פוטבול מכללות (1) – שחר דלאל

wpid-qujk9bmyyrbu0m613byb

 

פוטבול מכללות, המקום שבו הכל התחיל. האחות הגדולה של ה-NFL  עד לפני כ-40 שנה. והליגה שלישית הכי נצפית בארה"ב (אחרי ה-NFL וה-MLB).

אז למה היא כ"כ פופולארית (אפילו יותר מה-NBA)? אז קודם כל זה הספורט האמריקני האולטימטיבי, לפחות תפיסתית.  כמו בכל מקום בעולם, ספורט מהווה גאווה מקומית. פוטבול המכללות נמצא שם כבר למעלה ממאה שנים והוא כ"כ מצליח שקבוצות מקצועניות לא נכנסות לערי קולג' גדולות. הקבוצות האלה מהוות את גאוות האזור (ולעיתים, כשהן מספיק גדולות, את המדינה) ובניגוד לקבוצות המקצועניות, הן לעולם לא יעזבו. קבוצות פוטבול המכללות מהוות, אם תרצו, את הנבחרת הלאומית של כל אחת ממדינות ארה"ב.
אהדת הקבוצה מועברת מההורים (כן, גם האמהות) לילדים ורובם גדלים עם האהדה לקבוצה עוד הרבה לפני שהם לומדים ללכת. שבעה מעשרת האצטדיונים הגדולים בעולם הם של קבוצות פוטבול מכללות והם ממלאים את כולם בכל משחק נתון.

אבל מה שעושה את הספורט הזה לכזה גדול, ולחובת צפייה אפילו במזרח התיכון, הוא התחרותיות. אין ליגה בעולם כ"כ תחרותית כמו ליגת פוטבול המכללות בה כל משחק יכול להשפיע על עונה שלמה. בניגוד לכדורסל, הליגה לא רק מציגה לנו את השחקנים הטובים ביותר רגע לפני שהם נבחרים בדראפט, אלא היא מהווה ליגה בפני עצמה אשר מציגה סגנונות משחק שונים וייחודיים (צ'יפ קלי של האיגלס המציא את סגנון המשחק שלו באוניברסיטת אורגון), משחקים מרובי נקודות ומתח עד השניות האחרונות.

*

אנחנו נכנסים לשבוע השביעי של העונה – בדיוק בזמן שבו אנחנו מגלים מי מהקבוצות הן על באמת, ומי מהקבוצות יקוששו ניצחונות במטרה להגיע למאזן חיובי והזמנה לאחד ממשחקי ה- Bowl שמבטיחים תשלום שמן למשתתפות בו. החל מהשבוע אני אסקור את המשחקים הבולטים של אותו שבוע, על מנת שנהיה מוכנים לקראת השבת.

שבוע מטורף עבר עלינו בשבוע שעבר, בו נוצחו ארבע מחמשת הקבוצות שדורגו ראשונות בארה"ב. שבוע כמו שעבר עלינו הוא בדיוק הסיבה שאנחנו צופים בפוטבול המכללות, והשבוע הקרוב צפוי להשתוות לו.

משחק השבוע:

(2) אובורן אצל (3) מיסיסיפי סטייט – משחק של עונה עבור שתי הקבוצות הללו, כאשר שתיהן מגיעות למשחק הזה ללא הפסד. סגנית האלופה (אובורן) מגיעה למשחק הזה כפייבוריטית (ניצחה 4 מחמשת המשחקים האחרונים), בעיקר בגלל הניסיון של שחקניה. לעומתה, מיסיסיפי סטייט מציגה את אחת הקבוצות הכישרוניות ביותר בליגה מבחינה אתלטית והן גם המארחים.
המשחק צפוי להיגרר לשוט-אאוט כאשר כל קבוצה מציגה את אחד מהקווטרבקים המדוברים ביותר במכללות (ניק מארשל בנמרים ודק פרסקוט אצל מיסיספי סטייט). אובורן כבר הוכיחו השנה שהם מתקשים במשחקי חוץ ופתיחה חלשה שלהם ככל הנראה תוביל לניצחון של הבולדוגים.

