ברס: לקראת הדולפינס – אלון ברק

Bears-miami

 

אחרי האכזבה בקרוליינה הגיע הניצחון על הפאלקונס שבוע שעבר ואיתו פרץ חדש של אופטימיות. למרות הכל יש עוד הרבה זמן עד סוף העונה הסדירה ואנחנו רק משחק אחד מאחורי דטרויט וגרין ביי במאבק על ראשות הבית כאשר מינסוטה, די כצפוי, יצאה ממנו כמעט בוודאות.

הפאקרס לא יפסידו בלאמבו פילד דווקא לפאנת'רס וקשה לי להאמין שביכולת שלהם השנה(ובלי ג'ימי גראהם) הסיינטס יכולים לנצח את הליונס, לכן, מחובתנו להישאר במרחק ניצחון בודד משתיהן ולנצח לראשונה העונה משחק בית.

כדי לעשות זאת נאלץ להתגבר על חמישה חסרונות שיש לנו במאצ' אפ מול הדולפינים –

  1. לחץ על הקוורטרבק. אהרון רודג'רס חטף שלושה, טום בריידי ארבעה ואלכס סמית' "נהנה" מחמישה סאקים באדיבות ההגנה חובבת הבליצים של מיאמי בראשות קמרון וייק האדיר. קו ההתקפה של קאטלר לא התמודד טוב עד כה עם לחץ מסוג זה.
  2. מתעוררת מאוחר. חוץ מהמשחק מול אוקלנד אותו הם סגרו כבר בחצי הראשון, בכל המשחקים של הדולפינס השנה הייתה התעוררות התקפית בחצי השני בכלל וברבע השלישי בפרט. זהו בדיוק הרבע בו הברס הולכים לישון העונה.
  3. תופסים לא מוערכים. צ'ארלס קליי, בריאן הרטליין ומייק וואלאס מהווים שלישיית תופסים שלא זוכה לתשומת לב רבה ולרוב לא באשמתם. החוזה הגדול שהגיע ביחד עם וואלאס שנה שעברה הוסיף רף ציפיות מוגזם משחקן עם יכולות אתלטיות גבוהות וידיים טובות. אם הוא בשיאו תהיה לסקנדרי הפצוע של שיקגו הרבה עבודה.
  4. במגמת שיפור. אחרי הניצחון המרשים שלהם על הפאטס במחזור הפתיחה הדולפינים איבדו את הרכש המרכזי שלהם בקיץ, נושון מורנו, והובסו פעמיים. אחרי שניצחו את הריידרס ונחו שבוע הם כמעט ניצחו את הפאקרס שבוע שעבר. כרגע הם מציגים יכולת טובה משהציגו לפני מספר שבועות.
  5. צעירים חסרי מנוח. מבחינת ממוצע גילאים של קבוצה מיאמי נמצאת באמצע הטבלה בליגה אבל אם מקזזים לוייק בן ה-32 את השנים ששיחק בליגה הקנדית מקבלים קבוצה צעירה אך מנוסה שמשחקת עם הרבה אנרגיות. תוסיפו לזה שה"ביי וויק" שלהם היה רק לפני שבועיים וששיקגו היא אחת הקבוצות המבוגרות בליגה ויש לכם יתרון בצבע תכלת-כתום.

כמו שציינתי בתחילה, אני עדיין נישא על אדי הניצחון במחזור הקודם ולמרות כל הדיבורים על כך שאטלנטה קבוצה חלשה יותר מאשר אנחנו קבוצה חזקה הנה חמש סיבות מדוע ננצח –

  1. קו התקפה בריא. לראשונה העונה מאז משחק הבית הראשון יש לג'יי קאטלר תשעה שחקני קו אשר פנויים להגן עליו. מול ההגנה הלוחצת של האורחים נצטרך כמה שיותר אנשים.
  2. משחק בית. חשבתי בהתחלה לציין את זה כחסרון (בכל זאת שני הפסדים בשני משחקי בית) אבל אחרי השואו שנתנו אוהדי הברס באטלנטה שבוע שעבר ואחרי שרצף ניצחונות החוץ נגמר לפני שבועיים זה בדיוק הזמן לשבור גם את רצף ההפסדים בסולדג'ר פילד.
  3. התקפות מנצחות. כאשר כולם בריאים קשה מאוד לעצור את ההתקפה של הברס, כמו שראינו שבוע שעבר. ההגנה של מיאמי טובה אבל עדיין ספגה יותר נקודות למשחק מההגנה של שיקגו וקבוצות עם כלים התקפיים חלשים משלנו, כגון הבילס והצ'יפס, השיגו מולה סקור גבוה וניצחונות בהפרש רב.
  4. טנהיל. הבחירה השמינית בדראפט של 2012 לא עומד בציפיות וכבר התחילו הדיבורים על כך שיוחלף ע"י מאט מור האנמי. ההחלפה של מתאם ההתקפה, ומי שהיה המאמן שלו במכללות, לא עזרה לקוורטרבק הצעיר שנאלץ השנה ללמוד ספר תרגילים חדש. קו ההתקפה שלו לא ממש עוזר לו ובהחלט אפשרי שאלן יחגוג את ריקוד הלאסו גם השבוע.
  5. קצת בריאות. אז נכון שגם השבוע בריגס ובוסטיק לא ישחקו ואליהם הצטרף כריס קונטי אבל בשבועיים האחרונים כל שאר הפצועים חזרו והתאמנו אימונים מלאים. נוצר מצב של יריבות בריאה על רוב התפקידים ובתקווה זה יוציא יותר מכל שחקן.

למרות שיש להם אינדיבידואלים מרשימים גם בהגנה וגם בהתקפה אין לדולפינים קבוצה. אם הפציעות המרובות בשורותינו הוכיחו משהו זה שהשחקנים יודעים לכסות אחד על השני(כמה שאפשר) ומוותרים על עצמם לטובת הקבוצה. למשל, ההתמקדות של ג'ארד אלן בעצירת משחק הריצה על חשבון הסאקים שלו או כאשר פגשנו הגנות ריצה מצוינות ופורטה בילה את רוב זמנו על המגרש בלחסום במקום לרוץ.

אחרי שלושה הפסדים רצופים בעיר הרוחות(כולל שנה שעברה) הגיע הזמן לשנות את פני הדברים ולנצח מול הקהל הביתי אחרת העונה תהיה בצרות והבית יהפך לבית משוגעים…

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

לא הכל כאן פודינג | על שביתת הרכבות והבונדסליגה
הדת הצהובה

2 Comments

Aman 19 באוקטובר 2014

ונאמר: בהצלחה.
אתה אומר ש-OL של הדובים במצב טוב, אז יהיה מעניין לראות אותו מול הבליצים של מיאמי. במיוחד עם קאטלר לא יכנס ל"מצב רוח" אחרי שהוא יראה את הדשא מקרוב.

גיא 19 באוקטובר 2014

אני מקווה בשביל אוהדי שיקאגו שקאטלר לא אלרגי לדשא (ע"ע בריידי במחזור הראשון), מיאמי פגיעה במיוחד כאשר ה-QB שמולם לא עוצר למרות הבליץ' (ע"ע רוג'רס).

Comments closed