חיים בישל דייסה – אסף מיכאלי

חיים, הבטחות צריך לקיים. כמו בפוליטיקה.

רמ

 

הפועל תל אביב במצב כלכלי קשה. אכן ידיעה מרעישה.

קבוצת הניהול בראשות חיים רמון מעבירה חדשות לבקרים ידיעות על המצב הכספי הקשה אליו נקלע המועדון. האמת, אני מאמין לידיעות הללו. כנראה שטור ההכנסות בהפועל תל אביב קטן בצורה משמעותית מטור ההוצאות ההולך וגדל.

אז מה עושים רמון והחברים? מסיטים את האש. הודעה גורפת של קיצוץ בשכר לכל עובדי המועדון. ואיכשהו המהלך הזה עובר באופן חלק לכאורה.

*

רמון היה ועודנו פוליטיקאי שרשימת המעשים שעשה קטנה בהרבה מרשימת התככים הפוליטיים עליהם הוא רשום. עם זאת לא נשכח שהאיש החזיק בכמה תפקידי מפתח כמו יו"ר ההסתדרות ושר בישראל. היה מהמתווכים בין שמעון פרס לאריק שרון בקדימה ועוד. כנראה שזוהי הפלטפורמה עליה הוא רכב עד אשר הגיע להיות מנהל או בעלים של הפועל תל אביב.

כמו רובנו, ברגע שהבנו שכשחקנים לא נשמע את הקהל מריע בשמנו לאחר מבצע אישי סוחף, פנטזנו כל אחד על כך שכאשר יהיה עשיר, מה הוא יעשה כאשר ירכוש את הקבוצה האהובה עליו? אני דרך אגב אם אצליח, מעניק לאחים שלי מנוי במקום הכי טוב באצטדיון, איפה שיבחרו.

וכך חיים שלנו. כשהבין שראש ממשלה הוא כבר לא יהיה, גם פוליטיקאי נבחר זו בעיה כי הוא הורשע בדין, אז מה נשאר כדי להישאר בתודעה הציבורית? הנה רעיון, נאסוף כמה מיליונרים שרק יתרמו כסף, הם לא מחויבים לכלום, נגיד להם שהם הבעלים, נגייס מהאוהדים במילים יפות עוד כמה לירות ונצהיר שזו קבוצת ניהול שהולכת לדרך חדשה. תאמינו או לא, קנינו את זה. נכון, שאלנו מאיפה בדיוק הכסף? לא שכחנו את פרשת הנשיקה, ועדיין האמנו שזה יותר טוב ממה שהיה קודם.

*

אז עכשיו אצלי לפחות עולות כמה שאלות לאדון רמון.

בתור חבר כנסת, שר ובעיקר כיושב ראש ההסתדרות לשעבר, אתה אמור להכיר את חוקי העבודה בישראל. ביחס שבין עובד ומעביד יש כמה עקרונות, והבסיסי שבהם, הוא לעמוד בהתחייבות החוזית שנקראת חוזה או הסכם העסקה.

אני רחוק מלרחם על אנשים שמרוויחים משכורות של למעלה ממאתיים אלף ש"ח נטו בעונה, לדעתי אלו משכורות מופרזות שרוב מוחלט של השחקנים בארץ לא שווה אותם. אולם מרגע שחתמת על חוזה אתה מחויב. השחקן מצידו חייב לשחק ולעשות את המוטל עליו והמעסיק צריך לשלם את השכר. מהו גובה השכר, יחליט בסוף בעל הבית כמה הוא מוכן בהתאם ליכולתו לשלם.

אם קיים חוזה צריך לעמוד בו. אי אפשר לעמוד בו? מצא קבוצה אחרת שתעמוד בעלות השכר ותשחרר שחקנים. באיזו זכות אתה פוגע למישהו בהכנסתו מבלי לקבל את אישורו?

ואם כבר מדברים על היכולת לעמוד בחוזה, בכדי להרגיע את האוהדים, הובטח שמאחורי רמון עומדים אנשי עסקים רציניים, בפועל הדבר הרציני היחידי שראיתי מאחד מבעלי המניות בכור צאבאן, זה שמהריצה שלו לכל מיקרופון פתוח שם, למדתי שהוא בעל חברת תכשיטים גדולה.

בשבועיים האחרונים הוא נאלם דום, ומקורבים לרמון מספרים שהוא נשאר לבד והתסכול שלו גובר. הבנתי, כל זמן שהספינה שטה ומגיעה לעיתים לנמלים מועדפים באירופה זה בסדר, אולם כאשר הספינה מתנפצת על שובר הגלים של יובל נעים בעכו, רב החובל נשאר לבד.

*

רמון כמו פוליטיקאי וותיק יודע שכאשר כולם עוזבים אותך, אתה בבעיה, הוא מכיר טוב את שאול מופז. אריק שרון ז"ל אמר פעם שבפוליטיקה אתה פעם למעלה ופעם למטה, העיקר שתישאר על הגלגל. אולם בכדורגל, שאתה למטה אתה מטרה לכל הביקורת, בפוליטיקה שאתה למטה זה הזמן שלך לצבור כוח לסיבוב הבא.

