חדש: "דה באזר" גם בפרסית לגולשים באיראן

.

.

.

.

.

.

.

.
פוסט מאת איתן בקרמן

מבזק, חמישי בערב:  האתר הישראלי בשפה הפרסית טהטל.קום, מעמיד היום בראש עמוד הבית שלו, כתבה שתורגמה מהאתר "דה באזר". טהטל, שמתנהל בשיתוף פעולה עם "מרכז עמרי לחקר אירן והמפרץ הפרסי באוניברסיטת חיפה", קיבל אישור מ"דה באזר" לתרגם לפרסית ולפרסם מתכני האתר.

העורך הראשי של טהטל, יוני שדמי, מספר כי "יש קצת בלגנים סביב האתר. איזה בכיר איראני נכנס בנו פומבית, חסמו אותנו באיראן, עכשיו קבוצה בשם 'לוחמי וקציני הסייבר של מחוז כרמאן' הכריזה עלינו מלחמה, אבל אנחנו מתמודדים וממשיכים לראות הרבה ביקורים מאיראן, כמו גם ממדינות אחרות".

הפוסט שבחר האתר לפרסם הוא למעשה כתבת מגזין מאת חיים שדמי (אין קשר לעורך), בצילומיה של לי קוברסקי,  שבמרכזה עומד סיפורו של חמדה עודה, נהג השטח האלוף מכפר קאסם (נראה כי הבחירה בכתבה של שדמי מחזקת את הטענה האיראנית כי  מטרת האתר היא למוטט את השלטון).

הכתבה באתר בפרסית (בשורה העליונה אפשרות לתרגם לעברית)

הכתבה המקורית בדה באזר

***

חמישי בבוקר, יום השואה: יום השואה  –  "קאמפ נואו" נשמע רע

הגולשת אדומת השיער שלחה לי את זה. לא יודע. ענין של טעם, אני מניח. אלה בצילום לפחות לא נראים רעבים (המקריות שהגרפיקה כאן מכניסה בקצה התמונה פרצופים אמיתיים, נראה לי שמעצימה את הקטע. אם עושים על זה ריפרש, זה יוצא מספרי מוות).

 

ערב יום השואה  – חיי אדם בזול 

בערב יום השואה / בהר הרצל / בהכנות לטקס הממלכתי של תום יום הזיכרון ותחילת יום העצמאות / נפלה הבמה על בחורה צעירה / בת עשרים / שעסקה בהכנות לטקס הממלכתי של תום יום הזיכרון ותחילת יום העצמאות / בהר הרצל / בערב יום השואה.

אל אל ישראל. היום בסביבות אחת בצהריים: חייל בהנדסה קרבית / בן תשע עשרה / שאבא שלו מת לפני כמה חודשים / התמוטט ומת במהלך גיבוש / ליחידת עלית / בדרום.

חיילים  שאבא שלהם מת לפני כמה חודשים , או כמה שנים או בכלל, צריך להוריד להם פרופיל. לא רק לא לחייב קרבי, לאסור. טייס קרב, נניח, אם מצמץ שניה יותר מדי, יתכן שהלך עליו. אם אבא שלו מת לא מזמן, יש יותר סיכוי שימצמץ. שום מחקר לא ישכנע אותי שלטייסים אין נפש. עם שכל של טייס, שילך לתרום במודיעין, מחשבים, יש דברים. אין לאשר לו לטוס גם אם הוא הבן של אילן רמון.

היה חם היום בדרום. אנשי רפואה הזהירו מהיום הזה, בדגש על הערבה. זה כתוב בשורה האחרונה של כל הידיעה עם הכותרת ועם הכותרת משנה והכל. כללי כזה. אנשי רפואה התריעו. בדגש על הערבה. הבחור מת באיזור שיזפון.  לא אמרתי שזה קשור. אולי זה צרפ"מ. צרוף מקרים.

(צילום ארכיון, דובר צה"ל)

ואז נופל על הילדה המתקן הזה. וואט דה פאק. בנות עשרים לרוב שונאות שקוראים להן ילדה. מה עשתה רע. מה החייל עשה רע. בשואה חיי אדם היו כלום. בישראל הם צריכים להיות (חייו של כל אדם, אפילו אם הוא ערבי!) הדבר הכי יקר שיש. והם לא.

***

רביעי בבוקר: ברקו. גיבור מעמד הפועלים 

זה הפך, לא במתוכנן, לפוסט מתגלגל. כי כידוע נפל דבר. אז ברקוביץ' של אופירה מתראיין בערוץ הספורט,  וחמי אוזן כותב לזכותו בוואלה ספורט, וזה אחרי ששגיא כהן כבר כתב באתר ספורט5 את אחד המאמרים היותר חזקים בזמן האחרון. תקשורת הספורט התעוררה סופית להבין ששתיים ועוד שתיים זה ארבע. כמעט כולה. בעיתון לאנשים חושבים עוד לא הוציאו את הלשון מישבנו של הראיס. קשה אחרי שהיא תקועה שם שנים.

הדפני ליף בסיפור הזה זה ברקו. רשימות המעלות והמגרעות שלו אינסופית, אבל הבנאדם אוהב כדורגל (וחמור מזאת – אוהב כדורגל ישראלי) כמו שאף אחד לא אוהב. אחרי קריירה עולמית, מיליונר לחמישה דורות קדימה, הוא מאמן ילדים בנשר ומוציא הפנגה של מאתיים איש ביום חם מול משרדי ההתאחדות. מישהו רואה את רביבו עושה את זה? גיורא שפיגל? אולי אוחנה וסיני.

אז אני מגיש לו את השיר המתבקש. מליברפול.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

***

עדכון (ג' 14:00): את פישביין מהטוטו אתם מכירים?

יצא לי לדבר עם דורפן על הקטע שפיפ"א אוסרת על ממשלות להתערב בהתאחדויות שלה, והגענו למסקנה שצריך לעבוד דרך הכיס. בישראל יש שני גופים עם רישיון להימורים, מפעל הפיס והספורט. זיכיון שהוא בחירה של המדינה. היא לא חייבת. אפשר בחקיקה להעביר את הזיכיון להימורים על מזג האוויר. אפשר בכלל לבטל.

אחרי זה ראיתי את הידיעה הזאת. פישביין מהטוטו נהיה אדם חשוב. הוא הגיב בינתיים מהיר וחכם. הוא צריך לקבל את החיזוק לשמור את ההימורים שמתקצבים את הספורט, אבל לעצור את  הכספים להתאחדות לכדורגל. אם יעבירו חמישה אחוז מהסכום לשחמט, התרבות פה תיראה אחרת.  העם איתך, פישביין מהטוטו.

***

עדכון (12:50): שחר אתה פחדן:

ברקו גבר כי ברקו מדבר על שחר. גם במובן הזה שחר מפסיד לשמעון מזרחי.  מזרחי, בדרכיו, הביא את המועדון שלו יותר רחוק מזה של שחר, ומזרחי  גם תרם יותר, בדרכו, לכדורסל הישראלי. תגידו להרס אז להרס, אבל הוא מעורב. הוא גם ספג בשנים האחרונות לא מעט חבטות, שפעם מכבי לא היתה סופגת, אבל ידו בעניינים. שחר, הנשיא האמיתי של הכדורגל הישראלי, בורח. לא מתעמת עם הראיס. העניינים בתחתית, הוא בחיפה עלית. הוא מזמן לא בהתאחדות, מינהלת לא קמה, הוא בענייני קשר אחורי לעונה הבאה.

צודק מבחינתו. הוא לגמרי לא חייב לטמון את הכפפות שלו בתוך הבצה הזאת. גם ככה יש לו מספיק מעצם זה שהוא בכדורגל. אבל שחר צריך לדעת שאנשים רוצים לשמוע אותו. מדבר או פועל. כאמור הוא לא חייב, אבל גם אנחנו לא חייבים להעריך את זה.

