?Who's got it better than us – חן חרמש שוסטק

images

 

 

יומן אליפות (אלטרנטיבי) של ה SF-49ers מס' 1- הפרי-סיזון ותיאום הציפיות

נתחיל בהתחלה; הפרי-סיזון כשמו כן הוא ועל כן נוהגים האופטימיים להאחז בדברים הטובים שראו,

הפסימיים לעומת זאת נוהגים להעצים את מה שהם ראו ("קאפיירניק וההרכב הראשון של ההתקפה נראו רע וזה עוד טוב לעומת איך שההגנה נראתה"). העניין הוא שזו התקופה שבה צריך לצמצם את הרוסטר ל-53 השחקנים הטובים ביותר, לקבוע ולתרגל (בעיקר באימונים סגורים) את התוכנית ההתקפית ולמסד את העקרונות של משחק ההגנה. עוד ראוי לזכור כי במקרים רבים קבוצות לא חושפות את הסכמות ההתקפיות שלהן במשחקי הראווה (exhibition).

רוסטר; לא ניתן כאן סקירה מלאה, אלא נצביע על שינויים משמעותיים בלבד. שתי החוליות שעברו רענון רציני ביותר הם הסקונדרי והרסיברים. בעונות האחרונות הסקונדרי של הניינרס היו ללא ספק החוליה החלשה בהגנה, בדומה לכך שהרסיבירים היו החוליה החלשה בהתקפה.

*

הגנה (ויק פנגיו) ללא שינוי : בשנה שעברה מקום 4 נגד הריצה, 7 נגד המסירה, 5 ביארדים. המהפכה בסקונדרי התחילה עם שחרורם של הקורנס בראון ורוג'רס בנוסף על הסייפטי הוותיק והאימתני וויט'נר. במקומם קיבלו את המושכות ברוק (שנתן עונה נהדרת בשנה שעברה שבה דורג כאחד מ 10 הקורנרס הטובים), קוליבר שחזר אחרי עונה שבה היה פצוע לכל אורכה.

בנוסף הוחתמו הסייפטי בית'יאה מהקולטס והקורנר המאכזב קוק (ממיניסוטה) שינסה להרים את הקריירה שלו במערב. כמובן שגם בחירת הדראפט הראשונה הלכה עם הסייפטי ג'יימי וורד (שנה שנייה ברציפות אחרי ריד הנהדר). עדיין, סימן שאלה גדול מרחף מעל היכולת של היחידה לתפקד היטב והאם מי ממנה יהיה שאט-דאון קורנר. אין ספק שכבר המחזור הראשון בחוץ מול דאלאס (רומו בצירוף של דז בריאנט ווויטן) יוכל לתת יותר מרמז לאן פנינו.

*

חוליית הליינבקרים עם פטריק וויליס, באומן, אחמד ברוקס ואולדון סמית' הייתה אולי הטובה בליגה בשנתיים האחרונות. כאשר גם המחליפים מודי, למונייר, ווילהויט וסקוטה הותיק שעלו לשחק הראו יכולות טובות. גם השנה החוליה נראית עמוקה למדי אולם הפציעה הקשה של נאברו בואומן במשחק האליפות מול סיאטל בינואר תגרום לו להתחיל את העונה רק אחרי המחזור השמיני וסמית' מושעה ל 9 משחקים. זה אומר שיש הרבה יותר לחץ על סקוטה וווילהויט שיתחילו כפותחים, כאשר הרוקיס בורלנד ולינץ' שהראו ניצוצות בפרי-סיזון יצטרכו לתרום כבר מההתחלה ויש לקוות שהם אכן יעלו את הרמה.

בשלישיה הקדמית (הניינרס משחקים בדרך כלל בסכימה של 3-4 שבה ברוקס ואולדון סמית' מצטרפים לפאס-ראש מהקצוות) שידעה עונות מצויינות בעבר תעמוד אף היא למבחן. הNT וויליאמס חוזר אחרי פציעה קשה כאשר המחליף שלו גלן דורסי (שהיה טוב מאוד) נפצע במחנה האימון וטרם ידוע אם יוכל לשחק העונה (בכל מקרה זה לא יקרה לפני שבוע 8). יש ציפייה שקוויטון דיאל המבטיח אכן גם יקיים. אצל ה DE המצב אף הוא מורכב: ריי מקדונלד (שישחק בראשון) נעצר על אלימות ביתית ויכול לספוג עונש הרחקה משמעותי (6-9 משחקים בהתאם למצב הראש של גודל) ובאגף הימיני ג'סטין סמית' הנהדר אינו נעשה צעיר ובריא יותר. התקווה היא שהקאובוי סמית' יעשה את מה שהוא עשה כל הקריירה שלו וידחוף את ההגנה קדימה. בכל מקרה גם כאן הדור הבא שכולל את טנק קאראדין (שזו לו עונה שנייה אבל הראשונה בסגל הפעיל) טוני ג'רוד-אדי ודובס יתעלו.

לסיכום – המלאכה של ההגנה ושל ויק פנגיו המתאם תהיה קשה יותר העונה ויש לצפות לירידה מסוימת בדירוג ובמדדים לפחות ב-10 המשחקים הראשונים של העונה.

