קול ששון וקול שמחה – שחר בר

מי שקובע חתונה על משחק כדורגל, אין לו חלק בעולם הזה.

350px-V08p346a01_Marriage

 

המבט שלה הבהיר שאין על מה לדבר. היא מבינה שקטמון זה חשוב, באמת חשוב. אחרי שנים ביחד היא יודעת שאתה חייב לנסוע לאשדוד ביום שני בשמונה בערב, לראות את הפועל נרמסת מול רמת גן או פתח תקווה, כי האהבה הזו חזקה ממך. אבל בת הדודה מתחתנת ביום שישי הזה, וכולם ירצו לפגוש את הילד הנפלא שכבר חודשיים לא נותן לך לישון, והפעם אתה תוותר בשבילה. בלית ברירה אתה מנסה לנתח את הסיכויים, לנחש זמנים סבירים לקבלת הפנים ולריקודים במזרחית ולצלם של המגנטים. לבסוף אתה מודיע לאהבת חייך כי חישבת הכול, ובניהול נכון של הזמן ובהנחה שהילד יסכים לאכול תוך כדי נסיעה חפוזה לירושלים, אפשר גם לצאת ידי חובת שמחת המשפחה וגם להגיע לטדי עם השריקה למחצית השנייה. שוב המבט הזה, אתה נכנע ומקפל זנב, מבין שאת המשחק נגד ראשון לציון כבר לא תראה.

*

גן האירועים הקסום לובש חג, זרי פרחים מהממים משתלבים היטב עם צבע המפיות. ככה לפחות האישה טוענת, בזמן שאתה עסוק בלטחון פסטלים ואמפנדות כאילו אין צרבת בעולם. אתה בודק בפעם המאה היום את הפורום והטוויטר והפייסבוק, לעדכונים של הרגע האחרון. אין עדכונים ואתה בסטרס, השתנית, פעם בצבא או בטיול יכולת לבדוק מה עשתה הפועל באיחור של שבועיים והכול היה בסדר. זה היה פעם, היום הצטרפת למאה ה-21 ולכן אתה בסרטים. אתה שולח הודעות לכל מי שנמצא עכשיו באוטו בדרך למשחק, מבקש שיודיעו לך הכל, למקרה שאתר התוצאות טועה והפורום טרם עודכן כי כולם שם חארות שלא דואגים לאלו שלא יכלו לבוא. בירה שניה מחליקה בנעימות, הדיג'יי קורא לכל האורחים להגיע לרחבת החופה. הרב משתפך, השכינה שורה על הזוג הצעיר, ובטדי נפתח המשחק. כוס נשברת, עדיין אין ציוץ מהמגרש, מתיישבים בשולחן 14 עם הדודים מחולון, האתרים בדממת אלחוט. אתה שולח הודעות נוספות לחבר'ה, שכנראה לא הבינו אותך כשביקשת לעדכן.

*

תור לבופה, אתה משוחח קצת סמול טוק עם המשפחה אבל בראש בטוח שלחמן עשה לנו בית ספר לטקטיקה והם כבר הבקיעו לעמית שמש רביעייה בין הרגליים. הסטייק מצוין, מסיח לדקה וחצי את הדעת. צלצול של הודעה מאחיך הקטן, אתה מהסס אם לפתוח. הפועל שברה לך את הלב פעמים כה רבות, אולי עדיף להתרכז בסטייק. הסקרנות החרדתית מנצחת , "1:0, עידן שמש, דקה 42".  שמחה אין קץ לשניה וחצי, אבל חייבים להיות יסודיים ולבדוק את הפייסבוק והטוויטר ואתרי התוצאות והפורום. אולי הוא לא ראה טוב, האח, היו דברים מעולם. התוצאה נכונה, אתה תופס את הבן שלך ומבשר לו את ההודעה המשמחת. הוא עסוק בלאכול את המפיות אבל הוא מחייך אליך, הוא מבין. שריקה למחצית, אפשר לנשום. בעשר הדקות הקרובות ראשון כבר לא ישוו.