***

עדכון: יום שלישי בבוקר

מה למדנו לאחרונה: שלהפגנה של ברקו הגיעו 250 ראש – מה שלא נגיד הוא חתיכת טיפוס – שרצון העם התממש, מכבי פת הפסידה לבש ונחמד שיוסי שבחון נהיה שוב סלב, שהפועל חיפה אולי תגיש ערעור על הערעור, שמואצים הדיבורים על המנהלת, שכבוד השר לבנת וכבוד ח"כ דנון דיברו דיבורים (למה דווקא היצורים האלה נפלו עלינו מכל הכנסת? איפה איתן כבל כשצריך אותו? הוא גם ככה יפסיד בהסתדרות, שיבוא להיות יו"ר בכדורגל. להפוך את הכדורגל הישראלי להצלחה זה יותר קשה מלטפטף רעל בתה של אחמדיניג'ד. עשית את זה, אתה ראש ממשלה לעתיד).

הכי חשוב שלמדנו, שהראיס כבר מספיד את עצמו. משאיר לעצמו שנתיים יותר מדי, אבל כבר מסכם. אתם תראו שהייתי תותח. אני אגב, מסכים במידה מסוימת. הראיס לא חסר כשרונות. מה שאותי תמיד מטריד זה שהוא היה בכיר בעולם הבנקאות. שוב, לא בגלל חוסר כישרון, שם הרי פיתח את אמנות הקיזוז, ולא בגלל חוסר יושר. בגלל האווירה. איכשהו אני רוצה את הבנקאי שלי יותר סולידי.

***

מאז כתיבת הפוסט נתקלנו בתגובות לוהטות באינטרנט ובכלל. לוזון אל תגיעו לבאר שבע.

*

אחינו אוריאל דסקל, עורך הספורט של כלכליסט, כתב בדף הפייסבוק שלו:  "אני חושב שמגיע לכדורגל הישראלי שנחרים אותו. כולנו. אוהדים ותקשורת. רק למחזור אחד להתחלה. הפיצו הפיצו – יענו share share"

*

אחינו אחר, שי גולוב, הפיץ מייל תחת הכותרת "היום ב-17:00 מצילים את הכדורגל".  גולוב הוא הראיס של "היציע – ארגון אוהדי קבוצות הספורט בישראל". הוא פעיל חברתי של כדורגל. אם הוא רץ לכנסת אני מצביע לו. אז זאת ההודעה שהוא הפיץ במייל (הצבעים במקור):
.
*
.
"ההתאחדות היא סמל והמקום הכי נכון להשמיע בו את הקריאה שלנו לכדורגל אחר.
אם נמאס לך מאלימות וגזענות בכדורגל – בוא
אם אתה לא רוצה לשמוע יותר על "עולם תחתון" בכדורגל ומכירת משחקים – בוא
אם השקיפות יקרה לליבך – בוא
אם אתה מרגיש שהכל מכור מראש – בוא
לא חשוב מי יזם את ההפגנה. זה הזמן שלנו כאוהדים להצטרף ולהוביל את הכדורגל שלנו למקום טוב יותר.
היום ב17:00 מול ההתאחדות לכדורגל – רחוב אבא הלל 299 – רמת גן מחזירים את הכדורגל לעם. "
*
אין ספק, כל אחד שיגיע לאבא הלל 299 זה חשוב. אבל נראה לי שהתכלס יהיה בבאר שבע. גדלתי שם כמה שנים. כשהם נדלקים הם אש.
.
***

.

(הפוסט)

איזה כיף שבית הדין החליט מה שהחליט. האמת זה יצא הרבה יותר מוצלח ממה שחשבתי. חשבתי שאולי הם יורידו נקודה ושליש ועוד חצי נקודה ללא קהל או קיזוז במשחק לנשים בלבד, או איזה פטנט ביניים שכזה, אך לא. הם הלכו על חד וחלק. טו גוד טו בי טרו. עד כדי שמאותו הרגע לא תמצא אדם סביר שאינו סבור שהעסק רקוב מהיסוד. שהדבר הזה לא יכול להימשך עוד הרבה.

לא היית צריך להיות נביא או פסיכולוג גדול כדי לשער שהם יפלו על מכבי פתח תקוה. בפוליטיקות פנימיות בכדורגל הם היו אלופים. האחיין כן מאמן, האחין לא מאמן, לא על זה הם ייפלו. הם נפלו על בית אמא. על המפעל המשפחתי. כמה יצאו נערים ב'. צעקות על השופט בילדים א'. על זה הם אף פעם לא השתלטו.

הם לא יתנו לה ליפול. הם ייצאו לקרב חייהם, יסכנו את שלטונם, יקריבו הכל כדי שמכבי פתח תקוה לא תיפול. והיא תיפול, יחד איתם. כי הם שלטון מוקצה, מאוס, יהיר ומנופח. וכמה אפשר.

אני מתגעגע לגברי לוי. לא ייאמן. גם למה שמו עם השפם. מי שלא יהיה, רק תורידו לנו אותם מהראש.

שרת הספורט אמרה שתתערב או משהו כזה. אני מגן עליה מראש: הכח של פוליטיקאים לפעול בהתאחדויות הכדורגל מוגבל מאוד. מדובר בחלק מתאגיד מהגדולים בתבל. אבל אפשר לעשות דברים, לכנסת ולממשלה יש דיבור עם משקל ציבורי.

יתכן  שפורמלית הוא יפול על שיבוץ השופטים. יש לי הרגשה שדווקא שם הוא יילכד בפינה. בקטנה יחסית. במשהו שכולם איכשהו עשו או עושים, נניח. אבל כך או כך הוא גמור מעכשיו.

אלונה ברקת מלכה. יעקב שחר ידע מזמן למה הוא פורש מההתאחדות. הטראש הזה גדול עליו. השאלה מי יוביל פה מינהלת ליגה. קורנפיין? טביב? גולדהאר? אולי ג'קי. הייתי נותן לו להוביל מהלך.

איזה כיף שככה החליטה הוועדה. מתי שלא יבוא הסוף, זה קירב אותו. ריטש המרצע את השק.

* זה הזמן, גם זה הזמן, להסתכל בעיניים למשתפי הפעולה איתם. מי שליקקו להם, ניזונו מהם. מי בתקשורת שביזה עבורם את עצמו ומקצועו ומקום עבודתו. עורכים וכתבים ופרשנים שחיפו על המשפחה. שהאשימו בהתנשאות על המשפחה. כי הם ממועדון קטן, כי הם בסגנון שונה, כי הם מזרחיים, איזה כפש לא הכפישו, כדי להתפרנס מהפירורים שנזרקו  בתמורה. סאקרים של השלטון נופלים לרוב לא הרבה אחריו.

*

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

***

 איתן בקרמן ב"דה באזר"

"דה באזר" בפייסבוק

 

הבוז לבונקר
תורת הכאוס

108 Comments

תומר חרוב 16 באפריל 2012

הלוזונים לא המציאו שום דבר, הם משכללים את השיטה ומשתמשים בה בהרבה פחות בושה. אני דווקא חושב שלא הגיע למכבי פת עונש של הפחתת נקודות כמו שלא הגיע בזמנו לבית"ר ולהפועל אבל דרושה אחידות.

הופמן 16 באפריל 2012

למה שהפוליטיקאים לא יתערבו? סה"כ, הם נבחרי הציבור. לוזון וחבורתו לא.
מה כבר יקרה? ישעו אותנו מאירופה לכמה שנים? שישעו. אם זה יעזור לנקות את האורוות, זה מחיר מתקבל על הדעת.

פולדש 16 באפריל 2012

אני איתך. זה גם יהיה צחוק הגורל אם נצליח לא להשתתף גם ביורו 2016 על 324932949234 הנבחרות שבו.

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

מסכים. מה יש כבר להפסיד. לצערי זה לא ריאלי, זה צריך לבוא מהאוהדים ומבעלי הקבוצות, ויש מצב שזה יבוא מההחלקה במינוי שופטים.

לבית הדין שיביאו שופט משוגע. מה עם סטרשנוב. לינדנשטראוס פנוי.

עמית לוינטל 16 באפריל 2012

זה ההיגיון. אוהדי בית'ר שרו משהו, אוהדי הפועל זרקו חפצים למגרש,
חברי מועדון במכבי פ"ת היכו שחקן יריב והביאוהו לאובדן הכרה.
ברור לכולם מהו המעשה הכי חמור.
אכן בית דין בלתי תלוי

תום 16 באפריל 2012

כתבתי את זה פעמים רבות באתר הזה, פשוט צריך לפרק את ההתאחדות ולהקים גוף חדש שיחליף אותה אפילו במחיר של הרחקה מפיפ"א ואופ"א.

zivush 16 באפריל 2012

כו, ממש כמו באביב הערבי. הכל ישתנה.

