כן, כן, למרות חיוכו המעצבן

ניצחון היסטורי לקהילה האדומה של הפועל ת"א

פוסט מאץ איתן בקרמן

(מחווה לפוסט של עפר פרוסנר, שם משפחה של סופר יש לו)

(צילום מתוך ויקיפדיה)

אז ככה. בואו נקצר תהליכים.  נהיה פרקטיים. הכל בהנחה שתהיה מכירה מטביב לקבוצת רמון. הכל יכול להיות בארץ הפלאות. אבל בהנחה, הפועל תל אביב שיחקה אותה כמו שלא שיחקה אותה מזמן.

הדיונים מסביב – הפועל צבועים בית"ר גזענים, לא אתם צבועים, לא אתם גזענים, בית המשפט, המלחמה – בלה בלה בלה. הכי חשובים כנראה, אבל שמענו אותם מאה פעם.

זה לא אומר שטביב לא דפק את הפועל תל אביב, לפחות דפק עליה סיבוב, נו אז מה. שיהיה בריא. שלום שלום ואל תבוא לי בחלום. בטוח שגם לו ולרעייתו דנה, טיפוס דנה, יהיה יותר שקט. אולי אני תמים אבל נדמה לי שכל אוהד שפוי של הפועל תל אביב ייאחל להם רגע אחרי החתימה רק בריאות.

ב"הודו" של עזריאל קרליבך יש סיפור שאני זוכר אותו ככה, שום מחויבות למקור הנפלא. קרליבך קצת מודאג מהשתלטות הרוח המערבית והאמריקאית על הודו. ההודי לגמרי לא מודאג, הוא מזכיר לקרליבך כמה אימפריות ענק שלטו בהודו מאות שנים, ואיפה הודו היום ואיפה הן? גלים שנשברים על החוף.

*

השנה שמונים שנה לאליפות הראשונה של ההתאחדות לכדורגל של פלסטינה/א"י. האלופה בראשונה, זוכת הדאבל, היא הפועל "אלנבי" תל אביב. סיפור כדורגל נפלא הקבוצה הזאת, הסיפור המכונן של קבוצת האם של הזרם הפועלי בציונות. סיפור שמתחיל מקבוצת ילדים שגרים ברחוב אלנבי ומשחקים בחוף אלנבי ובסוף מנצחים את המשטרה הבריטית. או משהו כזה. זה הסיפור המכונן של הפועל תל אביב.

יש עומק למועדונים. מה הפועל תל אביב כבר לא עברו. אלי כהן זרק כסאות בבית ברנר. בית"ר שרפו את בלומפילד. ירדו ליגה. יכול להיות שירידת ליגה פעם אחת (בהפועל בכלל ובבית"ר המודרנית) היא כמו חיסון למועדון? אולי זה מה שחסר למכבי ת"א? בכל מקרה, לכל אלה יש עומק. הן שורדות הכל.

רק לחשוב על רשימת הדמויות שעברו בשלושת המועדונים האלה בעשור האחרון בשלל תפקידים. טון קאנן. וההוא שמכרו לו לשבע דקות את מכבי. מה שמו. אז חשבו שזה סיפור גדול. לא ידעו מה עוד עומד לבוא. איפה זה ואיפה גאיידמק וגומא. וטביב. ועידן הליצן במכבי, ולה פמיליה, ורימונים וכו'. וגומא.

הלוויתן האדום ניער מעל גבו גם את אלי טביב. כבד מתמיד בזכות כמה אונקיות שעשה עליו, רכב עליו יפה, אבל נגמר. עוד פרק בהיסטוריה של הפועל תל אביב.

למריבה מי אשם החתן או הכלה לא יהיה סוף. היא רק לא רלבנטית. תאהבו את זה או לא, המנגנון האדום, ההסתדרות החדשה של חיים רמון, מי שניסו להיות כאן הניו-לייבור, הוציאו את הפועל תל אביב מהנישואים הכושלים האלה. השאלה למה כושלים כבר לא מעניינת.

למרות הכל, יש את מועדון ארבע הגדולות. אלה הארבע שאתה יודע בוודאות שלא יתרסקו. מקסימום זמנית. כולל בית"ר. יש להם קהילה אנושית, פוליטית ועסקית, שלא תיתן להם ליפול.