יתר המשחקים:

(9) TCU אצל (5) ביילור – מפגש הבלתי מנוצחות של הביג 12. TCU שמגיעה לאחר הניצחון הענק בשבוע שעבר נגד אוקלהומה, מקווה שההגנה שלה תעשה את העבודה ותביא לה את הניצחון. לעומתה ביילור מגיע לאחר משחק קשה נגד טקסס שבו הק"ב שלה, ברייס פטי, הצליח להשלים רק 7 מסירות. מדובר משחק חשוב מאד מבחינתו אם הוא רוצה להיבחר בסיבוב הראשון בדראפט.
במידה ו-TCU ינצחו הדרך שלהם לאליפות הביג 12 (שלא מקיימת משחק אליפות) סלולה.

(13) ג'ורג'יה אצל (23) מיזורי – משחק חשוב מאד שכנראה יקבע מי תזכה בראשות הבית המזרחי של ה-SEC והשתתפות בגמר הקונפרס. ג'ורג'יה תחסר את השחקן החשוב ביותר שלה, והמועמד המוביל לזכות בתואר ההייזמן, הרץ טוד גארלי שמושהה בגלל עבירות גיוס. הבולדוגים יסתמכו על המחליף שלו, הפרשמן המדובר, ניק צ'אב וההגנה הרצחנית שלהם. לעומתם מגיעה מיזורי אחרי ניצחון בשיניים על דרום קרוליינה (שניצחה את ג'ורג'יה) שמקווה כי הק"ב שלה, מאט מאוק, יעמוד בלחץ של היריבה. בשנה שעברה הנמרים ניצחו בזכות ההגנה, השנה יהיה להם הרבה יותר קשה.

(3) מיסיסיפי אצל (14) טקסס A&M – המשחק שיסיים את המחזור יהיה המשחק שיפגיש את המפתיעה של המחזור הקודם (מיסיסיפי) נגד ההתקפה הטובה ביותר במכללות. כן, ההאגיס אומנם איבדו את ג'וני מז'יל אבל הרוויחו את מחליפו – קני היל – שמוביל את הקבוצה ל-47.8 נק' במשחק. מיססיפי מקווה שהשחקנים כבר ירדו לקרקע לאחר הניצחון המפתיע בשבוע שעבר נגד אלאבמה ושההגנה הרצחנית שלהם (מדורגת ראשונה ב-SEC) תביא להם ניצחון נוסף בבית הכי אכזרי בארה"ב (הבית המערבי של ה-SEC).

(7) אלאבמה אצל ארקנסו – כן, ארקנסו כבר עם שני הפסדים, אבל אל תתנו לזה לבלבל אתכם. הם גרמו לאובורן ולטקסס A&M (בהארכה) להזיע הרבה לפני שהשיגו את הניצחון והם חייבים לנצח את המשחק הזה כדי לשמור על סיכוי כלשהו ב-SEC. אלאבמה מגיעה אחרי ההפסד המפתיע בשבוע שעבר למיסיסיפי, כאשר במהלך השבוע נשמעו קולות מבית אשר פקפקו ביכולתו של הק"ב בלייק סימס להוביל את הקבוצה להצלחות של השנים האחרונות.

(12) אורגון אצל (18) UCLA – המשחק המרכזי של מערב ארה"ב. שתי הקבוצות מציגות את שני הק"ב המובילים במכללות אבל עם קווי ההתקפה הגרועים ביותר שעלו להם בהפסדים בשבוע שעבר. למרות שלכאורה הברואינס מגיעים פגיעים יותר לאחר ההפסד ליוטה דווקא מרכוס מאריוטה של הברווזים מגיע בחשש לאחר שמתחילת העונה נאלץ להחזיק את הקבוצה והוא מגיע למפגש הזה פצוע וחבול. המפסידה במשחק הזה כנראה תוותר על שאיפות הפלייאוף שלה.

