לקראת הקלאסיקו – נמרוד איתן

Real-Madrid-VS-Barcelona

 

המשחק הגדול ביותר, הכוכבים הגדולים ביותר, אווירה, מאות מיליוני צופים ברחבי העולם, יריבות על המגרש ומחוצה לו, פוליטיקה וספורט. מה שרק תרצו. אין עוד יריבות גדולה שמציגה משחק גדול כמו הקלאסיקו הספרדי בכדורגל העולמי.

 כל שנה יש תחושה שהקבוצות האלה נהיות חזקות יותר ונוצצות יותר, כל שנה מגיע עוד כוכב או 2 מהטופ של הטופ. בקיצור הקרם דה לה קרם של הכדורגל.

 מבחינה מקצועית אני חושב שזה מבחן לשתי הקבוצות, אתחיל מהצד הלבן.

 ריאל נמצאת בכושר מפחיד ולדעת רבים היא הקבוצה הטובה בעולם כיום (לא שזה משנה באוקטובר, ואני גם לא מסכים עם קביעה זאת). אבל ריאל עברה הרבה שינויים וניצבת לראשונה מאז נכנסה לכושר הטוב בו היא נמצאת במבחן אמיתי.

 השינויים בקישור של ריאל השפיעו על כל המערך והמשחק שלה, שנראה לא טוב בתחילת העונה ונתקע מול אתלטיקו 3 פעמים והובך מול סוסיאדד. מאז ריאל מצאה את האיזון, קרוס מסתגל לעמדה של אלונסו טוב יותר, חאמס בא לידי ביטוי ונראה מעורב יותר ממשחק למשחק, רונאלדו בכושר הבקעה בלתי מוסבר ואפילו ההגנה כבר לא זוכרת מתי היא ספגה.

*

אבל- במשך שמונת הניצחונות הרצופים של ריאל היא לא פגשה ביריבה ברמה מספיק גבוהה, היו לה שני משחקי חוץ לא קלים (במדריגל ובאנפילד), ועכשיו זה המבחן האמיתי.

 האם קרוס באמת מסוגל לשחק בעמדה של אלונסו מול יריבה מהטופ העולמי ועם קישור נהדר ולוחץ כמו של ברצלונה? איך הוא יסתדר מבחינה הגנתית עם מסי שמשחק כמאין פליימייקר וסביר להניח שנראה הרבה עימותים ביניהם.

 ריאל מגיעה למשחק בלי בייל אבל עם איסקו בכושר נהדר ויהיה מאוד מעניין לראות איך הקלאסיקו יתפתח. ברצלונה כידוע שלוטת בכדור וריאל יוצאת למתפרצות קטלניות. דפוס שראינו אותו בקלאסיקו בשנים האחרונות ברוב שלבי המשחק והפעם יש סיכוי שישתנה קצת- בלי בייל המהירות של ריאל בהתקפה פחתה משמעותית, מצד שני קרוס חאמס שהגיעו, ביחד עם איסקו הם שחקנים עם טכניקה ושליטה בכדור ורמה גבוה מאוד, והם שחקנים שאוהבים משחק של הנעת כדור קרובה לרחבה. יהיה מעניין לעקוב האם ריאל מצליחה לפתח משחק כזה בשטח המגרש של ברצלונה וכך גם משאירה להגנה שלה פחות עבודה. מהצד השני של המטבע נראה כמה המתפרצות של ריאל ייפגעו כשרק רונאלדו ובנזמה נשארו מהBBC, וחאמס ואיסקו שחקנים פחות מהירים מבייל ודי מריה מהעונה שעברה.

 גם ההגנה של ריאל היא נושא מעניין. קונטראו- האיש של אנצ'לוטי למשחקים הגדולים לא מצליח להתאושש מהפציעה, מה שאומר שמרסלו יפתח. מרסלו מצוין התקפית אבל ההגנה שלו מעולם לא הייתה משהו להתגאות בו, והשנה במיוחד. יותר מדי פעמים הוא מאחר לרדת חזרה להגנה, עוברים אותו באחד על אחד והוא עושה טעויות של חוסר ריכוז. בין אם סוארס יעלה בהרכב ובין אם מהספסל יהיה מעניין לראות איך מרסלו יתמודד איתו והאם עזרה של איסקו תספיק.