*

מיצית את השמחה ונישקת מספיק לחיים מיוזעות ליום אחד, את המחצית השנייה אתה מעביר בטיולים עם העגלה במגרש החנייה. הילד עייף וצריך לישון ואתה מתנדב בגבורה להתרחק מהרמקולים ומהדיג'יי שנותן עכשיו בראש. ההודעות ממשיכות לזרום והעדכונים נכונים, עידן שמש במבצע סולו ורז שטיין מזווית קשה עושים לך את השבת. ואתה נאבק שלא להעיר את הגוש הקסום והמרייר שאיתו אתה מסתובב כבר חצי שעה במעגלים, מחליט לספר לו על הניצחון כשיקום. אבל משהומציק על קצה הלשון, משהו נראה לך מוכר בסיטואציה ולא נותן מנוח, ואז אתה נזכר. בפעם האחרונה שנסעת ביום שישי לחתונה של בת דודה של אשתך על משחק של קטמון, נגמר 8:2 נגד ערד. גם אז ישבת מבואס בפינה וההודעות הנפלאות לא הפסיקו להגיע, מספרות על הצגה של עוז וביצועים של עקיבא ועידן שמש שהחליט שהוא זלאטן איברהימוביץ' ליום אחד. וההכרה מכה בך, חוק הטבע האלגנטי שנותר סמוי כל השנים הללו נחשף לפתע, רגע מכונן כמו תפוח שנופל לניוטון על הראש. נסיעה לחתונה של בת דודה ביום שישי במקום לנסוע למשחק מביאה איתה ניצחון מוחץ של קטמון. וחשוב שבת הדודה תהיה נקבה, כשבן הדוד שלה התחתן בשישי והיית חייב לנסוע הפועל הפסידה 4:2 לשעריים. הפרשנים יוכלו לדבר כמה שהם רוצים על טקטיקה ואסטרטגיה, וקווי הגנה ותרגילים בהתקפה ולכידות חדר ההלבשה. אתה הרי יודע את האמת. אתה הבאת את הניצחון הזה, אתה והכלה.

*

ועכשיו, עכשיו אתה בדילמה. יש לה עוד בת דודה אחת, לזו שאהבה נפשך, חיילת לקראת שחרור. היא חייבת להתחתן בשישי בזמן עונת המשחקים, זה ברור, אבל לא שווה לבזבז את הניצחון המוחץ האחרון שנותר לך בקנה על משחק חסר משמעות. אתה חייב לשמור את החתונה שלה לאירוע ספורטיבי משמעותי, למשחק מכריע נגד הירידה או לדרבי נגד בית"ר או לגמר גביע. וכמובן שזו בעיה, משום שבדרך כלל משחק מכריע מתברר כמכריע זמן קצר לפני שהוא מתרחש, מקסימום כמה שבועות. זו ההתראה שניתן לתת לה לפני שהיא נכנסת לחופה. ואולי אסור לחכות יותר מדי למשחק הנכון, אולי לחוק הניצחון בחתונות יש תאריך תפוגה ויום אחד הוא לא יפעל יותר. האחריות כבדה, אין ספק, אבל אתה אופטימי. אז אםיש אוהד קטמון שמעוניין להתחתן מתישהו בעתיד ביום שישי בין אוקטובר למאי, עם בחורה סבבה מבית טוב, בהתראה של שבועיים שלושה מראש, שיציג מועמדות. מענה יינתן לפניות מתאימות בלבד.

האריה השואג
חמסה חמסה - רינת אמיר

12 Comments

אשר קשר. 21 בינואר 2014

גדול. נהדר, מצחיק ומדויק.

matipool 22 בינואר 2014

אכן . אחלה פוסט .

