וימבלדון עד כאן – אלעד בר איתן

th

 

הסתיים השבוע הראשון של ווימבלדון ואנחנו בפתחו של השבוע השני שעמוס במשחקים מסקרנים. טוב, השבוע הראשון לא באמת נגמר. עקב הגשם, יש עדיין חמישה משחקים של הסיבוב השלישי שטרם שוחקו ויתקיימו רק מחר (יום שני).

אני באמת לא מבין את הראש של המארגנים שמתעקשים על יום המנוחה המסורתי של ווימבלדון. הם פשוט יוצרים חוסר שוויון משגע בכך שיהיו שחקנים שיצטרכו לשחק 3 משחקים בארבעה ימים. זה פשוט ביזיון. מה כל כך מפריע לכם שישחקו ביום ראשון וככה יהיה להם יום מנוחה נוסף? לא מבין את זה…

הנה כמה נקודות לסיכום השבוע הראשון ומה ממתין לנו בשבוע השני בכלל וביומים הקרובים בפרט:

*

ג'וקוביץ עשה דפיקות לב לאוהדיו כאשר נפצע בכתף במהלך הניצחון שלו בסיבוב השלישי.

כעת מחכה לו משחק נפיץ מול צונגה בסיבוב הרביעי. נפיץ כיוון שצונגה יכול לתפוס יום הגשות טוב ואז לך תנצח אותו בשוברי שוויון. ריסקי מידי.

בכל אופן, ג'וקוביץ שיחק יחסית טוב וניצח את משחקיו בצורה משכנעת. בסיבוב השני הוא הפסיד מערכה לסטפאנק והיה קרוב להפסיד עוד אחת אבל בסה"כ הוא מציג טורניר טוב עד עכשיו.

*

אם ג'וקוביץ משחק טוב, אנדי מארי עד עכשיו פשוט דורס. הבחור ממש בקרוז קונטרול וניצח את יריביו בסיבובים הראשונים ממש כמו במשחקי אימון.

אפשר לומר שמבין כל הבכירים, הוא הכי משכנע עד עכשיו. אם כי זה לא תמיד אינדיקציה נכונה כי המבחנים האמיתיים מול יריבים חזקים יותר מתחילים רק בשבוע השני.

עיין ערך הפסקה הבאה.

*

פדרר גם הוא לא התקשה מידי בשלושת הסיבובים הראשונים. אבל אם מסתכלים על זה, זה בד"כ המצב בהרבה מטורנירי הסלאם שלו בשנים האחרונות. הוא צולח את הסיבובים הראשונים ביכולת שיא ואז מגיע מול יריב חזק בשלב מכריע וקורס. כך היה מול נדאל השנה באוסטרליה וכן ב- 2012. כך היה גם מול מארי באוסטרליה שנה שעברה.

וכך גם היה מול רוברדו בארה"ב שנה שעברה. פדרר הפסיד לו בשלוש מערכות לא קצרות בשלב שמינית בגמר, הפסד שאף אחד לא צפה.

גם הפעם פדרר מגיע מול אותו רוברדו ובאותה סיטואציה. האם זה משחק לרעתו, שאין לו מבחן אמיתי לפני השלבים המכריעים? כך או כך, אני לא מאמין שהפסד לרוברדו בשלב הזה יחזור. לא בווימבלדון בכל אופן.

*

לעומת פדרר ומארי, נדאל מזיע והרבה על מנת לקושש את הניצחונות שלו.

אמנם את הסיבוב השלישי הוא סיים בצורה מאוד משוכנעת אבל הוא הפסיד את המערכה הראשונה בכל אחד מהמשחקים ששיחק ומול רוסול בסיבוב השני, היה רחוק מרחק נקודה אחת מפיגור 2-0 במערכות.

האם זה טוב לא? אני סובר שלא. אמנם הביטחון שלו על דשא עולה ממשחק למשחק אבל אני עדיין מחזיק בדעתי הראשונה שהוא ייפול לפני חצי הגמר.

*

אי אפשר בלי מילה על סרינה וויליאמס. רק בשביל לאכול את הכובע שוב.

לא הפריע לאף אחד שהיא כבר כמה סלאמים נופלת בסיבובים המוקדמים. עדיין רוב מוחץ של פרשנים הימר עליה כזוכה. והנה היא עוד פעם מפסידה ליריבה בינונית.

אולי אליז קורנט תעשה מעשה ליזיקי מהשנה שעברה ותגיע עד הגמר. אולי אפילו תניף את הגביע. לצרפתים אין אלוף רולאן גארוס אבל אלופת ווימבלדון זה לא פחות טוב.

*

גולביס…מה יהיה?