ועוד משהו מר רמון, לעומת הפוליטיקה שבה שיחקת פוקר בריאות עם הכסף של הציבור, הערבויות בבקרה הם שלך! לכן כדאי לך לבדוק טוב את ההתנהלות שלך בתקופה הקרובה, כי אני יכול להבטיח לך הבטחה, לא של פוליטיקאי, אף אחד לא ירפד את הנפילה שלך. היא תהיה כואבת, אז המלצתי לך היא להכין את מנהל הבנק שלך, הפנסיה שלך בסכנה ואולי כדאי לבדוק מתי משתחררת קרן השתלמות בקרוב.

ועוד משהו קטן מר רמון, קשה לומר שהזרים שאתה משלם להם הם נכס משמעותי למועדון,  והפועל תל אביב היא עוד תחנה בקריירה, אבל אם תרצה אפילו בתור אוהד לראות שחקן שמגיע להפועל, תיזהר מלקצץ להם שקל, מחר הם יחזרו הביתה ויודיעו לא להתקרב לישראל, וזה עוד במועדון שמספר המשחקים שלו וההישגים שלו בזירה האירופית הם הטובים יותר.

*

האמת חיים, באיזשהו מקום צריך להגיד לך תודה, בכל זאת באת מאהבה אבל מה לעשות זה גדול עליך, אין לי בעיה גם שתגיד לא מתאים ותלך, אני אכבד את זה, אבל אם אני רואה את הפועל חוטפת שער בדקה ה42 ובמחצית אני רואה אותך זחוח כהרגלך באולפן טלביזיה תחת הכיתוב שידור ישיר, ברור לי שאתה כבר בתחנה הבאה שלך, כמו כל הקלישאות על הפוליטיקאים מוצצי הדם, היית מחוץ למשחק הפוליטי, נשארת בתודעה בזכות הפועל תל אביב, עכשיו אתה מתכנן את החזרה למגרש המקורי שלך.

לפחות תמיד תוכל להגיד שניהלת את הפועל תל אביב, זה משהו שאני הייתי שמח לעשות בעצמי. אבל עם יגלו האוהדים שניצלת אותם בצורה צינית, הם לא יסלחו לך לעולם ואז גם לבוא לבלומפילד כבר לא יהיה לך כל כך נעים.

דבר אחרון שאלה קטנה, למה צריך בקרה תקציבית? איפה ההבטחה שלכם שכל חוזה בליגה הבכירה יקוים במלואו? גם אתכם חיים סובב?

בכל זאת יש בה משהו
המטוטלת זזה

44 Comments

תורג'י 18 בפברואר 2014

אבל הוא הציל את הפועל

אסף 18 בפברואר 2014

תורג'י רמון אכן לקח את הפועל במצב קשה בסיום עידן טביב, ועל כך הערכתי אליו, אך אם אין לו היכולת הכלכלית במה הוא שונה מוועד אוהדי שער 5 גם הם אוהדים, פשוט פחות מקושרים.
הפועל היא עסק כלכלי שמגלגל הרבה כסף, כנראה שלא כל אחד אפילו עם רזומה כמו של רמון יכול לנהל אותה

חיים הצהוב 18 בפברואר 2014

הציל אותה ממה?
מבעל בית שלקח אליפות, שלושה גביעים, הופעה בליגת האלופות ו2 הפועות בליגה האירופית כשבאחת מהן הוא מגיע לשמינית גמר וכל זה ב4 שנים?
מאז שרמון "הציל" את הפועל היא מגמת ירידה מתמשכת שהשפל שלה עוד לפניה.
לפני שאוהדי הפועל באים בטענות לרמון כדאי להם לבדוק טוב טוב את עצמם ואת החלק שלהם במצב, גירוש טביב שלדעתי נבע מגזענות נטו זה הרגע המכונן שהתחילה דעיכת הפועל.
רמון תמיד היה בן אדם בינוני וחביב לא יותר מזה, לצפות ממנו להציל את הפועל זה קצת גדול עליו.

ירושלמי 18 בפברואר 2014

הרי ברור שעדיף אשכנזי כושל ועבריין מורשע מתימני כלשהוא.
במובן הזה הוא הציל אותם.

אורן 18 בפברואר 2014

שמע,אתה ממורמר וגזען לא קטן בעצמך.

תורג'י 19 בפברואר 2014

הייתי ציני.
מת על רמון ויש לי דיוקן שלו מעל המיטה.