הפועל ת"א יצאה ממצב מסובך, אם יצאה, במצב כלכלי ועם סגל שחקנים שאפשר היה להגיע לבור תחתית אפל בהרבה מהם.

*

חיים רמון ניהל את העסק. אפשר לשנוא אותו עד זוב דם, אבל זה מה שמתברר.  יש לו כוח. הוא הפוליטיקאי שמתמסר לקבוצת הכדורגל שלו יותר מכל אחד אחר. אינטרסים, צביעות, חיוך שמוציא מהדעת, הכל טוב ויפה, אבל הוא עובד. החבורה שלו, אגב, היא זאת שהפכה את קבוצת הפועל תל אביב למועדון כדורגל מודרני ואירופאי.

איפה הפוליטיקאי שירים את בית"ר? שיגייס? אולמרט לבד החזיק אותם עשרים שנה. רובי ריבלין. בגלל שהפוליטיקאים כאן לא משהו, הם לא קולטים כמה תועלת תביא להם התעסקות בכדורגל. איתן כבל מבין.

כל מי שמסוגל להפריד רגש ממוח מבין שיש כאן ניצחון של רמון ושל הקהילה של הפועל תל אביב.

***

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

*

 "דה באזר" בפייסבוק

הניקס מול הנטס - שנה וחצי אחרי השח של פרוחורוב, האם יהיה מט?
רמון זה לא פתרון

39 Comments

הנרי ביבי 5 ביולי 2012

ואין שום קשר למפלגה שהוא מקים עכשיו?
ומאיפה הכסף?
כל המהלך הזה נראה כמו ספין בשביל למכור מנויים ולפתוח את העונה ואז נראה מה יהיה …..
רמון הציל לטביב את העונה
אני מחכה שגם לרמון האשכנזי אוהדי הפועל ייזכרו שהוא עבריין מורשע ויניפו נגדו שלטיםויפגינו מול החנות של זוגתו-בכל זאת עבריין
ועוד מטריד מינית מילא טביב שניסה לצאת מהארץ בזמן שהיה נגדו צו עיכוב יציאה-כל גרוש שני שקפץ לו צק מזונות עשה אותו דבר
אבל לצרפת חיילת בגיל של הבת שלכם זה לא עבריינות כי הוא לא תימני

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

רוצח סדרתי.

אסף 5 ביולי 2012

הקטע הגזעני זו שטות לדעתי. הרי אוהדי הפועל נלחמו בעבר גם בשאול אייזנברג, והוא לא כל כך תימני, עד כמה שזכור לי.

האמת, כבר נמאס שכל פעם שיש איזושהי טענה נגד מזרחי, ישר מוציאים את השד העדתי כדי להסית את הדיון מהנושא המרכזי שלו. גם קצב, להבדיל, ניסה לעשות את זה כל הזמן, וכמובן שגם ש"ס עושים זאת ללא הפסקה. בואו נתייחס לכל נושא לגופו.
אין ספק שמה שרמון עשה זה חמור, וטוב שהורשע. אני גם חושב שאוהדי הפועל יקבלו אותו כי כרגע הוא טוב למועדון שלהם, כמו שהיו מקבלים את טביב למרות ההרשעות אם הוא היה טוב למועדון שלהם, אבל לפחות אם יירדו על רמון לא תוכל להגיד שזה בגלל מוצאו.

MG 5 ביולי 2012

זה מזכיר לי את שלב האודישנים בכוכב נולד (כן – אני רואה את האודישנים של כוכב נולד. זה מצחיק אותי! יש לכם בעיה? בעיה שלכם). כל עונה יש שם מישהו שאומר לשופטים שהם לא מעבירים אותו כי הוא מזרחי.
ואני שואל: טייב? סעדו? מעודה? כל אלה מהעליה הראשונה – אה, מה, לא?

קןבי 5 ביולי 2012

הטיעון שכאילו מדובר בגזענות עדתית מזכיר לי קצת את הטענות של אבו סובחי כאילו עונש הפחתת הנקודות נגד בני לוד נקבע בשל גזענות של הדיינים וההתאחדות לכדורגל. דבילי ולא ענייני באותה מידה.

