]

  

אנשים נוטים לזלזל ביעקב בוזגלו. בהתחשב בחומר האנושי, זה לא כל כך מופרך. בוזגלו נרקיסיסט, מגלומן, עילג ובכיין. אבל טיפש הוא לא. לפחות בכל מה שקשור לכדורגל, או לפחות לצד העסקי של הכדורגל.

הקשר של יעקב בוזגלו לכדורגל הישראלי מסתכם כיום בבנו, מאור, אותו הוא מייצג כמעין סוכן בעל סמכויות נרחבות. מתוקף תפקידו, המטרה שעומדת בפניו היא למצוא ל"לקוח" קבוצה שתציע לו את התנאים הטובים ביותר מבחינה כלכלית, ושתספק לו את הכלים המקצועיים להצטיין על המגרש (או במילים אחרות: להעלות את ערכו). מכבי ת"א של עונת 2008/9, עם גב כלכלי מהמיליארדר אלכס שניידר וסגל נטול מנהיג, היתה הפלטפורמה האידיאלית באותם ימים.

את התפוקה של מאור בוזגלו במכבי אפשר לפרש לשני כיוונים: מצד אחד, 18 שערים ו-27 בישולים ב-84 משחקים. מצד שני, 0 תארים משמעותיים. סיפור הצלחה הוא לבטח לא, אבל גם לא כישלון מהדהד. דבר אחד בטוח: לייחס את הנתונים הללו לבוזגלו האב, לכאן ולכאן, יהיה חטא לאמת בדיוק כמו לנכס את הכישלון של בן סהר בפורטסמות' לפיני זהבי או את הצלחתו של אוואט לאחים קצב.

בסופו של דבר, בראייה רחבה מעבר לאנטגוניזם שהוא מייצר, את פועלו של בוזגלו האב יש למדוד אך ורק בפרמטרים של סוכן שחקנים. והפרמטרים הללו די מרשימים: מאור בוזגלו, בן 23 וחמישה חודשים, עבר בגיל 20 למכבי ת"א תמורת 2 מיליון יורו. בנוסף לנתח לא מבוטל מסכום ההעברה חסר התקדים, מאור מרוויח שכר בסיס של כ-1.3 מיליון שקלים נטו לעונה. לא כולל בונוסים. לא כולל הקמפיין לביטוח "9 מיליון". תראו לי סוכן שמסוגל להוציא יותר.

יעקב בוזגלו לא צריך כתב הגנה. למען האמת גם לא ממש מגיע לו. אך מהמציאות אין להתעלם: בתפקידו כסוכן של מאור בוזגלו, לפחות בינתיים, הוא עושה עבודה לא רעה בכלל. אפילו טובה.

**

כל זה היה רלוונטי עד הקיץ הנוכחי. עד מסיבת העיתונאים ההזויה ביותר שנראתה כאן מאז שברקוביץ' מינה עצמו ליורש של קשטן. עכשיו, לאור המשבר הנוכחי שנראה כשירת הברבור של הילד במכבי ת"א, מגיע המבחן האמיתי של הסוכן בוזגלו: החוזה הבא של מאור.

כי היום, בניגוד לעבר, כבר אין ליעקב בוזגלו נכס כל כך לוהט ביד. אחרי פציעה קשה בברך, ועם מספר נמוך יחסית של הופעות במפעלים בינלאומיים, מאור בוזגלו הוא כבר לא הדבר הבא. הוא בסך הכל עוד שחקן טוב במדינה עם ליגה גרועה. מצד שני, בשנים האחרונות כבר הבנו שגם הגדרה כזאת מספיקה לא פעם לחוזה מפואר מעבר לים. ואת זה בוזגלו האב יודע. על זה הוא בונה. זה הרציונל מאחורי ההגדרה הייחודית שלו לעקרון חופש הדיבור.