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

זה לא אתה שניבאת אז מלחמה תוך חודשיים?

zivush 16 באפריל 2012

לא. זה אתה שניבאת שלום ואחווה וגר זאב עם כבש.

יואב דובינסקי 16 באפריל 2012

בית הדין בדיחה עצובה.
הכל רקוב. מזמן איבדתי אמון והנאה מהכדורגל כאן.
ועדיין, אני לא חושב שהיה צריך להוריד למכבי פ"ת נקודות מלכתחילה.
אני בעד העקרון של מנהלת ליגה, אבל מה שקרה בכדורסל מקומם. שמי שנבחר להיות יו"ר המנהלת פעל כדי להיות יו"ר האיגוד והיום מחזיק בשני התיקים. אז מה עשינו בכל העסק?
ארבעה מחזורים לסיום, פער שש נקודות, זה אמור להספיק לאיאקס לאליפות 31.

ג'ון מקינטייר 16 באפריל 2012

נבחר להיות יו"ר המנהלת, פעל להיות יו"ר האיגוד ומפנטז על להיות יו"ר ההתאחדות לכדורגל….

Cabrio 16 באפריל 2012

אני הייתי מתעכב על הפסקה האחרונה. חשוב לומר – אני לא מעולם העיתונות, רחוק מכך. אין לי מושג על הפוליטיקה או לא בתוכו. אני אוהד אובייקטיבי שסבל קשות ממה שאופירה, חבריה ושאר מלחכי פנכה עשו לכדורגל הישראלי בימי שלטון לוזון. ואני סבלתי כי אין מה לעשות, מבחינתי – הכדורגל הישראלי הוא עדיין הבית, עדיין האהבה הטהורה מגיל 10 ועדיין הבסיס הטוב שאתה תמיד חוזר אליו עם תשוקה גדולה יותר מכל חצי גמר צ'מפיונס. אבל את זה הם הרסו לי… מזה הם הרחיקו אותי עד מיאוס…. לי עדיין קשה להאמין שלוזון יפול כל כך מהר, ובטח ובטח שאופירה וחבריה ישתנו אפילו במעט לטובה… אבל בלי לוזון גם להם יהיה יותר קשה. וכיף שהגיע הזמן שבו אנשים כמונו יכולים לומר את המילים הללו…

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

זה לא רק באופירה. הכי מגעיל שליקקו לו שנים בעיתונות הכי צדקנית. זה לא משאיר הרבה אופציות.

חיים 16 באפריל 2012

פוסט ברוח דיקארט!!! כדי להגיע להכרה יש להטיל ספק ולהרוס את כל מה שידוע ומוכר.. רק מזה תצמח אמת חדשה. מבנה ההתאחדות לכדורגל סובל קשות מרגולציה עצמית וחוסר ביקורת.. חברי מזכירות שהם חברי הנהלה שהם חברים באסיפה הכללית. אין עצמאות אין אוטונומיה ולא ביקורת. מכבסים את הכביסה המלוכלכת בבית אבל כל השכנים סובלים מהריח. גם גוף עצמאי לא יוביל לשום מקום כי אין מי שינהל אותו והוא לא נגוע. ואני אדם אופטימי

פולדש 16 באפריל 2012

בקרמן, לדעתי אתה לא קורא נכון את המפה. אם לימור לבנת תפעיל לחץ, אם מבקר המדינה יחקור את הנושא ויגיש המלצות אופרטיביות, הלוזונים יהיו חייבים להתקפל. למעשה, הם יתקפלו עוד קודם לכן, כי אם יש מישהו שלא רוצה שיעיפו את התאחדות הכדורגל של ישראל מאופ"א ופיפ"א הם ראשי ההתאחדות. לא יהיו יותר קוקטיילים, משרות נחשקות ומעמד תקשורתי רם. הם יהפכו לנו-ניוז והם יודעים את זה.

ניתאי 16 באפריל 2012

שרת הספורט לא תעשה כלום כי היא תפחד, ומבקר המדינה זה גוף בלי שיניים. כבר ראינו שאין בעיה לצפצף עליו. רק בעלי הקבוצות ולחץ ציבורי.

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

יש מצב. אני בעד כל סוגי הלחצים להפלתם. זה שלטון שמסיים את דרכו.

מאשקה 16 באפריל 2012

אלונה ברקת מלכה !!!!
כל הכדורגל בישראל הוא ביצה אחת גדולה.
לא דגים דגים במים עכורים.

matipool 16 באפריל 2012

אני לא בטוח בכלל שהיא הייתה עושה משהו אם באר שבע הייתה עם עוד 10-15 נקודות במקום בטוח בטבלה . בעצם , אני בטוח שהיא לא הייתה עושה כלום .
לגבי 2 השורות הנוספות – צודקת לחלוטין .

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

אולי לא היתה עושה, אבל עשתה. יחד עם ג'קי הם יכולים לעשות שמח. השאלה אם לשחר יהיו ביצים לזרוק פעם מילה?

ירון 16 באפריל 2012

היא לא מלכה ולא בטיח… מי שרוצה לעשות משהו חייב לעשות אותו עכשיו! רוצה להיות מלכה? היתה מודיעה שהפועל ב"ש לא עולה למשחק היום עד שלא תשונה ההחלטה השערורייתית הזאת! וגם שאר בעלי הקבוצות וכץ בראשם היו חייבים להתייצב ביחד איתה בחזית – לא עולים לשחק עד שלא תשונה ההחלטה הזאת!
אם מכבי פ"ת תישאר בגלל ביטול העונש הזה זאת תהיה חרפה!

סימנטוב 16 באפריל 2012

דיון חוזר ושינוי ציני, המממ… זה כאילו שהיו מעלים את מחיר הדלק לשמונה שקלים אבל מיד מורידים קצת לכמעט שמונה שקלים כי יש לחץ מדעת הקהל ואז (אופס) אחרי חודש (פלוס מינוס) יעלו את המחיר לשמונה שקלים לליטר.

אבו צ'יצ'ריטה 16 באפריל 2012

סימנטוב תהיה רציני, מה אתה ממציא סתם דוגמאות שבחיים לא היו מתרחשות

אריק 16 באפריל 2012

יופי בקרמן מציע לזרוק את הלוזונים (בצדק!) ולהביא את… ג'קי? אתה בטוח, צא לטיול באשדוד דבר עם אנשים ותחשוב שוב

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

לא אמרתי שהוא בהכרח בראש, אלא שהוא כבר אחד מאלה שיכולים להזיז דברים. בראש הייתי מביא מישהו לגמרי מבחוץ. נניח את יוסי ורשבסקי מנכ"ל ערוץ 10.

בני תבורי 16 באפריל 2012

אריק,
כחלון, רק כחלון.

אלדד 16 באפריל 2012

חרם – הצעד הכי פשוט, הכי יעיל.מעתה ועד לנקיון האורוות מהחרא שהצטבר שם אסור לנו כאוהדים לא לקנות מנויים, לא לצפות בשידורים של ליגת העל בטלויזיה ולא לקנות כרטיסים לנבחרת. בואו נראה ללוזון שהרקבון המוסרי שלו יצא לנו מכל החורים. מה הוא יעשה, יו"ר הליגה השישית בטיבה באירופה, כשיעמוד באצטדיון ר"ג לגמרי לבדו במשחק קובע על ההעפלה למונדיאל? כמה מגוחך הוא ייראה אז, כשיטען שהכדורגל הישראלי פורח?

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

כן כמה שיותר חרם. שלא יראו מאיתנו שקל.

ניינר 16 באפריל 2012

מה שבטוח, היום בערב, כולנו באר שבעים!!!