צור שפי 5 ביולי 2012

רמון לא אשכנזי. הנה עוד תיאוריה בשקל (טביב סולק כי הוא תימני) קורסת.

B. Goren 5 ביולי 2012

אהבתי את הפועל "לצרפת".

צור שפי 5 ביולי 2012

החיילת הזו היתה פעילה מינית עוד לפני שהניחה ידים על רמון והציעה לו להצטרף אליה לטיול לקוסטה ריקה. זו גם זכותה המלאה. היא לא היתה מתלוננת בחיים אם קצינת המשטרה מירי גולן לא היתה מאיימת עליה. רמון טעה אבל היחס לחיילת כאילו היא ילדה חסרת ישע לא משקף את המציאות.

עידן. 5 ביולי 2012

צור שפי- הגעתי גם לכאן.

אני מציע שתשתה משהו ותחזור לקורא את התגובה שהשארת כאן.

שנאת הנשים שנשפכת ממנה היא פשוט עצומה.

צור שפי 5 ביולי 2012

עידן – אתה לא מגיב עניינית. יש משהו שכתבתי שאיננו נכון? היא לא שידרה רמזים מיניים לפני הנשיקה? הנשיקה היתה out of the blue? מירי גולן לא איימה עליה שאם לא תתלונן היא תחטוף? מה זה הקשקוש הזה על שנאת נשים? במקום לתייג וללכלך תתווכח בהתבסס על עובדות.

עידן. 6 ביולי 2012

אתה כותב משפט כמו "החיילת הזו היתה פעילה מינית עוד לפני שהניחה ידים על רמון". למעשה אתה מעביר, בצורה די מגעליה לטעמי, את כל האשמה אל כתפיה של הנערה הצעירה שחוותה עבירת מין ואח"כ אתה מאשים אותי שאני מלכלך…

האם זה שהחיילת פעילה מינית משנה משהו? (אלוהים ישמור בחורה בת 19 פעילה מינית). האם היא "הניחה ידים על רמון".

ראשית, מעדותה של החילית ומהכרעת הדין של בית המשפט הדברים שציינת לא עולים, אבל יודע מה נגיד שהחיילת באמת פלירטטה איתו (כולל אמריה "מפלילה" של אני נוסעת לקוסטה ריקה אתה יכול לבוא איתי), האם זה נותן לרמון (שכזכור הינו אישיות ציבורית בעלת כוח ומעמד וכן מבוגר ממנה בשלושים שנה) את ההרשאה או הזכות לנשק אותה נשיקה בעלת אופי מיני ובניגוד לרצונה?

אתה טוען שלא מדובר במעשה פלילי אלא רק לא מוסרי. חוקית אתה טועה, אבל לטעמי גם מבחינה מוסרית הטענה שלך בעייתית ועלולה לגרום למדרון חלקלק.

אם המקרה של רמון לדעתך הוא רק מעשה לא מוסרי, אז מה עם המקרה של אורלי אינס, הרי גם היא פלירטטה. ומה עם המקרה של קצב, הבחורה עלתה מרצונה לחדרו במלון אז איך אפשר להאשים אותו שלא הבין שהיא לא רוצה (ואולי היא אפילו פעילה מינית או הציעה לו לטוס איתה להודו…)

גלן 6 ביולי 2012

צור שפי אומר וייודע.אין לך בושה. אתה יודע כמה עדי שקר הביא רמון למשפט שלו? שלוש. גוין דה קלאב.

לרוע ולשקרנות מצטרפת תגובתך הפרימיטיבית. אני אנסה להשאר קצת קצת אנושי למרות שקשה.מאחל שלא יקרה לבתך או בנות משפחתך. עכשיו אתה יכול להמשיך להצטרף ליחידות השקר של חיימקה.

אסף 5 ביולי 2012

למה אתה מתכוון כשאתה כותב "ההסתדרות החדשה של חיים רמון, מי שניסו להיות כאן הניו-לייבור"? הרי רמון, עד כמה שידוע לי, עבר למפלגה הקפיטליסטית ביותר בישראל (יחד עם מהליכוד).
רמון הוא סוציאליסט כמו שרוב אוהדי הפועל סוציאליסטים. מהאידאולוגיה הישנה הזו לא נשאר הרבה, חוץ מכמה השתפכויות ליריות בתקשורת.
עצוב שמה שכן שרד זו הגזענות של בית"ר.

