ברס: הניצחון באטלנטה – אלון ברק

Allen

 

סוף. כל. סוף.

כמה חיכיתי לרבע הזה…לתפיסות האלה…לסאק הזה! אחרי שבועיים מלאי אכזבות זכיתי בבת אחת לקבל, כמעט, את כל מה שאני מצפה מהקבוצה אותה אני אוהד.

הנה חמש נקודות(כי שלוש לא מספיקות אחרי משחק כזה) שאם וישמרו כל העונה הפלייאוף יהיה רק ההתחלה –

  1. התקפה של פנטזי פוטבול. ג'פרי ומארשל מוכיחים מי צמד הרסיברים הטוב בליגה עם 249 יארד משותפים ב-11 תפיסות בלבד, קאטלר מוסר לכמעט 400 יארד בלי שום איבוד ומאט פורטה מזכיר שהוא הרץ הכי יעיל ב-NFL.
  2. משחק ריצה אפקטיבי. מספר 22 בלבן-כחול רץ לשני טאצ'דאונים, אחד מהם מפתיע במיוחד בדאון שלישי ארוך, ופשוט חתך את ההגנה של הניצים פעם אחר פעם.
  3. חזרה למשחק. בתחילת המחצית השנייה נראה היה שהתרחיש משבוע שעבר חוזר על עצמו כאשר אטלנטה שמה עשר נקודות על הלוח בלי תגובה שלנו. גם כאשר הצלחנו להבקיע רובי גולד החטיא את בעיטת הבונוס! למרות זאת אחרי אותו טאצ'דאון עצרנו את הפאלקונס, נכנסנו שוב לאנדזון והבטחנו את הניצחון.
  4. ריקוד הלאסו! אחרי יותר מדי זמן ג'ארד אלן השיג סאק ועשה את הריקוד המפגר שלו לראשונה אי פעם במדי הברס. למרות כל הדיבורים על כך שאיכפת לו יותר מהקבוצה ושפתאום לא מדברים על כך שהוא לא עוזר נגד הריצה אני בטוח שהיה לויקינג לשעבר מאוד חשוב להראות למה משלמים לו את הכסף הגדול. בתקווה זה היה הסיפתח למבול של סאקים ממספר 69.
  5. קור רוח. ג'יי קאטלר מסר החוצה כאשר הרגיש את הלחץ, כולל מסירה עם יד שמאל שפגעה בשופט אבל מנעה סאק ואיבוד יארדים. לא זרק בכוח בין מגנים. רץ כשהיה צריך. יצא מהפוקט לפני שהוא קרס עליו. לא פימבל או מסר אינטרספשן ובכלל זרק מסירות מאוד מדויקות, גם תוך כדי תנועה. ביכולת כזו הההתקפה שלנו היא טופ 5 בליגה.

בגלל השמחה קשה לי למצוא שלוש נקודות שצריך לשפר אבל אני אנסה בכל זאת –

  1. ספיישל טימס. עם כל הכבוד לסנטוניו הולמס אין לנו מחזיר בעיטות טוב. בנוסף כל פעם שהחזרנו כדור נזרק דגל כנגדנו בעוד הפאלקונס תמיד נראו מרחק חסימה מוצלחת אחת מלהחזיר בעיטה לאנדזון שלנו. זו בעיה שמלווה אותנו מתחילת השנה וכבר עלתה לנו בנקודות במשחקים הקודמים.
  2. סקנדרי בינוני ומטה. הרסיברים של מאט ריאן הפילו את הכדור הרבה הערב מה שמלמד שהיה להם מספיק זמן לתפוס את הכדור מלכתחילה. התיקולים המהירים הם שיפור מתחילת השנה אבל הבטן של ההגנה שלנו רכה מאוד. מפחיד לחשוב מה היה קורה לו הצמד "ג'ונס את וויט" היה תופס יום הרבה יותר טוב.
  3. בית חולים מהלך. חוליית הליינבקרים שלנו כללה הערב שחקן שנה שנייה עם ארבעה משחקים בלבד כפותח, רוקי לו היה זה משחק ראשון כפותח ועוד שחקן שהוחתם לפני חודש! לזה צריך להוסיף רוקי בתור קורנר פותח, רוקי בתור סייפטי מחליף ועוד רוקי שאמור להיות קורנר אבל הוסב לעמדת הסייפטי. עוד מעט שחקנים יפצעו רק כי אין להם מנוחה.

אפשר לרשום עוד ניצחון חוץ חשוב, למרות שהקהל בג'ורג'יה דום נתן בשלב מסוים תחושה כאילו הוא נמצא בכלל בסולדג'ר פילד, ואנחנו רלבנטיים לעוד שבוע לפחות במאבק על ראשות הבית. כדי שנגיע בסוף לפלייאוף צריך רק שפולר וג'נינגס ימשיכו בעבודה המצוינת מאחור, בריגס ושאר חוליית הליינבקרים יחזרו מפציעות, אלן, יאנג ושות' יפילו עוד קוורטרבקים לרצפה והחמישה המופלאים בהתקפה ישחקו כמו שהם שיחקו היום. אחרי ניצחון כזה אני מרשה לעצמי לדמיין שכל זה אכן יקרה.

* מי שמחפש מקום לדבר על פוטבול מוזמן לקבוצה בפייסבוק – www.americanfootball.co.il

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

 

 

 

יחיד בדורות
הטבעיים

5 Comments

גיא 13 באוקטובר 2014

בשלוש העונות הראשונות בקריירה של ווילי יאנג במדי דטרויט היו לו במצטבר 6 סאקס, השנה יש לו כבר 7!

urlacher 13 באוקטובר 2014

דאבל טים על אלן משתלם לכל השאר

גיא 13 באוקטובר 2014

אין שחקן הגנה בליגה שמושך יותר תשומת לב מג'יי ג'יי וואט, ועדיין שאר ההגנה של יוסטון לא מספקים את הסחורה.

urlacher 13 באוקטובר 2014

אני בכלל חושב שהפרונט פור של שיקגו הוא מהטובים בליגה אבל בגלל שאר שחקני ההגנה לא זוכה להרבה תשומת לב.
יאנג, יוסטון או אלן בצדדים, ראטליף ופאיה באמצע.

שחר ד. 13 באוקטובר 2014

הרביעייה (אפילו שביעייה, כולל המחליפים) מצוינים. הבעיה היא שבד"כ לא מפעילים אותם נכון והעומס עובר לעמדות החלשות יותר.

Comments closed