חיים הצהוב 20 בפברואר 2014

כמו לכולנו

מתן גילור 18 בפברואר 2014

יפה. 2 הגרוש שלי:
1. באחת מתכניות הרדיו פורסם שמדובר על סוג של הלוואה – קיצוץ זמני שיוחזר לשחקנים בסופו של דבר. לגבי זה 2 דברים:
א. אם זה נעשה בהסכמה, זה לא יפה אבל לא נורא.
ב. אם זה לא נעשה בהסכמה (לרבות בעל כורחם), אזי שמדובר על הלנת שכר אבל אני בספק (ורק כדי להבהיר, כי יש אנשים שמסרבים להבין, בספק זה אולי כן ואולי לא) אם מדובר על הפרה בוטה של החוזה. כלומר הטיעון של השחקנים יהיה בדיני עבודה ולא בדיני חוזים.
2. גם מכבי חיפה נקטה פעם במדיניות של קיצוץ (אך כיוון שהדבר לא יצא לפועל, עקב העפלה לליגת האלופות, הדבר לא נבחן משפטית). מה שמכבי עשתה הוא להודיע לשחקנים שיש להם אחת מ-2 האפשרויות הבאות:
א. לקצץ בשכרם (5%, אאל"ט).
ב. לסיים את דרכם בקבוצה ואז או שיהיה מישהו אחר שייקח אותם או שהם יקבלו את מלוא הפיצוי שמגיע להם עפ"י החוזה.
אם הפועל ת"א נהגה כמו מכבי חיפה (ובאמת אין לי מושג אם עשתה כן או לאו), אזי שניתן לטעון שמדובר על אקט לא מוסרי/ערכי, אך בהחלט אין פגיעה חוקית, כיוון שתשלום הפיצוי עפ"י החוזה הוא עמידה מלאה בו.

אסף 18 בפברואר 2014

מתן, אני מקווה שאתה מרוויח טוב, אבל האם הייתה מסכים לעסק כזה בתלוש המשכורת שלך?
לקזז 5 או 10 אחוז ולקוות לביצועים טובים יותר בעתיד?
העיקרון פה בעייתי, בעיקר שהוא מגיע מהפועל ת"א אחת המובילות בענף, תאר לך מה עלולות להיות ההשלכות הערכיות של מהלך כזה על שאר הקבוצות בארץ, שגם כך מוסר התשלומים לא משובח.

מתן גילור 18 בפברואר 2014

אסף, לא הבנתי איך התגובה שלך קשורה לשלי (שים לב שאני אומר שהמהלך לא בסדר, אבל התמקדתי בעניין החוקי, כפי שאני רואה אותו – ואני לא עו"ד!).
ובכל זאת, אענה לשאלתך – אם הייתי מסכים? כנראה שזה תלוי באלטרנטיבות שלי…כמובן שהייתי יכול להתפטר, לקחת את הפיצויים (במקרה שלי סעיף 14, אבל יש פה הרעה מוחשית בתנאי העסקה, אז מגיעים פיצויי פיטורין גם במקרה של התפטרות) וללכת לעבוד במקום אחר.
מצבם של השחקנים טוב יותר, כיוון שלהם (בניגוד אלי) יש פיצוי על הפרת חוזה. אם היה לי כזה סעיף, יש סיכוי לא רע שהייתי מנצל אותו, אבל אני לא שחקן כדורגל ולא כל העולם ואשתו (ובעיקר המעסיקים הפוטנציאלים הבאים) היה יודע מה עשיתי.

לסיכום, אני ממש לא תומך או מגבה את המהלך, אלא מנסה לנתח אותו.

יניב 18 בפברואר 2014

המהלך הוא מהלך לגיטימי וחוקי – יש פה שאלה של נראות שמוציאה את כל המעורבים בצורה לא טובה.
זה באמת לא המהלך הראשון שמתבצע בכדורגל באופן הזה ויש פה בעיה בענף.
מי שצריך להיות הגורם "הנשכני" פה זו הבקרה, שמאפשרת סיטואציות שכאלו.

אדם בן דוד 18 בפברואר 2014

כשהחברה שעבדתי בה נכנסה לקשיים בעקבות המשבר של 2008. הודיע המנכ"ל (בהרמת הכוסית לכבוד ראש השנה) על קיצוץ רוחבי של 10%. הוא הבהיר כי מי שאינו מסכים יכול להודיע על כך והוא יפוטר לאלתר ויקבל את מלוא הזכויות שלו. זה לא היה חריג ולא עבר על שום חוק ואף אחד לא כתב על זה בעיתון. כמו 95% מהעובדים גם אני סתמתי את האף ונשארתי- כי לא קל להתפרנס בישראל.

יניב 18 בפברואר 2014

אדם- מעבר לזה שאתה צודק שהמהלך אינו חריג בנוף המעסיקים בישראל.

אם נישאר בכדורגל.
תשאל את עצמך למה איציק קורנפיין פוטר מבית"ר בלי פיצויי פיטורין ובלי עמידה כלשהי בהסכם או למה ברהמ"ש לא קיבלו משכורות כמה חודשים ויש עוד ועוד.

וזה עובר בשקט יחסי ולמה בהפועל זה מקבל כזה רעש.

#התקשורת אדומה.

