חמסה חמסה – רינת אמיר

בבאר שבע דווקא מצליח לו לאלישע

74320-122_b (1)

 

שום בצל חמסה חמסה- אל תדברו על אליפות. החלום קרוב מידי, והפחד שחלילה התקווה לזכייה בתואר הנכסף, עומדת להתנפץ בכל רגע- גדול מתמיד.

עד לא מזמן בעונה הרביעית והאחרונה של אלישע לוי במכבי חיפה, לוי חווה את נקודת השפל שלו בקריירה. האירוע התרחש במשחק דרבי – במחאת האוהדים הירוקים,  האוהדים קיללו אותו, קראו לו להתפטר והשיא היה כאשר התעופף לעברו מוט ברזל מיציע אוהדי הקבוצה. המאמן ניצל מפגיעה ישירה אך הפגיעה באגו ובכבוד האישי הייתה עצומה.  ואיך הגלגל מסתובב לו, לאחר 11 שנה הפועל ב"ש תחת שרביטו הצליחה לגבור אמש על מכבי חיפה, הקבוצה שוויתרה עליו. אלישע לוי היה זקוק לניצחון הזה יותר מאשר כל הקבוצה הייתה זקוקה לו,  נקמה מתוקה.

 ועם כל זאת, לאלישע לוי מגיע את כל הקרדיט והמחמאות שיש, הוא הוכתר כבר מלפני מספר משחקים כמנצח הראשי של סימפונית ב"ש, המאמן שהצליח להפריח את השממה בבירת הנגב ולגאול את הגברת הראשונה, של הכדורגל, אלונה ברקת מעוד עונה מאכזבת ולהציג בפניה ובפני כולם, בכל שבוע בגאווה רבה את הנבחרת הכי מלהיבה בארץ,  הקבוצה שיצר במו ידיו.

לאחר שבעונה הקודמת הפועל ב"ש נלחמה במאבקי התחתית ובקושי רב נשארה בליגה, אלישע לוי הצליח להחזיר אותה מאבדון. בשלבים הכרוכים במלאכת חשיבה מדוקדקת לפרטי פרטים ועבודה קשה במהלך כל הפגרה הצליח לוי "להעיר את המתים". הוא עושה את מה שכולם ידעו שצריך לעשות ממזמן-אבל פשוט לא עשו- טיפוח הדור הבא, , בדיוק כפי שעשה במכבי חיפה. את הקסם שעשה עם גולסה, מוחמד גדיר, טאלב טואטחה, וליאור רפאלוב, הוא עושה עכשיו עם אופיר דוידזאדה, לוטם זינו וגל אראל. במקביל הוא מעניק הזדמנות ומאפשר לאליניב ברדה ומאור בוזגלו, מי שהיה עד לא מזמן סמל הכישלון במכבי ת"א ושחקן שמיעט לשחק באירופה, לפרוח מחדש ואולי אפילו לגרום לאלי גוטמן לרצות אותם בנבחרת.  הוא עומד נינוח ובטוח על הקווים,  יש לו 2 שחקנים מרכזיים, ממוקדים, רעבים להצלחה, זרים שעומדים בציפיות ותופסים עמדות חשובות, שוער שזו העונה הרביעית שלו ועדיין מלא מוטיבציה לשמור על מקומו, שחקנים שמאירים את כר הדשא, שנהנים לשחק, שיודעים ללחוץ בהגנה, לסגור במרכז השדה, לצאת במהירות מרשימה עם מסירת כדורים לצדדים תוך כדי פטרול בין בוזגלו לבין ברדה ונהנים מהפשטות, משת"פ, מהחיבור ומהחסינות הנפשית שלא מוותרים ולא מורדים את הראש גם כשהקבוצה בפיגור. אין ספק שהם עושים לכל הקבוצות ביה"ס.

ועדיין כולם הולכים על ביצים. ששש…אל תגידו אליפות! שם עדיין לא  מעיזים להזכיר את המילה .הפחד הזה, מלעלות על דעתנו סיום אחר לעונה…עוד יחשבו שהשתגענו! 3  נקודות מפרידות בינה לבין מי שהוכתרה לא אחת בתקשורת, כאלופה הבאה של ישראל, מכבי ת"א. מרחק נגיעה, אבל איכשהו קל יותר לעכל את זה שהקבוצה בעלת הכושר הטוב ביותר בארץ, עם התקציב הבומבסטי של 110 מיליון שקלים, שמחזיקה בשמות כמו ערן זהבי ופריצה לא הולכת להפסיד את האליפות למי שהתקציב שלה בקושי עומד על רבע מתקציב האלופה הנוכחית. מה הסיכויים?!

לפני שנתיים הייתה זו קריית שמונה שחששה לדבר על האליפות. זכור לי שאפילו בן שמעון מאמן ק.שמונה באותם ימים התקשה להאמין שזה הולך לקרות, שהקבוצה הקטנה מהפריפרייה תצליח לעשות היסטוריה ולחזור לצפון עם תואר. רגע לפני שזכה באליפות 2011/2012, הלך לקבל חיזוק ממקור קצת שונה ובחר להשתטח על קברי צדיקים בצפת ובמירון, שיהיה… למזל. הצליח לו.