רועי מ 21 בינואר 2014

יפה מאוד.
היה מקרה בישראל של זןג שלא רצה לדחות משחק.
היה משחק מכריע של ישראל. כמעט אף אחד לא הגיע.

איתן מסוארי 21 בינואר 2014

ענק!
אני התחתנתי ביולי 1998. כשהודעתי לאחי הגדול על התאריך, הוא אמר שיש מצב שזה על הגמר והוא צריך לבדוק. ואז הוא הוסיף: "מזל טוב. תראה, אתה אחי ואני אוהב אותך, אבל אם קבעת חתונה על גמר המונדיאל אז תסתפק בנוכחות של אשתי והבנות". הוא היה רציני.

בסוף זה היה יום אחרי הגמר. הוא הגיע.

איתן מסוארי 21 בינואר 2014

אפשר גם לאלתר (לא אם אתה אוהד קטמון).
בחתונה של חברה, השארתי את אשתי באולם וביקשתי שתגיד שאני בשרותים. מצאתי פיצוציה סמוכה וראיתי את הפועל נותנת בראש לסלטיק.

ערן לוי 21 בינואר 2014

אני הייתי מוותר על משחק בשביל חתונה בלי להניד עפעף, קצת פרופורציות בחיים לא הזיקו לאף אחד. שום משחק כדורגל לא שווה אירוע משפחתי. הבעיה בלקבוע אירוע על משחק כדורגל הוא האורחים שלא חושבים כמוני.

matipool 22 בינואר 2014

גם אם זה גמר ליגת האלופות של האהובה שלך אחרי 20 שנה שהיא לא הייתה במעמד הזה ? ( פשוט , היה לי בזמנו דיון היפוטתי אם אוהדי ליברפול אחרים בנושא ) .
זה מאד תלוי בקירבה המשפחתית . את איסטנבול הייתי מחמיץ ( כנראה ) רק עבור חתונה ( חתונה בלבד . לא שמחות אחרות ) של אחי / אחותי או של אח / אחות של אשתי .

עמיר 22 בינואר 2014

גמר ליגת האלופות (או אפילו סתם גביע ישראלי) כשהקבוצה שלך משחקת לא חשוב יותר מבר מצווה של בן של בן דוד מדרגה שניה? מסופקני.

ערן לוי 23 בינואר 2014

כן, גם אם זה גמר ליגת האלופות. באופן אישי קשה לי להבין אהדה שכזו לקבוצה זרה, כזו שמבטלת אירוע משפחתי, ואני מניח שבמאה הקרובה גמר האלופות יהיה נטול מכבי ת״א ו/או הרטה ברלין, אז אני רגוע.

ובוא ניסחף קצת, עמיר, בן של בן דוד מדרגה שניה? אני אפילו לא יודע מי הבן של בן הדוד שלי מדרגה שניה! למה שבכלל יזמין אותי?
הקבוצה שלי משחקת? אז מה? הקבוצה שלי אמורה לשרת אותי, לא ההפך, ולא אבטל את חיי בגלל משחק כדורגל. לא כל האוהדים בעולם חיים עם אותם סטנדרטים, לא רק מי שמעדיף משחק על אירוע חשוב (!!) הוא בהכרח אוהד טוב יותר.

פרלה 22 בינואר 2014

אחותי התחתנה ביום שעלינו לראשונה לצ׳מפיונס ומאז איני שוכח את יום הנישואין שלה

כח הגברה 22 בינואר 2014

ואחותי התחתנה ב- 13/10/93.
בזכותה יכולנו לשמוע את מאיר איינשטיין מחרחר בהקלטה (בוידאו. על קלטת. בעצם אז עוד קראנו לזה קסטה) שוב ושוב ושוב.

wazza 22 בינואר 2014

26 במאי 1999, הלכתי באמצע חתונה של אחותי לראות את הגמר אלופות (יונייטד-באיירן) ומאז אני היחידי שזוכר את הימי נישואים שלה (כולל אותה כנראה)

Comments closed