יומן האליפות של יוון – יוחאי שטנצלר

HUI

 

אז לכולם כבר יש יומן אליפות. גרמניה אני מבין, הולנד אני מניח שאפשר להבין, גם אנגליה, למרות שמדובר בלוזריות גדולות ברמה היסטורית. בלגיה? במה הם זכו ומתי פעם אחרונה הם היו בטורניר גדול? אז למה שליוון לא יהיה?

אז נכון, אף אחד לא מדבר עלינו. ולמה לבזבז בכלל זמן שיחה והתייחסות לנבחרת שבשני משחקיה הראשונים לא הבקיעה אף שער ולא עשתה שום דבר חיובי ששווה אזכור?

וכשכבר כן מדברים, אומרים רק דברים שליליים. הגנתיים, מכוערים, בונקריסטים, הורסים את הכדורגל. כשלקחנו אליפות אירופה עם מינימום כישרון, שני ניצחונות על המארחת וניצול מקסימלי של איכויות, זאת זוועה ותועבה. כשאיטליה וספרד על שלל כישרונותיהן לוקחות אליפויות עולם ביכולת משכנעת פחות, זה בסדר.

*

אבל בסך הכול טוב לנו ככה, אל תספרו אותנו. אז מה אם עלינו לארבעת הטורנירים הגדולים האחרונים? אז מה אם כנגד כל הסיכויים הגענו לרבע הגמר ביורו האחרון למרות פתיחה נוראה לטורניר.

תלכלכו עד מחר, אבל אין הרבה נבחרות עם כזאת משמעת טקטית, כזה אופי חזק והקרבה מוחלטת. אלג'יריה קצת מזכירה אותנו, כנראה שזה משהו שיש למדינות הים התיכון. טוב, לא לכולן.

אז אף אחד לא מדבר על יוון, אבל הלילה יש לנו הזדמנות לעלות לשמינית הגמר. צריך בסך הכול ניצחון קטן על חוף השנהב ולקוות שיפן לא תפתיע את קולומביה. 0-1 קטן. זה השם השני שלנו. לחוף השנהב יש פי 17 יותר כישרון, אבל אולי אחוז אחד מהאופי שלנו.

זה כבר ברור, דרוגבה ידביק כדור לעמוד, טורה ינסה מרחוק, ג'רביניו ינסה לעבור. אבל איפה שהוא לקראת הדקה ה-45 זה יגיע. כדור חופשי או קרן, תהיה ערבוביה ברחבה ובסוף סלפינגידיס, גיבור לאומי שנחשב אפור אפילו בסטנדרטים שלנו, ייתן קטנה מחמישה מטרים ומכאן כבר אפשר לסגור את המשחק.

*

שמינית הגמר נראית באמת כמו קצת גבול היכולת שלנו, אבל ההגרלה זימנה לנו מפגש מול מוליכת בית ד', ככול הנראה קוסטה ריקה. עוד קבוצה שהמודל שלה מבוסס קצת עלינו, נבחרת קטנה שיצאה גדולה. וכולם יגידו שקוסטה ריקה פייבוריטית, כי היא סיימה ראשונה בבית המוות, ואם היא ניצחה את אורוגוואי ואיטליה, אז מי זאת יוון?

אז שוב נגיע כאנדרדוג ושוב נעשה את זה בגדול. או יותר נכון בקטן. קראגוניס בפנדל, אולי סמארס יחתום במתפרצת, אבל בכל מקרה, רבע הגמר, הנה אנחנו באים.

עכשיו זאת כבר צפויה להיות הולנד, אבל כאן כבר הדמיון שלי מתערפל ובכל התסריטים יהיה קשה לעבור את ההולנדים וכנראה שיומן אליפות עולם לא ייכתב כאן עד תומו, אבל שלא תגידו שלא אמרתי, אתם עוד תאכלו את הצפרדע.

*

  • הכותב אינו יווני או מתיימר להיות אוהד יוון, אבל כן מעריץ אותה. ועדיין, כל המשמעות של טור זה היא בכדי לנחס את היוונים כדי שחוף השנהב האהובה עליי כל כך תעלה סוף כל סוף שלב. אני מקווה שהמשפט האחרון לא יהיה נאחס על נאחס.
יומן האליפות של הולנד 8 - צ'ילה וראשות הבית
גאולה, הו גאולה

15 Comments

מנחם 24 ביוני 2014

אחלה טור. והדבר הכי מהנה שנוצר בהשראת הנבחרת הזאת :)

אלעד ב.א. 24 ביוני 2014

הרגת אותי!!!