USC אצל (10) אריזונה – למרות שני ההפסדים שלה, USC מציגה, לראשונה מאז ימי פיט קארול, קבוצה איכותית שיכולה להוות איום בשנים הבאות. לעומתה, ניצבת אריזונה, שנשארה הקבוצה האחרונה ב-PAC-12 שטרם נוצחה. הווילדקטס, שהדהימו את אורגון בשבוע שעבר, מקווים לרכוב על גלי ההצלחה ולהוכיח שיש להם מה למכור בקונפרס שמסתמן כצמוד ביותר זה שנים. למרות המאזן של שתי הקבוצות USC פייבוריטית לניצחון (2.5 נק') אצל סוכני ההימורים.

(1) פלורידה סטייט אצל סירקיוז – הסמינולס יוצאת למשחק חוץ קל מול מכללת סירקיוז שאיבדה את דרכה לאחר המעבר מהביג איסט. זה צפוי להיות משחק קל לאלופה (יחס לניצחון ב-23 נק') שתתכונן לקראת משחק העונה שלה נגד נוטרדאם בשבוע הבא.

דיוק אצל (22) ג'ורג'יה טק – הג'קטים הצהובים הם הקבוצה המפתיעה של ה-ACC והם מגיעים למשחק הזה כבלתי מנוצחים. עם זאת, רוב הניצחונות שלהם הושגו נגד יריבות חלשות והם יצטרכו להוכיח שהם על באמת נגד השדים הכחולים. דיוק של המאמן דייויד קאטקליף היתה המרענן הרשמי של השנים האחרונות, אך מגיעה למשחק הזה לאחר הפסד למיאמי לפני כשבועיים. למשחק הזה יגיעו שתי הקבוצות עם דם רע לאחר טראש-טוק הפוגעני של שני המאמנים שלהם בשבוע האחרון. ג'ורג'יה טק היא הפייבוריטית (3.5 נק') של סוכניות ההימורים.

משחק בונוס:

טקסס – (11) אוקלהומה – טקסס, הקבוצה הגדולה בארה"ב, נמצאת בשנת מעבר לאחר פיטוריו של המאמן מאק בראון והחלפתו בצ'ארלי סטרונג (המאמן השחור הראשון בהיסטוריה של טקסס). לעומתה מגיעה אוקלהומה שהופתעה בשבוע שעבר ע"י TCU אבל עדיין נחשבת לקבוצה החזקה בביג 12 וחייבת לנצח כדי לשמור על סיכוי להגיע לפלייאוף. אז למה המשחק הזה מעניין? כי מדובר באחת היריבויות הגדולות של פוטבול המכללות, ה- Red River Showdown, שיערך בפעם ה-109, ואנחנו יודעים טוב מאד לדרבי חוקים משלו. הסונרס מגיעים כפייבורטים (14.5 נק') אבל זה היה המצב גם בשנה שעברה, אך ידם של טקסס היתה על העליונה.

*

שידורים:

שבת 19:00 – מערב וירג'יניה נגד טקסס טק (FOX)

שבת 22:00 – נורת'ווסטרן נגד מינסוטה (יורוספורט 2)

יתר המשחקים לא ישודרו עקב משחקי הפלייאוף בבייסבול, אך המשחק בין UCLA לאורגון ישודר בשידור מוקלט בימי ראשון ושני.

*

אני מקווה שלא מדובר בסיקור חד פעמי ושהוא יחזור בשבועות הקרובים (בהתאם לעניין שלכם כמובן). לאנשים שפחות מתמצאים, אבל אוהבים פוטבול, אני ממליץ להתחבר לספורט הזה – בטח בעונה כזאת – שבד"כ מושך הרבה יותר צופים ממשחקי ה-NFL. אשמח לענות על כל השאלות שלכם בתגובות.