דגש 18 בפברואר 2014

אדם, יש כמה הבדלים:
1. אוהדים. איך יתקבל שחקן שיגיד שהוא לא מסכים לקיצוץ ורוצה את הכסף או לעזוב? שחקנים רוצים מקום עבודה ומשכורות, אבל בלי לריב עם אף אחד.
2. רמון לא באמת מסכים לכזה דבר. נגיד שדמארי אומר את זה, רמון משחרר אותו? ברור שלא. גם לא ספורי, גורדנה, דגני, עבדורחימי וכל שחקן אחר ששווה כסף.
3. הסיפורים של רמת השרון וקורנפיין הגיעו לתקשורת וחגגו עליהם. עם קורנפיין זה בבית משפט. ברמת השרון מדובר בשחקנים שאין עליהם קופצים, ובכל מקרה לא מדובר על קיצוץ אלא על עיכוב. את הכסף הם מקבלים.
4. איך רמון משאיר את דמארי עד סוף העונה אם הוא יודע ששבועיים אחר כך לא יוכל לשלם משכורות? השארת דמארי תמורת קיצוץ הייתה מתוכננת וממש לא הוגנת. רמון אמנם בא בהתנדבות, אבל אין לו זכות לנדב אחרים בעל כורחם.

בלייק 18 בפברואר 2014

יניב – הסיפור של קורנפיין מול טביב הובלט בהרבה מאוד מקומות (יש כמה מקומות שלא כותבים על טביב, אלא אם כן הוא "חגג סילבסטר עם אשתו המהממת"). רמת השרון בכלליות לא מעניינת אף אחד ולא "מוכרת עיתונים" (יש עדיין משהו שמוכר עיתונים?).
בהפועל כל דבר מקבל רעש (וגם במכבי, חיפה ובית"ר).
#התקשורת צהובה וזה לא קשור לצבע חולצות של קבוצות כאלה או אחרות

יניב 18 בפברואר 2014

דגש – מה זאת אומרת שחקנים שאין עליהם קופצים כמו ברמהש?
זה בסדר לא לשלם משכורות בזמן אם לשחקן במילא אין ביקוש- או שבמילא חלון ההעברות לא פתוח אז לשחקן אין ברירה.

שחקן שבהפועל לא יחתום על הויתור יקבל את כל המשכורת – למה זה כזה נורא ורמה"ש זה בסדר?

לגביי דמארי – בוא נבין משהו אם נכנסנו לדיון על זכויות העובד- דמארי הוא לא חפץ, הוא לא שייך לעמוס לוזון ולא להפועל, אם הוא לא רוצה לחתום על חוזה חדש בחיפה או במכבי או באירופה כרגע, אין דרך להכריח אותו.

זו בין היתר הסיבה שהוא נשאר עד סוף העונה – כי הוא לא היה מוכן לעסקה מול סלטה ויגו שאמרה שבמידה וסלטה לא רוצה אותו-אז החוזה שלו בהפועל מבוטל והוא חוזר למכבי פ"ת.

לגביי קורנפיין – סיפור מורכב,זה שניתן לטרטר עובד בבית משפט, לא אומר שזה בסדר, אם לטביב יש כסף לחיזוק, למה הוא גורר את זה בבית משפט – קורנפיין לא זכאי לפיצויי פיטורין לפי חוק? למה לא לשלם לו את מה שמגיע ועל היתרה לריב בבתי משפט לאורך שנים?

אדם בן דוד 18 בפברואר 2014

אני מסכים עם כל מי שטוען שזה כשר אבל מסריח. דרך אגב- קהילת העסקים בישראל די קטנה, ולו הייתי עוזב בגלל הקיצוץ מה שנשאר היה זה שפוטרתי ואו אין לויאליות למקום העבודה וזה היה מקשה עליי למצוא עבודה אחרת. כדורגלן אם הוא טוב- ימצא בית אחר. אני מניח שלו עומר דמרי היה נותן היום ראיון והיה אומר בריש גלי "אני מחויב לעצמי ולחשבון הבנק שלי. אני לא משחק בשביל אף סמל. אין לי חיבה לאף קבוצת אוהדים." עדיין כל אחת מהקבוצות בארץ הייתה לוקחת אותו ולו היה נותן באותה קבוצה עונה דומה לעונה הנוכחית- היה הופך לגיבור האוהדים.
מעבר לכך, רמון אכן מנהל כושל.
אסור להלין שכר וזה שזאת נורמה קבועה בכדורגל זה בגלל שאלטר מוחר אותם בזול – לו הייתה סולידריות היו מוצאים דרך לשלם.
קורנפיין לא קיבל את המגיע לו כי זה טביב. ככה הוא מתנהל אף אחד לא מקבל את מה שמגיע לו מבלי לעבור בוררות וסחבת. גם אם הוא חולה סרטן על ערש דווי (הסוכן של פאצ'לקה). ולמרות שאני משתדל לא להתייחס לטרול חיים הצהוב- זאת אחת הסיבות שעדיין עדיף המצב הנוכחי על טביב.

סוס זקן 18 בפברואר 2014

"ביחס שבין עובד ומעביד יש כמה עקרונות, והבסיסי שבהם, הוא לעמוד בהתחייבות החוזית שנקראת חוזה או הסכם העסקה".

האחיות בהדסה מסכימות.