מהשורה התחתונה אי אפשר להתחמק: אם מאור יעבור לאירופה העונה, לכל המאוחר בעונה הבאה, שלוש השנים שלו במכבי – עם כל העצבים, ההכפשות והקנסות – יהפכו לחשובות בערך כמו כל השנים המבוזבזות של ליאור רפאלוב במכבי חיפה. או הימים של תומר חמד באח"י נצרת. הן פשוט לא יהיו רלוונטיות. לא עבור אוהדי מכבי ת"א, כמובן, אלא עבור בוזגלו יעקב.

אנשים נוטים לזלזל באותו בוזגלו. בהתחשב בחומר האנושי, זה לא כל כך מופרך. בוזגלו וולגארי, לא לויאלי והמוסר המקובל בעולם הספורט הוא בגדר המלצה בלבד עבורו. אבל טיפש הוא לא.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

למה יעקב שחר הוא יחיד במינו / דרור רייכר

דה באזר בפייסבוק

ועוד על שחר: למה הוא יחיד בדורו (דרור רייכר)
נשיכה צרפתית / ארנון בן-דרור

תגובות

 • תומר חרוב

  יש לך כמה נקודות מעניינות ונכונות אבל בסופו של דבר אני לא מסכים. אם לא היה לו אבא אדיוט שחושב שהוא והילד שלו יותר גדולים מכל העולם אז בוזגלו כבר היה מגיע לאירופה. אם לא אבא שלו הוא היה משחק בחיפה תחת אלישע לוי(המאמן שהוציא ממנו הכי הרבה), מגיע לליגת האלופות וצובר הרבה יותר קילומטרז בינלאומי...אני לא דואג להם, הם ישיגו את החוזה הבא והוא יהיה מספיק שמן אבל זו לא חוכמה גדולה.

 • דרור רייכר

  תומר - לנחש מה היה קורה אם הוא היה נשאר במכבי חיפה זה כמו להגיד שבלי הקרע ברצועה הוא היה עכשיו ביובנטוס. קח בחשבון שבאותה עונה בחיפה הוא היה בסטטוס של עוד שחקן, עם חוזה לא גבוה במיוחד, בעוד שבמכבי ת"א הוא היה ה-כוכב עם חוזה שלא היה עד אז בכדורגל לשחקן בגילו.

  מהצד קל לנו לבקר, אבל בוא אני אשאל אותך ככה: אתה היית מייעץ לילד שלך לוותר על חוזה גדול פי 2.5, בקבוצה הכי מתוקשרת בישראל, תחת רן בן שמעון שנתן אז עונה מדהימה עם צעירי קרית שמונה, רק בשביל ההזדמנות לעבוד עם אלישע לוי (שאגב, זו היתה השנה הראשונה שלו בחיפה)?

 • S&M

  בסטנדרטים המקובלים להצלחה בישראל, הכנסה כספית גבוהה זו הצלחה. מבחינה זו, בנקודת הזמן הנוכחית, יעקב בוזגלו הוא סיפור הצלחה. הוא השיג הרבה, וזה יפה.
  אלא שהמדד להצלחה של כדורגלן הוא לא רק כלכלי, ובטח שלא קצר מועד. עם הכסף שנשפך כאן בכדורגל, ושחקנים שמרוויחים המון כסף בלי שיש כיסוי מאחורי ההבטחה שלהם (ואין גם כיסוי ברמת העניין של הציבור בענף), זו לא חוכמה להשיג חוזים יקרים לשחקן "מבטיח" כמו בוזגלו. אם רק כסף זה המדד להצלחה, אז בוזגלו נכשל, או לא הצליח מספיק, כי גאידמק היה משלם לו פי חמש משחר/שניידר, והוא בחר מקצועית ללכת לקבוצה ששילמה פחות.

