משחקי תפקידים – שחר דלאל

michael sam

 

הימים, ימי ראשית הקיץ של שנת 1999, הבולס שלי זה עתה סיימו עונה ראשונה ללא מייקל ג'ורדן ואפילו זכתה בבחירה הראשונה של הדראפט באותה שנה. האינטרנט רק התחיל להיות רלוונטי וכל עיתונאי מתחיל פותח לו אתר הערכות לדראפט. השפע הוא סם מסוכן ואני מתמכר.

מאז אותה שנה אני מטורף על דראפטים, כשמבחינתי לפעמים הם מעניינים יותר מהמשחקים עצמם. לדעתי, הדראפט הוא הזמן הטוב ביותר בלוח השנה של הליגה כי בו כל קבוצה יכולה להצליח. הוא גם הדבר הקרוב ביותר של אוהד ספורט למשחקי תפקידים, בטח ב-NFL שלעיתים נראה שההנהלות בוחרות שחקנים עפ"י הטלת קובייה…

אז אחרי שנגמר הדראפט, שעפ"י המומחים היה אחד העמוקים בהיסטוריה, זה הזמן לסכם:

המנצחות הגדולות:

ג'קסונוויל – הקבוצה הכי גרועה (היסטורית) בתולדות הליגה, שסביבה יש כל הזמן רחשים על מעבר, עשתה צעד רציני לעבר לגיטימיות. זה התחיל עם הבחירה הראשונה (בלייק ברוטלס, ק"ב), המשיך עם הרסיברים (מרקיז לי ואלן רובינסון המצויינים) והסתיים ביום האחרון עם בחירות טובות מאד. כבר הרבה מאד זמן שאין להם סיבות לשמוח בפלורידה, הדראפט הזה העלה חיוך קטן.

בולטימור – אצלהם לא מדובר בדראפט מעולה לכל האורך אבל בהחלט היה כזה ביומיים הראשונים. סי ג'יי מוזלי (ליינבקר) וטימי ג'רניגן (DT) הם שניים מהכשרונות הגדולים ביותר בדראפט, אליהם אפשר לצרף את הסייפיטי הטוב ביותר שנבחר מחוץ לסיבוב הראשון – טרנס ברוקס. שלושתם צפויים להפוך לפותחים בטווח של שנה.

סיינט לואיס – דראפט פסיכי של הראמס כמעט מכל זווית שתבחרו להסתכל, חיזק את הקבוצה בקווי ההתקפה וההגנה (לסיפורים האחרים נגיע בהמשך). רק חבל שהם משחקים בבית ה-NFC  מערב…

 

התמורה הגבוהה ביותר לכסף:

לואיס ניקס, NT, ליוסטון בסיבוב השלישי – לפני הקומביין היה מדובר בשחקן קו ההגנה השני בדראפט (אחרי קלואני שנבחר ראשון). ההערכות לגביו השתנו לאחר שהגיע למיונים עם עודף משקל ונכשל כמעט בכל תרגיל. עם יוסטון יצליחו לשמור עליו בכושר, זאת תהיה גניבה.

אהרון קולווין, CB, לסינסנטי בסיבוב הרביעי – כישרון שמספיק לסיבוב ראשון כמעט בכל דראפט. נפצע ב-ACL במשחק הסניור בול שגרם לקבוצות לוותר עליו. לא צפוי לשחק בעונה הקרובה, אך אם השיקום יצליח, יהיה גורם משמעותי מאד בהגנה של הבנגאלס.

ג'קה אמרו, TE, לג'טס בסיבוב השני – 106 תפיסות, 1352 יארדים ו-7 ט"ד יש לטיט אנד הזה מטקסס טק. ג'ינו קיבל תופס רציני.

פייר דאסיר, CB, לקליבלנד בסיבוב הרביעי – ליגת ה-NFL היא ליגה של טרנדים, ובעקבות הזכייה של סיאטל בסופרבול כולם רוצים קורנרים גדולים. דאסיר עונה על הקטגוריה (1.90 מ') ומציג יכולות אתלטיות מרשימות שמצטרפות ליכולת המרשימה שלו בקולג'. הסיבה שהוא לא נבחר עד לסיבוב הרביעי? הוא שיחק בליגת המכללות השנייה.