אנונימוס 18 בפברואר 2014

מה שמדהים זה שלא לומדים את הלקח מתחילת השנה. בנו תקציב רעוע, שהספיקה ההדחה מאירופה כדי לשבור אותו. אז מה עושים? במקום לשחרר חוזים ושחקנים לקבוצות אחרות, מושכים זמן, ובסוף מתחילים לקחת הלוואות על חשבון העונה הבאה.
כלומר דוחים את כל הבעיה לשנה הבאה, שאז שוב, יהיה תקציב רעוע שמספיקה הדחה מאירופה (אם הפועל בכלל תגיע לשם) כדי לשבור אותו.
והכל מתחיל בזה שבכלל לא מספרים לאוהדים את האמת.
אם היו פשוט באים בתחילת העונה אחרי ההדחה מאירופה, ומודים- טעינו טעות ענקית בבניית התקציב, מתנצלים, עכשיו חייבים לשחרר שחקנים, ואנחנו נחפש מישהו שיקח את ניהול המועדון, כי אנחנו מתברר לא יודעים מה אנחנו עושים.
במקום זה סיפרו סיפורי סבתא ש"חג'ג' ישלם". ברגע האמת אף אחד לא שילם, והכל התפוצץ.
חוסר הכנות והאשלייה העצמית זה מה שהכי מרתיח פה

יניב 18 בפברואר 2014

אין ספק שאחרי ההדחה מאירופה הפעולה הנכונה היתה שחרור שחקנים,אני כתבתי על זה לא מעט, היו צריכים לשחרר ואת האמת זה כנראה היה עושה רק טוב.

אבל מי אמר שלא לומדים לקח? בוודאי שהם לומדים.

יש הבדל בין גלגול התחייבויות קדימה (במיוחד בענף כה נזיל) לבין חתימה על התחייבויות חדשות.
את ההתחייבויות הישנות אני מניח שינסו לדחות ככל האפשר- במה זה שונה מכל עולם התספורות שאנחנו רואים היום בלא מעט מקומות במשק?.
יגלגלו קדימה את ההתחייבויות – אולי יצוץ רוכש, אולי ימכרו עוד שחקן, אולי במקרה ישיגו מקום באירופה והגרלה נוחה.

אני לא רואה את המנהלים הנוכחיים עושים עוד שנה של העלאת מחיר מנויים תמורת שחקן, בניית תקציב מנופח מדי או הפקדת צ'קים אישיים.

אנונימוס 18 בפברואר 2014

אבל הם כן דוחים התחייבויות. לוקחים הלוואות בעלים, מקצצים מהשחקנים ומבטיחים להחזיר בתום העונה. ובינתיים השחקן היחיד ששוחרר זה שכטר, וגם זה תמורת גרושים ותחת לחץ.
אם היו באים לאוהדים בתחילת העונה ואומרים – טעינו, בנינו תקציב דפוק, הכל התפוצץ לנו בפרצוף ואין דרך להחזיר, אני מאמיןש מרבית האוהדים היו מבינים.
במקום זה העמידו פנים שאפשר להסתדר, ועכשיו כולנו מגלים את כל הנ"ל. והנכונות לקבל את זה אחרי שמשכו אותך באף במשך חצי שנה היא מן הסתם הרבה יותר נמוכה.
בקיצור, לא מחמיצים הזדמנות להחמיץ הזדמנות.

ושנה הבאה יהיה בור ענקי תודות לכך. שוב

יניב 18 בפברואר 2014

הלוואת הבעלים שאני מכיר שנלקחה היא זו שבעצם דחתה הצעה לא טובה בחלון הזה על דמארי (כ700 אלף יורו) ממכבי חיפה או ויגו( אלה היו העולמות) – שוב מבחינה עסקית טהורה של החלטה נקודתית זו החלטה חכמה .

סתמאחד 18 בפברואר 2014

אוהדי הפועל כהרגלם חכמים בדיעבד.
אוהדי הפועל שמחו וצהלו כאשר רמון לקח את הפועל ולא טרחו לשאול מהיכן הוא יביא את הכסף.
אוהדי הפועל אחראים לפסטיבל ורמוט (״חייבים להחתים את גילי אחרת הוא יחתום במכבי״) שגרם לרמון להחתים אותו למרות שלא היה כל היגיון מקצועי וכלכלי בהחתמה הזו.
אוהדי הפועל אחראים לפסטיבל שכטר (״חייבים להחתים את איתי אחרת הוא יחתום במכבי״) שגרם לרמון להחתים אותו למרות שלא היתה הצדקה מקצועית וכלכלית להחתמה הזו.
אוהדי הפועל אחראים לפסטיבל רב״ש שהחל עוד בימיו של גוטמן והתעצם בקיץ האחרון.
אוהדי הפועל לא נזעקו כאשר התברר שרמון מעמיד תקציב שיש בו הימור מובהק על עליה לשלב הבתים של הליגה האירופית.
אוהדי הפועל טוענים שרמון,תאומים וחבורת האנשים שמנהלת את הפועל לא רוצים לעזוב את הקבוצה ולכן הם מונעים הגעת בעלים חדשים.
האמת היא שאף בעל הון ישראלי או זר לא רוצה להתקרב להפועל (בכדורגל ובכדורסל) ואחת הסיבות המרכזיות לכך קשורה כמובן בחלק מאוהדי הפועל שדואגים להעלות את הקבוצה לכותרות (השליליות) פעם בכמה שבועות בגלל התנהגותם.(מאותה סיבה אף אחד לא רוצה להתקרב לבית״ר ירושלים למעט אנשים כמו טביב).
אם רמון לא היה מתחשב באוהדי הפועל ומנהל את הקבוצה באופן שקול וקר הוא לא היה נקלע למצוקה שבה הוא והמועדון נמצאים.
יש סיכוי סביר שרמון ימשיך לנהל את הקבוצה גם בעונה הבאה כי כאמור אף אחד לא רוצה להתקרב להפועל.

