זהו הזמן, זה היום, זה הרגע / צח בבג'ני

להאמין תמיד מותר

זה קורה. אנחנו באמת שני משחקים מליגת האלופות. אחרי שנפנפנו את נפטצ'י באקו כאילו אנחנו מנצ'טסר סיטי, נשאר רק לעשות את הסיבוב על באטה בוריסוב ולחכות לדרבי מול היונייטד בשלב הבתים.

 לא באמת. קרב קשה מאוד צפוי לנו, וספק אם באמת הסיכויים נוטים לטובתנו, אבל מותר ורצוי לחלום כשאתה בתוך מסע של קסם. הזוי בהרבה, אגב, מזה של הפועל תל אביב בזמנם. אחרי הכל אנחנו קרית שמונה! לנו קראו "הפסקה ללא עיר", להזכירכם.

עברנו טלטלות בשבועות האחרונים. יומיים אחרי הניצחון הענק במשחק הראשון מול נפטאצ'י נפצע לנו סולארי. איתן טיבי עבר למכבי תל אביב.

טיבי קיבל החלטה שאפשר להבין, אבל לדעתי היא תתגלה לו כשגויה. הוא ויתר על שותפות בחוליית ההגנה המתקדמת ביותר – שיר צדק כבר בלם בסגל הנבחרת, אלעד גבאי המגן הימני הטוב בארץ – עם הבטחה להציג את יכולתו בעוד סדרת משחקים באירופה, כולל אופציה בליגת האלופות.

בעבור מה? עבור החלום לשחק טיקי טאקה במועדון הפאר מתל אביב ולהשתלב בקלות בשלווה הכל כך מוכרת של קריית שלום. גיא חיימוב, שעשה אותה הדרך, יוכל לספר לטיבי איך זה נגמר.

את פציעתו הקשה והפתאומית של סולארי קשה עדיין לעכל. באותה קלות בה הפך לשותף מלא באליפות (כולל אותו שער בדקה ה-93 מול בני יהודה) הוא התחבר בכנות ובחום גדול עם אוהדי הקבוצה ותושבי העיר. החיסרון שלו הוא מכה אמיתית לכולנו (גם אם תמיד יישאר האח של סולארי).

*

"לעולם אל תזלזל בלב של אלוף" (רודי טומג'אנוביץ')

לא רק הצרות שלמעלה, לא רק שהיריבה מנוסה בהרבה )פעמיים שלב הבתים בשלוש השנים האחרונות!), הסגל שלה מרשים הרבה יותר (חלב!) וחמור מכל היא כבר במהלך העונה –הנה נפצע לנו גם גרזצ'יץ', שייעדר כחודש.

הפציעה טרפה את כל הקלפים לגבי ההרכב הפותח וצורת המשחק. כבר יותר משנתיים שגרזצ'יץ' מתפקד כקשר האחורי ההורס האולטימטיבי, שנמצא בכל מקום במגרש ומסכל כל התקפה של היריבה. איתו הקבוצה מרגישה בנוח לשחק במהלך 4-2-1-3 הרפתקני (ע"ע בוסקטס בברצלונה) והקשרים חופשיים להצטרף לשלישית החלוצים הקדמית הדינמית.

קרית שמונה אמנם לא הבקיעה בצרורות בעונה שעברה, אך מספיק היה לראות משחק או שניים שלה כדי להבין שקשה מאוד לקבוצה היריבה לשמור על שער נקי, כאשר חמישה-שישה שחקנים מאיימים בכל התקפה (וביניהם לרוב גם לפחות מגן אחד).

לנדאו יצטרך לספק את הפתרונות. רביד גזל יצטרך למלא את החלל של גרזצ'י'ץ, לשמור על הכושר הנפלא שלו לאחרונה ולספק עוד משחק לפנתיאון. הקלף הלא סודי יהיה יכולת הפריצה מימין של אלעד גבאי במטרה ליצור איום מהותי באיזור הרחבה. שם יחכה לאסלו לאנצ'ה,  החלוץ החדש והמבטיח, שהשתלב נהדר במערך במשחקי קדם העונה.