 

 

 

הוצאת החוץ שעיצבנה אותי
על טב"ח ועניינים אחרים על הניצחון בקפריסין

36 Comments

yg 11 באוקטובר 2014

USC לא ינצחו את אריזונה גם אם יתנו להם 30-0 פור. זו קבוצה בלי הגנה ובלי בטחון.

לדעתי זו קבוצת ההגנה הכי גרוע שלהם מאז שאני עוקב אחריהם (1999)

b 11 באוקטובר 2014

תודה שחר.
אתה יכול להסביר קצת על המבנה של הליגה (אם זאת הגדרה מתאימה), איך נקבעים המשחקים בעונה וההעפלות לBowl?

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

היי,
הסבר מפורט מצריך פוסט שלם, אז אתן הסבר על קצה המזלג:
בדוויזיה העליונה יש 125 קבוצות (המספר יגדל ל-128 בעוד כשנתיים) המחולקים לליגות/ מחוזות (conference) שאינן שווים ברמתם.
יש חמישה המחוזות המובילים – ACC, SEC, PAC12, הביג 10 והביג 12 "מחזיקים" את המכללות הגדולות ביותר ולכן בד"כ משם תגיע הקבוצה האלופה.
רוב המחוזות (מלבד הביג 12) מחולקות לשני בתים כאשר בסיום העונה נערך משחק אליפות בודד בין שתי מובילות הבתים על מנת לקבוע את אלופת הליגה (בביג 12 האלופה נקבעת עפ"י הליגה הסדירה).

זה המבנה הבסיסי ועכשיו לבאולים:
השנה לראשונה יתקיים מעין פלייאוף של 4 קבוצות לבחירת האלופה. וועדה מיוחדת תקבע מי מאלופות חמשת הליגות, בנוסף למכללת נוטרדאם העצמאית, אשר יעפילו לפלייאוף ויוכלו להתמודד על האליפות.
במקביל, מכיוון שיש קבוצות רבות אחרות שסיימו במאזן חיובי, הן יוזמנו למשחקי ראווה – הבולים – בהם הן יפגשו עם יריבות בעלי קשר היסטורי מסוים (לדוגמה: ברוז בול אמורות להיפגש כל שנה קבוצות מהביג 10 והפאק 12).
בנוסף לפלייאוף ישנם 37 משחקי באול בסוף השנה, כאשר לכל אחד מהם הסכם עם ליגה אחרת ורשות לבחור אחת מהקבוצות אשר סיימו במאזן חיובי בסיום העונה. מכיוון שמדובר במשחקי ראווה, מנהלי הבאולים ישתדלו לבחור את הקבוצות שיביאו להם את הקהל הגדול ביותר על מנת שיוכלו למקסם את ההכנסות מהמשחק (ולכן יכול להיות שיבחרו קבוצה גדולה שנתנה עונה פחות טובה על פני קבוצה קטנה עם מאזן טוב יותר). ככלל אצבע, קודם כל יבחרו קבוצות מחמשת הליגות הבכירות ואז יעברו ליתר הקבוצות בדוויזיה העליונה.

זה ממש על קצה המזלג ואני מקווה שלא בלבלתי אותך יותר מידי…

b 11 באוקטובר 2014

תודה.
לא בלבלת יותר מדי. מההסבר אני מקבל את התחושה שהפוטבול מכללות זאת לא ממש ליגה, ואני מניח שבגלל זה אין ממש אלופה (אם יכולות להיות כמה קבוצות שסיימו את העונה בלי הפסדים).
מה ההבדלים בין דוויזנים (מלבד הרמה)? כלומר יש איזה שהם הבדלים בין המלגות/תנאים שמותר לתת לספורטאים לפי הדוויזן?

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

הפלייאוף קצת יעשה יותר סדר, כי יכנסו גם קבוצות ממחוזות חזקים יותר ללא צורך בשמירה על מאזן מושלם.