*

סקדואל- סדר המשחקים

כמובן 6 משחקים מול היריבות לבית הNFC WEST כאשר העובדה הבולטת כאן היא ששלושה מהמשחקים (2 מול הסיהוקס ואחד בבית מול אריזונה) ישחקו ב 5 השבועות האחרונים של העונה. – דבר זה יכול להוות יתרון מכיוון שהוא יאפשר לבואומן וסמית' לשחק (ואולי גם להיות בכושר). הבעיה עשויה להיות במידה והניינרס יגיעו שחוקים ובפיגור בתוך הבית, המשוכה עלולה להיות גבוהה מידי. תהיה. צריך לזכור שרצף הניצחונות בסיום העונה שעברה היה פנטסטי ובעצם הצעיד את הקבוצה לגמר הNFC (לאחר ניצחונות חוץ מרשימים בפלייאוף – בחוץ מול הפקרז והפנתרז). עוד בלו"ז 4

משחקים מול ה AFC WEST (בית שבשנה שעברה שלח 3 קבוצות לפלייאוף: ברונקוס, צ'יפס והצ'רג'רז). 4 משחקים נוספים מול הNFC EAST הדי חלש ולקינוח מפגש מול הברז בבית ומה שהפך למעין מיני מסורת משחק שעלול להיות בעלהשלכות למיקום בפלייאוף מול הסייאנטס בניו אורלינס. בקיצור ועל פי האנליזה לחוזק הלו"ז (מבוסס על הישגי הקבוצות בעונההחולפת) הניינרס חולקים את המקום הרביעי (כאשר הראמז ב 3, סיאטל ב 6 ואריזונה ב 8) עם הצ'רג'רז.

*

התקפה (גרג רומאן) ללא שינוי : מדד כללי 11. התקפת מסירה 30! (21 ט"ד), התקפת ריצה 3 (18 ט"ד).אולי הבעיה מספר 1 בהתקפה הייתה העדר משחק התקפה אווירי קונסיסטנטי והעדר היכולת לפזר את המסירות למספר תופסים. מתוך 21 ט"ד- 20 הלכו אל ורנון דיוויס ובולדין (שתפסו גם כ 56% מכלל השלמות המסירה). לצורך כך עובתה יחידת הרסיבירים, קודם כל עם החזרה לפעילות מלאה של מייקל קרבטרי שצריך למלא את משבצת הרסיבר מס 1 – בייחוד שמדובר על עונת חוזה עבורו. סטיבי ג'ונסון (מבאפלו), ברנדון לויד הותיק ששב מפרישה ואמור לתת את האדג' במהלכי גול-טו-גו נוספו בפרי אג'יינסי ועוד התוספת מהדראפט של אלינגטון המהיר ויחד עם התוספות של פאטון שהתחיל להראות ניצוצות בסיום העונה הקודמת,- מדובר על יחידה עמוקה, מנוסה ופיזית מאוד. אמנם לא מדובר על היחידה המהירה ביותר אבל עם ניקח בחשבון את הטייט-אנד דיוויס

שמהווה מיס-מאטצ' למרבית הליינבקרס בליגה מבחינת מהירות, הרי שמדובר על שדרוג משמעותי (כמובן לפחות על הנייר).האם מה שנאמר מצביע על שינוי מגמה מפוטבול של ריצה קודם לכזה של מסירה אפקטיבית המאפשרת גם משחק ריצה יעיל? להערכתי התשובה היא לא ממש. בבק-פילד אפשר למצוא את פרנק 'סוס-עבודה' גור שנכנס לעונתו ה 11 בליגה ולצידו את אולי מה שיחשב לגניבה הגדולה של הדראפט קרלוס הייד הרוקי מאוהיו. הערכה היא שהניינרס ינסו לרוץ חזק ולשלב בין כמות הנשיאות של גור לזו של הייד וגם להוריד לחץ ממשחק המסירה.

קו ההתקפה – כמעט ללא שינוי מהעונה שעברה שזה בסך הכל דבר טוב. הצד השמאלי עם מייק איופאטי וסטיילי צריך לשמור על רמתו ועל הצד העיוור של קאפיירניק. בצד הימיני יש יותר סימני שאלה עם הפציעה והתאוששות הארוכה של דיוויס (שלא יהיה זמין למשחק הראשון מול דאלאס) וכמובן עם ההולד-אאוט הארוך של הגארד אלכס בון.

קווטרבק- קולין קאפיירניק 21 ט"ד 8 אינט' + 4 ט"ד בריצה. 243-416 – 58.45% השלמה. 8.6% יחס סאקים.

*

אז בטוח שקאפ נכנס לעונה השלישית שלו שמח ועשיר יותר (60 מיליון דולר מובטחים ועוד 61 בהתאם ליכולת והתוצאות. אז בטוח שהשמיים הם הגבול מבחינת היכולות והתחזיות והציפיות וכו'. עוד עניין חשוב לעקוב הוא ששתי העונות האחרונות של הניינרס הסתיימו במפח נפש שהתחיל בדאון ראשון גול-טו-גו והסתיים בכישלון לייצר את הט"ד המנצח- האם זו החותמת המתהווה על הקריירה של CK7? ובכן, אין לדעת, אולם נראה כי העונה יש תזוזה בבסיס הכוח של הניינרס לכיוון ההתקפה.