*

 וורינקה לא נפל בסיבובים הראשונים וזה כבר טוב. אם יצלח את הסיבוב השלישי הדחוי (נגד איסטומין האוזבקי), צפוי לו קרב מעניין נגד המנצח במשחק בין פליסיאנו לופז לג'ון איזנר. שניהם יורים כדורי תותח מהמחבט שלהם וזה עף מהר מאוד על דשא. המנצח כבר קובע דייט פוטנציאלי עם פדרר ברבע הגמר.

 *

 אז מה מחכה לנו השבוע?

ביום שני הקרוב, מה שמכונה "סופר מאנדיי", יהיה את המשחק בין ג'וקוביץ לצונגה.

שווה צפייה בהחלט. גם המשחק של מארי נגד אנדרסון צפוי להיות מעניין. לא משעמם זה בטוח.

 לעומת זאת, ביום שלישי שלאחריו צפוי להיות מעניין יותר.

פדרר ינסה לנקום ברוברדו על ההפסד בארה"ב בשנה שעברה ואילו נדאל יעמוד למבחן מול האוסטרלי הצעיר, ניק קירגויס. המנצח מקבל רבע גמר מול ראוניץ' או נישיקורי (כנראה).

קירגויס הזה הוא לא צפוי ודווקא זה יכול לעזור לו מאוד מול נדאל. לשחק בשבלונה קבועה מול נדאל זו התאבדות. קירגויס זורק שלל חבטות יחד עם שליטה ורגישות שיודעת מתי לתת עוצמה בחבטה ומתי לא. הוא ללא ספק כישרון גדול.

 בצד השני אני מאוד מקווה שדימיטרוב ימשיך הלאה ויפגוש את מארי בשלב רבע הגמר

אגב, דימיטרוב הוא השחקן החמישי שסוכנויות ההימורים מנבאות כמנצח ביחידים.

כלומר, הוא המקום הראשון בהימורים מחוץ לארבעת הגדולים.

 צפייה מהנה!

יומן האליפות של הולנד 10: המותחן מול מקסיקו
גמישות

56 Comments

אסף רביץ 30 ביוני 2014

צודק לגמרי לגבי ההתעקשות על החופש ביום ראשון. זה פוגע לא רק במי שלא שיחק אלא בכל החצי השני אצל הגברים שהשמינית גמר שלו נדחתה ביום וזה אומר שבכל מקרה הם ישחקו מתישהו יום אחרי יום, ואם יהיה גשם ביומיים הקרובים אין לי מושג איך ייצאו מזה.

הכי מסקרן אותי האוסטרלי הצעיר שיהיה נגד נדאל. זה לא רק הנצחון על גאסקה שהוא שחקן דשא נהדר אחרי שהציל 9 נקודות משחק, אותי עוד יותר הרשים שהוא ניצח את המשחק הבא, שזה בדרך כלל איפה שצעירים נופלים אחרי נצחון גדול. הוא מוביל את הטורניר באייסים כרגע וראוניץ' שלישי (אבל שיחק הרבה פחות משחקונים), נדאל לא יוכל להרשות לעצמו להתעורר במערכה שנייה נגד השניים האלה.

אצל הנשים הרגשתי במשחק בין ונוס לקביטובה שמי שתנצח תהיה מועמדת חזקה ללכת עד הסוף, אם קביטובה באמת תזכה ניתן יהיה להכריז על המשחק הזה כחילופי הדורות הרשמיים של מומחית הדשא.

אלעד ב.א. 30 ביוני 2014

חבל שלא יכולתי לצלם את הפרצוף שלי כשפתחתי את האתר של ווימבלדון במוצ"ש וראיתי שהיום המוכנה "MS" מסומן באפור ואין משחקים.
הייתי בהלם טוטאלי. לא פחות.
וכן, אתה צודק שזה דופק את כל החצי של פדרר/נדאל בהגרלה.
מה שהכי מדהים זה שווימבלדון ידוע מכל טורנירי הסלאם בכך שכל שמיניות הגמר משוחקים ביום שני של השבוע השני.
הם עושים סוג של "Reset" שלא עושים באף סלאם אחר בדיוק כדי ליצור את השוויון המדובר בימי המנוחה כאשר מגיעים לשלבים המכריעים.
ממש לא ברור מה הולך שם השנה.

לגבי קירגויס – מסכים לגמרי. הוא כבר שבר מחסום אחד בכך שניצח גם את השלב הבא. אני חושב שבמצבו הנוכחי, הוא 50-50 מול נדאל.

לגבי הנשים בכלל וקביטובה בפרט, היא מאוד אכזבה בשנים האחרונות בכך שלא הצליחה לשחזר את ההצלחה מאז אותו תואר בווימבלדון.
אבל לך תדע, אולי היא חוזרת לזה.

no propaganda 30 ביוני 2014

אני רואה שעידכנת את התחזית לגבי נדאל :)

אלעד ב.א. 30 ביוני 2014

תפסת אותי…
:)

עדכנתי רק בפוטנציה (אולי הוא יפסיד מחר וההימור הראשון שלי יישמר) וגם אם כן אז עדיין הימרתי שהוא עף ברבע גמר.