  מאור בוזגלו שחקן מוכשר. תפקידו של הסוכן הוא להביא את השחקן למיצוי מקסימלי של יכולתו, כדי שבסיכום הקריירה יוכל לומר שהשיג את המקסימום האפשרי מקצועית וכלכלית. העובדה שחתם במועדון לא מוכח כמו מכבי ת"א, היא קוצר ראות, כי הסיכוי שלו לצאת לאירופה ממכבי ת"א היה אפסי. קודם מכבי ת"א צריכה להשתקם בעצמה, ורק אח"כ היא תתחיל לדאוג לשחקנים שלה. הוא הקריב את הבן שלו כדי לשקם את מכבי ת"א, בעוד שמכבי חיפה, לדוגמה, מוציאה כבר שנים, כל שנה, שחקנים לאירופה. ממכבי ת"א מגיעים לרוסיה או קפריסין (זה גם נחשב אירופה, אני יודע).
  למכבי חיפה יש אסטרטגיה של מכירת שחקנים לאירופה. היא קונה רק שחקנים שאפשר למכור. יש לה יועץ על, סוכן השחקנים הכי גדול באירופה. אם הסוכן יעקב בוזגלו היה חושב קצת מעבר לקצה החוטם שלו, ולא חושב רק על חיסול חובותיו האישיים, הוא לא היה מבזבז לשחקן שלו שלוש שנים קריטיות במגרשים בישראל, אלא שם אותו במכבי חיפה גם בחצי מחיר, כי היום פיני זהבי היה כבר משיג לו חוזה בקבוצה לגיטימית באנגליה או בספרד.

  אחרי כזה כישלון של יעקב בוזגלו הסוכן, העצה הכי טובה שאפשר לתת למאור בוזגלו היא להחליף סוכן, ולצאת לאירופה גם בשליש מחיר, ובלבד שזה למדינה שאינה דוברת את השפות שהסוכן לשעבר שלו דובר. ליגה של מדינה דוברת צרפתית מאוד לא מומלצת.

  וכדי שלא לצאת פארש ופרשן בדיעבד, אני מתערב שאם הסוכן העכשווי ממשיך לעבוד, אז בעתיד הקרוב הוא יסדר לבן שלו חוזה בבלגיה או צרפת. ואם אני מפסיד, אני מזמין אותך לחומוס. ושלי, בלי לטעום, לא פחות טעים משל זאב אברהמי.

  • שלו

   אני מרגיש סוג של ציניות בהערה מועדון לא מוכח כמכבי ת"א, או שממכבי מגיעים לקפריסין או רוסיה.
   אבל בסדר כל אחד והנרטיב שלו.

   • S&M

    שום ציניות. מכבי ת"א היא מועדון כושל כבר הרבה שנים. זה שיש לה הכי הרבה אליפויות / גביעים / אליפויות אסיה, לא אומר כלום. להכח יש שתי אליפויות ושני גביעים, רק שהיא כמעט יורדת לליגה השלישית כל שנה מחדש, והפועל פ"ת עם חמש אליפויות ברצף מבלה בחדרי חקירות של המשטרה.

    המועדון שהושקעו בו הכי הרבה כספים לאורך השנים, שאימנו בו מיטב המאמנים (שאח"כ היו מאמני נבחרת), ושיש לו הכי הרבה אוהדים בארץ - לא מגיע להישגים כמו שהוא צריך להגיע. בזמן הזה מכבי חיפה, הפועל ת"א ואפילו בית"ר ירושלים עם בעלים מטורלל, הגיעו להישגים.

    חשוב מכך, מכבי ת"א אינה ידועה כמי שמייצאת שחקנים לחו"ל, אלא דווקא כמי שמחזירה אותם לארץ, משלמת להם כפול, ומקבלת קדחת.

    אין למכבי ת"א שום הישגים באירופה, בעוד שהפועל ת"א ומכבי חיפה (מועדון זניח בקנה המידה של מכבי ת"א) יצרו לעצמן שם באירופה - ולכן יותר קל לצאת דרכן לחו"ל למועדונים וליגות נחשבות.