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

זה לא נכון לדעתי. לא אמרתי שאני בעד הניו-לייבור, דעתי במקרה כדעתך, אבל יש זרם אדום חזק, לפחות בכדורגל, שכנראה השיג מה שרצה.

אסף 5 ביולי 2012

אני לא מתווכח על מידת אהדתו של רמון להפועל, אבל אי אפשר גם להתעלם מהעובדה שהבנאדם עשה מהאופורטוניזם מקצוע.
והרשה לי להמר שהזרם האדום החזק בכדורגל היה שמח מאוד גם אם, נניח, לב לבייב היה רוכש את הקבוצה ומנחית עליה שק גדול של כסף, למרות שהוא לא מראשי הסוציאליסטים בעולם.

עופר פרוסנר 5 ביולי 2012

אני אכתוב על זה בעצמי – אבל אני חושב שהחלק האחרון פשוט לא נכון – בסופו של דבר, מופע האימים של חיים רמון אתמול היה נוראי בעיני, מופת של טעם רע – כמו להיכנס לחתונה ולאכול רבע עוף מכובס וקרם בוואריה משל היה מדובר באולמי בון טון בואכה סוף שנות השמונים.

ברגע שחיים רמון צועק ומסביר שאף אחד לא צריך לדעת מי מעביר את הכסף שנייה אחרי שהוא מדבר על שקיפות, ברגע שהוא אומר שהוא לא אינסטרומנטלי אבל מסביר על השיחות שלו עם ניצן שירזי בקשר לבניית הקבוצה, ברגע שהוא עושה מסיבת עיתונאים לפני שהוא קנה בפועל את הפועל תל אביב – אני רואה את זה כקנייה של הון פוליטי על חשבון האמת. יש עוד כמה דברים, אבל אני אשתדל להרחיב עליהם יותר מאוחר.

אסף 5 ביולי 2012

חיביים להודות, עם זאת, שזה משתלב בול עם האופי של הבנאדם

עופר פרוסנר 5 ביולי 2012

אסף – אני לא מכיר את רמון באופן אישי – וצריך לתת לאנשים את ליהנות מהספק – אני משתדל לא לקחת את ההיסטוריה שלי איתם כאינדיקציה לאיך שהם יהיו בעתיד (ברמה הציבורית) – אנשים משתנים, תראה את אריק שרון למשל – הוא הדוגמא הקלאסית לעניין – לא משנה אם אתה אוהב או לא אוהב את מי שהוא היה ואת מה שהוא ייצג – הוא הפגין פרגמטיות והראה שאפשר להשתנות, שיש להתייחס למה שהבנאדם אומר ולא לבנאדם עצמו.

הפועל תל אביב פתחה את העונות שלה בעידן טביב עם שני מאמנים – אלי גוטמן ודרור קשטן – שמחלקים ביניהם כמות יפה של אליפויות, גביעים ושנות נבחרת. שירזי אמנם לקח גביע – אבל בעיני היה חשוב יותר להביא מאמן טוב (ובן שמעון היה פנוי עד לפני שבוע, כשחיים רמון היה בברלין) – מאשר להביא את איש הפרסום ויחסי הציבור משה תאומים. מקצועית נטו – מדובר פה ביחסי ציבור כשאין צורך ביחסי ציבור – אם רמון, במקום לכנס מסיבת עיתונאים (בבית סוקולוב, הבית של העיתונאים) היה מוציא הודעה לעיתונות – היה עושה שירות גדול יותר לקבוצה.

הוא גם ימדד, אם בסופו של דבר יצליח לשלוט על הקבוצה, ברמה המקצועית. קדימה.

צור שפי 5 ביולי 2012

מסכים לכל מילה שלך עופר, בשתי התגובות. לצערי כמובן.

MG 5 ביולי 2012

איתן, שוב שכחת לכתוב בתוך הפוסט מי הכותב. כנראה שהביקורת ההיא על העניין נכנסה עמוק לתת מודע.