קראון ריד, DT, לדטרויט בסיבוב החמישי – בוגר פרינסטון הראה שהוא שייך לליגה של הגדולים בסניור בול וצפוי לתפוס מקום בסגל של הליונס ולהפוך לגורם משמעותי בהמשך.

 

הסיפורים מאחורי הבחירות:

מייקל סאם, DE, סיינט לואיס (סיבוב 7) – אי אפשר להתעלם מהפיל בחדר… הוא אומנם חיכה עד לרגע האחרון, אבל קיבל את הקבוצה הטובה ביותר מבחינתו. סאם שיחק במכללה המקומית ומתאים מאד לשיטה של הראמס. לפני הדראפט הוא רק ביקש הזדמנות להוכיח את עצמו – עכשיו הוא קיבל אותה.

דייויד פלס, QB, שיקאגו (סיבוב 6) – לאחר שג'וש מקאון עזב לבאקס, החתימה שיקאגו את ג'ורדן פאלמר (האח של) כק"ב המחליף שלה. פאלמר משלים הכנסה מהצד כבר כמה שנים באימון ק"ב לקראת הדראפט, אחד מהם היה פלס. נשאר רק לראות אם התלמיד יתפוס את מקומו של המורה.

מו אלכסנדר, S, סיינט לואיס (סיבוב 4) – אלכסנדר היה אול-אמריקן בהיאבקות של מדינת מיזורי בתיכון, אך בחר ללכת למכללת יוטה סטייט על מלגת פוטבול. בשנת 2012 הואשם בתקיפה בנסיבות מחמירות של חבר לקבוצה, נשלח לכלא ל-45 ימים והושעה מהמכללה לשנה. באותה שנה עבד כשרת באצטדיון של הראמס עד שאושר לו לחזור למכללה. נשאר רק לראות אם יצליח להשיג תפקיד אחר בקבוצה.

טאג' בויד, QB, ג'טס (סיבוב 6) – עזבו רגע את העובדה שהוא העתק זהה של ג'ינו סמית ומייקל ויק שכבר נמצאים בסגל הקבוצה, הוא היה הק"ב בקלמזון שם משחק הבן של המאמן (רקס ראיין) שמתפקד כרסיבר…

ג'ריק מקינון, RB, מינסוטה (סיבוב 3) – שיחק במכללה כק"ב, פולבק, רסיבר, דפנסיב בק ומחזיר בעיטות אבל מתכנן לשחק בליגה כרץ. מינסוטה נראים משוכנעים.

קמרון פלמינג, OT, ניו אינגלנד (סיבוב 4) – תקראו את זה.

שחקנים שלא נבחרו:

בשנה שעברה 47 שחקנים שלא נבחרו בדראפט פתחו את העונה בסגל של אחת הקבוצות, אלה הם המועמדים הבולטים לעשות את זה השנה:

שיין סקוב, ILB, סטנפורד – הכישרון הגדול ביותר שלא נבחר. פוטנציאל לסיבוב שני שפציעות ברכיים הרתיעו קבוצות מלבחור אותו (חתם בניינרס).

מקס בולו, ILB, מישיגן סטייט – ק"ב ההגנה של הקבוצה הנפלאה של הספרטנס. שחקן אולד סקול שלא נבחר בגלל שאינו אתלטי (חתם בטקסנס).

כריס דייויס, CB ומחזיר בעיטות, אובורן – חתום על מהלך השנה במכללות אחרי שהחזיר בעיטת שדה שהוחטאה לט"ד שניצח את אלבמה. נבחר לאול אמריקן כמחזיר בעיטות (חתם בצ'רג'רס).

ברט סמית, QB, וויומינג – ג'וני מנזל לעניים. הק"ב הכי אתלטי בדראפט שלא קיבל תשומת לב בגלל שהגיע ממכללה קטנה. הרשים מאד בפרו דיי שלו (חתם בטמפה ביי).

אייזיה קורוול, RB, אלבמה סטייט – היה אחד ההחתמות המבטיחות של מכללת ג'ורג'יה כשיצא מהתיכונים, אך החליט לעבור מכללה כדי לקבל יותר זמן משחק. הרץ החזק ביותר בדראפט עפ"י המבדקים בקומביין וצפוי להרוויח את המקום שלו בליגה כרץ מחליף ובספיישל טימס (חתם בבראונס).

אנטוניו ריצ'רדסון, OT, טנסי – הכישרון, הסייז והניסיון שם. הפציעות הפחידו את הקבוצות אבל אם הוא בריא הוא שחקן של סיבוב שני ומעלה (חתם במינסוטה).