אם יגיע לחצי אני מוציא את הסומבררו מהארון ומתחיל ללעוס לאט לאט.

no propaganda 2 ביולי 2014

יפה! :)

איציק 30 ביוני 2014

תודה,
אני יודע שנשים זה לא התחום החביב עליך (הכוונה לטניס), ובכול זאת, האם ידוע על איזו פציעה או מחלת נשיקה לאחות הצעירה לבית ויליאמס. מוזר מאוד מה שקורה איתה בתקופה האחרונה. מה שקורה לשארפובה גם נראה מוזר. נראה שהיא פתחה יכולות מנטאליות שלא היו לה בעבר. לא שהיתה שחקנית גרועה, אבל נראה שלאחרונה פיגור לא מלחיץ אותה כמו פעם.
אצל הגברים, רואים את העבודה הנפלאה שעושה מורזמו עם מארי. אמרו כבר שהיא ממש חברמנית. אולי זה מה שהיה חסר לו.
נדאל נראה כמנצח משחקים ממש לא בעזרת יכולת משחק כי עם לחץ פסיכולוגי ששחקנים קורסים מהלחץ. הם פתאום מפסיקים להאמין, הכדורים שנכנסו בהתחלה עפים החוצה; חבטות שהיו חזקות הופכות לדרדלה. נראה שאם יבוא מישהו שימשיך את היכולת מהמערכה הראשונה, נדאל לא יחזיק מעמד. מצד שני, רוב השחקנים באים עם עכבה מנטאלית מול נדאל אפילו על הדשה, דבר שהוא הרויח ביושר במאמץ של שנים.

אלעד ב.א. 30 ביוני 2014

כן…אין לי שום דבר נגד נשים. ההיפך, אני שונא נשים!
(פראפראזה ידוע לדברי הגשש החיוור).
אשה אחת אני אוהב במיוחד…
:)

האמת שלא חשבתי בכיוון אבל אם היה משהו אני מניח שהיו מפרסמים.
אחרי שהפסידה בצרפת היא אמרה מילים ברורות:
"מה שמתחשק לי עכשיו לעשות הוא להתאמן 1000 פעם חזק יותר כדי שהפסד כזה לא יחזור". סרינה היא ווינרית מטורפת.

לגבי מריה-אני מנחש שמדובר בניסיון נטו. בכל זאת עברו 10 שנים מאז התואר הראשון שלה באותו ווימבלדון. היא פשוט פחות נלחצת מבעבר. קצת ההיפך ממה שקורה לפדרר. הוא בעבר לא נלחץ והיום הרבה יותר. צריך גם לזכור שהתחרות בצמרת הנשים משתנה.
לפעמים זו אזרנקה שבינתיים חוזרת מפציעה, לפעם רדוונסקה שפחות יציבה, לפעמים נה לי שעפה מוקדם גם הפעם, עכשיו יש את האלפ שעדיין צריכה להוכיח את עצמה. תעשה 1+1 ותראה שמריה מסתכל ואומרת: אף אחת לא ראויה יותר ממני. כך אני חושב…

מורסמו עם מארי יכול להיות שידוך אדיר. הרי לנדל היה קפוא ונטול רגשות והצליח לפרוץ את המחסום שהיה למארי שנים.
לא לפני שהפסיד איתו שוב בגמר ווימבלדון לפדרר.
יכול להיות שעכשיו מארי באמת צריך איזה חברה/ה סטייל אמילי שרק תכוון אותו ותגרום לו להירגע. היכולת שם, רק להוציא לפועל.

נדאל-מסכים איתך לגמרי. אישית, אני מת שיגיע לחצי הגמר מול פדרר. אני חייב לראות אם פדרר יכול למחוק את החרפה מגמר 2008. אני משוגע, אני יודע. אבל רק על הדשא פדרר יודע ש"באמת" המשחק תלוי קודם בו. ועדיין, אני דבק בניחוש שלי וצופה ניצחון לקירגויס מחר.

איציק 30 ביוני 2014

במשפט האחרון שלך יש הנחה סמויה שפדרר מגיע לחצי… אני לא היתי מהמר על זה כל-כך מהר… הלואי שכן… ואז נגדיל את הביקוש לסומבררו שלך.

אלעד ב.א. 30 ביוני 2014

האמת היא שאני לא מאמין שהוא ייפול לפני החצי. את השמינית לדעתי הוא עובר ב-3 מערכות ואולי ברבע זה יכול לקרות. אבל אתה יודע, זה מה שנקרא Wishfull Thinking.

