הגיע הזמן? – דורון גולן

לנבחרת טניס הנשים המסלול קשה יותר, אבל הגיע הזמן.

ZNBV

 

אז הנה אנחנו שוב בפברואר ונבחרת הנשים של ישראל תנסה פעם נוספת לחזור על ההישג המדהים של עלייה לבית העליון בגביע הפדרציה. צריך לזכור שבניגוד לגברים שנעים הלוך חזור בגביע דייוויס בשנים האחרונות המשימה בנשים היא הרבה יותר קשה שכן הבית העליון כולל רק 8 נבחרות וההעפלה אליו מצריכה לעבור כמות גדולה יותר של מדינות.

הטורניר, שבשלוש השנים האחרונות התקיים אצלנו באילת ונדד השנה להונגריה, נערך במתכונת של ארבעה בתים עם ארבע נבחרות בכל בית שמשחקות ביניהם בשיטת ליגה כשכל מפגש כולל שתי התמודדויות ביחידים ומשחק זוגות שמכריע במקרה של שוויון. הנבחרת הראשונה בכל בית עולה לחצי הגמר ושתי המנצחות שם מעפילות לפלייאוף על הבית העליון, קשה כבר אמרנו?

בשנים הקודמות קיבלה נבחרתנו הגרלות לא קלות אך דומה שדווקא השנה כשטניסאיות הנבחרת הרחיקו זכינו בהגרלה קלה יחסית(לא בהרבה משנים קודמות אבל אין נבחרת לא עבירה) שכוללת את אוקראינה, ואוסטריה. הכירו את היריבות.

נתחיל עם אוקראינה שמולה תשחק נבחרתנו ראשונה ושמציגה נבחרת צעירה ומוכשרת. השחקנית הבולטת שם היא אלינה סביטולינה בת ה 19 המדורגת 39 בWTA  ועשתה קפיצה אדירה בשנים האחרונות ובמיוחד בין 2013-14 מ187 לדירוג שיא של 38 בעולם. את הסגל משלימות התאומות בנות ה21 נדיה ולודמילה שמדורגות 103 ו200 בהתאמה והטניסאית הוותיקה מעט יותר בת ה26 אולגה סבצ'וק שבשיאה דורגה 79 וכיום נמצאת במקום ה175.

הנבחרת הבאה שנבחן היא אוסטריה בעלת הטניסאית המוכרת והמאכזבת בשנתיים האחרונות, טמירה פאצ'ק שבשיאה דורגה במקום ה26 וכיום הידרדרה אל מחוץ לטופ 200. את הנבחרת מובילה הטניסאית בת ה30 איבון מסברגר שבניגוד לפאצ'ק דווקא זוכה לעדנה בשנתיים האחרונות עם עלייה למקום ה38 בדירוג לאחר שהייתה ברוב הקריירה מחוץ לטופ 50. אליה מצטרפת פטריסיה מאייר-אשלייטנר בת ה27 המדורגת 81 וסנדרה קלמנשיטס שנפקדת מדירוג היחידות עוד מ2006 אך בזוגות מאיישת את המקום ה59.

אצל הסלובניות הטניסאית היחידה בטופ 100 היא פולונה הרצוג בת ה23 המדורגת במקום ה67 בעולם ואליה מצטרפות נסטיהקולאר בת ה19 במקום ה243, דליילהיקובוביץ בת ה22 המדורגת 276 ואנדריאה קלאפץ המדורגת 996 ביחידים אבל לא ממש תזדקק לנתון הזה שכן בזוגות היא נמצאת במקום ה67.

אז מה הסיכויים שלנו? ישראל מגיעה לטורניר הזה במצב שכבר התרגלנו אליו בשנים האחרונות. שחר פאר עדיין מנסה ומנסה לפרוץ שוב אך נכשלת ויוליה גלושקו נמצאת במגמת עלייה מעט איטית ושתיהן מדורגות באותו איזור של קצה הטופ 100(86 ו90) את הנבחרת משלימות קרן שלמה שאף פעם לא היוותה פקטור משמעותי בנבחרת ונמצאת בה יותר על תקן מקום של כבוד ומוטיבטורית מהספסל ועופרי לנקרי שחזרה לתודעה לאחר שפרשה מטניס בגיל צעיר והגיעה עד לגמר באליפות ישראל האחרונה שנרשמה אליה בשביל הכיף. קצת חבל לא לראות את ולריהפטיוק המוכשרת במקום אחת מהם או את דניס חזניוק שעדיין נמצאת בסכסוך עם בנות הנבחרת לאחר התבטאויותיה משנים קודמות נגד שחר ויוליה אבל אני מאמין שעדיין יש תקווה.