לגבי הדוויזיות, יש הבדל. בלי להכנס יותר מידי לפרטים, בכל רמה יש כללים שחלים על המשתתפות – מספר ענפי ספורט מוצעים במכללה (16), מספר מלגות מוצאות וכו'.
בדוויזיה הראשונה *בפוטבול* יש גם תנאים שחייבים לעמוד בהם בנוגע לגודל האצטדיון ומספר ממוצע של צופים (מעל 15,000).

אודי 11 באוקטובר 2014

עד השנה זה עבד בשיטה של דירוגים, לפי דירוג הBCS, שהוא היה שקלול של שבעה מחשבים שנותנים דירוג שונה לקבוצות עפ"י נוסחה ועוד שני סקרים – אחד של כל מאמני הליגה ועוד אחד (Harris). נתנו 50% משקל לבחירות האנושיות, 50% למחשבים. שתי הקבוצות במקום הראשון שיחקו על האליפות. זה עבד מ98 עד 2013. דווקא השנה, שיש פלייאוף, הBCS שבוטל יכל יותר להתאים מאשר וועדה שלא ברור מה הקריטריונים שלה שקובעת את המעין פיינל פור.

אודי 11 באוקטובר 2014

טקסס כנראה הולכים להישחט חזק נגד אוקלהומה. אחד הדברים שאני פחות אוהב זה המשחקים באיצטדיונים ניטרליים

ריצ'י מקאו 11 באוקטובר 2014

נפלא! מקווה שתמשיך.
בתור אחד שגר כמה שנים בצפון טקסס (דלאס), הרי שה Red river rivelry מעניינת אותי במיוחד. משחק שגורם לבאז בכל האזור ואין אחד שלא אוהד את אחת הקבוצות. מסורתית המשחק היה מתקיים ב Cotton Bawl שנמצא בדאלס ובמרחק זהה (פלוס ממינוס כמה מיילים) מהקמפוסים של הסונרס באוקלהומה ושל הלונגהורנז באוסטין. נדמה לי שכיום הוא מתקיים באיצטדיון של הקאובויז?
בכלל, בטקסס אומרים שכדי להבין מה זה פוטבול באמת, צריך ללכת לראות משחקי תיכוניים בטקסס בה פוטבול הוא דת ממש. הייתי בכמה כאלה, כולל בעיירה שכוחת אל שקראת פארדייז (דומה כמו שכל ה "יפות" אכן יפות…). חוויה אנתרופולוגית. דרך אגב, לרבים מהתיכונים בצפון טקסס, יש אצטדיונים שיעוררו קנאה ברוב קבוצות ליגת העל בכדורגל אצלנו.

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

מאד רציתי ללכת למשחק תיכונים, לצערי כשהייתי הגעתי שם המשחקים התקיימו בערב יום כיפור ונאלצתי לוותר…

אודי 11 באוקטובר 2014

המשחק עדיין בקוטון בול

עידו ג. 11 באוקטובר 2014

שחר, אם בתחרותית אתה מתכוון שאסור להפסדי אף משחק אז אני מסכים עם הקביעה שלך אבל באופן כללי זו ליגה יחסית לא תחרותית. נכון שיהיו משחקים עם סיומים מטורפים אבל יותר מדי משחקים כבר גמורים בחצי ואפילו עוד לפני שריקת הפתיחה. הסיבה היא כמובן החלוקה המאד לא מאוזנת של הכישרון כשמכללות בעלות שם מצליחות לגייס את רוב הכשרונות לשורוחיהן.לא סתם כל שנה יש מספר קבוצות שמסיימות ללא הפסד והמתמודדות על תואר האליפות לעיתים נדירות יהיו עם שני הפסדים.
אפשר לומר שה-SEC ואולי עוד שניים מהקונפרנסים החזקים תחרותיים אבל באופן כללי הבדלי הרמות יותר מדי גדולים אפילו בתוך הקונפרנסים עצמם.