זאת אומרת, ההגנה תיתן את שלה ותנסה להגביל את היריבות ועל קאפ וההתקפה מוטל להיות אילו שמוציאים לפועל ומביאים את ה-W. נקודת המבחן הקריטית תהיה נוכחות רגועה יותר בפוקט המגובה ביכולת לעשות צ'ק מהיר של כל אופציות המסירה ומציאת התופס הפנוי. כן, גם אופציה מס' 3 היא אופציה. זאת בניגוד לעונות שחלפו שבהן מרגע שהאופציה הראשונה למסירה על פי המהלך (פליי-קול) נחסמה, היה נראה שקאפ הולך קצת לאיבוד.

מילה אחרונה- ג'ים הארבואו. כבר בעבר הבעתי את דעתי שיש בו קצת מן ההתנהגות הבי-פולארית. ולצד הכנה טקטית ומנטאלית טובה לפני המשחק, נראה כמו על סף איבוד עשתונות בזמן המשחק עצמו (אני עדיין חושב שהפליי-קול במשחקים מול הרייבנס בס"ב והסיהוקס בגמר הNFC היו לא יצירתיים ולא מספיק טובים). העונה הארבואו נכנס לסוף החוזה ועל כן יש עליו לחץ גדול יותר לבסס את מעמדו – להערכתי גם הגעה לפלייאוף תהיה מספקת.

*

תחזית (אופטימית): עוד עונה של 12-4 שלא תספיק לראשות הבית (סיאטל 12-4) ונצחון בסופרבול על הברונקוס (לאחר שהניינרס יפסידו להם בעונה הרגילה).

תחזית (פסימית): הפציעות וההשעיות בהגנה יהיו יותר מידי, הסקונדרי לא מספיק טוב והרכש ברסיברים (סטיבי ג'ונסון ולויד) מתגלה כפלופ, ורנון דיוויס נפצע. 9-7 ללא פלייאוף.

 

 

ליגת שוקי ההון - למה כלכלה חדשה?
יומן אליפות של הניינרס (רגע לפני)

4 Comments

לא משנה 7 בספטמבר 2014

לא מבין איך אפשר לכתוב טור על קבוצה מבלי לדעת להגות נכון את שם של הק"ב שלה

גיל 7 בספטמבר 2014

התחושה שלי שסן פרנסיסקו נחלשים השנה ולא מגיעים לפלייאוף. כל ההשעיות והסיכסוכים של הארבו עם ההנהלה נותנים וייב שלילי לקבוצה שאולי כבר הגיעה לשיאה. אחרי 3 שנים רצופות בגמר החטיבה לפחות נראה לי שתהיה נסיגה.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 7 בספטמבר 2014

העונה נדע כמה רחוק קאפ יכול לקחת אותנו. התזוזה היא לכיוון ההתקפה שצוידה במספיק כלים משובחים מכל הצדדים. ההגנה, להערכתי תהיה טובה ולא יותר מזה לפחות עד לחזרה של באומן וסמית'.
יאללה קולין, תן להם בראש!

שי פרנסיסקו 7 בספטמבר 2014

אנחנו מתחילים עונה ראשונה בסנטה קלרה הבנויה, הרוחות של קנדלסטיק כבר לא על הכתפיים של כולם.

אני מרגיש קשר בין הלחץ של הארבו על הקווים, ואיך קולין מתפקד בפוקט, ובעיקר בגול-2-גו. אבל זאת בעיה שיש לנו כבר 10 שנים. אני זוכר את אותן 3 ריצות שחונקות את גור או מסירה רעה של אלכס/קולין כמו חלום בלהות.

אז יש עומק בהתקפה, והייד נראה מרשים במשחקי ההכנה. מצד שני זה גם מה שחשבתי על ג'יימס שהוא הגיע.

לדעתי העונה הזאת תלויה בהארבו יותר מכולם. יצירתיות, עורמה חוכמה וביצים, ביחד עם שליטה עצמית, הוא צריך להשליט את זה על עצמו בראש ובראשונה, ועל הסגל, וליצור יחידה מלוכדת ושמחה.

ופטריק וויליס צריך לחזור לקדמת הבמה. עונה שעברה הפוקוס עבר לסמיתים ובאומן, וויטנר/היטנר. עם הפציעות והבעיות, הוא צריך לתת את העונה הכי טובה בקריירה, במיוחד בחצי הראשון ולחפות על החסרונות.

למונייר יכול להפתיע ולהוסיף עוד מימד גם כן, שנה שעברה ראינו קצת ניצוצות, עוד עליית מדרגה תוסיף.

ונקודה אחרונה, החזרת הבעיטות חייבת להשתפר, נקווה שאלינגטון יפתיע גם שם.

Comments closed