אדם בן דוד 18 בפברואר 2014

אני לא יודע מה קורה במו"מ בנוגע לבעלות בכדורגל. אני יכול לספר שלפני שנתיים (אני חושב) ביקש הבעלים של גבעת שמואל ובתיווכו של המגה עסקן מוטי אמסלם לרכוש את קבוצת הכדורסל. לאחר שהובהר לו כי תנאי יסוד של הקבוצה הוא שהקבוצה שייכת לאוהדים ושנדרשות אמות מידה כגון שקיפות מהבעלים הוא אמר לא תודה, רכש את הפועל אילת, איחד אותה עם גבעת שמואל והקפית אותה לליגת העל. אין מה להשוות בין אוהדי הפועל שיכולים להיות ארסיים לעיתים לבין קבוצה שהאוהדים שלה מונעים מבני דת אחרת לשחק בה.

יניב 18 בפברואר 2014

בתסריט מסוים חג'ג' מקבל את הפועל בחינם .
הוא לדעתי מחכה לתסריט הזה :
סיום הבוררות רמון טביב וקיזוז התשלום העתידי תמורת החובות שטביב השאיר.
הודעה לשאר בעלי המניות שהפועל במצב בעייתי ועליהם לוותר על השליטה או לשאת בחלקם בחובות – מאחר ומדובר בלא מעט – אני מניח שרובם ימסרו לו את החלק שלהם כולל העמותה .

עד פה השתלטות על 100% מקבוצה שעד לא מזמן הייתה שווה ריאלית סכומים שבין 12ל17 מיליון. לא רע יש לומר.

העברת השליטה לחג'ג' תלווה בתכנית התייעלות שלו – האוהדים יתמכו ,את החובות הוא יפרוס לתקופות נוחות עבורו ובינתיים המועדון שכבר ידע להכניס בשנים טובות לא מעט יתאושש (הכנסות ממכירת שחקנים, אירופה ומנויים, הגבוהות בליגה בשנים האחרונות).

צריך להבין שחג'ג' (או מישהו במודל שתיארתי) מחזיק אופציות שלרמון אין – יש לו יכולת לגייס הון (הלוואות), יש לו יכולת לתמוך בקבוצה דרך עסקים נוספים (חסויות), ויש לו יכולת לבצע מהלכי השבחת שחקנים (קניה ומכירה, לרמון אין בכלל יכולת קניה).

ויכול גם להיות שאחרי הכל, רמון יישאר להיות זה שמנהל עבור חג'ג' את העסק.

רזיניו 18 בפברואר 2014

רק שאלה קטנה – למה לעזאזל שעידו חג'ג' יעשה את זה לעצמו??
מדובר פה בלהכניס ראש בריא למיטה חולה שדורשת הרבה מאמץ ולדעתי גם לא מעט כסף בשביל להבריא אותה ואני מתקשה לראות אדם שפוי עושה את זה לעצמו.
עוד נקודה קטנה – עידו חג'ג' שוטף מלא של חיים רמון בקבלת ההחלטות בהפועל ולפעמים הוא הגורם הדוחף לכל מיני החלטות מוזרות (הוא זה שהביא בסופו של דבר את שכטר), למה כל האש מופנת לעבר רמון ועידו חג'ג' יוצא נקי?

רזיניו 18 בפברואר 2014

שוטף=שותף

יניב 18 בפברואר 2014

שאלת 2 שאלות –
למה שיעשה את זה לעצמו – הימור שלי שאם הוא מקבל את הקבוצה בתסריט שתיארתי הוא ספציפית מסוגל עוד לצאת ברווח תוך כמה שנים .
בעלות על קבוצה כמו הפועל יכולה בתוך כמה שנים למנף אותו למקומות גבוהים .

האש מופנת לרמון כי חגג מיצב את עצמו נכון – כל מה שהוא נותן זה תרומה , כל ההחלטות על רמון .
רמון זו מטרה קלה – הוא גם באמת נושא באחריות הראשית , גם עשה לא מעט טעויות והוא גם פוליטיקאי .

דגש 18 בפברואר 2014

לגבי הבקרה התקציבית: היא אחראית לוודא שיש לרמון את הכסף לשלם.
הניחוש שלי הוא שרמון (וחג'ג'?) העמיד ערבויות אישיות כדי להעביר את התקציב מתוך תקווה שהכסף יגיע איכשהו, וכשהוא לא הגיע 'איכשהו' במקום להוציא את כספו הפרטי הוא העדיף לבקש מהשחקנים לחפות עליו. (ייתכן שהוא גם שילם כסף פרטי. אני לא שופט את נדיבותו.) אם השחקנים יסכימו לקיצוץ לא תהיה לבקרה שום עילה להתלונן על רמון.