    לכן, עפ"י המדדים האלו - הצלחה, ייצוא שחקנים, במה להצלחת שחקנים - מכבי ת"א היא מועדון לא מוכח. שום ציניות, רק עובדות רציניות.

 • יואב

  בכלל אין ספק שיעקב מייצר הרבה יותר רעש ופרסום ממה שמאור שווה באמת(שחקן טוב מאד, לא נכלל ברשימת השלושים שלי במכבי בכל הזמנים).
  אבל הנקודה המפוספסת כאן היא שיעקב רוצה את הכרטיס.זה הרבה יותר חשוב לו מאשר חוזה באירופה עכשיו. למען האמת, חוזה באירופה יעניין אותו רק במאי הבא.אבל אז מיטש(ומוטי)נכנס לתמונה.זה כבר לא רק בידיים שלו.

 • שלו

  מהו המדד להצלחת סוכן/אבא של מאור ? הכסף שהוא מרוויח ?
  מאור נמצא עכשיו בסיטואציה שהיו בה לא מעט שחקנים מוכשרים (גיא צרפתי, רובן עובד, יוסי שבחון, מיכאל זנדברג לדוגמה).
  שחקנים שסיימו פחות או יותר את הסבב בקבוצות הגדולות בישראל, ועכשיו מחפשים את החוזה הבא.
  שחקנים שהחליפו מדים עד ששאר הקבוצות הגדולות פשוט לא רוצות להסתבך איתם.
  שהכישרון "הגדול" שלהם, ותג המחיר שלהם הופך אותם לסחור יקרה מדי בחישוב תפוקה מול נזק.
  האופציה היחידה היום של מאור היא הפועל ת"א וגם זה רק בגלל שהיא נמצאת בבניית סגל חדש, ובבלגן של בעלות.
  בתקופות נורמליות, הפועל ת"א לא הייתה נוגעת בו עם מקל וגם בימנו אנו עדיין לא יצאה הכרזה משמעותית בנושא.

  יש לי הימור קטן שבסוף הוא ימצא את עצמו אצל הלוזונים.

  לגבי האבא בוזגלו,
  יש לו אחריות גדולה ליציר כפיו, הוא גידל ילד מפונק, שלא יודע להתמודד עם כלום.
  לא ממושמע, לא ספורטאי לא שחקן בקבוצה.
  עם הכישרון שלו וחינוך נורמלי הוא כבר היה מזמן משחק בליגה בכירה באירופה.

  לגבי הטיפשות של בוזגלו האב,
  היא צריכה להימדד ביחס לפוטנציאל, לא ביחס למשכורת.
  שחקנים בארץ קיבלו ומקבלים משכורות גבוהות מדי, בוזגלו לא גאון שהצליח לסחוט את מכבי לסכומים האלה, עשו את זה בעבר שחקנים פחות טובים ממנו.
  השאלה איך הוא הצליח להפוך את הבן שלו לצרעת.

  נ.ב.
  נראה לי שגולדהאר ישמח לשלם ולראות את בוזגלו ביציע, גם זה סוג של תחביב.

  • S&M

   זה: "ילד מפונק, שלא יודע להתמודד עם כלום. לא ממושמע, לא ספורטאי לא שחקן בקבוצה" ממש לא נכון. כל מי שאימן אותו אי פעם אמר עליו בדיוק להפך. כדי לחדד את זה: החלק שנוגע ללא יודע להתמודד, לא ממושמע ולא ספורטאי - זה ממש לא נכון. על ה"לא שחקן בקבוצה" אני פתוח לוויכוח כי התרומה או המגרעת הקבוצתית שלו הם דברים שנתונים לפרשנות.

 • דביר

  ביחס לתקופה המטורפת שכל שרלטתן מתחיל מצליח לשדך ישראלי לקבוצה בחול ולחוזה אסטרונומי אני בהחלט מסתכל בספקנות יתרה על בוזגלו האב.