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

אני לא. אני רוצה את אלונה בטירוף. שתפסיק להיות אלונה הרציקוביץ' או ברקת או מה, שתשלוף את הציפורניים. וורקינג קלאס הירו נראה אותה.

childish 16 באפריל 2012

אני בעד החרם ההזדמנות הכי טובה ורלוונטית היא בחצי גמר הגביע אם האצטדיון יהיה ריק חוץ מהמקורבים אולי מישהו יבין שמאסנו חייבים להתעורר כי בקצב הזה האהודים היחידים שישארו בארץ יהיו אוהדי בארסה

יניר 16 באפריל 2012

אני אולי אופטימי אבל הירידה של מכבי פתח תקווה נראית לי כמעט ודאית. אני משוכנע שהפועל באר שבע תנצח היום ומאותו רגע שאר הקבוצות בפליי אוף התחתון קצת ינוחו, יקדמו שחקני נוער ,יתנו הזדמנות לשוער השני במשחקים נגד הפועל באר שבע או הפועל חיפה או כל קבוצה אחרת שתהיה מועמדת לירידה במקום מכבי פתח תקווה.
סתם תחושה- אבל נראה לי שגם נפשם קצה בלוזונים

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

יניר בוא נקווה שמכבי פתח תקוה לא תרד. חבל שבית"ר לא מועמדת לרדת במקומה, היו יכולים לרוץ פה קטעים טובים.

יניר 16 באפריל 2012

אין לי שום דבר נגד הקבוצה עצמה. בעיני הלקח הוא חשוב.
ביתר כבר לא תרד השנה אלא רק בשנה הבאה. אין אף בעל הון שיתקרב לקבוצה הזו עם מקל

אריק 16 באפריל 2012

השלם את המשפט: צדובר באדם לא אלים ה…)השלם את החסר( הייתה מעידה חד פעמי) דוגמאות: בעטתי בראש של של שחקן שרוע, הכיתי בנשקי מפגין ועוד(

דודו פ. 16 באפריל 2012

גם אני חושב שחרם על כרטיסים לחצי הגמר יהיה מסר חזק וברור. נראה אותו יושב שם עם מקורביו כשהאצטדיון ריק במעמד כזה גדול. הבעיה היא שאני לא מאמין שהאוהדים לא יתפתו לקנות כרטיסים ולעודד את הקבוצות שלהם. הם צריכים להבין שעתיד הענף חשוב יותר מהישג רגעי.
לגבי התערבות פוליטית, אני בעד ניקוי האורוות בכל מחיר, גם במחיר הרחקה מכל המפעלים. לוזון ישקשק אם הוא יבין שזה הולך לקרות והוא עלול להפסיד את כל הקוקטיילים, מה גם שהבייבי שלו, יורו הצעירות עם המאמן המשפחתי יהיה בסכנה. זה יגרום לו להתקפל ולאפשר רפורמה מקיפה.

בן-צור 16 באפריל 2012

אני עדיין לא מצליח להבין איזה השפעה יש ללוזונים על בית הדין.

ברור לי שהיא קיימת, אבל אני באמת לא מצליח להבין מאיזה כיוון הם מפעילים את הלחץ על הדיינים…

שוהם 16 באפריל 2012

התגובה מעולה ביותר. האם אדוני כותב לאיזושהי תכנית סאטירה? איפה אפשר לקרוא עוד מעבודותיך?

בן-צור 16 באפריל 2012

כשכתבתי את השאלה היא הייתה רצינית. באמת לא הבנתי איזו השפעה יש למשפחת לוזון על חברי בית הדין המשמעתי. (והשאלה הזאת עדיין בתוקף).

רק אחר כך ראיתי שעל הדחייה החליט בית הדין העליון (שהוא מופת למינויי מקורבים).

ובעקבות הגילוי אני אוסיף שאלה, לבית הדין העליון יש יכולת להפוך כל החלטה של בית הדין המשמעתי?

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

זה לא רק יכולת, זה למעשה תפקידו.

בן-צור 16 באפריל 2012

אז השאלה היא מתי אחד מחברי בית הדין המשמעתי יחליט לשבור את הכלים, יעזוב את ההתאחדות ויפתח הפה על כל מה שקורה שם (לפחות מקורות החיים של החברים בו לא נראה שהצעד הזה יגרום להם נזק)…

בעז 16 באפריל 2012

הגיע הזמן לצאת מהחור.

אני מבקש להפריד ראשית בין העונש לבין משפחת לוזון. אי אפשר להפריד בין משפחת לוזון למכבי פ"ת. אבל בדיון משמעתי/ משפטי צריך להתיחס למקרה עצמו.

כמו שלא ביקשנו להעניש את הפועל תל אביב על ההתפרעות בדרבי ולקחת בחשבון את ההתנהלות האיומה של טביב כלפי השחקנים שלו( כמות הסכסוכים הכספיים לקבוצה העשיה בארץ היא מדהימה) לא ביקשנו להעניש אותם על ההתעללות של אלי טביב בהפועל כפ"ס . הענישו אותם על התפרעות האוהדים ועל הרקורד של הקבוצה מבחינת משמעת.

מבחינת רקורד:

מכבי פ"ת הייתה קבוצה הוגנת למופת. לא היו לה כמעט העמדות לדין ואלו שהיו היו בשל בעיות תקנון ולא בעיות אלימות.

במשך שנים רבות הקבוצה הייתה מובילה את טבלת ההגינות או לפחות בצמרת שלה ( גם בעונות של מאבקי תחתית).

הקבוצה הייתה האנטי המוחלט לגזענות ומחלוצות שילוב שחקני המגזר הערבי בליגה העליונה ( עוד מימי שפיק אל הוזייל באמצע שנות השמונים).

מכבי פ"ת לא "נתנה משחקים" גם בסוף עונה ( אני זוכר במעומם לפחות שני מקרים בהם מכבי פ"ת ניצחה במחזור האחרון קבוצה שנאבקה על חייה והורידה אותה ליגה).

העבירה:

מכבי פ"ת נגררה לתוך קטטה שנגרמה ע"י שחקני הפועל חיפה.

בעלי תפקיד בקבוצה היכו שחקן מהקבוצה היריבה .

מגיע לפ"ת עונש חמור מזה של הפועל חיפה ובגלל חומרת הפגיעה יש מקום להפחתת נקודות.

בא בית הדין לערעורים ואמר שני דברים:

1. אנו לא רוצים לקבוע את גורל הירידה ע"י החלטת ביה"ד אלא במגרש. הוא לא רוצה לנהוג איפה ואיפה עם ביתר ירושלים שביטלו לה עונש של הפסד טכני נגד הרצליה מאותה הטענה.

2. אנו לא יכולים להתעלם מהעבר הנקי של הקבוצה לאורך עשרות שנים ( גם דינו של גנב בן 55 שנתפס גונב בפעם הראשונה והיה אזרח למופת שונה מגנב מועד שכל ימיו היה פגע רע).

לכן העונש לא בוטל הוא נדחה לשנה הבאה( יתכן כי בשנה הבאה מכבי פ"ת תרד ליגה, לא תגיע לאירופה , או חס וחלילה לא תעפיל למקומה הטבעי בליגת העל בגלל נקודות אלו).

החלטה משפטית הגיונית ונכונה שהייתה מתקבלת ע"י כולם כנכונה והוגנת אם היה מדובר בקבוצה אחרת ( כדורגל מוכרע על כר הדשא!!!!).

ביה"ד מורכב מעו"ד ותיק ומוערך על סף הפנסיה ( עמי פזטל) שופט מחוזי בדימוס ועו"ד נוסף שאינני מכיר. נראה לכם ששופט מחוזי בדימוס שלא צריך את ההתאחדות לא לקרירה ולא לפרנסה ( לדעתי הם בכלל מתנדבים), יעמוד דום לגחמות של אבי לוזון? נו באמת.

ובקשר לאלונה ברקת- אוי לי מהצבועים.

גילוי נאות הח"מ אוהד מכבי פ"ת ולא מקורב למשפחת לוזון בשום אופן.

רועיש 16 באפריל 2012

טענות מגוחכות
1. הסיבה היחידה לרקורד "הנקי" של מכבי פ"ת היא שכל פעם שקורה משהו במשחק שלהם משום מה "השופט לא רשם את זה בדוח של המשחק" מעניין למה…
השופט היחיד שהעז לרשום שלוזון התפרץ לעברו בטח הורד כבר 3 ליגות וניתן למצוא אותו בליגה ב' דרום.
2. אם לבית"ר י-ם הורדו נק' כשהם היום בסכנת ירידה ממשית ולהפועל פ"ת גמרו את העונה עוד לפני שהתחילה (לא משנה אם בצדק או לא) אז סימן שהיורדות לא תמיד נקבעות על הדשא, אבל אצל הלוזונים הכל אחרת.
3. לא הבנתי את הקשר שאתה בא להציג את הקבוצה כהוגנת, שלא "נתנה" משחקים ומשלבת שחקנים מהמגזר?? אז זה בסדר לבעוט בשחקן ערבי ששוכח על הרצפה??!

