דון פיני – יוחאי שטנצלר

pini_videopedia_ch2news_b

 

בדיוק בשבוע שעבר סיימתי לראות את החצי הראשון של העונה השביעית של מד מן. תקציר האירועים (כולל ספוילרים ופירוט כללי לאלו שלא מכירים את הסדרה) – דון, הגיבור של הסדרה, ושותף במשרד פרסום, נבעט הביתה "לחופשה" בסוף העונה הקודמת לאחר שלא הצליח לשמור על הפה הגדול שלו. נשאר כמה חודשים בהקפאה, עד שלבסוף מחל על כבודו וביקש לחזור. רוג'ר, חברו הטוב, הסכים לקבל אותו בחזרה, אבל יתר השותפים לא. אז ניסחו לדון תנאים משפילים, הסבירו לו שהוא לא יכול להיות לבד עם לקוח, ושהוא בכלל יהיה כפוף למחליף שלו, בתקווה שלא יסכים.

דון חייך ואמר "בסדר" וחזר ליסודות.

ברור שלמרות כמה קווי דמיון (פה גדול, גאון בתחומו, הורדה בדרגה, צינון בחוץ) הנסיבות כאן שונות לגמרי. פיני גרשון, למרות שיתכן שהרגיז כמה אנשים, לא נבעט מהמערכת. הוא לא התחנן לחזור (עד כמה שידוע) והוא לא הגיע לעבור סדנת חינוך.

*

ועדיין, כשדון התחיל את העונה בביתו עם בקבוק ויסקי ידענו שזה יחזיק פרק או שניים לפני שיחזור לעבודה או יעבור צד, כשמינו אותו לעבוד תחת לו ולאחר מכן תחת פגי שנמצאת בדרגה נמוכה יותר (ודווקא מקבילה מאודלגודס– צמחה מתוך המערכת, הייתה נאמנה שנים רבות ונראה שהיא לא מוערכת מספיק. עד שקיבלה את הצ'אנס הגדול שלה להוביל קמפיין ענק, מצוותים לה את דון רק כדי להקשות עליה), היה ברור שגם זה לא יחזיק לאורך זמן והוא יחזור לקדמת הבמה.

אז למה מישהו חושב שבמקרה של פיני זה יחזיק לאורך זמן? אני לא מכיר מקרים בהם עוזר מאמן מגיע כדי לבנות את המאמן הראשי. אם גיא קצת יפשל כמו קטש או אפי הוא לא יבעט החוצה בשנייה ופיני פתאום יגיע להושיע, כמו ששרף ריחף מעל קטש, וזה לא משנה באיזה תפקיד כל אחד.

*

ואולי כן יש תקווה, בסוף חצי העונה של מד מן, דון אכן עובד בהרמוניה עם פגי ודואג לעזור לה ולקדם אותה והם מצליחים לזכות בלקוח היוקרתי, למרות האינטרסים שלו. ועדיין, בסופו של דבר , דון הוא זה שעשה את האקזיט כשהחברה נקנתה ע"י מקאן אריקסון ופגי נשארה רק עם המחמאות.

כך שגם אם הסיפור הזה יגמר איך שהוא בטוב, אני מרגיש שבהנהלה של מכבי יש כמהMAD MEN

שייסה יודן
מה תהיה השורה שלך?

8 Comments

איציק 12 באוגוסט 2014

לא ראיתי דקה מהסדרה עליה אתה מדבר, ואולי אני מפסיד משהו. לא רואה אף סדרת ריאליטי, וכנראה אני לא מפסיד כלום. למרות זאת הריאליטי האמיטי עולה על כל סדרת ריאליטי או על כל דימיון של סדרה קיימת. פיני גרשון בתור עוזר מאמן זה או טר"ש או צל"ש, אין באמצע. התחושה הראשונית היא טר"ש של גודס, אשר מחוייב להסתובב עם הסרדין על השרוול. לכאורה זה קיצור פז"מ (אוי כמה סבלתי מקיצור זה בחייל-אויר) אבל במציאות זו השפלה רצינית. מביאים משהו מאוד דומיננטי שאינו יודע לעמוד בצל ולתת את הבמה לאחר. כמו-כן, יש לנו בעלי זיכרון בינוני ומעלה בעיות עם אמירות והתנהגויות שונות איתו. מצד שני, אין ספק שכדורסל הוא יודע. אם הפטנט של ה-NBA יעבוד, והוא יצליח להיות עוזר מאמן בכיר, כמו ותיקי כדורסל שם עושים, מבלי לפגוע בסמכות המאמן. יצליח לשמור על פיו כלפי חוץ, ורק יתרום לגודס מניסיונו בלי לחסום את הפתפתחותו, יש פה משהו שיכול להיות גדול. אני מאוד מקווה לתסריט האופטימי, אך מייד נזכר במשל על הצפרדע והעקרב…

אורן29 12 באוגוסט 2014

Mad Men היא לא תכנית ריאליטי, אלא סדרת דרמה כמו שהיו נוהגים לעשות פעם- עם תסריט, עלילה, שחקנים, מאמץ ורצון להגיד משהו דרך המדיום- כל הווג'ע-ראס שהיום אפשר לוותר עליו עם שיסוי של כמה עלובי נפש חסרי מודעות עצמית אלה באלה ("ריאליטי" בלשון העם ומבקרי הטלוויזיה הציניים).

לגבי פיני גרשון, גיא גודס והפדרמניה- זאת לא סדרת טלוויזיה ולא תכנית ריאליטי. זה סרט הרפתקאות מופרך בתלת מימד. מומלץ להביא משקפי 3D מהבית וג'ארה של פופקורן. משעמם זה לא יהיה, ולאלה שאינם אוהדי מכבי זה גם יהיה מבדר במיוחד.

איציק 12 באוגוסט 2014

ברור לי שזה לא ריאליטי ובגלל זה התייחסתי בנפרד לזה ולריאליטי, ועדין, לא ראיתי לא את זה ולא את זה. את עלילות פיני בעיר הגדולה כנראה אראה, לפחות חלקית.

ארז (דא יונג) 12 באוגוסט 2014

אנלוגיה לא רעה בכלל!

פיני = דיק ? :)

יוחאי שטנצלר 12 באוגוסט 2014

חשבתי יותר בכיוון של דון פיני. קופר זה פדרמן? (בלי להתחייחס כמובן לפרק האחרון) ואולי פיטר הנאלח מסמן את כל ההנהלה הצעירה.

חוטב עצים 12 באוגוסט 2014

נסיון מעניין לעשות השוואה…
אבל הרדידות והשטחיות שיש במכבי לא משתווה למורכבות שיש למד-מן.

וישוס 12 באוגוסט 2014

יוחאי
אתה ענק!!!
לגופו של עניין, לדעתי שתי אופציות בלבד; או שפיני זקוק לעזרה כספית וזו הדרך של החברה בצהוב לעזור לו, או שלגיא היה פיצוץ עם ההנהלה (או שסתם קיבלו רגליים קרות). אין סיכוי בעולם שפיני יבוא להיות עוזר מאמן (אלא אם אחת הסיבות כאמור לעיל).

אילן 13 באוגוסט 2014

אנלוגיה יפה. יש להוסיף שדון דרייפר ופיני גרשון נראים כמו תאומים שהופרדו בלידתם.

Comments closed