  דיבורים כמו חול ואין מה לאכול! אבל בעצם מישהו כבר אכל את הדיבורים שלו, הבן שלו הוא אחד השחקנים המוכשרים עם הבעיטה הכי חלשה במכבי אחרי ישראלביץ' והוא מקבל שכר אסטרונומי!!! הרבה יותר מהרבה ישראלים שמקבלים ביורו אי שם באירופה...

  יעקב בוזגלו חשב שהוא יקח את מודל עמנואל בן חיים יריב עם כולם וישלח את בנו עצמאית לחול. ההבדל היחידי הוא שטל בן חיים לא קורץ מאותו חומר של מאור...

  פשוט לא יאמן ששחקן בסדר גודל כזה לא מצליח להרים כדור ולבעוט בצורה סבירה. בגלל זה הוא מסיים עם 12 בישולים כל עונה...

  וההתרפסות בפני יעקב שחר עכשיו אומרת הכל. יעקב שחר יכול להמשיך עוד 20 שנה להיות אימפריה כי את מלאכתו עושים אחרים

 • אזי

  מישהו יכול להסביר לי למה כבר 3 שנים הליצן הזה מרים קרנות?
  באמת... בוזגלו האב, בוזגלו הבן ובוזגלו רוח הקודש... כולם סיפורים פיקנטיים ומעניינים...
  אבל איך כבר 3 שנים הבנאדם לא עובר את השחקן הראשון!
  למה הוא בעצמו לא מבקש להפסיק לבעוט?

  מעניין אותי לדעת סטטיסטיקה של כמה שערים מכבי כבשה מקרן לעומת קבוצות אחרות...
  או אפילו כמה בעיטות/נגיחות לשער מקרנות לעומת הממוצע בליגה...

  באופן פרדוקסלי מאור הוא השחקן האנדרייטד הכי אובררייטד שראיתי בחיים

 • B. Goren

  לדעתי צריך להגביל בחוק את הגיל בו מותר להורים לנהל או להתערב בקריירה של בנם. טוב יעשה אבא בוזגלו אם יפסיק כבר את חיבוק הדב שלו וייתן לבנו להתחכך בחיים בעצמו בלי הצמר גפן בו הוא עוטף אותו. יש בשוק מספיק שחקנים אחרים אותם הוא יכול לייצג ויש לי הרגשה שללא אותה מעורבות רגשית, הוא יכול לעשות עבודה לא רעה עבור כמה מהם.

 • דביר

  במחשבה לעומק הייתי הולך על מיזוג תכנים באתר.
  בהתייחסות ליעקב בוזגלו והכותרת של הפוסט על בלאק

  דיר באלאק! שלא נראה אותך יותר!

 • דרור רייכר

  יעקב בוזגלו לא אחראי על יכולת הרמת הכדור של מאור. ולמרות מה שנוטים לחשוב, כל ההתברברויות שלו בתקשורת הן לא הסיבה שמאור כבר לא מסוגל לעבור שחקן באגף. למרות שהאבא אכן תורם קצת, בעובדה שהוא לא ממצא את הפוטנציאל שלו רק מאור אשם. הוא ורק הוא.

  יעקב בוזגלו אחראי לקחת את הפוטנציאל הנוכחי של מאור - ב-2008 ועכשיו - ולמקסם אותו מבחינה כלכלית. אז הוא הצליח. מעניין מה יהיה הלאה.

  אבל לטעון שבלי האבא מאור היה היום בספרד או באיטליה זה כמו לטעון שרפאלוב היה היום מסי אם הוא רק היה יודע למסור ולבעוט טוב יותר.

 • תומר חרוב

  דרור, עבודה טובה של סוכן זה בדיוק זה. לזהות איזו קבוצה תוציא מהשחקן שלך יותר פוטנציאל. זה לא כזה נורא לבזבז את הזמן במכבי ולצאת עם כמה מליונים אבל לא צריך להיות חכם גדול, גם הסוכן של יניב עזרן עשה את זה.