גילוי נאות הח"מ לא אוהד מכבי פ"ת לא מקורב למשפחת לוזון ולא יכול יותר לצפות בליגה השישית בטיבה באירופה

בעז 16 באפריל 2012

לגבי א שטויות. הקובצה עם רקורד נקי כי יש לה אוהדים רגועים ולא אלימים.

ב. להפועל פ"ת הורידו נקודות כי התקנון מחייב כל קבוצה בפירוק עונש של הפחתת נקודות ( אחרת כל יומיים הקבוצות היו נכנסות לפירוק כדי לא לשלם חובות).

בית"ר ירושלים ביזבזה את כל האשראי שלה בעונשים על תנאי על עונשים על תנאי שלא מומשו ( כולל מקרה הרצליה בו בוטל לה הפסד טכני כדי שלא תרד ליגה). בית"ר קיבלה המון פעמים הנחות בגלל הטענה שכדורגל מכריעים על הדשא.

ג. ברקורד של קבוצה כמובן מסתכלים כל השנים איך היא התנהגה – האם בספורטיביות ובהגינות . האם היא הייתה גזענית או לא. אמרתי שהגיע למכבי פ"ת עונש ועונש חמור אבל יש גם להתחשב ברקורד שלה והרקורד שלה מצויין.

והשחקן של הפועל חיפה קיבל מכות לא בגלל שהוא ערבי אלא בגלל שהוא היה מעורב בקטטה ( זה לא הצדקה למכות אבל אי אפשר לטעון שהן באו מגזענות)גם אם הוא היה יהודי הוא היה חוטף אותן מכות לצערי.

רועיש 16 באפריל 2012

א ממש לא שטויות כי תמיד היו מקרים ותמיד שופטים לא ראו או לא שמעו באופן ממש מפתיע במשחקים שבהם היו"ר המכובד שלנו היה ביציע.
ב. לא טענתי שהעונש של הפועל פ"ת לא מוצדק אבל עובדה שהוא הכריע את הירידה שלה כמו שהעונש של הפועל תל אביב עשוי להכריע שלא תסיים באירופה ובקיצור: בליגה שלנו המיקום של הקבוצות לא תמיד מוכרע במגרש.
ג. אתה צודק עלי חטיב לא קיבל מכות כי הוא שחקן ערבי הוא קיבל מקכות כי הוא היה שם ואת זה שום "רקורד" לא אמור להצדיק.

אין לי משהו אישי נגד פ"ת אבל היה פה מקרי קיצוני והוא דורש עונש קיצוני. ועונש של הפחתת 3 נק' לשנה הבאה זה סה"כ להגיד להם "נו נו נו שלא יקרה עוד פעם"

איתן בקרמן 16 באפריל 2012

חברים, כתבתם כאן דברים מרתקים, אבל זה קצת ויכוח של אתמול. לאף אחד כבר אין באמת כוח להסביר למה הם נזק. כל השאר זה ויכוח אבודץ

אריק 16 באפריל 2012

אהה סליחה בעז, יש כאן שני כותבים שהתלוננו על העונשים של ביתר (אלפסי) והפועל (לוינטל) משום מה אני לא מוצא את התלונה שלך, אני מניח ששמחת על העונש של ביתר כי הוא שיחק לידכם.
דבר שני הרקורד הנקי שלכם מעניין לי ולכל המדינה אתה יודע את מה, ביקורים של יו"ר ההתאחדות ואחיו בחדרי שופטים יכולים לשנות את הדו"ח מסתבר, מה עוד שבאותו יום הפועל חיפה ובאר שבע נשחטו על ידי השופטים אחרת לא הייתם חוגגים נצחון, יומיים אחרי שיו"ר ההתאחדות(אם אתה לא קולט מה לא בסדר פה , אין לי מה להתווכח איתך) התלוננן שמכבי פת נדפרת.
דבר שלישי, בעלי תפקידים בקבוצה שלך הכו שחקן של הקבוצה היריבה בסיום משחק באלימות פסיכית העונש הראוי הוא הורדת ליגה או הפסקת פעילות שום דבר פחות מזה לא ייחשב ראוי בעיניי.

בעז 16 באפריל 2012

לא התלוננתי על העונשים של בית"ר והפועל כי אני כמעט לא מגיב פה.גם לא הייתי מגיב אדם קרוב אצל עצמו.

לוונטל לא ביקש שלא יורידו נקודות לבית"ר ואלפסי לא ביקש שיתחשבו בהפועל ת"א עם כל הכבוד מי אני לידם?.

הרקורד הנקי שלנו נצבר במשך עשרות שנים לא בכמה שנים שאבי לוזון יו"ר ההתאחדות. גם כאשר היינו קבוצה קטנה שעולה ויורדת ליגות היינו קבוצה הוגנת. האין קהל שלנו היה תמיד רגוע ולא גרר עונשים.

אם לך ולאייל ברקוביץ שכועס על לוזון כי הוא לא בקומבינה ( כמובן שאם הוא היה ממנה אותו עם אפס ניסיון באימון למאמן הנבחרת אז לוזון היה מנהל למופת) ולשאר האנשים שתוקפים את משפחת לוזון העובדות הללו לא מענינות כי כל מה שחשוב זה לדפוק את לוזון אז באמת שאין לי מה להתווכח איתך.

טביב מנהל את הקבוצה שלו באופן דוחה. מכבי ת"א נוהלה הלכה למעשה ע"י חבורת ביריונים מהיציע שהפכו שחקן אחד לאליל שגדול מהמועדון. כל אלו אינן סיבות להוריד אותן ליגה. או לפרק אותן.

תאמין לי שאני כאוהד מאוד אשמח אם אבי לוזון יפסיק להיות יו"ר ההתאחדות. אנו לא נהנים מכך והפכנו מהקבוצה הכי נחמדה לשק החבטות של כל מי שמתעסק בכדורגל.

הוא יחזור לנהל את מכבי פ"ת ומכבי תחזור מקומה הטבעי קבוצה קטנה וחכמה עם ניהול מסור.

דודו 16 באפריל 2012

הרקורד הנקי שלכם כולל את הפצצה שעמוס לוזון הוריד לדריקס?
את שחקני הנוער שלכם שטיפסו על הגדר על מנת להרביץ לאוהדים מבאר שבע לפני 4 שנים? על ההערות של איציר לוזון לשופטים?
או שאנחנו מתעסקים רק בזה שהקהל לא פרץ למגרש?

דודו 16 באפריל 2012

אגב גם זה חלק מהרקורד :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4210841,00.html
אם תרצה את הסרטון חפש בפייסבוק הקרוב למקום מגורך.
לבית"ר יש אולי קהל פאשיסטי ואלים, להפועל ת"א יש אולי קהל אנרכיסטי ואלים.
לכם באין קהל אולי אבל בטוח יש הנהלה שנמצאת על גבול האלימה . בעצם במושבה היא עברה את הגבול בקילומטרים

תולעת 16 באפריל 2012

מי זה היה שהרביץ למביא כדורים בדרבי של פ"ת? סולי צמח ההגון?

יואב 16 באפריל 2012

בועז,
מה זה עיניינך בכלל מי מנהל את מכבי? זה בא לידי ביטוי באלימות כלפי היריב? בלהרגיש מעל החוק? מכבי עלק…תתרכז בבית שימוש שלך.
אתה מודע לזה שלקבל אתכם בגביע אצלכם בבית(מחלקת הנוער) נחשבת להגרלה הכי קשה(למרות שאתם לא הקבוצה החזקה ביותר)? מאיפה זה צץ?

אי טי 16 באפריל 2012

בעז, לגבי בית"ר – הרצליה: במקרה הזה העונש של בית"ר שלא הייתה מעורבת במשחקי התחתית הוא שגרם לסו קולד "חוסר ספורטיביות", לא העונש של מכבי הרצליה, ולכן החליטו לבטל אותו. עונש לקבוצה שלא קשורה למאבקי התחתית לא אמור להכריע אותם. זה לא המקרה כאן, כי מי שעברה את העבירה היא קבוצת תחתית והפעולות שלה ושל אנשיה אמורות להשפיע עליה ישירות.