ואל דאגה, הסומבררו מספיק גדול.
מקסימום בפורים הבא אני קונה עוד אחד.

אלון 30 ביוני 2014

חרפת 2008? משחק הטניס הכי גדול בכל הזמנים כנראה, ובתור אוהד פדרר שרוף אומנם היה מגיע לפדרר להשלים את הקאמבק(עד ההפסקת גשם הוא הוביל). אבל חרפה זה לא היה, משחק מדהים של שניהם

אלעד ב.א. 30 ביוני 2014

מבחינת רמת טניס, גמר אוסטרליה 2009 היה ברמה גבוהה יותר. זאת עובדה. אנשים נוטים לשכוח את זה כי פדרר החליט לא לעלות למערכה החמישית.

וכתבתי חרפה כי אני מצפה לנקמה על אותו הפסד.

אלכס דוקורסקי 1 ביולי 2014

וואי, זכורה לי חבטת החזרה בגב היד של פדרר, באותו הגמר של 2008, במצב של נקודת משחק לנדאל. איזו חבטה יפה.
כמה שניות אחר כך הוא כבר חבט לרשת ונדאל טיפס (כמו טיגריס) על הגג של המגרש המרכזי כדי לברך את מאמנו ויתר קבוצתו. היה גמר נהדר.

ניסיתי לרסן את עצמי, אבל זה פשוט חזק ממני (לא חוכמה גדולה, במקרה שלי). חייב להזכיר את התגובות "האוהדות" כלפי פדרר של כמה מפרשני ארצנו. הרי כארבעה שבועות קודם, נדאל גבר עליו בגמר חד צדדי לחלוטין בפריז. מכאן שהנחת העבודה היתה שהשוייצי שחקן גמור… באופן מעניין, שנה אחר כך נדאל זכה לאותו היחס, לאחר ההפסד לסודרלינג על החימר בשמינית ואי הופעתו בווימבלדון בעקבות פציעה. הערכות פזיזות משהו, אם להתבטא בעדינות…

אלון 1 ביולי 2014

לא יודע למה אתה החלטת שזאת עובדה.
אני מודה את הגמר אוסטרליה 2009 לא ראיתי הייתי עמוק בטירונות, אבל הרמה בגמר ווימבלדון, בעיקר המערכה הרביעית והשובר שיוויון במערכה הרביעית היו ברמה היסטורית.

אחד ההפסדים הכי כואבים שהיו לי בתור אוהד ספורט כלשהו

https://www.youtube.com/watch?v=gw21Z-37JW0

השובר שיוויון, אם לא המשחק אז בוא נסכים לגבי זה.

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

שני שוברי השוויון של המערכה השלישית והרביעית הן לפנתיאון, לא פחות. במיוחד חבטת גב היד של פדרר תחת מאצ'-פוינט במערכה הרביעית.

ועדיין, מבחינת רמת טניס לאורך משחק שלם, הרמה בגמר אוסטרליה 2009 הייתה גבוהה בהרבה.

קח רק את ההיילייטס, יש גם את הגרסה המלאה:
https://www.youtube.com/watch?v=KkI4FpZDQcc

הרמה הגבוהה הייתה פה תודות לשני דברים:
1. הזוויות המטורפות שפדרר ייצר.
2. הלחימה הבלתי פושרת של נדאל להחזיר כל כדור.

המשחק הזה לטעמי (מבחינת רמת טניס) הוא הטוב בהיסטוריה וחבל שפדרר פישל במערכה החמישית ולא נתן פייט ראוי.

גיל 30 ביוני 2014

חשוב לציין לגבי פדרר שהוא עדיין לא הפסיד משחקון הגשה. אם ההגשה שלו עובדת זה יתרון עצום.

אלעד ב.א. 30 ביוני 2014

זה נכון אם כי צריך לזכור שהיריבים היו בינוניים בינתיים.
אבל בלי ספק, אם פדרר רוצה לזכות הוא צריך את הסרב יעיל ואפקטיבי כל הזמן. הוא לא יכול להרשות לעצמו הנחות בקטע הזה.

אלכס דוקורסקי 1 ביולי 2014

נכון. ראינו היום את משמעותו של הסרב אצל קיריגיוס.

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

זה היה בית ספר להגשות, פשוט כך.
מה שמוכיח שלא חייבים להתנשא לגובה של 2 מטרים ולהפציץ כדי שתהיינה הגשות איכותיות.

אלכס דוקורסקי 2 ביולי 2014

נכון מאוד, אבל קירגיוס גבוה מאוד בכל זאת.
דאוידנקו (בשיאו), פרר ונישיקורי הם בעלי הגשות מאוד יעילות למרות גובהם הנמוך, יחסית לסבב.