ידוע שבנותינו יכולות להתעלות על עצמם במדים הלאומיים ולאחר האכזבה בשנה שעברה מול פולין ששם הייתה תחושה שיכלנו לעלות שלב אני מקווה שהם יבואו במוטיבציה גדולה לעשות הופעה מכובדת.

עדיין איני חושב שאנחנו פייבוריטים בבית אבל ממליץ לכולם להאמין בנבחרת של עמוס מנסדורף ולעקוב אחרי המשחקים כי הבנות הללו צריכות את זה. את ההכרה הציבורית ואת הדחיפה מהארץ שתגרום להם לזכור איזה חגיגת טניס יכולה להיות פה אם תגיע נבחרת בקליבר גדול כמו רוסיה של שראפובה בזמנו.

וזה סתם כי אם כבר הזכרנו תמיד מצחיק להיזכר – http://www.youtube.com/watch?v=W8w52w8-MSs (שראפובה נגד ציפי אובזילר, הקהל הישראלי מראה את כוחו וחוצפתו)

סוצ'י 2014 (1) - מתכוננים / משה יחזקאל
תנו לבלאט להניף את הגביע

8 Comments

מתן גילור 6 בפברואר 2014

דורון תודה.
תגיד, היו שינויים בשנים האחרונות?
משום מה שזכרתי שיש 2 בתים עליונים (עליון ותחתון) של 8 נבחרות כ"א ושעלייה מהטורניר הזה היא ל-9-16.
כמו כן, אתה בטוח שמשחק הזוגות מתקיים רק במקרה של שוויון? לדעתי, מקיימים אותו בכל מקרה כי העלייה לחצי הגמר עלולה להיקבע לפי כמות המשחקים שנוצחו, במקרה של שוויון בכמות ההתמודדויות שנוצחו.

דורון גולן 6 בפברואר 2014

אתה צודק מתן,הבית העליון מחולק לשניים,מספר 1 ו-2.
לגבי משחק הזוגות גם אותו כמובן מקיימים בכל מקרה כמו שאתה אומר לצורך דירוגים סופיים.
סליחה על שלא הבהרתי את עצמי ותודה לך על ההארות.

איציק 6 בפברואר 2014

חבל לומר זאת אבל אלו תקוות שווא. שחר פאר במצבה לא מתקשה להפסיד, לא משנה למי, וגם גלושקו לא מצליחה. לאוקאינה כבר הפסדנו 3-0, ואם נגרד משחק פה ושם זה יהיה יפה.
דרך אגב, בנשים עד כמה שאני יודע תמיד משחקים את כל שלושת המשחקים כיוון שלא רק הנצחון הוא החשוב כי אם גם ההפרש במקרה של שובר שיוויון.

דורון גולן 6 בפברואר 2014

אהלן איציק
לצערי כמו שאה אומר לאוקראינה כבר הפסדנו לצערי הרבה בגלל חוסר ריכוז של יוליה שבמערכה הראשונה פשוט התפרקה אחרי שהיו לה 3 אפשרויות שבירה שלא ניצלה אותם ואז כבר נשברה בעצמה על האפס.
במערכה השנייה היא גם היתה צריכה לקח אבל שוב חוסר יכולת לנצל את המומנטום שהיה לה מנע ממנה לעלות ל4-1 ובכךבעצם הגענו לשובר השוויון. מאכזב מאוד ודווקא מצד יוליה שאני מאוד מעריך אותה כשחקנית במיוחד במדים הלאומיים.

לגבי הזוגות,ראה תגובתי למתן.

שי 6 בפברואר 2014

סקירה טובה של הטורניר שאין לו כל כך חשיפה בתקשורת (וחבל שכך…) צריך באמת יותר סיקור של טניס ובפרט של טניס נשים

אללה ישראל!!

אלעד אחד 7 בפברואר 2014

מצחיק להיזכר?
אחד הרגעים הכי מביכים שלי בתור אוהד ספורט ישראלי היה המשחק הזה.
וגם הרגע ששינה את האוהד שהיה לי כלפי שחר פאר.
בושה של התנהגות

דורון גולן 17 בפברואר 2014

בסופו של דבר זה מה שיש לנו להציע כקהל ישראלי.
חבל רק שניסו את זה על שראפובה שבמקום לצאת מדעתה הוציאה הכל עלינו.

נעם 7 בפברואר 2014

תודה על הסיקור, מעניין מאוד, טוב שיש עוד אנשים טובים שאכפת להם מטניס בכלל ומפדרציה בפרט.
קצת לא במקום לכתוב עכשיו אבל הסיכוי לנצח את אוקראינה היה על הנייר בלבד וגם זה בקושי…

Comments closed