ג'קסון ג'פקוט, DE, טקסס – שחקן ההגנה של השנה בביג 12 ואול אמריקן. שחקן שקשה לשים את האצבע על למה לא נבחר בדראפט (חתם בסיאטל).

 זהו, עכשיו נשאר לנו לחכות לתחילת האימונים המקדימים. העונה כבר מעבר לפינה…

 וכמובן שחייבים לסיים עם זה:

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

חברים. מה יהיה?
ברוקס וג'קסון

15 Comments

אריאל גרייזס 12 במאי 2014

אחלה סיכום. אני לא מחזיק ממה שקורה בג'קסונוויל, לדעתי הם עשו ריץ' בק"ב ועכשיו שהרסיבר המוביל שלהם בדרך הביתה אז בכלל מצבם רע. מין מקום כזה שעשב אף פעם לא יצמח בו

אלון 12 במאי 2014

העשב יצמח בלוס אנג'לס.

אריאל גרייזס 12 במאי 2014

מאז שאני עוקב אחרי פוטבול מדברים על זה, זה כמו כשהייתי חייל היו אומרים שאוטוטו אנחנו מקבלים את המיני גלילון או איזה שקר כלשהו אחר

גיל שלי 12 במאי 2014

מיני גלילון אני כנראה באמת זקן, לא היכרתי. אצלנו זה היה M16 מקוצר

שחר ד. 12 במאי 2014

הם חתמו על חוזה חדש על האיצטדיון עד 2028 אז הם לא עוברים עד אז. היה דיבור מאד גדול על זה שהם יעברו ללונדון לפני שהם חתמו על החוזה אבל אלה היו סתם דיבורים.

לגבי ל"א, אני מאמין שאם הליגה באמת היתה רוצה שם קבוצה היתה שם קבוצה. כנראה שפשוט לא רוצים מספיק…

אסף .ג. 12 במאי 2014

הכתבה שבקישור על קמרון פלמינג מעולה,שווה פוסט נפרד לטעמי בהקשר של אינטיליגנציה של ספורטאים ובמיוחד בענף מורכב מבחינת טקטיקה,אסטרטגיות משחק וכו'.. כמו פוטבול.

ברק 12 במאי 2014

אני אהבנתי מה שקליבלנד עשו בהתחלה, אח"כ קצת פישלו אבל לפחות הרוויחו עוד בחירה שנה הבאה.

גיל שלי 12 במאי 2014

הג'איינטס השנה בחרו לפי אופי לפני כשרון. כל הבחירות הם שחקנים שהיו קפטנים בקבוצות שלהם, ואין ולו כתם על הרזומה שלהם. מעניין שהם לא בחרו טייט אנד, למרות שאין לנו אחד כזה עדין (הכוונה היא לטייט אנד שממש שיחק בליגה).
בכל מקרה אני לא מחזיק מהקומביין. אני יודע שהשם הראשון שעולה אצל כולם כבאסט בדראפט הוא ההוא שנחבר אחרי אח שלי איליי, אצלי השם הראשון הוא רוברט גלרי. הוא היה תותח בקומביין, פיטר קינג עד היום גומר מהנימוסי שולחן שלו, הוא נבחר שני אחרי איליי, כלומר הריידרס וויתרו על ביג בן, ריברס, שחקנים שכנראה גם הם לא היו מצילים את המועדון הכושל הזה, אבל אולי נותנים סיכוי למשהו

אריאל גרייזס 12 במאי 2014

אופי שמופי. גם הפטס לא לקחו טייט אנד למרות חוסר גדול שם, בהנחה שהגרונק לא חוזר כל כך מהר (וגם כשהוא יחזור הוא בטח יפצע שוב תוך שבוע)

גיל שלי 12 במאי 2014

כנראה שלא היו טייט אנדס כל כך גדולים בדראפט הזה

אלון 12 במאי 2014

היה טייט אנד מצויין רק שהוא ירד בבחירה העשירית.

שחר ד. 12 במאי 2014

ציינתי את ג'קה אמרו שנבחר ע"י הג'טס בסיבוב השני, לדעתי הוא יעשה דברים בליגה.

לן דוסון 12 במאי 2014

היה דראפט מרשים מאוד מבחינת עומק כאשר גם אלה שנשארו בחוץ יכולים לתרום הרבה. ציינת את ג'קסון ג'פקוט שלפי דעתי יהיה שחקן טוב מאוד.