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

בתקופה ההיא שהייתי האשם-תמיד, לפי שבוע בערך… היו מאשימים אותי גם בזה שלא כתבתי את השם, סוג של יהירות אולי.

MG 5 ביולי 2012

אני רק רוצה להבהיר משהו (אני מקוה מאד שזה ברור לך, אבל אם לא, אז…) אני כותב (ואמשיך לכתוב) את התגובות החצי מבדחות חצי ציניות האלה שלי כזלזול באותם אנשים שמתעסקים בניתוח של אופי האדם על סמך הימצאות או העדר השם שלו ליד הפוסט שכתב. אז כל פעם שאתה שם את השם שלך (והפוסטים שלך, אם כי לא תמיד אני מסכים אם תוכנם, ראויים ביותר) אתה יותר ממוזמן להפנות אותם לאחת התגובות הראשונות, שתהיה שלי ותזכיר לך לכתוב את השם.
ואם למישהו יש בעיה עם זה הוא יכול לפנות לעורך האתר (חחחחחחחח).

גיל מזימבבואה 5 ביולי 2012

קצת מגוחך העניין ההוא של תאומים עם "אדום עולה" כל משפט שני, לא?
כמו ריבלין בזמנו עם "בוקר טוב מירושלים".

דורפן 5 ביולי 2012

סליחה סליחה סליחה סליחה. מחוייבות לקבוצת כדורגל קצת פחות חשוב מהרשעה בהטרדה מינית.

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

דורפן, לא קשור. מחויבות זה לא בעלות.

יניב (האמיתי) 5 ביולי 2012

דורפן ופרוסנר היקרים, אני מאחל לכם שאף אחת מקבוצותיכם לא תיפול לידיים ולסיטואציה שבה נמצאת הפועל.
לא משנה איך השתלט הטביב על הפועל ,משנה מה עשה בה
ובכסף הציבורי המתגלגל בה , משנה מה עשתה הבקרה וההתאחדות כדי לוודא מינהל תקין ומשנה מה עשתה התקשורת כדי לעמוד בתופעות האלה וללוות הכל בפרסום ראשון של אופירה
מון ותאומים אוהדים גדולים של הקבוצה שעושים הכול כדי לשמר אותה .
אשרינו כאוהדים שאלה מקורות הכוח שלנו, לא הייתי רוצה להיות במצבה של בית"ר לדוג' שאין לה את היכולת למצוא בעצמה את המקורות הללו.
אם רמון יכול לרוץ לכנסת, הוא יכול להוביל את המהלך הזה , ואם יצליח יזכה בכל הקרדיט שלנו כאוהדים.
למילה אחרונה לגביי התקשורת, את הציפיה שלי כאוהד כי כלב השמירה יפעיל את שיניו וישמור על האינטרסים של כאוהד אפסנתי עמוק במקרר, המכסימום שכל אוהד שקבוצתו יקרה לו יכול לצפות מהתקשורת זה פוסטים ציניים כמו ששניכם מפרסמים.

עופר פרוסנר 5 ביולי 2012

יניב, אני גם מאחל לעצמי שהקבוצה שלי לא תיפול לידיים של מישהו כמו טביב, אני מאוד מרוצה מהבעלים של הקבוצה שלי, ואני מקווה שהוא ימשיך.

אבל אני רוצה להתייחס לשני דברים מהתגובה שלך, שהם חשובים: יעקב שחר לא היה אוהד של מכבי חיפה כשהוא הגיע, הוא אפילו היה שנה ספונסר של בית"ר לפני שהיה ספונסר של מכבי חיפה. הוא כידוע, אוהד של מכבי תל אביב בכדורסל. באופן אישי, לא מעניין אותי איזו קבוצה אוהד הבעלים שלי – כל עוד הוא עושה את הטוב ביותר עבור הקבוצה שבבעלותו. אם מסתכלים על הפועל, חיים רמון היה היו"ר של הקבוצה לפני שמונה שנים, כמדומני זה לא נגמר טוב.