 בצד השני יש את קראבחל שממשיך להתקדם בדרך להיות אחד מהמגינים הטובים בעולם, אבל הוא עוד לא שם. תוסיפו לזה את הכושר הנהדר של ניימאר ואת העובדה שאלבה מאוד אוהב להצטרף להתקפה והוא אפילו יותר מהיר מקראבחל ותקבלו עוד אגף שייצטרך הרבה עזרה מהקישור (חאמס/מודריץ') כדי להימנע מבעיות.

 מרכז ההגנה של ריאל הוא נהדר אבל השאלה היא מי ייפתח. אם לא יהיו תקלות לא צפויות ראמוס יחזור להרכב, אני אשמח לראות את וראן לידו. הילד בכושר נהדר, ניצל את הפציעות והרוטציה כדי להיות שחקן הרכב בתקופה האחרונה גם בריאל וגם בצרפת, והוא גם תמיד מצוין במשחקים נגד ברצלונה (ויש לו גם 2 שערים).

אני לא יודע אם אנצ'לוטי יילך עליו כי נראה שהוא מאוד סומך על פפה שגם הוא בכושר טוב אבל כנראה שאת התשובה נקבל רק מחר.

*

 מן העבר השני מגיעה ברצלונה בכושר הנהדר שלה ועדיין ללא ספיגת שער ליגה. אבל גם פה, כמו לריאל, בארסה עוד לא התמודדה מול יריבה אמיתית בליגה העונה, ופעם היחידה שזה קרה זה נגמר בהפסד ושלושה כדורים ברשת נגד פאריס נטולת זלאטן.

 השילוב של מסי וניימאר נראה קטלני, שניהם בכושר נהדר, לא מפסיקים להבקיע ולבשל אחד לשני ונראה שעול המונדיאל ירד מכתפיהם. עכשיו נראה אותם מול הגנה קצת יותר טובה מזאת של אייבר או גראנדה ואיך השת"פ יעבוד על הבמה הגדולה מכולם.

 בחלק ההגנתי נראה את מי יצוות אנריקה לצידו של מתיה. אני אשמח מאוד אם זה יהיה פיקה ולא מסצ'ראנו מסיבות שאני מניח שכולכם מכירים. פיקה פשוט לא ברמה לדעתי כמה 3 שנים לפחות, ומסצ'ראנו נראה נהדר מאז המונדיאל.

 בפן היותר כללי זה משחק על העונה בליגה הספרדית לדעתי. באמת עם כל הכבוד לאתלטיקו אני לא רואה אותם נותנים פייט אמיתי ממש עד הסוף, והקרב בשבת יכול להכריע את גורל האליפות.

הפסד של ריאל ייפתח פער 7 ועוד אחרי שריאל שיחקה בבית מול בארסה ואתלטיקו, דיברתי על זה כבר בפוסטים הקודמים שה1/12 שריאל הוציאה בעונה שעברה נגד שתי הגדולות זה הסיבה המרכזית לאובדן אליפות.

תיקו יהיה מאין תוצאת פרווה עבור ריאל ותוצאה טובה בסה"כ עבור בארסה שתשמור על הפער ויש עוד קלאסיקו בקאמפ נואו.

 שתי נקודות אחרונות הן קסיאס וסוארס. לראשון זו הזדמנות לתת הצגה כמו פעם, להראות שליטה בחלק האחורי שלו וביטחון שאי אפשר להבקיע לו, דבר שאם יקרה בנוסף לניצחון יכול באמת לשלוח את ריאל לעונה מדהימה.

 השני מגיעה רעב תרתי משמע, כולם זוכרים איך הוא חזר מההשעיה בתחילת העונה שעברה בליברפול וטרף את הליגה האנגלית, אני מקווה שריאל תדע איך להתמודד איתו ולא יזיק אם הוא יחזור קצת חלוד ושמנמן.