עוד משהו – ההחלטה המטומטמת הזאת נותנת למעשה לגיטימציה לאנשי הפועל באר שבע לפוצץ במכות את שחקני מכבי פתח תקווה, מפני שאסור לפי ההתאחדות להתערב במאבקי התחתית. אם שני אנשי הפועל באר שבע יכו היום את טל בן חיים ויביאו לאובדן הכרתו הפועל באר שבע לא תענש בכל מקרה בהורדת נקודות לפי ההיגיון המעוות של ההתאחדות. איפה בעצם עובר הקו? אם שוברים לו את הגב, מותר להתערב בספורטיביות? אם שוברים לו את הרגל?

וכמה משחקים מסוף העונה זה "סוף העונה"? מי קובע מתי הורדת הנקודות קריטית? הרי אין שום חוק בנושא הזה, ולכן אין לדיינים שום סמכות להחליט על פי חוש שהורדת הנקודות הזאת קריטית ולעומת זאת הורדת הנקודות לבית"ר שהייתה מעורבת באותם מאבקי תחתית לא קריטית.

ההחלטה הזו כל כך מגוחכת.

תולעת 16 באפריל 2012

אח, איפה הימים היפים שכיהנו כיושבי ראש עסקנים מושחתים ממרכז הפועל. ימים יפים שבהם בהתאחדות כיהן יו"ר שהוא גם דירקטור בחברה המאמצת את הפועל (איצ'ה מנחם), דובר שהוא הבעלים של הפועל כדורסל (אייזנברג) ומנכ"ל שהיה יו"ר הפועל בעברו (צימר). ימים יפים שבהם קבוצה מסוימת שנאבקה בתחתית לא נענשה על שיתוף שחקן שלא כדין, קיבלה מתנות במשחקים מכריעים וגב מההתאחדות ("ההערכה היא שבמידה שהפועל ת"א תישאר בתחתית, תעלה הצעה להקפאת הליגות. בהתאחדות חוששים שירידה של הקבוצה ללאומית תגרום הפסדים של מיליוני שקלים לליגת העל. "זו תהיה מכה גדולה אם הפועל תרד", אמר בכיר בהתאחדות, "בינתיים אין מי שיעשה לובי עבורה"" http://www.haaretz.co.il/sport/1.1493614).
ימים יפים שבהם יו"ר ההתאחדות דאג למקורביו ומשפחתו (http://www.nrg.co.il/online/3/ART/937/720.html , http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=747635&fid=845).
אין, הלוזונים הרסו לנו את הכדורגל.

כסיפוביץ 16 באפריל 2012

עזבו אתכם משטויות.
כאן מעלים את הקוטג בשלושים אג והמדינה כולה משתגעת.
עד שלא יהיה כאן חרם טוטאלי על הכדורגל הלוזונים ינבחו והשיירה תעבור.

מחזור אחד לא יזיז כלום.
לא צריך לקנות מנויים.
לא צריך לקנות מוצרים נלווים.
לא צריך לראות בטלוויזיה.

להביא את העסק לקריסה כלכלית כי כשיהודים מפסידים כסף אז הדברים מתחילים לזוז.
וכן, התערבות ממשלתית והרחקה לכמה שנים רק תעזור כאן.

כל מי שחושב שהכדורגל הישראלי הוא דבר שאי אפשר לוותר עליו תורם את כל חלקו למצב הנוכחי.
לוזון קם בבוקר ומודה לאללה שיש עדיין מטורפים שמשלמים כדי לראות כאן כדורגל. זה פשוט בלתי נתפס ועיוורון מוחלט.

אני כבר שנתיים מחרים כל מה שקשור לביזיון הזה שנקרא כדורגל ישראלי ומצבי מצוין. עדיין נושם.

AVG. Joe 16 באפריל 2012

לא שינוי ולא נפילה יהיו כאן.
צריך לשים את הדברים בפרופורציה, לא לוזון אחראי למצבו של הכדורגל הישראלי, אלא שני גורמים שחברו יחד וייסדו ענף רקוב משורשו.
מקרקע מקולקלת שכזו אין בכלל ספק שגם הצמרת חולה.
אבל מספיק עם המטפורות החקלאיות…
לעומת פיפ"א והתנהלותה לאורך השנים, עוד מימי האבאלאנז'-גורודונה הארגנטיני-בלאטר (וכל אילו שמתחתם בכל המקומות כמעט), היחס לשחקנים, לקבוצות, לאוהדים ולחוקה ההתאחדות בישראל היא יבחוש בן-שלולית המתקיים במימי אפסיים. הנקודה המרכזית היא שפיפ"א לא מאפשרת ולא תאפשר שום התערבות חיצונית (מי אמר לבנת חבלה?) בעינייני הכדורגל (ראו מקרה סיון השוויצרית ודרך דוגמאות ממדינות כמו למשל אוקראינה ופולין).
עניין שני הוא בזיקה למרכזיים הפוליטיים שעד היום קובעת מי ינהל את הכדורגל הישראלי וכיצד הוא ינוהל. אז מרכז מכבי סוגר עם בית"ר על נציג מאליצור שישמש סגן ראשון מאחור ליו"ר מהפועל שהחליף ברוטציה את ההוא נו…
חלובה

AVG. Joe 16 באפריל 2012

נשמט
מה שהיה צריך להיות הוא
לעומת פיפ"א והתנהלותה לאורך השנים, עוד מימי האבאלאנז'-גורודונה הארגנטיני-בלאטר (וכל אילו שמתחתם בכל המקומות כמעט), היחס לשחקנים, לקבוצות, לאוהדים ולחוקה ההתאחדות בישראל היא כמו נסיכה תמימה וזכה השולטת על ממלכה בגודל של יבחוש בן-שלולית המתקיים במימי אפסיים.

ניר לוי 16 באפריל 2012

לא הייתי בונה על לבנת בסיפור הזה. אנחנו בשנת בחירות והיא, כפוליטיקאית ממולחת, זיהתה נושא עם קונצנזוס רחב ופרופיל תקשורתי גבוה. אז היא זרקה כמה משפטים שהיא ידעה שיביאו לה כותרות וישמחו את כולם. יש יותר סיכוי שהיא תקדם את תהליך השלום מאשר שהיא תעשה משהו פה…

דודו 16 באפריל 2012

כשההתאחדות מנוהלת כמו מכולת, מה הפלא שרושמים נקודות בהקפה?

דודו 16 באפריל 2012

וסליחה מראש מבעלי המכולות.

תולעת 16 באפריל 2012

כתבתי תגובה ארוכה ואיני מצליחה לשלוח אותה. בכל מקרה, לא נותר אלא לתהות, מתי בדיוק הכדורגל היה שייך "לעם", ומי בדיוק אמור להחליף את לוזון? שוב אנ"ש ממרכז הפועל, כמו איצ'ה מנחם, שאול אייזנברג וחיים צימר? אולי גברי לוי?

הופמן 16 באפריל 2012

כרגע נראה שאייל ברקוביץ' מכוון לשם. אם הוא לא יצליח גם בזה, הוא ינסה להתקבל לאירוויזיון

בני תבורי 16 באפריל 2012

ענק הופ!

איתן בקרמן 17 באפריל 2012

אני נותן את זה לאריה עמית. או לתנצ מזרחי. דן חלוץ אולי. דן חלוץ יביא אחלה כותרות שנונות.

תולעת 17 באפריל 2012

קודם כל חובה שיהיה אשכנזי. שנית עליו להיות אדם שיראה מי כאן בעל הבית. שלישית עליו להיות גבר.
תגובות בפוסט סמוך שכנעו אותי שיש לתת את התפקיד לסא"ל שלום אייזנר המרטיר.

אריק 17 באפריל 2012

רק טרכנטנברג. עם הצלחה לא מתווכחים

בני תבורי 17 באפריל 2012

אני בעד דורפן, מת לראות אותו מתפתל.

תומר חרוב 17 באפריל 2012

עסקני צמרת מגיעים רק מפתח תקווה. תבורי לשילטון.