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

הכוונה אכן היתה לעובדה שכל הפסד יכול לעלות בעונה שלמה.

עם זאת, בשנים האחרונות אנחנו רואים יותר ריכוז של שחקנים איכותיים בחמשת הליגות הבכירות וצמצום בהבדלי הרמות הפנימיים. לדעתי נראה בשנים הבאות ליגות מאוזנות הרבה יותר על חשבון התחרותיות של יתר המכללות הקטנות.

נץים 11 באוקטובר 2014

הייתי לפני כ-5 שנים במשחק שבו טקסס טק אירחו את טקסס. טקסס טק עשו טאצ'דאון מנצח במהלך האחרון וכמה שניות לאחר תום הזמן החוקי, אחרי זריקת הייל מרי…. כזה טירוף לא ראיתי מעולם… אכן חוויה מדהימה!

אודי 11 באוקטובר 2014

קרבטרי, לא?

נץים 11 באוקטובר 2014

כן!

עמית 11 באוקטובר 2014

הייתי שמח אם היית מציין את מועדי המשחקים.
חוץ מזה – אחלה יוזמה שאני אקרא בנאמנות.

Uvik 11 באוקטובר 2014

קצת אוף טופיק, אחיין שלי התחיל לשחק השנה פוטבול ב ifl והוא מחפש בנרות אתר ללמוד בו על פוטבול בשפה העברית.. האם ידוע למישהו על אתר כזה?

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

אם אתה מדבר על חוקים, עמדות וכו', ניתן למצוא את זה באתר וואלה:
http://sports.walla.co.il/?w=/154/290023/2

הכתבות הן כבר בנות למעלה מעשור, ואת רובן לא ניתן למצוא בקישור שצירפתי אבל אני בטוח שניתן למצוא אותן עם קצת חיפוש.

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2014

בדיוק השבוע אלון ברק (שגם כותב פה מדי פעם) העלה אתר ישראלי ראשון על פוטבול בעברית:
http://www.touchdown-israel.com/
כמו כן, יש עמוד פייסבוק שנקרא "פוטבול אמריקאי" שבו ניתן למצוא עזרה בכל שאלה

Uvik 11 באוקטובר 2014

תודה שחר ואריאל!

urlacher 12 באוקטובר 2014

הנה לינק לקבוצת פייסבוק-
americanfootball.co.il

גיל 11 באוקטובר 2014

השנה קצת מאכזבת (ואני מודה שאני לא עוקב כמו בשנים האחרונות). אין קבוצה ממש טובה וכל השערוריות של השחקנים המובילים מותירים טעם חמוץ. אני מקווה שכל השינויים שעומדים להתרחש בגלל כל הפסיקות ישפרו את הדברים בשנים הקרובות (ואני מדבר לא רק על הפלייאוף שצריך להיות בכלל של 8 קבוצות אם לא 16, אלא לפסיקות המשפטיות שיתירו תשלום לשחקנים).

אלון 11 באוקטובר 2014

אין שום דבר שמשתווה לפוטבול מכללות. אני גם חושב שזה פעם ראשונה שמישהו, חוץ ממני, כתב בעברית דיוק ופוטבול באותו משפט.
בכל מקרה אחרי המשחק של היום נדע אם יש סיכוי שדיוק משחזרים את העונה המטורפת שעברנו שנה שעברה.