יניב 18 בפברואר 2014

הבעיה בבקרה זה שהיא איפשרה לרמון לבנות תקציב על אולי- רק תזכורת לפני כמה שנים הם דרשו מגולדהאר את כל הכסף בחוזים ארוכי טווח מראש (הוא כמעט יצא מהכדורגל בגלל זה).

ברגע שהבקרה אישרה לבנות תקציב על אולי, מתחיל הבלגן.

ההתנהלות של רמון זהה להתנהלות של רוב בעלי הקבוצות בליגה- שיעדיפו לבצע שורה של פעילויות בתוך המועדון (מכירת שחקנים, קיצוץ, קבלת הלוואות ממשרדי כרטיסים ועוד) לפני שיממשו בטוחות.

יואב 18 בפברואר 2014

יניב,
עזיבתו של מיטש לא באמת עמדה על הפרק.

יניב 18 בפברואר 2014

כי זה היה ברור שהם יתקפלו אבל הדרישה היתה הזויה .

יואב 18 בפברואר 2014

לגמרי.

עכו"ם 18 בפברואר 2014

בעיניי התעלמתם ממשהו רלוונטי, הוא לא רק השאיר את דמארי, הוא גם הביא עוד שחקנים, כל זאת בזמן שברור לו שהוא לא יוכל לעמוד בהתחייבויות.
אם באנלוגיות עסקינן, זה כמו שאדם עם תיק בהוצאה לפועל יקנה טלוויזיה חדשה…
בעיניי, אם הוא היה מבקש קיצוץ אחרי שהוא עשה כל מה שהוא יכול בכדי לא להזדקק לו זה היה הרבה יותר הגון.
נ.ב- לטעמי המחאה של אוהדי הפועל מול טביב לא הייתה גזענית בכלל, מדובר באדם עם עבר של ריסוק קבוצה, התנהלות שהיא ההפך משקופה ושמריחה גם לא טוב.
לדעתי הפועל הגיעה להישגים שלה בתקופתו לא כל כך בגללו אלא למרות זאת.
לדאבוני אני חושד שגם רמון צועד בנתיב אי השקיפות והמניפולציות התקשורתיות.

עכו"ם 18 בפברואר 2014

ולדעתי יניב- הוא לא למד כלום.
הוא התלונן לפני איזה חודשיים שהוא התנהל לפי לחץ האוהדים והבטחות כספיות שניתנו לו ולכן הגיע לאן שהגיע (ושהאשמה עליכם).
עכשיו הוא כביכול השאיר את דמארי בגלל כספים שהובטחו ולחץ האוהדים,
כספים שלא הגיעו כמובן (והאשמה עליכם).
אגב, ליבי יוצא אליו, אין לי ספק שהוא פעל ממניעים של אהבת הקבוצה ורצון לעשות לקהל אוהדיה טוב.
עכשיו יתכן שהוא הסתבך כלכלית בסיפור שגדול עליו.
לא משנה מה דעתכם עליו, אם זה המקרה אז זה עצוב.

יניב 18 בפברואר 2014

ברמת מאקרו הפועל משלמת פחות בשכר שחקנים אחרי חלון ההעברות מאשר לפניו- שוחררו יותר שחקנים (בוודאי שכטר שעולה כמו 4) וכאמור הקיצוץ -ככה שנכון להגיד שהפועל קיצצה בסעיף הוצאה כבד.

כמובן שנראותית וציבורית זה לא נראה טוב- אבל זו הפעולה הנכונה עבור מועדון בסיטואציה הנוכחית.

הרי את מי הביאו- (מלבד מגן מקטמון)- הביאו שחקן זר שיכול להיות המחליף של דמארי (שיעזוב בוודאות )ויכול להיות גם מקור הכנסה חדש במועדון.
הפועל חיה מ2 מקורות הכנסה- אירופה ומכירת שחקנים- בחלון ההעברות הצליחו גם להתייעל תקציבית וגם להשאיר סיכוי לשמר הכנסות מ2 הסעיפים הבולטים שהחזיקו אותה בחיים.

נכון שמבחינה ציבורית זה נראה רע, מבחינה עסקית זה היה חלון העברות חכם – הרבה יותר חכם מה3 הקודמים של רמון בהפועל.

וזה מחזק בעיני את התרחיש שפירטתי פה- שרמון מעביר לחג'ג' את הקבוצה.
רמון צריך שמישהו ייקח ממנו משהו שגדול עליו (גם ליבי יוצא אליו ואני חושב שאכן הסתבך במשהו שגדול עליו) וחג'ג' צריך שרמון ייסדר את הסיטואציה הכי טובה עבורו.
רמון יאכל הרבה קש ציבורית בחודשים הקרובים רק כדי שמישהו יוריד ממנו את העול הזה.