בני תבורי 17 באפריל 2012

אה, כבר היינו שם, משעמם רצח…

ח'דר 17 באפריל 2012

מה היה קורה אם מישהו מהפועל באר-שבע היה בועט אתמול במישהו ממכבי פ"ת?
מה לדעתכם היו עושים לבא"ש? מורידים להם נקודות? אם כן- כמה נקודות? מתי העונש היה מופעל- עוד העונה או בעונה הבאה?
.
.
.
קחו קצת זמן לחשוב על זה…

איתן בקרמן 17 באפריל 2012

ח'דר, ואם מישהו מפתח תקוה היה בועט בראש לבאר שבעי? קח קצת זמן לחשוב… /)

אזי 17 באפריל 2012

כבל ליושב ראש התאחדות זה רעין מעולה…
הרי לא יכול להיות שאוהד מכבי יהיה יושב ראש ההסתדרות

MOBY 17 באפריל 2012

1. כבל לא כזה מוצלח, קודם שיצליח במשהו חוץ מלחרב את העבודה.
2. הטיעון הדי דבילי לגבי הכרעה על כר הדשא די לא מחזיק מים. שחקן של הפועל חיפה שהביא לה נקודות בקרבות התחתית הושבת ע"י בעלי תפקיד. הוא כנראה לא יהיה במיטבו, אם הפועל חיפה מסתבכת זה בדיוק המקום של הענישה.
3. ברקוביץ צודק (אי כמה שזה כואב לעטריסט כמוני).
4. הגיע הזמן שלא יבדקו את ההרשאות פר קבוצה אלה פר מספר אוהדים (פר ראש) הסטטיסטיקה מדברת על נגיד 1 לאלף שהוא עם נטיות עבריניות ככה יש לבית"ר 12-15 פוטנציאליים, לפ"ת 0.1 לכן הדמגוגיה הזו פשוט לא נכונה ה-50 אוהדים ואנשי המקצוע של פ"ת לא שקולים ל-20 אלף של הפועל ת"א או בית"ר ירושלים.

ניר לוי 17 באפריל 2012

לגבי 2- הבעיה העיקרית עם הטיעון שהכרעה צריכה להיות על כר הדשא היא שלמעשה זה אומר שמענישים רק כשזה לא קובע כלום. כי מה זה משנה בכלל אם ביתר תסיים תשיעית או עשירית בגלל ההורדה, אז בתכלס היא לא נענשה. זה קצת מגוחך להגיד שמענישים רק כשהעונש לא משפיע.

בני תבורי 17 באפריל 2012

שחר רק לא רוצה שהקבוצה שלו לא תשחק באירופה, כי זה בדיוק מה שיקרה אם הכדורגל הישראלי יתנתק מההתאחדות. לדעתי, הקרבה שווה.

יואב בורוביץ' 17 באפריל 2012

בקרמן- "הקו החי" של המחאה הוא רעיון כביר. מאוד חשוב שיימשך. גם מסכים אתך בנוגע לשחר. מצד אחד, אני מבין אותו שהוא מתמקד בחיפה, ובמיוחד כשהבין את כל הרעות החולות שקורות בהתאחדות. מצד שני, האחריות שלו היא מעבר לכך ובמובן הזה הוא מאכזב. לא יודע אם שחר תרם לכדורגל הישראלי דבר (למעט תרומתו לחיפה). מנגד, לא מסכים ששמעון מזרחי תרם לכדורסל הישראלי (מעבר לתרומתו למכבי תל אביב, שאופי שגשוגה והשלכות הצלחתה פגעו לא מעט בכדורסל הישראלי).

אזי 17 באפריל 2012

הכוונה היא שהוא מעורב. לטוב ולרע.
שחר, גם כשזה פגע בו, לא דיבר אף פעם בנושא ההתאחדות (לדוגמה עניין הקיזוז)

אזי 17 באפריל 2012

בקרמן, סחטיין על הרעיון של הפוסט החי.
אמנם בלוג הוא השלב הבא באבולוציה אחרי אתר חדשות, אבל בלוג חי הוא עוד תת שלב שלו..

אתה רואה.. זה למה אתה העורך כאן (;

יניר 17 באפריל 2012

1.היום זה היום הראשון בכדורגל החדש. זכרו את היום הזה.
2. את שחר לא ממש מעניין הכדורגל אלא רק מכבי חיפה, אבל הוא לא מתוחכם כמו מזרחי , מה עוד שעיקר העניין שלו זה חברת מאיר.
3. תופתעו, אבל לוזון היה בנקאי מאד מוערך בדיסקונט.כוחני כמובן אבל חד ועניני.
4. אני בעד צחי פישביין, אם יסכים- גם מנהל רציני,גם מבין בכדורגל וגם אוהב את ההילה והכבוד

בני תבורי 17 באפריל 2012

יניר,
לוזון עדיין בבנק, אבל שם, בניגוד להתאחדות, יש מעליו מי שמשלם לו משכורת ואומר לו מה מותר ומה אסור.

בני תבורי 18 באפריל 2012

יניר,
בדקתי וחוזר בי, לוזון גימלאי של דיסקונט.

B. Goren 17 באפריל 2012

צחי פישביין גבר גבר (כיאה לטייס בחיל האויר).

סימנטוב 17 באפריל 2012

איש איש בחמולתו יחיה, גם במרבית המושבים בארץ יש מי שיושב על הקופה ודואג לחמולתו (זה נכון גם ברשויות אני מתאר לעצמי). אז למה שהכדורגל יהיה שונה? זה טובע האדם כשיש בסף וכח. לצערי רובינו מוכנים לסלוח במידה זאת או אחרת, ואם לא כ"כ מוכנים לסלוח אז לרובינו אין את הכח כי האנרגיה מכוונת לדאגות קטנות יותר (משכנתא, לשדרג את האנרויד, וכו' וכו') – אני לא מצתדק גם אני בחטא הזה.
בקבוצה השניה של פ"ת יש מסורת של עסקנים מוצלחים היה להם אחד בלוטו, אחד בדיסקונט, אחד המכס – לא? הה… beautiful game

פאקו 17 באפריל 2012

בינתיים "גורם" בהתאחדות באיום לא מוסווה אומר שפישביין עשוי לא להיבחר לקדנציה הבאה…

אריק 18 באפריל 2012

שני שחקנים מחיפה קיבלו כתב אישום. איזנ מדינה חולה ואסף קינן יעיד במשפט. אין גבול. אם הפרקליטות משתפת עם זה פעולה אז באמת הכל רקוב.

אזי 18 באפריל 2012

תשמע,
זה שכולם נגד לוזון ומכבי פ"ת, לא אומר שלא יכול להיות ששחקני חיפה גם מעורבים בתגרה. הרי גם עמי גניש נחקר במשטרה וקיבל כתב אישום, לא?

אריק 18 באפריל 2012

אתה אמיתי? מערכת המשפט בספרד כבר הייתה קורסת רק על משחקי הקלאסיקו עם "לטיפות" על המגרש היו מגיעות לבתי המשפט. עמי גניש פעם אחרונה שבדקתי לא היה בסגל.

אזי 18 באפריל 2012

אמיתי לגמרי.
תשמע,
אני כן חושב שההתאחדות לכדורגל (או בית הדין, או מי שלא יהיה) צריכים להעניש את מכבי פ"ת יותר מאשר את הפועל חיפה (ויותר מאשר במקרים של התפרעות בקהל) בגלל שהשתתף בתגרה איש סגל של הקבוצה ולא רק שחקנים.

אבל זה דין פנימי של ההתאחדות לכדורגל, ולא של מדינת ישראל.

אם מדינת ישראל (שמיוצגת על ידי משטרת ישראל והפרקליטות), החליטו שהתגרה שהיתה שם, היא עבירה על חוקי מדינת ישראל, אז כל מי שמעורב באותה תגרה צריך לקבל דין זהה מול הפרקליטות(כמובן בהתחשב בעבירה שעבר), לא משנה אם הוא שחקן, מאמן, בעלים או אוהד. כולם אזרחי מדינת ישראל וכולם צריכים לשמור על אותו החוק.
מדינת ישראל לא מתעניינת ב'מה התפקיד שלך' לפני שהיא מעמידה אותך לדין.

אריק 18 באפריל 2012

לצערי, אתה טועה לחלוטין. תפקידו של בית הדין של ההתאחדות להתעסק עם מי שקשור לקבוצות. מעבר חזה במישור הפלילי, עושים הבחנה בין שחקנים שרבים על המגרש וביננו שום דבר בין השחקנים לא היה חריג במיוחד, לבין מי שירד מהיציע והתנהג באלימות כלפי השחקנים.