יהויכין פנדלוביץ' 1 ביולי 2014

אלעד, אני מבקש את הכובע שלך. לא באמת חשבתי שהאוסטרלי הצעיר יחזיק מעמד (מנטלית) מול נדאל.
יאללה לדרבי

אלעד ב.א. 1 ביולי 2014

חופשי…
:)
שמע, צפיתי במשחק החל מתחילת המערכה השנייה.
איך לומר? אין דברים כאלה!

הוא פשוט התעלל בנדאל בהגשה, אין מילים אחרות לתאר את זה.
ואיך הוא משחק…בנונשלנטיות, זורק ווינרים, סלייסים, דרופ-שוטס.
כאילו הכל בא לו טבעי.

ממש לא ברור מה הוא עושה במקום ה- 144 בעולם.

ים של כישרון יש לו במחבט.

עושה לי חשק להעלות עליו טור בפני עצמו…יקבל מקום של כבוד עם הרשמים שלי בטור הסיכום של הטורניר.

אלכס דוקורסקי 1 ביולי 2014

חתיכת משחק. היו לו משחקוני הגשה שנמשכו כחצי דקה. כאשר ההגשה מתבצעת בכזו יעילות, אין יותר מדי מה לעשות. בסופו של דבר, גם לתגובה האנושית קיים איזשהו גבול.

לגבי המיקום, כבר אחרי הטורניר הוא יהיה עמוק בתוך המאיה הראשונה.

יהויכין פנדלוביץ' 1 ביולי 2014

http://live-tennis.eu/

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

חיובי…כרגע הוא 66.
תודה!

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

מילא ההגשות, הוא הפציץ גם במשחקים שלפני…

אבל זו כבר השפלה:
https://www.youtube.com/watch?v=FmLaMsugcEI#t=10

D! 2 ביולי 2014

מהמם

היסטוריון של ספורט 2 ביולי 2014

כל הכבוד שיחקת אותה…מאז אהרון שדה בהופס שטען שמכבי תהיה אלופת היורוליג (עת הובסה ע"י ירושלים בכמעט 30 הפרש).
לא הייתה תחזית מופרכת שכזו שהוגשמה .
אני מצדיע

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

יעזור אם אני אומר שלדעתי זה לא כזה מופרך?
עיין ערך מה שכתבתי בטור הפתיחה.
אני חושב שאנשים מתעלמים מעובדות בשטח. לא סתם נדאל הפסיד בשנתיים האחרונות למדורגים נמוכים. זה לא רק פציעה.
זה חוסר יכולת לשחק אינטנסיבי על דשא (שזה הסגנון שלו) בגלל המחיר שהגוף שלו משלם על עונת החימר. שוכחים שהוא כבר בין 28. בגיל הזה פדרר כבר התחיל את הירידה והוא *לא* שחק את הגוף כמו נדאל.

מה גם שהמיקום של קירגיוס בדירוג העולמי לא משקף. ראו כבר באוסטרליה שהבחור מפוצץ כישרון וזה היה ברור לי שהוא הולך לתת לנדאל פייט מטורף.
אגב, בגלל השנתיים האחרונות, כל שחקן מול נדאל על דשא עולה בידיעה שהוא יכול לנצח. אפילו קוקושקין שהוא שחקן בינוני מינוס לקח ממנו מערכה בסיבוב השלישי!

היסטוריון של ספורט 2 ביולי 2014

האמת היא שאני אישית לא הייתי נופל מהכיסא בהדחת נאדל היות וגם שמתי לב כמוך לשנים עברו.
מה שכן טניס זה משחק מאד מנטלי ולכן כשנאדל חזר בפעם הרביעית ברצף מפיגור מערכה וכשהעניינים הגיעו לנקודות ההכרעה זה לא מובן מאליו שבחור בן 19 יוכל לעמוד במעמסה מנטלית זו…אם יורשה לי אני מהמר שהבחור הצעיר הזה הולך להיות הדבר הבא…מאז ראיתי ילד בן 18-19 פורץ באליפות אוסטרליה (נאדל….)
לא ראיתי דבר שכזה.

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

מסכים…אבל מה שנדאל אמר בסיום הוא נכון: הוא יצטרך להוכיח את עצמו בהמשך על עוד משטחים ובפרט על משטחים קשים.
אם כן אז ניתן לומר שאנחנו צופים בסמפראס בהתהוות.

אסף רביץ 2 ביולי 2014

היום כל רבעי גמר הגברים ביחד ושניים אצל הנשים. הולך להיות יום חזק.

הילד האוסטרלי נגד ראוניץ'. השניים כבר מחלקים בינהם 221 אייסים בווימבלדון, שניהם מגיעים יום אחרי משחקי 4 מערכות קשים, הם עולים לשחק במשחק השלישי באצטדיון השני, זה בלי הגג והתאורה שבאה איתו. אני לגמרי רואה כאן משחק בלי שבירות שמופסק ב-20:20 במערכה חמישית (או קודם אם שני המשחקים שלפני יתארכו) וממשיך מחר לשבור את השיא של איסנר ומאהו וכל שיא אייסים אפשרי. אלא אם כן יאשרו להם לשחק רק את השוברי שוויון ואז אם צריך מערכה חמישית.