דבר שני – לגבי התקשורת: לפני כמה שבועות סיפרתי פה איך פסקתי מלהיות עיתונאי ספורט ועיתונאי באופן כללי. אני לגמרי על תקן פובליציסט – וגם את זה יש כאלה שיגידו שאני לא עושה כל כך טוב. אני כותב את דעתי ומנסה ללקט מידע ככל שאני יכול עליה, אבל לרוב היא דעתי בלבד. התקשורת "הלגיטימית", עיתונים ואתרי אינטרנט, עושים עבודה טובה ככל שהם יכולים לדעתי, אבל המציאות (ולא נפרוט אותה כרגע לגורמים) מקשה מאוד על העוסקים במלאכה לעבוד כמו שצריך.

אריק א. 5 ביולי 2012

יכול להיות שחיים רמון הוא הרבה דברים, טיפש הוא לא.
הוא יודע מצויין שחובת ההוכחה כרגע היא עליו!
אם יצליח להעמיד קבוצה מסודרת לפתיחת העונה אזי הוכיח כבר משהו.
ימים יגידו… וכמו שמושיק אוהב להגיד – אדום עולה!

יניב 5 ביולי 2012

לא רציתם עבריין אז קיבלתם עבריין מין…עוד תתגעגעו לטביב ולקבוצה שבנה לכם

יואב 5 ביולי 2012

זאת כנראה הדרך היחידה שלהם להיות רלוונטים.
וכל מה שעופר פרוסנר כתב.

סחבק 5 ביולי 2012

אני רק מנסה לדמיין את הכותרות באתרי האינטרנט לו משה דדש היה מכנס מסיבת עיתונאים ומספר ש"חברים" שלו, שמעדיפים לא להיחשף, קנו את בית"ר באמצעותו, ומעכשיו הוא הבעלים של בית"ר עבור אותם "חברים". אה, ובינתיים, עד ש"החברים" אשכרה ישלמו את הכסף, הקבוצה תישאר בידי גאיידמק.
פראיירים לא מתים, הם רק רוצים שמי שידפוק אותם לא יהיה תימני.

(תגובה זהה פירסמתי גם אצל דורפן, אבל לאור הדיון הער פה, אני מרשה לעצמי לשכפל, עמכם הסליחה)

צחי 5 ביולי 2012

גם אייזנברג לא היה בדיוק תימני
מ.ש.ל
לא הגיע הזמן להתקדם מהגזענות הזאת לדיון ענייני קצת יותר? כל פעם שנגמרים הטיעונים, שולפים את השד… מה יהיה?

סחבק 5 ביולי 2012

אז תתעלם מהשורה האחרונה ותתייחס עניינית.

תומר. 5 ביולי 2012

הסרסור של הסכם אוסלו, כל כך מתאים להפועל.

MG 5 ביולי 2012

מי שדחף להסכמי אוסלו היה בעיקר יוסי ביילין.
לפחות אל תיתן "קרדיט" לרמון על דברים שלא מגיעים לו.

איתן בקרמן 5 ביולי 2012

תומר זה לא מסוג התגובות שמקובלות פה.

אבו צ׳יצ׳ריטה 5 ביולי 2012

חברים אני לא מחסידי רמון, בלשון המעטה. ההיפך הוא נכון. אבל יש לי היכרות מסויימת עם תאומים, ועם מפעלי החינוך ובתי הספר לכדורגל שהוא מפעיל. האיש בא מכוונות טובות ועם הרבה זכויות, ואני מקווה שזה יצליח.
אגב בעניין השד העדתי – אהודי הפועל הפגינו גם נגד רמון וגם מול ביתו של תאומים, אז אני לא באמת חושב שיש פה קייס. גם אם היה תימני אחר מופיע לרכוש את הפועל הוא היה זוכה לאהדה בעיון הנוכחי. עם זאת, נכון הדבר שיש איזו נימה לקבל וחשדנות מחוה כאשר מגיע מישהו ״משלנו״ ולא ״זר לשבט״

אדום ותיק 5 ביולי 2012

רמון לא אמין,סיכם עם טביב על 22 מיליון!

לא 12 מיליון,לא 17 מיליון

טביב יקבל עוד 5 מיליון שקלים על מכירת דאגלס!

אז שלא יעבדו עליכם!

מאשקה 5 ביולי 2012

איתן, אני כל אוהבת לקרוא מה שאתה כתוב.
תודה לך.

Comments closed