אזי 18 באפריל 2012

אם שחקן היה נוגח בשחקן אחר, ומכניס אותו לבית חולים.
בוא ניקח את זה צעד קדימה.
אם שחקן היה נוגח בשחקן אחר, והורג אותו.
אתה באמת חושב שהוא לא היה צריך להכנס לכלא אלא רק להשפט על ידי בית הדין של ההתאחדות?

אני מסכים איתך שלרוב המשטרה לא מתעסקת בריבים בין שחקנים במגרשי כדורגל, ובצדק לטעמי.
אבל אם הם מתעסקים, אז כולם מעורבים באותה מידה.

אם יהיה מכות בין מישהו שירד מהיציע לבין שחקן, לא יכול להיות שאחד ישפט על ידי המשטרה והשני על ידי בין דין פרטי וקיקיוני

אריק 18 באפריל 2012

לא העמקתי במה עשה דנקוביץ, אבל חטיב מנסה ולא מצליח לסתור לפרדה. שזה אומר שהוא ראוי להרחקה על ידי ההתאחדות אבל דווקא הוא מכל השחקנים חשוף לכתב אישום פלילי? זה קצת מגוחך לא? אין יותר רוצחים אנסים וגנבים בפתח תקווה שצריך להעמיד לדין? אתה באמת חושב שאם זה היה קורה בחיפה, היה מוגש נגדו כתב אישום?

אריק 18 באפריל 2012

לסטור

kush 18 באפריל 2012

ברקוביץ' מחפש במה.
אני לא יודע עד כמה ברקוביץ' אוהב את הכדורגל הישראלי. לאומת זאת ברור לי שברקוביץ' אוהב בעיקר את ברקוביץ'. המצלמות עדיין מכוונות אליו ולו משום חסד נעורים מהשחקן שהיה לנו אי-שם בשלהי המאה ה-20. בשל כך, האיש עדיין זוכה לעלות על במה או שתיים בשנה. אבל אז, בעקשנות אופיינית, הוא מצליח להיזרק ממנה בכל פעם מחדש.

kush 18 באפריל 2012

לעומת זאת, כמובן

amitpros 18 באפריל 2012

לאייל ברקוביץ יש יתרון אחד גדול מאוד-כמו שבקרמן ציין-
הוא משוחרר מבעיות פרנסה,ולכן יכול להגיד ולעשות מה שהוא רוצה.
הלוואי והא יצליח להזיז משהו,אבל די ברור למה כל השאר סותמים את הפה.
ובלי קשר,בניגוד לתדמית הציבורית הציבורית ברקוביץ עושה הרבה מאוד דברים בהתנדבות רק שהוא כנראה אחד הספורטאים היחידים שעושה את זה בשקט ולא מול המצלמות,ועל זה אי אפשר שלא להעריך אותו

הופמן 18 באפריל 2012

גם אני חושב שהדבר היחיד שברקוביץ' אוהב זה את עצמו. אבל אם הדרייב שלו יכול לשנות פה משהו, למי אכפת.

טל בן יהודה 18 באפריל 2012

לגבי "חיי אדם בזול":
הזלזול שלנו בחיי אדם הוא פשוט נוראי.
‫אנשים מתים סתם, בלי שום סיבה ‫בצורה רנדומלית לגמרי.
‫בן אדם אחד עמד במקום הלא נכון והכל נגמר… זהו‬.

בלי לקחים, בלי אחריות (עובדה, זה קרה בעבר ויקרה שוב).

לעזאזל עם זה.

ניר 18 באפריל 2012

סליחה, זה שטויות. אני לא מכיר אף מקום בעולם שמייחסים יותר חשיבות מישראל לחיי אדם. אבל אם אתה מכיר, אנא תקן אותי.

תאונות קורות בכל מקום בעולם – חוץ מאשר לעתונאים ישראלים, שלעולם לא טועים ותמיד יודעים מיד את כל הפרטים, מה קרה ומי אשם.

טל בן יהודה 18 באפריל 2012

לא תמיד צריך לראות תגובות בתור "התקפה על עצמנו".

למען הסר ספק, ב"שלנו" התכוונתי למין האנושי, ממדינות מערביות מתקדמות מאיתנו ועד מדינות עולם שלישי נחשלות. הזלזול שלנו בחיים של עצמנו הוא טרגי בעיני.

צור שפי 18 באפריל 2012

ניר, אתה טועה. אנחנו אולי אלופים בלדבר על חשיבות חיי אדם אבל לא מספיק מתרגמים את זה לעשיה. תשתיות הכבישים שלנו נופלות מאלה שבמדינות המפותחות, גם אין לנו מערכת מפותחת של תחבורה ציבורית שחוסכת הרבה חיי אדם, רמות זיהום האוויר אצלנו גבוהות יותר ואנשים מתים מזה, מערכת הבריאות טובה פחות (במספרים, רופא/אחות פר מספר תושבים אתה יודע)וגם מזה אנשים מתים. בקיצור, יש לאן לשאוף וודאי לא להתהדר לשווא בזה שאצלנו חיי אדם שווים יותר.

ניר 19 באפריל 2012

צור, אני לא יודע מי אלו "המדינות המפותחות", אם אתה כולל בהן את ארצות הברית ואוסטרליה וחלק ממדינות אירופה המערבית אז תשתית הכבישים שלנו ברמה דומה לשלהן וכך גם התחבורה הציבורית.

לגבי רופא למספר תושבים, ישראל מקום 13 בעולם, לא רע אבל לא אומר הרבה (יכולים להיות הרבה רופאים אבל פחות מיומנים, או בתוך מערכת לא יעילה). הרבה יותר משמעותי להסתכל על התוצר של מערכת הרפואה, תוחלת חיים, ששם ישראל מקום רביעי בעולם:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy#List_by_the_United_Nations_.282005.E2.80.932010.29

יש הרבה לאן לשאוף, אבל כאמור רובנו נאלצים לחיות בעולם שבו אנשים לפעמים טועים, או מתרשלים, משאבים לפעמים חסרים, או מחולקים לא הוגן וכולי. רק יחידי סגולה מעטים זוכים לכוחות העל של העתונאי הישראלי שיודע תמיד מיד מה קרה ומי אשם בכל מקרה – וכמובן לא שוכח לעשות את הקשור ההכרחי והמתבקש ליום השואה.

אופיר 18 באפריל 2012

העולם הוא באמת מקום שבו חיים הרבה בני אדם, ולאחוז לא קטן מהם אכן יקרו דברים מצערים בימי חייהם. זה כל מה שיש (לדעתי) לומר על התוספת האחרונה שלך.

יואב בורוביץ' 19 באפריל 2012

בקר- כל כך מסכים. חיי אדם בישראל לעתים הם באמת הפקר, לפחות כך זה נראה על פי הזלזול של המערכות כאן.

כסיפוביץ 19 באפריל 2012

קצת הגזמתם חברה.
עם כל הצער תאונות קורות ולא רק כאן.
לפני כמה חודשים התעופפה במה בארה"ב באמצע פסטיבל והרגה כמה אנשים.
מה שבטוח שמישהו חייב לשלם מחיר כבד על כך.

וחייל קרבי צריך לעמוד בעומס של 30 מעלות במדבר. זו מהותו של הצבא.

איתן בקרמן 19 באפריל 2012

כסיפוביץ', מהותן של במות ליפול? מהותו של גיבוש להתקיים ביום שאנשי רפואה מזהירים? אתה יודע כמה פחות תאונות יש היום בצבא בגלל שיותר מקפידים מפעם?

כסיפוביץ 19 באפריל 2012

איתן
אני לא מזלזל בערך חיי אדם חלילה אבל תאונות קורות לצערי ולא רק כאן.
עם כל הביקורת שלי לסטנדרטים כאן האירועים האלו לא קשורים לזלזול המדינה בערך חיי אדם.

וכן, היחידה שבה החייל עבר אימון צריכה לעמוד בתנאים הקשים ביותר שיש. זו מהותה של יחידה מובחרת.
מה שכן ליחידות האלו חייבים לעבור בדיקות רפואיות מקיפות, מה שלא קורה.

Comments closed