  • דרור רייכר

   תומר - מכבי ת"א של קיץ 2008 היתה יותר אטרקטיבית על הנייר ממכבי חיפה.

   הגיע אלכס שניידר המיליארדר, הביא איתו את רן בן שמעון אחרי עונת שיא בקרית שמונה, רכש את ישראלביץ', טומאסיץ' (אז בלם נבחרת בולגריה), יברויאן (אז אחרי עונת שיא) ועוד שחקנים שבטח שכחתי. למאור גם הובטח תפקיד מרכזי.

   חיפה היתה אחרי שנתיים נוראיות של רוני לוי, עם כשרונות כמו רפאלוב, ארבייטמן ובן בסט שפשוט התבזבזו על הספסל, ועם מסע רכש שגולת הכותרות שלו היתה ג'ון קולמה וליאו קרופניק. גם אלישע לוי, כך טוענים, לא היה ההעדפה הראשונה של שחר שרצה את בן שמעון.

   בואו לא נהיה חכמים בדיעבד. הבחירה במכבי ת"א היתה הכי הגיונית באותו קיץ.

   • יואב

    דרור, צודק.
     

 • אביעד

  א. כל קיץ מכבי ת"א היא אטרקטיבית ומתחדשת. המאמן של מכבי חיפה בקיץ 2008 היה אלישע שהיה המאמן הראשון שהצליח למצות משהו מהפוטנציאל של בוזגלו, הקשר האחורי שהגיע היה אותו גרזן שהגן על בוזגלו גם בסכנין. בעל הבית היה שחר. הבחירה במכבי ת"א הייתה הבחירה ההגיונית הכלכלית באותו קיץ, לא מקצועית.
  ב. אם בוזגלו האב הוא כזה סוכן טוב, לא ברור איך הוא הצליח להביא את הטאלנט למצב בו הוא עומד לבזבז עכשיו עונה שלמה וכמעט בוודאות ייאלץ לספוג קיצוץ בשכר. בוזגלו האב הוא גם הסוכן היחיד שאני מכיר שהפה הגדול שלו עלה לטאלנט שלו בקנסות כבדים.

 • תומר חרוב

  דרור, אתה יודע איפה הטעות האמיתית של בוזגלו?
  הוא הרי רצה שמאור ישחק במכבי חיפה וגם אני, הוא ואתה יודעים שאם שחר היה רוצה שזה יקרה אז בוזגלו היה משחק בחיפה ולא משנה איזה קיץ עבר על מכבי תל אביב. בסופו של דבר מאור בוזגלו לא בחיפה ובמצב שהוא נמצא כרגע בגלל אבא שלו ולא בגלל שניידר, אלישע או אבי נימני.

 • תומר חרוב

  ואכב, דווקא הקיץ הזה שנראה שמכבי תל אביב היא מקום לא רע להגיע אליו, במיוחד אם אתה כישרון צעיר שצריך את החוזה באירופה לשנה הבאה, דווקא עכשיו מכבי לא רוצה אותו, ובגלל מי? בגלל המגה סוכן שלו.

  • דרור רייכר

   אביעד - ב-2008 אלישע לוי היה מאמן בלי ניסיון בקבוצות גדולות שאף אחד, אולי למעט שחר, לא באמת האמין שיצליח במכבי חיפה.

   תומר - מאור במצב הזה כי הוא לא הצליח למצות את הפוטנציאל ולמלא את התקוות שתלו בו. ובעיקר בגלל שהוא קרע את הרצועה וחזר שחקן מוגבל יותר. התרומה או הנזק של אבא שלו הרבה יותר מינורי ממה שהתקשורת נוטה לצייר.