קראתי ברצינות עד לפסקה האחרונה.
ואז???

שתהיה בריא!
:)

יוחאי שטנצלר 24 ביוני 2014

אין סיבה שלא תקרא ברצינות. המשמעות של הפסקה האחרונה היא רק להבהיר שאני לא אוהד אותם ולא רוצה שזה מה שיקרה, אבל אני מאוד רציני ומאמין שזה יכול להתרחש.

אלעד ב.א. 25 ביוני 2014

שיט…הם עלו!

פאקו 24 ביוני 2014

ענק יוחאי.
יורו 2004, לא נשכח ולא נסלח.

יוחאי שטנצלר 24 ביוני 2014

אני לא שונא אותם. אני חושב שהם אדירים ושיורו 2004 היה כנראה ההפתעה הגדולה בהיסטוריה של הכדורגל.

אלכס דוקורסקי 24 ביוני 2014

יוחאי, מסכים לגבי עוצמת ההפתעה לפני 10 שנים. מבחינת אופי, הם עולים על לא מעט נבחרות ולא אופתע אם התרחיש שכתבת עליו, אכן יקרה היום.

no propaganda 24 ביוני 2014

אני מאוד רוצה שהתרחיש הזה יקרה.

ונראה לי שמי ששונא את יוון זה מי שרוצה שהסיפור של סינדרלה יגמר ב12 ללא ההמשך. שיהיו כמה קבוצות מפתיעות אבל שלא יזכו חס וחלילה.

לפעמים גם נראה לי שאם רק יוון הייתה מפסידה לפורטוגל באותו גמר, היו מדברים הרבה יותר על הריצה ההרואית שלהם לגמר והרבה פחות על זכיה של נבחרת שמשחקת משעמם.

ומעבר לכל כמה משעמם שזה לא יהיה זה עדיין עדיף על ספרד מודל 2010 ו2012(לא כולל הגמר).

משיח 24 ביוני 2014

ביטול ניחוס באמצעות ניחוס כפול – קלטתי אותך שטנצלריסוס

לא משנה 24 ביוני 2014

ניצחו 0-1 את צרפת הנפלאה של זיזו ברבע, ובחצי הרסו את מה שאמור היה להיות גמר התקפי אדיר כשהדיחו את צ'כיה, שהייתה הקבוצה הכי טובה בטורניר. גם בגמר 0-1, שוב בנגיחה.
לא נשכח ולא נסלח.
אוהד פורטוגל של פיגו.

אלכס דוקורסקי 25 ביוני 2014

צ'כיה היתה אכן הנבחרת הטובה באותו הטורניר.

יוחאי שטנצלר 25 ביוני 2014

יוון שיתקה באותו חצי גמר את צ'כיה והגיעה ליותר מצבים ממנה. ובקיצור – אמרתי לכם?

אלכס דוקורסקי 25 ביוני 2014

יצא באמת טור נבואי משהו…
שבר לי את הלב הגול ההוא, בסוף המחצית הראשנה של ההארכה. גם ההמצאה המוזרה הזו, שער הכסף…

ערן (המקורי) 25 ביוני 2014

קראתי עכשיו את הפוסט, תכננתי להגיד לך סחתיין ענקי, עד שהגעתי לפסקה האחרונה והתברר לי שכלל אינך בעד יוון, ואינך מעוניין שהתרחיש היפה של הצלחה יוונית (שהצגת בתשוקה כה רבה) יתממש בכלל.
מסתבר שהיוונים שהציגו משחק לחימה לתפארת (והזדמנויות הבקעה רבות, כולל 3 קורות/משקופים) אינם מודעים כלל לניחוס שהטלת עליהם…
לא היה יותר נכון יותר שתעשה מראש יומן אליפות של הנבחרת שלך- חוף השנהב?

יוחאי שטנצלר 25 ביוני 2014

לא רשמתי בשום מקום שאני לא אוהב אותם או שונא אותם. כל מה שרשמתי הוא אמונה אמיתית שלי ביכולת היוונית, אני באמת מעריץ אותם וגם באמת האמנתי שהם ינצחו וזאת הסיבה שכתבתי את הפוסט. ואני עדיין מאמין שהם פייבוריטים לעלות לרבע הגמר. העדפתי שחוף השנהב תעלה, זאת נבחרת שאני מאוד אוהב ומחכה כבר שנים שתעשה עם עצמה משהו, אבל ידעתי מראש שזה לא יקרה. אי העפלה מהבית הזה היא החותמת הסופית ללוזריות של הפילים לצערי. הדור הזה יוצא בלי כלום, אפילו בלי אליפות אפריקה.

Comments closed