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2014

יופי! איכשהו תמיד מישהו מתחיל לכתוב על פוטבול מכללות (אני ניסיתי, בוואלה ניסו ועוד כמה) ואיכשהו זה לא מחזיק מחוסר עניין לציבור, וחבל.
האמת היא שגם אם אתה ממש אוהב פוטבול, יהיה לך קשה להתחבר לספורט הזה בלי שבילית ביציעים של קולג' כלשהו במשך כמה משחקים. מדובר בסוג שונה לגמרי של משחק ושל אהדה.
השבוע אנחנו בביי אבל שבוע הבא סטנפורד מגיעים לקמפוס לקרב לחיים ולמוות. ניצחון ואפשר להמשיך לפנטז על רוז בול

גיל 11 באוקטובר 2014

הבעייה היא שפוטבול מכללות טוב לרמה המקומית. אתה צריך להיות אוהד של קבוצה ורצוי גר במקום עם קבוצה כדי להנות הרבה. יש גם כל כך הרבה משחקים חד צדדיים שזה לא תמיד מעניין אבל לפחות השנה מבחינת התחרותיות יש המון הפתעות, גם אם הרמה יחסית נמוכה.

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

השבוע שמעתי את טל ברמן, בתכניתו בערוץ הספורט (התכנית הטובה בערוץ, ממליץ מאד להקליט ולראות כשחוזרים הביתה), מדבר על כך שהוא צפה במשחק מכללות אקראי (הוא לא ידע לציין איזה) ושהוא נהנה מאד.
אם זאת התגובה של אדם שבקושי רואה פוטבול, כנראה שהמצב טוב משחשבנו…

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2014

אתה יודע, עניין של מזל. היום התחלתי לראות את טקסס טק-ווסט וירג'יניה בלי יותר מדי ציפיות וזה הפך להיות משחק נהדר עם סיום אדיר. באותה מידה, אתה יכול ליפול על איזה 42-0 בחצי הראשון..

אלעד אחד 11 באוקטובר 2014

הי שחר, תודה על הכתבה. אולי אתחיל לצפות קצת בפוטבול מכללות בזכות זה.
שאלה: בדיווח על אובורן נגד מיסיסיפי סטייט כתבת ששתיהן בלתי מנוצחות, ומשפט אחרי זה שאובורן ניצחה 4 מ-5 האחרונים. זו טעות, או עוד משהו שאני לא מבין בהגיון של הליגות האלו?

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

הכוונה היתה שהם ניצחו ארבע מחמשת המפגשים האחרונים בין שתי הקבוצות, כנראה שהייתי צריך להיות יותר ברור.

אלעד אחד 11 באוקטובר 2014

אה, תודה

קרמר 11 באוקטובר 2014

מה לגבי המשחקים המשודרים?
יש סיבה לצפות בהן או שעדיף לחפש סטרימים בוויזיוויג?

שחר ד. 11 באוקטובר 2014

המשחק של נורת'ווסטרן-מינסוטה הוא אחלה משחק למי שמכיר את הביג טן, אבל המשחקים שציינתי בפוסט הם הטובים יותר.

אריאל גרייזס 11 באוקטובר 2014

בינתיים, מיסיסיפי סטייט שוחטת את אובורן וטקסס כמעט הפתיעה את אוקלוהומה. וגם דיוק של אלון בדרך לניצחון

אריאל גרייזס 12 באוקטובר 2014

יאללה, אורגון בדרך לנצח את UCLA, מה שאומר שאם ננצח את כל המשחקים שלנו עד סוף השנה אנחנו בגמר הפאק 12. סטנפורד ויוטה בבית שזה מצוין וצריך לנצח את אריזונה בחוץ. לא קל אבל אפשרי.

אלון 12 באוקטובר 2014

דיוק היו מצוינים היום.ההתקדמות בשנתיים האחרונות מדהימה.אני מאמין שאם הם ממשיכים באותה רמה אז הם שוב לוקחים את החטיבה ומגיעים לגמר נגד פלורידה סטייט.

Amir A 14 באוקטובר 2014

השנה ההאסקיס בעונה מופלאה עם מאזן של 1-5 ומקום אחרון ב- AAC. הזכרון של השחיטה מידי הסונרס בפיאסטה בול של 2010 זה רק זכרון רחוק…
יאללה, שיתחיל כדורסל מכללות, שם לפחות יש לנו על מה לדבר.

Comments closed