אהבה נכזבת – איתי סממה

נו, אז מה חדש?

acur

 

כל פעם מחדש אתה מגיע למפגש איתה עמוס בציפיות ומחשבות שהפעם היא תפתיע אותך סוף סוף, כולך מתמלא תקווה שאולי לשם שינוי היא תצליח לחצות את הרוביקון ולהראות לך שהיא מסוגלת פעם אחת לגרום לך לנחת ומרגוע. אתה רוצה להביט בה בשלווה וחיוך קורן ולדעת שהפעם היא הגשימה את משאלת ליבך לאחר שנים של אכזבות אינסופיות. למען האמת אתה כבר לא  מצפה ממנה ליותר מדי, רק שתמשיך לגרום לך לאחוז באותה חלום חמקמק שאין ברצונך להתעורר ממנו , חלום שבכל צעד שלה היא מאיימת על המשך קיומו.

*

בדקה ה61 אתה ממהר להתעורר מן החלום ולחזור למציאות העגומה. פתאום השאלות מתחילות לנקר בראשך ומעלות תהיות בקשר להרי הציפיות שאתה תולה בה, וממה נובעת התקווה המופרכת  שדווקא הפעם הזאת תהיה שונה. האם היא שינתה את דרכיה בעשור האחרון, האם היא עשתה עם עצמה חשבון נפש נוקב שיכול להוביל לאיזו פריצת דרך בהתנהגותה. מה גורם לך להמשיך ולהאמין במישהי שכבר שנים נראית ומתנהגת אותו דבר, ובאופן כרוני כושלת פעם אחר פעם ומותירה אותך מדוכדך ומאוכזב. מה גורם לך לשוב אליה כל פעם מחדש עמוס בציפיות נטולות כל ביסוס והצדקה ולחשוב שהפעם זה יהיה  שונה.

*

דקה 90 החלום מתפוגג, אתה חוזר למציאות ומבין שהפעם נשבר לך הלב לא רק בגלל שהיא חזרה לסורה ושוב פיזרה הבטחות ללא כל תוכן, אלא בגלל שהפעם אתה מבין שאולי אין סיכוי שהיא תשתנה לעולם. לאט לאט מחלחלת בתוכך ההבנה שכנראה היא לנצח תמשיך בשלה, תדבר על שינוי, על הרצון שלה לראות עתיד אחר בו היא לא נראית ככה, אך בפועל אמירות אלו הן ריקות מתוכן. בפועל לאחר שנים שבה היא חיה ומתנהגת בצורה מסוימת, היא אינה מסוגלת לשמוט את אותם הרגלים קלוקלים שטבועים בה כה עמוק ולצאת לדרך חדשה.

*

אתה רוצה להאמין לה ולהמשיך ללכת אחריה בעיניים עצומות, כי אתה יודע שרק היא יכולה לגעת בך במקומות שאף אחת אחרת מעולם לא נגעה. אתה יודע שרק איתה אתה מסוגל להגיע לשיאים של התרגשות שלפניה לא הכרת לעולם. אך פתאום אתה מגלה שכל מה שאתה משווה לראות בדמיונך זהו מקסם שווא שכנראה לעולם לא יקרום עור וגידים. אתה כבר לא רוצה יותר לחלום בקשר אליה, אתה לא רוצה יותר לצפות ולקוות שהיא תוכיח לך שהיא השתנתה. אתה מבין שכנראה הגיע הזמן לעזוב אותה ואת כל התקוות שגלומות בעתיד איתה.

*

פתאום מתגבשת בתוכך ההכרה שלאחר שנים בהם היא גרמה לך להרגיש עצב, שמחה, פליאה, בכי, ואושר, אתה כבר לא רוצה יותר שהיא תגרום לך להרגיש כלום.  אתה רוצה להשאיר אותה מאחורייך ולא להיות תלוי יותר באינספור גחמותיה. אתה רוצה לשמוע עליה ולדעת שזה כבר לא כואב לך יותר. ואז אתה לפתע  מבין שנשבר לך הלב,  כי הדרך היחידה שבה היא עדיין תהיה חלק מן החיים שלך, היא פשוט להשאיר אותה שם ברקע ולהיות אדיש לקיום הדבר היחידי שבאמת גרם לך להרגיש חי.

הבחירה הבטוחה בטוקיו
ליגת שוקי ההון - העולם השתגע