גיל מזימבבואה 18 בפברואר 2014

מה הבעיה? שיסדר לעצמו תיספורת כמו לכמה מחבריו…

oded 18 בפברואר 2014

בעיני הבעיתיות בסיטואציה היא התזמון שלה מיד אחרי חלון ההעברות
אם רמון היה מבקש מהשחקנים את הקיצוץ לפני חלון ההעברות ומאפשר לשחקנים למצות אלטרנטיבות אחרות זה היה חצי לגיטימי, כמובן שאז מנוף הלחץ שלו על השחקנים היה קטן בהרבה… לטעמי זה הופך את המהלך ללא לגיטימי
מעבר לכך, הכיסוי התקשורתי מקשה על השחקנים לסרב ולכן הצורה הפומבית בה זה נעשה היא עוד יותר פוגעת בשחקנים

יואב 18 בפברואר 2014

אני מאמין שהחובות האמיתיים של הפועל גדולים הרבה יותר מהמספרים שנזרקים בתקשורת (חמישה מיליון שקלים למשל). זה הברוך האמיתי, גובה החובות וחוסר השקיפות.
ההיסטוריה חוזרת על עצמה-מי שרודף ללא מחשבה ותכנון אחרי מכבי, גומר לא טוב.
הרי ברור שאם נחליף את מכבי בחיפה בסיטואציה הזאת, הפועל לא היתה משתגעת ומתחמשת בכסף שאין לה.
פלדה, שאול, רמון, רק השמות מתחלפים.

יניב 18 בפברואר 2014

החובות מאוד גדולים אבל מתחלקים בין גרעון עונה זו – אוסף חובות שטביב השאיר (שאמורים לרדת מהתשלום של רמון אליו ועל זה הבוררות ) והלוואה גדולה לתשע שנים שנלקחה על שנה שעברה .
הרבה כסף וברוך גדול – מצד שני יש כמה כשרונות ששווים מכירה ופריסה אפשרית לכמה שנים .

אריק האחר 18 בפברואר 2014

בתור אוהד כדורגל לא אהבתי את טביב בהפועל
ובכלל בכדורגל הישראלי.
את רמון לא אהבתי באף תפקיד ובטח לא כמנהל
בהפועל.
ליבי באמת על אוהדי הפועל לא על רמון.
כשהוא יעזוב לתחנה הבאה הפועל תהיה מרוסקת .
כמו בכול מקום שהוא נטש .
הפועל יותר חזקה ותשרוד אבל קודם יבוא הריסוק.
חבל.

אורן 18 בפברואר 2014

די ברור לי שהרבה לא יסכימו איתי.עצוב לי על חיים רמון ועצוב לי על הפועל.מי שיש לו זכרון לא קצר כל כך,זוכר שרמון לא רצה להחתים את שכטר בגלל ההרפתקה הכלכלית.היה לחץ גדול של הקהל ורמון נכנע לזה.רמון לא יכול לנהל קבוצת כדורגל בסדר גודל של הפועל משום שרמון אוהד,ובתור אוהד הוא נלחץ מלחץ הקהל.כמובן שהקהל התנדב ותרם 8 אחוז נוספים למנוי,אבל עדיין ההתחייבויות שרמון לקח על עצמוו הם עצומות.ברור שהבעיה היא שלו ושל הבקרה שאישרה את זה.רמון פשוט האמין שיהיה בסדר.
וקשה לי עם הרדיפה הזו אחרי רמון.זה לא קשור בכלל לפחד שבגלל זה לא יבוא רוכש.פשוט לא מגיע לרמון שיתנהגו אליו ככה.הוא כן הביא מאמן,החזיר כוכבים והעסק מקצועית קרס.
לא נח לי עם מה שקורה עם רמון.ברור לי שאני בדעת מיעוט באוהדי הפועל.

תני 19 בפברואר 2014

ואף מילה על שי אבוטבול

אבו ראמי 20 בפברואר 2014

די מדהים שרמון עושה בהפועל ת"א מה שעשה בכל מקום אחר ובאופן מפתיע כמו בכל מקום אחר גם פה העסק התרסק.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים ולרמון כמו הרבה חברה מהאגף הפוליטי שלו אין אלוהים.
במחשבים נהוג לבצע את במעבדה מודל לפני כל שינוי מהותי. רמון לא בעסק.

רפורמה בהסתדרות,רפורמה בנערכת הבריאות הסכמי שלום,הקמת מפלגה, ניהול קבוצת כדורגל הכל מתרסק במציאות כשמתברר שכל מיני ווישפול טינקינגס מתנפצות ויש פער בין נאומים ורעיונות לבין המציאות.

עכשיו מתברר שהוא היה בטוח שאנשים יתרמו כסף,הקבוצה תגיע לליגה האחירופאית, ועכשיו הוא שוב שמע הבטחות מאנשים שיביאו כסף.

ביקום מקביל מערכת הבריאות שלנו נפלאה, השלום עם הפלסטינאים מגיע לשלב של הקמת דיסנילנד על הגבול, חיים רמון הוא ראש הממשלה מטעם קדימה ובברצלונה קונים הילדים חולצות של הפועל ת"א .

Comments closed