לנדאו יצטרך לאזן במהלך המשחק בין חלקי הקבוצה השונים, להיות עירני במיוחד בחצי שעה הראשונה למתרחש על המגרש, ואם הקבוצה תעמוד בלחצים גם להשתמש באותו אינסטינקט ממזרי, אותו  "sense of the moment", שגרם לו להפוך לשחקן כדורגל אגדי .

*

כל תוצאה שתשאיר סיכוי ריאלי למפגש הגומלין תיחשב כהצלחה. הסיכויים נגדנו, המספרים נגדנו, הסגל יחסר לפחות שלושה שחקנים משמעותיים (גם שיר צדק לא כשיר לחלוטין).  למרות הכל, אי שם, עמוק בתוכי, אופטימיות זעירה מאיימת לצאת החוצה. המוח משתדל לעצור את המחשבות האסורות על תיקו סנסציוני. אני מוצא את עצמי מנסה לעצור הכל ופשוט ליהנות מהרגע.

יאללה קרית שמונה!

*

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

***

כן תתרגלו אנחנו אירופה / צח בבג'ני

פראיירים
נוגע לא נוגע. הכדורגל של טל בן יהודה

13 Comments

MOBY 22 באוגוסט 2012

בהצלחה (ירוק ולא רק מקנאה)

מתי 22 באוגוסט 2012

הלוואי שתנצחו

בני תבורי 22 באוגוסט 2012

כולנו ק"ש!

amitpros 22 באוגוסט 2012

מוזר,הייתי בטח שכבר הגבתי כאן

אני קונה 2-2
למרות ש2-1 לקרית שמונה יהיה עדיף…
ברור לבטה יש יתרון של אמצע העונה,אבל קרית שמונה גם בלי סולארי שווה שער בחוץ.

יאללה קרית שמונה תביאו לנו את באיירן מינכן למטולה

צח בבג׳ני 22 באוגוסט 2012

עמית אתה לא הוזה….הייתה תקלה טכנית שגרמה למחיקת התגובות

D! בארץ הקודש 22 באוגוסט 2012

עמית – זה לא רק אתה. או דה-ז'וו או שמישהו החליט שמגיע לק"ש דף חלק לפני המחצית השנייה. ;)

אריק 22 באוגוסט 2012

זה היה נחמד אם לאלופת הליגה השישית ביבשת (הוא אשכרה אמר את זה?) היה סיכוי נגד אלופת בלורוס, אבל זה מאוד נאיבי לחשוב שבאמת זה אפשרי… חבל היה יכול להיות סיפור יפה (מצד שני גם ביזיון נוראי)

יואב 23 באוגוסט 2012

טיבי עושה טעות? קשה לדעת.
קריית שלום באמת שלווה מאד הקיץ הזה, בניגוד לעשור האחרון.

חבל על הנאיביות של השער השני אבל קרו כבר דברים מפתיעים מזה בכדורגל(הסיכוי לעלות).
מהניסיון של שנה שעברה-הליגה האירופאית נהדרת ומספקת.

גיל מזימבבואה 23 באוגוסט 2012

מה זה אומר שיש כל כך מעט מגיבים למשחק של נציגת ישראל בצמפיונס?
אם זה היה יוניטד, ברצלונה.. (נציגה אירופאית) כבר היו יותר מ – 200 מגיבים.

קורא אדוק 23 באוגוסט 2012

חלק מהתגובות נמחקו
אבל אני מבטיח לך שבמידה והכמעט בלתי אפשרי יתרחש ונפגוש קבוצה גדולה אז תהיה בדה באזר (כמו בכל כלי תקשורת אפשרי) חגיגה שלמה

Sooner 23 באוגוסט 2012

אבל זו לא יונייטד ולא ברצלונה, וזו לא הפועל או מכבי חיפה

צור שפי 23 באוגוסט 2012

לדעתי באטה היום חזקה מסלטיק או אנדרלכט. קשה להאמין שקרית שמונה תצליח לחזור מה-0-2 והפציעות הן באמת חוסר מזל אבל אי אפשר להגדיר את המסע עד כאן ככישלון. רק ספק קטן התעקש לנקר בי אמש והוא שעם רב״ש הם היו נראים יותר טוב.

Comments closed