ובינתיים אף אחד לא מעז להגיד את זה בקול אבל לאט לאט, בשקט בשקט, אפשר כבר לשמוע את הכותרות שמבשרות: מהפך! הפועל ב"ש- היא אלופת המדינה לשנת 2014/2015!

ורק ימים יגידו אם קיבלנו עוד סינדרלה…

קול ששון וקול שמחה - שחר בר
גרינברג, בלאט, פולארד

11 Comments

רועי מ 21 בינואר 2014

בתור אוהד נתניה שמחתי שנתן לחיפה בראש. הקהל שלהם פשוט גועל נפש.

איציק 22 בינואר 2014

מרוב כתבות על ההצלחה של באר-שבע בד באזר היום יש הרגשה שמשו קיבל החלטה לנחס אותה ;)

oded 22 בינואר 2014

לא מצהירים שם על אליפות כי הם פחות טובים ממכבי. יש להם סיכוי לקחת אליפות אבל זה לא סיכוי גבוה. כרגע הם ממצים את היכולת שלהם והם 3 נקודות אחרי מכבי. לפחות זה מעניין…

צור שפי 22 בינואר 2014

לא בונים אימפריות ביום אחד, גם לא בעונה אחת ואפילו לא בשתיים. לקח למיטש גולהאר כמה עונות עם נמני ושות׳ כדי להבין שאם הוא רוצה לראות פירות להשקעה הוא צריך מבנה ניהולי מסודר עם אנשי מקצוע מוכחים ולא שרלטנים. לכן, אלונה ברקת וכל מי ומה שסובב את באר שבע צריכים להבין שהפרוייקט הזה מצריך קודם כל סבלנות ובאותה מידה שיטתיות. לכן, בראיה שלי, מקום שני השנה אסור שיתפס ככישלון אלא להיפך, כהצלחה גדולה שעל הבסיס שלה ניתן יהיה להמשיך לבנות. אחד האלמנטים החשובים בהמשך הבניה יהיה…בניה: של איצטדיון חדש במקום הביזיון של וסרמיל. חייבים כי זה חלק מבנייה של מועדון חזק ולאורך שנים.

איציק 22 בינואר 2014

צור, ההשוואה לא נכונה, למרות שמקום שני לדעתי זה הישג אדיר. כמו מיץ' גם אצל אלונה היה ניסוי ותהייה במשך כמה שנים. שם נימני פה גיא לוי, וכך הלאה. כלומר שני המנהלים עברו תהליך למידה, וגם אצל אלונה זו בנייה של כמה שנים. ואחרי כל זאת, אכן מקום שני עם מרחק סביר מהמקות הראשון (סביר – פחות מ-15 נק') יהיה הצלחה גדולה. לא מאמין שבאר-שבע תחזיק מעמד. אגיד יותר, אירופה זו הצלחה גדולה.

בלאנקו 22 בינואר 2014

כל הדיבורים על אליפות של באר שבע הם מעט מגוחכים. זאת פרשנות בדיעבד שמנותקת מהיכולת האמיתית שלהם.
אני לא ממעיט מהקפיצה הגדולה שבאר שבע עשו מהשנה שעברה ומהאווירה הטובה סביב המועדון, אבל מבט ביקורתי על כל המשחקים שלהם מתחילת העונה יראה שהיו להם 2-3 משחקים באמת טובים ובכל השאר הם משחקים בדיוק כמו כל הקבוצות בבטן של הליגה, רק שבדרך לא דרך הם מצליחים לגנוב ניצחונות.
השיא היה כמובן נגד הפועל בחוץ שם הם עשו 3 גולים מ-2 מצבים.
לצערם הרב, וקצת גם לצערי, הסטטיסטיקה תתיישר.

matipool 22 בינואר 2014

רינת – אני מניח שהתכוונת ל- 2013/2014 .

תומאס נוימן 22 בינואר 2014

דווקא לא – אני חושב שהיא התכוונה בדיוק למה שהיא כתבה

matipool 22 בינואר 2014

תומאס – לא נראה לי .
גם אני חשבתי בתחילה כמוך אבל שים לב לטקסט בפסקה החמישית .
" ועדיין כולם הולכים על ביצים . שששש…אל תגידו אליפות . הפחד הזה מלעלות על דעתנו סיום אחר לעונה … 3 נקודות מפרידות בינה ובין מי שהוכתרה לא אחת בתקשורת , כאלופה הבאה של ישראל , מכבי ת"א " .

סניור 22 בינואר 2014

אנחנו כרגע מאושרים עד הגג מסיבה אחת בלבד- אחרי שנים של סבל , ככול הנראה, הבטחנו את הישארותנו בליגה כבר בשלב הזה של העונה! :)

the bird 22 בינואר 2014

ענק ! חחח

Comments closed