ברס: הדרך לפלייאוף, מח' 2 – אלון ברק

NFL Play 60 visits MCBH

 

אחרי פרץ אופטימיות לא מובן, עשיתי חיפוש זריז של תחזיות לקראת המשחק הערב נגד הניינרס. עכשיו התמונה ברורה בהחלט: אנחנו האנדרדוג.

לבודדים שלא יודעים למה, הנה חמש סיבות –

  1. זה משחק הבית הראשון אי פעם של הניינרס באצטדיון ליוויס החדש, אחרי מעל לארבעים שנה באצטדיון קנדלסטיק, בפריים טיים של יום ראשון.
  2. התקפת הריצה של הניינרס היא אחת הטובות בליגה בשנים האחרונות בזכות פרנק גור, וגם קולין קפרניק, ואחרי המשחק נגד דאלאס נראה שהיא קיבלה חיזוק רציני העונה לשם קרלוס הייד.
  3. הגנת הריצה של הברס הייתה אחת הגרועות שנה שעברה ואחרי המשחק נגד הבילס זה נראה שלא הרבה השתנה.
  4. מעטות הקבוצות שיש להן מאצ' אפ לוורנון דיוויס בליגה. כרגע שיקגו היא לא אחת מהן…
  5. אני חשבתי שהחסרון של אלדון סמית' ונאברו בואמן ישפיע על הניינרס. בינתיים זה נראה כאילו זה הפך את ג'סטין סמית' לילד בן עשרים בעוד ברשימת הליינבקרים עדיין מופיעים השמות וויליס וברוקס. זו הגנה אימתנית מולה יתמודדו שני מחליפים בשורות הברס.

אם אתם ממש רוצים אפשר למצוא עוד סיבות, לא סתם מייק דיטקה הוא היחיד שראיתי שבחר בברס כמנצחים, אבל יש פה מספיק יומנים וטורים על הניינרס אז אני אציג חמש(כן, חמש!) סיבות למה דווקא הברס יפתיעו הערב –

  1. כיום אי אפשר לבנות ב-NFL קבוצה שכל חלקיה טוביםמצוינים בגלל תקרת השכר ולכן לכל קבוצה יש חלק חלש יותר. אצל הניינרס מדובר בסקנדרי אשר שאר ההגנה מחפה עליו. במידה וג'פרי ומארשל כשירים הערב, זה יתרון משמעותי שלנו.
  2. לפי הדיווחים בינתיים, הסקנדרי של הניינרס יחסר את שני הקורנרים הפותחים שלו, קוליבר וברוק, עקב פציעות.
  3. זה נכון שהבילס חגגו על הגנת הריצה שלנו אבל גם דימרקו מארי לא היה מתוסכל עם 118 יארד וטאצ'דאון נגד הניינרס שבוע שעבר. מאט פורטה טוב יותר ממארי.
  4. פאמבל שהופך לטאצ'דאון בדרייב הראשון, סאק ואיבוד עשרה יארד כשהם על קו היארד(!), שלוש אינטרספשן, כולל אחד במרחק חמישה יארד מהאנדזון. לא התרשמתי מהחזקה של הניינרס במשחק שבוע שעבר כמו מהחולשה של הקאובויס.
  5. מאז שנת 1985 הברס לא ניצחו בסן פרנסיסקו, ובשלוש שנים האחרונות הארבו הוביל את הניינרס לסופרבול ושני גמרי NFC בעוד בשיקגו ישמחו להגיע לווילד קארד. למה זו סיבה לניצחון שלנו? כי אף אחד לא מצפה שהאנדרדוג באמת ינצח. בעוד החבורה של קפרניק מגיעה מלאה בעצמה ובטוחה שהניצחון על הדובוני איכפת לי(The Care Bears) יבוא ברגל מול הקהל הביתי, החבורה של קאטלר חוותה את המכה שלה שבוע שעבר והפסידה במו ידיה את המשחק הביתי לבילס. הטעויות נגד באפלו לא יחזרו.

חשוב לי לסייג שכל מה שכתבתי מתייחס למצב האופטימי בו אלשון ג'פרי וברנדון מארשל משחקים משחק שלם, המחליפים בקו ההתקפה ימשיכו את העבודה הטובה משבוע שעבר וקאטלר לא יעשה שטויות. טוב הגזמתי, קאטלר לא יעשה שטויות קריטיות.

מתוך שמונת המשחקים הקרובים, שישה מהם ישוחקו בחוץ. זה נכון ששנה שעברה עלתה לפלייאוף קבוצה שהפסידה בשני משחקיה הראשונים(קרוליינה) אבל זה די נדיר ב-NFL. אם אנחנו רוצים להגיע לפלייאוף אנחנו חייבים לעבור את סדרת משחקי החוץ הזאת בהצלחה וזה אומר לנצח במקומות שלא מצפים שננצח בהם.

על הנייר אני לא רואה את זה קורה אבל אם נאמין במה שיש לנו אולי נצליח להפתיע. קודם את סן פרנסיסקו ואחרי זה גם את שאר הליגה.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לראות את רוז ולמות
הנצחון במשחק הפתיחה

7 Comments

יוסי 14 בספטמבר 2014

מקסים. ואין לכם סיכוי לדגדג אותנו ;)

urlacher 14 בספטמבר 2014

:)
וזה כל מה שאני אגיד בנושא…

שחר ד. 14 בספטמבר 2014

לראשונה מאז הדראפט חזרה לי האופטימיות, כנראה שאני אוהב את זה שאנחנו כלבים תחתונים :/

גיא 15 בספטמבר 2014

קאטלר – קפטן תחתונים.

ברק א 15 בספטמבר 2014

רק שלא ישפכו עליו מים.

אסף .ג. 15 בספטמבר 2014

מסתבר שלפעמים מותר לפנטז על דברים ובדרך כלשהי ,נניח רבע אחרון של 21-0 הם מתרחשים…

עידוקוליס ליפשיץ 15 בספטמבר 2014

ואו איזה משחק!
הנדודי שינה באו לטובתי הפעם

Comments closed