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

לגמרי…
:) :) :)

עמי ג 2 ביולי 2014

כל הכבוד על הניחוס של נדאל. החולשה שלו על דשא ניכרת ובכל זאת ציפיתי ממנו להעלות את הרמה ולהגיע לחצי הגמר.

בנשים בושארד נראית לי הרבה יותר חזקה ואפקטיבית מקויטובה. על דשא היא יכולה להיות מאוד דומיננטית בשנים הבאות.
בגברים דימיטרוב מאוד הרשים. הוא וקירגיוס יכולים להרכיב את הצמרת של מחצית העשור הבא.
עולם הטניס שנשלט על ידי הביג-4 עומד בפני תזוזות טקטוניות. הולך להיות מעניין.

אלעד ב.א. 2 ביולי 2014

אכן…הגיל עושה את שלו ובסופו של דבר כוחות צעירים וכשרוניים יעלו וייקחו את הבמה. אבל החלפת המשמר תהיה איטית והדרגתית.

היום דימיטרוב פירק את מארי בצורה מרשימה וזה לאחר שמארי נתן טורניר מאוד משכנע עד לשלב זה.

אלון 2 ביולי 2014

יש לי שאלה מעניינת, בלי להצית את הדיון נאדל-פדרר(אני אנסה לפחות) בתור אוהד פדרר שרוף, אפשר להגיד שהרוחות נרגעו ואפשר להכריז על תיקו? הרי בסופו של דבר נאדל יזכר כהכי טוב אי פעם על חימר, פדרר יזכר כהכי טוב על דשא, כל אחד מהם היה גם אחד הטובים אי פעם על השני(פדרר זכיה ואיזה 4 גמרים שכולם הפסיד לנאדל, נאדל 2 זכיות ו3 גמרים בווימבלדון.
הם שניהם יסיימו עם פחות או יותר אותו מספר GS ומאסטרס,
אוהדי נאדל תמיד יטענו על המאזן ראש בראש, אוהדי פדרר תמיד יגידו שאם מורידים את אפקט החימר ומסתכלים על מגרשים קשים זה הרבה יותר שיוויוני, אוהדי פדרר ידבררו על היציבות הלא נתפסת לעומת הפאשלות של נאדל, אוהדי נאדל יאהבו את הלוחם, אוהדי פדרר את הסגנון הכובש.

אפשר להכריז על תיקו רשמית ועל הסכם שלום דרמטי?

משה 3 ביולי 2014

לא, איך נוכל ליהנות ככה ?
כאוהד פדרר אני רוצה להציג עוד נקודה לזכותו, פדרר מעולם לא הפסיד בצורה כה חד.צדדית למדורגים נמוכים כ"כ. מה שקורה לנדאל בשנים האחרונות בוימבלדון פוגע במורשתו.

אלון 3 ביולי 2014

קודם כל ברור שתמיד יהיה כיף להיות בויכוחים אינסופיים על נושאים נחמדים כמו ספורט(עדיף מפוליטיקה).
ואני מסכים איתך לגבי פדרר, פשוט לתומכי נאדל תמיד יהיה את הקייס של המאזן ראש בראש להשוות את הויכוח(למרות שאם נניח שאחד הוא השחקן דשא הכי טוב אי פעם השני השחקן חימר הכי טובי אי פעם, המאזנים בינהם נראים אחרת לגמרי בכל פרמטר)

no propaganda 3 ביולי 2014

פדרר הוא ממש לא שחקן הדשא הגדול אי פעם. סמפראס היה יותר טוב ממנו על דשא וגם לבורג יש קייס.

אלעד ב.א. 3 ביולי 2014

שלילי בזנטי!!!

נדאל לעולם לא יוכל להגיע לרמה של פדרר.
זה כמו להשוות מכונית מירוץ לאיזה דגם מפואר ומאובזר של BMW או מרצדס או מה שתבחר.

נדאל זה מכונית מירוץ-הכי מהיר שיש. משול ללוחמנות שלו וליעילות שלו על המגרש.
פדרר זה הדגם המפואר והמאובזר-נוחות נסיעה וחוויית מהיגה. משול ליופי שלו ולאלגנטיות בה הוא משחק.
הוא הסיבה שבגללה אני אוהב טניס, הוא מה שיכול להושיב אותי 5 שעות ליד המסך מה שלעולם לא יקרה אפילו שעתיים כאשר נדאל משחק.