   אביעד ותומר - לדעתי, וזה לא מבוסס על עובדות אלא רק על דעה, כל הסאגה הנוכחית של מכבי היא סוג של ספין. איוניר וגולדהאר הבינו שלא יהיה נכון להתחיל בתהליך בנייה של קבוצה עם שחקן שבכל מקרה עוזב בסוף העונה. לכן הם מנסים או א) להיפטר ממאור והעלויות שלו או ב) להתיש אותו ולגרום לו לחתום על חוזה חדש שלפחות יאפשר להם להוציא כסף מהמכירה שלו.

   לדעתי כל הסיפור עם העבירת משמעת שאף אחד לא באמת יודע מהי זה סתם כיסוי. דווקא עכשיו הם נזכרו שיעקב בוזגלו פוגע במכבי?

   ובנוגע לכסף אל תדאגו - הבוזגלואים לא יוותרו על שקל, בין אם יקבלו את זה ממכבי, הפועל או כל קבוצה אחרת.

   • אביעד

    רגע, נכון ל-2008 היעדר הניסיון של אלישע בקבוצות גדולות הוא רלוונטי והיעדר הניסיון של בן שמעון לא?
    רק בעולם של מכבי ת"א, אלישע חסר הניסיון הוא "סיכון" ורן בן שמעון חסר הניסיון הוא "מרגש".
    בהקשר של בוזגלו, חוסר הניסיון של אלישע בקבוצות גדולות חסר משמעות, הניסיון שהיה לו עם בוזגלו בסכנין הוא רלבנטי מאוד עבור בוזגלו. כך גם רכישתו של ג'ון קולמה.
    בין אם הסאגה הנוכחית היא אמיתית או ספין, זו לא הפעם הראשונה בה בוזגלו נקנס בגלל הפה של אבא שלו.
    בקשר לכסף - כרגע, המינמום שבוזגלו הולך לאבד זה חלק נכבד מהפרמיות והבונוסים לעונה הקרובה וזה לא מעט כסף.

    • דרור רייכר

     אלישע ובן שמעון היו שניהם "סיכון".
     נכון שהניסיון עם קולמה ואלישע תורם, אבל מצד שני בחיפה יש את קטן ורפאלוב ככה שהתפקיד של בוזגלו היה אמור להיות הרבה יותר שולי. בכל מקרה, כל זה היפותטי.

     כל הדיבורים של יעקב בוזגלו עשו לבן שלו בלאגן, אבל הם גם שמרו אותו בתודעה. הם יצרו סביבו 'באזז'. סיקרנו את הקהל. קח לדוגמא את משה אוחיון. השנה הוא נתן 17 שערים ו-9 בישולים. מישהו מדבר עליו? מישהו מתעניין בו? רק הפועל ב"ש.

     ברור לי שאי אפשר להשוות, ושמכבי ת"א היא לא אשדוד. אבל השורה התחתונה היא שאחרי 3 שנים בינוניות, יעקב בוזגלו גרם להרבה אנשים להמשיך ולחשוב שמאור הוא שחקן גדול. או לפחות לחשוב שהוא יכול להיות שחקן גדול. תראה כמה כתבות שער וראיונות הוא קיבל לעומת אלירן עטר, שהיה הרבה יותר טוב ממנו השנה. הכל עניין של באזז.

     אם עד סוף העונה הבאה הוא לא ייצא לאירופה, אז אין ספק שיעקב בוזגלו נכשל. גם אם השנה מאור ירוויח פחות כסף זה יהיה בגלל האבא. אבל אם הוא כן ייצא לליגה סבירה באירופה אז יעקב בוזגלו הצליח. נקודה. ולעזאזל עם הקנסות של מכבי והזלזול של הישראלים.

     • יואב

      דרור,
      אוסיף,
      אוחיון שחקן חופשי(מה שמחזק את טענתך).
      משפחת בוזגלו דחתה חוזה לשנתיים בסכום של 200 אלף דולר לעונה(על מנת לאפשר למכבי להחזיר חלק מההשקעה דרך מכירה).
      את הסטייט אוף מינד של- יש לנו עוד שנה בבית סוהר הצהוב עד שהכרטיס יהיה שלנו(כי הכרטיס זה מה שהם בעצם רוצים)מיטש ומוטי פשוט לא יכולים להרשות לעצמם.ובצדק!