 בקיצור, סופרים את השעות עד שבת ב19:00, ואני חושב שהגיע הזמן לאיזה שלושער של רונאלדו נגד בארסה.

חידון מספר 420. שיאי המבקיענים לכבודו של מסי
יומן דאבל פרק ד' – זה יותר משלוש נקודות

12 Comments

צור שפי 24 באוקטובר 2014

שלוש הערות:
1. אני גם כן מקווה שמדריד תנצח כדי שהליגה לא תיסגר כבר עכשיו.
2. עם כל האטרקטיביות, זה קצת יותר מדי קרקס ופחות מדי ספורט, זה נהיה גדול מדי ומפלצתי מדי, לפחות בשבילי.
3. עברית: מעין ולא מאין (פעמיים).  

פורד פרפקט 24 באוקטובר 2014

אין לי מושג איך שכחת את מודריץ' שהוא העוגן של ריאל העונה וגם כשהוא לא נוגע בכדור הא בהחלט משפיע על המשחק.
דבר שני, קצת הגזמת לגבי פיקה… הוא מעולם לא היה ברמת משחק הגנתי ראויה לקבוצה מהטופ העולמי. המזל שלו היה הבלמים ששיחקו לידו וחיפו עליו פעם אחר פעם בפאשלות שלו (פויול מאסצ'רנו וכ'ו). חוצמיזה הוא נכס בקרנות לבארסה רווית הגמדים.
רק שהפרשנים יתנו להנות מהמשחק וישארו בשקט ברובו.

pingpong 24 באוקטובר 2014

אתה אופטימי מדי לגבי הפרשנים

נמרוד איתן 25 באוקטובר 2014

לא שכחתי את מודריץ'. פשוט דיברתי על ההשתלבות של קרוס וחאמס בקישור ועל מה הם מביאים לעומת עונה שעברה.

דבר שני למה הגזמתי לגבי פיקה? אמרתי שהוא לא ברמה. פעם הוא היה בסדר כשפויול היה לצידו, אבל לא אמרתי שהוא היה בטופ.

אודי 25 באוקטובר 2014

מעניין אותי לראות איך השינוי בתפקוד של מסי יעשה משהו להגנה של ריאל מדריד. ראינו בשנים הקודמות הרבה פעמים מצבים של ארבעה שחקנים של ריאל מדריד מקיפים את מסי כשהוא מתקרב לרחבה. עכשיו שהוא משחק קצת יותר מאחורה, הם עדיין ישלחו אליו כל כך הרבה שחקנים או שהנוכחות של ניימאר ואולי סוארז בשלב מסויים יגרום להם להתייחס לאיום הזה בצורה קצת שונה.

Drazick 25 באוקטובר 2014

יש לינק לצפייה ישירה באיכות טובה של המשחק?
עדיף עם שדרנים באנגלית.

דוד 25 באוקטובר 2014

מישהו יודע מה היו הסטטיסטיקות? (אחזקת כדור, איומים ועבירות)

דוד 26 באוקטובר 2014

תודה. למעשה ברסה מובילה בסטט' בכל הפרמטרים, אם כי קראתי פעם אצל עוזי דן שבעיטה למשקוף לא נחשב on target והיו 2 כאלה לבנזמה. גם צריך לזכור שמתוך 6 האיומים של ברסה למסגרת, רק הפספוס של מסי היה מצב של שער

אסף המושבניק 26 באוקטובר 2014

אולי בהמשך אני אגיב כמו שצריך. אבל רק לשנייה, ולצערי ראיתי רק את המחצית הראשונה- קרבאחל בבחלט נתן מחצית של וורלד קלאס. תענוג.

דוד 26 באוקטובר 2014

מחכים לפוסט הסיכום שלך נמרוד. אני משוגע על סיכומים אחרי ניצחון בקלאסיקו

נמרוד איתן 26 באוקטובר 2014

האמת חשבתי על זה, אבל דורפן עשה את זה בזריזות והתנהל שם דיון ארוך, נראה לי מיותר להוסיף.

בכל מקרה היה פשוט משחק ענק, ואני לא יודע איך אבל איסקו חייב לשחק

Comments closed