עמי ג 3 ביולי 2014

לאלון – הנה – הצתת את הדיון מחדש…

דווקא בתור אוהד פדרר, אני מלא הערכה לנדאל. וההערכה אליו גוברת עם כל פציעה שהוא חוזר ממנה, ועם כל תואר שהוא אוסף בצרפת.
לטניס שמשוחק על דשא יש כבר שנים בעיה קשה – המון המון תלוי בסרבים. משחק שמבוסס כל כך על סרב – אייסים וסרב אנד וולי – הופך את הטניס למשעמם וחד מימדי. הוא מאפשר לשחקנים בעלי סרב חזק (שהם גם גבוהים וחזקים אבל לא טכניים) להצטיין.
דוגמאות – ראוניץ, איסנר, ציליץ. בגדול גם סמפארס היה כזה.

דווקא טניס על חימר שנגרר לראלי'ס ארוכים הרבה יותר מעניין ויפה בעיני. טניס כזה מחייב שלל יכולות – כושר פיסי, טכניקה, טקטיקה שכוללת הכנה ליריב ספציפי, וחוסן מנטלי. בכל אלו נדאל הוא מספר אחד.

פעם חשבתי שכדי לנטרל את המגישים הגבוהים אך חסרי הטכניקה צריך לשנות קצת את המגרש. אולי להגביה את הרשת ב-5 סנטימטר. למרבה הצער אין סיכוי שזה יקרה.

יהויכין פנדלוביץ' 3 ביולי 2014

קצת משעמם פה שכולם אוהדי פדרר, לא?
אז הנה למה נדאל הוא הגדול: אמנם עניין מצ'-אפ כזה או אחר הוא לא מדד, בטח שלא אחד מוביל, אבל הוא כן חלק מתמונה יותר גדולה, שמראה שנדאל תמיד מגיע למשחקים החשובים, תמיד בשיא נגד יריביו הגדולים, ובאופן כללי- מגדיר מחדש את חוסן המנטלי בטניס בפרט ובספורט בכלל (אולי ג'ורדן).
ולבסוף- השחקן הכי גדול בעיניי הוא זה שהייתי צריך לשים עליו את הכסף אם הייתי צריך. זה שלא מוותר. שכל נקודה שלוקחים לו, צריך להרוויח ביושר.

יהויכין פנדלוביץ' 3 ביולי 2014

ועמי- עוד משהו: בשנים האחרונות יש מגמה של הגבהת הדשא, מה שמאט את הכדור (יותר איטי מהמגרשים באליפות ארהב). אז בהחלט יש מגמה לכיוון המשחק הארוך.
ואני שואל- לא קצת הגזמנו? בעיניי זה לא יפה לראות את המשחקים מוכרעים על למי יש יותר כוח סבל או כושר גופני. הטכניקה והכישרון כבר לא משחקים ככ תפקיד, וזה חבל

עמי ג 3 ביולי 2014

לא. לא הגזמנו.
אם רוצים שהשחקן הטוב יותר ינצח צריך לתת למשחק להתפתח ולא להיגמר אחרי שתי מכות.
הקהל אוהב את זה. מחיאות הכפיים הכי חזקות מגיעות אחרי הראלי׳ס הארוכים ובצדק.
אם לא רוצים שהמשחק יגרר לשש שעות כמו באוסטרליה 2012 אפשר לקצר את המערכות ל-4 נקודות. גם זה לא יקרה כמובן אבל אולי גם לא צריך לקרות.
הפערים בין שחקני העילית לשחקני שורה שניה מתגלים בדרך כלל במערכות 4 ו – 5 כשהכוח מתחיל להיגמר. כך זה צריך להיות. כדי להיות אלוף צריך להיות מספיק בכושר כדי לשחק טוב גם אחרי 4 שעות.

יהויכין פנדלוביץ' 3 ביולי 2014

אבל הקהל יעריך יותר נקודות עם תעוזה, עם מפנה, עם סיכונים- בעיקר משחק רשת- ופחות קרב החזרות מהקו האחורי. משחק עם 2 חבטות הוא תוצר של האומץ של השחקנים לקחת את השליטה על הנקודה ולא לחפור ולחפור ולחפור. אם תלך 20 שנה אחורה, תראה בווימבלדון נקודות יפהפיות ומרתקות שנולדו לא כתוצאה ממשחק קו אחורי ארוך, אלא ממשחקי רשת והעברה נהדרים.
בתור צופה, אני מחפש בעיקר השראה (כמובן שגם יכולת ביצוע, קבלת החלטות וחוזק מנטלי).
כושר גופני לא אמור לקבוע את זהות המנצח (זה שיש לו כוח לשחק גם אחרי 7 שעות ולא רק 6) אלא פשוט לאפשר לשחקנים לשמור על רמה זהה לאורך כל המערכות.