 • דביר

  מה שמוכיח שהחיים הם גלגל... ואם מאור רוצה שהגלגל ימשיך להסתובב כדי שהוא מסובב את הכדור גם להצליח להכניס אותו לרחבה...

 • מאשקה

  אבא של שחקן שמביא צוות טלוויזיה לביתו לראיון מול הנהלת הקבוצה של בנו, הוא גאון.
  שימו את השכל של מאור בוזגלו על כפית ויש מקום לסוכר,
  ובכל זה אשם האבא שלו.
  אפילו שהילד בן 23 נשוי ויש לו דירה גדולה ומכונית מפוארת,
  הוא דבוק לתחת של אבא שלו עם הפה הגדול.

 • amit pros

  דרור,אבא של בוזגלו משחק כאן פוקר מאוד מסוכן.גולדהאר יכול להחליט לייבש את בוזגלו כל העונה בלי שיראה דקה אחת מגרש,וככה יהיה קשה מאוד להוציא את בוזגלו לאירופה,מה עוד שבדרך כלל הקבוצה שרוצה לקנות שחקן מבררת ומתעניינת בקצת פרטים על השחקן מהמועדון הקודם.המצב הנוכחי פוגע קודם כל במאור בוזגלו,שאגב קצת חבל עליו.

  • דרור רייכר

   עמית - קייזרסלאוטרן לקחה את שכטר אחרי שלא שיחק כמעט עונה שלמה. היום קבוצות באירופה משלמות על פוטנציאל ולא על רקורד.
   אני מסכים שאם הוא לא ישחק משחק אחד העונה, זה יפגע בו. אבל שוב: תפריד בין הספינים של הקיץ לנעשה בפועל. גולדהאר לא ישלם כל כך הרבה כסף למישהו שיושב ביציע מצד אחד, ובוזגלו לא יסכים לשבת כל העונה בצד כדי להרוויח עוד כמה גרושים. בסוף, וזה יקרה עוד לפני תחילת העונה לדעתי, מישהו יישבר. השאלה רק מי.

 • Yair

  כל הכבוד ליעקב בוזגלו הסוכן, הלקוח שלו עושה מלא כסף.
  מישהו יודע איפה אבא של מאור בוזגלו בכל הסיפור הזה? הבן שלו מבזבז את הקריירה.

 • נעל קרועה

  לא לשכוח שהאבא ביזבז את הקריירה שלו בהפועל ירושלים
  כנראה מפה השריטה

 • amit pros

  ובינתיים.מכבי העיפה אותו,שחר לא מוכן לשמוע ממנו,ועכשיו הוא כבר הצליח לריב גם עם הפועל.אני מקווה בשביל מאור שיש לו קבוצה באירופה,כי המצב שלו בארץ הולך ומדרדר.

 • ברק

  מה אמרתם על עומרי כספי לפני שלוש שנים?
  מה אמרתם על עומרי כספי בשנה שעברה?
  מה אמרתם על עומרי כספי השנה?

  הכל עניין של פרספקטיבה רגעית. וגם עומרי כספי זה מקרה אבא.
  זה שמבחינה תדמיתית מאור היום למטה לא אומר כלום, אולי זה שלב בתהליך שגם כספי עבר.

  אני לא ממש עוקב אחרי מכבי ת"א, אבל במשחקי הנבחרת מאור נראה במקום די סביר מבחינה מקצועית - יותר טוב מהמצב של עומרי השנה.

  הנקודה שאני מנסה להעלות היא שעם כל הבלגגן, יכול להיות שבעוד שנה בוזי יוכל לעשות לנו אצבע משולשת ולהגיד "אמרתי לכם כל השנים", כמו אבא של כספי

Comments are closed.