הNFC WEST רק מתחזק עוד ועוד והכל דרך הדראפט – כל משחק שם יהיה פיצוץ – כשההגנות של הראמס והקרדינלס התחזקו עוד יותר.

ג'קסונוויל עם כל כך הרבה חורים שאולי הבחירות היו נכונות אבל הדרך עוד ארוכה.

ומנזיל עדיין יהיה באסט!

עידו ג. 12 במאי 2014

* הדראפט הוא באמת סוג של סם: נותן תחושת היי של הנה גביע לומברדי בדרך, שאחריה אתה מתפכח למציאות האפרורית בה להגיע לפלייאוף זה הישג. נראה לי שלפחות לפני הדראפט כל אוהד ממוצע בטוח שהקבוצה שלו תשתפר ביחס לעונה שעברה. הרגשה זו בדרך כלל תתפוגג עד לשבוע הראשון של העונה אבל במדד האופטימיות זה כנראה שבוע השיא.

* עם כל הכבוד לג'קסונביל הם בהחלט לא המועדון הגרוע בתולדות הליגה. קודם כל מדובר במועדון צעיר יחסית (19 שנה) ולכן העובדה שלא הגיעו עדיין לסופרבול לא נספרת נגדם. דבר שני בעידן קופלין הם היו די טובים (לפחות בהתחלה) ואז הגיע דל-ריו למצב להם את התדמית הנוכחית. בליגה בה דטרויט משחקת אני חושב שיש להם עוד הרבה עבודה כדי לזכות בתואר.

* אם כבר הזכרת בחירה אחת של הפאטס מה לגבי העובדה שניו-אינגלנד בחרו בטוני רומו גירסה 2.0+ כיורש לבריידי. גארופולו שבר את כל השיאים של רומו באיסטרן אילינוי. השאלה היא האם ההצלחה של רומו שלא נבחר בדראפט העלתה את המניות שלו או שבאמת ההיפ מוצדק. נראה לי שלקחת ק"ב מקולג' קטו כזה תמיד יהיה הימור. בכל מקרה הרעיון של לבחור עכשיו מחליף לעוד כמה שנים נראה נכון בבסיסו כשיש לו ממי ללמוד איך להצליח בליגה. מצד שני אם בריידי עושה פתאום חיקוי של בלדסו אז זה עלול להתפוצץ להם בפנים (ראה מאט קאסל).

* הדראפט אולי לא היה עמוס בכשרונות בטייט-אנד אבל תמיד אפשר ללכת על השיטה של העשור האחרון – לקחת שחקני כדורסל ולהפוך אותם לכאלו. מאז שטוני גונזלז הגדיר מחדש את העמדה זה עבד בהצלחה עם אנטוניו גייטס שלא שיחק פוטבול בקולג' בכלל כמו גם עם ג'ימי גראהם וג'וליוס תומאס ששיחקו עונה אחת בקושי. השנה הקולטס החתימו מייד לאחר הדראפט את אריק סוופ שהיה הפורוורד של המיאמי הוריקיינס כדי שישחק אצלם טייט-אנד למרות שלא שיחק פוטבול במכללה.

מיקיג' 13 במאי 2014

כמה מחשבות קצרות:
# אין באמת לאפחד מושג מה יצא מהדראפט הזה, אבל גם כשאתה יודעת את זה, כיף נורא לדוש בו.
# 30% משחקני ה-NFL לא נבחרו בדראפט. רק כדי להכניס לפרופורציות.
# באסט הקומביין הכי גדול זה גולדסטון. כוח של מפלצת, אממה, ההאיש לא יזהה ק"ב עם טלסקופ של נאס"א.
# לג'אקס יש בית שקשה להוציא ממנו פלייאוף. זה יכול לקרות רק אם יתפלק להם נס עם בורטלס – נגיד 10% סיכוי. מצד שני, בלי להמר גם את ה-10% אין להם, אז למה לא? מה עוד שאין באופק עוד שור קייס כמו לאק.
# הבילס. הימור. אותו סיפור כמו הג'אקס. רק שהם ויתרו על בחירות חשובות בשנה הבאה, כך שבניגוד לג'אקס, נפילה תהיה כואבת במיוחד. אמן כן יהי רצון.

Comments closed