אלעד ב.א. 4 ביולי 2014

לא צריך להתפלסף הרבה…לכו ותשוו שני משחקים של העשור האחרון:

1. גמר ווימבלדון 2008 לגמר ווימבלדון 2011.
2. גמר אוסטרליה 2009 לגמר אוסטרליה 2012.

ולא בחרתי סתם השוואה. קודם כל זה אותו טורניר על אותו משטח.
דבר שני, בשני הגמרים של 2008 ו- 2009 ניצח נדאל את פדרר.
בשני הגמרים של 2011 ו- 2012 ניצח ג'וקוביץ את נדאל.
במשחקים פדרר-נדאל יש נק' מדהימות שמראות את היופי של טניס כתוצאה ממשחק התקפי של פדרר והגנה בלתי מתפשרת.
במשחקים נדאל-ג'וקוביץ יש ראלים מטורפים כמו שאתה אוהב.

תצפה בהיילטס של 4 המשחקים ותגיד לי אתה מה יותר יפה
ואיזה משחק מושך את העין של הצופים יותר.

עמי ג 4 ביולי 2014

ראלי ארוך אינו שולל משחק רשת. לגמרי לא.
הנקודות הכי יפות הן אלו שבהן שחקן בונה התקפה במשך כמה חבטות ואז עולה לרשת ומסיים אותה (או מפסיד אותה בזכות חבטת העברה נהדרת).
המשחקים בין נולה לנדאל בנויים על זה ולכן מרתקים כל כך. אצל פדרר, אחרי 8-9 חבטות אתה יודע שהוא כבר ירצה לסיים ולרוב יעשה איזו טעות לא מחוייבת. וזה קורה אצלו גם במערכה ראשונה , לא רק ברביעית והחמישית. אין לו סבלנות.

יהויכין פנדלוביץ' 4 ביולי 2014

המשחקים של נולה-נדאל נגמרים ברשת?
לא, זה יותר מי ממצמץ ראשון. או אם תרצה- האם תהיה לנולה מספיק סבלנות כדי למצוא את הרגע הנכון לתקוף. אם כן- הוא ינצח (מיאמי, רומא). אם לא- הוא יפסיד (ר"ג)

אלעד ב.א. 6 ביולי 2014

סליחה…אבל אתה *ממש* לא צודק.
פדרר ידוע בתור אחד שבונה נקודות לגמרי! פשוט בגלל האופי ההתקפי שלו זה לא תכנון של 20 חבטות.
בשנים הטובות הוא בנה נקודות מהממות כשתיזז יריבים מצד לצד וסיים עם ווינרים חלקים. בחלק מהמקרים הוא היה מספיק טוב כדי לגמור את זה עם ווינר עוד הרבה לפני כן.

למה אני מתאמץ לשכנע? לך תבדוק אם הנתונים הסטטיסטיים של הגמרים בין נדאל לג'וקוביץ ותגיד לי מה ראית: יותר טעויות בלתי מחויבות או ווינרים. אני כבר יודע את התשובה.

עמי ג 3 ביולי 2014

אנד פור דה רקורד – המועמדת שלי בגמר זו בוזשארד המדהימה. סטפי גרף הבאה! אולי…

אלכס דוקורסקי 4 ביולי 2014

לא יודע אם היא גראף הבאה, אבל מאוד יציבה השנה, ואין לה כל כך נקודות חולשה. חושב גם שהיא תנצח את קביטובה, שהדשא הולם יפה את משחקה בגלל מכות הפתיחה היעילות שלה. בושאר נראית שחקנית יותר שלמה ממנה, ויהיה מעניין לראות אותה בשנים הבאות.

בכל אופן, שמח שקביטובה חזרה לכושר לאחר שקצת נעצרה אחרי שזכתה בווימבלדון לפני שלוש שנים (למעשה ילידת שנות ה-90 היחידה, בין הנשים והגברים, שהצליחה לקחת מייג'ור. מחרתיים נראה אם תתווסף אליה יריבתה הקנדית).

אלעד ב.א. 4 ביולי 2014

קביטובה הולכת לקחת…המשחק שלה תפור על דשא והניסיון ישחק לצידה.

אלכס דוקורסקי 6 ביולי 2014

בהחלט צדקת (:
חד צדדי משהו, היה המשחק…

אלעד ב.א. 6 ביולי 2014

:)

יותם 6 ביולי 2014

נגמר, מזה הוא כבר לא יחזור.

יותם 6 ביולי 2014

סומבררו מישהו?

אלעד ב.א. 6 ביולי 2014

ידעתי שאפילו אם יחזור, בסוף לא יצליח לקחת.
קול פנימי כזה…אבל המערכה הרביעית-אין דברים כאלה.
היה שווה כל הסבל בשביל הקאמבק הזה.

סוף קצת עצוב לסיפור שמח

Comments closed